Reacties op de sluiting van kunstzaaltjes B. en W. willen aandacht schenken aan de binnenstad Fotoapparatuur I gestolen als pand voor lening Agenda GENADESLAG VOOR ELK INITIATIEF Na wagen PvdA Maassluis Li jk verdwenen Belg opgedregd 'i wat u ook voor uw dochtertje zoekt,. D 66 werkt ook aan de basis in Rotterdam Soms van u Topseizoen bij Eurorama Ontspan u zelf 'ns OPGELET Hulp in nood Sociale hoek ?ll DINSDAG 6 OKTOBER 1970 HET VRIJE VOLK UB? rmm WL*$ KPÜ Galerie De Graaff leeg PTrjJtf* - MB A* i'A u-\i mix wuvvvm?** ^tniavnatA\\m *11 mimi >iu 1^ f t j nïuirj srmrvwj Maleisische vloot: Nederla n cis kacler Sigaretten gestolen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Terwijl hij nog in twee proeftijden liep vanwege vroegere veroordelingen, stal de 32-jarige classifi ceerder S. S. uit Rotterdam voor 11.000 gulden aan appara tuur uit de wagen van de fotojournalist A. Groeneveld. Van morgen hoorde hij voor deze diefstal een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek van voorarrest tegen zich eisen. V erenigingsnieu ws Esperanto-agenilo BIBLIOTHEKEN ZWEMBADEN TENTOONSTELLINGEN Medische diensten BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Galer 1 De Graaff sluit ook O/an een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ondanks nieuwe impulsen, als de recente installatie van de bestuursraad nieuwe-stijl van de Schiedam se Gemeenschap, lukt er maar bitter weinig met het Schiedamse culturele teven. Twee weken geleden is een nieuw diepte punt bereikt. Galerie De Graaf, de laatste kunsthandel die Schiedam na de sluiting van Punt "Vier nog rijk was. heeft zijn deur voorgoed op slot gedraaid. I Vier jaar lang heeft eigenaar Simon de Graaff getracht het hoofd boven water te houden en zeker in de beginfase van zijn be staan als kpnstmiddenstander. is hem dat goed af gegaan. Er. werd regelmatig en met veel animo door vooral jonge kunstenaars bij hem geëxposeerd. Over de verkoop leek tot voor kort evenmin veel re den tot klagen. Voor velen komt de ..definitieve sluiting van de galerie dan ook 'als een donderslag bij heldere hemel'. In tegenstelling tot Galerie Punt Vier. dat zich in het bijzonder met abstract en modem werk tot het publiek richtte, hield Simon de Graaff het meer op de traditionele richtingen in de schilderjunst. Tot zijn klantenkring behoorden vooral liefhebbers van figuratieve kunst. Het sluiten van de beide galeries lijkt een definitieve genadeslag in te houden voor elk initiatief, dat in Schiedam met betrekking tot het houden van een kunstgalerie, wordt genomen. Tot gisteravond was eigenaar Simon de Graaff, die boven de ga lerie aan het Oude Kerkhof woont, niet voor commentaar bereik baar. SKSilï mT; Hans Paalman, directeur van het Schiedams Stedelijk Mu seum, op punt van vertrek naar Engeland, zegt via de telefoon: „Het is gewoon erg vervelend, dat eeh galerie in Schiedam geen levensvatbaarheid blijkt te hebben. En dat in een stad met tachtigduizend inwoners. Deze galerie had hier een belangrijke functie, omdat ze als enige kunsthandel de figuratieve kunst vertegenwoordigde. Het lijkt me. dat je om met een redelijke kans op succes een kunsthandel te exploiteren, veel geld nodig zal hebben. Dan heb je de kans -om het in slechte tijden een tijdje uit te zingen. Eigenlijk is het ontstellend, dat je in een stad als Schiedam geen galerie in leven kunt hou den, maar ik denk dat de men sen niet anders willen." Peter van der Boom, directeur van de Schiedamse Gemeen schap: „Het is een verarming' van .het Schiedamse cultuurle ven. Overigens had ik de indruk, dat het met de galerie wel goed ging, dus weet ik ook niet waar om het mis gegaan is. Dat Galerie Punt Vier over de kop gegaan is. was begrijpelijk, omdat Kouwenberg te veel idea list was'en te weinig zakenman. De vorige eigenaar van Punt Vier bezat dat zakelijke instinct wel eri hij was ook de man ge weest die Punt Vier had kunnen redden. Maar wat De Graaff be treft ben ik