F s èz\ Maassluise parkkrakers opgepakt Invasie van 100 meisjes Allemaal naar de kinderboerderij... Gebr. de Veld Delta-Vri j staat wil scherven op gaan ruimen Orgelconcert Feïke Asma Vlaardingers zijn met z^n 80.285en Twee gewonden bij inhalen T.V. DEFECT r Nieuwe veiling 's-Gravenzancle begin '72 open Bloedneus na caféruzie Soms van u? Maassluis gaat parkeersehijf invoeren Rijnmondband klaar voor Kerkrade s. d (V-an een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Oude Noorden zal zich met kracht blijven verzetten tegen de gemeentelijke verkeersplannen voor dit oude stadsdeel. „Trek de consequentie uit uw eigen rapport Op Weg Naar Welzijn," zo schrijft het wijkcomité aan B. en W. Daarin staat toch: „De ver woestingen, aangebracht ten behoeve van het verkeer, heb ben de verkeersproblemen niet opgelost maar verergerd." Wei: de aanleg van een Rotte- tracé en een Zwaanshalstracé kunnen volledig gekwalifi ceerd worden als verwoesting.' Zwaanshals Demping van de rivier zou verlies van veel schilderach tigs "betekenen. - 3SS&& X mm*®' CW De Rotte, het enige gebied in de wijk dat werkelijk open is". Geslaagd voor hoofdbrandwacht Een van de meest bezochte plekjes van het Schiedamse Prinses Beatrixpark is de kinderboer derij, voor de kinderen een uitstekende gelegenheid om in direct contact te komen met dieren. Geiten, eenden, ganzen, lammetjes en de her ten in de hertenkamp staan er borg voor dat de kinderen, als ze eenmaal op de boerderij zijn, nauwelijks meer zijn weg te branden. Zelfs buiten Schiedam geniet de kinderboerderij nu al een zekere faam. De dieren krijgen dan ook, vooral als het mooi weer is, steeds meer bezoek. Deze maand zal het trouwens nog wel extra druk worden op de kinderboerderijwant er zijn jonge hertjes op komst. Wij helpen U directT; Burgerlijke stand Duivenklok Esperanto-agendo GOED GEKLEED is GEKLEED IVindóot $&u5e \il MAANDAG 13 JULI 1970 HET VRIJE VOLK paiit.NA 7 Plan van O vide Noorden vc or 'Groene Rotte' Behalve tegen de plannen verzet het wijkcomité zich ook tegen de gevolgde procedure bij de voorbe reidingen. Van een werkelijk over leg tussen de gemeente en de wijk bewoners is tot op heden weinig terecht gekomen. Integendeel, de gemeenteraad, heeft reeds een aan tel voorstellen bereikt en de aan koop-onteigening van woningen aan de Zwaanshalskade en de Fa briekstraat gaat rustig voort. Het wijkcomité kan zich door dit alles niet aan de indruk onttrek ken, dat het gemeentebestuur, om welke reden dan ook, vast wil blij ven houden aan de gedachte dat een goede wegverbinding tussen het centrum en de Noordelijke Band- weg noodzakelijk is. De plaatskeu ze zou daarbij alleen maar worden bepaald door het feit dat alleen de Rotte hiervoor de nodige ruimte biedt. „Het behoeft geen betoog, dat wij een dergelijke kortzichtige visie afkeuren." wmtiMi van de Rotte ("het enige gebied in de wijk dat werkelijk 'open' is") en de aantasting van het Noordplein betreurd. De brief: „Het plein be gint nu eindelijk dat te worden, waarvoor het wijkcomité nu al een jaar geijverd heeft: een recreatie gebiedje waar een belangrijk deel van de bevolking van kan profite ren." De demping van de Rotte en de aanleg van een vierbaansweg met twee banen in reserve lijken het wijkcomité voorzieningen die per definitie niet in een woongebied thuishoren. Stank, geluidshinder en de onveiligheid die zo'n weg veroorzaakt, zullen een belangrijke achteruitgang van het woongerief tot gevolg hebben. In zijn brief wijst het comité ook op de isolering van Crooswijk die het Oude Noorden door de aanleg van