sema tijdens politiereceptie: Comfortabele behuizing voor brandweerploeg F rank de Leeuw wint schoolschaken Ingrijpende vertimmering v i. HUIS Herdenking gevallenen 8 november BOSCH rookmachine Bromfietser aangereden Doorri j verbod Maasboulevard Marechaussee beloond voor assistentie Goecl geschoten in Maassluis Stille hoop Bosch Combi £21S f Ï59.JO Gereesf schapset C3 99.5Q normale prijs f 259.— Vakvereniging Gratie ..Klasse strijd" Reistijd ft DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (ADVERTENTIES) SPARTA BROMFIETSEN en ONDERDELEN kb.A voorhal bests gereedschap me^ vele hulpstukken Wees er snel bij, de voorraad is beperkt. Natuurlijk bij BROERSVEST 52 - SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedams kampioen in het sehoolschaak- toernooi is Frank de Leeuw geworden. Hij won vandaag in de groep finalisten waar Ad Tromer tweede en Frans Christen derde werd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „De begrippen orde en vrijheid hebben bij de politie tot grote onzekerheid geleid. Wie de orde wil verdedi gen, zal de maatschappij in zijn ontwikkeling bevriezen, wie de orde daarentegen opoffert komt in de chaos terecht. Met veel vallen en opstaan zal men daarom moeten zoeken naar een nieuw evenwicht tussen orde en vrijheid." Burgemeester Roelfsema op het spreekgestoelte tijdens de politie-receptie. De.aula van de r.-k. Technische School, ivaarin het massaal bijgewoonde jubileum van de Schiedamse politiemejisen plaatsvond. De brandweerlieden zelf hebben met hulp vanhun echtgenoten de vervuilde barakken her schapen in goed (en gezellig) bewoonbare apparteihenten. Schoolschaakkampioen 1970 van Schiedam: Frank de Leeuw, die door de Schiedamse ambtenaar van Sportzaken, de heer Rens, wordt gefeliciteerd met het behaalde succes. Politie kan instrument van en vri yen Rotterdamscdijk 146 Telefoon 26.95.22 Schiedam (Van een onzer verslaggevers1 SCHIEDAM Bij het.- oorlogs monument in de Plantage zal op zondagmiddag 8 november 's mid dags om twaalf uur een korte en sobere plechtigheid plaatsvinden ter herdenking van de gevallenen uit de beide wereldoorlogen. Tij dens deze plechtigheid zal de bur gemeester. de heer H. Roelfsema, namens het gemeentebestuur en de Ingezetenen van Wandsworth een klaprozenkrans bij het. monument leggen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Voor de Abel Tasmanlaan tussen Galgkade en Maasboulevard zal voor het verkeer, met uitzondering van voetgangers, in de richting van de Maasboule vard, een verbod gelden door te rij den bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sehie- damse brandweer draait, zo als bekend, sinds 1 oktober van dit jaar een non-stop 24 uurs-dienst. In de praktijk houdt dit in, dat vijf brand weerlieden, waaronder een chef-ploeg, gedurende die vierentwintig' uur constant beschikbaar zijn om binnen de minuut te kunnen uitruk ken. Om het verblijf tijdens die lange dag zo comfortabel mogelijk te maken hebben de Schiedamse brandweermannen het oude barak kenkamp aan de Huis de Rivieren- weg, vroeger dependance van het Gemeenteziekenhuis, ingrijpend ver bouwd. Zo is er onder meer een ruime slaapzaal gecreëerd, waarin telkens vier van de twaalf be roepsmensen waarover de Schie damse brandweer beschikt, zich te rusten kunnen leggen. De chef- ploeg heeft een eigen kamer. Daarnaast heeft men na de ver bouwing tevens de beschikking ge kregen over een instructielokaal, een bergruimte, een kleine keuken en een moderne wacht- en conver satiekamer, waar ook radio en tele visie aanwezig is. Overigens hoopt de heer D. de Jager, commandant van de Schie damse brandweer, dat men het eigenlijk nu al te kleine gebouwtje binnen niet al te lange tijd weer kan verlaten. „Want," aldus de heer De Jager, "Ik heb een stille hoop, dat de nieuwe brandweerka zerne in de Brandersbuurt binnen een jaar of vijf klaar zal zijn. Maar zet u dan wel een paar flinke dik in, dat het langer gaat duren." strepen onder stille, want, het zit er f 84,- Yoercleél Aldus een ernstige burgemeester H, Roelfsema tijdens de officiële receptie, die vierentwintig Schie damse politiemensen, waaronder commissaris C. van der Haagen. vanwege hun 25-jarig jubileum gis termiddag in de R.K. Technische School aan de Mgr. Nolenslaan kregen aangeboden. Tevens ging de burgemeester tij- dens zijn toespraak in op de moei lijke taak, die de politie in desse roerige tijden is toebedeeld. H(j zei: „ïh deze tijd van onzekerheid over nonnen en gedragspatronen