m Van de 2700 moeders doen 18 mee Zonder steun van het rijk geen Rijnpoort Bedrijf schenkt een ton voor Hoeks clubhuis Gratis pret VERKEER RIJDT ZICH IN DE KNOOP BOUWACTIVITEIT VERDRIJFT AUTO'S; PARKEERGARAGE PAS IN '71 KLAAR Toezicht klaar-overs: Kok en publieke vrouw beroven Griekse gast Geldkistje en bontjas weg uit Bijenkorf m Fusie maakt bouw tweede mammoetdok overbodig Zeeman springt uit de trein Ingeleverd Geen voorstel onrendabele haven Ertsoverslagbedrijf Europoort: Rond Rotterdam: WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 17 (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Uit protest tegen gebrek aan parkeerruimte heeft het personeel van het Dijkzigtziekenhuis vanmorgen de toegang gedeeltelijk geblokkeerd. In een kwartier stond er een rij auto's op het Dr. Molewaterplein tot aan de Rochussen- straat. Personeel van het Dijkzigtziekenhuis heeft vanmorgen vroeg een kwartier lang de toegang geblokkeerd uit protest tegen ver mindering van parkeerplaatsen. v m: Geneesheer-directeur dr. Doornbos (tweede van rechts) deelt het stakende personeel mee dat er voorlopig op het binnen terrein geparkeerd mag worden. ter meiilen kreukellak (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Pas als de regering financiële hulp heeft toegezegd, zal er een raadsvoorstel komen tot aanleg van de Rijnpoorthaven. Dat is op dit moment de stand van zaken bij de voorbereidingen voor de totstandkoming van de container haven ten westen van Maassluis. B. en W. van Rotterdam hebben het onlangs aan de regering meegedeeld. PP**', mi Het Rotterdamse Luxor-thea- ter was vanmorgen „bezet" door meer dan duizend ge handicapte kinderen. De Stichting tot Bevordering van Volksgezondheid had 'n voor stelling georganiseerd in sa menwerking met de heer Dick Binnendijk. Mevr. Thomassen-Lind gpen- de deze leuke voorstelling Elles Berger, de bekende gast vrouw van de televisie, pre senteerde de artiesten die be langeloos meededen. Sint en zijn knechten waren ook in de zaal om cadeautjes uit te delen. Ieder kind kreeg een zakje met fruit «SS3E1 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het ver keer in en rond Rotterdam is gisteravond op diverse plaat sen flink in de knoop geraakt door overigens onschuldige ongevallen op vitale punten n door opening van de Van Brienenoordbrug en de Bot- lekbrug. (ADVERTENTIE) St. Louis mode! Tommy wijn karaf 109. whisky karaf 127,50 Niet voldoende parkeerruimte: personeel blokkeert Dijkzigt Omdat bet- binnenplein bij de hoofdingang van Dijkzigt moet worden bebouwd werd daar een parkeerverbod ingesteld. De bedoe ling is dat er een verbinding komt met de Medische Faculteit. De hoofdingang wordt dan verplaatst. De eerste man die vanmorgen om zeven uur voor de slagboom stopte en daarmee de toegang voor de helft blokkeerde was de internist B. F. Westerman. 'Sinds de Medi sche Faculteit er is zijn Jiier aller lei bouwsels op het terrein geko men. Er is wel een parkeergarage gepland dat weien we van bouwcurator Beets maar voorlo pig is die er nog niet Deze parkeer- nood zou tot september moeten du ren.' In een grote stafvergadering in oktober zijn de plannen bekendge maakt voor de bebouwing van het binnenplein. Westerman: 'Men zou al voor 1 januari aan de bouw wil len beginnen omdat na die datum nieuwe bouwvoorschriften gelden die meer geld zouden gaan kosten.' Het personeel van Dijkzigt kreeg twee weken geleden een kaart waarop werd meegedeeld, dat par keerplaatsen opnieuw" moesten worden aangevraagd. Er werden ruim 400 vignetten beschikbaar' ge steld. VoIgens\het activerend per soneel z(jn er 800 paxkeervergun- ningen' nodig. Enkele personeelsle den probeerden gisteren een ge sprek te hebben met de geneesheer directeur en de economische direc teur, drs. H. J. van Zuiden, maar dit werd geweigerd. Arisen, arts-assistenten en'ander personeel leverden daarop de uit gedeelde vignetten weer .in en be sloten tot blokkering van de rechter rijstrook. De linker rijstrook werd vrijgelaten voor ziekenauto's. Een kwartier na het begin van de actie had zich al een file gevormd tot aan de Rochussenstraat. Dr. Doornbos besloot toen de auto's voorlopig op het afgesloten bin nenplein toe te laten. Een woordvoerder van het zie kenhuis zei ons, dat het personeel 865 parkeerplaatsen heeft aange vraagd, terwijl er voordien door 580 automobilisten werd geparkeerd. Nu het binnenplein bij de hoofdin gang is afgesloten zijn er 415 par keerplaatsen beschikbaar. Dit zou een vermindering