Automobilisten vernielen aanplant Actie Oost- Pakistan FLOP Volkspark krijgt speelplaats TE KOR!1 AAN LEZEKS-SERVICE iëvfi I ÜHi v m iïv i J. v. d. Griend overleden Spreekuur van burgemeester gaat niet door Trieste prinses in De Rank Fietsenstalling politie naar de Lekstraat Schots bezoek in Schiedam Apothekers ZATERDAG. 28 NOVEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM i De gemeentelijke plantsoenendienst is gestart met het aanbrengen van groen voorzieningen rond de hoge flatgebouwen van het A.B.P. aan de westelijke randbebouwing van Groenoord, rond de evenhoge Z-flats in het noorden én bij het scholencomplex op het Bach- plein. j ADVERTENTIE iiilÉi^É*gkk o:o IlÉM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - In een huis-aan-huis verspreid weekblad in de wijk Groenoord stond één dezer dagen een spoedbericht van de Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel en Omstreken. Het bericht, dat bestemd Is voor alle Groenoordse vrouwen en meisjes, roept mensen op die in hun vrije tijd of als volledige dagtaak in de gezinsverzorging willen werken. (ADVERTENTIE) Mevrouw Jongste: „Vader hoejt alleen nog maar het gas onder de aardappelen aan te steken." Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Bioscopen Huisartsen Zwembaden Jubileum Bevolking Spreekuren Tentoonstelling Tentoonstellingen inlichtingen Bezoekuren Alarmnummers Burgerlijke Stand m Eén merkbaar teken van activiteit is al sinds enige tijd, dat overal op de genoemde terreinen palen zij geplaatst. Zowel op de nu nog kale grondstroken als op de trottoirs van verschillende «straten. Het ligt in de bedoeling, dat in het voorjaar, tusse" de palen hfcesters bijgeplant zullen worden, zoals er ook gras ingezaaid zal worden, in de kale grond. J Omdat het hele gebied bij het bouwrijp maken opgehoogd is met zand, een slechte voedingsbodem, worden er eerst gaten gegraven. Het zand gaat er' uit en er komt goede tuinbouwgrond voor in de plaats. Daarna kunnen de tomen SCHIEDAM Vrijdagochtend is in zijn woning aan de Kerklaan in Kethel, na een langdurige ziekte, overleden de heer J. v. d. Griend. Hij is 66 jaar geworden. De heer Van der Griend heeft zich gedu rende zijn leven zeer verdienstelijk gemaakt als bestuurslid van tal loze Schiedamse verenigingen. In de jaren twintig heeft hij vijf keer deel uitgemaakt van het Neder lands voetbalelftal. De heer Van der Griend was op 1 februari 1969 met pensioen gegaan. Jaap van der Griend werd op 24 januari 1904 in Vlaardingen gebo ren en kwam- tn 1920 als volontair op de gemeentesecretarie In Over- schie, welke standplaats hij ha, en kele jaren weer verliet. Hij heeft daarna nog op de secre tarieën van Vlaardingen en. Hille- gersberg gewerkt, voordat hij op 16 mei 1930 als commies in Schiedam werd aangesteld. Na de oorlog is hij eerst tijdelijken later definitief aangesteld als chef afdeling Huis vesting Schiedam,-, De heer Van der Griend is onder andere actief geweest ais bestuurs lid van Hermes BVS en de Schie damse Gemeenschap. Hij was te vens voorzitter van de stichting Nationale Peest-; en Gedenkda gen. geplant worden. Door de slappe grond zal men in..de toekomst ech ter rekening moeten houden met onvermijdelijke ophogingen, het geen zeker ongemakken zal veroor zaken. De Plantsoenendienst streeft er naar variatie aan te brengen in het assortiment bomen dat geplant wordt.Hierbij wordt gedacht aan iepen, mei- en esdoorns, eik, treur wilg, es, plataan, els, kastanje en populieren. tisch minder wenselijk. Van daar dat er gekozen is voor die populier soorten, die zijn afgestemd op een schaduwrijk gebied. Hierbij zou de Plantsoenendienst de bewoners wil Ten verzoeken de bomen te sparen. Behalve dat ze niet goedkoop zyn, heeft het ook veel planning en