Politie opgetogen over verleende krediet IN TOEKOMST ,OPEN HUIS' Films in het Stedelijk Museum Stoere Poolzee klaar voor machtig karwei LEZERS-SERVICE aan drie sociale werkers Oud-PCG'er dr. Schuring naar onderwijs Meer bejaarden maken gebruik vanwarme-maalti den -dienst Heaven and Heli zaterdag in De Vonk Automaat opengebroken Recherche Open balies Tentoonstellingen Bezoekuren Inlichtingen Bibliotheken Contact Sluitstuk Bij oversteken onwel DONDERDAG 28 JAMJARI 1971 EET VRIJE VOLK PAGINA 18 Na fc-J \~:jm van de tweede verte: '.i SjC.se kan de po litie van Schiedam 't scherp- schieten in de kelder gaan beoefenen. SCHIEDAM De toewij. zing van de financiële mid delen voor de tweede verbou wingsfase van het hoofdbu reau aan de Lange Nieuw- straat heeft bij de Sehiedam- se politie grote tevredenheid gewekt. Het wordt nu onder meer mogelijk, aldus een woordvoerder van de politie om de service-verlening aan het Schiedatnse publiek te vergroten en te verbeteren. De verbouwing zal de politie tevens in staat stellen in de toekomst „open huis" te hou den op het hoofdbureau. De Schiedamse gemeenteraad verleende reeds op 24 septem ber 1969 een krediet van ruim 2,8 miljoen gulden voor de ze tweede verbouwingsfase, waarvan nu een bedrag van een miljoen gulden beschik baar komt. Agenda Vfaardingen Agenda Schiedam Apotheken Alarmnummers Spreekuren (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Volgens het jaarverslag van de Gemeente lijke Sociale Dienst was er in Schiedam, rekening houdend met de regel van 1 maatschappelijk werker per 5000 inwoners, in 1969 een tekort aan drie maatschappelijke werkers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De verstrek king van warme maaltijden aan bejaarden is in 1969 aan zienlijk toegenomen. Uit het jaarverslag van de gemeente lijke Sociale Dienst over dat jaar blijkt dit zelfs een ver meerdering met vijftig per cent te zijn in vergelijking met het jaar daarvoor. Onge veer 125 vrijwilligsters heb ben zich ingezet om de onge veer 13.500 maaltijden bij de bejaarden af te leveren. In Schiedam profiteerden onge veer honderd bejaarden van deze regelingen, die uitge voerd worden door de Stich ting Raad voor het Bejaar- denwerk. 1 "i. Hoofdbureau ondergaat verdere verinierivv in Op de krappe huisvesting van de politie in het bureau aan de Lange Nieuws traat werd overigens al in 1947 .gewezen door de toenmalige korpschef, wijlen commissaris J. H. van Veen. De eerste uitbreiding van het hoofdbureau vond plaatst m het begin van de jaren vijftig, toen men de beschikking kreeg over een eigen garage.Tevoren moest dl; politie haar auto's, toen nog be scheiden in aantal, stallen bij par ticulieren. Tijdens de behandeling van het voorstel inzake de bouw van 'n ga rage, werd destijds door de gemeen- tter&ad gesteld dat indien sou blijken, dat het bureau op de be staande plaats gehandhaafd kon worden een plan zou worden op gesteld voor uitbreiding en ver nieuwing van het hoofdbureau. In 1962 werd dit plan, de bouw van een nieuw cellenhuis. met een d&gwachtruimte en een nachtver blijf voor eventueel plotseling dak loos geworden personen, in uitvoe ring genomen. In deze nieuwbouw werden (en zijn nog altijd) ondergebracht de technische opsporingsdienst, met op de eerste etage de herkennings dienst en inlichtingendienst; ook de recherche en de kinderpolitie hebben daar tijdelijk een onderko men gevonden, In april 1966 wer den de plannen ontworpen voor de tweede fase van de verbouwing, namelijk het tussengedeelte gele gen tussen het bestaande hoofdge bouw en de gereedgekomen eerste fase. Opmerkelijk aan dit plan is dat er rekening gehouden wordt met de flexibele afmetingen van de ruim ten. zodat de binnenpuien naar bt- hoefte verplaatst kunnen worden zonder dat dit problemen geeft voor wanden, vloeren en plafonds. De tweede verbouwingsfase omvat een kelder, een begane grond en twee etages. In de kelder van ongeveer 11 bij 45 meter wordt een gescheiden pis tool-schietbaan ingericht van 25 bij 3,5 meter. Belangrijk voor de service-verlening aan het publiek is dat er ruimte komt voor opslag van onbeheerd aangetroffen fiet sen die nu nog opgeslagen worden in een pand aan de St. Annazuster- straat, maar ook elders, met het grote bezwaar dat het publiek al leen op zaterdagen kan komen kij ken naar eventueel vermiste fiet sen. Na de verbouwing zal men daarvoor elke dag op het hoofdbu reau terecht kunnen. Voorts wordt in de kelder een bergruimte inge richt voor in beslag genomen goe deren en enkele andere dienstruim ten. De indeling van de