DRUKKE DRUG-AVOND IN POLITIEK CAFE m i| ff Si Ouders willen toezicht van VI '65 overnemen FEEST SPIERINGSHOEK GAAT DOOR Stichting kan gekochte grond niet betalen Gebr de Veld Nieuwe veerboot overgedragen m m Sfadsgehaorzaal SIMGAIOOO y. Boor's Autobedrijf N.V. «U- 'II lil Si DE KINDERWAGEN T.V. DEFECT Wij helpen U direct! Plastic Comité Raadsver gaderin g Heen vliet afgelast Roeier tussen wal en scliip: beenbreuk Bus 75: tijdelijk andere route Zwembad in •gebruik Toezicht immm Te rade ilfii VRIJDAG 19 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 23 (ADVERTENTIE) Dinsdag 23 juni 1970 (barnvagnen) van Bo Widerberg. O Het forum in de Heipaal: van links naar rechtsJos Jacobstuin- en landschapsarchitect te Bergschènhoek, Jos Wibaut, cultureel werkster, jos Noordhuizen, gespreksleider en dokter H. A. van der Hoeven, huisarts. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN 'Holyfant', het speelterrein in Vlaar- dingen-Holy naar de ideeën van de kunstenaarsvereniging- Vlaardingen 65, blijft bestaan. B. en W. hebben de Dienst Gemeentewerken opdracht gegeven regelmatig materiaal naai* het terrein aan de Zwanensingel te brengen. En als daar straks een school zal worden gebouwd, zorgt dë gemeente voor een ander veldje. (ADVERTENTIE) Cabaret door leerlingen en lareren tijdens de officiële opening. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Ik hoop dat het drugprobleem, voor zover het dat tenminste is, wordt doorgespeeld, zodat Schiedam misschien de eerste gemeente in Nederland kan zijn die ver klaart dat het gebruik van soft drugs gelegaliseerd moet worden." o O VOOR SUS HERENMODES BROERSVEST 56 SCHIEDAM Op de Nieuwe Waterdag tussen Schiedam en Maassluis is vanmorgen de nieuwe in Fries land gebouwde veerboot Staeldlep officieel overgedragen aan de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Het schip, dat speciale technische voorzieningen heeft voor de vaart op de Nieuwe Waterweg, zal worden ingezet op de' veerdienst tussen Maassluis en Rozenburg. dg; sfri A ii'.'l P-1T B. en W. liebben dit aan VL'65 geschreven in een brief, die. gister avond in „De Heipaal.'' de ont moetingsruimte in het kerkcentrum Holy, werd voorgelezen door los Noordhuizen. Er vond daar een ontmoeting plaats tussen leden van VL'65 en inwoners van Holy, die belangstelling hebben voor het leefklimaat in hun woonwijk.' Noordhuizen leidde 't forumgesprek waarbij een huisarts, een cultureel Evt. vooraf prijsopgave PHHjps) st- Uduinastraat 78 a S Schiedam Telefoon Olft—26 86 38 Off. Philips dealer werkster en een tuin- en land schapsarchitect vragen beantwoord den naar aanleiding van een serie dia's met commentaar van Chiel Verhoeff en een film over liet leef klimaat in Holy en over „Holy fant:'. beton van de galerij en waarin voor de bewoners nauwelijks een moge lijkheid tot het leggen van contac ten met elkaar bestaat. De verde ling van hetgroen en de aanwe- zigheid van. snelrijdend verkeer in de wijk waren punten van vinnige kritiek. (Van een onzer verslaggevers) HEENVLIET De extra verga dering op 23 juni van de gemeente raad van Heenvliet, waarin een verzoek behandeld zou worden van de Vereniging voor: Christelijk Na tionaal Onderwijs aan het gemeen tebestuur van Heenvliet voor het beschikbaar - stellen van lokalen voor het geven van Christelijk on derwijs gaat niet door. B. en ,\V van Heenvliet hadden de raad voorgesteld het verzoek niet in te willigen, waarop de vere niging het college meedeelde haar verzoek in te trekken. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Tijdens het af meren van een zeeschip bij de RDM is de 22-jarige roeier C.A. van Breugel uit de Oostervant- straat met zijn been bekneld ge raakt tussen een sleeptros cn een meerkop. Met een gecompliceerde onder- beenbreuk is hij naar het Zuider- ziekenhuis gebracht. In de brief, die ook voor het be stuur van VL'65 als een verrassing kwam, schreef de burgemeester dat B. en "W. de avond, niet konden bijwonen omdat de uitnodiging wat laat kwam en zij al andere ver plichtingen op zich genomen had den. Aan één van de leden van VL'65, de heer J. P. A. Spierenburg, was volgens de brief gevraagd om uit de bevolking van Holy een co mité te vormen dat zich