verbaasd, want ik daoht dat alles goed liep." Wim Kouwenberg. laatste eigenaar van de inmiddels over leden Galerie Punt Vier. tevens onderwijzer: „Het is in één woord triest dat dit in een ge meente als Schiedam kan ge beuren." Frits Henderickx, glazenier te Schiedam; „Het is rot om te horen. Maar mijn neef Sjef en ik hebben plannen om met een werkruimte boven ons atelier iets te gaan doen in de richting van een galerie. Het wordt geen regelmatige gelegenheid of zo. want die ruimte hebben we zelf te iak nodig. Bovendien mis ik de zakelijke ervaring, maar het plan is bezig te ontkiemen. Ik vind een kleine galerie noodzakelijk, omdat jonge kun stenaars met weinig geld niet in een museum terechtkunnen om te exposeren. Daarom wil ik, nu hier niets meer in Schiedam is, het wel eens proberen. Be weet niet waarom die din gen nooit gegaan zijn. Het ligt aan de sfeer, denk ik. Op het Broersveld zat vroeger een kust- nijverheidswinkeltje. dat aar dige spullen verkocht. De zelfde man verkoopt nu liippe japonnetjes. En dan is het ook een kwestie van geid. want la ten we eerlijk zijn, hier in Schiedam zijn wel genoeg keu kens geïnstalleerd van twintig duizend gulden. Ik vind het ontmoedigend." Burgemeester H. Roelfsema van Schiedam, opende nog de •a'Jerserste 1 entoonsfeding in galerie De Graaff: „Ik heb er geen commentaar op, want het was ten slotte een particuliere onderneming. En ik kan u ook niets zeggen, omdat ik niet weet hoe het met het bezoekersaan tal gesteld was. Nee, ik heb eent geen commentaar. Goe denavond." Hans Paalman: eigenlijk, ontstellend. /.Ms* Peter van der Boom: ..verarmina cultuurleven. Burgemeester H. Roelfse ma: „geen commentaar." (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het gemeentebe stuur van Maassluis is bereid in een uitvoerig verslag aandacht te schenken aan de toekomstige ont wikkeling van de binnenstad «n, sonodig, met voorstellen daarover bij de gemeenteraad te komen. B. en w. antwoorden dit op vragen van het PvdA-gemeenteraadslid N. Komen. Het socialistisch, raadslid heeft het gemeentebestuur gevraagd om via een artikel in de pers zijn zienswijze op de toekomstige ont wikkeling van de oude binnenstad te publiceren. Daarnaast verzocht de heer Komen B. en W. om een openbare hearing hierover te orga niseren en daarna met voorstellen aan de raad te komen. Ovér een openbare hearing wil het college van B. en W. van Maassluis zich nog beraden. He wil daarmee in ieder geval wachten totdat de stukken over de binnen stad ter tafel liggen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de Konin gin Wilhelminahaven in Vlaardin- gen is maandag het stoffelijk over schot opgedregd van de 26-jarige Belg J. L. Thijs.'Vast is komen te staan dat de Belg de man was die op 27 september spoorloos ver dween, nadat hij met de Rotter damse politie op zijn hielen, in de Parkhaven was gesprongen. Eerder was al aan het licht gekofnen dat de auto waarin hij reed. toen hij door de politie werd achtervolgd, in België gestolen was. m de kollektie meisjeskleding von Alja is hip, jj? vrolijk, koket, grappig, vlot, sportief, chique. 5 leuk, modieus, charnvit.. Gauw eens gaan kijke, Moet U doen. BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEIL.: 010-267416 ROTTERDAM De besturen van de Rotterdamse afdelingen van de PvdA en de KVP zullen een brief krijgen van D'68, in de lijn van het streven van Hans van Mierlo om ten behoeve van de Tweede-Kamerverkiezingen van volgend jaar de kloof tussen KVP en PvdA te 'overbruggen. De Rot terdamse afdeling van D'66 ging gisteravond akkoord met dit stre ven, zij het dat vee! leden andere partijen niet bij voorbaat van. een gesprek willen uitsluiten. Na een technische voorbespreking tussen de afdelingsbesturen van D'66, PvrA en KVP moet een groot openbaar gesprek met de kiezers worden ge houden. (Van een onzer verslaggeefsters» ROTTERDAM Nederlandse kapiteins, eerste stuurlieden en machinisten zullen varen op de fonkelnieuwe vloot, waarmee Ma leisië deze winter zijn intrede doet in de wereldscheepvaart. Sommige van de schepen, die in Japan zijn gebouwd, zijn ingericht voor con tainervervoer. Ze gaan varen op Japan en West-Europa, waarbij ook Rotterdam en Amsterdam aan loophavens zullen zijn. ROTTERDAM Bij een inbraak in de kantine van de Volksbond aan de Marconistraat zijn het af gelopen weekend 500 pakjes siga retten, enkele dozen sigaren en een hoeveelheid snoep gestolen. Tegelijk met S. stonden de 47- jarige caféhouder W. D, C. L.