Kosten anders te hoog nrn mm Piet Bul 25 jaar sportverslaggever Aap, Noot en Mies verdwijnen Nieuw stuk Zwaluwlaan Twee ontwerpbesluiten naar de raad B. EN W.: JA EN NEE TEGEN HOOGOVENS HAKKERT ÏRTre? Heeft u ze al? 1 5.11.22 Tm SS8S8ÉÉ Cricketelftal Excelsior '20 sportteam van het jaar Oecumenische dienst in Kethel Kort geding om verfspatten Leefmilieu Zwembeden Nieuw En ook nog,.. Burgerlijke stand Tentoonstellingen Bezoekuren 2ATERDAG 14 NOVEMBER 1970 PAGINA 11 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het oor spronkelijke plan van de ge meente Schiedam voor de bouw van 652 woningwetwo ningen in Woudhoek-ztiid zal veranderd worden. B. en W. vinden het verstandiger om van de reeds geplande hoog- bouwwoningen over te stap pen naar de bouw van lagere fiats of eengezinswoningen. De bevolking van Schiedam zal inspraak krijgen in de de finitieve samenstelling van de plannen. i-fiJ&vgm Piet Bul rechtsontva SVDPW, een briefje van jan Toon Hardeman, voorzitter van (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben er van afgezien met een duidelijk; standpunt bij de raad te komen over een vestiging van Hoogovens op de Maasvlakte. Z» stellen het onderwr-p liever ter discussie in de raad. Dat zal eind deze maand gebeuren. ADVERTENTIE) 6.95 7.50 8.9C HOOGSTRAAT' 163 SCHIEDAM»-' 26794? Agenda Apotheken Bioscopen Feest Discussie Spreekuren Huisartsen fnlicht'ngen Alarmnummers B. en W. van hoog- naar J laagbouw in 1 7oudhoek Dit schrijven B. en W. van Schie dam k in hun voorstel inzake de'woningbouw in Woudhoek-Zuid aan de gemeenteraad. Op dit mo ment zgn van het geplande aantal woningwetwoningen reeds 160 wo ningen in aanbouw. De resterende 492 woningen zul len dus, als de plannen van B. en W. doorgaan niet gebouwd worden, althans niet als hoogbouw. Het college stelt namelijk dat de kosten van de hoogbouw-woningen zo hoog oplopen, dat de huurprijzen niet meer aanvaardbaar rijn. Het plan voor Woudhoek-Zuid zal worden opgesteld door een voorbe reidingsteam, waarin naast ge meentelijke diensten en bestuurders ook een stedebouwkundig adviseur en éen architect deelnemen. Om de handen vrij te houden, al dus B. en W. in hun voorstel, zal geen bouwondernemer in het voor- bereidiiigsteam warden opgenomen. Als architect is de heer L. de Jonge uit Rotterdam aangesteld. Door de geringe bebouwingsdicht heid van iaagbouwwonmgen acht 't college het „onvermijdelijk", dat ook het westelyk gedeelte van Woud hoek-Zuid in de plannen wordt be trokken. Hierbij zal volgens B. en W. uiteraard rekening worden ge houden met de voor het verpleegte huis gereserveerde grond. Ook de afbouw van een flat met 20 woon lagen m die omgeving zal niet in het gedrang komen. Met enkele commissies is onder zocht welke onderzoektechnieken 't meest doeltreffend zijn voor het Woudhoek- en Spaland-plan. De keuze is daarbij gevallen op een groep medewerkers en studenten van de Landbouw Hogeschool in Wageningen. De Schiedamse bevolking zal bij dit onderzoek een zo groot mogelijke inspraak krijgen. Met behulp van maquettes en planstudies zullen zij een oordeel over de plannen kun nen uitspreken. De groepen worden geformeerd uit bewoners van oude en nieuwe stadsgedeelten van Schiedam. De 'oorstudie die in Spaland en Woud hoek-Zuid door de Wageningse ho geschool zal worden ingesteld, is in deze vorm uniek. f ADVERTENTIE) 11 1H 'f~(jfiH y/./» "Z (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sportverslaggever Piet Bul is gisteravond in de kan tine van de voetbalvereniging PPSC gehuldigd omdat hij een kwart eeuw als sportverslaggever werkzaam is. Het was voor de jour nalist een complete verrassing. Dit bleek uit zijn woorden. Hij zei: •Dit valt me rauw op de maag. Als je ouder