de nieuwe verkeersaders zal ondervinden. De middenstand zal dat met name kunnen merken. In algemene zin wordt en het verlies Voor het Zwaanshalstracé gelden ongeveer dezelfde argumenten. De straat zelf is een vitaal element in de wijk, met een belangrijk win kelapparaat. Een verkeersweg op deze plaats zal de wijk nog meer isoleren van het oosten en van het centrum. Bovendien zouden door de ver keersplannen 800 woningen moeten wijken, waarvan een groot deel nog van zeer redelijke kwaliteit is. Daarnaast zouden er nog eens 125 bedrijven moeten verdwijnen, waaronder een aantal grote die al leen tegen hoge kosten elders voortzetting kunnen vinden. „Ande re winkels en bedrijven zullen ze ker de afbraak van de panden waarin zij gevestigd zijn niet over leven," zo constateert het wijkco mité somber. En verder: „Afbraak betekent ook het verlies van onge veer 2500 klanten voor de midden stand en is dus een verdere aantas ting van de functie van de Noor derboulevard." De bezwaren bij elkaar opgeteld, komt het comité tot de conclusie dat met de verwezenlijking van Rotte- en Zwaanshalstracé de mo gelijkheden om van het Oude Noorden een optimaal woongebied te maken worden afgesneden. En dat dan zoals de wijk het voelt j £.*0 ifS?S.S5 k, ifc^Vnjws ten gerieve van verbindingen met het centrum die voor een be langrijk deel zouden kunnen die nen om langparkeerders naar de binnenstad te brengen, "waar het geparkeerde blik grote oppervlak ten kostbare en broodnodige ruimte in beslag neemt". Het wijkcomité verwijst dan ook naar een optimaal functionerend openbaar vervoernet, dat het velen gemakkelijk maakt de auto thuis te laten. Ervaringen met de metro hebben volgens het wijkcomité aangetoond, dat velen die hun werkkring in het centrum hebben, daarvoor voelen. Het wijkcomité heeft 't zich niet al te gemakkelijk willen maken en komt dus, behalve met de kritiek, ook met een alternatief voor de ge meentelijke voornemens. Er wordt een plan in het vooruitzicht ge steld, dat in samenwerking met de Studentenwerkgroep Oude Noorden onder de titel „Groene Rotte" zal worden gepresenteerd. Het behelst een optimale woon functie van de wijk met een essen tiële bijdrage van de Rotte daarin. Deze zou een groenstrook over de volle lengte van de wijk moeten gaan vormen, vanaf de Bergse Plassen tot diep in het centrum. Deze „Groene Rotte" zou tevens een aantal, nu geïsoleerde elemen ten als het Schuttersveld, het Noordplein, het plantsoentje langs de Soetendaalsekade, het geprojec teerde groengebledje in het be stemmingsplan Rubriek-West en het groengebied an de begraaf plaats Crooswijk —c elkaar kunnen verbinden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag eni ge jongelui hadden gebivakkeerd in het Vondelpark In Maassluis, om ertegen te protesteren dat dit „openbare park" niet vrij toegan kelijk is, heeft de politie zaterdag om half twaalf vijf jongens opge pakt die behoren tot de club De Toverbal. Na verhoor zijn ze zater dagmiddag weer vrijgelaten. Te gen alle vijf is proces-verbaal op gemaakt wegens het zich bevinden in een plantsoen. Twee van de vijf kregen een proces-verbaal wegens wederspannigheid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De kabouters van de Delta-Vrijstaat Schiedam heb ben het college van B. en W. een brief gestuurd waarin zij erop wij zen dat in de Mariastraat en Vriendschapstraat al jaren glas scherven liggen die afkomstig zijn van het melkdistributiedepot van de Melkunie. De kabouters schrijven B. en W. dat zij bereid zijn de straten weer in een deugdelijke staat terug te brengen. Zij vragen het college of het bereid is de dienst Gemeente werken opdracht te geven de stra ten voor de uitvoering van deze werkzaamheden af te sluiten. In een aparte brief aan de dienst Gemeentewerken vragen de kabou ters om materiaal voor dit doei. Ze zeggen begrip op te kunnen bren gen voor het personeels- en geld gebrek waar deze dienst mee te kampen heeft en het als hun plicht te beschouwen de helpende hand te bieden. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAAKDINGEN Een groep van 100 meisjes tussen 10 en 14 jaar zal maandag 20 Juli een., be zoek aan Vlaaxdingen brengen. Ze zijn afkomstig uit het Recrea tiecentrum Krulninger Gors te Oostvoorne. Om half elf zal de groep op het stadhuis worden ont vangen door wethouder G. Walstra. Daar zal vervolgens de heer M. Bot, chef afdeling Openbare Wer ken, een korte uiteenzetting geven over de historische ontwikkeling van Vlaardingen. Naast een rond leiding door het stadhuis staan onder meer op het programma bezichtiging van het Visserij - museum en beklimming van de to ren van de Grote Kerk. In verband met de omvang van het gezelschap zal dat in drie groepen vertrekken de gasten weer. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Op zaterdag 18 juli zal de organist Feike Asma in de Grote Kerk van Maassluis een orgelconcert verzorgen dat groten deels gewijd zal zijn aan de nage dachtenis van de 13 juli 1937 overleden Nederlands» orgelmees ter Jan Zwart. Het programma vermeldt, naast werk van Asma's leermeester Jan Zwart, composities van Bach. Guilmant en Kryzja- nowskl. Het concert begint om kwart over acht. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Het aantal inwoners van Vlaardingen bedroeg op 1 juri 80.285 - dat is precies 1.200 méér dan op 1 januari j.l. Het evenwicht is vrijwel ideaal te noe men: er zijn 40.046 vrouwen en 40.239 mannen in de gemeente. In de maand mei groeide de be volking met 207 personen. In die maand stonden tegenover 42 sterf gevallen 138 geboorten en de 275 mensen die Vlaardingen verlieten, werden ruimschoots vervangen door de 386 die zich vestigden. Voorts werden in mei 46 huwlijken geslo ten en 3 ontbonden. VLAARDINGEN Twee man nen zijn gewond bij een ver keerde inhaalmanoeuvre op de Rijksweg 20 ter hoogte van de Vlaardingse Vaart. Hun personen auto botste tegen de vangrail van de brug. De bestuurder, de 27-ja- rige H. H. v.d. H. uit Sliedrecht liep vermoedeljk kaakletsel op. Zijn passagier de 26-jarige J. W. A. M. uit Rotterdam een hersenschud ding. De auto werd zwaar bescha digd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op maandag 6 juli werd in de brandweerkazerne het mondeling en praktisch gedeelte van het rijksexamen hoofdbrand wacht afgenomen. Het schriftelijk gedeelte was reeds op 28 april af gelegd. Veertien brandweerlieden behaalden he diploma. De geslaag den zijn. P. H. J. van Beurden, J. P. Corveleijn, A. van Eijk, W. C. Greatbanks, J. Holswilder, N. W. Janssen, Th. J. Janssen, C. S. Krop, A. Oosterman, H. J. Ooster- veer, W. Reindera, Chr. de Roo, P. J. T. Toxopeus en L. van Wagten- donk. ADVERTENTIE Evt?' vooraf prijsopgave*' f St.Li'duinastraat .78a' Schiedam. Telefoon«10—26 86 38 10ff. Philips, dealer, tv Schiedam Geboren: Mirella A, d.v. P. van der Kooij en M. J. Rademaker; Ard, z.v. G. van den Berghe en E. J. Planje; Fred dy, z.v. G. J. de Regt en V. V. Verspaget; Edith C. M„ d.v. K. Janlsch en C. J. M. Dobbeling; Gerhard C.. z.v. C. Gerdes en S. M. Degeling; Nicole, d.v. H, W. 