Vlaardings succes op drumband- concours in Schiedam Y aii( st van Het Westen valt tegen Succesvolle schaakstrijd van HVO té Mooie opbrengst van bazar voor restauratie kerk Jan Breur wint Ronde Kruisland ZELFGEBOUWD PLEZIERJACHT NU TE WATER 1 m Ruim 7800 gulden Damsuccessen J. Lucassen jr. Hulp in nood Ontspan u zelf 'os OPGELET Sociale hoek BRIEVEN VAN LEZERS Produktie Auto's tegen elkaar Burgerlijke stand, MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 3. (•Yam. een oneer verslaggevers) V1AARDINGEN Zestig jaar Scouting in Nederland. Dat wöröt al heel het jaax door de padvinders in ons land gevierd en zaterdag waren dan eindelijk de kleinsten onder hen, de kabouters en welpen, aan de beurt. De welpen uit Vlaardin- gen, Schiedam. Maassluis en Maasland vierden dat met een giote rimboejacht in het Oranjepark; de kabouters uit deze plaatsen kraakten het Minidorp op het padvinderscenbrum aan de Broekpolderweg Je eigen verhalen schrijven dorpse Courant. in je eigen alternatieve Mini- Estafette ergens in de druilerige jungle van het Oranjepark. Arnold van Beek Na twee en een half jaar noeste arbeid zit het karwei er ein delijk op. De champagne gaat tegen de boeg van het plezier jacht van de heer B. J. de Kruyf en het schip is gereed om weg te varen. VLAARDINGEN Zaterdag morgen is na twee-en-een-half jaar een einde gekomen aan de bouw van het pleziervaartuig, eigendom van. de heer B. J. de Kruyf. Het was bijna half twaalf toen de boot in de Oude Haven te water gelaten werd, in aanwezig heid van leden van de Pleziervaar tuigen vereniging „De Kulk" en genodigden. Na dat allen rich had den overtuigd van de goede kwali teit van het vaartuig begaf het ge zelschap zich naar het clublokaal van „De Kulk" waar de heer De Kruyf felicitaties in ontvangst kreeg te nemen van talrijke vrien den en belangstellenden. BTBLIOTIIEKEN ZWEMBADEN TENTOONSTELLINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Veel kabouterplezier in gekraaktMinidorp jfadot de Jbargemeester en. zijn vrouw" officieel het dorp hebben getaaa», overspoelden 250 knbou- tem de panden en de straten. In groi» groepen zwerven zij van de cineac naar de fotograaf, om daar ten groepsfoto te laten maken. In de bloemenwinkel worden van crêpepapier enkele prachtige boe ketten bloemen gemaakt (met dat Blecihte weer mag het Minidorp immers best wat opgefleurd worden met bloemen), waarna de kabou ters in het café-restaurant kunnen uitrusten achter een glaasje en een hapje. Als je daarna niet meer weet wat ja moet gaan doen, dan-ga je na tuurlijk even naar het VW-kan- toor. Op de grote plattegrond van bet dorp, bekijk je waar je nog (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —Twee Vlaar dingse muziekkorpsen hebben za terdag deelgenomen aan het jaar lijkse drumband-concours in de Schiedamse Plantage, dat ditmaal voor de twaalfde keer werd georga niseerd. Het Tamboers- en Trosnpetter- corps 'De Pijpers' behaalde met 134,5 punt een eerste prijs in de eerste afdeling. 'De Jonge Pijpers' kwamen in de Junior-af deling tot een derde prijs met 112,5 punt. Sursum Corda kwam, evenals vo rige week op het concours in Vin nen, uit in de eerste afdeling. De 124,5 punt die behaald werden wa ren ditmaal goed voor een tweede prijs in deze afdeling. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het negende serieconcours van de hengelaars- vereniging Het Westen werd ge houden in de wateren van de Oude Rijn, tussen Woerden en Bodegra ven. De vangst van dit concours, dat onder leiding stond van de con troleurs P. Groen en P. Dumortier, viel tegen. J. Hollebenberg, die een brasem verschalkte van 1640 gram werd winnaar met een totale vangst van 2160 gram; 2. D. Tempelaar (1655), 3. -M Wijnhorst (1455), 4. P. Groen (1350), 5. M. de Goede (995), 6. D. Berveling (795), 7. P. Tempelaar (785), 8. G. Wijnhorst (670). 