wordt is het moeilijker om Je 'n de sportverslaggeverij te handhaven. Niet echter in Schie dam Piet Bul (50i zal waarschijnlijk binnenkort de sportverslaggeverij verlaten. Hij Is van plan een sauna te openen. Toon Hardeman, voorzitter van SVDPW, zei in zijn rede: „In de sport vertelt iedereen over zijn lief en leed wat hij of zij heeft meege maakt. De heer Bul heeft dat al tijd goed weten weer te geven. We zijn we! eens kwaad geweest op hem maar dat hoort er ook bij. Wij zijn blij dat de heer Bul 25 jaar lang sportverslaggever is ge weest." In zijn weerwoord merkte de journalist op: „Als iemand kwaad is omdat er iets over hem in de krant staat, dan moet hij het niet vertellen. Wij doen niet meer dan signaleren en weergeven." De sportverslaggever kreeg van diverse zijden cadeaus. Burgemeester H. Roelfsema feliciteert de spelers van Excelsior 20 met hun verkiezing. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het eerste cricket elftal van Excelsior '20 is het sport team van het jaar geworden. Gis teravond werd het bij de onder scheiding behorende beeldje door de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, aan de cricket spelers overhandigd. Zij kregen het beeldje omdat ze dit jaar kampioen zijn geworden in de 1ste klasse B. Hierdoor spe len ze volgend seizoen in de hoog ste klasse op cricketgebied in Ne derland, namelijk klasse A. In zijn toespraak memoreerde de burgemeester het feit dat Excelsior '20 twee jaar geleden reeds kam pioen was in afdeling B. Aangezien toen de cricketvereniging Krekels uit Wassenaar evenveel punten behaalde werd de vreemde beslis sing genomen om deze vereniging te laten promoveren. Verleden jaar sloeg Excelsior '20 net de plank mis. Dit jaar echter had het meer succes. De jury. die de beslissing had ge nomen, bestond uit 'n oud-scheids rechter, de burgemeester en de commissaris van politie te Schie dam, twee sportverslaggevers en 'n vertegenwoordiger van de Schie damse Bond voor Lichamelijke Op voeding. De feestelijkheden vonden plaats m de kantine van de voet balvereniging PPSC. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondagavond om kwart voor zeven zal in de Mar- tinuskerk in Kethel-Groenoord de tweede in een serie van vier oecumenische diensten worden ge houden. In januari zullen de diensten be sloten worden met een gezamenlijke eucharistie-avondmaalviering. Ds. S. Gerbrandy zal zondagavond spreken over het onderwerp "De wachtende schepping". Na afloop is er gelegenheid tot discussie. Muzikale medewerking verleent het koor „Spalandia" on der leiding van de heer A. van Mansum. perf rs SCHIEDAM Aap. noot. Mies met Wim, Zus en Jet en al die an dere vermaarde figuren van de leesplankjes volgens Hoogeveens leesmethode hebben nu definitief afscheid genomen van het open baar onder vijs m Schiedam. Zoals dc even vermaarde teke ningen van C. Jetses niet langer meer de jongste schoolkinderen zul len vergezellen bij het leren lezen. In de vernieuwingsstroom bij het lager onderwijs, dat tegenwoordig basis-onderwijs heet, zijn zü ver dwenen. Bij het openbaar lager onderwijs in Schiedam zijn nu twee nieuwere leesmethoden in gebruik. De serie „Ans en Hans", samengesteld door de werkgroep Nijdam, gebaseerd op de beginselen van de globaliteit, structurering en analogie en de se rie „Veilig leren lezen." samenge steld door de werkgroep Caesar volgens de structuurmethode. De kinderen moeten het nu doen met Ans en Hans, de pauw en de haan, of met de boot, de Sint, Piet of de roe of de koek. Voor de ou ders zal het even wennen zijn, maar zij zullen door middel van klasse avonden zo veel mogelijk op de hoogte gesteld worden van deze vorm van leesonderwijs. SCHIEDAM Voor de bewoners van Bijdorp is er maandagavond 'n voorlichtingsvergadering over de aanleg van aardgas in hun wonin gen. Deze bijeenkomst begint om 8 uur in Trefpunt. De voorlichting wordt gegeven in samenwerking met de Technische Bedrijven van de gemeente. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tegen de scheepswerf Wilton-Fyenoord zal door enkele personeelsleden van de N.V. Swarttouw's Con structiewerkplaatsen. een kort geding worden aangespannen. De auto's van werknemers van Swarttouw worden regelmatig bespat door verfdeeltjes, die van de Wilton-werf afkomstig zijn. De laatste tijd zijn het zelfs verfklonten. Bij de Schiedamse politie is aangifte gedaan van de auto verontreiniging. Zy heeft zich van de situatie bij de Swarttouw- parkeerplaate op de hoogte ge steld. Het Swarttouw- en het Wiitonterrein worden slechts door een schutting van 2 meter van elkaar gescheiden. Door personeelsleden van Swarttouw wordt gesteld dat de situatie die zsch nu voordoet niet van vandaag of gisteren is. Al sinds enkele jaren zyn er moei lijkheden met Wilton-Pijenoord over deze kwestie. Afspraken met Wilton om het spuiten tot de nachtelijke uren uit te stellen, worden echter niet nageleefd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat op het weggedeelte tussen de Zwaluwlaan en de Mozartlaan een bankgebouw en een apotheek in aanbouw zijn stelt het Schiedamse college de ge meenteraad voor om het stuk een naam te geven. By de keuze van de naam laat het college zich lei den door het feit, dat dat stuk weg deel zal gaan uitmaken van een ringweg. Maar, "om de - - .achten te be palen" komt het college wel met twee ontwerp-besluiten. In de één wordt duidelijk nee tegen Hoog ovens gezegd. De overweging hier bij is dat een vestiging van dit be drijf volgens de gegevens die nu bekend zijn. een ontoelaatbare aantasting van het leefmilieu van de Schiedamse burgerij met zich zal meebrengen. Het tweede ontwerp-besluit komt neer op het uitspreken van de me ning dat de vestiging van Hoogo vens alleen dan aanvaardbaar zal zijn, wanneer krachtige garanties kunnen worden gegeven, dat dit niet zal leiden tot meerdere over last van de bevolking in het Rijn mondgebied. B. en W. hebben vooral van een standpuntbepaling afgezien omdat volgens hen zowel de voor- als de tegenstanders van een vestiging van Hoogovens op de Maasvlakte in de raad (evenals in het college trouwens» te vinden zijn. B. en W. hebben zich zelf afge vraagd of het eigenlijk wel op de weg ligt van de Schiedamse raad zich over de kwestie uit te spreken omdat het gaat om een vestiging van een industrie op Rotterdams grondgebied. Ze vinden in eerste instantie van niet. Maar volgens hen verandert de zaak als er in een andere gemeente iets staat te ge beuren dat Invloed zou kunnen hebben op. in dit geval, het leef milieu van de Schiedamse bevol king. Daarom vindt het college dat, wanneer het gaat om *n Hoogovens vestiging. die volgens haar een bij drage zal leveren aan luchtver ontreiniging in het hele gebied, ook de stem van Schiedam moet wor den gehoord. Het college bekakt de zaak van twee kanten. Enerzijds wordt ge steld dat de overheid de laatste ja ren genoeg kan hebben gedaan aan bevordering van de welvaart en het nu de tijd gekomen is voor de bevolking daar maar eens van te gaan profiteren in een nog leef baar gebied. Anderzijds kan volgens B. en W. worden gezegd dat de economische activiteit nog voortdurend groeit en stilstand in dezen achtergang bete kent. Wil men van deze ontwikke ling ten volle profiteren, dan moe ten, aldus B. en W. de bestaande verhoudingen niet worden bevroren. Men zou volgens hen desnoods heel Zuidwest-Nederland moeten gaan herstructureren om bij te Kunnen blijven in de strijd om verhoging van het levenspeil. L.P. THE