Waarde woningen daalt door verminderd woongenot Aftandse grandeur verdwijnt voorgoed m, mm EmJL L wisselblnd LEZERS-SERVICE Gebr. de Veld i COm &O^S: boetiek Schiedam heeft weinig last van de gladheid Klaverjassen tegen Hermes T.V. DEFECT Zon Koe iehuid valt op havenarbeider Ondergang Amiexatie Kans Bioscopen inlichtingen En ook nog Bibliotheken Tentoonstellingen WOENSDAG 30 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA Voorts hebben een aantal bewoners van de Schietbaan straat bezwaar ingediend te gen deze, door B. en W. aan gebrachte wijzigingen in het bestemmingsplan Bijdorp, dat tot 23 december op de ge meentesecretarie ter inzage heeft gelegen. Dit staat te lezen in Bijdorp Nieuws, het orgaan van de wijkvereniging Bijdorp. Wij helpen U direct! ■eïï^f' Van onze medewerker HANS VAN DER SLOOT Het Passage Theater gaat dicht. Voorgoed. Met ingang van 1971 zal het Passage Theater definitief ophouden te bestaan. Voor de weinige geregelde bezoekers die het Passage Theater nog had, zal de sluiting geen donderslag aan de heldere hemel betekenen. De voortekenen waren voor iedereen zichtbaar. Het Tuschinski-concern maakte er al jaren geen geheim van dat ze het Passage Theater liever kwijt dan rijk was en ze behan delde haar dan ook dienovereenkomstig: als een Assepoester. Mm pasvorm 268981 schiedam Hoogstraat lange achterweg 1 Jjeriyeuwtuwveiligtidd! tfjjm Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Agenda Maassluis Apothekers Esperanto Agendo HUISARTSEN Aiarmnummers Spreekuren Bezoekuren Soms van u? Burgerlijke stand Protest van Bijdorp tegen van MTS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereniging Bijdorp heeft een protest brief gestuurd aan de Schiedamse gemeenteraad naar aanlei ding van plannen van de gemeente om op een weiland bij de Schietbaanstraat een M.T.S. te bouwen. realisering van deze plannen hei landelijk karakter van onze wijk wordt aangetast. De oorspronke lijke bestemming van de wei was passief en recreatief groen; wij zijn van mening dat hier aan moet worden vastgehouden De wijkvereniging vreest boven dien, dat door heiwerkzaamheden en het eventueel opbrengen van een zandlaag schade aan de wo ningen zal worden toegebracht. Ook acht men de kans groot dat een verstoorde waterhuishouding in dit deel van de West Abtspolder de huizen zal beschadigen. In de protestbrief die op 16 de cember jongstleden aan de raad is gestuurd wordt gesproken, van „ernstige bezwaren" tegen de voor genomen vestiging van de M.TS „Wij weten ons de tolk van vele Bijdorpers," aldus de briefschrij vers, „als we stellen dat door de (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave pumps] St.-' Lidumastraat 78 a ©Schiedam J Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer De vrijheid in de achtertuinen wordt beperkt en de zofi zal niet meer in de kamers binnen komen, aldus de briefschrijvers. Evenals de bewoners van de Schietbaanstraat stellen de be stuurders van de wijkvereniging, de heren W. H. van Gisteren en E. Biaauw, dat de waarde van de wo ningen zal dalen door „verminderd woongenot." De vrijheid in de ach tertuinen wordt beperkt en de zon zal niet meer in de kamers binnen komen, aldus de brief. Het protestsehrijven besluit met het verzoek aan de leden van de gemeenteraad om de bezwaren in ernstige overweging te nemen en de voorgenomen wijziging v.h. be stemmingsplan niet goed te keuren. Men vraagt de raadsleden tevens de mogelijkheid te onderzoeken voor vestiging van de M.T.S. op een andere plaats. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het personeel van de VROM-dienst Is maandag avond, nadat de eerste sneeuw ge vallen was, direct uitgerukt met al het beschikbare materiaal om de door de sneeuw glad geworden we gen te bestrooien, met zout. Dinsdagmorgen om half zes werd het werk voortgezet, zodat om half tien alle hoofdverkeerswegen wa ren behandeld. Voor dit werk zijn zes vrachtwagens met elk vier ku bieke meter zout en twee kleinere wagens speciaal voor rijwielpaden ingezet. De sneeuw is voor het personeel van de VROM-dienst overigens op een nogal ongelegen moment ge komen, omdat het huisvuil zich na de kerstdagen hoog had opgesta peld en men zodoende verplicht was na de dagtaak ook in de avonduren weer- aan de slag te gaan. Met de sneeuwval is ook de be langstelling van de Schiedammers voor het strooizout toegenomen. Dinsdagmorgen stond men. ervoor in de rij bij de VROM-dienst. De eerste afnemer meldde zich al om half zes 's morgens. ROTTERDAM In een van ae ruimen van het Duitse schip Nord- licht in de Maashaven werd de 51- jarige havenarbeider A. Brand uit de Hoilandsestraat getroffen door een koeiehuid die van tien meter hoogte uit een hijs viel. De man liep een zware hersenschudding op. Hij werd opgenomen in het Haven ziekenhuis. SCHIEDAM De leden van de sportvereniging Excelsior gaan vrij dagavond 8 januari klaverjassen tegen Hermes DVS op Thurlede. Er moet zoveel mogelijk per koppel worden ingeschreven. Een week later, vrijdag 15 januari, wordt 'n propaganda-avond georganiseerd voor de cricket-afdeling van de ver eniging, waarbij films zullen worden gedraaid. De veteranen van Excelsior hou den vrijdag 22 januari hun bingo avond, die echter ook voor de jon gere leden toegankelijk is. Er zijn prijzen voor de winnaars beschik baar. Het jaarlijkse carnavalsfeest van de vereniging vindt plaats op vrij dag 12 februari, waarvoor alle leden verzocht worden om zich zo leuk mogelijk uit te dossen. De Raad van Elf van Excelsior is reeds geïnstal leerd. illusie van culturele zelfstandig heid. Zolang het Passage Theater er nog was, was er hoop op verbetering. Met de sluiting is ook die vervlo gen: alle beloftes ten spijt. Mij is de verwaarlozing van het Passage Theater altijd zeer aan het hart gegaan. Ik hield van het Passage Theater zoals je houden kan van een oud stuk speelgoed. Voor mij was het Passage Thea ter met zijn bleekbruine voorstel lingen van de vier elementen, zijn verschoten tapijten en waanzinnige veriichtlngsomamenten de tastbare overlevering uit- de dertiger jaren. Een herinnering aan een groots theatertijdperk, sfeervol door zijn aftandse grandeur die van een heel andere opvatting getuigde dan de comfortabele, op zit- en kijkgemak afgestemde interieurs van de mo derne bioscopen. Het Passage Theater was, samen met Victoria in Rotterdam het enige nog onvervalste Tuschinski- theater in het Rijnmondgebied. Een echt theater, geen consumptie- zaal voor films. Dat karakter betekent dan nu zijn eigen ondergang. Begrijpelijk. Theaters a la Tuschinski zijn in deze tijd niet langer te handhaven. Een avond naar de bioscoop bete kent voor niemand nog iets bijzon ders ondanks de collectieve bio scoopreclames. Films en publiek hebben behoefte aan kleine hand zame zalen inplaats van aan de Indrukwekkende grote theaters, die -het avondje naar de film" trans formeerden tot een lulsterijk avondje uit. Voor Schiedam betekent de op heffing van het Passage Theater overigens meer dan allleen maar een tijdelijk(?) verlies aan accom modatie. Hoe vervallen en hoe ver waarloosd ook, Het Passage Thea ter verschafte ons als laatste de Het dorp in de delta bestaat cul tureel niet meer. Het Is gean nexeerd door de omliggende steden. Voor toneel- en muziekuitvoeringen dooi- amateurs of georganiseerd door de Kunstkring moeten we ons definitief richten op Vlaardingen en voor films en grotere evenemen ten kumien we terecht in Rotter dam, precies als de bewoners van Hoogvliet en Spangen. Wat de consequenties daarvan zullen zijn, kan niemand voorspel len. Misschien zal het theater eenmaal verbouwd gaan func tioneren ais een cultureel centrum dat nieuw leven kan inblazen aan tradities als feestweken, toneel wedstrijden en programma'3 voor de schooljeugd. Misschien zal het een vast tehui- gaan worden voor de Kunstkring de Schiedamse Gemeenschap en d- toneel- en muziekverenigingen bin nen Schiedam, misschien ook za het een vestzaktheater worden da in het Rijnmondgebied de meest ge avanceerde kunst zal brengen (het Stedelijk kan dat tenslotte ook). De kans op het tegendeel van dit alles is echter niet gering. De cul- tuurmarkt laat zich tenslotte niet zo gemakkelijk beheersen