Gemeente Schiedam brengt één vlieg ter dood Vragen over Nieuws over de aankomst van Sint Plantsoenendienst legt echte gebruikstuin' aan Gemeenteziekenhuis eind dit jaar definitief - klaar Gebr. de Véld ImÊSÊBÊSÊÊM =»i'i:ÉÊ: gemeente- personeel Zitbank in vlammen iSpeelser p AVRO-show in Bluesville lk dacht: Wat extra geld is wel makkelijk Gemeente Schiedam Discussiepunten in cle oecumene Vanavond raad T.V. DEFECT Rolbanen Stadsetliica Parkeergelegenheid Vlaardingen steunt Rijnmond in brief aan Eerste Kamer VLAARDINGEN OVER 81.000 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 SCHIEDAM De D'Ó6- fracie uit de Schiedamse ge meenteraad heeft zich gister avond in een openbare frac tievergadering nog op de vlakte gehouden over haar stem hij het agendapunt 'Ves tiging Hoogovens op de Maas vlakte', dat volgende week maandag in de gemeenteraad aan de orde komt: Formeel althans heeft men zich niet uitgesproken, maar uit de discussie bleek, dat de meningen verdeeld zijn. Een aantal van de aanwezigen, het pragmatisme a la D'66 ge trouw, wenste zich nog niet uit te spreken en een aantal garanties te verbinden aan de v estigingsvergunnïng. (ADVERTENTIES) Wij helpen U direct SCHIEDAM Het nieuwe Gemeenteziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan zal eind dit jaar definitief klaar zijn. Aan de ziekenhuistuin, de parkeergelegenheid en de stalling voor fietsen wordt door de Dienst Gemeentewer ken op dit moment de laat ste hand gelegd. Het nieuwe ziekenhuis werd vorig jaar april door staf en personeel betrokken. 3 m -'tef SiM iaÉSp É||j m v.; In de tuin komen behalve een kinderspeelplaats en comfortabele banken, ook een zit-lig-ter ras en een volleybalveld. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) BEKENDMAKING. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De bewoners van het Mendelssohnplein in Vlaardingen krijgen inspraak bij de verbetering van hun plantsoen. Vrijdagavond kunnen ze daarvoor terecht in de burgerzaal van het stadhuis (vanaf half acht) om de tekening van het nieuwe plan te zien en hun op- en aanmerkingen ten beste te geven. Het verbeterde plaritsoeuplun omvat een kinderspeelplaats met zandbak en speelwerktuigen en een speelplaats voor gro tere kinderen met o.a. een speelheuvel. Er komt voorts een speelweide. Bij de vijver wordt een verlaagd pad aangelegd, met aan de noordzijde een bloementerras voor bejaarden en overige rustzoekenden uit de omgeving. Rond het plantsoen komt een hoge beplanting en langs de paden en de diverse pleintjes zullen zitbanken worden geplaatst. D'66-fractie verdeeld over de Hoogovens Anderen reageerden vrij emotio neel en stemden tegen vestigen zonder meer. Hoe de stemming In de gemeenteraad komt te liggen voorzover het de D'6S-fractie be treft, is niet met zekerheid te be weren, maar naar alle waarschijn lijkheid zal de meerderheid zich toch tegen vestiging uitspreken, zij het dan maar tijdelijk. Bijna alle aanwezigen uitten wel de klacht, dat zij zich zelf nogal slecht geïnformeerd vonden over de zaak en bepleitten daarom uitstel. Na wat heen en weer gefilosofeer vroeg men zich af of de vestiging van het hoogovenbedrijf, afgezien van de factoren van leefbaarheid, wel zin had. De rentabiliteit van het bedrijf op de lange duur werd in twijfel getrokken en dat brengt met zich mee, dat het bedrijf in minder gunstige economische perioden zich moeilijk materieel met leefbaarheid kan bezighouden. De vergadering kwam eigenlijk tot de conclusie, dat het ideaalste is om de vestiging toe te staan, mits sterke garanties worden gegeven voor goede leefbaarheidsfactoren. In tegenstelling tot het Schiedamse college wenst men die garanties contractueel vast te leggen en er sanctiemogelijkheden aan te ver binden. De nota in zake de vestiging Hoogoven en Staalbedrijf op de Maasvlakte komt in de Schiedamse gemeenteraad aan de orde. Hoewel men de mogelijkheid niet heeft om de vestiging tegen te gaan meent men via een motie zijn invloed te kunnen doen gelden. In feite is het de gemeenteraad van Rotterdam die de beslissing gaat nemen. Schiedam wikt maar Rotterdam be schikt. 