RECORD OVEETUIGEND GEBROKEN Tekort aan maatsctiappelij k werkers bij Sociale Dienst Grote cabaretiers naar Viaardingen Creatieve uiting op muren bestraft Fortuna in oefenmatch te sterk voor WC MEVR. M. DE VRIES-v. d. SPEK REAGEERT: 1 Ruim 100.000 f ouden 't al DbMijn" Reuzenbaars gevangen SVY-B en DHS komen niet tot scoren: 0-0 UITBUNDIGE ONTVANGST NA 218 UUR m Kikvorsmannen ;vaïi brandweer "oefenen aan V esthavenkade M. ik Duimelaar voorzitter PvdA-fractie in Maassluis s S wil ook op zaterdag officiële scheidsrechters Hersen schudding na val in ruim A. HOFMAN VERLAAT DE POLITIE Pijl maakt rentree Notaris Loth weg Winterseizoen Stadsgehoorzaal Kans voor scliutters Andy heeft nu'het 'wereld record' dakzittén ,met ruim veertig uur gebroken. Overi gens, in het noorden van het land zijn ook diverse dak- zitters bezig, en het is niet uitgesloten dat het record van Andy binnenkort weer wordt gebroken, of inmiddels al gebroken is. B.lofrtiefri en.. omhelzingen voor recordhouder Andy VLAARDINGEN ,,Als af sluiting van mijn werk had ik het op prijs gesteld wethou- der te worden, als erkenning van mijn inspanning. En om dat ik op die plaats de grote groep mensen die ik ken en die hulp nodig hebben ter wille had kunnen zijn." (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Gemeentelijke Sociale Dienst van Viaardingen heeft grote problemen met vacatures van maat schappelijk werkers (sters) voor de sociale dienstverlening. VLAARDINGEN Het winterseizoen staat weer voor de deur en dat brengt een fiink aaiital theatervoorstel lingen in de Stadsgehoorzaal. Naast cabaret en toneel ko men ook operette-, muziek- en balletvoorstellingen in de Vlaardingse schouwburg, hierheen gehaald door de Stichting Stadsgehoorzaal en het Vlaardings Kunstcen trum. SCHIEDAM De Vlaar- dinger B. K. had op 5 mèï'Jn Viaardingen een blinde muur in'de Zomerstraat en één van het stadhuis aan de Markt niet zwarte letters 'versierd.' ;,Ik vlas" 'niet' ^hèlemaa! schoon",5 Vertelde hij gister morgen voor het Schiedamse kantongerecht, „en had een enorme drang óm mij* crea tief te uiten." DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 PAGiwA 10 Dakzitter Andy veilig beneden (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik liad het best nog een weekje kun nen uithouden, maar je wordt het op het laatst wel zat", zei Andy Plantinga na dat hij gisteravond na 218 uur naar berieden kwam: Omdat er nog geen officiële regi stratie van dit soort records is blijft het een riskante zaak om er zeker van te zijn dat Andy inder daad dé wereldrecordhouder is. Precies om negen uur stapte Andy met een bos bioemen die hij ai op het dak van de jongerenso- ciéteit Elckerlyc had gekregen naar beneden. Andy werd op de schou ders gehesen en op straat aan den volke vertoond.. De belangstelling hield een poosje aan; na een uur was de straat weer leeg. Daarna volgde er een rondrit door Viaardingen met, Andv op het dak- van een auto. Verscheidene mensen wezen op hun voorhoofd toen ze Andy daar zagen zitten maar daar trekt hij zich niets van aan. Erg trots op zijn record was Andy niet. „Het zegt mij niet zovesi. maar al die publiciteit vind ik wel leuk. Last van stijfheid heb ik ook niet," zei Andy. Dat was te merken wan hij liep en hoste rond of er niets aan de hand was. En dat was er eigenlijk ookiïiet.-" d.-. - - Laat in de avond' kreeg Andv d» pot met het geld van de wedden schappen en de entreegelden die veel mensen vrijwillig betaalden als zij naar het dak klommen om even een praatjes te maken. Maar nu i? het voorbij." Andy heeft zijn record j en Elckerlyc haar 'publiciteit. Want daavlwas het Andy in eerste instantie om begonnen -zoals hij bit het begin -van zijn recordpoging meedeelde. - (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN/— De 24-jarige centrale verdelgervan Fortuna Viaardingen, Ger' Pijl, die sinds het einde van de vorige competitie sukkeldemet een- knieblessure, "werd. gisteravond in, het duel met vierdeklasser- VFC in de tweede helft ineset als rechter-vleugel verdediger. Zijn rentree in Fortuna' 'fopteam was glanzend. Hij besliste die tweede helft de inmiddels tradito neel gewordenoefenmatch. Eerst scoorde hij zelf twee .doelpunten, later stelde hij Pit de Vriek in de gelegenheid nummer driete scoren, Uit een pass va"Aad de Heervbe paalde ten slotte £ah Bouman' de eindstand op 0-4.