zal kun nen inzetten voor de speelplaats. Veertien dagen lang hebben tal loze kinderen intensief gebruik ge maakt van de mogelijkheden, die Holyfant bood: hutten bouwen, potje koken, oude auto's slopen en sjouwen, rennen en ravotten op het ruwe terrein. Het ziet ér naar uit dat er zo'n comité komt. De. ruim zestig Holy- bewoners, die de forumdiscussie bijwoonden, staken hun hand op om te tonen, dat zij een speel plaats als, Holyfant, liever zien dat de fantasieloze speelplaatsjes tus sen de flats. Daar staan wat sta len, betonnen en houten speelat- tributen. waaraan niets meer te veranderen valt. Er'zijn al 24 van die speelplaatsen en er 'zullen er nog 12 bijkomen. Een aantal men sen gaf hun naam op omdat zij willen helpen bij het instand hou den van Holyfant. De discussieboog' al spoedig af naar de speelplaatsen en de meest wenselijke inrichting daarvan. Jos Wibout. een cultureel, werkster die verbonden is geweest aan de Stich ting Wonen, pleitte sterk voor speelplaatsen als Holyfant. Zij vond het erg. belangrijk dat kinde ren hun tastzin goed. ontwikkelen dcor om te gaan met-.allerlei soor ten materiaal en niet alle.cn met plastic, dat in flats nogal in trek is omdat kinderen met plastic speel goed niet veel lawaai kunnen, ma ken. Bovendien kunnen kinderen naar haar mening op zo'n speelplaats leren zelf verantwoordelijk te zijn voor bijvoorbeeld gereedschappen of voor eikaars veiligheid»bij het vuurtje stoken, bijvoorbeeld. Vuur tjes stoken vond zij wei verant woord, als de kinderen maar'wordt geleerd hoe zij een goed vuur moe ten aanleggen. Dokter H. A. van - der Hoeven, huisarts in'Holy was het daarmee niet eens. Een speelplaats met toer zicht vond hij „eigenlijk geen goeie". Speelplaatsen moeten naar zijn mening veilig zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stichting Gebouw Oecumenisch Centrum Rotterdam is niet in staat de koop som 344.400) te betalen voor dc 1313 vierkante meter grond aan-de Oostmaaslaan te Rotterdam, die zij oo 5 oktober. 1965 in gebruik heeft genomen. Op de grond is in het kader van de Aktion Sühnezeichen een gebouw gezet dat door de stich ting is verhuurd aan 'twee interuni versitaire instituten. De huuropbrengst zet onvoldoen de zoden aan de dijk. Daarom heeft de stichting zich met een verzoek om subsidie tot de gemeente Rot terdam gewend. Eén vau de argu menten voor het verzoek is dat de stichting indertijd erop heef: gere kend dc grond gratis beschikbaar gesteld te krijgen. Burgemeester en wethouders wil len de gevraagde subsidie echter niet verlenen. Wel stellen zij dc gemeenteraad voor dc grond alsnog in erfpacht uit te geven en wel met ingang- van 5 oktober 1965. Voorts stellen zij voor de stichting een jaarlijkse subsidie te geven gelijk aan het bedrag van de erfpacht. ®itl (Van een oneer verslaggevers) ROTTERDAM Buslijn 75 zal op 'zaterdag 20 juni tot één uur 's middags een andere route volgen dan gewoonlijk. In de richting IJs- selmonde volgt de bus het normale' trajecttot aan de Valkenoordse brug om daarna via Olympiaweg. Sportlaan en Sportsingei op de Sportsingel weer zijn gewone weg .te vervolgen. Ingevoegd is op dit traject een tijdelijke halte tegenover de fabriek van Van Nelle op de Olympiaweg. De haltes op het Breeplein en de Marathonweg komen zaterdag tot één uur te vervallen. In de richting Zuidplein volgt de bus de bestaande route tot de Sta dionlaan bij de Marathonweg, om vervolgens via' de Marathonweg weer zijn normale weg te vervol gen. Na één uur rijden de bussen weer normaal. (Van een onzer verslaggeefsters» SCHIEDAM —De feestelijkhe den rond de opening van de nieuw bouw voor de Schiedamse scholen gemeenschap Spieringshoek, die gisteren officieel zijn begonnen, gaan nog een paar dagen door. j Vandaag is het nog feest voor de j scholieren zelf. De cabaretgroep van leerlingen en leerkrachten, die gistermorgen bij de officiële ope ning veel succes oogstte met haar programma zal o.a. vanavond nog een keer optreden. Morgen is er een reünie voor oud- leerlingsn. Deze begint 's middags om 4 uur met een ontvangst, terwijl er voor 's avonds eveneens op het programma staat. Volgende week is er voor belang stellenden gelegenheid de nieuw bouw te bezichtingen. Dit