Komend PROGRAMMA seizoen moet recht van bestaan aantonen PSP vraagt uitspraak van de raad eren zien a niet Nieuwe huishoud en industrieschool in wijk Groenoord Social Inn Deltafiim in jubileum ex-politieke gevangenen LEZERS-SERVICE Schooljeugd gaat dammen en schaken Rookverbod, behalve voor raadsleden Veront reiniging Vlaardingers naar Den Haag Successen Terugloop In herfstvakantie Voorstel college: Agenda Spreekuren inlichtingen Bezoekuren Moeders m. H SCHIEDAM - Het bestuur van de PSP afdeling Schie dam verbaast zich in een brief, die ze aan de leden van de Schiedamse gemeenteraad heeft gestuurd, dat de raad geen enkele uitspraak heeft gedaan over de recente ern stige luchtverontreiniging. ROTTERDAMSEDIJK 401 j TEL.2G6735-156807 g&OF 265102 DUTON BOEKT WAT U ZOEKT Bibliotheken Zwembaden Tentoonstellingen Apotheken Huisertsen En ook nog Alarmnummers Sport voor sport Propagandamars Oogstdienst Ooi-fijn JATERDAG 17 OKTOBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 het roer om (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Filmkring kijkt, tegen een berg problemen op. Desondanks ziet drs. Herman Coenen '38). secretaris van de „Kring", de toekomst niet somber in. Het komende seizoen sa! volgens hem moeten aantonen, dat de Schiedamse Filmkring nog jltijd recht van bestaan heeft. „We hebben in het verleden veel cuïturele films gedraaid. Dat zijn saai erg gecompliceerde films, die slechts een klein en vooral jong publiek trekken. Door dit jaar met een ander programma te komen, willen we proberen de volwassenen, waaronder onder andere onze oud leden, opnieuw te interesseren. Want alle Schiedammers moeten merken, dat de Filmkring nog be slaat," vertelt drs. Coenen met overtuiging in zijn stem in zijn woning aan de Frangois Haver- schmidtlaan. In het dagelijks leven is hij leraar wis- en natuurkunde aan de Schiedamse Scholengemeen schap. De Schiedamse Filmkring werd acht' jaar geleden opgericht, om dat er volgens de heer Coenen bU velen behoefte bestond aan serieuze films. Het Mono pole-theater, dat toen nog in vol bedrijf was, had zich gespecialiseerd op het ruige gooi--en smijtwerk, terwijl het Pas sage-theater met de kwaliteitsloze afdankertjes van Tuschinski werd opgescheept. Aan die leemte tracht te de Filmkring met haar initia tieven tegemoet te komen. In de eerste jaren van het be staan werden vele successen ge boekt. Zo „pikte" men Rotterdam een première af door als eerste In de regio de beroemde film van Alain Resnais „L'année dernière Marienbad" te brengen. Veel pu bliek wist de club ook te lokken met premières van Tsjechische, Poolse en Joegoslavische films, waar toen een bijzondere belang stelling voor bestond. Drs. Coenen: „We hebben een tijd gehad, dat we weg waren van alles, dat achter het IJzeren Gordijn van daan kwam en een beetje westers aandeed. Maar dat bleek later toch niet aan te slaan. Het tempo van de films was voor het publiek te langzaam. Br werd veel aandacht besteed aan kleine details, fijne ob servaties. die door het merendeel na een tijdje vaak vervelend werd gevonden en dat geeft ons eigen lijk al enigszins th,e das omgedaan Fotograaf Henk Gout, in het bruin manchester, uitgerust met achteloos om het lichaam slinge rende camera's, is inmiddels de huiskamer binnengekomen om drs. Coenen 'ontspannen en naar het a ct Het VOOriöDiee nrnmmma karakter van het verhaal' vast te leggen. Drs. Coenen: „Jammer, dat ik geen Sophia Loren bij de hand heb om er iets geweldigs van te maken. Nou ja, zie eigenlijk zelf maar." En een beetje gegeneerd: „Ja, nou gooien we het verhaal wel helemaal in de war, waar waren we gebleven. O ja." Drs. Coenen: „Na de Tsjechische films begon de belangstelling terug te lopen. Ook de sluiting van Mo- nopole, waarin we altijd gezeten hadden, drukte de toeloop. We wa ren ineens aangewezen op gymnas tiekzalen en aula's, soms