-" De wedstrijd tussen VFC en For. tuna VI. gaf aantrekkelijk voetbal te zien, waarin pas-na rust de ama teurs moesten buigen voor flê semf profs. In de eers'té' helft kspgeh' de mannen van Wolter Bos - VFC's nieuwe oefenmeester - zelfs goede kansen om een voorsprong te ne men. Pim v.d. Burg had echter weinig geluk, zelfs toenhij eenmaal alleen voor doelman Joop', Bouman ver scheen, Fortuna 'had in deze, pe riode overigens el eèn veldove- wicht, maar wist''dit'zlfs-met de steun van de oprukkende verdedi gers niet in doelpunten om te zet ten. In de tweede helft kwam Ger ijl binnen de lijnenin plaats vanHen nyie Kuite. Hij onderstreepte al snei zijn kwaliteit door met een hoog schot van devleugek debalvia öe binnenkantvah dé paal achter de kleine doelman 'Jan Kortleven te deponeren. Hen minuten later was het ,0-2, toen Ger Pijl de bal keihard in het kleine gat knalde dat de VF -ver dediging hem liet. Eenprachtig schot, dt de handen 'van de duizend toeschouwers op elkaar bracht. Pijl bleef echter pm de aandacht vragen. Verdedigend en aanval lend, wat weer eens bleek toen hij ver oprukte en met een listig tikje Piet de Vries in staat stelde For tuna naar 0 -3 te tillen. O, onge veer dezelfde wijze bracht in de slotfase van de ,ontmoting Aad .de Rer zijn ploeggenoot Jan Bou- manin stelling om nummer vier te 'Als wethouder kon ik - veel meer betekenen' 99 (Van een onzer verslaggevers) -> f'Fs 'sen grote behoefte te voorzien. 5 |Sedert de'' opening pp 13 juni zvjn Z ;meer aan'honderdduizend kaartjes j* 'verkocht. 2 C Het aantal van honderdduizend j fjiezoekers werd bereikt op;'l augus- -tus 1970. Het grootste aantal bezoe- 2 ;kers pp, één, dag werd. geregistreerd - op dinsdag"'7 juli:'6.677. S i, ^vI,eer ^an 300 personen krjjgen in "et pad zwemles. Op de-dag van-de °P0hing, vrijdag 12 juni, 'bezochten S 5~00 personen het bad. BEN HAAG (ANP) Bij KB is san C.,A. F. Loth, op zijn verzoek, met ingang van 1 mei' 1971 eervo] ontslag verleend uit zijn ambt van .59,ta.ris. tp1; standplaats de gemeen- '"te 'st-Gfttvehzande. (Van een onzer -verslaggevers) Aldus mevrouw M. de Vries-van der Spek, die reageert op een arti kel in onze krant van gisteren, waaruit opgemaakt kan worden-dat de Partü van de Arbeid haar geen wethouderszetel heeft willen geven, omdat zij als raadslid meer tijd zou hebben haar werk voor de „kleine man in nood" voort te zetten. Mevrouw De Vries, 21 jaar lid van de PvdA-fractie in Viaardingen, reageert op dit argument uiterst verbaasd. „Mij is nooit verteld-om welke motieven ik voor deze zetel niet in. aanmerking kwam. Er is in de fractie gevraagdwie heeft inte resse voor een wethoudersplaats'.. Daar stelden zich vijf mensen voor beschikbaar, onder wie ik. Er werd gestemd en buiten mijn stem had ik er één. Nooit is beargumenteert waarom ik niet kandidaat kon zijn voor een wethouderszetel," aldus mevrouw De Vries. Bovendien bestrijdt mevrouw De Vries het genoemde argument. Zij zegt dat veel mensen teleurgesteld zijn nu zij .geen wethouder wordt. Mevrouw De Vries, die in Viaardin gen bekendheid geniet door haar sociaal werk en daardoor als PvdA- kandidate de meeste voorkeurstem men kreeg, zegt, dat zij meent als wethouder meer te kunnen beteke nen. „Als wethouder heb je de mo gelijkheid om door je contacten, die dan nog veel gemakkelijker liggen, voor de mensen iets te doen en te bereiken." s'A 't *A 9 9 i (ADVERTENTIE) Per 1 januari 1969 is de „imma teriële hulpverlening" losgemaakt van de financiële afdeling. Er ont stonden twee afdelingen: de afde ling financiële dienstverlening en de afdeling sociale dienstverlening met vier maatschappelijk werkers .