met 165 plaatsen betekenen. In feite is dit aantal kleiner omdat het personeel met wisseldiensten werkt. Inmiddels is gezocht naar een tijdelijke compensatie tot de par keergarage in het voorjaar van 1971 klaarkomt. Hiervoor zou de voortuin van Dijkzigt tijdelijk ge bruikt kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De hoofden van tien basisscholen in Rotter dams Westen hebben in een cir culaire aan de ouders van 2700 leerlingen gevraagd of zij toe zicht willen houden op de ver- keersbrigsdiertjes bij de over steekplaatsen. Daar zijn zegge en schrijven achttien reacties op binnengekomen! „Bedroevend, verschrikkelijk, triest," zegt de heer I. Bremer, hoofd van de openbare lagere school De Korf aan de Korfma- kersstraat, een van de initia tiefnemers van de actie. Hij is diep teleurgesteld: "Men heeft de mond vol over inspraak. Je ziet het resultaat. Moet er eerst een dodelijk ongeluk gebeuren?" De circulaire van de tien schoolhoofden is uitgegaan na dat op een oversteekplaats in het Westen het verkeersbriga- diertje Theo Langstraat was aangereden. Zij vinden het niet langer verantwoord dat in het steeds drukker wordend verkeer kinderen als klaarover optre den. De hoofden hoopten dat bij het begin van het nieuwe jaar (zoals in Lombardijen als ge beurd is) een moederbrigade ge vormd zou kunnen worden. Na een korte opleiding zou deze, in opvallende kleding en speciaal verzekerd, het werk van de kin deren moeten overnemen. Kan men de Westelijke moe derbrigade nu afschrijven? De heer Bremer vreest van wèl: "Als men voorlopig niet bereid is om toezicht te houden, wat moet er dan van een brigade terechtkomen? Eén ding is ze ker: als de medewerking van de ouders er niet komt, stop ik met de verkeersbrigadiertjes. En mijn collega's denken, er precies zo over! Wij hebben onze plicht gedaan." De achttien ouders die wèl gereageerd hebben zullen bij het toezichthouden worden in geschakeld. (ADVERTENTIES) het winkelen waard U zou deze tas kunnen kopen omdat er zo'n massa ingaat.». maar het lijkt ons waarschijn lijker dat U 'm uitkiest vanwege 't originele model. Want zo'n- buideltas is nu eens iets heel anders..... Kies uit een .groot aantal leuke kleuren. Uw nieuwe kreukellak stadstas kost nog géén dertien gulden. Woensdagavond om 6 uur be gint op de parterre de verkoop van deze bijzonder leuke bui- deltasseri in kreukellak, kleu ren rood, wit, cognac, blauw, bruin en zwart voor 'I2.95 Ook maandagmorgen open Géén teL of schrift best Wethouder drs. H. 'H. Viersen (Haven) zei dit gisteren in de o p e nbare commissievergadering voor het Havenbedrijf, waar o.m. ook gevraagd werd over de verde ling binnen de gemeentebegroting van de kosten van een groengordel rond de haven. In de onderhandelingen met de provincie heeft de wethouder in derdaad 15 miljoen gulden toege zegd in de aanlegkosten van een vergrote groengordel toen Gede puteerde Staten dit vroegen als te genprestatie voor een versnelde (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De politie heeft vannacht de 29-jarige kok N. J. van V. en de 21-jarige publieke vrouw Aleida B. aangehouden op verdenking van mishandeling en beroving van de 36-jarige Griekse machinist N. V. De man had maan dagnacht op Katendrecht Aleida B. bezocht. procedure. 'Maar,' zei de heer Vier sen, 'wij hebben GS meegedeeld dat wij alleen 15 min. bijdragen als het rijk financiële steun toe zegt aan de Rijnpoorthaven.' Zolang die steun niet afkomt, komen B. en W. niet met een voor stel want 'wij zullen geen voorstel doen voor een nlet-rendabele ha ven'. Het voorstel van de directie van het Havenbedrijf was de last van 15 min. te verdelen in drie gelijke porties over de begroting voor de haven, die voor sport en recreatie en de algemene dienst. De wethou der van Financiën, drs. J. Reehorst, behoorde tot degenen in het college die daar zeer tegen waren. Het zal nu wel geheel voor rekening van het Havenbedrijf komen, dacht wethouder Viersen, maar een be slissing hebben B. en W. nog niet genomen. Hij dacht ook dat de regering wel zou bijdragen in de Rijnpoort haven. Minister Schut (Ruimtelij ke Ordening) bleek in elk geval gevoelig voor het argument dat het hele land verdient aan de haven, maar minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) zat er zeer zuur bij te kijken, vertelde de heer Viersen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de Bijenkorf zijn een bontjas ter waarde van f 1000 en een geldkistje met 3000 gestolen. Een bedrag