tijd gekost om ze ter plaatse te krijgen. Men acht het in ieders belang, dat de bomen in leven blijven en zich zo opti maal kunnen ontwikkelen. - Dit verzoek geldt vooral ook.de naast iepen^k^eS met'S automobllisten' die hun wa«ens Op de Da overvloedige maaltijden van de feestdagen leggen gewicht in de schaal.;... Om dit gewicht op pei) te houden is een goede weegschaal toch wel.onontbeer lijk. Personenweegschaal die ieder pondje nauwkeurig aangeeft, .tot een zwaarte van 130 kg, voor nog géén tien gulden. uitgekozen soorten populieren, die goed tegen schaduw kunnen. Het probleem is namelijk, dat door de hoogte van de flats andere popu lier-soorten hoog op groeien om zo meer licht te vangen. Plantkundig interessant, aldus de dienst Plantsoenen, maar esthe- parkeren naast de jonge beplanting bij i iet verkeersterrein. Het groen is echt niet bedoeld als hinderlijke obstakels om het parkeren te ver hinderen, maar om de kale terrei nen wat fleuriger aan te kleden. In dit eerste winterseizoen zal dat niet zo blijken, maar in latere ja ren beslist wel. Zaterdagavond om 6 uur begint in da- kelder de verkoop van deze nauwkeurige personen weegschalen, in zwaar metalen uitvoering, met rubberen op pervlak, vier'rubberen anti-slip doppen en schaal verdeling tot 130 kg voor 9f Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De landelijke inzameling ten bate van de slachtoffers in Oost-Pakistan is in Schiedam geen overweldigend succes geworden. Gisteravond hebben op het gemeentehuis exact 29 mensen gezorgd voor een opbrengst van 1078,90, waarvan overigens 751 gulden afkomstig was van de leerlingen van de scholengemeenschap Spieringshoek. Ook de kerken in Schiedam zijn vrijdagavond tussen zes en negen uur open geweest om bij dragen in ontvangst te nemen. Bij de Grote Kerk kwam men tot 'n bedrag van 450 gulden (25 mensen), terwijl rond de vijfen zeventig personen in de Singel kerk een bedrag van 850 gulden in de kartonnen doos deponeer den. Algemeen werd als reden voor de slechte opkomst, de vrijdag koopavond en de komende (dure) decemberdagen opgegeven. Op het rampengironummer van het Rode Kruis (777) was tot vrij dag een bedrag van 1,3 miljoen gulden gestort. SCHIEDAM Het wekelijkse spreekuur (maandag) van burge meester Roelfsema gaat op 7 de cember niet door. Dit in verband met het bezoek van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz aan Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het grote sinter klaasfeest van de Burgemeester Verveenschool zal op 2 december gehouden worden in de grote zaal van gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel. Onder leiding van één der onderwijzeres sen, mevrouw Blokzijl, is door een groepje leerlingen een toneelstuk (in drie bedrijven) ingestudeerd „Prinses Désiree lacht niet mee". De feestavond, waarin naast het toneelspel ook gezongen en gedanst zal worden, is bestemd voor de vierde-, vijfde- en zesdeklassers van de school en hun ouders. De eerste, tweede en derde klas krijgen het Sint-Nicolaasfeest op 4 december op school. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gevonden of on beheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen die bij de politie zijn gedeponeerd, zullen met ingang van 28 november niet meer in 'pand Spinhuispad 24, maar in pand Lek straat 7 worden opgeslagen. Iedere zaterdag tussen 10 en 11 uur kan iedereen die zijn fiets of bromfiets kwijt is, daar komen kij ken of het eigendom zich tussen de andere opgeslagen voertuigen bevindt. mmm Ei' is al een begin gemaakt met de aanleg van de kinderspeelplaats. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het vernieuw de Volkspark aan de Julianalaan in Schiedam is een begin gemaakt met de aanleg van een speelplaats. Het moet beschouwd worden, aldus Gemeentewerken, als. een onder deel van da reeds aanwezige speel weide. die vooral in de zomer maanden veel gebruikt wordt. De speelplaats krijgt een zes hoekige vorm en is door een aantal paaltjes afgescheiden van de rest van het terrein. De ondergrond be staat uit zand,, wat een zachte ba sis geeft voor de verschillende speelwerktuigen, die daar geplaatst zullen worden. Dit zijn een klimtoren, een ban denschommel, vier wippen, een evenwichtsbalk en een zandbak voor de kleineren met daarbij een „kllmheuvel". Bij de opstelling is vooral gedacht aan kinderen tot 12 en 13 jaar; voor het spel van de oudere jeugd is namelijk de naast liggende speelweide beschikbaar. Bij de speelplaats worden ban ken geplaatst, zodat de moeders op een gerieflijke wijze een oogje in het zeil kunnen houden bij het spel van de allerkleinsten. Reden voor deze alarmkreet is een schrijnend tekort aan gezinsver zorgsters in deze, wijk van Schie dam. waardoor men de laatste tijd een flink aantal zieken huisvrouwen geen hulp heeft kunnen bieden. De nood blijkt hoog. „Ik zou het wel denken," ver zucht mevrouw Jongste, bestuurslid van de vereniging met de lange naam, in haar knus ingerichte woonkamer aan de Schiedamseweg. „Kethel is de laatst': tijd zo uit gebreid, dat we de verzoeken niet meer aankunnen. We kunnen wel mensen lenen van de Schiedamse kruisverenigingen, maar die zitten op dit moment ook zonder. Daar om hebben we behoefte aan een stuk of acht meisjes. Anders loopt het in de toekomst beslist spaak." Volgens mevrouw Jongste-Quar- tel heeft de Kethelse vereniging voor gezondheidszorg het werk nog kunnen doen met zeven of acht meisjes, maar sinds de komst van de nieuwe fiats is de behoefte aan gezinsverzorgsters .sterk toegeno men. Op dit moment heeft men twaalf vaste en zes part-time krach- ten. „Maar dat is lang niet genoeg," aldus mevrouw Jongste. Het salaris dat de meisjes uitge keerd krijgen, bestempelt mevrouw Jongste als „niet slecht'Na enig zoeken diept ze een loonstrookje op van een geztnsverzorgster, die al enige jaren in dienst is. Het meisje verdient voor een werkdag van half negen 's morgens tot half zes 's avonds, 350 tot 360 gulden per maand schoon. De karweitjes die door de gezins verzorgster moeten worden opge knapt, liggen hoofdzakelijk in de huishoudelijke sfeer. „De meisjes hoeven niet al te hard'te werken," aldus mevrouw Jongste, „zo zal men moeten stofzuigen, afwassen, de ba by verschonen etc: Je zou het mis schien zo kunnen zeggen: als va der 's avonds thuiskomt hoeft hij alleen nog maar het gas onder d" aardappelen aan te steken." Zou ze een aanbeveling wilier meegeven voor die vrouwen, die we' zouden willen, maar er nog tegen op zien? „Nou en of," antwoord mevrouw Jongste, „het werk ai: gezinsverzorgster geeft een enormr voldoening. Voor de meeste vrou wen beteken je de redding in de nood. Dat geeft een heerlijk gevoel Je betekent echt iets en daarom is het misschien wel één van de fijn ste beroepen." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer N.J. Shanks, hoofdambtenaar bij het Scottish Development Department in Edinburgh, die momenteel een studiereis van twee weken door Ne derland maakt, heeft woensdag een bezoek gebracht aan Schiedam waarbij bij ook een uitvoerig ge sprek heeft gehad met burgemees ter H. Roelfsema. De heer Shanks is bezig met een studie over de agglomeratie-vraag stukken waar Schotland op het ogenblik mee worstelt. Wetende dat men in Nederland met soortge lijke problemen zit, is hij daarom hier zijn licht komen opsteken. Zijn bijzondere belangstelling gaat uiteraard uit naar het Open baar Lichaam Rijnmond en naar het Samenwerkingsorgaan Agglo meratie Eindhoven; hij zal daarbij spreken met vele autoriteiten. Zo heeft burgemeester Roelfsema de lieer Shanks kunnen inlichten over de houding van een middel grote gemeente (i.e. Schiedam) in iet Rijnmondgebied tot het sa menwerkingsverband van het openbaar lichaam Rijnmond. De leer Shanks zal ook de steden Hel- voetsluls en Rotterdam bezoeken. ZATERDAG Arcade, 11.0018.00 uur, vogelten toonstelling Ned. Bond van vo gelliefhebbers. Arcade, 20.00 uur, feestavond Or pheus. Irene, 13.30 uur, St.