staat de politie in de voorste linies. Zij zal een evenwicht in die spaiinings velden moeten helpen opbouwen. Daarvoor zal het noodzakelijk zijn dat men, door permanente studie op de hoogte blijft van de veranderin gen die plaatsvinden. Slechts als men daar aan tegemoet komt, zal de politie het instrument van vrijheid en orde blijven." Eerder in zijn toespraak had de burgemeester ook wat feestelijker zaken aangestipt, hoewel hij daar bij de serieuse toon van zijn toe spraak aanhield. „Wie zijn loop baan begint", zo zei de burgemees ter. „begint met een ideaalbeeld van het beroep, dat hij gaat die nen. Dat kan oen nuchter beeld of een Idealistisch beeld zijn: Van zelfsprekend zijn er teleurstellin gen geweest die dat ideaalbeeld hebben beschadigd. Maar mocht dat ideaal desondanks in stand gebleven zijn en bij u allen geleid hebben tot wijsheid, mildheid en mensenkennis, dan zal dit jubi leum een feestelijke zaak worden." Een r(j van sprekers volgde, waaronder de heer C. de Bruijn die namens de centrale poütie-orga- nisatie sprak. Na eerst de gebruike lijke gelukwensen te hebben aan geboden, kraakte de heer De Bruijn nogal harde noten over de proble men die de vakorganisaties bij hun werk ondervinden. Hij kwam tot de slotsom, dat één grote polltie-vak- vereniging wenselijk was en speel de de verwezenlijking van- die wensdroom door naar de in grote getalen- opgekomen politie-mensen. „Alleen u kunt daarvoor zorgen", hield hij de Schiedamse- politie mannen voor. De jubilarissen zelf werden overstelpt met cadeatfsr aange dragen door onder andere dé politie- vakorganisaties, de Schiedamse Politie Sport Vereniging en de Schiedamse Politie Muziekvereni ging. Er waren ook telegrammen van oud-collega's, die verhinderd waren, maar niettemin- hun gelukwensen „langs deze onsym pathieke weg" wilden aanbieden. SCHIPHOL (ANP) De Nederlandse chartermaatschappij Transavia is lief geweest voor de ongeveer honderd leden van de marechaussee, die uit alle delen van het land zijn opgeroepen om het Amsterdamse politiekorps te versterken zolang president Tito hier is. Het hele geüniformeerde gezel schap stapte gistermiddag in een straalvliegtuig van Transavia, en maakte gratis een vlucht boven Nederland. In zijn dankwoord namens de drieëntwintig jubilarissen de vierentwintigste, hoofdagent M. Slavenburg, was door ziekte van zijn vrouw verhinderd haakte commissaris C. van der Haagen onder meer in op de woorden, die de burgemeester aan de begrippen orde en vrijheid had gewijd. Zijn conclusie: „Vrijheid kan alleen be staan bij de.gratie van de orde en orde kan slechts bestaan bij de gra tie van de vrijheid." (Van een onzer verslaggevers) De deelnemers aan het toernooi waren in tien groepen verdeeld. Winnaars in de overige groepen zijn: John Havermans; Jan Toren en Peter van Dijk in de tweede groep; Leo Voogd, Cor den Uyl en Jaap Poot in de derde. Bert Blijk- sloot. Eric Vogelezang, Ferdy van Enten stonden op de eerste drie .plaatsen in de vierde groep. In groep vijf: Wouter Krüter, les van -der Tuin en Ben Cohen. In zes: Arie van Rijnsbergen, Salo mon van der Linden en Richard de Wit. In zeven: Rene van Lunt, Frans den Hartog en Wim| Maris. In acht: Fans Waltman. Edward Smith, Hen a Bogeis. In. negen: (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Ongeveer twin tig leden van de Schietvereniging „Prins Hendrik" uit Maassluis kwamen In verschillende wedstrij den tegen elkaar uit in hun ver enigingsgebouw aan de Nijverheid straat, waarbij goede resultaten werden bereikt. Bij het korpsschieten (max. 50 pnt.) kwamen P. IJdema en L. Valkenburg aan de 44 punten. Verdere uitslagen: H. Spanjers- berg 43 put.; J. Dekker 41 pnt.; C. Baas 38 pnt.; H. Hansen 36 pnt.; P. Mulder en J. Damen 35 pnt.; P. l'Ami en F. Swierts 31 pnt.; P. Smit 30 pnt.; H. Kraak 27 pnt.; J. Valstar en Huis in 't Veld 26 punten. In de vrije-baan wedstrijd (max. 30 pnt.) gingen P. 1'Ami en P. IJde ma kop met 29 punten, verder H. Kraak 28 pnt.; H. Hansen en L. Valkenburg 27 pnt., evenals J. Da- men; H. Spanjersberg en P. Smit 26 pnt.; C. Baas. J. Dekker en Huis in 't Veld ieder met 25 pnt.; J. Valstar 24 pnt.; F. Swierts 23 pnt. en P. Mulder 22 pnt. Bij het luchtbuksschieten ver wierf-P. l'Ami 40 punten, J. Jacobs 34 pnt.; J. Spoor 33 pnt.; Vegt 32 pnt. en mevr. R. Kraak 31 punten. lijke gronden, waarop geweigerd kan worden mee te verhuizen naar Zaandam. Wanneer een werknemer op redelijke gronden het aanbod naar Zaandam te gaan