van ongeveer 1000 gulden en een walkie-talkie zijn gestolen bij een inbraak in het kantoor van Bertels Postorderbe drijf aan de Gouvernestraat. Twee portefeuilles met een in houd van in totaal 6000 werden bij een inbraak in een huis aan de Hilledijk uit een geldkistje gestolen. Een hoeveelheid gouden sieraden en 800 gulden waren de buit bij een inbraak in een huis aan de Val kreek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de opening van Ertsoverslagbedrijf Europoort is aan burgemeester W. Thomassen een cheque van 100.000.over handigd voor een clubhuis. Het leek de burgemeester het beste, dit bedrag door te geven aan de wijk raad voor Hoek van Holland, dat niet in de lusten (werkgelegen heid) maar wel in de lasten (ver vuiling) van de (nieuwe) bedrijven in Europoort deelt. Het geschenk werd overhandigd door prof. dr. W. Cordes, voorzitter van de raad van commissarissen van de EECV, waarin August Thys- sen-Hütte A.G., Hüttenwerk Ober- hausen A.G., Fned. Krupp Hütten- werke A.G. en Mannesmann-Werke A.G. verenigd zijn. Mede door de tijd die de aanleg van liet overslagbedrijf gevergd heeft zijn er vertragingen m de ertstransporten ontstaan, die onge veer de helft aan kosten hebben opgeleverd van de totale investe ring voor het bedrijf (60 miljoen gulden). Des te meer vreugde is er onder de deelnemers omdat thans een mogelijkheid is geschapen om voor de bedrijven een zo econo misch mogelijk transport te reali seren, zo zei prof. dr. Cordes. De nu geopenc'e installatie om vat een terrein van 28 ha aan het Calandkanaal, dicht bij de zee. Er is een kade van 600 m lengte die plaats biedt aan twee zeeschepen met een maximale diepgang van 18,65 m. De kade voor binnensche pen is 550 m lang en geschikt voor ontvangst van de grootste duween- heden. Jaarlijks kan 11 a 12 mil joen ton verwerkt worden. SH Rond de Botlekbrug was het gis teren de gehele dag druk en bij tijden chaotisch mede in verband met de opening van het nieuwe ertsoverslagbedrijf, waarheen zich talloze gasten per auto begaven, vaak in zware regenbuien. Tijdens het spitsuur deden zich rond de Botlekbrug diverse onge vallen voor. De brug moest open om er een zeeschip doorheen te la ten. Zeeschepen krijgen in tegen stelling tot binnenschepen ook in het spitsuur voorrang op wegver keer. Daar kwam nog bij dat een deel van de verlichting in het zuidelijk stadsdeel uitviel, wat ook niet be vorderlijk was voor een goede gang van zaken. Een rijtijd van drie kwartier over acht kilometer was geen uitzondering. De spits rond de Van Brienen oordbrug had eveneens te lijden van een ongeval op die brug, die bovendien nog openging, toen de gevolgen van het ongeval nauwe lijks waren verwerkt, Sommigen trachtten de knoop te ontkomen via de grasbermen? Al met al dienden de mensen van de motorpolitie tussen vfjf en zeven uur op tal van plaatsen te assisteren, terwijl de rijkspolitie insprong op de weg naar Capelle en Nieuwerkerk, waarop men als gevolg van de Van Brienenoord- knoop ook met vertraging te maken had. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam De vestiging van een nieuwe reparatiewerf met een mammoetdok op de Maasvlakte gaat zeer waarschijnlijk niet door. De wethouder van de haven en economische ontwikkeling van Rot terdam verwacht nog deze maand een fusie tussen het Rijn-Schelde- concem en Verolme. Deze fusie zou de bouw van de werf overbodig maken, omdat Verolme op Rozen burg in de behoefte kan voorzien. Er is nog geen nieuwe gegadigde voor het terrein, dat nu op de Maasvlakte ter beschikking komt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Tussen de stations Vlaardlngen-Oost en Vlaar- dingen-Centrum is de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur de 25- jarige Spaanse zeeman J. L. S. uit een rijdende trein gesprongen. De zeeman, wiens schip in de Vulkaan- haven ligt, sprong uit de trein toen h(j merkte dat hij te ver was door gereden. Enkele passagiers, die aan de noodrem hadden getrokken, trof fen de man aan langs de Spoor- singel. Hü had alleen een hoofd wond, Met een taxi werd hij naar een ziekenhuis gebracht. De trein liep een geringe vertraging op. o maar een voorbeeld, t Enige dat b(j nns uw kenre moeilijk maakt, ia de hoeveelheid van grote klasse. Amsterdam: Kalverstraat 152,tel. 231344 Den Haag Hoogstraat 5, t«l. 133030 Rotterdam: Lijnbaan 102, te!, 146855 Arnhem: Gei® Rijdereplein 39, tel. 430005 Looierstraat 50, tel. 432110

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3