't Gil de en J. M. Paauw; Marjolein, d v G. E. Goudappel en M. Ooijkaas; Petronella W. M. J„ d.v. J. Janssen en S. M. Bos; Paulus P. M„ z.v. M. E. Verschuur en A. M. IJtsma. OVERLEDEN: J. timmermans: K. van Helden; A. Gluvers; P. Wisser; A. Tritten: G. Blauw. SCHIEDAM Een dubbelcon- cours hield zondag de Schiedamse duivenhouders uren achtereen bij de valplanken. De jonge duiven maakten een luchttrip vanuit St Kath. Kavre (België) met een leng te van ca. 96 km. De nog onerva ren vliegers troffen goed weer en stevendei met een snelheid van bo ven de 70 km. per uur huis waarts. Tijd van lossing was 7.15 uur. Van de SD.V. "de Vrinden" die met 188 duiven tn het cocnours was pakte Henk Triel de eerste drie duiven; hij had er bovendien nog enkele bij de eerste tien. De laatste prijsduif viel hier om 8.41.22 uur. P.V. "de Vrijheid": In concours 700 duiven. 1. A. v. d. Berg. 8.27.- uur; 2. E. Scholte; 3. Jac. Doejaa- ren. Laatste prijsduif: 8.38.- uur. P.V. Union: In concours 394 duiven. 1. E. Lem, 8.22.23 uur; 2 en '3 Slegt en co. Laatste pnjduif: (8.37.02 uur. De oude duiven gingen zondag- (morgen reeds om 5.30 te Ruffec '(720 km.) op de wieken voor de langste dagvlucht van het vliegsei- zoen. De warmte ten spijt maakten de duiven snelheden boven de 60 km. per uur. P.V. Union: In concours 54 duiven. 1. G. Barzilay, 15.47.- uur; 2. G. van Diest en Zn. 3. J. Metaal. Laatste prijsduif: 16.48.- uur. S.D.V. "de Vrinden": In concours 27 duiven. 1. J. Wenteier, 16.25.42 uur; 2. F. v. d. Gaag; 3. Chr. Zantboer en Co. Laatste prijs duif: 17.26.51 uur. P.V. "de Vrijheid": In concours ca. 80 duiven. 1. Jan Doejaaren, 16.15.02 uur; 2. P. Vertinde; 3. A. v. d. Berg. Laatste prijsduif: 17.55.- uur. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENZANDE - De nieuwe veilinggebouwen van de onlangs opgerichte Veilingvereniging West- land-Zuid zullen waarschijnlijk begin 1972 in gebruik worden genomen. Dat is meegedeeld op de eerste vergadering van de vereni ging. In de nieuwe mammoetveiling wordt een jaaromzet van ongeveer tachtig miljoen gulden verwacht. Na opening van de nieuwe veiling zijn er vier veilingen in het gebied. Voor de sanering waren dat er twaalf. (Van eeu onzer verslaggevers1 VLAAJRDINGEN In het jeugd- café „Elckerlyck" ontstond zater dagavond omstreeks 10 uur een vechtpartij. Daarbij liep de 28-jari ge G, C. uit Vlaardingen een hevige bloedneus op. De GGD bracht de man naar het Holyziekenhuis. SCHIEDAM Te bevragen aan liet hoofdbureau van politie te Schiedam dagelijks van 917 uur, behalve op zaterdag en zondag: schoolmelkkaarten; 2 sleutels aan ring; bromfietsplaatje RVN- 775; portemonnaie met inh.; ge- reedschapkist met inh.; sporthand- schoen; bos nylonkoord; 3 bank biljetten; damesparapluie; baby schoentje. Te bevragen bij de vinders: fcnip- portemonnaie met inh., L. W. Rijn- tellen, KI. Katerstraat 57; geruite stoffen fietstas met inh.. Kuiters, van Heuven Goedhartstraat 75 (tel. 263346); damesportemonnaie met inh., v. d. Steen, Sem Dresden- plein 25; bromfietstas, Den Bnn- ter, Nieuwe Damiaan 641; kinder- portemonnaie met inh., H. Kor- bijn. Van Hogendorpstraat 43; bromfietsplaatje GFP-583, van Gisteren, Schietbaanstraat 6; bromfietsgereedschap, P. A. v. Schendelen, Daltonstraat 56c; klein kinderfietsje, Montfoort, Fahrenheitstraat 5b (tel. 376346) ring met 6 sleutels, G. de Ruyter, Lange Haven 124; 3 autosleuteltjes, Lems, Chr. Huygenstraat 2; 2 lips- sieutels, Daemel, Josef Oreliesin- gel 57; horloge. Hoofd van de school Edisonplein; broche, Sarneické, Ha- vendijk 389; bedelarmbandje, v. d. Bul, Aib. van Raalteplein 81; he renhorloge, Vollebregt, Marconi straat 