BOOT GAAT WATERVERONTREINIGING TE LIJF Voorstel Zalm- haven op komst Voorzitter Tijsen treedt af, maar: NU AL TWIJFEL AAN WHC? LEZERS-SERVICE Schoolmelk één cent duurder Bromfiets tegen auto Afscheid van Boessenkool Poging tot verdrinking van hond Baclhuis voor Schiedam-Zuid eurotax 15.11.22 De Vonk voor Sint-Nicolaas WM Moeilijk B. en W. verdeeld Samen Weg Bibliotheken Tentoonstellingen inlichtingen Bezoekuren DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Vroeger waren de grienden en rietvelden langs de Oude Maas goed onderhouden broedplaatsen voor vogels. Nu is er van dit stuk natuurgebied niets meer over. Alles is platgewalst door duizenden stukken met olie bedekt stuwhout." (Van een onzer verslaggevers) j ROTTERDAM - „Tot mijn spijt moet ik u meedelen dat de kleinst mogelijke meerder heid van het college u een voorstel zal doen tot demping van de Zalmhaven," zei dins dagavond wethouder drs. H. J. Viersen in de commissiever gadering voor de haven. Er zullen parkeerplaatsen ko men. Enkele stukken griendhout hebben zich weten te handhaven tussen de stuwhoutioiitiernis. Mé Zitten op een bankje in het Ruigeplaatbos langs de oevers vari de Oude Maas betekent uitzicht hebben op een vuilnisbelt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op zijn veertiende jaar liep hij al met. pamfletjes van de Partij van de Arbeid langs de Noordhollandse dreven. Op zijn 38-ste noemt hij zich zelf Nieuw-Link-sympathisant en neemt hij na drie jaar afscheid als voorzitter van de Schiedamse afdeling van de PvdA. In zijn periode als voorzitter is de afdeling ein delijk op het punt gekomen, waarop weer wat jonge mensen actief gaan worden en het ziet er dan ook naar uit, dat de PvdA-Sehiedam 'n levendige tijd tegemoet gaat. Oud-PuilA-voorzitter Tzou er nog best een tijdje zin in hebben." Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Bioscopen Riiifi onder gangsters (18 j.). SDr6Bkiir@n Dagelijks 14.00 en 20.15 uur; aa. Tentoonstellingen Film Opening Apothekers Alarmnummers Zwembaden (ADVERTENTIE) Stuwhout verziekt Het plezier van de heer P. C. Vermeer uit Hoogvliet van zijn da gelijkse wandeling door het Ruige - plaatbos, van de Spijkenisser- naar de Eotlekbrug, is door het afval vergald. „Al het griendhout is nu een geweldige vuilnisbelt gewor den," vertelt hij. De heer Vermeer is niet de enige, die zich ergert aan de sterk toege nomen vervuiling van de Oude Maas. Shell heeft onlangs besloten dure filters te plaatsen in de rivier om de waterpomphuizen tegen het vuil te beschermen. Grootste pro bleem van het bedrijf is de grote hoeveelheid plastic zakken die in de Oude Maas drijft. Deze verstop pen -het mechanisme van de ma chines in de pomphuizen. De gemeentelijke reinigingsdienst vindt de bestrijding van het stuw hout op de grienden een moeilijke zaak. De vaak steile glooiingen langs de rivieren zijn voor de schoonmakers moeilijk te bereiken. De Roteb wil de zaak van de waterverontreiniging grootscheeps gaan aanpakken. Een commissie, die enkele dagen geleden is inge- De heer Viersen is zelf tegen het plan; ook wethouder voor verkeer mr. H. C. G. L. Polak, hoe zeer ook op zoek naar nieuwe parkeergele genheid, heeft het blijkens zijn be leidsnota niet op demping voorzien. De eventuele bouw van het We reldhandelscentrum zal een groot deel van de Leuvehaven opeisen, zodat de wethouder bij demping van de Zalmhaven nadelige gevol gen ziet voor de binnenvaart. Op vragen van de heer H. J. van der Meiden (p.c.g.) zei hij dat er nog geen definitieve plannen zijn voor de Puntzakhaven. (Van een onzer verslaggevers) SCHEEDAM De heer ir. A. Boessenkool. hoofdingenieur-afde lingschef, chef van de hoofdafde ling van de dienst voor Gemeente werken, die benoemd is tot hoofd ingenieur Algemene Dienst b(j de gemeente Utrecht, heeft maandag jongstleden afscheid genomen van Gemeentewerken. In de kring van de afdelingschefs heeft de waarnemend-directeur van Gemeentewerken, ir. R. van Boge- rijen de heer