als die van gebruiksgoederen en de tijd tussen de sluiting van het Passage Het tweede leven van 't Passage Theater is in aantocht en hopelijk even onoverwinnelijk als 007. Theater en de heropening ervan kan wel eens zo lang zijn dat het Schiedamse cultuurpatroon blij vend vervormd is. In dat geval blijven we in Rotterdam en Vlaar dingen onze culturele behoeften bevredigen. Een eigen kunsthuis ten spijt. Het zou daarom niet meer dan logisch zijn dat het Gemeentebe stuur en de Raad, voordat ze tot verbouwing van het Passage Thea ter besluiten eerst eens duidelijk plannen ontwikkelen over de toe komstige bestemming van het theater. En dan liefst op basis van nauwkeurige, gedetailleerde gege vens. En niet. zoals bij de aan schaffing van het gebouw, met een al reeds oude en daardoor vaag ge worden Cultuurnota in de hand. RAAM 26 (100 m achter httrtadhuU) SCHIEDAM TELEF0OH (010) 268151 T—nm WOENSDAG Nieuwstraat 12, 20.30 uur. Sociëteit Quousque Tandem. Clubhuis De Doele. 15-17.30 uur. Filmverto ning Ongeorganiseerde Jeugd. DONDERDAG Nieuwstraat 12. 20.30-00.30 uur. Contactbijeenkomst Soc. Quous que Tandem. Lange Haven 70. 18.30-00.04 uur. Jaarwisselingsbijeenkomst Cen tre Espanol, Boca de! Rin. WOENSDAG Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. Wim Sonneveld. Clubhuis v. v. Vlaar dingen, 19.30-21.30 uur: Receptie t.g.v. ingebruikneming kantine. DONDERDAG Sporthal. Instulfmorgen voor de schooljeugd. Oiympiahal. 09.00 uur. Tafelten- nistoemooi voor de schooljeugd. VLAARDINGEN Luxor: tel. 343237, dinsdag en woensdag ge slote.».. SCHIEDAM Passage: tel. 269593. You only live twice (14 jr) Dagelijks 14.00 en 20.15 uur. SCHIEDAM: Van 's avonds zes tot 's morgens acht uur: apotheek Jansen, Van Swindensingel 42, tel. 264917. VLAARDINGEN: Van- 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur, Hoylede apotheek. De Loper 18, tel. 350458. MAASSLUIS: Tot donderdagmor gen 31 dec. 8 uur: aptotheek Rijn mond, Mozartlaan 1, tel. 2209. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Merkredon, la 30an de decembro ne okazeos klub- vespero. Ni 'deziras el vi ciuj pacan kaj prosperan novjaron. MAASLAND De gemeentelijke kantoren in Maasland zullen op 31 december 's middags gesloten zijn. Hun besluit is genomen in verband met Oudejaarsavond. SCHIEDAM: In noodgevallen bel len tel. 206611. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (vooi klachten ovei geluids hinder en stank) tel 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen;, tel. 264666: hoofdbureau. Lange Nieuw straat 55. tel. 269333 Brandmel ding: 269123: GG en GD. ruinlaan 80 269290: Gem Woaingdlenss (voor dringende klachten bulten kant-ooruren via de gem brand weer) '268578 VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brana en on gevallen): 344444: politiebureau Westhavenkaüe' 342355. hoofdbu reau Delftseveer 6. 342355; Brand melding: 344444: GG en GD. Ke- thelweg 17. tel 345555 (b.g.E 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poll-, tie: 3333; politiebureau. Westland- seweg, teief 3444: Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. stank en geluidshinder), tel. 6109, b.g.g. 7471, 8703 Of 5136. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerpleln 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat: 19.00-20.00 uur. VLAARDINGEN: Het jeugdservice- bureau aam het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond van 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Blestraat 4, Jeugd finaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.3190. Filialen: Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorplaan 100b. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamaf deling: 13,30-14.30 19-1930 uur. Dr. Noletstichting: tel 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30 14.00 uur x 19.0019.30 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.301130 uur, 13.30—14.30 uur en 19.00—20.