'Zeer onsympathiek' BANKSTELLEN 349.-, 429.-, 625 - ,Geen exclusief clubje' van uit Noord-Vietn Voor ƒ3.000 0 eurotax 15.11.22 PCG-raadslid stelt vragen over verhuur volkstuinen opgelost Diefstal van antieke wapens gestolen Kraan tegen brug: Staat niet eens met tussen vonnis Keukencentrum aan Hoogstraat geopend Hier kunt U niet voor op de grond gaan zitten enz. enz. Secretaris Vrienden van het Stedelijk5 Hand van man verbrijzeld Op fietspad aangereden Koopvaardij- dag geopend Fractienota gaat o veral naar toe zo gewild ^hoogstr.184-186 schiedamV Kouwenbergs reactie op ingezonden brief Op het artikel van'dinsdag 6 oktober jl.-in Het Vrije Volk over de definitieve sluiting van Galerie De Graaff is een schriftelijke reactie binnen- J gekomen van Wim Kouwen- berg, wiens kunsthandel Ga- lerie Punt Vier begin augus- tus moest sluiten. Jos van der Lugt: Hier wordt Val van metro trap TELEFOON 26.75.81 - 26.87.32 NU OOK FAVORIET OP HOOGSTRAAT 134 en 121 DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA Ifi SCHIEDAM „Wij zijn eigenlijk de enige vereni ging in Schiedam die nog actief is met het aantrek ken van mensen met cul turele belangstelling," zegt secretaris P. H. Heidentrijk van de ongeveer vijfhon derd leden tellende Vereni ging van Vrienden van het Stedelijk Museum.te Schiedam. De vereniging stelt zich ten doel de belangen van het museum te bevorderen. De heer Heidentrijk: „Wij zijn beslist geen exclusief clubje zoals men hl het begin, nu zo'n achttien jaar geleden, weieens be weerde. We proberen in tegendeel zoveel mogelijk mensen Mérin te - interes seren." Uniek VLAARDINGEN Van morgen werd om tien uur in zaal Triangel de Koopvaardij- dag Vlaardingen geopend. De Koopvaardij dag is onder meer bedoeld om te herdenken dat de commissie zeevarenden van de hervormde gemeente Vlaardingen tien jaar werk zaam is geweest. Veelbelovend Action painting De heer P. H. Heidensrijk, secretaris van de Vereni ging van Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam. Volkstuinencomplex 'Vijf Sluizen': Verboden om op het tuincomplex uiting te geven aan enige politieke richting keihard gewerkt. SCHIEDAk Het wereld- winkel-kosmopolitiek, aktie- tref- en informatiecentrum van de Vredesgroep Schiedam gaat binnenkort open. Dins dagavond hebben Jos van der Lugt en enkele mede-vredes- groepleden een begin ge maakt met de inrichting van de .winkel in het Proveniers huis. Uiterlijk begin volgende maand moeten de werkzaam heden klaar zijn, want dan wil men de eerste klanten ontvangen. Voor exclusieve vrijetijdskleding natuurlijk naar „W I L S O" Enorme collectie moderne PANTALONS PULL-POLOS - COLTRUIEN enz. CONFECTIE HERENMODE Hoogstraat 61 - Tel. 268718 - Schiedam KES- en Schiedamzegels Vrijdagavond koopavond i (Van een onzer verslaggevers) Xn zijn brief reageert Kouwen berg op deze uitlating van de direc teur van de Sehiedamse Gemeen schap, Peter van der Boom: „Dat Galerie Punt Vier over de kop ge gaan is. was begrijpelijk, omdat Kouwenberg te veel idealist was en te weinig zakenman. De vorige eigenaar van Punt Vier bezat dat zakelijke instinct wel en hij was ook de man geweest: die Punt Vier had kunnen redden." Kouwenberg geeft in zijn brief ruiterlijk toe, dat hij als galerie houder te idealistisch is geweest. Hij schrijft: „Ik wes echter wel zo zakelijk om door middel vair tele foontjes en brieven potentiële ko- Pers voor het werk, dat in de gale- he geëxposeerd werd, te interesse ren. in de meeste gevallen bleven mijn pogingen bleven echter vruch teloos." ,De passage onmiddellijk achter de bewering dat ik te Veel idealist was en te weinig zakenman („De vorige eigenaar van Punt Vier be zat dat zakelijke instinct wel en hij was ook de man geweest die Punt Vier had kunnen redden"- redj suggereert, dat ik in Galerie Punt Vier ondanks idealisme toch een wanbeleid heb gevoerd en dat Galerie Punt Vier in andere han den en wel in die van de vorige eigenaar een langer leven zou zijn beschoren. Deze passage is echter niet meer dan een veronderstel- i ling." Kouwenberg besluit zijn brief: „De hierboven aangehaalde pas sage is zeer onsympathiek ten op zichte van mij gesteld. De persoon, die voor deze woorden verantwoor delijk is, had beter kunnen naden- hen en weten. Deze persoon heeft zijn woorden niet bepaald diploma tiek gesteld." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de voormalige slijterij van de firma Jansen aan de Hoogstraat is gistermiddag de modem ingerichte showroom en verkoopruimte van het keukencen trum „Modern" geopend. In drie wéken tijd heeft eigenaar dé heer Schaap met enkele personeelsleden „van een oude zaak. een nieuwe ge maakt". Vanwege het tien-jarig bestaan van de firma „Modem" heeft deze opening een feestelijk tintje mee gekregen. De firma heeft al een dergelijk bedrijf in de St. Liöuina- straat. ('Van een ónzer vèrslaggeefsters) ROTTERDAM Met twee die pe snij wonden aan haar knieën is gisteren de 72-jarige mevrouw E. Korsten uit de Boomgaardstraat te Rotterdam naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht. Zij was bij het metrostation Rijnhaven van de trap gevallen. (ADVERTENTIE) WONINGINRICHTING venvai jen (Van een onzer verslaggeef sters) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoe zit het met de verhuur van volkstuinen? Dat wil liet Sehiedamse raadslid J. van Katwijk (p.cg.) weten en hij heeft daarom schriftelijke vragen aan het college van Burgemeester en Wethouders gesteld. Leden van de vereniging ont vangen niet alleen tegen gere duceerde prijs het bekende Mu seumjournaal maar krijgen ook uitnodigingen voor.de vele ex posities die het museum orga niseert.'Een deel van de contri butie die zij betalen, één gulden voor mensen beneden de twintig jaar en 7,50 gulden voor boven de twintig jaar, komt ten goede van nieuwe aankopen van kunstvoorwerpen, In het verle den werden op deze wijze van Benner, Rooskens, Esser en van Munster bijvoorbeeld werken aangekocht die het museum ge schonken werden. Bovendien or ganiseert men regelmatig con certen in de aula, meestal ka mermuziek alhoewel men vol gens de heer Heidentrijk pro beert deze trand te doorbreken Dm ook andere muziek te bren gen. Iedere derde zaterdagmid dag van de maand is er eèn orgelconcert. "De aula van het Stedelijk ls uniek, niet alleen in Schiedam maar in het hele Rijnmondge bied". voegt secretaris Heident rijk die zelf al zo'n vijftien jaar Hij vraagt o.m. of het juist is dat door het college volkstuinen, of de daarvoor bestemde grond, alleen aan vol kstuindersverenigingen worden verhuurd. Ais dat zo is. wordt dan op deze manier het grondwettelijke recht van de indi viduele burger wat betreft zijn vrijheid zich wel of niet bij een vereniging aan te sluiten, geen ge weld aangedaan? aldus de heer Van Katwijk. Ook wil hij weten of het Juist is dat individuele huurders van volks tuinen, waarmee het college inder tijd huurvoorwaarden heeft afge sproken. nu lid, moeten' zijn van een volkstuindersverehiglhg. Hij gaat ook in op het tuinre- Ds. Schokking. enthousiast over de grote belangstelling, wees op het feit dat Vlaardingen misschien nog wel de enige gemeente is. die nog regelmatig pakjes meestuurt aan het comité Kerstfeest op Zee. Vroeger kwamen er nog vaak bij dragen uit Terschelling, of Vlissin- gen. Vorig jaar werden er ongeveer 16.000 pakjes verzonden naar sche pen. die tijdens de Kerst op zee waren. Ook dit jaar hoopt men weer, mede dank zij de Viaardingse bijdrage, een dergelijke score te behalen. Na de opening bezocht het gezel schap het visserijmuseum. Later opde dag za! men een groepsbe spreking houden over het koop- vaardijwerk. Het gaat erom of dit werk van bovenaf geregeld moet worden of e zaak van de zeevaren den zelf en hun gezinnen is. De dat wordt besloten met een bezichti ging van de gerestaureerde Grote Kerk, gevolgd door een korte kerk dienst. Overigens kan men nog steeds pakjes voor zeevarenden in leveren bij mevrouw Kop, Rozen- laan 2, tel. 344014, mevrouw Van Dorp, Voorstraat 19, tel. 352256. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 26-jarige ver tegenwoordiger C. V. uit Spijkenisse is op verdenking van diefstal van antieke wapens uit een woonboot aan de Noordvest begin september ingesloten op het hoofdbureau. De 25-jarige J. W„ fotograaf uit Schiedam, is aangehouden wegens heling. De wapens zijn teruggevon den bij een antiquair in Antwer pen. De vertegenwoordiger is In middels voor de officier van Justi tie geleid, terwijl de fotograaf na verhoor weer naar huis mocht gaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM By de Verenigde Glasfabrieken N-V. aan de Buiten havenweg heeft gisteravond een bedrijfsongeval plaatsgevonden. Ter wijl de Turkse arbeider O. Kurt op de eerste etage van het bedrijf bezig was met een metalen vorm, sloeg plotseling de zogenaamde na- vorm dicht, waardoor zijn linker hand werd verbrijzeld. De man is onmiddellijk naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd, waar de hand geamputeerd werd. Naar de oorzaak van het ongeval wordt door de politie en de Arbeidsinspec tie een onderzoek ingesteld. van de vereniging lid is, er aan toe. In die tijd trad bijvoorbeeld Emmy Ameling op, nu een we reldberoemde sopraan. Dat was in april 1956 toen zij nog vrij wel onbekend was. In 1958 oracht de vereniging een Bartok- concert met Geza Frid. Later sprak Theun de Vries over Rembrandt en Van Gogh, kwam het cabaret "Neerlands Hoop in Bange Dagen" en hielden Bud- dingh, Bemlef en Schippers een literaire avond. Het programma voor het ko mende seizoen ziet er trouwens veelbelovend uit. Het "Maas trio" bestaande Uit' blokfluit, klavecimbel en cello bespeeld door drie Schiedammers die het conservatorium hebben beëin digd, zal op 5 november werken van Telemann, Sweelinck en Vivaldi ten gehore brengen. Begin december komt een gezel schap van amateurmusici "In- tertexta" die het vooral op de zelfwerkzaamheid van het pu bliek hebben gemunt. De cellist Anne Bijlsma die al in 1957 zijn eerste optreden voor de Vrienden gaf, komt in januari. Ch&um Levane treedt met zijn geluidstechniek waar mee hij werken van Kurt Schwitters zal vertolken, op in februari. De maand daarop komt het Regertrio en rondom Pasen zullen de Benedictijnen uit Oosterhout 'Gregoriaanse liederen laten horen. hi samenwerking met de heer de Graauw van de Educatieve Dienst wil men een demonstra tie "action-painting-"' organise ren en eveneens uitstapjes per bus naar "Appel's Oogappels" in Utrecht. "Doordat het museum veel. tentoonstellingen organiseert, ziet men waarschijnlijk te-wei-, nig-.van het eigen 'wei-k dal in de kelder blijft",- meent de heer Heidentrijk. Met nadruk merkt hij op dat "De huidigie direc teur een heel eigen stempel drukt op het museum. Tussen hem, en trouwens al' het perso neel dat aan het museum is verbonden, en de Vereniging van Vrienden bestaat een bij zonder prettige samenwerking." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tqen ze op de Rot- terdamsedijk bij inadering van de bus plotseling het ifietspad overstak, is de 72-jarige mevrouw'M. Hensel uit Amsterdam aangereden door de 16-jarige bromfietster M. P. Met een hersenschudding is de Amster damse door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. glement van de Sehiedamse Vólks- tuinders Vereniging "Vijf Sluizen" dat vorig jaar is vastgesteld. Vol gens de heer Van Katwijk wordt hierin gesteld dat het aan de leden van de vereniging verboden is op het tuincomplex "uiting te geven aan enige politieke richting". (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN De leden van de Viaardingse afdeling van de Partij van de Arbeid krijgen donderdag 15 oktober (om 8 uur in het Volksgebouw) gelegenheid hun zegje te zeggen over de zo genaamde democratiseringsnota van de fractie. In het discussie stuk heeft de fractie een aantal concept-uitgangspunten opge steld. Na de bespreking in de leden vergadering zal de nota verder worden uitgewerkt. De PvdA- fractie wil met een duidelijke vi sie komen op de democratise ring van het gemeentebestuur. Vervolgens' zal de nota naar alle mogelijke raden, besturen en organisaties worden gestuurd. Ten slotte hoopt de fractie dat de eventueel aangevulde en/of gewijzigde nota in japuari in de gemeenteraad behandeld zal kunnen worden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Van het terrein van het in aanbouw zijnde sport complex aan het Zuidplein te Rot terdam is gisteren een blauwe compressor met hogedrukslang ge stolen. Het apparaat is ongeveer 800,- waard. Bij een inbraak in het Internaat voor schipperskinderen aan de Schulpweg in Rotterdam is een complete radio-installatie met cas setterecorder en pick-up van totaal drieduizend gulden gestolen. Een kleinbeeldcamera met tele lens van ongeveer duizend gulden verdween uit de etalage van de fotozaak Leo aan de Vierambachts- straat te Rotterdam. Iemand had de ruit vernield. (ADVERTENTIE) Hij vraagt het college of het hiervan op de hoogte is en tevens of het deze bepaling niet in strijd vindt met de democratie. (Van een onzer verslaggever») De situatie van dit moment in het winkeltje is noga! chaotisch: kwasten, Tcalkemmers, oude weg- gesioopte planken (inmiddels dooi de gemeente al weer vervangen), en verfbussen liggen her en. der door het kleine huisje verspreid. „Maar daar zal eind deze week al ■niet veel meer van te zien zijn", verklaart Jos van der Lugt (20), „want er wordt hier keihard ge werkt." Ook de gemeente Schiedam blijkt haast te maken met het herstel van het oude huisje, „Ik ben ver baasd en bill over de bereidwillg- heid van de gemeente", zo zegt Jos, „want vanaf maandag is men hier al bezig om de muren, de plafonds en de vloeren helemaal te repare ren. Hoe bestaat het!" In de winkel zullen vooral arti kelen uit de ontwikkelingslanden worden verkocht. Suiker uit Cuba. rijst uit Noord-Vietnam, poncho's uit Guatemala, ananas en posters uit Communistisch China en nog vele andere produkten, die groten deels door de Vredesgroep zelf uit de betreffende landen worden ge ïmporteerd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Staat der Ne derlanden is het niet eens met' het tussenvonnis van de Haagse recht bank in de schadevergoedingszaak tussen het aannemersbedrijf J. M. Dekker NV te Fapendreeht en Rijkswaterstaat en zal in hoger beroep gaan. Dit werd gisteren op de zitting van de civiele kamer van de Haag se rechtbank meegedeeld. Het aannemersbedrijf J. M. Dek ker had van Rijkswaterstaat een schadevergoeding geëist van 865.000 omdat een drijvende kraan op 4 december 1968 bij het passeren in botsing was gekomen met het middelste gedeelte van ,de brug. De brugwachter had zich in de noogte van de kraan vergist en de brug niet ver genoeg geopend. De kraan kantelde en liep boven genoemde schade op. De Staat achtte zich voor het gebeuren niet verantwoordelijk. De rechtbank had nu bepaald, dat de betrokken partijen op de zitting zouden verschijnen om te trachten tot een vergelijk te ko men. De Staat ging hiermee om eerder genoemde reden niet ak koord.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1