Raadslid Verhulsdonk vraagt, KRIJGEN STAKERS Geen plastic voor de geit Schoon schip met de grachten m Succes niet kans loos tegen Yelox ISiÈïliï euroi fax 15. 11.22 Opleiding zeekadetten start weer wamstmamge»' RECEPTIE ALBUMS PASSAGE 7 Recepties gemeente ambtenaren 1 Tilanus voor CHJO over waterver ontreiniging Gezamenlijk concert van Vlaardingse zangkoren Zegelactie Eerste reis schip vol containers m Bureau voor maat- schappelijk werk nu open m Discussie-avond in Kelhei over Vredeskerk f# ïïm il - ®<i: - w 'm mmm mmm DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schiedamse VVD-gemeenteraadslid G. p. verhulsdonk wil van het college van burgemeester en wet houders weten oi de zogenaamde werkwilligen bij de recente stakingen in het Waterweggebied nu wel of niet via de Bij standswet in aanmerking kunnen komen voor een uitkering. W0)- K\ I SCHIEDAM Ook. Schiedam strijdt tegen de waterverontreiniging. Althansde gemeente reinigingsdienst doet dat. De bevolking niet zo zeer. Die gooit zijn rotzooi wel in het water, zoals hier in de Buitenhaven. Dat is immers de makkelijkste manier om er vanaf te komen? En de man van de gemeentereinigingsdienst telkens maar weer alle binnenwateren afschui men met zijn grote 'vuilschep'. SCHIEDAM De balans opmakend na drie competitie- dagen zien. wij bij de korf ballers een negatief saldo van 6—16. Van de acht gespeelde wedstrijden werden er slechts drie in winst omgezet en vijf verloren. Een verdere specifi catie laat zien dat Succes en Schiedam nog geen enkel punt hebben weten te vex'ga- ren. Alleen ODI doet het uit stekend. Met zes punten uit drie wedstrijden staan de zaterdagkorfballers aan de kop van hun afdeling. Volgens de heer Verhulsdonk is de situatie zo dat "een aantaj boze jongens" die staken, werkwilligen hebben belet te werken en dat vol gens hem op soms hardhandige wijze. „We hebben stakers en werkwilligen. De laatsten willen ook salarisverhoging, maar op een legale manier. Ze willen blijven doorwerken, terwijl de bonden over een loonsverhoging onderhandelen. En dat wordt ze onmogelijk ge maakt", meent hij. „De werkwilligen krijgen geen cent. Ze krijgen geen uitkering. En ik kan me niet voorstellen dat hun inkomen zo groot is. dat ze 'er een maandje tegen kunnen", aldus het raadslid. Via schriftelijke, .vragen aan het college van B. en W. hier over wil hij een officiële uitspraak over de kwestie. Hij heeft dezélfde vragen al voorgelegd op het bureau Sociale Bijstand. „Daar zeggen ze dat ze niets kunnen doen", aldus de heer Verhulsdonk. „Wel .laten ze het maar uitzoeken". Hij is van mening dat de zwijgende meerderheid, de werkwilligen, van de staking de dupe wordt. Met het stellen van zijn vragen beoogt hij beslist geen ingrijpen in het stakingsproces. Het is ook niet zijn bedoeling dat de overheid de stakers gaat subsidiëren. SCHIEDAM De bewoners van de wijk Groenoord-Kethel kunnen vanaf heden iedere woensdagmid dag van 14.00 tot 15.00 uur met hun problemen op het gebied van het maatschappelijk werk terecht bij het bureau in de Dr. van der Kuy- kleuterechool aan het Bachplein 581. Bü toerbeurt zal hier een maatschappelijk werker van de vijf samenwerkende instellingen zitting houden. De vijf instellingen de Ge reformeerde Vereniging voor Zie kenzorg en M.W., de Hervormde Stichting voor Gezondheidszorg en MW„ het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum, de Neder landse Vereniging voor M.W. Tfumanitas" en het Sociaal Ad viesbureau, de afdeling voor im materiële hulpverlening van de Gemeentelijke Sociale Dienst zijn hier, zoals wij gisteren reeds uit voerig meldden aan een nieuw samenwerfcingsexperimont begon nen. Het bureau werd overigens zonder officiële plichtplegingen opengesteld. f ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de romp van het opleidingsclnp 'Jan van Gel der', dat in de voorhaven in Schie dam ligt. is