-H. en de 25-jarige kelner H. van S. te recht op beschuldiging van heling. Tegen hen eiste mr. J. D. de Jong een geldboete van 250 gulden of 25 dagen gevangenisstraf. De dader van de diefstal is een oude bekende van de Rotterdamse rechtbank met een lange straf lijst. S. had na zijn inbraak een deel van de buit gebruikt om een lening van 200 gulden los te krijgen bij het café waar hij regelmatig kwam. Tevens loste hij daar een oude schuld van 50 gulden af. De politie kwam op het spoor van de foto-apparatuur. toen de café houdster W. D. C. L.-H. probeerde de spullen te verkopen. Zij be weerde eerst niet geweten te heb ben dat het om gestolen goed ging. Pas later kreeg zij het ver moeden. aldus haar verklaring voor de rechtbank, dat het geen zuivere koffie was. Haar raadsman voerde In zijn pleidooi aan dat de café houdster er eigenlijk in getrapt is. „Zij wilde het onderpand voor de lening eerst eigenlijk niet verko pen. maar weggeven aan een lief dadige instelling," aldus haar raadsman. De verdediger van de eveneens van heling beschuldigde kelner H. van S. concludeerde tot vrijspraak, omdat volgens hem zijn cliënt al leen medeplichtige is geweest en de opzet tot het vervoeren van gesto len goed uit winstbejag ontbreekt. De uitspraak is op 20 oktober. <Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In de periode van 21 september t.m. 29 september j.i. werden op het bureau van poli tie als gevonden voorwerpen opge geven: Damespolshorloge zonder bandje; meisjesvest; 3 portemon- naie's met inhoud: 3 zilveren gul dens; armband met bedeltjes; ver kennersbaret; bankbiljet van 10; twee verzekeringsbewijzen van een bromfiets; kinderharkje; 1 pr. bas ketballschoenen: piastic speelgoed auto: plakboek; 1 pr. kinderschoe nen; tabakspijp met metaien steel: k i n derstcel: grammofoonplaat; ring met zes sleutels; zwart hals bandje met hanger. SCHIEDAM Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur- 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag Grote gouden zegelring met in scriptie en steentje, (ongeveer 2 jaar geleden gevonden) Portefeuille met inh.; portefeuille met inh. o.a. paspoort: aantal sleutels: herenbrii: ring met sleu tels; bos sleutels in etui; ring met 2 sleuteltjes: ring met 4 sleutels; autostop (post Kethel)kindersan daaltjes: kinderjackje; windjaekje: plastic regenbroek: pukkel met inh.: kinderwindjack: gympak; jongensjasje: herenregen jas; zij bord vrachtauto; bromfietspiaatje; bromfietsplaatje. Te bevragen bij de vinders: Gouden oorhanger. P. Bruggeling. Burg. v. Haarenlaan 1205: kinder- horlcge, G. v.d. Welt. Schutters veld 56, (staat Groot op de deur) gouden dameshorloge, J. H. van Put. Loeffstraat 4: Gouden dames horloge, A. Gordijn, Zalmstraat 23: double dameshorloge, Wasman. Van Tienhovenstraat 17; tel. 260982; double dameshorloge, j. Friederich, Rotterdamsedijk 273a: herenhorloge, C. Noord-am. Veen- lantstraat 25a: armbandje met naamplaatje. Van G e r v e n Obrechtstraat 21: kinderportemon - naie met inh.. Mevr. Soesbergen, Halleystraat 18: damesportemon- naie met Inh., Eliotpiaats 37. Rot terdam. tot 16.00 uur RZ. Huis houdschool, Parkweg, tel. 268642: kinderportemonnaie met inh.. Mevr. Maas. Burg. v. Haarenlaan 752; damesportemonnaie met inh., Bouwtersen, Veenlantstraat 18d; portemonnaie met inh. en foto. Mevr. v.d. Hulst. Henri Polakstraat 94: damesportemonnaie (plastic sluiting)-. Mevr. Hofman. Leeu weriksingel 31: herenbrii. Boom, Hortensiastraat ld. Viaardingen; double ring met sleutels. Slaven burg, Bachplein 140. tel. 353559: contactsleuteltje. receptie Huize Thurlede: etui met sleutels. Mevr. Mekers. Burg. Knappertlaan 201b: z.gam. voetbalschoen, Scholte. Burg. H. Gretelaan 27: terlenka jongensjack. CA. Wiegman, J. Urlusplein 45; hoed. Huize Thurle de. Nw. Damlaan: honkbalhand schoen, R. v. Will, Schledamseweg 181; nylon jack. P. Verstrijen, Burg, H. Gretelaan 119; lakjas, dhr. v. Rij, Essenburgstraat 29, Rotterdam; kindervestje. Mevr. Holsker, Hu ijsmansstraat 29a; zuidwester. Slavenburg, Maria- straat l: kinderschoentjes. V. Pelt, IJsselmondestraat 55b; leren val, Somas, Sam Dresdenplein 82; klei ne kinderstep, P. L. T. v, Eisden, Singel 176; rol met schetsen, H. Grob, Heyenkamp 2. Rotterdam, tel. 178823; een baal rijst met Bangkok, Directrice St. Jacobs Gasthuis. Ary Prinslaan; leerboekje van de huishoudschool. Kruithof, Fabristraat 71: zwarte angora kat met witte poten. Koster, P. de Hoogstraat 5b. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Eurorama, het voorlichtingscentrum boven in de Europoort te Rotterdam, blijkt een succes. Het Is er vaak zo druk dat groepen aspirant-bezoekers wordt geadviseerd van tevoren te reser veren. Het voorlichtingscentrum blijft het gehele jaar open. Alleen op 25 december en 1 ja nuari is het gesloten. In de winter maanden kan men er dagelijks van tien tot vijf uur terecht en *s zo mers van tien tot zes uur. Het res taurant is eveneens het gehele jaar geopend, 's Winters zijn de deuren echter dicht op woensdag. DINSDAG SCHIEDAM. Arcade, 19.30 uur, St.- Eloy. SCHIEDAM, Arcade, 19.30 urn-, bii- - eenkomst studievrienden. SCHIEDAM, Arcade. 20.00 uur, KSM Orpheus, repetitie. SCHIEDAM, Arcade, 20.00 uur, Na tuurgenot in huis. SCHIEDAM, 'Arcade, 20.00 uur, BHBO-cursus. SCHIEDAM, Irene, 20.00 uur, repe titie kerkkoor. SCHIEDAM, Irene, 20.00 uur, contactavond bond van oudst rijders. VLAARDINGEN. Harmoniezaai, 20.00 uur, Nederlandse Relsvereni- ging. MAASSLUIS, aula Caland l.t.s„ 1930 uur, raadsvergadering. MAASLAND, stadhuis, 19.30 uu,r raadsvergadering. WOENSDAG SCHIEDAM, Wijkgebouw Bijdorp, 19.30 uur, contactavond voor jonge ren. SCHIEDAM, Irene, 20.00 uur, ver gadering jeugdkerkcommissies. SCHIEDAM, Irene, 20.00 uur, to neeluitvoering Geron: „Misdrijf bij verstek". VLAARDINGEN, Triangel, 10.00 uur, koffieuurtje Nederlandse ver eniging van huisvrouwen. "VLAARDINGEN, stadhuis, 19.30 raadsvergadering. Voor de personeelsvereniging A. de Jong in Schiedam komt Simon de Waard op donderdag 8 oktober praten over het onderwerp „Zwerf tocht door Denemarken". De bijeen komst begint om 8 uur in Triangel te Viaardingen. Het Schiedams Christelijk Man nenkoor bestaat veertig jaar. Van daar op zaterdag 31 oktober van des middags drie tot half vijf een receptie in gebouw De Rank in Ke- thel. De Schiedamse wijkvereniging Nieuwland houdt, morgenavond weer een ruilbeurs in een lokaal van de Prins Bernhardschool. Jeug digen kunnen er om zes uur. vol wassenen om half zeven terecht Op deze bijeenkomst zijn ook foto's van de kinderkampen te bekijken, af te halen en te bestellen. Merkredon. la "an oktobro klubvespero. La temo estos definata dum la kunveno ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100b. SCHIEDAM; Gem. Openbare Bi bliotheek en Leeszalen: Lange Ha ven 131, De Biestraat. Lorentzlaan 6. Dr. Wibautplein 129. Westmolen straat 26 (jeugdbibliotheek) VLAARDINGENGem. Biblio theek: Fransenstraat 6, Dirk de Derdelaan 43 (Westwijk). VLAARDINGENKolpabad. Broekweg 21. 