ministerie verleent bijdrage W issing-huizen 6% verhoging, maar minder betalen Huiskatten op show voor geen goud te koop Rusland koopt proefkassen in 's-Gravenzande Gebr. de Veld Een beetje water 'Holy' kan handicaps niet aan Homerun betekent Schiedams triomf Diefstallen Met gestolen auto o ver de kop Kanti nekraker aangehouden Ziekenhuizen gaan samen assistenten opleiden Burgerlijke stand HENGELSPORT Ledenconcours gewonnen door H. v. d. Kant T.V. DEFECT? Duivenklok m Vlaardinger gewond in Rotterdam Twee kinderen op zebra aangereden Esperan to-agendo MAANDAG 29 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 ^indsot ffouia Tramontahuizen: restauratie in zicht na vele jaren. (Van een onzer verslag geefsters) VLAARDINGEN Het plan voor de restauratie van 348 Tramontawoningen in de Vlaardlngse Westwijk is rond. Woensdag zal de raad worden voorgesteld dit plan zo snel mogelijk te laten uitvoeren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —- De huur ders van de 108 gemeente- woningen (plan architect Wissing) üi de Holy-wijk/die in afwachting waren van het bericht, met hoeveel de huur prijs omhoog zou gaan van de (eengezins-) woningen, met ingang van juli a.s., hebben een brief gekregen waaruit blijkt dat de huur van deze woningen per 6 juli verhoogd met 6 pet., maar in werkelijk heid is er sprake van een liuurverlaging. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENZANDE Een order van 18 miljoen gulden is het resultaat van onderhandelingen tussen het Ministerie van Landbouw van de Sowjet-Unie en het kassenbouwbedrijf Vos kamp en Vrijland te 's-Gravenzande. Voskamp en Vrijland gaat een twintigtal proefkassen leveren die verspreid over geheel Europees Rusland en Siberië geplaatst zullen worden bij onderzoekinstellingen, botanische tuinen en universiteiten. Wij helpen U direct De onweersbui van zaterdagmiddag verraste vooral de zonne baders onder de vierduizend tot vijfduizend bezoekers van bad Groenoord. Velen trokken op de meest zonderlinge manier uitgedost huiswaarts. Niet iedereen liet zich overigens door wat water uit zijn even wicht brengen. DOOR HEREN CONFECTIE MGR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM van doorgaan -woningen Het complex dat 'voor restauratie in aanmerking komt, omvat 288 flatwoningen en 60 eengezinswo ningen. Van al deze huizen zullen (behoudens goedkeuring van de raad uiteraard) voor-, zij- en ach tergevels worden opgeknapt. Er ko men nieuwe, kozijnen en ramen in, de dakbedekking- wordt vernieuwd en er worden nog wat andere voor zieningen getroffen. Er zal zo te werk worden gegaan dat de bewoners in de Westwijk normaal in hun huizen kunnen blijven tijdens de restauratie. Alle nodige voorzorgsmaatregelen ter- wille van hun veiligheid zullen ge troffen worden. Overigens zullen de bewoners zelf mettertijd uitvoerig worden ingelicht over wat er precies zal gaan gebeuren. Het plan is goedgekeurd door de minister van Volkshuisvesting, die ook financiële medewerking heeft toegezegd. B. en W. wijzen er in hun raads voorstel op dat de restauratie ver strekkende financiële consequenties voor de gemeente met zich mee brengt. Het college meent echter dat er nu lang genoeg is geklaagd door Westwijkbewoners over lek kage, wegrottend houtwerk en der gelijke, zodat realisering van het plan dringend gewenst is. ADVERTENTIE Uit de brief van het gemeentelijk Woningbedrijf