met grote letters ge schilderd 'Zeekadetcorps'. Waar schijnlijk om te voorkomen dat het schip voor een marine-opleiding- schip aangezien zal worden. De jongens van het zeekadet corps 'Jacob van Heemskerk', die nu al weer druk in de weer zijn op hun schip, zijn van hun vakantie op de Loosdrechtse plassen terug gekeerd met één gemis. Zij hebben hun trofee de "Pokhouten Pul" tij dens roeiwedstrijden op de plassen moeten afstaan aan het zeekadet corps van IJmuiden. Twee jaar lang hadden zij beslag kunnen leggen op de wisselprijs. Inmiddels is alweer begonnen met de corpsopleiding. Het is de be doeling dat in september wordt gestart met een 'nieuwe bak'. De opleiding omvat naast zeilen, roeien en sport ook theoretische vakken als navigatie en kompasle- zen. Jongens van dertien jaar en ouder, die in het bezit zijn van een zwemdiploma kunnen zich voor de opleiding opgeven. Inlichtingen daarover 1 bdj de commandant, de heer F. J. Bergvelt, Rotterdamse- dijk' 417, tel. 263001 of bij de heer Gijtenbeek. Vivaldilaan 147. De zeekadetten zelf zijn op de zater dagmiddagen van twee tot vijf uur op de 'Jan van Gelder' aanwezig. '■u-k-y-'dK'-jM-- y ADVERTENTIE (Van een onzer ve- gevers) SCHIEDAM ,3oe kleiner de dieren zijn des te leuker de kinde ren ze vinden. Je kunt hier wel een koe neerzetten, maar dat overzien ze niet. Zo'n vinnig klein kippetje wel", zegt J. Parmekoek die sinds vijf jaar de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark verzorgt. Zijn werkzaamheden zijn nu ook uitge breid tot de gisteren geopende kin derboerderij aan de Borodinlaan in Groenoord-Kethel Achter de afrastering, waarvoor papierbakken zijn gepiaatst en over een paar dagen ook bordjes met waarschuwingen als: „Laat ons langer leven door ons geen plastic- te geven" zullen worden neergezet, lopen een dwerggeit met zijn lam, een gewone geit met twee lammen, een kalkoenshen en haan en. een stel kippen. De kalkoenshaan is er bij gezet om de kinderen van eventueel bin nenkomen af te schrikken, riet dier .is van nature nogal aggrcss'.cf en laat dit snel blijken wanneer men zijn territorium binnendringt. De waarschuwing tegen plastic boterhamzakjes en ander verpak kingsmateriaal is vooral bedoeld om de geiten te beschermen, omdat deze dieren alles eten wat zij krij gen. SCHIEDAM ("Van een onzer verslaggevers1 SCHIEDAM Twee Schiedamse gemeenteambtenaren gaan per X oktober met pensioen. Eind sep tember worden er twee recepties gehouden, waar afscheid genomen kan worden van de beide heren. De receptie voor de heer J. C. Bronneman, ambtenaar voor sport zaken. zal worden gehouden op 25 september in de Raadzaal van het gemeentehuis in Schiedam. Tussen half vijf en zes uur. Mensen die afscheid willen ne men van de heer C. Brunt, chef van de afdeling algemene zaken, kabinet en voorlichting van de ge meentesecretarie, kunnen daarvoor terecht in de aula van het Stede lijk Museum. Woensdag 30 septem ber wordt daar een receptie gehou den tussen vijf en zes uur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Vredesgroep Schiedam-Kethel houdt op don derdag 24 september een discussie avond over het thema van de Vre- desweek: Verenig de Naties. Dit gebeurt in De Rank. Drs. J. C. Pronk, assistent van professor J. Tinbergen aan de eco nomische hogeschool in Rotterdam, zal de discussie inleiden. Drs. Pronk is ook één van de organisa toren van de Vredesweek. De bijeenkomst begint om 8 uur. Top ,de tegenstander van zater dag, zal ODI in zijn verdere opmars 'Van een onzer verslaggever:;) VLAARDINGEN De discussie bijeenkomst, waarmee het district Zuid-Holland van de CHJO zater dag het politiek seizoen opent, kan een zeer boeiende worden. In de aula van het Groen van Prinsterer- lyceum komt zaterdagmiddag het CHU Tweede Kamerlid drs. A. D. W. Tilanus praten over 'Waterh.v- giëne en economie'. Gezien de mensen die zich deze ïiiddag onder het