Staking: Harwichboot vertrekt niet uit de Hoek Vijfjarig meisje zoek in Gouda hmman^s* ar-59* Piccolo is dood, nogal wie dus BRIEVEN VAN LEZERS 59*49? Zwijndrechtse 100,000ste op de Femina Tweeslachtig Vrede Poezen aller landen naar Blij dorp Bouw in Rijnmond nog onder peil Pak slaag om elf cent Vliegfeest op Zestienhoven In Engeland ter meulen Atoomschip komt: geen bezwaren Geluidshinder Stipt op tijd MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 *00$%,W$Ê0Mê$fc (ADVERTENTIE) 2 persoons 190 x 230 lits jumeaux 220 x 240 Mevrouw Valk blij met haar cadeau: een stoel. ROTTERDAM Piccolo is dood, leve Wiedus, al is het jammer, dat Herman Frank er niet meer bij is. Hij was niet alleen Piccolo, maar ook wel de ziel van het gelijk namige kindertheater, dat een tijd lang zoveel succes had bij de jeugd in het Piccolo Theater. ROTTERDAM De enthou siast» 'imjaaawls' waren ta- terdagmiddag niet van de lucht op Rotterdam Airport, waar aan de ogen van een dui2>endkoppig publiek een keur van bekende en minder bekende vliegtuigen voorbij scheurde of zeilde. VmWS&Siïè&Siffitfo 1 persoons 150 x 220 Passagiers overnachten (Van een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND Ruim 300 bootpassagiers heb ben zaterdagnacht op het station van Hoek van Hol land doorgebracht. Oorzaak: een staking onder het perso neel van de Engelse nacht boot St. George. Hierdoor vertrok 'er zaterdag geen schip van Harwich naar Hoek van Holland. De gestrande passagiers probeer- «i het zich 2» comfortabel moge lijk te maken. In de voormalige kantine en in de westelijke doua- (Van een onzer verslaggevers) GOUDA Sinds zaterdagmiddag Kalf zés wordt in Gouda het 5-ja- rige meisje J. M. Dijkers vermist, Het kind was enkele uren eerder in de omgeving van haar ouderlijk huis gaan spelen. De politie heeft ondermeer in de nabijgelegen Turf- singel laten dreggen. Ook kikvors mannen zijn bij de speuractie inge schakeld. De politie heeft niet de indruk dat het om een misdrijf gaat. Wel wordt gevreesd dat het meisje niet meer in leven is. Haar signalement is: ongeveer één meter ter lang, kort, steil, lichtblond haar, bol gezichtje, blauwe ogen. Ze praat' erg moeilijk en stottert. Op het moment van verdwijnen droeg ze een groen geruit jurkje, blauwe sokjes en blauwe gym schoenen. Aan een van haar vin gers had ze een zilveren ringetje met een blauw steentje. Iedereen die inlichtingen kan ge ven over de vermiste kleuter wordt verzocht de politie in Gouda te bellen, telefoon 01820-13333. (ADVERTENTIE) Pakken die uit 't grauw springen. Kostuums voor de veeleisende man van 18 die 't graag slank en getailleerd heeft. Perfekte pakken voor de wat oudere heer. Als modemikker bij Huisman. Zit altijd goed. Korte Hoogstraat 15 Je Middellandstraat 98-100 (QK\ WoJphaertsbocht 218-224 nehal waren slaapplaatsen inge richt. De restauratie bleef de gehe le nacht geopend om de passagiers van eten en drinken te voorzien. De NS hadden op het station enkele slaaprij tuigen neergezet. De Nederlandse Spoorwegen heb ben geprobeerd zoveel mogelijk mensen van te voren van. de 24- uurs. staking op de hoogte te bren gen. Veel treinreizigers arriveerden echter .toch in Hoek van Holland. Het merendeel van de mensen die per auto waren aangekomen maak te rechtsomkeert. Een Rotterdamse zakenman die met vakantie naar Engeland wilde, keerde resoluut om. "Voor mi) kunnen ze barsten," zei hij, "ik ga wel naar Duitsland met vakantie." Ook in. Engeland bleven veel mensen steken. Zij hadden het wat comfortabeler, omdat de veerboot wel afgemeerd lag. Zij konden de -nacht gewoon aan boord doorbren gen. Zondagmorgen was de staking voorbij en vertrok de Koningin Ju liana uit Hoek van Holland. Alle gestrande passagiers werden aan boord genomen. Dit had tot ge volg dat een groep va ongeveer 175 mensen die voor de dagboot hadden geboekt op de kade achter moesten blijven. Voor de Britse reizigers in Hoek van Holland was de staking erg onplezierig. Een jonge moeder, die met twee kinderen van een bezoek van haar in West-Duitsland gele gerde man terugkeerde, zag het al lemaal erg somber ia „Ik had mijn verbinding helemaal tot Manches ter uitgestippeld. Nu moet ik ook nog een nacht in Londen overblij ven omdat ik niet meer dezelfde dag door kan gaan." Het winkelen waard Een paar warme dekens kunt U met de winter voor de deur altijd wel gebruikenvooral als ze zo goedkoop zijn als tijdens deze aanbieding. Kies nu uit een partij prachtige Draion dekens in diverse fraaie uni-kleuren (dubbel face), ma ten 1 persoons, 2 persoons, en lits-jumeaux. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze partij Draion dekens in dubbel face uni-kleuren, nu voor heel aantrekkelijke prij zen. Ook maandagmorgen open Céin tel. of schrift best (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De 100.000ste bezoekster van de Femina-consu- mentenbeuns werd zondagmiddag even over drie met veel tam-tam binnengehaald. De gelukkige was mevrouw C. Valk uit Zwijndrecht. Van directeur J. Hoffman kreeg zij een bos bloemen in de armen ge drukt. De Femina-stanidhoudens Heten zich ook niet onbetuigd en boden mevrouw Valk het ene ca deau na het andere aan. Alle re den dus om te lachen en extra te genieten van een dagje-uit. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Tot op heden zijn erbij het ministerie van Eco nomische Zaken in Den Haag zo min van de zijde van Schiedamse bevolking, als van de Vlaardingse bevolking bezwaarschriften ont vangen tegen de komst van het Duitse atoomschip Otto Hahn. Deze bezwaarschriften zouden bin nen een maand vanaf 28 augustus moeten rijn ingediend. Wanneer de Otto Hahn zal komen is nog niet bekend. Wicdus is dus zijn opvolger, ge speeld door Louis Kockelman, aanwinst ook van in den Twijfe laar, de Jongensfiguur waarom het sinds gisteren op zondagmiddagen voortaan in het Piccolo Theater draait. "Nogal Wiedus" heet het nieuwe programma en het gezel schapje Kindertheater Wiedus. Louis Lemaire schreef de tekst, Bert Nicodem de muziek en verder is alleen van Piccolo nog Loes Vos over, aangevuld met de nieuwelin gen Fred Erdtsieck en Dries Ouwerkerk. De benaming "kinder musical" is wat te weids, want meer dan een aantal gezongen liedjes is er aan hetzelfde model verhaaltjes als Piccolo bracht niet toegevoegd. Als we dan verder zeg gen, dat het behalve om Wiedus voornamelijk om een Mammoef draait, dan weet U wel niets meer, maar de kinderen vermaken rich best Het aantrekkelijke van zulk soort kindertoneel is dat de kleu ters fijn kunnen meedoen en in dit geval komt daar dan nog bij, dat de spelers leder verschillende rollen spelen, d.wz, dat ze zo maar van de ene in de andere stappen. Goed, de kinderen zullen Piccolo wel missen, maar ook nu zullen ze wel blijven komen. Zo gaat dat in de wereld. CJ.W. ROTTERDAM Op het pro gramma van het eerste zondagmid dagconcert in dit seizoen heeft Edo de Waart de Drei Orschesterstücke op 6 van Alban Berg geplaatst, die ondanks hun bestaan van ruim een halve eeuw nooit tot gemeengoed van het concertpubliek behoord hebben. Heel verwonderlijk is dit niet want deze muziek is toch wel sterk tweeslachtig. In zijn streven om met vrij traditionele middelen een nieuwe orkestklank te bereiken blijft de componist gehinderd door een muzikaal denken, dat zich niet of nauwelijks losgemaakt heeft van een in wezen romantische in stelling. De brokkeligheid van de vorm van de drie stukken is hierop ook wel terug te voeren. Toch kan men zich voorstellen, dat dit niet gemakke lijk te realiseren werk een uitda ging is voor een dirigent, die met het grote orkestrale apparaat, dat Berg voorschrijft, een groot klank- avontuur in het verschiet ziet Hgen. De zeer fraaie uitvoering van het RPhO werd de bekroning van een zorgvuldige en ingespannen voorbereiding. Het solowerk van de middag werd Schumanns pianoconcert met de pianist Michel Block in de solo partij. De vertolking liet niet de minste twijfel bestaan omtrent het pianistische fenomeen, dat Michel Block is. Dit trad zelfs hier en daar zo sterk op de voorgrond, dat Schumann zelf soms teruggedron gen werd en dit was bij dit poëti sche werk toch wel betreurens waardig. Het programma werd gecomple teerd met Moussorgsky's schilderij en tentoonstelling, dat