(die maar liefst 2178 cliënten-heb ben geholpen in 1969) In het jaarverslag 1969 schrijft 'de Sociale Dienst, dat door deze opsplitsing en door de toenemende stroom van bijstandsaanvragen een uitbreiding met twee deskundigen (waartoe B. en W. toestemming hebben gegeven) niet eens meer voldoende is.. Er moet worden ge streefd naar eenuitbreiding tot tien, maar deskundigen zijn moei lijk aan te trekken. Ook de afdeling financiële dienstverlening (voor de bijstands verlening) kan -de-nog steeds toe nemende stroom-aanvragen niet al tijd binnen de wettelijke termijn van één maand afwerken. In het jaarverslag zegt de So ciale Dienst, dat het opvullen van leemten tot de belangrijkste ge spreksonderwerpen behoort. Als'be langrijkste - leemten worden ge noemd .een schooladviesdienst en een bureau voor levens- en gezins vragen. Met het voorbereiden van de organisatie van „rijdende warme maaitijden" maakte de Stichting Federatieve Baad voor het Bejaar- denwerk na adviezen van een commissie goede vorderingen, aldus het jaarverslag. De Gemeentelijke Sociale Dienst schrijft verder, dat de voortdurende verandering van de nonnen een zware belasting vormt. De minis teriële circulaires en belastingta bellen. werden zeer laat gepubli ceerd en moesten soms met terug werkende kracht 'worden uitge voerd. Het ministerie van CRM is dit probleem onder ,de aandacht gebracht. In 1969 werden 1494 rapporten met betrekking tot immateriële en 3420 voor financiële dienstverle ning uitgebracht, totaal 4914 rap porten. In 1965 was het totaalcijfer nog 2472, in 1968 3670. Het grootste aantal rapporten van de afdeling Sociale -Dienstverlening betreft de huisvesting en verzorging van be jaarden; 342. Het totaal 'aantal -bezoeken -aan de Gemeentelijke Sociale Dienst bedroeg in 1969 -8231, Be- -bijstand aan thuisverbiijvende personen was 1.8 miljoen gulden, voor ver zorgden in tehuizen 1,6 miljoen, en voor verpleegden in inrichtingen ruim een kwart miljoen. De bedragen zijn de laatste jaren sterk gestegen 'door de uitwerking van de bijstandswet eri omdat het minimum-loon gevolgd wordt. Het Rijnmondgebied, kent een unificatie in de uitkeringen.Het aantal maatschappelijk; werkers van de Sociale Diénst bedraagt momenteel (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vele Vlaar- dingers hebben woensdagmiddag vol spanning staan wachten wat er boyen water zou komen, toen, zij een groep kikvorsmannen van de brandweer bezig zagen aan de WestRayepkade.-nabij-de Parallel weg, Tot veler teleurstelling, waar- schijnlijk, bleek het niets bijzonders te zijn. De kikvorsmannen van de Vlf/ardir.gse, brandwger, 'drie in to taal waren' bezig met een laatste oefening,- alvorens .vrijdag naar Den Haag te gaan om daar duikers- examen te doen.-. i De .oefening aan>,de Westhaveri- kade !bestorid' 'uit' 'drie onderdelen. Uit een auto die in de, haven gere den was moesten deduikers een houten pop halen en naar boven brengen. Aan de kant konden zij met een speciale pop,van de-,EHBp de mond-op-mondbeademing nog eens doornemen. Het laatste onder deel was het onder water vastma ken van stroppen aan de auto, waarna,, die .naar boven getakeld., kon worden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De lieer M. B. Duimelaar is op een vergadering van de nieuwe gemeenteraadsfrae- tie van .de Massluise PvdA be noemd tot fractievoorzitter. Secre- taris-penningemeester van de frac tie zal de komende vier jaar de heer A. J. Wustrow zijn. De PvdA-fractie zal in de ko mende zittingsperiode bestaan uit de volgende leden: M. B. Duime laar, Van Eedenstraat 3, tel. 