9. M. L. Berveling (330), 10. J. Hartog sr. (220). MAANDAG SCHIEDAM, Arcade, 20.00 uur, bridge Schiedam '59. SCHIEDAM, pand Lange Haven 70, 19.30 uur, vergadering Vredes- werkgroep. VLAARDINGEN, Triangel, 20.00 uur, dam-simultaanwedstrijd HVO. MAASLAND, De Magneet, 10.30 uur, leerlingenavond Maaslandse Harmonie. DINSDAG SCHIEDAM, Irene, 13.00—17 00 uur, bridge-drive. SCHIEDAM, Irene, 19.30 uur, kin- dertoonkunstkoor. SCHIEDAM. Irene. 20.00 uur, Toonkunstkoor. SCHIEDAM, Arcade, 20.00 uur, vergadering metselaars patroon- bond. SCHIEDAM. Arcade, 19.30 uur, Studievrienden. SCHIEDAM, Arcade, 19.30 uur, St. Eloy. SCHIEDAM, Arcade, 20.00 uur, re petitie K.S.M. Orpheus. VLAARDINGEN. Grote Kerk, 20.00 uur. lezing ds. W. Glashouwer. 'Wat zegt de bijbel over homo seksualiteit?' BIOSCOPEN meer naar toe leunt. O ja, eerst even een kaart naar hui» sturen, bij het postkantoor. De berichtgeving over krakende kabouters is altijd zo slecht, dat Je beter een eigen krant kunt maken. Bij de Minidorpse Courant klim men kabouters in de pen (of de schrijfmachine) en schrijven hun eigen verhalen in hun eigen krant. Door de regen gaan zij daarna weer naar een ander pand. Naar de hoedenwinkel, want ook kabouters kunnen immers ijdel zijn? Hébben de kabouters nog het voordeel dat zij in een dorp zitten, met beschutting tegen de regen, de welpen hebben dat niet. In een druilerige regen met nu en dan een fikse stortbui, houden zij hun rim boejacht „Motasheba", in de Jung le van het Oranjepark in Vlaar- dingen. Het thema van de rimboejacht: „Mokasheba, is een samentrekking van dierennamen uit het jungle- verhaal van Rudyard Kipling, waarop het welpenspel is geba seerd. Mowgli (het mensenjong), Kaa (de slang), Shere Khan (de tijger) en BaJoe (de beer). De jun- gle-dieren staan ook in de rimboe jacht centraal Iedere welp draagt een zelfge maakte tekening van één van de dieren. In horden zwermen zij over de grasvlakten in het park van de ene post naar de andere. In totaal ongeveer twintig. In „het hol der geheimen" of op de „Himalaya- Thibetweg", overal moeten zij hun slimheid en behendigheid tonen. Dat zijn immers eigenschappen die je nodig 'hebt om in de jungle in leven te kunnen blijven? En doorzettingsvermogen, ook dat is belangrijk. Ondanks de regen blijven de welpen enthousiast rondrennen van de een naar de andere post. Hier moeten zij slui pen, daar is een b&rbeque en weer ergens anders krijgen zij een puz zel voorgeschoteld. Wanneer een post is afgewerkt krijgt de horde een lintje, telkens een. andere kleur, aan het trofeeënbord. Aan het eind van de middag betekent noeg geweest. Dan moeten de wel pen toch buigen voor de weergoden Maar om vijf uur is het wel ge- dat een kleurig geheel, en wordt de rimboejacht vroegtij dig afgebroken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het invita tieschaaktoernooi, gehouden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van het Havenbedrijf Vloardingen- Oost N.V. is een zeer geslaagd eve nement geworden. In gebouw Triangel werd bijzonder serieus ge speeld door de 36 schakers die wa ren onderverdeeld in 9 groepen van 4. Na het openingswoord door de heer E. A. Bongers, die de aan dacht richtte op het gouden ju bileum van HVO, werd er met vol ledige inzet gespeeld om de aan zienlijke geldprijzen. Iedere deelnemer speelde drie partijen, zodat maximaal 3 punten konden warden behaald. De eind standen. (met tussen haakjes het aantal behaalde punten) waren: Groep 1: C. v. Wijgerden (214) P. Vreeken (1%); E. C. Heijna (1%); J. van Dongen Groep 2: A. "EL. P. Jongsma (214); L. B. Jansen (2); H. v.d. Spek (1); B. Kwindacz (1). Groep 3: M. Rosenthal (1); C. P. Auwerda (1)A. den Ouden (1)C. de Zwart (0). Groep 4: N. Doelman (2%); B. J. Schendstok (2)C. H. Semeekes (1); A. de Jong Groep 5: A. J. v. Dop (2%)P. R. d. Vliet (3H); G. J. Kortlan (1): J. v.d. Vaart (0). Groep 6: R. B. v. Dijken (3); J. B. Riksen (2); B. van Driel (1); Mevrouw Vreeken (0). Groep 7: A. Koopman (254>; P, Hoos (2); H. Stijnen (1%); P. C. Westerhoff (0). Gorep 8; A. v. Embden jr. (2); W. C. Ranters (2); A. v. Embdeb sr. (1); R. Cortenberghe (1). Groep 9: P. Mooij (3); S. Fede- roin (2); H. Schoenmaker (1); A. Mackenbaeh (0). (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De opbrengst van de openluchtbazar, die zater dag werd gehouden op het terrein achter de Nieuwe Kerk aan de Bin nensingel, is niet teleurstellend. De bazar bracht ongeveer 7800 gulden op, bestemd voor de restauratie van de kerk. De kerk, die zestig Jaar geleden werd gebouwd, is erg ge baat met de opbrengst van de bazar omdat nu binnenkort begonnen kan worden met de onderhoudsbeurt, waaraan de kerk hard toe is. Het was gezéllig rond de markt- krampjes op he tplein, waar het rad van avontuur zoals altijd een aantrekkelijk onderdeel van de barderie vormde. Diverse attracties werden goed benut en zelfs de kin derspelen konden ondanks het slechte weer doorgaan. "Wel had men in de middaguren pech, omdat het toen behoorlijk regende, maar daar tussendoor vond men toch ge legenheid om een en ander door te laten gaan. Het nuttigen van de consumpties op het bordes van de Nieuwe Kerk bleek maar van korte duur, omdat regen en wind juist daarop gericht waren. Maar in het kerkgebouw was voldoende plaats om de bezoe kers toch de gelegenheid te bieden op him gemak koffie of andere drank te gebruiken. Een eerder gehouden akfcie, waabij ruim duizend blikken soep werden verkocht, bleek ook. al een succes geworden te zijn. De opbrengst daarvan bedroeg 1037 gulden. De nieuw gemaakte aan- zichtkaarten van het interieur en exterieur van t kerkgebouw blijken voor met name verzamelaars erg aantrekkelijk. Op de baïar waren uiteraard ook enige stands waar men een en an der moest raden. Hieronder enige uitslagen daarvan: De naam van de pop was Apolonia, de huwelijks datum van de pop was vastgesteld op 5 november 1970; het aantal erwten in de fles bedroeg 10.637 stuks; de mand me levensmidde len had een waarde van 22,75 gul den en de eieren wogen. 1384,2 gram. Het aantal arbeidsuren ten slotte dat was gestoken in de zelf gemaakte molen was 29,5 uur. Tie verhoging van bet basisloon in de haven is naar mijn me ning onontbeerlijk voor de haven zelf. Meer loon trekt personeel naar de haven, het verhoogt de produktie en zorgt voor goodwill onder de mensen. Waar meer loon wordt uitbetaald, wordt volgens mij ook meer gewerkt. Als de ar beiders straks weer aan het werk gaan zonder die verhoging van het basisloon, zullen ze wat hun pro duktie betreft in feite toch door staken. K. DINGEMANS, Jan Oudegeeststraat 50, Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het kader van de viering van het 70-jarig be staan van de damvereniging Con stant te Rotterdam zijn diverse damtoemooien gehouden. Na de prijsuitreiking in het clublokaal van Constant werden sneldamwed- stryd gehouden in diverse groe pen. De heer J. Lucassen jr. van de Vlaardingse Damvereniging VDV behaalde in zijn groep op verras sende wijze de eerste plaats en prijs. De heer Van den Kerkhoff plaatste zich als tweede, terwijl de heer Niestadt ditmaal met een derde plaats genoegen moest ne men. VLAARDINGEN De 55-jarige autobestuurster D. uit Den Haag reed op het kruispunt Burgemees ter Verkadesingel-Kethelweg zater dagmiddag tegen een voor haar rij dende personenauto. Zij werd met een hersenschudding naar het Holyziekenhuis gebracht. Beide auto's liepen ernstige schade op. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Jen Breur. die in de laatste twee maanden bij de talrijke wielerkoersin sterk op de voorgrond is getreden, iieeft giste ren zijn eerste nationale overwin ning bij de amateurs op zijn ere lijst kunnen schrijven. In de Ronde van Kruisland was hij er te zamen met de Limburger huibst, met nog 30 ronden voor de boeg. in geslaagd bij de 6 koplopers t« komen, die al 40 km op kop gezeten hadden. De komst van Breur gaf de kop lopers nieuwe energie; eendrachtig samenwerkend wist men uit de greep van het peloton te blijven, dat overigens hardnekkig bleef proberen om weer aan te haken. In de eindspurt kon Jan Breur. die de laatste maanden al geen sprintduel meer verloren had, rijn zeven medevluchters met 10 meter verschil royaal kloppen. De heer J. Westerdijk, voorzitter van ,De Kulk" was zeer verheugd over het resultaat dat de heer De Kruyf liad bereikt met zijn zelfge maakte boot en wenste hem veel succes ermee. Hij wees verder op de behoefte aan meer water voor de zeilllefhebbers. Hij vond dat er op korte termijn iets zou moeten wor den gedaan voor de watersportlief hebbers, waarbij het vooral gaat om het creëren van een grote wa termassa. Namens de Watersportvereniging „De Bommeer" sprak de heer J. van Aperen (voorzitter) gelukwen sen uit, terwijl ook hij het gebrek aan vaargebied duidelijk aan. de orde stelde. Hij merkte op dat het rayon Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Schipluiden en Delft al vijftien Jaar verruiming nodig heeft, waaraan al die tijd al ge werkt wordt. Het gaat hierbij om verruiming van het vaargebied ten westen van de Vlaardingse Vaart (Vaart en Vlieten). Gezien de ontwikkeling op water sportgebied in deze omgeving te men danig in de knel gekomen. Hij zei, dat de hoop is gevestigd op de Foppe-polder, die niet meer renda bel is en omgeschakeld zal moeten worden in een zeilmeer. Dit ter overbrugging, om de watersport liefhebbers uit de nood te helpen. Wel is grondgebied gepland ia het grote plan van de Stichting Midden Delfland, maar dat duurt allemaal nog zo lang. SCHIEDAM, Passage, tel. 269563, t.e.m. 16 sept., Bankroof op wie len (a.l.), weekdagen 14.00 en 20.15 uur. VLAARDINGEN. Luxor, maandag, dinsdag en woensdag gesloten. APOTHEKEN SCHIEDAM, van 's avonds 8 uur tot 's morgens 8 uur apotheek Jansen. Van Swindelsingel 42, tel. 264917. VLAARDINGEN, van 's avonds 8 uur tot 's morgens 8 uur apo theek Van der Corput, Schieda- mseweg 83, tel. 343224. MAASSLUIS, van zaterdagmorgen 8 uur tot zaterdagmorgen 8 uur, apotheek De Jong, Markt 11, tel. 2234. VLAARDINGEN Geboren Jantinus Wilhelminus, z. v. K. Koerts en J. J. A. de Vos; Robert, z. v. H. van Schaijk en k. k. v. d. Giessen; Marco, z. v. J. Goudriaan en H. J. Bredius; Michel Theodo res. z. v. C. T. R. Hilberink en P. E. Meijer; Walter Vincent, z. v. P. van IJsseldijk en E. van der Ent; Jolar.de Mariska, d. v J. Degelink en J. M. Wildeman; Danielle, d. v. D. F. Burki en E. Hoogenboom. Getrouwd; Petrus Matheus Bak ker, 26 jr en Gisela Ursula Ruth Drost, 21 jr; Danker Hendrik Jo hannes Schaareman, 22 Jr en Gera van der Weijden, 21 jr: Hermanus Constandse, 29 jr en Anna Maria Notebom, 23 jr; Hendrik de Kuij- per, 23 Jr en- Jeltje Gepke van den Berg, 20 jr. MAASSLUIS GEBOREN: Helena J., dr. v. L J Vermeer en P M van Buren, Havikstraat 16; Hei- ga H, dr. v. A Noorden en W D van Teijlingen, Piet Heinstraat 4; Ar nold, zv. v. N van Straaten en F Schouten, eSringenstraat 36; Adrtaan, zn. v. W de Koning en C M J Berendsen. Adriaen Brouwer straat 18; Klazina J. dr. v. de Vries en A van Maaren, G A Brederolaan 89B: Jan. zn. v. J Wamaar en D Quak, Marelstraat 5 ;Ingrid P M. dr. v. A HVerbeek en C WHoIewijn, Sermgenstraat 54; Nicolette B. dr. v. A Begelinger en C RSchenk, Adeiaarstraat 15; Arjen J, zn. v. L AVos en A Wv d Geest, Burgemeester Zaneveld- straat 61; Dimitri, zn. v. J Geldhof en M E Voorter, Jacques Boeze- manstraat 299; Tamara, dr. v. E van der Wal en C Haanstra, Jas mijnstraat 14. GETROUWD: G MN Bonhom- me en W J JP Heimeriks, Verwer- sdijk 75, D.ELFT, OVERLEDEN: Marinus van der Hout, oud 14 Jaar, Tuinstraat 1. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank), tel. 262626. SCHIEDAM; Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau. Lange Nieuw- straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan S0; 269290; Gem. Woningdienst (voor dringende klachten bulten tie; 3333; politiebureau, Westland- Vlaardingse Kolpabad onderlinge kantooruren via de gem. brand- seweg, tel. 3444; Alarmnummer zwemwedstrijden. Deze duren van weer)268578. brandweer: 3333. 's avonds 7 tot half elf. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444; politiebureau Westhavenkade: 342355; hoofdbu reau, Delftseveer 6 ,342355; Brand melding; 344444; GG en GD, Ke- thelweg 17, tel. 345555 (b.g.g. 342541). MAASSLUIS: Alarmnummer poli- SCHIEDAM: Gem. Openbare Bi bliotheek en Leeszalen: Lange Ha ven 131, De Biestraat, Loreatzlsan 6, Dr. Wibautpiein 129, Westmolen straat 26 (jeugdbibliotheek). VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Fransenstraat 6, Dirk de Derdelaan 43 (Westwljk). SCHIEDAM: Zwembad Groenoord. Schiedamsewcg 138. VLAARDINGEN: Kolpabad. Broekweg 21 MAASSLUIS: van 3 hm. 28 sep tember in het gemeentemuseum, Zuiddijk 16, expositie van schilde rijen, tekeningen en gouaches uit de collectie De Vries. Openingstij den: dinsdag t.m. zondag 14.00-17.00 uur. Dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Van 12 september tot 12 oktober wordt in het Schiedams Stedelijk Museum onder het motto „Con frontatie Vier" het werk van een aantal jonge kunstenaars tentoon gesteld. Geëxposeerd worden zeefdrukken van Wil Bink, schilderijen van John Wortel, keramiek van Anne Wortel-v.d. Waarde en grafiek van Erik Factor. MAASLAND: Alarmnummer po litie: 2375 (b.g.g. 2134): alarm nummer ongevallen: 2039 (b.g.g. 2035); alarmnummer brandweer: 2326, Vanavond om half 8 kunnen in de Magneet in Maasland nieuwe leerlingen worden Ingeachreven voor het Maaslands Jeugdorkest. Het orkest zelf zal tijdens de bij eenkomst één en ander van zich laten horen. De sociëteit voor oeajarden in Maasland gaat morgenmiddag weer beginnen. Plaats van bijeenkomst is het Trefpunt. De Vlaardingse sociëteit "de .stoof" wil op dinsdag 22 september een kontaktavand houden voor Jon geren die zin hebben om met een cabaretgroep te beginnen. Socië teitsleden, vrienden, vriendinnen, kennissen, ledereen ls welkom. De avond begint om 8 uur in de socië teitsruimte. Meer Inlichtingen kunnen gege ven worden door Jeanne Paalvast, Hortensiastraat 21, Vlaardingen. Het district Beneden-Maas vann de Nederlandse Padvinders houdt zaterdag 19 september in het SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur; klas: 1330-15; 19-20.30 uur; kraamafdeling: 13.30-14.30; 19- 19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. Zaal: 14-1430; 19-19.30 uur; 2e klas; 14-15; 19-20 uur; le klas: ook van 10.30-11.30 uur; kfn- derafd.: zo. 14,30-15 uur; ma. 18- 18.30 uur; dL en wo- 1430-15 uur; do. 18-1830 uur; vrij. en za. 14- 14.30 uur. VLA ARDINGENHolyzieken huis, tel 345666. Werkdagen 3e klas; 2-2.30 en 19-1930 uur; werk dagen 2e klas: 14-15 en 19-20 uur; zondag alle klassen: 14-15 uur; kinderafdeling werkdagen: 18-18.30 uur. VLAARDINGEN: Gemeentelijk Inlichtingenbureau, kantoor Stads gehoorzaal. tedere maandag van 19- 20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeen telijke Sociale Dienst, Goudsestn- gcl 81a; 1030-13.30 uur; Informa tiebureau voor dienstplicht en al ternatieven, Emm&straat, 19-20 uur.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3