Boessenkool bedankt voor wat hij in de afgelopen jaren heeft gedaan voor de gemeente. Hij kreeg daarop enkele boeken aange boden. Daarna was er voor het perso neel en relaties gelegenheid om in de directiekamer afscheid te nemen van ir. Boessenkool. De heer Boes senkool trad vijf jaar geleden in dienst van de gemeente Schiedam. steld moet maatregelen nemen voor "ra betere coördinatie bij de vuilbestrijding. Hierin hebben ver tegenwoordigers zitting van Rijks waterstaat. gemeentelijke haven dienst, gemeentewerken en de Ro teb. Directeur I. van der Kooi van de gemeentelijke reinigings-, ontsmet- tings- en brandweerdienst wil voor het schoonhouden van de havens een geheel nieuw type boot paan gebruiken. Het moet een universeel schip worden, dat voor alle moge lijke karweitjes geschikt is. Een lo pende band vóór op de boot moet het vuil uit het water halen. Het schip wordt ook uitgerust met be strijdingsmiddelen voor chemische stoffen. Bij giftige dampen wordt de stuurman van de boot be schermd door een stuurcabine met filters, waarin geen vuile dampen door kunnen dringen. Het is de Roteb ernst met het aanpakken van de verontreiniging van het water. Samenwerking met Rijkswaterstaat is volgens direc teur Van der Kooi nodig. „Er is een wisselwerking tusseA de havenbek kens. die de gemeente schoonhoudt, en de rivieren die onder de zorg van Rijkswaterstaat vallen." De havendienst gaat, als de voor stellen van. de Roteb er in de commissie doorkomen, helpen met de opsporing van stuwhout, dat bij bepaalde windrichtingen in de hoe ken van de havens wordt gedreven. Het is dan zaak om zo snel moge lijk de opruimingsboot erbij te hebben, voor het drijfhout weer uit elkaar waait. I 'vdA-Schie dam gaat levendige tijd tegemoet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Gelooft het bestuur van de Rotterdamse Ka mer van Koophandel niet zo erg meer in een in Rotterdam te stich ten Wereldhandelscentrum? Tij dens een gisteren gehouden verga dering van de kamer vreesde een aantal leden met grote vreze..... Weliswaar werd in een nota op gewezen dat een World Trade Center een zeer waardevolle bij drage kan leveren tot het aanpas sen van de kantooraccommodatde aan. de wensen van internationale ondernemingen, maar voorzitter W.M. Pockema Andreae daalde van World af naar E.E.G. en Eu ro. En dat vonden sommigen maar een uiterst moeilijk verteerbare zaak. De heer L.J.A. van Doorn: "Ont breekt het nu al aan enthousias me? Gelooft de voorzitter er niet zo erg meer in?' Moet Amsterdam de voorrang hebben? Als we er niet tegenaan gaan staan, kunnen we er beter mee opiibuden. Zonde van de kosten." De heer W. Baggerman: "Ik ben verbaasd. Gaan we ons zelf ondergraven? Als we in dit gezel- schap nu al zo praten.." L.J.A. van Doorn: "We moeten toch wel beginnen om vertrouwen te hebben." Ook in de raadscommissie voor de haven en de economische ont wikkeling is gisteren over het We reldhandelscentrum gesproken. "Dringend noodzakelijk dat het er komt," zei wethouder Viersen, hoe wel hjj erkende dat wellicht een iets eenvoudiger opzet mogelijk is dan aanvankelijk in de bedoeling lag..... (Van een onzer verslaggevers) VLAARINGEN De Vlaar- dingse recherche heeft een onder zoek ingesteld naar een poging een hond te verdrinken in de singel tussen de Lissabonweg en Kraanvogellaan. De hond lag vastgebonden met een panty in het water. Het dier is van de verdrin kingsdood gered door de 10-jarige Evert de Graaf. Een onderzoek naar de dader(s) had tot heden geen resultaat. P. C. Tijsen legt op de vergadering van vo2gende week donderdag het voortóttersbijltje erbij neer. Studie redenen zijn er de oorzaak van. want, zegt hij, 'Ik zou er nog best een tijdje zin in hebben.' Tijsen. leraar aan de Willem de Zwijger mavo in Schiedam, gaat geschiede nis M. O. doen. Tijsen vertelt over zijn PvdA-pe- (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM In de fracties van de politieke partijen, die vertegen woordigd zijn in de