is op te maken, dat de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening nu pas is overgegaan tot vaststelling van de definitieve huren voor het complex. Uit deze huurvaststelling blijkt, dat het bedrag, dat momeneel als voorlopige huur in rekening wordt gebracht, met 1,45 kan worden verlaagd. Het betreft hier dan ook de woningen, waarvoor een bijdrage uit 's rijks kas in de exploitatie wordt gegeven. Voor de eerste bewoners van deze woningen betekent dit, dat zij een bedrag terug zullen krijgen van meer dan ƒ300, ai naar gelang «et tijdstip waarop men de wonin gen betrokken heeft. (Van een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM De 23-jarige E. W. uit Schiedam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een motor. Het voertuig, een Matchless met kenteken PE 83-03 stond op het Frans Halsplein. Van de 22-jaxige H. O. uit Schie dam is een auto gestolen. Het is een Mercedes met kenteken ME 25- 21. De auto stond geparkeerd op de Oudedijk. SCHIEDAM Geboren: Yvonne d v H v Dorp en T G Scholte. Mar lies C d v B J B Gerritsma en M C van Leeuwen. Danielle E W d v P J Putters en E J den Boef. Audrey d v P J Mettes en J M W L Kro- winkei. Marco NzvMHvd Windt cn N Vos. Wijnand J z v H J van Uijke en J M v d Pluijm. Karin d v A G J Wiekamp en C v Loenen. De restitutie van de teveel be taalde huur zal plaats vinden na 7 juli. In de tussenliggen de periode krijgen de huurders ge legenheid om kenbaar te maken op welke wijze men het bedrag terug wenst te ontvangen. De huurprijs van de woningen is per 6 juli vastgesteld op ƒ24,05 per week. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het leden concours van de hengelsportvere- niging "Schiedam en Omstreken" brachten zaterdag tachtig deelne mers drie uur rond de vijvers van het Prinses Beatrixpark door. Men sen uit alle leeftijdsgroepen met de jeugd sterk in de meerderheid, die allemaal belust waren op buit waarmee ditmaal waardevolle prij zen viel te verdienen. Ondanks het warme weer was vooral de kleine vis bijzonder ac tief zedat de controleurs regelma tig vangsten kregen te registreren. De zware karpers gaven niet thuis hcewel er enkele "lichtgewichten'' geland moesten worden. Winnaar va.n het concours werd H. v. d. Kant met 71 cm. gevangen maatvis; 2 W. C. Verhaeren, 61 cm.: 3. J. van Tilburg Jr., 46 cm.; 4. A. Trouwborst met zijn karper van 45 cm. cn 5 J. Seip die 35 cm. maatvis liet registreren. De prijzen bestonden uit waarde bonnen uitgereikt door de secreta ris van de hengeLsportvereniging, de heer A. van Tilburg. VLAARDINGEN Het derde serieconcours om het persoonlijk kampioenschap van de hengelaars- vereniging Het Westen is gewonnen door M. Wijnhorst, die de grote man was met een vangst van 1950 gram. Er werd ditmaal veel bliek, maar weinig maatvoorn gevangen. Op de tweede plaats eindigde P. Tempelaar met 1540 gram: 3 D Ber- veling 1315; 4 M de Goede 1145; 5 G Wijnhorst 780: 6 D Tempelaar 725; 7 J Hartog sr 715; 8 J Hollen- berg 665; 9 M L Berveling 460. Zondag doet Het Westen mee aan het tweede concours om het kam pioenschap van de Vlaardingse Hengelaarsbond. dat wordt gehou den in de Vlaardingse Vaart. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —De zaterdag in gebouw Triangel gehouden show van huiskatten was het aanzien volkomen waard. Enkele honderden liefhebbers van katten waren vol bewondering over de dieren, die er over het algemeen bijzonder goed verzorgd uitzagen. Vooral de ras katten, die weliswaar buiten mede dinging werden tentoongesteld, trokken, veel belangstelling. Dat met goed fokken zeer veel te bereiken valt, bleek wel uit de puntgave toestand waarin ver scheidene katten zich bevonden. Een aantal dieren die afkomstig waren uit het Delftse dierentehuis werden tijdens de tentoonstelling verkocht. De keuring werd verzorgd door mevrouw H. Berman-Onderlinden en mevrouw R. Verhei-de Hoog. De medaille, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Vlaar- dingen, werd toegekend aan de bes te kortharige Zilver-tabby, Cherry van Wijk. Diverse internationaal bekroonde katten waren er te bewonderen, maar niet. te koop. Zo was er van mevrouw Verhei-de Hoog een exemplaar bij, dat reeds twaalf maal bekroond was en welk dier zelfs. Europees kampioen is. Voor geen 10.000,- te koop. De proefkassen zullen aan de hoogste technische eisen moeten voldoen en een temperatuurver schil van 65 gr. C. moeten kunnen overbruggen. Behalve de bouw van kassen en de daarbij behorende verwarmingsinstallaties zullen de objecten worden voorzien van koel installaties, verlichting, automati sche beregening- en bemestingsin stallaties. Naast deze 20 proefkassen zal een aantal produktiekassen voor groenten worden gebouwd in de omgeving van Moskou en Lenin grad. Ook deze kassen die met een aluminiumdek worden uitgevoerd, zullen volledig worden ingericht met moderne verwarmingsappara tuur en in hoge mate geautomati seerd zijn. De levering van de proefkassen zal voor een klein deel nog dit jaar plaatsvinden; die van de produk tiekassen vóór 1 december 1970. Naast een belangrijk aandeel uit eigen fabrieken van Voskamp en Vrijland zullen uitsluitend Neder- (ADVERTENTIE) 't- Ev1, vooraf prijsopgave PHlUPsl Liduinastraat. 78 a e Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Zaterdag avond is op Rijksweg 20 in Vlaar- dingen ter hoogte van de Holysin- gei een auto over de kop geslagen. De. bestuurder, die na het ongeluk wegvluchtte, is door de poliiie 's nachts aangehouden. Het was de 17-jarige A. D. J. uit Maassluis. De auto waarin hij reed bleek in Maassluis te zijn gestolen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 22-jarige J. V. die vrijdagmorgen is aangehouden in verband met een inbraak in de kantine van Hennes DVS op Harga in Schiedam blijkt een hele serie kantine-Inbraken te hebben ge pleegd. Behalve bij Hermes ging hij op bezoek bij SVV. Ursus, De mos, Schiedam en UW. In totaal heeft hij ongeveer ƒ400.— buit gemaakt. Hij richtte voor ongeveer 1500,braakschade aan. landse toeleveringsbedrijven wor den ingeschakeld om het pakket van voorzieningen sluitend te krij gen. Deze order is voorafgegaan door een tweetal proeforders in 1967 en 1969. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Zondagmid dag heeft honkbalclub Holy op eigen terrein de punten aan THB uit Haarlem moeten afstaan. Aan slag bleven de Hollers onder hun gebruikelijk niveau, alleen Piet van der Mark kwam met 3 honk- slagen uit 4 slagbeurten goed uit de verf. Het veldwerk wat meestal het minst verzorgde deel van het team is, was nu redelijk goed. De grootste handiap voor Holy was ditmaal wel het onbreken van. drie der beste spelers, nl. Morales, Wood en Mattheis. Met deze drie spelers was. gezien het tegenspel der Haarlemmers, winst zeer zeker mogelijk geweest. Ook