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het jaar 1969 heeft de gemeente Schiedam dertien vlooien, zes mieren, vijf kakkerlakken, vier wespen, een houtworm en een vlieg ter dood gebracht. Dit staat te lezen in het verslag van de gemeentelijke ver voer-, reinigings- en ontsmettings- en marktdïenst over het jaar 1969. Ook op adnere terreinen betref fende het dier was de ontsmet- tingsdienst actief. Bij particulieren werden 211 honden, 63 katten, twee konijnen, één meeuw en één aap afgehaald en overgebracht naar het Schiedamse dierentehuis. De rattenbestijding aldus het rapport, is gedurende 1969 in han den geweest van twee a drie man, die voorkomende klachten en mel dingen nauwkeurig onderzochten en zonodig behandelden. Soms werden hele woonblokken en stra ten in de bestrijding betrokken. Bij de rattenverdelging werd uitslui tend gebruik gemaakt van haver korrels vermengd met cumarine. Op het gemeentelijk autowrak- kenterrein gaat het verslag verder, zijn nogal wat vernielingen aange richt onder andere aan de omhei ning. Diefstal van auto-onderdelen op dit terrein was een vaak voor komend verschijnsel. Volgens het rapport wordt het schoonhouden van straten dikwijls belemmerd door de vele gepai-keer- de auto's. In enkel gevallen werd daarom in samenwerking met de politie, een tijdelijk parkeerverbod ingesteld. Veegmachines zorgden dan voor de verwijdering van het scraatvuil. Het ligt in de bedoeling om deze wat omslachtige methode regelmatig te blijven uivoeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als stoomboot van de Sint, die hem uit verre streken naar Schiedam vaart, zal één van de mooiste schepen van het Rijnmond-gebied fun geren, namelijk de zeewaardige Noordzee-kotter „De Lucia" met schipper W. van Reedt Dordt- land. Zaterdagmiddag half twee precies zal de'beroemde Spaan' se bisschop (Jan Gudde) het schip verlaten en voet aan wal zetten op het- Hoofd, vlakbij t kantoor van de Havendienst. De stoet van schepen die de Sint van de Straatmakerswerf naar de Itho zullen begeleiden, is nog uitgebreid met enkele kleinere schepen: De Dolle Mina De Ouwe Dibbes en De Kreu- kelaar. Het ligt in de bedoeling dat de Sint zo spoedig mogelijk na de ontvangst door burgemeester Roelfsema weer van het stad huis zal vertrekken om. het ge duld van de kinderen niet te lang op.de proef te stellen. Men verwacht dat de bisschop rondtien voor drie op de Grote Markt zal arriveren en daar .om kwart over drie weer vertrekt. Sint Nicolaas hoopt klokke vier op de Mgr. Nolens- laan, het eindpunt van zjUn in tocht, te arriveren. Evt. vooraf prijsopgave fphilips! Liduinastraal 78 a Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggevers) Na de ingebruikneming van het ziekenhuis, kon het _ojide gebouw aan de NassajjJï**R worden afge broken eii^*cfterrein geëgaliseerd. In augustus dit jaar is de afdeling Plantsoenen begonnen met de aan leg van de tuin, die juist achter het nieuwe ziekenhuis, het zuster huis en het oude kinderpavüjoen ligt. Volgens de ontwerper-estheticus, de heer H. N. Ketel en mej. Cv H. van de Meiracker, ontwerpster van de Plantsoenendienst, ls het niet alleen een heel decoratieve, maar vooral een echte "gebruikstuin" ge worden. De grasgazons worden doorsne den door, ven net van brede voetpa den, waaraan ook de plateaus met planten- en "bloembakken liggen. Op zorgvuldig uitgekiende, plekjes worden banken geplaatst met een rugleuning, die comfortabel zitten en beschut worden door glazen windschermen. (Van een onzer verslaggevers') SCHIEDAM Avro's Top Pop Show, een mobiele discotheek-dri- ve-in-show komt zaterdagavond 21 november voor Bluesville 69 Club in zaal Arcade, Lange Haven 71 in Schiedam. Aan dit programma wordt mee gewerkt door de disc-jockey's An thony Parker, Martin Green (gast) en de presentator van het teevee-programma Top Pop. Ad Visser. De groep Inca Bullet Joe. afkom stig uit Dordrecht en ontstaan uit de vroegere formatie De Zipps. treedt eveneens op deze blues avond op. Aanvang van de „voor stelling" half acht-, de toegang be draagt vier gulden. De Jongeren-sociëteit Red House verzorgt zondag 22 november in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237 een discotheek-clubavond. De disc- jockey van een bekende. Inmiddels uit de ether verdwenen piraten zender. Look Boden spreekt de tekst tussen de platen. Er