gezien de frequente uitvoeringen in de laat ste tijd voor het RPhO de rol van paradepaardje toebedeeld gekregen schijnt te hebben. BERNARD GEISE. ROTTERDAM In de Oude Kerk te Delfshaven heeft het Rot terdams Barok Ensemble zaterdag oi,v. Iskar Aribo voor een talrijk publiek een concert gegeven, waar van sfeer en samenstelling waren in gegeven door de vredesgedachte, die natuurlijk indeafgelopeii Vre- desweek zeer actueel was.' Zinvol was het onder deze om standigheden, dat een groot gedeel te van de avond gewijd was aan joodse muziek, zowel uit de litur gische als de buiten-synagogale sector. Een bijzonder cachet werd nog verleend door de medewerking van de voorzanger van de Neder lands-Israëlitische Gemeente de heer M. Seijffers, die natuurlijk een ingewijde is in de joodse synagogale muziek, waaruit hij twee fraaie ge zangen gekozen had en wier melo dische rijkdom hij met grote kun digheid etaleerde. Uit de joods-mystieke literatuur, die men wel met chassidisme aan geeft, evenals uit ,de profane Is raëlische muziek werd ook een se lectie gedaan, waarin de solist, be geleid door het instrumentale ensemble, de typische muzikale ge voeligheid heeft losgemaakt. Als tegenhanger voor het uit zo veel kleine onderdeelen bestaande gedeelte voor de pauze fungeerde daarna het grote Dettinger Te Deum van Handel, waarin de bas Rob Holl met fraaie stemmiddelen de solopartij heeft vertolkt en waar in koor en orkest van het RBE zich van hun beste kant toonden. BERNARD GEISE. In de rubriek „Brieven van le zers" van 12 september wijst de heer Oosterman er terecht op, dat het leefklimaat In Schiebroek en Overschie op het gebied van de ge luidshinder bedreigd wordt door een veel groter gevaar dan de sport- vliegerij: namelijk de geluidshinder van verkeersvliegtuigen. Hoe hior derlijk de sportvlïegerij die zo spoedig mogelijk moet verdwijnen ook mag zijn, de hinder .blijft beperkt tot het weekend en, dan alleen overdag. De geluidshinder van verkeersvliegtuigen gaat dag en nacht onafgebroken door en neemt steeds toe. yj De heer Oosterman maakt;'in dit verband enkele opmerkingen over „het oomité dat daarvoor is opge richt". „Je krijgt de indruk", (aldus de heer O.; „dat het alleen bedoeld is om het publiek zoet te houden". Nu, laat hij eens bij wethouder To- lak en de waarnemend directeur vaai de luchthaven ir. Brouwer 'in formeren of die dat ook vinden Dan zal hij bepaald wel iets an ders te horen krijgen. De heer Oosterman maakt in zijn stuk niet duidelijk, wat hij precies met „het comité" bedoelt. Er Is een Centraal Comité Anti-bul- derbaan, dat bestaat uit vertegen woordigers van de comités in Berg- schenhoek, Berkel en Rodenrijs j Ommoord, Schiebroek en Schiedam- Kethel. Dat een uitbreiding van'. Zestienhoven thans weinig kans maakt, is niet in de laatste plaats aan de activiteiten van dit Centra le Comité te danken. Het Centrale Comité laat, al thans in de pers, op het ogenblik weinig van zich horen. Dit in af wachting van het NACO-rapport over de bestaande geluidshinder en de toekomstige geluidshinder bU uitbreiding van het vliegveld. Dit rapport wordt in het najaar aan de gemeenschapsraad van Rot terdam uitgebracht. Zolang h«t nog nog niet is verschenen, is er voor het Centraal Comité weinig reden om zich tot de pers te wen den. Dat betekent echter niet, dat er niets gedaan wordt. Integendeel, er wordt .hard gewerkt om straks datgene te kunnen doen wat nodig zal zijn of blijken. Een onderdeel van dat werk is het inzamelen van geld dat straks nodig kan zijn. Dat doen de plaat selijke comités, waaronder het co mité Anti-Bulderbaan Schiebroek, Dat is de wijk waar de heer O. woont en hij kan dus ook dit plaat selijke comité bedoelen als hij over „het comité" schrijft. Die financiële actie is in Schie broek nu in haar laatste fase; on geveer driekwart van het streefbe drag is binnen (giro 56.46.44 ten name van de hear P. J. van Otter- loo, onder vermelding: anstibulder- baan)Inmiddels wordt een vol gende actie voorbereid, die tot doel heeft de bewoners van Schiebroek te activeren bi) het melden van geluidsoverlast van vliegtuigen