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.3014.00 uur. behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.0018.30 uur VLAARDINGEN: Holyzlekenhuis, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In tiet Schiedams Stedelijk Mu seum tot 11 januari: Leo Gestel (1881-1941); Aanwinsten 1970; kunstklassen; Saskia Koenraads; Sjef Henderickx. Xn het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 Ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x-50 Prenten- show in veelvoud". In het gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie gehouden van aquarellen en schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam. In Galerie C.C.C. aan de Hoog straat in Vlaardingen wordt tot en met 2 Januari geëxposeerd door Paul Kingma, beeldhouwwerk en Loek Lafeber, emallle objecten. Geopend op werkdagen van 11 tot 5, zondags van 1 tot 5 en 2e kerst dag van 1 tot 5. In Galerie Zwart-Wit, Dam 2 in Schiedam tot 3 januari kleurhoog- drukken van Cees vlag 'en keramiek van Jaap Ravelli. Dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrlce van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd. Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek- punt" Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuysehool Bachplein 581. SCHIEDAM Te bevragen in het hoofdbureau van politie, dage lijks van 09.00-17.00 uur (behalve op zaterdag en zondag)doublé sla- venarmband gouden binnenwerk van dameshorloge; ring met 3 sleutels: grijze jongensjas met bontvoering: handdoek met zwem broek; zwarte dameshandschoenen; bromfietsplaatje', 2 autosleutels aan ring. Te bevragen bij de vin ders; goudkleurig dameshorloge, E. Schallenberg, B. van Haaremlaaa 502; goudkleurig dameshorloge, Beuman, Cort v.d. Lindenlaan 48; kinderportemonneetje met trilt, Bosman, Lange Haven 132; bruin# portemonnee met inh„ Schneider, Havendijk 509; zwarte herenporte monnee met inh., M. van Koets veld, Alb. Thijmstraat 55; rode damesportemormee met inh., Op *t Ende, Aleidastraat 150b; knijppor- temonnee met inh,, P. Verboon, prof. K. Onneszlaan 127a; heren portemonnee met inh.. Sonnemans, Nwe. Damlaan 617; damesparaplu, Rozenburg, Tuinlaan 58 (rusthuis) dameshandtas met toiletartikelen, v.d. Vlies, Groenelaan 85; rood be werkte kinderwant, mevr. v.d. Plas, Warande 87; groen-witte kinder want: A. de Groot, Vlaardingerdijk 155; zwarte dameshandschoenen, J» B. F. van Oyen. Van Oldebarne- veldstraat 56, tel. 705670; dames laarzen. F. A. van Rongen, prof. K. Onneszlaan 155a. bruine heren schoenen. Van Deurzen. Boerhaa- veiaan 102; aansteker in warte etui. H. Zwarts, M. C. M. de Groot straat 75 (na 16.00 uur). SCHIEDAM Geboren: Natasja B. d.v. M. G. Huijzsr en J. S. van der Valk; Patrick L„ z.v. L. L. Smith 'en K. C. K. Kook; Barry, z.v. J. Admiraal en J. M. de Ruiter; Lone, d.v. M. Thomsen en M. V. Olsen; Marjolein M„ d.v. M. P, Al- bert en C. M. van Dijk; Patricia G„ d v G F J Schuurmans en W A van der Linden; Wouter, z v A P Borst en E. E. W. Verhage; Murat, z.v. Y Sengiil en G Demirci; Na- tasia. d.v. E. Compan Martinez en M. H. Kop; Olaf M.. z.v. A. W. ,M Dekkers en A. H. Appel; Babette H. E.. d.v. J. Groenewegen en W H. L. van Tilburg; Jolanda, d.v. G. Boomsma en A K van Tienen. Overleden: L. F. Hernandez Diez- nia, 41 jaar; P. J. Zwanenburg. 47 jaar; C. W. Maass. echtg. van J. A. H. van der Moer. 73 jaar; J. in 't Veen, wed. van E. Hoeke, 74 jaar; J. H. M. Roelofs, 73 jaar; J. J. Poots, 61 jaar; A. W. Roggeveen. 20 jaar; J. M. Brandenburg, 83 jaar. SCHIEDAM Geboren: Miran da. d v J C M Voliebregt en A J van Eijk; Ingerlise d.v. A Marks en A M Rombouts; Edwin z v E Kliep- ke en A A v d Most: Karina d v H van der Weijden en E de Rouw; Vincenzo z.v. G G Sanfilippo en J J M Brökling; Diana W M d.v. L B M Meijer en P J C Goudriaan: Ayten d v K Ertekin en S Türhan; Daniëlle d.v. N van Zetten en E B H van de Ruit; Danny z.v. C P de Nijs en M M v Loenen; Assel cl v P Car en H Tan; Aaltje M cl v H Ou wens en C Reine: Raymond T J z.v, T L J Nijman en W M Keijzer: Erwin H z.v. L Schalker en W N Vons. OVERLEDEN: B Kruijue de Bruijne, 72 jr; G C Harreman. 48 Jr echtg B .1 Roosloot; J E Schny- der, 80 jr wed P van der Werl'fC J M Carols, 2 jr;J w Kossen, 53 jr.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1