bovengrondse ruimten staat nog niet geheel vast, maar in principe zullen op de be gane grond de verkeersdienst en de geüniformeerde dienst gehuisvest worden. In het nieuwe pand komen zogenaamde 'open balies', waar het publiek sneller geholpen kan war den. Er komen ook afzonderlijke wachtruimten en spreekkamers, terwijl ie inspecteurs en adjudan ten een eigen kamer krijgen. Belangrijk is dat behalve de garage ook de binnenplaats van het politiebureau vergroot zal wor den. Voor het wagenpark, elf auto's, twee motoren met zijspan, vijftien bromfietsen en 4 snel- brommers is .momenteel nauwelijks plaats jn de garage. Bovendien komt er nu ook ruimte voor een eigen werkplaats. De binnenplaats zal tevens gebruikt worden voor stalling van in beslag genomen voertuigen, waarvan men er in de toekomst tien a vijftien zal kun nen herbergen, Op de eerste verdieping van het nieuwe gebouw komt de vreemde lingendienst. Was er in de plan ning van '1966 sprake van één man. eventueel twee, momenteel hebben vier poljtie-ambtenaren een dag taak aan de registratie en opvang van vooral buitenlandse werkne mers. Als het gebouw gereed zal zijn, verwacht men dit aantal nog te moeten uitbreiden, zodat de ver plaatsbare binnenpuien van pas zullen komen. Voorts wordt er over gedacht om op deze etage de afdeling bijzon dere wetten onder te brengen, eveneens met een balie plus spreekkamer en een wachtkamer. Ook tie herkenningsdienst die nog in de .(eerste fase' is ondergebracht, krijgt/hier meer en centrale plaats, wat belangrijk is voor de toegan kelijkheid van de centrale docu mentatie. Op de tweede (en bovenste) etage komt de ruime kantine, die met schuifwanden afgescheiden wordt van het les- en instructielo- kaa! en van de ruimte met de maquettes, die in gebruik is voor onder andere de bromfietscursus sen. Door het openen van de schuifwanden ontstaat een grote zaal, waarin korps-samenkomsten bijvoorbeeld jubilea kunnen plaatsvinden, Deae ruimte is even eens voorzien van een filmcabine, die een grote rol zal gaan spelen bij de plannen voor het houden van het 'open huis', het organiseren van tentoonstellingen, etc. Voor de derde fase gaan de ge dachten uit naar de verbouwing van het bestaande hoofdbureau, terwijl in de vierde fase een turn zaal op het cellenhuis (fase een) geplaatst zal worden. In het oude hoofdgebouw zijn op dit moment de wachtcommanant met de proviso rische meldkamer gevestigd, en de agenten-wacht met kamers voor de dienstdoende inspecteur en briga dier en de te krappe kantine, die tevens wordt gebruikt als leslo kaal. Op de eerste etage liggende ka mers van de commissaris en de hoofdinspecteur, de administratie, de vreemdelingendienst en de afde ling bijzondere wetten. Deze laatste twee afdelingen zullen dus verhui zen naar de nieuwbouw van de tweede fase. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In bet weekeind- programma van het Stedelijk Mu seum zal een vijftal films worden vertoond: Loops, een tekenfilm van Norman Mc Laren waar noch een camera noch een geluidssysteem o an te pas komt; Pen Point Per cussion, een verklaring van de be ginselen voor het vervaardigen van synthetisch geluid zoals toegepast in de film Loope en Het oponthoud, een korte speelfilm van de Neder- laander Nico Crama. De voorstelling wordt besloten met Piet's Haring Een Openbaring waarin de samenstellers de spot drijvsn met de verkoopbevordering en That Mouse, een dierenverhaal over een onstuitbare ingebeelde muis en een domme beer. Door in grijpen van de andere dieren in het bos wordt de verwaande muis een lesje geleerd. Op vrijdag 29 januari wordt be gonnen om 12.30 uur en 20.30 uur, óp.zaterdag om 11.00 uur. 13.00 uur en 15.00 uur en op zondag start de voorstelling om 13.00 en 15.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de YMCA so ciëteit "De Vonk" aan de Lange Haven 129 treedt zaterdag 30 ja nuari de underground-formatie "Heaven and Heli" op- Er wordt 's avonds om acht uur begonnen. De band "Heaven and Heil" be staat uit vijf man en is vooral be kend geworden door liet spelen van nummers van The Who en Jimi Hendrix. Kaarten kunnen vrijdag avond al afgehaald worden in de mini-sociëteit 't Vunderke tegen betaling van 2.50 gulden. SCHIEDAM Leo de Kruis, olieverfschilderijen over Schiedam en omgeving, en Lucie Bakker, ke ramiek, exposeren vanaf vrijdag 29 januari in galerie Zwart-Wit, Dam 2. zijingang Oase. De opening vindt plaats om acht uur 's avonds. De tentoonstelling zal in de galerie te zien zijn tot en met 20 februari. rCuv (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM L. Smit en Co's nieuwste aanwinst, de stoere Pool zee (dinsdag door de werf De Mer- wede aan de Internationale sleep dienst overgedragen) staat voor een machtig bergingskarwei. De sleepboot moet naar Sardinië. Daar, op de scherpe rotsen, ligt zwaargehavend de Liberiaan Uni verse Patriot, een tanker van 150,000 ton. Bergingsinspecteur C. J. Rom Colthoff en een ploeg dui kers zijn al op het eiland in de Middellandse Zee. Er schijnen moeilijkheden te zijn. De mannen van Smit kunnen gee,; enkel bootje huren om naar de Universe Patriot toe te varen. De Sardijnen stellen alles in het werk om met enkele kleine slepertjes het karwei zelf te klaren... DONDERDAG Nieuwstraat 12, 20.00 uur, con tactbijeenkomst sociëteit Quousque Tandem. Irene, 20.00 uur. dia-avond Nivon. VRIJDAG De Toekomst. 20.00 uur. drive-in show Excelsior20. VRIJDAG Stadsgehoorzaal. 20.15, blijspel Nee schat nu niet. VLAARDINGEN: Van 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur Delta apotheek. Floris de Vijfde laan 112. tel. 348888. SCHIEDAM: Van half zes 's avonds tot acht uur 's morgens voor spoedrecepten bellen 264918. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur Rijnmond apotheek, Mozart- laan 1, tel. 2209. In het Scliiedams Stedelijk Mu seum tot 22 februari een over zichtstentoonstelling van Jacob Boots en een expositie van schil derijen. grafiek en tekeningen van Sies Bleeker. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126 Zaal: 1330-14: 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur: kraamafdeling: 13,30-1420 19-19,30 uur Dr Noletstichting: tel 26QG80. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14 00 uur s 19.09—19 30 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.09—20.00 uur: le klas 10.30—11.30 uur, 13.3014.30 uur en 19.00—30.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.30—14,00 uur. behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.001830 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenbuls, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 1920 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1820 uur. Klassedagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. RIJNMOND; Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel 262626 SCHIEDAMAlarmnummer politie (uitsluitend tn spoedgevallen) tel. 264666; hoofdbureau. Lange Nieuw - straat 55, tel. 269333 Brandmel ding: 269123; GG en GD. Tulnlaan 80 269290: Gem Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem oranfl- weer) 268578 VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding oranu en on gevallen): 344444: politiebureau Westhavenkaae 34235b. noutdbu- reau Delltseveet 6, 34235b. Brand melding: 344444; GG en GD, Se thelweg 17. tei 345555 b.g.E 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli- tie: 3333 politiebureau Westland- seweg, telet 3444Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a stank en geluidshinder tel 6109. b.g.g 7471. 8703 of 5136 VLAARDINGEN: Informatiebu reau voor dienstplicht en alterna tieven. Interkerkelijk Sociaal Cen trum, Emmastraat 71, wekelijks spreekuur op maandagavond van 7 tot 8 uur. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks '*an 10 tot U uur spreekuur leidster: eerste en derdp dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag, middag van hall 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voo: Huishoudelijke en Gezinsvoorüch- ting afd Vlaardingen houdt tedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot. 12 uur spreekuur m „Het Hoek punt- Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAMMaatschappelijk werkster Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uui in de Dr v, d Kuvschool Bachpleln 581 Het wijksspreekuur van de ge meentelijke sociale dienst m het wijk gebouw van de Vlaardingse vereniging van gezondheidszorg Groene Kruis-Oranje Groene Kruis op maandag van 14.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 10.30 tot 12.30 uur is komen te vervallen. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118, Iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur. VLAARDINGEN: Het jeugüservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond var- 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel 266566. Piiialen: Lorentzlaan 6, Dr Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaai: Arcbimedesstraat. VLAARDINGEN7 - Gem. Biblio- tfteek: Centrale: Pransens traat 6, 'tel. 34.81.90. Filialen: Dirk de Der- delaan 43 Van Hogendorplaan 100b. De rooms-katholieke vereniging voor maatschappelijk werk had in het verslagjaar de beschikking over drie krachten, waaraan men er nog twee wilde toevoegen; de Neder lands-Hervormde vereniging had geen maatschappelijk werkers in dienst, maar ontving de toezegging van de diaconie voor de aanstelling van twee krachten; de Gerefor meerde Vereniging voor maat schappelijk werk wilde er ook een maatschappelijk werker bij. Men kan reeds beschikken over twee krachten, waarvan er één belast is met de leiding van de gezinsverzor ging. De vereniging Humanitas had voor het rayon Schiedam-Vlaar- dingen één maa'schappelijk werker en wilde daar een bij. Voort-, had de Gemeentelijke Sociale Dienst twee mensen als maatschappelijk werker in dienst en wilde met twee mensen uitbreiden. (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM —De oud-voorzitter van de PCG in de Schiedamse ge meenteraad en lid van de Tweede Kamer, dr. H. A. Schuring, is be noemd tot inspecteur van 't voort gezet onderwijs bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Hij zal in deze functie belast zijn met het toezicht op het economisch en administratief onderwijs. De benoeming gaat in op de dag dat hij zijn nieuwe functie zal aan vaarden. In de Sweede Kamer treedt de heer Schuring thans op als onderwijs-specialist. Zijn naam komt dit jaar niet meer voor op de nieuwe kandidatenlijst van de Christelijk Historische Unie. In de Raad voor het Bejaarden- werk hebben afgevaardigden zitting van alle in schiedam werkende in stellingen voor maatschappelijk werk of kruiswerk. In een aantal secties heeft de Raad allerlei pro blemen behandeld of weten op te lossen. Voor het klaarmaken van de maaltijden werd hoofdzakelijk ge bruik gemaakt van de diensten van de beide Schiedamse ziekenhuizen en van enkele bejaardencentra. Het ligt in de bedoeling dat het dienstencentrum, dat aan de Nieu we Bamlaan-Honnerlage Grete- ïaan zal verrijzen, in de toekomst het centrum zal worden voor de versterking van de warme maal tijden. Het in het verslagjaar ont wikkelde plan daarvoor is de ge meenteraad inmiddels gepasseerd. De gemeente heeft het exploitatie tekort van de stichting dat in 1969 3800 gulden bedroeg, gedekt met een even grote subsidie. Door een gift kwam men tevens in het bezit van een aantal pannensets, waarin de maaltijden kunnen worden rondgebracht. De Raad voor het. Bejaardenwerk heeft in het verslagjaar wederom gewezen op de noodzaak van een verpleegtehuis in Schiedam voor somatisch-zieke en demente be jaarden, Dit als sluitstuk voor 'de goede voorzieningen via bejaarden tehuizen'. In 1969 is ook een poging onder nomen om in samenwerking met een plaatselijk reisbureau te ko men tot het verzorgen van vakan tiereizen voor bejaarden. Ondanks de publikaties hierover in de pers. is de deelname aan de reizen, aldus het jaarverslag, niet meegeval len'. In het verslagjaar hebben zich bij de sectie bejaardensociëteiten «nkele problemen voorgedaan door de huisvesting van de r-k. bejaar densociëteit in het gebouw naast de Havenkerk. De bezoekers waren hierdoor verplicht een trap met 26 treden te beklimmen, wat voor een flink aantal bejaarden bezwaarlijk was en een aanleiding vormde het bezoek aan de sociëteit te staken. De sectieleden hebben pogingen in het werk gesteld om deze verve lende situatie op te lossen. In het verslagjaar heeft de gemeente Schiedam ten slotte ruim 6600 gul- den subsidie uitgekeerd aan de Schiedamse bejaardensociëteiten. Volgens het jaarverslag Is er ii dat jaar tussen de maatschappelijk werkers van de diverse verenigin gen veelvuldig contact onderhou den en werden eveneens werkbe sprekingen gevoerd. Op één van de bijeenkomsten werd besloten een gezamenlijke folder uit te geven over maatschappelijk werk. Plannen, geopperd in 1959 om in samenwerking met besturen van bejaardentehuizen tot een centrale registratie van wachtlijsten te ko men, zijn inmiddels al in een ver gevorderd stadium. Ook het geza menlijke spreekuur in Kethel' Groenoord. waar door de maat schappelijk werkers op werd aan gedrongen, is inmiddels gereali seerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de nacht van dinsdag op woensdag is,een sigarettenautomaat in de Van der Driftstraat opengebroken. De in houd van de geldlade wordt ver mist. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 63-jarige mevrouw A. C. B.-M. werd gister middag bij het oversteken van het Verploegh Chasséplein onwel en viel tegen een passerende vracht auto. Zij is met kneuzingen en een hersenschudding" naar het zieken huis vervoerd.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 4