55b; jongenshorloge, R. Lux, Vivaldilaan 95; kindervestje, P. van Schendelen, Daltonstraat 56c; da- mesvest. Brevoort, Vivaldilaan 117; lakschoentje, v. Oyen, van Oldenbameveltstraac 56; jack v. d. Ende, Zweedsestraat 149b (Rotter dam, na 18 uur); tabaksétui. Faas- se, Puttershoeksestraat 26; fiets pompje, Verkaaik, J. Straussplein 963; motorhelm, K. Hulster, Fr Halspiein 6b: regenjas. Beekman, Corn, van Zantenplein 73 (alleen 's morgens)jongensjack, v. Slie drecht, Brugmanstraat 9b; porte monnaie met inh.. Ravenstein, Pas sage 17; zwarte tas met inh., Vis ser, Kappeyne van de Coppellolaan 24 (tel. 262681); diplomatentas met inh., D. C. v. Eijk, Hogendoom- straat 10a, Rotterdam; bedelarm bandje, Nieuwenhuis, P. K. O. laan 117a: kettinkje. Hans Drenkel- poort, Louis Zimmermannplein 68; muntbiljet, mevr. v. d. Laan, Boer- haavelaan 119a: kinderwagendekie. J. v. d Touw, J. A. Aib Thijmstr. 30b; abonnement RET. Van Ma- thijssen Rotterdamsedijk 285a (tel. 268155)sluif van een parapluie, v. d. Hoeven, J. C. van Markenstraat 44; 4 groengekleurde dekzeilen, be heerder fietsenstalling Stations plein. Asiel, Abraham van Stolkweg, Rotterdam: hond, boxer, reu, bruin; klein bruin hondje, teef, rode hals band; herdershond (geel). (Van een onzer verslaggevers,' MAASSLUIS De parkeersehijf zal binnenkort zijn intrede doen in Maassluis. Voorlopig wordt de schijf alleen verplicht op het par keerterrein aan de Baansfcraat-Ha- ven-Zuidwijk. Dit terrein is door B. en W. als blauwe zone aangewezen. Er zullen borden worden ge plaatst die het gebruik van een parkeersehijf verplicht stellen en parkeren langer dan anderhalf uur verbieden, dagelijks, met uitzonde ring van de zondagen, tussen acht uur en achttien uur. Maassluis hoopt met deze maat regelen langparkeerders te we ren en plaats te bieden aan men sen die slechts voor korte tijd het oude centrum bezoeken. X>e be schikking van B. en W. heeft ook betrekking op de aanwij zing van een aantal voorrangs kruisingen en splitsingen langs de Kwartellaan en de Nachtegaal- laan In Maassluis-West. Verder zullen borden worden ge plaatst, die het parkeren op een aantal wegen of weggedeelten be perken. Op enige plaatsen zai het parkeerverbod worden aange geven door middel van een op de trottoirband aangebrachte gele streep. Parkeerschijven zullen bm- nenkort voor 0,25 verkrijgbaar zijn bij de gemeentepolitie en de VW. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 54 leden van de Rijnmondband hielden vrijdag avond op de smtelbaan van het park één van hun laatste oefen- avond voor het wereldmuziekcon cours dat van 18 juli tot en met 10 augustus in Kerkrade wordt gehou den. Het is de zesde maai dat het concours is georganiseerd en de eerste keer dat de Rijnmondband aan dit evenement zal meedoen. Twee maanden lang hebben de musici zich tweemaal per week onder leiding van de instructeurs J. de Jong en H. Freiiscn seneus be ziggehouden met de voorbereidin gen voor dit concours. Aan het concours doen 115 bands mee, ver deeld in drie divisies. De wedstrijden zijn onderver deeld in marswedstrijden, show wedstrijden en harmonie wedstrij den. De Rijnmondband zai in de eerste divisie mee gaan doen aan de marswedstrijden. Men brengt twee composities van H. Freijsen ten gehore, de Bern Castel mars en de Bronaire. Merkredon, la 15an de lulio klub- vespero. Ni pritraktos ian grama- tikajon ce kado H. L»tsch sr Lek straat 100b La ferio es tas bona okazo por propagandi Esperamon. (ADVERTENTIE) DOOR HE REN CONFECTIE MGR. NOLENSLAAN «00 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1