-Nicolaasfeest Eurotax. Irene, 20.00 uur, feestavond p.v. Weber n.v. Irene, 20.00 uur, feestavond DWS. ZONDAG Irene, 20.00 uur, dansschool "West- huis. Arcade, 11.0018.00 uur, vogelten- toonstelling. Arcade, 20.00 uur, Instuif. Stedelijk Museum, 13.0015.00, filmvoorstellingen. MAANDAG Arcade, 20.00 uur, bridge Schiedam '59, Irene, 14.00 uur, Engelse en. bridge- les voor Ned. Ver. van Huisvrou wen. Irene, 20.00 uur, ledenvergadering CHtr, ZATERDAG Stadsgehoorzaal, 20.00 uur, cabaret p.v. Albatros. Harmoniezaal, 14.00 uur, St.-Nico- laasviering buurtvereniging Bea trix. Sociëteit Vld-65 Zomerstraat, in formatieavond PSP over volks telling. Sportpark „De Vijfsluizen", 20.00 uur, concert Shell-koren. SCHIEDAM; Passage, tel. 269563. In de greep van de angst (18 j.), dagelijks 14.00 en 2015 uur, za. 14.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Zondagmiddag 14.00 uur kindermatinee; Laurel en Hardy in wonderland (al.). VLAARDINGENL u x o rtel, 343237, Midnight Cowboy (18 j.), dagelijks 20.00 uur, zo. 14.30 uur Abbott en Costello bij de paar denraces (a.I.), zo. 17,00 uur Zor- ro de gemaskerde wreker (14 j.). SCHIEDAM: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035. VLAARDINGE7NVan vrijdag avond zes uur tot maandagmorgen acht uur Delta-apotheek. Floris de Vijfdelaan 112, tel. 348888. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur, apotheek Rijnmond, Mozart- laan 1, tel. 2209 SCHIEDAM: In noodgevallen bel len de telefonische boodschappen- dienst, tel. 206611. VLAARDINGENVan zaterdag morgen tien uur tot maandagmor gen acht uur in noodgevallen beien de telefonische boodschappendienst tel. 206611. MAASSLUIS Van zaterdagmor gen elf uur tot maandagmorgen acht uur dr. Van Loon, Veerstraat 15, tel. 2108. VLAARDINGEN: Broekweg 21. Kolpabad, SCHIEDAM Sportfondsenbad, Burgemeester Knappertlaan 247) tel. 26.96.00. De heer H. van Houweiingen uit Vlaardingen, voorman op de afde ling Timmerwerkplaats van het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" n.v. viert 16 december het 25-jarig dianstjubileum. 's Morgens Is er om half 11 een receptie in restaurant „Vulcaanhaven". Het aantal inwoners in Vlaar dingen is in oktober met 219 geste gen tot 81.103. In de verslagmaand kwamen er 109 gezinnen in Vlaar dingen wonen, terwijl 64 de stad verlieten. Er werden 65 huwelijken en 5 echtscheidingen uitgesproken. en etsen). De galerie is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. De ten toonstelling duurt tot en met 28 november. In het Schiedams Stedelijk Mu seum wordt tot 18 december een tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Anna Vankeri ge houden, een Italiaanse kunstena res. Tot en met zaterdag wordt in zaal Triangel aan de Fransen- straat in Vlaardingen de 24ste tentoonstellingen van kanaries, exotische en bastaardvogels van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers gehouden. In het Schiedams Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat tot en met 30 november de volgende tentoon stellingen: „Landscape" van de Rotterdammer Hans Holienbach; „Five London Printmakers" met werk van de vijf Engelse grafici Anthony Benjamin. Martin David son, David Freea. Chris Orr en Leon Piesowockl In het Maassluise gemeente museum wordt tot en met 30 no vember een tentoonstelling ge houden die is gewijd