gehoor van de ieer Tilanus zullen bevinden, is I 'zet te verwachten dat er een dis- j ussie gevoerd wordt. Naast de urgemeester van Vlaardingen. mr. Heusdens. en misschien de CHU- I aatssecretaris voor de volksge- v.idheid dr. Kruisinga, zullen ook ctievoerders tegen de milieu-ver- ntreiniging aanwezig zijn. Onder andere zullen er zijn: Dr. L. A. Clarenburg (staffunctionaris van het Openbaar Lichaam Rijn mond) of één van zijn medewerkers en de actiegroep 'Leefbare Delta", verder vertegenwoordigers van alle -mriere politieke jongerenorganisa- 'ies in Zuid-Holland en leerlingen uit de hoogste klassen van het Groen van Prinstererlyceum. De bijeenkomst, die in de aula door ruim driehonderd mensen bij gewoond kan worden, oegint tussen twee uur en half drie. wel niet kunnen stuiten. De thuis wedstrijd begint om 16.0 uur. Schiedam gaat naar Den Haag om. te proberen de eerste punten te veroveren. Geen gemakkelijke op gave, maar wanneer de veranderde opstelling een verbetering zal blij ken te zijn ,is er een mogelijkheid om Dubbel Zes één of meer punten afhandig te maken. Voor Succes staat de belangrijke wedstrijd tegen Velox op het pro gramma. Belangrijk, omdat de wa re kracht van het twaalftal na drie opeenvolgende nederlagen op de proef gesteld zal worden. Dat het een zware strijd zal worden, be wijst de overwinning van Velox op het sterke Overkanters. Toch ach ten wij de Successers niet kansloos. De nieuwe trainer, de heer Kooi man .kan geen beter welkomstge schenk dan een overwinning gege ven worden. De standen: ODI 36. Valto 2 4. Jodan Boys 34, Fluks 34, TOP 2—2. ODO 2—0. Warmond 2— 0, Sprit 30. BKC 24. Zwervers 24, Over kanters 34, Sagitta 34, Blauw Wit 22, Velox 3—2, Vlaardingen 2—0. Succes 30 Ten Donck 35, Wion 34, Eu reka 2—3, Dubbel Zes 12, Madjoe 2—2. Noorderkwartier 2—2, Schie dam 2—0. Kwiek 30. 'Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Federatie vari zangverenigingen te Vlaardin gen geeft woensdag 23 september in de Stadsgehoorzaal een groot con cert, onder de titel „Vokaal '70". Acht Vlaardingse koren zullen aan dit concert meewerken, dat om acht uur 's avonds begint. De koren die tijdens het concert een uitvoering geven zijn: het da meskoor „Viva Melodia": het da meskoor „Vivezza": het dameskoor „Con Amore": het UW Bejaar denkoor: de Vlaardingse gemengde zangvereniging „Het Bevrijdings- koor"; het Gemengd Rijnmondkoor Vlaardingen: het Vlaardings man nenkoor ..Orpheus" en het Vlaar dingse Politie dubbelmannenkwar- tet „Pro Musica. Nadat voor en na de pauze alle acht de koren een afzonderlijk op treden hebben verzorgd, zullen zij als sluitstuk aan het einde van de avond allemaal gezamenlijk zingen. Dit optreden, waarin stukken uit opera's van Verdl en Mascagni worden gezongen, staat onder lei ding van mevrouw A. van de Bos- Maurer en wordt begeleid door Thoa Roos. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ook de Ge meentebibliotheek Vlaardingen doe.: met aan een landelijke aWie onder bet motto „Zienden helpen blinden lezen". Met deze sluitze- gelaktie wil men geid bijt-mfcren- gen om de blindenbibliotheek in Amsterdam te restaureren. De sluitzegels zijn verkrijgbaar voor één guidon de tien stuks. ROTTERDAM Een paar dagen later dan was voorzien begon giste ren de Melbourne Express vanuit de weer tot rost gekomen Rotter damse haven haar eerste rets in een nieuwe dienst tussen West-Eu ropa en Australië. De blokkendozen boot is hier ge fotografeerd aan een van de kaden van de EOT, die door de staking nauwelijks getroffen werd. De ver late afvaart was het gevolg van een technisch mankement. De Melbourne Express is eigen dom van Hapag Lloyd in Ham burg. die in deze nieuwe container- dienst op Auslralié nauw samen werkt met de 'Nederlandse) Ned- llö.va. Het schip kan 1565 laadkis- ten aan boord nemen. -:>yG!!§P

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1