is ook gelegenheid mee te doen aan het samenstellen van de Red House Top-5. De toegangsprijs is als van ouds 1.50 gulden. Ook aan een kleuterspeelplaats voor de kleine patiëntjes is ge dacht. zoals ook de trappen van het ziekenhuis naar de tuin voor zien worden van rolbanen, zodat patiënten op rolstoelen makkelijk in de tuin kunnen komen. Bij dit alles ls geferaeht om de aanwezige bomen op het terrein te sparen en in het ontwerp in te pas sen. Vlak achter het hoge gebouw loopt een brede weg, die onder meer, Indien noodzakelijk, gebruikt kan worden door de brandweer. In de ziekenhuistuin zal behalve een kleuterspeelplaats, ook een waterbak met fontein worden aan gelegd. Bij 't zusterhuis komt een zit-lig-terras en een volleybalveld. De beplanting van de tuin zal on der andere bestaan uit plataan, es doorn, berk. meidoom, lijsterbes, sneeuwbes, liguster, roos en Chi nees klokje. In de directe omgeving van het ziekenhuis, bij de Anna van 'Buu- renstraat is op dit moment een ruim parkeerterrein, dat plaats biedt aan 120 auto's, in staat van afwerking, Men is nog bezig met de afrastering en ook de verkeersbor den niet de aanwijzingen moeten nog geplaatst worden. Overigens zijn bij de aanleg van dit parkeerterrein de aanwezige bo men. zorgvuldig gespaard, met als resultaat dat het terrein er zeer levendig en aangenaam uitziet. Het terrein is een welkome aan vulling van het parkeerareaa! langs de Nassauhawen, dat nu nog toebedeeld is met enkele parkeer havens en het kleine terrein bij de poliklinieken. Met de stalling van fieteen en bromfietsen ligt het wat moeilij ker, omdat hier tegenstellingen aan de dag schijnen te treden tus sen praktisch gebruik en regels van de stadsesthetica. Op het trottoir langs de Burge meester Knappertlaan is 'n lange reeks fietsbeugels aangebracht, die echter niet populair bij de bezoe kers blijken te zijn. Ook op andere plaatsen aangebrachte beugels worden maar nauwelijks gebruikt. Ondanks borden die dat verzoe ken, blijkt men in de praktijk (tij dens de bezoekuren) de fietsen en brommers liever voor de hoofdin gang neer te zetten, dan gebruik te maken van fietsbeugels. Op de bezoekers van het zieken huis wordt daarom een beroep ge daan zich te houden aan de regels en een loopje van enkele tientallen meters voor lief te nemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De dienst Ge meentewerken heeft bij het uitvoe ren van bestratingswerkzaamheden in de Dr. Zamenhofstraat van de gelegenheid gebruik gemaakt om in die straat een klein parkeerterrein- tje te creëren, dat plaats biedt aan zeventien auto's. De parkeerplaats is ingepast in het daar aanwezige plantsoentje en ligt dicht b'ii het benzinestation aan de Horvathweg. Op deze manier, aldus Gemeente werken, wordt steeds gezocht naar mogelijkheden om het parkeren in de woonwijken te vergemakkelijken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Is het juist dat het gemeente-personeel van Vlaardingen geen 200 extra heeft gekregen bij hun salaris van no vember. In tegenstelling tot andere gemeenten?" vragen de heren J. v. d. Most en P. Droppert (beiden p.v.d.a.) aan het college van B. en W. in Vlaardingen. ,„Is het college bereid, als dit juist is, om in ieder geval deze maand de ƒ200 uit te keren?" De socialisti sche raadsleden vragen verder, als ook dit onmogelijk js, om dan toch aan de laagstbetaalde personeels leden in verband met de komende feestdagen het bedrag uit te keren. Ontslag bracht Dord tenaar tot inbraken in apotheken (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Ik gebruik al leen maar hasjiesj en geen hard drugs omdat ik weet hoe schadelijk ze zijn," zei de 19-jarige lay-out man Prank van D. uit Dordrecht vanmorgen voor de Rotterdamse rechtbank. Het antwoord van de officier van Justitie mr. A. Niessen was dat de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de woning van de familie Van Zijl aan de Mgr. Nolenslaan is gisteren een begin van brand ontstaan. Een sigarettepeuk- je was tussen de kussens van een zitbank gevallen, waarop de stof van de bank was gaan schroeien. Gealarmeerd door de sterke rook ontwikkeling slaagde een buurman erin met enkele emmers water uit breiding van de brand te voorko men. De