aan dr. Abraham Kuyper. Te zien zijn o.a spotprenten, artikelen en boeken van en over dr. Kuyper. In de Schiedamse galerie Zwart wit aan de Dam nummer 2 wordt een tentoonstelling gehouden door de geboeders Zaalberg uit Lei derdorp (keramiek) en Joost Min- ningh uit Schiedam (schilderijen Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrlce van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting afd Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt". Broekweg 82 tel 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uui in de Dr. v. d. Kuyschool Bachplein 531. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek. Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentziaan 6, Dr, Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43. Van Hogendorplaan 100b. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerpleïn 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat: 19.00-20.00 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamafdeling:"' 13.30-1420 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30 14.00 uur x 19.001930 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.3011.30 uur, 1330—14.30 uur en 19.0020,00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.3014.00 uur. behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.0018.30 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenhuis, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 1930 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 UUr. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids- hinder en stank) tel. 262628. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), teL 264666: hoofdbureau, Lange Nieuw- straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan 80: 269290: Gem. Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355: Brand melding: 344444: GG en GD, Ke- thelweg 17, tel. 345555 (b-g.g. 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, telef. 3444; Alarmnummer brandweer: 3333 Geboren te Schiedam: Irene M d.v. S. H. M. Bruijnzeels en J. M. Nieuwenhulzen; Thea H L d.v. L. F.' A. Hooft en C. J. M. Spijkers; Carmen d.v, B. Cano Hernandez en G. de Korte; Susan A d.v. J. Ha- bing en A. Kool; Menno z.v. H. Bakker en A. Jungerius; Michel z.v. A. M. E. van der Burg en M. E. de Kwaadsteniet; John H z.v. H. van der Linden en Y. A de Lange; Miranda d.v. G. Huijzer en M.S. Op den Brouw; Thea d.v. J. van Rijs wijk en P. A. van der Most, Gehuwd: M. Tziotis, 23 jr. en L. I. A. Marcus, 25 jr.; H. C M. van der Kraan, 21 jr. en M. C. de Jong 23 jr.; J. C. Loohuis, 25 jr. en A. C. Beljaars, 25 jr.; T. M. A. de Vette, 22 jr. en J. M. J. Meeder, 22 jr.; H. j M. Willemse, 24 jr. en A. M. H. L. Melchers, 23 jr.; J. J. Thijssen, 53 jr. en A. Munnik, 22 jr.; P. W. Stolk, 22 jr. en H. van Heiten, 19 jr.; J. Roos, 22 jr. en I. M. Scheper, 21 jr.; C. P. M. Alberts, 24 jr. en J, M. Opschoor, 20 jr.; J. Harreman, 20 jr. en M. C. van Dijke, 18 jr.; R. A. A. Kronenberg, 27 jr. en L. Snel- leman, 22 jr.; A. Homburg, 21 jr. j en P. de Bruijn, 20 jr.; W. G. Nijs, 22 jr. en M. E. Saelmans, 21 jr. Overleden: C. R. de Bruin, 52 jr.; A. Brinkman, 92 jr.; J. van Tilborg, 62 jr.; M. C. W. van Rijswijk, 70 jr. echtg. J. F. H. van der Boor; A. S. "Willemsen, 70 jr.; L. Bram, 74 jr. Getrouwd: M G Terlouw en H J Tol; F de Groot en M A J Voor ham; J A Volker en D Zwart, Delft; E P van der Schaar en C wynands; J J M Dolstra en A Camphens: L P van der Voort en J de Herder: J H de Leeuw en F F dn Herder, Leidschendam; H W van den Berg en M D de Groene. Overleden: Comelis Langbroek, weduwnaar v M K Kwak, oud 97' jaren, Richard Holiaan 105; Su sanna Petemella Bronwasser, on gehuwd. oud 71 jaren. Koningin Wilhelminalaan 7.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1