kan a.s. zondagmiddag van 12.004.00 en dinsdag-, woensdag- en donderdag avond van 79 uur. Vier deuren. Lage prijs. Verbeterde, uitmuntende wegligging, goedkoop in onderhoud. Blijvend hoge inruilwaarde. Er is ook een 'Special' uitvoering met topsnelheid van 150 km. Belt u ons voor een proefrit. ROTTERDAM Wethouder R. Langerak zal op vrijdag 26 juni om vier uur 's middags het overdekte zwembad West aan de Spaanseweg 4-6 officieel in gebruik stellen. DE AI-ER VOOR VLAARDINGEN. SCHIEDAM E.O Vlaardlnpen2e Van Leyden Gaclstraat 18, tel. 34.36,00 Showroom en afdelms verkoop Van Baerlestraat 241-245, tel. 34.34.30 Graaf Florisstraat 62, tel. 15.96.74 Showroom en afdeling verkoop s-GravcIanriseT.vcg 612, tel. 26.23.75 Schiedam Hiermee besloot Herbert Boeren- donk, tweedejaars student van de Sociale Academie Rotterdam giste- ren de „Hasjavond" in het Schie- damse politieke café aan de Nieuw- straat. De organisatoren van het poli tieke café hebben voor de laatste bijeenkomst van dit seizoen spe ciaal het gebruik van drugs als discussieonderwerp gekozen omdat Het toezicht op de speelplaats is een praktisch probleem. Chiel Ver hoeff, architect en lid van VL'65, was van mening dat de verant woordelijkheid niet moet worden afgeschoven naar VL'6ó of de ge meente: de ouders moeten zelf hun verantwoordelijkheidsgevoel voor hun kinderen tonen. Een man zei daarop direct zijn hulp toe. Hij dankte VL'65 voor het initiatief van Holyfant. .(Mijn zoon kwam elke avond ónder de troep thuis. Hij heeft nog nooit zo gespeeld. Hij is daardoor gewoon helemaal ver anderd", zei hij. De dia's en het commentaar le verden vooral kritiek om de mono tone. fantasieloze woningbouw en dan nog in het bijzonder op de flats, die kinderen niet meer speel ruimte bieden dan de smalle strook ADVERTENTIE mm wBsmg daar de laatste maanden nogal wat om te doen is geweest in Schiedam. Aanleiding daar toe was een en quête die dr. J. E. W. Spronk, di recteur van de Rijksscholenge meenschap Schiedam onder zijn leerlingen hield om erachter te komen hoeveel van hen drugs ge bruiken. Gevolg daarvan was dat er artikelen in de pers verschenen en naar aanleiding daarvan werden vragen aan burgemeester en wet houders door raadsleden gesteld, gesteld. Daarover werden op de heer Spronk en de paar raadsleden die aanwezig waren tijdens de discussie dan ook gelijk al vragen afgevuurd. De'heer Spronk stelde clat et' op zijn school beslist geen rel is ge weest over de zaak, zoals zijns in ziens door sommigen wordt voorge daan, maar dat de kwestie „heel rustig wordt bekeken". Hij meende dat er waarschijnlijk in heel Nederland geen middelbare school te vinden is waar geen drugs worden gebruikt, In vergelijking met het landelijk gemiddelde blijkt, zo vertelde hij, het drugge bruik op zijn school nogal mee ie vallen. Htj meende dat het nodig is dat ouders, als eerste verantwoor delijken voor de kinderen, op de hoogte worden gebracht wanneer er zich op school problemen rond de leerlingen voordoen. ADVERTENTIE) 'Als Ik iemand op school betrap op het gebruik van drugs ga i't te rade bij autoriteiten, zoals de on- derwi.jsinspecteurs, de politie en ook bij de ouders.' zo zei hij.-Later antwoordde hij op verschillende vragen 'dat er om te beginnen met de betrokken leerlingen zelf wordt gepraat.' Ook zei de heer Spronk: 'Dat de fracties aan B. en W. hebben ge vraagd drastische maatregelen te nemen tegen een situatie die ze niet kennen, vind ik onverstandig.' Daarmee kwam de discussie over de vraag of het gebruik van drugs eigenlijk wel of geen probleem is. Hans Geluk stelde dat het gebruik van irrationele argumenten vaak dient om een taboe te beschermen, terwijl die 'taboebeschermers' niet of nauwelijks weten wat het taboe inhoudt. Het WD-raadslid G. P Ver- hulsdonk meende dat de fracües vanuit een bepaalde ongerustheid over druggebruik op school vragen hierover hebben gesteld. Het CPN-raadslid B. E. Collé was het daarmee eens. Hij vond echter dat geprobeerd moet worden er achter te komen wat de achter gronden zijn van druggebruik. Vol gens hem zou er een deskundig team moeten komen dat dit pro bleem gaat onderzoeken. rij/ i'fL

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1