Bijna f 1,5 milj. voor bouw van vier gymzalen Meer parkeer ruimte bij F ortuna Reacties instanties Marmot hield zich doof Gebr. de Veld Bed spiraal verw zagende man T.V. DEFECT Kleuterschool in Maasslms- Brommer botst Oef en wed strijd Schiedam- Hermes-DVS Hut in brand Meisje gewond op jeugd festij n Gemeente wil huurprijs SYV- velcl verhogen Loslopende hond oorzaak ongeluk Wij helpen direct Onwel en overleden Esperan to-agendo Niet ongunstig Niet zei Weinig geld Maarten cle Roode overleden mmm (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN B, en W. vragen de raad een krediet van 1.470.000 ten behoeve van de bouw en eerste inrichting van vier gemeentelijke gymnastieklokalen. Deze lokalen zijn ge pland op terreinen aan de Floreslaan-Billitonlaan, Meidoom- straat-Sdringenstraat, Van Viandenstraat en Prof. Mekel- straat. Binnenkort zal het college de raad bovendien een voorstel doen inzake de bouw van een turnzaal bij een aan de Kopenhagenlaan-Lissabonweg in Holy-Noord te bouwen scho lencomplex. (ADVERTENTIE) PAGINA 15 WOENSDAG 29 JULI 1970 HET VRIJE VOLK VLAARDINGEN „Daar gelaten dat het wellicht mo gelijk zal zijn om een zodanig werkschema te vinden dat de uit te voeren werken voor het plan Midden-Delfland op kortere termijn dan tien ja ren rendement voor de water sport opleveren, behoeft het mijns inziens niet uitgesloten te zijn om tot een meer- doel treffend gebruik te komen van het waterareaal dat mo menteel reeds beschikbaar is." „Of er met betrekking tot ondiepten en ligplaatsen wat te bereiken is, kan ik niet zonder onderzoek zeggen, maar dit punt schijnt mij een gesprek met Delfland in ieder geval waard." De Foppenpolderstraks water voor plezierjachten? De vier gymzalen waarvoor thans krediet wordt gevraagd, vormen de tweede fase van een drastisch ge meentelijk plan om het tekort aan deze zalen in te lopen. De eerste fase omvatte de bouw van zeven gymzalen. Over die eerste fase kunnen B. en W. in hun toelichting het volgende meedelen: Met de bouw van de zaal aan de Thorbeckestraat is of zal een dezer dagen een begin worden gemaakt. Voor de zaal in de Babberspolder i'Van Maanenstraat-Van Limburg Stirumstraat) zijn de plannen in middels goedgekeurd, maar is het gevoteerde geld nog niet beschik baar. Voor de verbouwing van één dei- hallen op het terrein van de N.V. De Oude Lijnbaan in het centrum, waardoor twee gymnastieklokalen zouden ontstaan, worden thans plannen ontwikkeld. De staatssecretaris van Onder wijs en Wetenschappen heeft toe stemming verleend tot uitbreiding van het gebouw van de openbare scholengemeenschap Professor Ca- simir aan de Claudius Civilislaan met twee turnzalen, waarvoor eveneens plannen worden ontwik keld. Voorts is er het plan voor de bouw van een gymnastiekzaal-in- structiebad in Holy. Ten slotte ->:ijn er plannen voor de bouw van een combinatie gymnas tiekzaal-zwembad aan de Reiger laan. De kosten van de bouw van de vier zalen waarvoor thans krediet wordt gevraagd, zijn: voor de bouw per zaal 330.000 en voor de eerste inrichting iturnstoelen enz.) 37.500. VLAARDINGEN —De 42-jarige heer M. P. S. is gewond door zijn ledikant. Toen hij dinsdagavond in zijn huis aan de Gijsbrecht van Amstelstraat bezig was een van de bedspiralen door te zagen, sprong een stuk ervan in zijn gezicht. Het resultaat waren snijwonden en vermoedelijk een lichte hersen schudding. Evt. vooraf prijs'opga,ve PflIUPsj S'- Liduin3str.-i.at 78 a ^TST -Scbiédani'"rV - fe^a|yTcIefóóhV'0I0—^26 86 38 Vjip Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggeefsters» VLAARDINGEN Indien de raad bereid is het gevraagde be drag van 132.400 beschikbaar te stellen. zal do parkeersituatie bij de voetbalvereniging Fortuna in grijpend verbeterd worden. B. en W. leggen de raad thans een voor stel voor. dat uitbreiding van het parkeerterrein in noordelijke rich ting met plaats voor 171 wagens inhoudt. Bovendien willen zij bui ten de parkeerplaats om een rij wielpad doen aanleggen, waardoor het bestaande pad weer geheel ter beschikking van de voetgangers kan komen. Ais de verbetering van de par keergelegenheid bij Fortuna een feit zal zijn, behoeven de suppor ters hun wagens niet meer te de poneren in de straten van de Indi sche buurt en op de Marathonweg. De kosten van uitbreiding van de parkeerplaats belopen een bedrag van 106.200. Die van de aanleg van het rijwielpad zijn ƒ26.200. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De raad. die dins dag 4 augustus bijeenkomt, krijgt tien onderwijsvoorstellen te be- handelen.B. en W. stellen voor een tweeklassige kleuterschool te stich ten in het gebied, dat ten zuiden van de Haydnlaan is gelegen, in de wijk Maassluis-West. Verder tot benoeming over te gaan van drie onderwijzers, en twee onderwijzeressen. Het zijn mej. M. L. Buijs en de heer J. de Haan aan de Prins Willem-Alexan- derschool; de heer E. A. Florijn aan de Meester Blomschool; en de heer E. G. Naerebout en mej. A. A. Geeriing, beiden aan de Prinses Christinaschool Aan mevr. G. Volker-de Vissers en de heer G. C. Kuiper wensen B. en W. eervol ont slag te verlenen. VLAARDINGEN De 18-jarige bromfietser J. D. S. botste dins dagavond op de Burg. Luyerinck- singel bij het nemen van een bocht tegen een personenauto. De jongen werd met hoofdwonden naar het Holv Ziekenhuis gebracht. De beide voertuigen werden ernstig bescha digd. Delfland: Geen bezwaren tegen aanleg van meren Vlaard ingen (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vanavond wordt er op Harga in Schiedam een oefen wedstrijd gespeeld tussen Schie dam 1 en Hennes DVS. De wed strijd begint om half 7. iVan een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse brandweer heeft gisterenmiddag met een nevelstraal een brandje geblust dat was ontstaan in een hoop afval op het Copernicusplein. _De brand is vermoedelijk door de .iéugd aangestoken. Het afval be stond voornamelijk uit hout waarvan buurtkinderen een hut hadden gebouwd. SCHIEDAM De achtjarige Yvonne Koppenhaal is gistermid dag op het jeugdfestijn in de Schiedamse sporthal Margriet met haar arm onder een omgevallen ijzeren afzethek gekomen. In de Dr. Noletstichting ontdekte men een barst in het bot. VLAARDINGEN Twee man nen zijn gisteravond onverwacht door de dood overvallen. Op het terrein van de Nieuwe Matex werd de 59-jarige terreinarbeider de heer P. van Vugt onwel. Op weg naar het Holy Ziekenhuis overleed hij. In de van Maanenstraat werd de 72-jarige heer A. van de Ende door een hartaanval getroffen. Hij over leed ter plaatse. SCHIEDAM Merkredon. la 29 an de !'i!io klubvespero. Kio estas via r -e kado H.Letsc'n sr Lek- stra b. Kiu heipas intimigi niajn .esperojn post la feria tempo? In de krant van 24 juli schreven wij over de problemen van de watersport in Delfland. Ondermeer kwam het plan Midden-Delfland ter sprake waarbij geconstateerd werd dat de watersport van dat plan pas over acht tot tien jaar zal profiteren. Aan het woord kwam de heer J. Westerdiik. voorzitter van De Kulk in Vlaardingen, die vertelde dat ook de door de watersporters voorgestelde voorlopige oplossingen die goed aansluiten bij de recreatieplannen voor Midden-Delfland nauwelijks enige aan dacht krygen van de overheidsinstanties. Aan verschillende partijen hebben wij om reacties gevraagd. En kele daarvan vatten, wij in bijgaand artikel samen. (Van een onaer verslaggevers) Aldus de reactie van de dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Delfland, mr. J. P. Winsemius, waaruit blijkt dat de aanpak van tijdelijke voorzieningen voor de watersport niet afstuit op bezwaren van die kant. Mr. Winsemius vervolgt: „Be langrijker evenwel zou de in uw artikei genoemde onderwaterzet ting zijn van de Foppenpolder, Deze gedachte is indertijd door Delfland in overweging gegeven en sindsdien actueel gebleven. Onzer zijds is steeds betreurd dat dit ge bied niet in het Midden-Delfland plan is opgenomen. Evenals de drie vlieten en het Bommeer zal het er in de praktijk een eenheid mee moeten vormen." De dijkgraaf (zelf een water sportliefhebber en net teruggekeerd van vakantie op de Friese meren) wijst op „het geweldige plan" Midden-Delfland, op de ingrijpen de wijziging die realisering met zich mee zal brengen, de grote pro blemen van de technische realise ring, de enorme kosten, de econo mische belangen van zeer velen die erbij betrokken zijn. en de lange tijd die hiermee gemoeid is. „Juist daarom is de gedachte van de heer Westerdijk dat serieus naar tijde lijke voorzieningen moet worden gestreefd redelijk." De dijkgraaf zegt verder dat het misschien achteraf nog niet eens ongunstig is dat de Foppenpolder formeel buiten het plan Midden- Delfland is