Scheiding zout en zoetwater loopt gevaar Nog even de Sint i i Crowns Clan op vrijdag ONRUST ONDER VLAARDINGSE RIJKSPOLITIE TE WATER IQ Commissaris in openbare raadszitting Gemeenteraad in het nieuwe jaar bijeen Poes bevrijd uit benarde bergplaats m Ton Sijbrands in Dukdalf Key en Kramer staat aan kop Eervol ontslag voor P. F. H, van Hill e Tentoonstellingen En ook nog Bezoekuren WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 18 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS BIJ Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland speelt men al enige tijd met het idee de Monstersesluis In Maassluis af te sluiten. De sluis is de scheiding tussen het zoete water van de Noordvliet en het zoute van de Nieuw? Waterweg. Mi Agenda Schiedam Lu- eeuwenoude ïlcnsizrsesluis in Maasslti.s. S i uit en of herstellen? (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Waarom moet de belastingbetaler op draaien voor de uitgaven die geen verbetering inhouden? Waarom, wat directer gesteld, moet het werk van de Vlaar- dingse rijkspolitie te water overgeheveld worden naar de rivierpolitie van Rotterdam? En waarom wordt er geld uit gegeven, als volgend jaar een nieuwe politiewet verwacht kan worden die het gehele politieapparaat, dus ook dat van de politie te water in Vlaardingen, kan gaan veranderen?" ui... *&-QQlWtl ie wcitcr in Vlcictrdinffen, Agenda Vlaardingen Agenda Maassluis Agenda Maasland Spreekuren Bioscopen Apothekers Zwembaden Tuin Inlichtingen Honden Soms van u? Alarmnummers Lekt Monstersesluis weer? lezers-servio (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sint-Nicolaas zal op zaterdag 28 november ook nog een rijtoer maken door Groenoord De feestelijke intocht is op touw gezet door de wijkvereniging Groen oord in nauwe samenwerking met winkeliers van de Laan van Botes en het winkelcentrum De Ketel. Men zou van deze manifestatie graag een jaarlijks terugkerend eve nement. willen maken, maar dat zaT afhangen van de belangstelling die Groenoord voor de intocht van de Sint zal tonen. Behalve de vier Zwarte Pieten, die met gulle hand de pepernoten zullen uitstrooien, zal de Sint bege leid worden door de Jeugd-Ryn- mond Band. Onder de kinderen van Groenoord zal ook een aantal prij zen verloot worden; wat is nog een verrassing. (Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Zoals gebruikelijk zal de gemeenteraad in het nieuwe jaar op de vierde maandag van de maand vergaderen. In afwijking van de gedragslijn in andere jaren zal de agenda voor de januari-ver- gadering eveneens op deze maan dag behandeld worden. De behandeling van de gemeen tebegroting zal plaatsvinden op 11, 13, 15, 18 en eventueel 20 januari. In verband met de vakanties zal de jüli-vergadering alleen worden ge houden als dit noodzakelijk blijkt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Spelende kinde ren ontdekten zondagmorgen een luid mauwende poes onder de ach- terbrug van een personenauto, die op het Broersveld geparkeerd stond. Met man en macht.werd ge tracht het dier uit zijn benarde po sitie te bevrijden, echter tevergeefs. Ten einde raad werd de politie Ingeschakeld, die het voertuig naar do garage van de politie aan de Lange Nieuwstraat sleepte. Na een uur werd poes ten slotte bevrijd en overgebracht naar het asiel. De schutsluis is sterk verouderd en heeft gebreken waardoor hel steeds zouter wordende water van de Nieuwe Waterweg niet voldoen de gekeerd kan worden. Vooral bi; droge zomers ondervinden de tuin ders in het Westland hier veel las van. Deze nare situatie deed zich ook al voor in 1958-1959. Toen zette men de sluis geruime tijd droog en ging men over tot inspecteren. De drooggekomen eeuwenoude eiken vloer en het metselwerk van ijssel- steen was geheel intact. In de loop der jaren was een en ander echt er- verzakt waardoor vloer en metsel werk niet meer waterpas lagen. Bij inspectie bleek dat door slij tage er lekken waren ontstaan waardoor hei, water vrij in en uil kou stromen. Er werden reparaties uitgevoerd, die niet dat effect sor teerden, dat er van verwacht werd. De aluis, zo vermoedt men, is op nieuw lek. Over de te nemen stap pen moet men zich nog beramen. Een radicale