0 Van 12 september tot 12 oktober wordt in het Schiedams Stedelijk Museum onder het motto „Con frontatie Vier" het werk van een aantal Jonge kunstenaars tentoon gesteld. Geëxposeerd worden zeefdrukker van Wil Bink, schilderijen van John Wortel, keramiek van Anne Wortei-v.d. VVaerde en grafiek van Erik Pacter. Van 20 september tot 12 okto ber exposeert professor ir M J Granprë Molière zijn aquarellen in het Schiedams Stedelijk Museum Eén van Nederlands meest be kende schilders. Kees van Bqhe- men heeft van vrijdag twe« oktober tot en met zondag een november een expositie in het Maassiuise gemeentemuseum. De openingstijden van het mu seum zijn: dinsdag tot en met zon dag van twee tot vijf uur: dinsdag avond van zeven tot negen uur- De Maaslandse kunstenaar Arie van Geest heeft van 2 tot '25 ok tober een expositie van schilderijen en tekeningen in Galerie Design aan de Stationssingel in Rotterdam. De filmcommissie van de CJV „Liefde en Vrede" in Viaardingen heeft het programma voor het nieuwe seizoen rond .De organisa toren hopen dal vooral de avond voorstellingen een ruimere belang stelling krijgen dan "orig jaar. Volgens de voorschriften moeten de avondvoorstellingen besloten zijn. Dat wil zeggen dat iedereen in het bezit moet- zijn van een geldige lid maatschapskaart. Deze kan men tUdens dc voorverkoop krijgen. Jon geren van twaalf tot zestien jaar betalen er twee kwartjes voor en boven-zestienjarigen een gulden. Op zaterdag 10 oktober wordt voor de jeugd de kleurenfilm „Ge zworen kameraden" gedraaid. De voorstellingen worden gegeven in de toneelzaal van de Ichth utkerk om tien uur 's morgens en om half twee 't middags. In boerderij „Landvreugd" aan de Sweelirtcksingel in het Schie damse Groenoord is de bejaarden- soos weer begonnen. Maar de op komst is tot nu toe allesbehalve denderend. Desondanks toch een volgende soosbijeenkomst op maan dag 12 oktober van twee tot vier uur. Leden van de wijkvereniging Groenoord betalen er niets voor. En het lidmaatschap van de vereniging kost maar één gulden per maand. Op zondag 11 oktober wordt in de Martinuskerk in Schiedam- Groenoord een oecumenische kerk dienst gehouden. Het thema is: „Wat de toekomst brengen moge" De dienst begint om kwart over ze ven. SCHIEDAM Van "s avonds zes uur tot 's morgens acht uur apo theek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. VLAARDINGEN Van 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur, Delta-apotheek, Floris de Vijfde- laan 112. tel. 348888. MAASSLUIS Van zaterdag morgen acht uur tot zaterdagmor gen acht uur, apotheek Rijnmond, Mozartlaan 1, tel. 2209. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank), tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend tn spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau. Lange Nieuw- slraat 55. tel. 269333. Brandmel ding: 269123: GG en GD. Tuinlaan 30: 269290; Gem. Woningdicnst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer): 268578. VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor meiding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355; hoofdbu reau. Delftseveer 6 .342355: Brand melding: 344444: GG en GD. Ke- theiweg 17. tel. 345555 (b.g.g. 342541). MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333; politiebureau, Westland- seweg, te!. 3444; Alarmnummer brandweer: 3333. MAASLAND: Alarmnummer po litie: 2375 (b.g.g. 2134); alarm nummer ongevallen: 2039 (b.g.g 2035); alarmnummer brandweer: 2326 SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126 Zaai: 13.30-14; 19-19.30 uur; klas: 1330-15; 19-20.30 uur; Kraamatdenng: 13.30-14.30; 19- 19.30 utir Gr Nolptstiehfing: tel. 260080. Zaai: 14-14.30: 19-19.30 uur: 2e klas: 14-15; 19-20 uur; le klas: ook van 10.30-11.30 uur; Kin- derafd.: zo. 14.30-15 uur; ma 18- 18.30 uur: dl en wo 14.30-15 uur; do 18-1830 uur: vri) en za 14- 14.30 uur. VLAARDINGEN: Holyzieken- iiuis tei 345H66 Werkdagen 3e klas: 2-230 en 19-19.30 uur: werk dagen 2e klas: 14-15 en 19-20 uur; zondag alle siassen: 14-15 uur; kinderafdeling werkdagen: 18-1830 uur VLAARDINGEN: Gemeentelijk Inlichtingenbureau kantooj Stads gehoorzaal here maandag .-an 19- 20.30 uur Wijkspreekuur Gemeen telijke Sociale Dienst Gouasesin- geJ 8ia: 10 30-1330 uur: Informa tiebureau voot dienstplicht en al ternatieven, Emmastraat 19-20 uur.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1