ANITA KERK QUARTET - Wedig Manclm L.P. GERT TIMMERMAN met o.a. Nimm deine weisze Gitarre - Blumen von Tahiti NU L.I'. SCHÖN 1ST DIE WELT - Een reis door Operette-Land met Robert Stolz, Rudolf Shock, Margit Schramm e.v.a LE/jïiis-sra ivit i ZATERDAG SCHIEDAM: Arcade 20.00 uur, feestavond supportersvereniging Hennes DVS Irene, 20.00 uur, feestavond leer lingen en oud-leerlingen dans school Westhuis. VLAARDINGENStadsgehoorzaal, 20 00 uur, p.v. Albatros. ZONDAG SCHIEDAM: Arcade, 20.00 uur, instuif. Irene, 20.00 uur, dansschool Westhuis. MAANDAG SCHIEDAM: Arcade, 19.00 uur, bouwvakbond St. Jozef, bonnen verzilveren. Arcade. 19.30 uur, NKV-advies- bureau. Arcade, 20.00 uur, vergadering bouwvereniging St. Jozef. Arcade, 20.00 uur, bridge Schie dam '59. Arcade, 20.00 uur, vergadering St. Willibrordus. Iren, 14.00 uur, lezing centraal vrouwencomité. Irene, 14.00 uur. lezing centraal les vooi Ned. Ver. voor Huisvrou wen. VLAARDINGENStadsgehoorzaal, 20.00 uur, Hoofdstad Operette voor Alg. Ned. Grafische Bond, V. en D„ 19.00-21.30 uur, koop avond voor Schiedamse invali den. Bioscopen VLAARDINGENLuxor, telefoon 343237, za. en zo. 20.00 uur Sexy Süvia (18 jr.). Zo. 14.30 uur Cir- cusbloed (aX). Zo. 17.00 uur OS.S. speelt met vuur (14 jr.). Koipabad, VLAARDINGEN: Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfondsenbad, Burgemeester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00. SCHIEDAM Passage, tel. 269563. Tot en met woensdag 18 november dagelyks om 14.00 en 20.15 uur, za terdag 14.00, 19.00 en 21.15 uur, zondag 16.15, 19.00 en 21.15 uur: Asterix en Cleopatra. Maandag hopen de heer Pieter Borsboom en rijn vrouw Teuntje Borsboom-Spanjersberg van de Vlaardingse Wetering te herdenken dat ze die dag 60 jaar geleden m het huwelijk zijn getreden. Zij zullen het feest in de Emmastraat 14. De bruid is ba, de bruidegom 83. Beiden zijn geboren en getogen Vlaardingers. Vandaag is in de showroom van Dorzo, Schiedamseweg 14 in Vlaax- dingen nog de nieuwe Renault 6 (met 1100 cc motor) te bekijken. Tot 6 uur is de showroom open. Aanstaande maandag begint de 'nationale Jeugdcollectie „Kollekti- val '70". Woensdag gaat in de Vlaardin- se Westwijk de peuterspeelzaal open. Als er leden o£ ouders van jeugdleden zijn m de kring van de Schiedamse Watervrienden die wil len klaverjassen, kunnen zij dat melden by M. Boomsluiter of via tel. 262646. Aanstaande zondag de 3de van de in totaal zes discussiediensten die in Schiedam worden gehouden ter gelegenheid van het twaalf en half jarig bestaan van de paroche 0 L. Vr. Visitatie. De discussie is tijdens de dienst van elf uur m de kerk. Het onder werp is „De mens en zijn werk". Dr. G. Mulders zal het inleiden. Gehuwd: Robert Stolk, 21 Jr en Bella van Deventer, 18 jr; Gerar- dus Klein, 24 jr en Martha de Jong, 20 jr. Geboren: Deborah C C, d.v. J Booster en M C Th de Munck; Danielle, d.v, C C P van Nimwegen en E Manhave; Hendrina P W. d.v 1 S Kopershoek n M v d Pol: Carola S, d.v. J C Maltha en Y T Versnel; Enk J, z v. J Roos en Th M van Riet. De grafiektcntoon.stelling Arto- teek 1870 is m het Schiedamse Stedelijk Museum die aanvankelijk tot het eind van de maand zou duren, is dit weekeinde voor het laatst te zien. Inlichtingen over de manier om gratis voor een half jaar een kunstwerk in huis te heb ben, zijn in het museum te krij gen. De 26-jarige Schiedamse kunste naar Sjef Henderickx (winnaar van de Drempelprijs grafiek 1970) heeft tot 25 november een tentoonstel ling in kunstzaal „Zuid" aan het Zuidplein in Rotterdam. Hij expo seert etsen, monotypes' en goua ches. De tentoonstelling is dage lijks te bekijken van 10 tot 5 uur en op zondag van 12 tot 5 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat tot en met 30 november de volgende tentoon stellingen: „Landscape" van de Rotterdammer Hans Hollenbach; „Five London Pnntmakers" met werk van de vijf Engelse grafici Anthony Benjamin, Martin David son, David Freed, Chris Orr en Leon Piesowocki; In het Maassluise gemeente museum wordt tot en met 30 no vember een tentoonstelling ge houden die is gewijd aan dr. Abraham Kuyper. Te zien zijn o.a. spotprenten, artikelen, en boeken van en over dr. Kuyper. In de Schiedamse galerie Zwart wit aan de Dam nummer 2 wordt een tentoonstelling gehouden door de geboeders Zaalberg uit Lei derdorp (keramiek) en Joost Min- nmgh uit Schiedam (schilderijen en etsen). De galerie is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. De ten toonstelling duurt tot en met 28 november. SCHIEDAM: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur apotheek Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674. VLAARDINGEN: Van vrijdag avond zes uur tot maandagmor gen acht uur apotheek Bot, Bil- litonlaan 66, tel. 344729. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot maandagmorgen acht uur Apotheek Rijnmond, Mozartlaan 1, tel. 2209, SCHIEDAM: In noodgevallen bel len 206611. VLAARDINGENVan zaterdag morgen 10 uur tot maandagmor gen 8 uur in noodgevallen bellen 206611. MAASSLUIS: Vau zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. v.d. Poel, Albert Cuypplein 11, tel. 2900. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en -Gezinsvoorlich ting afd. Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt". Broekweg 82 tel 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14 00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuyschool, Bachplein 581. SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43. Van Hogendorplaan 100b, Met ingang van 17 november zal de wethouder van woonruimtezaken in Maasland, de heer J, Kwakkel- stem, het wekelijkse spreekuur op dinsdagmiddag v=n half 4 tot 5 uur houden. VLAARDINGEN: Gemeentelijk Inlichtingenbureau, kantoor Stads gehoorzaal iedere maandag van 19- 20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeen telijke Sociale Dienst Goudsesin- gel 81a: 10.30-13.30 uur: Informa tiebureau voor dienstplicht en al ternatieven, Emmastraat, 19-20 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 1330-15; 19-20.30 uur; kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14 00 uur x 19.0019.30 uur; 2e klas 1330—1430 en 19.00—20 00 uur; le klas 10.30—1130 uur, 13 30—14.30 uur en 19.00—20.00 uur. Klnderbezoek iedere middag van 133014.00 uur, behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.00—18 30 uur. VLAARDINGENHolyziekenhuis. tel 345666, dagelijks van 14.00 tot 14 30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14 30 uur en van 18.00 tot 18.30 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15 00 uur en van 19 00 tot 20 00 uur. RIJNMOND: Meld- en Regclka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau, Lange Nieuw- straat 55. tel. 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan 80: 269290; Gem. Woningdlenst (voor dringende klachten bulten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen): 344444; politiebureau Westhavenkade; 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355: Brand melding: 344444: GG en GD Ke- thelweg 17, tel. 345555 (b.g.g. 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: po! - ijreau, Westland- seweg, telef. H: Alarmnummer brandweer: 3333. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. geluids hinder en stank), tel. 6109 bg,g 7471 of 8708 of 5136 MAASLAND: Alarmnummer poli tie: 2375 (b.g.g. 2134) alarmnum mer ongevallen- 2039 <bgc 2035); alarmnummer brand «eer 2326

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1