heel wrak ke nu voor het eerst tijdens het gesprek lachend waar we zelfs 'es een keer door de vloer heen gingen." ,JDoor de propaganda, die we op scholen maakten, begon de belang stelling van het publiek te veran deren. Sr kwamen steeds meer jon ge mensen, waardoor de ouderen verstek Heten gaan." Dat bleek de vereniging op de lange duur voor grote problemen te zetten. Drs. Coenen: „De oude ren vonden het niet zo geweldig om tussen rumoerige jonge mensen te zitten, op bovendien ongemakkelij ke houten stoeien in plaats van het luxueuze pluche van het Mo- nopole. Ze bleven ten slotte weg. Maar zoals u weet gaan we nu het roer omgooien. We willen een gro ter publiek door andere, maar be slist geen slechtere films. Ik schrijf ze even voor u op." Drs. Coenen tot besluit,;lk hoop dat door dit nieuwe programma de Schiedammers uit hun dommel ontwaken en van de mogelijkheden -gebruikmaken, want," prijst hij "met-overtuiging aan, „we werken, ver onder de prijs." Het voorlopige programma, dat de Schiedamse Filmkring voor het komende seizoen ge pland heeft: Het grote' kassucces in Neder land ,.Who Is afraid of Virgi nia Woolf" op 27 oktober. Daarna op 17 november „Spion aan de Muur' naar het gelijk namige boek van John le Carré. De eerste film van het nieuwe jaar op 5 januari: het beproef de Franse meesterwerk „Bande a part". Op 28 januari „Fahren heit 451" en voor de Bergman liefhebbers op 23 februari „De Grote Stilte", terwijl het in de bedoeling ligt om „Easy Rider" op de drieëntwintigste maart te verstonen. „Z", de moord op de Griekse poiMcus Lambrakis (20 april) en een nog onbeken de film op 25 mei zullen het seizoen besluiten. Voor zover bekend, zullen alle films vertoond worden in de aula van de Scholerigemeen- schap aan de Van Haarenlaan. Toegangsprijsvoor scholieren één gulden, voor jeugdpaspoort- houders 0,75, leden 1,50 en volwassenen 2,50. Drs. Coenen: „Ik hoop dat de Schiedammers nu uit hun dommel ontwaken." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de herfstva kantie' wordt' voor de Schiedamse schooljeugd van het voortgezet on derwijs weer een schoolschaak- en een schooldamtoernooi georgani seerd. Voor deze toernooien blijkt Prte belandstelling te zijn, want ruim tweehonderd jongens en meis jes hebben zich ai opgegeven. Het schoolsehaaktoemooi wordt phouden in'de aula van de Scho olgemeenschap 'Spieringshoek'. op én 21 oktober. De technische leiding van dit toernooi is in han den van de Schiedamse Schaakve reniging 'Schiedam'. De Damclub 'Schiedam' heeft de technische leiding over het school damtoernooi, dat op 22 en 23 okto ber wordt gehouden in de aula van de Scholengemeenschap 'Nieuwe- lant'. Onmiddellijkna afiopp van elk toernooi zullen de prijzen worden uitgereikt.. Van een onzer verslag geefsters» SCHIEDAM De mensen op de-,publieke en perstribune zul len straks tijdens de vergadering van de Scheidamse gemeente raad waarschijnlijk vr-.r de pau ze van de raad niet meer mogen roken. Volgende week maandag komt er In de raad namelijk een voor stel over het roken in de raad zaal aan de orde. Dat is het ge volg van een motie, waarin het KVP-raadslid. mevrouw M. A. C. Tavernevan Campen heeft verzocht om een algeheel rook verbod tijdens de raadsvergade ring. Burgemeester en wethouders willen echter niet zover gaan als mevr. Taverne. Daarom wordt voorgesteld als regel te aanvaar den dat vóér de pauze in de raadzaal niet wordt gerookt Voor de raadsleden zelf zou deze gedragslijn dan gelden als een vrijwillig te volgen regel. Maar voor niet-raadsSeden is het een verbodsbepaling. (Van een onzer verslaggevers) Zij vraagt zich in deze brief af, of de raad bereid is de bevoegd- de instanties te verzoeken de hinderwetsbepalingen strakker te hanteren. Hierbij geeft de PSP eveneens de mogelijkheid ter over weging om eventueel sterk veront reinigde bedrijven te sluiten. Tevens