gehouden, omdat het wellicht een eigen, snellere weg kan volgen en het „bepaald niet onmogelijk" lijkt hier op kortere termijn dan in het integrale plan iets te bereiken. „Een ingrijpende herinrichting zoals elders in Mid den-Delfland schept hier minder problemen en de problemen die te verwachten zijn, zijn eenvoudiger dan daar." Overigens heeft het hoogheem raadschap Delfland ook een eigen belang bij de creatie van een wa- tersporigebied in de Foppenpolder, waarover zeker al tien jaar terug plannen bestonden. De polder ligt namelijk erg diep, de dijken en het gemaal moeten worden vernieuwd en die problemen zouden dan zijn opgelost. Bovendien zou het meer een dankbaar reservoir zijn bij de bestrijding van de verzilting waar van dc tuinders in de nabije omge- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De verhuizing van de Schiedamse voetbalvereni ging SVV van het gemeentelijk sportpark Harga naar het eigen terrein zal voer de vereniging tot nadelige financiële consequenties kunnen leiden. SW heeft namelijk van de gemeente een brief gehad waarin wordt gesproken over een herzie ning van de huurprijs voor de velden. SW betaalde voor de velden in het gemeentelijke sportpark i evenals Hermes DVS> ruim 9000 gulden huur per jaar. Daarnaast betaalt SVV voor de ei gen velden 850 gulden aan huur en onderhoud. SW heeft van -B. en W, toestemming gehad op de eigen velden accommodatie te bauwen. Bij het gemeentebestuur gaat men ervan uit dat velden, waarop semi-profvoetbal wordt gespeeld, duurder moeten zijn dan andere. In SVV-kringen vindt men dit een vreemd argument. De brief van de gemeente over een verhoging van de huurprijs is dan ook. zo vertelde tweede voorzitter J.F. Eykenbroek „niet zo prettig ontvangen". Van gemeentezijde wordt een huurprijs van 2000 gulden genoemd. Defini tief is dit bedrag nog niet. Bin nenkort zal hierover nog een ge sprek komen tussen burgemeester en wethouders en SVV-vertegen- wcordigers. ving grote last ondervinden. Delf land en provincie hebben de Fop penpolder nog in studie. Een tweede plan, sneller en een voudiger te realiseren, is het door steken van een dijk in een gedeelte van de Broekpolder dat met opzet niet is opgespoten, reeds onteigend is en nu aan de gemeente Vlaar dingen behoort. Al 13 jaar geleden had de gemeente het plan daar een Vlaardings zeilmeer te maken, maar er zou moeten worden ge wacht op de voltooiing van de op- spuitwerkzaamheden. die dat wisten de watersporters jaren zouden duren. Nu zijn de technische kwesties van grondverschuiving en inklin king van de grond voorbij, want de opspuiting is voltooid, maar de gemeente Vlaardingen schijnt te willen wachten, met vage verwij zingen naar de plannen voor de Foppenpolder. Wethouder G. Walstra Sport. Recreatie) over het zeilmeer: „Dst valt. in het plan Midden-Delfland, en Vlaardingen kan niet uit eigen beweging daar aan 't werk gaan. Wij staan er wel achter en zijn bereid de andere instanties ertoe te bewegen. Met betrekking tot de Foppenpolder zijn wij erg enthou siast. Over de mogelijkheden m het Vlietengebied hebben wij al een schets ingediend en er bij de be trokken instanties meerdere malen op aangedrongen iets voor de wa tersport te doen. Het is afwachten. Als Den Haag maar wil meewer ken. Ik sta volkomen achter de plannen van de watersportvereni gingen. Maak van dat stuk Broek polder maar een water." Wethouder Walstra spreekt tegen dat de Broekpolder al opge spoten is. Daarom kan er nog niets gebeuren. „Als er niet binnen korte tijd een oplossing komt. wordt het een jan boel aan de Vlaardingse Vaart," zegt de heer J. van Aperen. voorzit ter van De Bommeer en van de sectie watersport van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie. „Wij hebben accommodatie nodig. Wanneer ze aan het Vlaar dingse zeilmeer beginnen hebben wij de mogelijkheid de zemerae- commodatie en het aantal leden uit te breiden." Met deze problemen kampen praktisch alle watersportverenigin gen in Delfland en zij hebben alle dezelfde grote wens. Bestuurslid van de Stichting Watersport Cen trum Vlietland, de heer A. Zwaard, vindt de Foppenpolder als water sportgebied een gcede oplossing, die echter gezien de onteigening wel een aantal jaren zal moeten du ren. „Esn mogelijkheid voer uitbrei ding van de vaargelegenheid in dit gebied zou zijn het afgraven