oplossing zou de al gehele sloop van de sluis zijn- Technisch Is dit mogelijk. Het is eveneens kostenbesparend omdar onderhoud en reparaties dan tot het verleden behoren. De sluis, een gedeelte van de wa- terkerende Noorddijk, staat echter op de lijst van Monumentenzorg en vormt, met de Wateringersluis, de scheiding tussen Zuidvliet en Nieuwe Waterweg, één geheel. Of het boezemwater na sluiten van de sluis „doodwater" wordt, betwijfelt men. Bij de beheerders van de waterhuishouding ziet men het niet zo donker in. Bij proefne-" mingen is gebleken dat het Diesei- •gssï gemaal aan de kop van de Booner- vliet voldoende capaciteit heeft om het water uit de Noord- en Zuid- vliet in de Nieuwe Waterweg te lo zen. Dan is er ook nog het probleem van de doorvaart. De laatste jaren zijn het alleen de watersporters, die gebruik maken van de schut sluis. Vroeger, tijdens de suiker bietencampagne, kon het er druk zijn. Dit is nu echtèr allang verle den tijd. De leden van de Watersportver eniging „Vlietland," die af en toe nog- gebruik maken van de Mon- stersesluis om naar het Brielse Meer te varen, hebben, evenals de leden van andere Maassluise ver enigingen. bezwaren aangetekend bij GS naar aanleiding van de sluiting. Het zal waarschijnlijk een afwegen van deze belangrijke punten worden voordat men een definitief besluit neemt. Dit besluit kan overigens nog lang op zich la ten wachten. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De directeur der gemeentebedrijven van Maassluis P. P. H. van Hille' krijgt, als de gemeenteraad het in zijn volgende vergadering goedkeurt, op 1 janu ari 1971 eervol ontslag. Onder dankzegging voor bewezen dien sten, zoals de officiële term luidt, zal de gemeenteraad dit voorstel overnemen op de vergadering van 1 december aanstaande. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ton Sijbrands, Nederlands bekendste dam-groot- meester zal op 15 dec. 's avonds om acht uur een simultaanpartü geven in het vormingscentrum Duk dalf aan de Schiedamse Rijnstraat. Het inschrijvingsgeld voor deze aam-marathon bedraagt- 2,50. Be langstellenden kunnen zich opgeven op telefoonnummer 26 65 44. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de jeugd van dertien tot"vijftien jaar zal vrijdag 27 november in het vormingscen trum Dukdalf een pop-avond ge organiseerd worden. Optreden zal de Rotterdamse groep Crowns Clan. De toegangsprijs bedraagt één gul den. Aanvang half acht. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het team van de tafeltennisvereniging Key Kra mer staat na zaterdag aan de top van de ranglijst, met twee punten voorsprong op het Rotterdamse SVA 2. In eigen huis won het Key Kramerteam met. 73 van het Schiedamse Noad 12. In deze wed strijd viel het boeiende spel op van de Noad-speler G. Streng. Met drie winstpartijen werd hij in Maassluis de beste man. Key Kramer kreeg echter de kans de volle winst te behalen. UC.t. v'Vbfi- Deze en meer vragen zijn ge rezen bij mensen van de rijks politie te water in Vlaardingen. Er is onrust ontstaan onder de dertien mensen," die de twee schepen van deze rijkspolitie, bemannen. Ook het kantoor personeel tongeveer twintig man) weet niet wat er gaat gebeuren als de overheveling van de activiteiten naar de Rotterdamse rivierpolitie een feit is. Deze mensen zijn zichzelf vra gen gaan stellen. "De overne- neming door de Rotterdamse ri vierpolitie houdt", zo zeggen zij. "geen verbetering in. Het kosl wel geld. Waarom dan," zo stel len zij. „een overneming?" "Of het werk nu door de Rot terdamse rivierpolitie gedaan wordt, of door de rijkspolitie te water, maakt geen verschil" aldus deze mensen. "Is het niet beter als de rivierpolitie van Rotterdam een onderdeel wordt van de rijkspolitie te water? De burgemeester en de hoofdcommissaris van politie te Rotterdam kunnen in beide gevallen evenvee! invloed op de waterpolitie blijven uitoefe nen. Als op het gebouw van de rivierpolitie een bordje mei "rijkspolitie" erop. geplaatst wordt, is het gehele probleem opgelost. Dan was de inrichting van een nieuw onderkomen voor de rijkspolitie in Dor drecht ook niet nodig". "En dan zou de aanschaf van een nieuwe politieboot voor Vlaardingen