wordt de vraag gesteld of de gemeenteraad zich bij de protesten van andere Rijnmond gemeenten tegen de mogelijke komst van de Hoogovens op de Maasvlakte wil aansluiten. De PSjP is van mening dat Schiedam hier niet over moet blijven zwijgen. (Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN De Vlaardingse scholleren die giste ren naar aanleiding van de recente smog-toestanden naar de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid in Den Haag, dr. R. J. H. Kruisinga, zijn gegaan hebben de be windsman niet gezien omdat deze niet aanwezig was. Zij wilden de heer Kruisin ga een brief overhandigen waarin een aantal wensen stond. ADVERTENTIEI •VOOR UW OVERWINTERING REISBUREAU (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM r- Vereniging Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken is van plan medio volgend jaar te begin nen met de bouw van een nieuwe school. De nieuwbouw gaat het bestaande schoolgebouw aan de Prins Mauritsstraat vervangen. In verband hiermee zullen bur gemeester en wethouders van Schiedam de raad volgende week maandag vooretellen een stuk grond tussen de Churchillweg, Laan van Bol'Es en Valeriusstraat in erfpacht uit te geven aan het ver enigingsbestuur. Voorgesteld zal oo'- worden een krediet van bijna 95.000 gulden uit te trekken voor de verbouw en in richting'van het schoolgebouw aan de Warande. Hierin, wordt een school voor elementair buitenge woon onderwijs voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden ondergebracht. V <r Si>0Sm Zij waren eerder op de dag in een speciale trein gestapt om in Den Haag him wensen en grieven ken baar te ir.:ken. In het schrijven wordt onder andere verzocht de wet op de luchtverontreiniging zo snel mogelijk in werking te laten tre den. Begeleid door de Haagse bereden politie ging het vervolgens richting ministerie van Volksgezondheid. Daar hadden vijf scholieren een onderhoud van ongeveer twintig minuten met de plaatsvervangend secretaris-generaal en overhandig den hem de brief. De heer Moes kops wilde niet discussiëren zodat het gesprek nogal oppervlakkig bleef. Hij volstond met de toezeg ging, dat de brief aan de staatsse cretaris zal worden gegeven. „Die zal er ongetwijfeld aandacht aan schenken." aldus drs. Moeskops. Daarna werd met behulp van apparatuur van de Haagse politie verslag uitgebracht aan de buiten gebleven scholieren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de „Social Inn" werd gisteravond de film „In de ban van het gebeuren" vertoond. Het betrof een presentatiebijeen komst, die dit keer nog werd ge volgd door een matige discussie. Het ligt in de bedoeling van de organi satoren voortaan een boekje van tevoren aan de geïnteresseerden uit te reiken. Dit boekje over de mens in de Delta is namelijk noodzakelijk wanneer men de bedoelingen van de maker geheel wil begrijpen. Ge heel ontevreden toonde secetaris G. Pieterse zich echter niet omdat men vanaf heden met behulp van het boekje dat nu verkrijgbaar is, kan gaan werken. .nvstraten feliciteert het Schiedamse bestuur van de Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Onder de vele mensen die gisteravond het bestuur van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Ex-po litieke gevangenen kwamen felici teren met het zilveren Jubileum, was ook burgemeester H. Roelfse- ma. De receptie werd druk bezocht door mensen die uit Schiedam en omgeving afkomstig waren. Zo sprak de heer Nieuwstraten van de afdeling Maassluis en nog tijdens het diner richtten de Wee-voorzit ter van de Landelijke Vereniging van Ex-politieke gevangenen, de iieer J. B. Vermeulen het woord tot de leden en echtgenoten. Ook voor zitter E. van der Pas sprak en hij was het die als eerste de felicita ties van de burgemeester in ont vangst nam. Na de receptie was het de beurt aan de vele artiesten onder wie The Three Jacquets, Roberto en