van de Vlietlanden van Vlaardingse Vaart tot aan de Kwakelweg, waardoor met liet Bommeer één groot meer zou ontstaan. Met de weg te bag geren grond zouden de dijken verhoogd kunnen worden en enige eilandjes worden gemaakt voor de recreatie,'' aldus bestuurslid Zwaard. Ook voorzitter Van Aperen zoekt het in eenvoudige en weinig geld vergende verbeteringen in het westelijk deel van Mi.iden-Daif- land. omdat dit gebied niet voor ae dagrecreatie is bestemd maar als land- en tuinbouwgebied gehand haafd blijft en daarom zeer ge schikt is voor de watersport. Van Aperen pleit voor verbetering van het vaarwater van de Vlieten, in het bijzonder door stukken van het verwilderd Vlietland („geen enkele natuurbeschermer heeft daar be zwaar tegen, want het is een grote wildernis") weg te baggeren, zoals ook de heer Zwaan voorstelde. De heer C. J. Heijli'gers, secre taris van Watersportvereniging Vlaardingen zegt dat zijn vereni ging vooral baat heeft b(j een b iijver.de doorvaanmogelijkheid dccv de spuisluis van de iin de toekomst in verband met het Del taplan af te sluiten) Oude Haven in Vlaardingen. „Wij zijn vooral ingesteld op het buitenwater, het Brielse Meer en daar hebben wij water genoeg. Maar wij staan voor honderd per cent achter de plannen van de ar.dere verenigingen." De heer Heijligers zegt dat de provincie van mening is dat Delfland vol is en dat. het landschap door de overal rondslingerende boten wordt aan getast. Dat is niet onredelijk en de provincie zou wél oren hebben naar het maken van de meren, omdat dan de vaarten van (ontsierende) afgemeerde boten zouden kunnen worden gezuiverd. Het rijk schijnt echter niet spon taan in de beurs te willen tasten, e-n het probleem van ds watersport in nogal ruim verband (het toe komstige Greveiingenmeer. het over tien jaar gerealiseerde plan Midden-Delfland; te bekijken. Zodat de watersportliefhebbers die elkaar ongewild op het water ver dringen. kunnen kiezen: geduld betrachten, of niet en zich wenden tot de bevoegde instanties in Den Haag. MAASLUIS „Wil de marmot zich melden bij de receptie?" Deze wat ongewone boodschap klonk gisteren door de Olympia Hal, waar de kinderen-dierenshow werd gehouden. De zoekgeraakte marmot hield zich Oostindiseh doof, maar hij werd toch gevonden. Het was een kleurrijke boel in de grote hal. Ruim 60 kinderen sjouwden bijna 100 dieren aan. Daarbij waren na tuurlijk honden en katten in alle denkbare afmetingen en kleuren', maai' ook een pad, twee kemphaan tjes, een bok. parkieten, een pape gaai. zeeschildpadden en een mini- schildpadje. De toeloop naar de door de Maassluise Gemeenschap georgani seerde vakantiebezigheden in de Olympia Hal is dit jaar bijzonder groot. Bereikte men vorig jaar een totaal bezoekersaantal van bijna 7000, dit jaar gaat men de 10.000 ruimschoots overschrijden. Mor genochtend wordt het 10.000ste bezoekertje venvacht, dat 's middags om half twee duchtig in. het zon netje zai worden gezet. 'Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 53-jarige Schiedammer A.D.H. is gisteren met zijn bromfiets gevallen omdat 'rui een loslopende hond, die plot seling de weg overstak, niet kon ontwijken. De man is met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis. (Van een onzer verslaggeefsters)" VLAARDINGEN Maarten de Roode één van Nederlands bekend ste duivensport-beoefenaars is vanmorgen om half zes in het Holy Ziekenhuis te Vlaardingen ten ge volge van een hartaanval overleden. Maarten de Roode is 75 jaar oud geworden. Hij heeft 55 jaar in Rot terdam gewoond, waarna hij via Amsterdam, naar Vlaardingen ver huisde. Voor de oorlog was Maarten de Roode secretaris-penningmeester en voorzitter van de Rotterdamse Postduiven Bond. In 1933 werd nij bestuurder van de Federatie van de Nederlandse Postduiven Bond. In 1940 werd hij ringadnainistra- teur bij het Nationaal Verbond in Amsterdam, en in 1945 kreeg de Roode de functie van ringadminis- trateur van de Nederlandse Fost- duivenhouders Organisatie. Op zijn 65e verjaardag beëindig de hij dit werk, maar bleef wel nog vijf jaar voorzitter van de R. P. B„ voor hij zich in Vlaardingen ves tigde. De cvematie zal maandag plaats vinden in het Crematorium Rotter- MAARTEN DE ROODE dam-Zuid, waarna hij zal worden bijgezet op de Zuiderbegraafplaats.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1