2669; mevr. G. Geursen-Sehooten, Ferd. Bolplein 5, tel. 3459; J. A. Hum- melen, Johan Wagenaarlaan 3, tel. 7671; N. Komen, Nachtegaallaan 11, tel. 4693; J. Smtt, Frederik Hendrikstraat 15, tel. 2776 en A. J. Wustrow, Torenvaïkstrat 13, tel. 5136. Eerder was al bekend gemakt dat de heren J. Smit en J. A. Humme- len de socilaistische kandidaat- wegthouders zijn. De heer Smit is al enkele jaren 'wethouder van On derwijs, Personeelszaken. Culturele Zaken, 'Sorfczaken, Recreatie en Pu blic Relations. De heer Hummelen is leraar aan -de Libahon-scho- lengmeenschap in Rotterdam en voorzitter van de afdeling. Maas sluis vn de PvdA. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse handbalvereniging DWS wil in september beginnen met een jeugd- scheidsrechterscursus. Een derge lijke cursus is in deze vereniging nog niet eerder gegeven. Wie deze cursus met succes volgt zal als officieel scheidsrechter worden ingezet voor adspirant- en pupillenwedstrijden op zaterdag middag. De minimumleeftijd voor deel name is 16 jaar. Zowel junioren ais senioren kunnen zich aanmelden. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Drie Schiedamse visgrage vriendjes. Peter v. d. Gaag (15). Hans Tieiman (15) en Peter Bosch (13). hebben gisteren een gcede vangst gehad. In de vijver voor de Spieringshoekscholenge- meenschap vingen ze een baars van 40 centimeter. „Gevangen met een worm," vertelden ze trots toen ze hem kwamen laten zien: gedrieën plus de vis in een plastic emmer tje. Ze zouden de baars wel zijn vrijheid teruggeven. (Van een onzer verslaggevers) Komend seizoen zullen grote Ne derlandse cabaretiers de boventoon voeren in de schouwburg. Seth Gaaikema (oktober) en Herman van Veen (twee avonden - m sep tember), terwijl het VKC Wim Sonneveld, Paul van Vliet en Wim Kan in Viaardingen brengt. Ook de toneelliefhebbers hebben niet te klagen: Potasch en Perle- moer (Johan Kaart en Johan Bos kamp). De Jantjes en de Musical De Kleine Parade' van Wim Son neveld. Op het programma van het VKC staan voorstellingen van het Nieuw Rotterdams Toneel, De Haagse Comedie en toneelgroep Globe. Een aantal korte blijspelen completeren het geheel In de loop van het seizoen komen ten slotte ook het Nationaal Bal let, de Hoofdstad Operette en het Operagezelschap Forum naar Viaardingen, en voor de muziek liefhebbers treden verder nog op het Gewestelijk Orkest voor Ziud-Hol- land en de sopraan Nellie Stam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan boord van het wachtschip Ginn Helm, dat bij Wil ton-Fijenoord ligt, heelt de Vlaar dingse voorman P. A. Cey gister avond een zware hersenschudding opgelopen. De heer Cey was in een ruim bezig met roosters wegbran den. Hij stond op een rooster dat aan een kraan hing en op een richel rustte. Het rooster schoot van de richel en de heer Cey tuimelde vijf meter naar beneden. Hij verloor daarbij het bewustzijn. Door de GG en GD is hij naar het Holy-zieken- huis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Woensdag middag is in de kantine van het politiebureau afscheid genomen van adjudant A. Hofman. De poli tieman. die sinds 1931 in dienst van de Vlaardingse gemeente-politie is geweest, werd door vele collega's toegesproken. Waarderende woor den voor zijn werk en zijn persoon- en ook veel anecdotes werden op-~ gehaald. Voor adjudant Hofman was het' overigens niet zomaar een feestdag.l Eén van de inspecteurs memoreer de dat de heer Hofman op deze dag* niet alleen met pensioen gaat,: maar dat hij tevens precies zestig'," jaar plus één dag was en dat' hij? ook nog 34 jaar getrouwd was. De adjudant, die véle facetten*: van het politiewerk kent en daarbij door alle collega zeer gewaardeerd wórdt, mocht vele geschenken in ontvangst nemen. Waarnemend commissaris Dorleyn bij het aan bieden van één van die geschen ken: „Ik wens je een lang en ge zond leven. Waarom je dan een pijp wilt hebben is mij een raadsel." De heer Hofman, ridder in de Orde van Oranje-Nassau, kwam in 1931 als agent bij de Vlaardingse gemeentepolitie. Na een diensttijd van bijna veertig jaar nèemt hij nu als adjudant in algemene dienst afscheid. (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie mr. A. C. 