Heila, Los Cobanos en de Twee Spelbrekers. ZATERDAG SCHIEDAM: GER. KERK WESTVEST, 20.00 uur: Orgelconcert Piet van Eg- mond IRENE, 20.00 uur: Toneeluitvoe ring voor Gruno Schiedam. VLAARDINGEN: STADSGEHOORZAAL, 20.00 uur: Toneelgroep De Fakkel. GROTE KERK, 20.15 uur: Lus- trumconeert Politie Dubbelman- nenkwartet Pro Mushica. ZONDAG SCHIEDAM: ARCADE, 20.00 uur: Bier-Wijn feest Instuif. MAANDAG SCHIEDAM: IRENE, 20.00 uur: Dansschool Lion. IRENE, 14.00 uur: Ned. Ver. voor Huisvrouwen, bridgen IRENE, 14.00 uur: Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Engelse les, IRENE, 20.0CT uur: Toneel Herv. Vrouwenbond. ARCADE, 19.30 uur: NKV advies bureau. ARCADE, 20 uur: Bridge Schie dam West. BIOSCOPEN: Vlaardingen- Luxor, tel. 343237, tot en met zondag iedere avond 20.00 uur: Vuil Spel (14 j.) Zon dag 14.30 uur: Jongensranch (a.l.). Zondag 17.00 uur: De kel der der duizend gruwelen (14 j.>. SCHIEDAM: PASSAGE, tel. 26.95.63. tot en met woensdag 21 okt.: James Bond Thimderball (14 jr.). Dagelijks 14.00 en 20.15 uur; zaterdag 14.00 19.00 en 21.30 uur; zondag 16.15, 19.00 en 21.30 uur. Zondag 14.00 uur kindermatinee: „Help" met The Beatles (a.I.). SCHIEDAM: Gem. Openbare Bi bliotheek: centrale, Lange Haven 131. tel. 267877: centrale jeugd- blibliotheek. Dam 8, tel. 266566: filialen; Lorentzlaan 6, Dr. Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Le liestraat 10, De Biestraat 4, Jeugdfiliaal; Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: centrale, Fransenstraat 6, tel. 3431s1 FiliaalDirk de Der delaan 43. VLAARDINGEN: Kolpabad, Broekweg 21. Eén van Nederlands meest be kende schilders, Kees van Bohe- men heeft van vrijdag twee oktober tot en met zondag een november een expositie in het Maassluise gemeentemuseum. De openingstijden van het mu seum zijn: dinsdag tot en met zon dag van twee tot vijf uur: dinsdag avond van zeven tot negen uur. De Maaslandse kunstenaar Arie van Geest heeft van 2 tot 25 ok tober een expositie van schilderijen en tekeningen in Galerie Design aan de Stationssingel in Rotterdam. —In de rekreatiezaal van het be jaardencentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam is tot en met achttien oktober een tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van amateurs, o.a. van de bejaarden zelf. SCHIEDAM, van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur *t Gouden Hert, St. Liduinastraat 58, tel. 268364. Vlaardingen, van vrijdagzvond zes uur tot maandagmorgen acht uur Apotheek Walrave, Hoflaan 49, tel. 342093. Maassluis, tot zaterdagmorgen acht uur apotheek Jong, Markt 11, tel. 2234. APOTHEKERS MAASSLUIS Van zaterdag morgen 8 uur tot zondagmorgen 8 uur: apotheek Rijnmond, Mozart- laan 1, teL 22.09. SCHIEDAM, in noodgevallen bel len tel. 206611. VLAARDINGEN, van zaterdag morgen tien uur tot maandag morgen acht uur in noodgevallen bellen tel. 206611. MAASSLUIS, van zaterdagmorgen elf uur tot maandagmorgen acht uur. dr. Van Loon. Veerstraat 15, tel. 2108. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur spreekuur wijkverpleegster Oraije- Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5 spreekuur wijkverpleegster Oranje- meentlelijke sociale dienst. De consumentenlnformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd. Vlaardingen heeft iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreek uur in „Het Hoekpunt" Broekweg 82. tel 34.92.64. De Vlaardingse toneelgroep „De Fakkel" speelt vanavond in de Stadsgehoorzaal. Opgevoerd wordt ..Bruid in de morgen" van Hugo Claus. De voorstelling begint om 8 uur. Na afloop ervan zal de zilveren NCA-speld worden uitgereikt aan de regisseur, die ook zelf in het st.uk meespeelt: Cor Spiljard. Deze is namelijk 25 jaar aan het ama teurtoneel verbonden. VLAARDINGEN: Gemeentelijk Inlichtingenbureau, kantoor Stads gehoorzaal. '-Were maandag van 19- 20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeen telijke Sociale Dienst. Goudsesin- ge! 81a; 1030-13.30 uur: Informa tiebureau voor dienstplicht en al ternatieven, Emmastraat. 