ook vermeden kun nen worden. Uitgaven", zo zegt men. „die niet nodig zijn maar waai" de belastingbetaler voor op kan draaien." "De Rotterdamse rivierpoli tie, een zeer goed werkend on derdeel van het politieapparaat, zou alleen nog meer overbelast worden als ze het werk van de Vlaardingse rijkspolitie te wa- -er erbfj zouden krijgen". En dan vragen dezelfde men sen zich weer af: "Is het wel een verbetering? Is het niet eerder zo dat het werk veel minder effectief gedaan zal worden"? Het z(jn vragen, die de on rust onder de Vlaardingse rijks politie alleen maar vergroten. "Typerend is ook", zo zegt men, „dat Vlaardingen niet ge kend is in de plannen toen de ze gemaakt werden. Later moest men vernemen hoe c vork in de steel zat". En c grootste vraag is: "Waarom laat de leiding van de rijkspo litie te water in Vlaardingen alles zwijgzaam over zich heen gaan? Waarom reageert men niet? Waarom blijft men pas sief, terwijl," zo zegt men, ,iiet er duimendik bovenopligt, dat er geen wezenlijke verbetering tot stand komt?" Van de zijde van het minis terie van Justitie, waar het rapport met argumentatie mo menteel op goedkeuring wacht, vertelde men ons dat men er geen heil in zag deze argumen tatie bekend te maken. Men meent wel dat het een verbe- ring is als de Rotterdams ri vierpolitie het toezicht krijgt over het gehele Nieuwe Water weggebied. WOENSDAG Nieuwstraat 12. 20.30 uur, sociëteit Quousque Tandem. Tivoïi, 20,00 uur, Sinterklaasfeest Gymnastiek Bond. Vanaf Broersvest, 19.45 uur, mars Drum ba Ad Schiedam. DONDERDAG Nieuwstraat 12, 20.30 uur, Sociëteit Quousque Tandem. Tivoli. 20.00 uur, filmvertoning Nivon. Arcade, 20.00 uur, Klaverjast"ereni- ging Ons Genoegen, Arcade. 20.00 uur, vergadering NKV-district. Trene. 20.00 uur. KNMFT lezing en dia-vertoning. Irene. 20.00 uur, bridge Schiedam- West. Irene. 20.00 uur. repetitie Vrienden- kring. WOENSDAG Harmoniezaal, 20.00 uur, Nederl. Reisvereniging. DONDERDAG Ichtuskerk. 20.00 uur. wijkbijeen komst wijkraad van kerken Vlaardingen - West. Wijkzaal Koninginnelaan, 1.9.30 u., voorlichting over buurtpark To renvalklaan. DONDERDAG Dienstencentrum Lijnst-raat, 14.00- 22.30 uur, .,tuin"-feest DONDERDAG Het Trefpunt. 19.00 uur, lèzing voor Bond van Plattelandsvrouwen. gegeven voorwerpen. Kleine roei boot met roeispaan; bromfietsver- zekeringsplaatje2 portemonnaies met inhoud; tas met studieboeken; pennezakje met enig geid: etui met 1 sleutel; ring met 3 sleutels; 1 lederen dameshandschoen: step op luchtbanden met rem: schuiflad- der: kleine langharige hond; rine met 2 sleutels: wit hondje met Tot en met zaterdag wordt in zaal Triangel aan de Fransen straat in Vlaardingen de 24ste tentoonstellingen van kanaries, exotische en bastaardvogels van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers gehouden. In het Schiedams Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat tot en met 30 november de volgende tentoon stellingen: ..Landscape" van de Rotterdammer Hans Hollenbach; „Five London Printmakers' met werk van de vijf Engelse grafici Anthony Benjamin Martin David son, David Freea. Chris Orr en Leon Piesowocki In het Maassluise gemeente museum wordt tot en met 30 no vember een tentoonstelling ge houden die is gewijd aan dr. Abraham Kuvper. Te zien zijn o.a. spotprenten, artikelen en boeker, van en over dr. Kuvper In de Schiedamse galerie Zwart wit aan de Dam nummer "2 wordt pen tentoonstelling gehouden door de gebopders Zaa'berg uit Lei derdorp (keramiek) en Joost Min- ningb uit Schiedam (schilderijen en etsen». Oe galerie is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur De ten toonstelling duurt tot en met 28 november. ■SCHIEDAM: Passage, tel. 269563, tot en met woensdag dagelijks om 14.00 en 20.15 uur West Side Story <14 j.) VLAARDINGEN: Luxor. tel. 343237, maandag, dinsdag en woensdag gesloten. SCHIEDAMVan 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur apotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. VLAARDINGEN: Van 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur apotheek Van der Corput, Sehie- damseweg 83, tel. 343224. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur apotheek De Jong. Markt 11, tel. 2234. VLAARDINGEN: Kolpabad. Broekweg 21 SCHIEDAM Sportlondsenbad. Burgemeester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00. In Maassluis begint morgen de actie waarvan de opbrengst be stemd is voor de aanleg van een tuin bij het dienstencentrum voor bejaarden. In verband daarmee 3 dagen lang allerlei feestelijkheden in het dienstencentrum Teder? dag is iedereen welkom tus sen "s middags 2 en 's avonds half 11. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur. spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag- middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt" Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuyschool Bachplein 581. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek. Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wi- bautplein 129. Parkweg 220. Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 8, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorplaan 100b. Zaterdag brengt Sinterklaas 'n bezoek aan de West wijk in Maas sluis. De Vlaardingse afdeling van de NWH gaat morgenmiddag een be zoek brengen aan musem Boymans- van Beuningen in Rotterdam. Ove rigens is er bij de club „Rond leidingen" nog plaats voor nieuwe leden. Contactpersoon is mevrouw P. Rijnenberg-Kievit, Ernst Casi- mirstraat 16, tel. 34.59.08. Morgenavond ook weer een bij eenkomst van de Schiedamse afde-. ling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Bloemist J. J. van Dijk zal voordoen hoe men stro- en droogbloemen kan verweken. Aanvang 8 uur in Irene. De controleur van de gemeente belastingen in Vlaardingen laat weten dat ieder die in 1970 als eige naar van een of meer honden be lastingplichtig is. ook voor 1971 za] worden aangeslagen. Wanneer men geen hond meer heeft, moet men dat voor 10 ja nuari opgeven bij het bureau ge meentebelastingen op het stadhuis. Wie pas een hond als huisdier heeft genomen, is wel verplicht daarvan aangifte te doen. Bij wie dit niet doet. kan de belasting worden nage vorderd. waarbij het te betalen be drag dan wel tweemaal zo hoog zal MAASSLUIS. Opgave van in de periode van 9 nov. tot en met 15 nov. 1970 aan het bureau van poli tie te Maassluis als gevonden op- VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudseslngel 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat19.00-20.00 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 289126 Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15: 19-20.30 uur; kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur Dr Noletstichting: tel 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30 14 00 uur x 19.00—19.30 uur: 2e klas 13.30—14.30 en 19,00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur, 13.30—14.30 uur en 19.0020.00 uur. Kinder be zoek iedere middag van 13.3014 00 uur behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.00—18 30 uur. VLAARDINGENHolyziekenhuis, tel. 345666. dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel." 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666: hoofdbureau. Lange Nieuw straat 55, tel 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan 80 269290: Gem. Wonlngdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578 VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen): 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355: Brand melding: 344444: GG en GD. Ke- theiweg 17, tel 345555 (b.g.g 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, telef 3444: Alarmnummer brandweer: 3333 SCHIEDAM Op het stadhui; in Schiedam zal op maandag 7 de cember een openbare bijeenkomst plaatsvinden van de gemeenteraad De bijeenkomst, die ter gelegen heid van het werkbezoek van de commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz wordt gehouden be gint 's avonds om half tien. De agenda voor deze ontmoeting is als volgt samengesteld: eerst zal een welkomstwoord gesproken wor den door de burgemeester, waarna een bespreking volgt van diverse onderwerpen behandeld door enkele raadsleden De heer Klaasesz zal daarop de verschillende vragenstellers van re- oliek dienen Men wordt verzocht ■i'terlilk om vijf voor half tien in :le raadzaal aanwezig te zijn.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3