Schiedamse gemeenteraad, wordt druk overleg gepleegd over de heropening van het badhuis van de woningbouw De Eendracht aan de Eendrachts- \at in Schiedam-zuid. Het plan is ai in de raadscommissie voor Volksge zondheid en Maatschappelijk Werk geweest, maar daar kon niet tot een besluit gekomen worden over deze kwestie. Het badhuis werd in 1969 geslo ten. omdat de exploitatie-kosten voor de eigenaar te hoog opliepen. De openstelling van het badhuis zou een uitkomst betekenen voor de bewoners van Schic-dam-zuld, m- dat het merendeel van de wonin gen daar niet over een behoorlijke douche- en badgelegenheid be schikt. rïode in Sehedam. Tot voor kort was de afdeling weinig geïnteres seerd voor de party-politieke za ken kunnen wijden. De grote factor daarvoor als reden op, dat Schie dam een aantal actieve Nieuw- Linksers heeft gemist. De enkele die er waren, zijn allen verhuisd naar andere delen van het land, of omdat zü geen huis konden krijgen, of vanwege de leefomstandigheden in de Randstad. De landelijke trend van opleving in de PvdA heeft nu zo langzamer hand Schiedam bereikt en er zijn op dit moment een stel jonnge mensen die zich aan de PvdA-za- ken kunnen wijden. De grote factoe in het par tij werk blijft natuurlijk de tijd- Ook 't voorzitterschap heeft Tijsen hee.l wat uren gekost. En. 'omdat ik niet twee dingen slecht wil doen.' gaat hij zich nu wijder, aan de studie. De Schiedamse afdeling, die on geveer een 900 leden telt, kent ook nog steeds een groepje 'echte SDAP- ers'. Tijsen heeft het als zijn taak gezien om de aideling te stimule ren en alle ideeën tot hun recht Ct laten komen Met die oude stempe laars is men in Schiedam helemaa; niet ontevreden. 'Het zijn gelukki; aeen mensen die kwaad wegloper als ze ongelijk krijgen* eh daa- heeft de voorzitter vee! respite voor. De opvolger van de heer Tiv er die volgende week donderdag wordt geïnstalleerd, is de heer A. Verlin- den, FvdA-raadslid in Schiedam. DONDERDAG Nieuwstraat 12, 20.30 uur, sociëteit Quousque Tandem. Arcade, 20.00 uur, klaverjasvereni- ging Ons Genoegen. Irene, 19.00 uur. Vriendenkring. Irene, 19.30 uur, bridge Schiedam West. Irene, 20.00 uur, vergadering Hu manistisch verbond. VRIJDAG Arcade, 20.00 uur. Green's Society, dansen. DONDERDAG Obadja, 20.00 uur, werkers vergade ring. VRIJDAG Stadsgehoorzaal, 13.30 uur film voorstelling St. Joseph Mavo. SCHIEDAM: Passage, tel. 269593, 14.00 en 19.00; zo. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Zondag 14.00 uur Sjors en Sjimmie in het land der reu zen (a,D. VLAARDINGEN: Lux or, tel. 343237, De bruut van. de rimboe (14 j.). Dagelijks 20.00 uur. Zon dag 1430 uur De gevreesde speurder (a.l.). 17.00 uur De Ju doka (14 j.). Zaterdagavond is er geen voorstelling. Dr Noletsticnting: tel 260080. Se klas dagelijks bezoek van 1330— 14.00 uui x 19.00—19.30 uur; '2e klas 13.30—14.30 en 19.00—2o.oo uUr: le Klas 10.3011.30 uur. 13.30—14.30 uur en 19 00—20.00 uur! Kinder be zoek iedere middag van 13.3014 00 uur behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.00—18.30 uur VLAARDINGENHolyziekenhuh, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 13.30 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum wordt tot 18 december een tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Anna Vankeri ge houden. een Italiaanse kunstena res. Vrijdag, zaterdag en aondag in het Schiedams Stedelijk Museum weer een aantal filmvoorstellin gen. De aanvangstijden zijn: vrij dag half 1, zaterdag li en 1 uur en zondag 1 en 3 uur. Gedraaid war den Musik für Kinder, Buchstaben schreiben en 's Nachts als alle kinderen slapen. Dienstencentrum Maassluis; da. gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumentenmformatrice van de Natiunale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt". Broekweg 82 te! 