't Hart vond „het "onder invloed zijn" van verdachte nu niet bepaald een excuus om openbare gebou wen»,.te bewerken", „Ieder verstan dig mens weet, dat men na een te veel aan alcohol rare- dingen kan gaan doen en dat LSD iets anders is dan een suikerklontje. De verant woordelijkheid voor de handelingen na het gebruik van het een of rn- der ligt dan ook beslist bij de ge bruiker." De eis en uitspraak in deze zaak luidde een tientje boete voor het ene en een tientje voor het andere „kunstwerkje". „Is het mogelijk, dat ik mijn em mer verf terug krijg," vroeg ver- daphte K„ nadat het vonnis geveld „was. De kantonrechter, mr. Van Vloten, schudde zijn hoofd. „O, jammer, r.ou tot ziens," zei K. gemoedelijk en verliet de zaal. Gladde wegen zijn moeilijk te be rijden. Sommige mensen hebben tot taak om als het enigszins mogelijk is door te blijven rijden. Daaron der vallen de buschauffeurs. W. de W. uit Viaardingen kan daarover meepraten. Gistermorgen eiste mr. 't Hart een boete van 40 ■gulden, omdat hij tengevolge van die gladheid een voetganger had aangereden De W. vertelde, dat hij vorig jaar december slipte toen hij met zijn bus de Schiedamseweg in wilde rij den. Tot op dat moment had hij geen last van de gladheid gehad. De wegen waren bestrooid, maar op de Schiedamseweg bleek dat niet te zijn gebeurd. „Ik heb van alles geprobeerd, maar kon de aanrijding niet voor komen," zei de W. om er aan toe te voegen, dat ook de voetganger door de gladheid niet had kunnen wegkomen. „De man kon niet voor- of ach teruit. Hij greep zich daarom aan de bus vast en heeft juist daardoor waarschijnlijk zijn arm gebroken." Mr. 't Hart die klaarblijkelijk met d°ze zaak in zijn maag zat zei, dat verdachte er voor had moe ten zorgen zijn rijstijl aan de glad heid aan te passen. „Je mag nu eenmaal niet op een voetganger in- riideu." zei hij lachend Mr. Van Vloten vond de schuld van de W. echter niet bewezen en sprak hem vrij. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Nieuwe inwoners t. van Maassluis, die belangstelling hebben voor de schietsport, kunnen 7 terecht in het nieuwe veren'eines- gebouw van de Maassluise schiet- Jj vereniging Prins Hendrik, die y spoedig negentig iaar zal bestaan. D Men kan aan de Nijverheid- straat oefenen met lucht- en vuur- 2 buksen. Ook in wedstrijdverband. Elke rriaandagavond vinden er on~ÖT derlinge wedstrijden plaats. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Tweedeklasser DHS oefende woensdag avond op *n der bjjvelden van SVV-Harga tegen het B-elftal van de SVV. Het matige duel eindigde zonder doel punten (00). Beide oefenmeesters, Henk Köne- tnann van SVV en Joop Schop van DHS, toonden zich na afloop tevre den over de prestaties van hun pu-. pillen, al kon Könemann enige te leurstelling over het uitblijven van), doelpunten moeilijk verbloemen, Z „Eigenlijk hadden we met 3—0 moe-;; ten winnen." sprak hij, daarbij on-V getwijfeld terugdenkend aan een enorme kans die Luc Dumont voor een leeg doel liet liggen, nadat hij 7. door Jan Rijkuiter in die uitsteken- de positie was gemanoeuvreerd. Dat SVV niet tot doelpunten il kwam, was ook de verdienste van"; centrumverdediger Jaap Roeifzema en het (wel eens te felle) verweerd- van dienst medeverdedigers. 'Z Op een naastliggend veld hielden ook zaterdagderdeklasser PPSC en« het geselecteerde jeugdelftal van"." SVV elkaar In evenwicht (2—2)..*~ Voor SVV scoorden in dit aantrek-'? keltjke duel Jacky Rietdijk en Ba- rend Buytenhek, voor PPSC Piet van Veen (2 x).

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1