afslaat, valt hij alsnog in de afvloeiingsre geling. De personeelsvertegenwoor diging van Veveo vraagt zich af. wie kan bepalen wat redelijk is en wat niet. Zij ziet een soort, klassestrijd in de bepalingen rond de extra uitke ring voor mensen die ontslagen worden en de tegemoetkomingen in de inrichtingskosten bij een verhui zing naar Zaandam. In beide ge vallen is de hoogte van de uitke ring afhankelijk van het salaris, waardoor de ene werknemer er slechter vanaf zou komen dan de andere. Een ander bezwaarlijk punt dat in het communiqué wordt genoemd, is het zogenaamd concurrentie-'be- ding in de arbeidscontracten met een aantal beambten. Het beding houdt in dat werknemers die Veveo verlaten, de eerste drie jaar geen functie mogen aanvaarden b(j een andere verffabriek of aanverwante bedrijven. Gesteld wordt, dat een dergelijk contract een belangrijke belemmering voor de betrokken werknemer is bij liet zoeken naar een andere baan. waartoe hij ge dwongen is als hij niet in Zaandam wil gaan werken. „Opvallend is dat dit punt niet in de regeling is op genomen." aldus de personeelsver tegenwoordiging, die het nog opval lender vindt dat de bonden niet op de hoogte bleken te zijn van het bestaan van der-gelijke contracten bij de N.V. Veveo. In het communiqué worden ver der opmerkingen gemaakt over de huuveompensatie voor mensen die in Zaandam gaan werken en wo nen. die alleen voor liet- eerste jaar aantrekkelijk zou zijn. Maar daar na betekent elk jaar een achteruit gang in inkomsten, ondanks even tuele loonsverhogingen, aldus de personeelsvertegenwoordiging. De reistijdvergoeding van vijf gulden per dag lijkt de personeels vertegenwoordiging eveneens „verre van aantrekkelijk". Ook aan de toezegging van de directie, dat Zaandam-ga ngers een gelijke of gelijkwaardige functie wordt gega randeerd, twijfelt men lichtelijk, omdat tot op vandaag geen exacte functie-omschrijvingen bij de des betreffende personen bekend zou den zijn. Tenslotte wordt, er in her com muniqué op gewezen dat een be langrijke groep onder de Veveo'ers nog niet volledig is ingelicht. Dit zijn de werknemers van 54 jaar en ouder; volgens de personeelsverte genwoordiging juist de groep die bij een dergelijke regeling het eerste bedacht moet worden. De personeelsvertegenwoordiging lilt de ondernemingsraad werd voor het eerst met de afvloeiings- en overplaalsïngsregeling geconfron teerd op de personeelsbijeenkomst, waarop de vakbonden de regelingen bekend maakten. In het commu niqué wordt gesteld dat in een soms heftige discussie op deze vergadering „nogal duidelijk naar voren kwam dat de vakbonden Dij het overleg hebben gefaald". Het standpunt van de vakbonden „een afvloeiingsregeling is niet verplicht en alles wat we bereiken Is meegenomen" is de werkgeve.- beslist niet onwelkom geweest, al dus het communiqué. Waaraav wordt toegevoegd: „Het resultami van het overleg is er dan <w;H naar". studie' Wim van Dijk, Wim Wiegman, Jur van der Veen. In tien: Ronald Klein, Bart van Seters en Jan La gendijk. Een troostprijs voor de meest on fortuinlijke speler werd toegekend aan Jenny de Pijper. Vandaag Is in de scholengemeenschap "Nieuwe- lant" het tweedaagse damtoernooi begonnen waarvan morgenmiddag de finale zal plaatsvinden. 1 ersoneelsdelegatie Veveo: veel kritiek op regeling (Van teil onzer verslaggevers) SCHIEDAM De perso neelsvertegenwoordiging uit de ondernemingsraad van de Schiedamse lak-, verf- en vernisfabrieken N.V. Veveo is het niet eens met de afvloei ings- en overplaatsingsrege ling, zoals die is afgesloten tussen vakbonden en directie. De produktie van het bedrijf is ondergebracht bij de Verf- fabrieken van Pieter Schoen en Zoon N.V. in Zaandam, waardoor een aantal mensen zal moeten worden ontslagen en anderen moeten meever huizen naar Zaandam. Hoewel de regelingen op zich misschien wel mooi in elkaar zit ten, zullen zij toch een aantal nadelige gevolgen voor de betrok ken werknemers hebben, volgens de personeelsvertegenwoordiging. In een communiqué, dat zij heeft uit gegeven, worden kritische kantte keningen geplaatst bij een aantal punten uit de regelingen. Allereerst het punt van de rede- VLAARDINGEN Op de krui sing Industrieweg Vierde Indus triestraat werd gistermorgen de zestienjarige bromfietser M. v. G. door een personenauto aangereden. De bromfietser verleende geen voorrang. De jongen liep een dub bele beenbreuk op en is naar het Holyziekenhuis gebracht.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1