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuyschool Bachplein 581. De heer A. van den Berg uit Maasland gaat 1 januari de afde ling bevolking en burgerlijke stand van de gemeente verlaten. Hij gaat naar Vorden, waar .hij deaelfde functie krijgt. Zijn opvolger is de heer P. J. van Ravensbergen uit Nieuwkoop. In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show in veelvoud". SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale. Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566, Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorplaan 10®. Zaterdag 12 december zal in Maassluis het gebouw van' de wijk- vereniging „De Komponist" worden geopend. Dit gebeurt 's morgens om elf uur door wethouder J. Smit van culturele zaken. VLAARDINGENGemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81i: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieve», Emmastraat19.00-20.00 uur. SCHIEDAM: Van 's avonds 8» uur tot 's morgens acht uur apotheek' Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035. VLAARDINGEN: Van 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur Delta apotheek, Floris de Vijfde laan 112, tel. 348888. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur, .Apotheek Rijnmond, Mozart- laan 1, tel. 2209. VLAARDINGEN: Kolpftbad, Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfondsenbad. Burgemeester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126 Zaal: 13.30-14;. 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20,30 uur; kraamafdeling; 13.30-14.30 19-19.30 uur. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. staak m geluidshinder), tel. 6109, b.g.ï. 7471, 8703 Of 5136. RIJNMOND: Meld- en Regelia- mer (voor klachten over gduidi- hinder en stank) tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel 264666: hoofdbureBU, Lange Niéuw- straat 55, tel. .259333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tuinlaan 80: 269290; Gem. Woningdienf. (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en ob- gë vallen)344444; politiebureau Westha.venka.de: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355: Brand melding: 344444; GG en GD, Ke- thelweg 17, tel 345555 (b.g.g 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, teïef. 3444; Alarmnummer brandweer; 3333. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De school- melkkaarten in Vlaardingen wor den met ingang van 1 januari 1971 een cent duurder. Dit is een gevolg van de gewijzigde subsidierichtlij nen van het Centraal Schoolmelk- comité te Rijswijk. De leerlingen van het kleuter-, gewoon lager en buitengewoon lager onderwijs krij gen een kwart liter melk, die nu ƒ0.62 kost. op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. (Van een onser verslaggevers) VLAARDINGEN Nabij het kruispunt Mendelssohnplein-Mah- lerstraat is gisteravond de 38-jari- ga E. G. van D.-Z. met haar brom fiets tegen een personenauto gere den. De bromfietsster nam de bocht naar links te scherp en bot ste teg»r* de voorrijde van de auto. De vrouw moest met een hersen schudding en een gebroken been naar het Holyziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om de geze» sfeer in de huiselijke kring md doorbreken is de YMCA Sociëteit ..De Vonk" op zaterdag vijf decem ber gesloten. Voor het grote SB' Nicolaas-bal zijn nog kaarten ver krijgbaar. De entree voor dat bal een gulden, waarvoor men. behan' eengezellige avond, ook nog W leuke surprise krijgt. Bovendien wordt er getraetecr» op chocolade-melk en een gow' kwaliteit 'vonk-speculaas'. De Sm zal zelf, te midden van de under ground-sound, in hoogst eigen 3®* soon een bezoek brengen aa® sociëteit. De minimum-leeftijd om lid V worden van „De Vonk" is zest"" jaar. Bij het eerste bezoek betaal- men één gulden, waarvoor men introduotiekaart krijgt die recc geeft op nog twee bezoeken tege betaling van een gulden. Na het derde bezoek moeten pasfoto's worden ingeleverd, w®'1' na een bewijs van lidmaatschap wordt vertrekt. De YMCA Society; .De Vonk" is gevestigd in bet CJ Gebouw 'Jeugdhaven' aan de L»11 ge Haven 129 In Schiedam.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 4