de aangewe zen bonds-scheidsrechter Arts, liet verstek gaan, zodat Holy de leiding diende te verzorgen. Het invallers duo Leen Pijpers en Hans Botten berg hebben zich uitstekend van deze taak gekweten, In de tweede Innings kwam Holy op een 2—O-achterstand, die door Herman Scot door een opofferings- stootsïag van Peter Versluis tot 2—1 werd teruggebracht. In de derde innings werd de stand gelijk ge maakt door Piet van der Mark met een honkslag van Ebel Scharbaai Eerst in de zesde innings profiteer den de Haarlemmers van een klei ne inzinking van werper Jaap Breek, die over het geheel genomen een goede partij gespeeld heeft. Door 3 x 4 wijd en een honkslag liep THB uit tot 5—2. Robert Ma ria, door goed honklopen op het derde honk aangekomen, profiteer de van een veldfout en bracht de stand op 53. Ook in de laatste innings stond Jap Breek 3x4 wijd toe, hetgeen THB weer een punt oleverde, zodat Holy in de laatste slagbeurt 3 pun ten zou moeten goedmaken. Dit was van de matige Holy-slagploeg teveel gevraagd. Weliswaar kwam Herman Scot thuis op een tik van Edgar Lynch, maar meer slagwerk kwam er niet van het Holy-hout, zodat ook deze wedstrijd met 64 door de Vlaardngers verloren werd. (Van een onzer verlsaggevers) SCHIEDAM - Aad van der Ha mer luidde de triomf ln. In de ne gende slagbeurt bezorgde hij Schiedam met 'n daverende home run de gelijkmaker in de strijd te gen degradatie-kandidaat nummer één HCITW: 5-5. Schiedam rook zijn kans. Greep die uiteindelijk ook toen Rob Lansink door een stoctslag van Hans Vroon onder iuide toejuichingen eveneens in de negende slagbeurt veilig binnen werd geloodst: 6-5. Schiedam heeft zich bijna ver slikt in HCITW. De Schiedammers maakten een lauwe en ietwat onge ïnteresseerde indruk. Desondanks nam Schiedam in de eerste Inning de leiding toen Pannekoek na een stootslag van Ton Ebben kon scoren. In de derde inning liep Schiedam zelfs uit naar een 3-0-maxge door Wim Faientijn en Henk Rooslood die op een forse uithaal van Joop Bouman scoorde. Schiedam geloofde het hierna wel. Het schakelde enige ver snellingen terug waardoor HCITW terug kon slaan. Vla Dijkshoorn en Vis in de vierde en Groenewoudin de vijfde kwam het langszij de Schiedammers, die echter via Joop Bouman, handig profiterend van een veldfout, de leiding behielden: 4-3. Niet lang echter omdat HCITW via Vis een Dijkshom andermaal voor een daverende verrassing zorgde waardoor Schiedam tegen een achterstand aankeek. Zoals reeds gemeld kwam Schiedam ech ter op het allerlaatste moment te rug, waardoor de Schiedammers hun plaats in de kopgroep nog steeds bezetten. VLAARDINGEN Depostdui- venhoudersvereniging De Luchtbo de hield met 152 duiven een con- coursvlucht vanurt Survilliers (338 km.). Vertrek 7.30 uur. Aankomst eerste duif 11.57.46 uur; aankomst laatste prijsduif 12.5233 uur. De prijswinnaars waren: J. Bel 1: Goedegebure-Van Keulen 2, 15, 26, 33, 38: G. Roodenburg 3; C. Bakker 4; G. v. Vliet 5. 