19-20 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaai: 13.30-14; 19-19.30 uur; klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamafdeüng: 13.30-14.30; 19- 1930 uur. Dr. .Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 1330 14.00 uur en 19.0019.30 uur; 2e klas 133014.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.301130 uur, 13.301430 uur en 19.0020.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.3014.00 uur, behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.0018.30 uur. VLA ARDINGENHolyzseken- huis tel. 345666 Werkdagen 3e klas: 2-230 en 19-19.30 uur: werk dagen 2e klas; 14-15 en 19-20 uur; zondag alle klassen: 14-15 uur: kinderafdeling werkdagen: 18-18.30 uur. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank), tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau. Lange Nieuw- straat 55, tel. 269333, Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan 80 269290; Gem. Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268573. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444; politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau. Delftseveer 6 .342355: Brand melding: 344444; GG en GD. Ke- thelweg 17, tel. 345555 <b.g.g. 342541). MAASSLUIS; Alarmnummer poli tie: 3333; politiebureau, Westland- seweg, tel. 3444; Alarmnummer brandweer: 3333. MAASLAND: Alarmnummer po litie: 2375 (b.g.g- 2134); alarm nummer ongevallen: 2039 (b.g.g 2035)alarmnummer brandweer: 2326. Het Schiedamse clubhuis „Sint Joris Doele" heeft voor vrijdag 23 oktober een activiteitenmiddag voor kinderen van 6 tot 9 jaar op het programma staan. Voor deze middag, die duurt van half 3 tot 5 uur, heeft men in het clubhuis echter nog wat leiding nodig. Gevraagd worden een paar moeders die bereid zijn kinderen van en naar het clubhuis te bren gen. Vrijwilligsters kunnen contact opnemen met de hoofdleider van het clubhuis, de heer C. A. Veene- ma, telefoon 26 83 38. Op vrijdag 30 oktober gaat bij de Vlaardingse Football Club het klaverjassen weer beginnen. Naast de leden zijn ook hun echtgenoten of verloofden, ouders van pupillen en junioren van harte welkom. Ge speeld wordt er vanaf 8 uur in de kantine. Het Schiedamse Tamboers- en Trompetterskorps Rijnmond-band gaat propagandamarsen maken. Vanmiddag gebeurt dat in de wij ken Groenoord en Zuid en volgen de week zaterdag in Schiedam- West. Na de marsen zullen de band leden loten verkopen ten behoeve van het nieuwe uniformenfonds. De oogstdieustcommissie van de Hervormde Gemeente in Schiedam houdt morgen de jaarlijkse oogst- dienst. Deze vindt plaats in de Grote Kerk, de Bethelkerk, de Op- standingskerk en de kerk van de NPB. MAASSLUIS Tijdens de ko mende hefstvakantie voor de Maas sluise scholen (van maandag 19 tot en met 23 oktober) zal ook het georganiseerde schoolzwemmen in het instructiebad Dol-fijn geen doorgang vinden. B. en W. hebben besloten tijdens de vakantieweek het bad voor pu bliek open te stellen. De toegangs prijs is voor persoenen van zestien jaar en ouder 1,25 per uur en personen beneden zestien jaar per uur j 0,75. Men kan de volgende uren te recht: maandag 19 oktober van 8.30 tot 12.30 uur; dinsdag 20 oktober van 13.30 tot 16.00 uur en vrijdag 23 oktober van 20.00 tot 22,00 uur. Woensdag 21 oktober van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 22.00 uur. Donderdag 22 oktober van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Als regel is het instructiebad voor het publiek opengesteld: op maandag, dinsdag, en vrijdag var, 20.00 tot 22.00 uur. op woensdag van 16.30 tot 22.00 uur; op zaterdag van 10.00 tot 16.0( uur en op zondag van 9.00 tot 13.0C uur. V ■\lfï -

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1