bij 262626, de meld- en regelkamer van Rijnmond. Ook dit comité zit dus zeker niet stil. Wij hopen hiermee de misver standen bij de heer Oosterman en misschien ook bij anderen te heb ben weggenomen. Namens het plaatselijk Comité Antibulderbaan Schiebroek, E. L. KRUYNE Lai-ikslaan 216, Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nederlandse, Duitse, Franse en Belgische katten zullen te zien rijn op de zevende internationale kattententoonstel ling van de Nederlandse vereniging van Kattenvrienden in de Rivièra- hal van Diergaarde Blijdorp. Op de kattenshow zullen behalve raskat- tenook huiskatten te bewonderen rijn. Speciale attracties op de katten tentoonstelling zullen een Ameri kaanse bruine kater met goudkleu rige ogen en een roodharige, staart loze kat van het eiland Man zijn. AHe katten zuilen voordat ze op de expositie worden toegelaten door dierenartsen warden gekeurd. Een Internationaal gezelschap van keurmeesters zal uitmaken welke katten voor een prijs in aanmer- j tóng komen. I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De woningbouw in het Rijnmondgebied bevindt zich nog steeds beneden het peil van vorig jaar. Op 1 september waren 13.650 woningen in aanbouw, een jaar geleden 14.204. In augustus kwamen wel meer woningen gereed dan in augustus vorig jaar (827 t.o. 510) en'ook werd met de bouw van meer huizen begonnen (584 t.o. 491). Per categorie zijn gereedgeko men 512 woningwetwoningen (vorig jaar 146), 276 gesubsidieerde parti culiere woningen (343) en 39 onge subsidieerde woningen (21). Begon nen werd met 413 (v.j. 368 woning wetwoningen, 144 (107) gesubsi dieerde particuliere woningen en 27 (16) ongesubsidieerde woningen. In aanbouw zijn 6993 (1 sept. 1969 7357) woningwetwoningen, 5755 (6073) gesubsidieerde wonin gen en 902 (774) ongesubsidieerde woningen. Hiervan bouwt Rotter dam. 3340 woningwetwoningen. LEERDAM De 22-jarige pomp bediende C. de Jong uit Asperen heeft zondag een pak slaag opgelo pen bjj een ruzie om elf cent. Vijf jongelui uit Leerdam en omgeving tankten by een benzinestation aan de provinciale weg van Leerdam naar Gorkum, zy haalden voor tien gulden en elf cent benzine. Ze be taalden met een biljet van tien gulden. Toen de bediendevan het station om de resterende elf cent vroeg kreeg hit van de jongein een Dak slaag. De pompbediende werd licht gewond Na hun daad koos 't vyftal het hazepad. daar? (Van een onzer verslaggevers) Het was de afsluting van de vijf de lustrumweek van de Delftse vliegtuigbouwkundige studievereni ging Leonardo da Vinci, die welis waar tot nog toe bij ieder lustrum een show heeft aangeboden maar die er nu toch iets speciaals van heeft willen maken De ongeveer 400 leden (bijna allen vliegtuigbouwkundige studen ten zijn lid) hadden hiertoe de af gelopen week ook een dubbele ten toonstelling georganiseerd alsmede een symposion over de relatie tus sen de mens, de lucht- en ruimte vaart. Na de vliegshow, die de hele middag duurde, volgde er zaterdag nog een partijtje met koude schotel en een officieel galabal in Delft. Het publiek zag zaterdagmiddag behalve vaste shownummers als stuntvliegers ook een DC8, een Caravelle en een Phantomjager aan het firmament verschijnen, terwijl als primeur voor vliegshows de nieuwe Breguet Atlantic (onder- zee'bootopsporing) werd voorgevlo- gen, de marine een zeeredding uit het gras verrichtte en een lucht kussenvoertuig aan de verbaasde toeschouwers voorbij zoefde. Een klein aantal programma punten was komen te vervallen, maar de rest werd bijna stipt op tijd uitgevoerd. Temeer opvallend was het daarom dat de laconiek in het programma opgenomen aan komst en het vertrek van de BAF- splnnekop (1345: aankomst Carcair lijndienst) met zeer veel vertraging (eerst om 1.25) aan de horizon opdoemde. De organisatoren waren met hun lustrum bets tevreden. Al was het alleen al omdat hiermee nog eens naar bulten is uitgelegd dat Leo nardo da Vinei echt geen gewone pils-hys-club' is, zoals bestuurslid J. B. van Zanten verklaarde, .maar een. zoals de naam al zegt: studie vereniging'.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 4