brandweer, die uitgerukt was, behoefde niet in actie te ko men. verdachte dan wel getuigde van een slechte mentaliteit. „Hij hielp wel mee aan het in omloop bren gen van die zwaardere verdovende middelen door inbraken in apothe ken," aldus de officier. Frank van D. stal samen met zijn vriend Ton uit een apotheek in Dordrecht 200 palfium- en 600 am fetaminetabletten en een klein be drag aan geld. De palfiumtablet- 'ten gingen naar zijn vriend. De hoeveelheid amfetamine verkocht Frank. De 19-jarige Dordrechter was gaan inbreken op de dag dat hij ontslag gekregen had. „Ik was uit mijn humeur en dacht dat wat ex tra geld wel gemakkelijk was," verklaarde hij vanmorgen tijdens de zitting. De eerste inbraak op 9 augustus bij een apotheek in Rid derkerk mislukte, omdat het twee tal betrapt werd door de politie en op de vlucht sloeg. De tweede in Dordrecht leverde wel iets op De officier van Justitie zei in zijn requisitoir dat de verdachte geheel toerekeningsvatbaar was en dat er geen redenen voor clementie wa ren. Hij eiste een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De raadsman van de verdachte mr. P- J. Mac- kenbach zet in zijn pleidooi dat zijn cliënt na de arrestatie zijn ta zichten heeft veranderd en dat hij niet weer in zijn fouten zal verval len. Eveneens in verband met een in braak in een apotheek stond van morgen de 20-jarige Hendrik van van Z, uit Zwijndrecht terecht. Samen met een vriend stal hij uit een apotheek in Ridderkerk hoe veelheden palfium. opium en mor fine en geld. „We zien hier iemand afglijden, zoals zo vaak gebeurt tegenwoor dig," zei de officier van Justitie. „Het is steeds weer hetzelfde ver haal: niet werken, wel behoefte aan verdovende middelen en dan 'inbreken in apotheken," aldus mr. Niessen. Hij eiste tegen Hendrik van Z. een gevangenisstraf van ze ven maanden met aftrek van voor arrest. Erg- zwaar woog hierbij dat de verdachte nog maar net een straf achter de rug had, eveneens wegens inbraak in een apotheek. De raads- j man van Hendrik van Z vroeg een straf gelijk aan voorarrest. „Hij wil zijn leven beteren. Hij was vlak voor zijn arrestatie bezig te ontwennen," aldus de raadsman. Na een vraag van de officier gooide de verdachte deze verwering zelf omver door toe te geven dat hij een dag voor zijn aanhouding nog drugs gebruikt had. De uitspraak is over twee weken. Wethouder B. E. Coüé is verhin derd om op woensdag 25 november zijn wekelijkse spreekuur te houden in liet Stadhuis. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Met het oog op de behandeling van de wet op de luchtverontreiniging dinsdag in de Eerste Kamér, heeft het Vlaardingse college van B. en W. een brief ge schreven aan de Kamervoorzitter. In de brief wordt het schrijven van de Rijnmondraad aan Eerste en Tweede Kamer ondersteund, waarin aangedrongen wordt op een concreet regionaal bestuur dat be last zal worden met de controle op de binnenkort te verwachten wet, evenals met het hinderwetvergun- ningenbeleid. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Wijkraad van Kerken in de Vlaardingse Westwijk gaat in een bijzondere oecumenische bijeenkomst het on- derwep eucharistie en avondmaal aan 'n discussie onderwerpen. Dat gebeurt op donderdag 26 november in de Ichtuskerk aan de Van Maer- lantlaan. Het moet geen avond worden voor theologen, maar een avond voor gemeenteleden van de protes tantse parochieleden van de katho lieke kerken, met als doel eikaars •standpunten over dit moeilijke en dikwijls tere punt in de oecumene te vernemen. Pater Poiesz en d« predikanten Verhoef en Krol zul len korte inleidingen houden, waarna gemeenteleden en paro chianen zich in discussie zullen kunnen begeven. VLAARDINGEN Vlaardingen. telde eind oktober 81.095 inwoners, 211 meer dan in het begin van deze maand. De vestiging van 105 gezin nen (463 personen) en de geboorte van 128 jonge Vlaardingers zorg den voor de aanwas. Er vertrokken 64 gezinnen (341 personen) en het aantal overledenen bedroeg 39. Er werden aldus de gemeentelijke statistiek - 65 huwelijken in ok tober voltrokken. MAASSLUIS Vanavond om half acht. komt de raad in openbare ver gadering bijeen in de aula van de Caland-l.ts. SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3