10, 19: L. Polder vaart 6, 28, 32; B. F. Vliet jr. 7, 8, 9, 11; Ph. Oprei 12, 24; L. Mudde 13; C. v. Gelderen 114, 17, 27, 31, 37; M. Keizerwaard 16; M. Broek 18, 20, 29; B. v. Papeveld 21; A. Hel leman 22, 34, 35; J. Heinsius 23; R. Braad 25, 36; J. de Ligt 30. Met 509 jonge duiven werd een. oefenvlucht vanuit Tilburg (65 km) gehouden. Vertrek 8 uur. Aankomst eerste duif 8.51.29 uur; aankomst laatste prijsduif 9.0833 uur. De snelste 25 duiven waren van: J.v. Toor 1; G. Roodenburg 2, 6, 12; G. de Brabander 3; M. Schepen 4, 7, 19; J. v. Beveren 5; A. Wijntjes 8, 18; M. Broek 9, 15, 23; B. v. Pape veld 10: W. Tieleman 11, 13; L. Mudde 14; C. Bakker 16; Goede gebure-Van Keulen 17; M. v.d. Pijl 20; Ph. Hoffmann 21; A. Helleman 22: J. Bel 24, 25. Vrijdag jonge duiven inmanden voor een vlucht vanuit Lommei (110 km.) Klokken aanslaan 8 uur. SCHIEDAM Ook dit weekein de waren de Schiedamse postdui ven in CCR-verband op toer. De fond vliegers kwamen zaterdag af zetten vanuit Charteroux, een af stand van 585 km. Om 6.30 uur kozen ze hier het luchtruim bij een z.w. wind en trokken door een reeks van onweersbuien. De snelsten onder hen- kwamen uit de hokken van: In SCV De Postduif: 1. N. van Ark, 15.03 uur; 2 G. Meyer. P.V. Union: 1 G. Barzi- lay, 14.56 uur; 2 C. Verlinde en Zn. 3 A. Heeren en Zn. SDV De vrinden: 1 F. v, d. Gaag, 15.15 uur; 2 W. v. d. Hoeven; 3. J. Wpnt^lftr P. V. De Vrijheid: 1 J. Krijgs man, 14.51 uur; 2 en 3 C. Koogje. Voor de midland vlogen de dui ven zondag vanuit Poit St, Maxen- se bij een gelijke weersgesteldheid. Een vlucht over 320 km., waarvoor het startsein om 6.00 uur werd gegeven. Snelste duiven: SCV De Postduif: 1 J. Koster, 9.57 uur; 2 C. Hoegé, P.V. Union: 1 G. van Diest en Zn.; 2. A. Heeren en Zn.; 3 D. Rokers. SDV De Vrinden: 1 J. Wenteler, 9.56 uur: 2 Gebr. van Leeuwen; 3 Chr. Zantboer en Co. P.V. De Vrijheid: 1 H. Hagen, 9.55 uur; 2 en 3 Jac. Doejaaren. DEN HAAG (ANP) - Zes zieken huizen: Bethel, het Oude en Nieu we Gasthuis en het St-IHppolytus- ziekenhuis in Delft, het Gemeente ziekenhuis en de Dr. Noletstichting in Schiedam en het Holyztekenhuis in Vlaardingen hebben besloten gezamenlijk een opleiding tot technisch ziekenhuisassistem, in het leven te roepen. Deze oplei ding, die op 1 september start, kent twee richtingen, nl. de operatie-as sistent en de anaesthesie-assistent en is gebaseerd op een desbetref fend rapport van de Nationale Zie kenhuisraad. De voor Nederland nieuwe functie van technisch zie kenhuis assistent beoogt de cerkrij- ging van operatiekamerpersoneel van zeer hoge kwaliteit ter assis tentie van de chirurgen. De steeds toenemende technische ontwikke ling in 't ziekenhuis vergt 'n hechte samenwerking binnen de operatie kamer. Voor deze opleiding komen in aanmerking jongens en meisjes van 17 jaar en ouder, die in het bezit zijn van een Havo- of Mavo diploma. De opleiding omvat naast de theoretische vakken als anato mie, fysiologie, ziekteleer enz. een intensieve training in chirurgische en anaesthesiewerkzaamheden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 18-jarige Vlaardinger J.P.G. Voliering is za terdagmorgen op het Hudsonplein in Rotterdam met zijn bromfiets tegen een geparkeerde bestelwagen gebotst. Met een diepe hoofdwond en een hersenschudding Is hij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Twee broer tjes uit Vlaardingen, Kees en Ron nie van Velzen, zijn op een zebra pad op de Burgemeester Pruissin gel door een auto aangereden. Ronnie Is met een beenbreuk en Kees met schaafwonden naar het Holyzlekenhuis gebracht. De auto werd bestuurd door de 27-jarige W. de L. uit Vlaardingen. SCHIEDAM Merkredon, la lan de julin klubvespero, Kion vi inten- cos fari en septembro ce kado H. Letsch sr, Lekstraat 100b.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1