Gewraakt artikel 29 geschrapt Over vier weken begint bouw van winkelcentrum Jk had dank je wel J ganzen in1 illemstad bekijken Li'SfEUS.SEKVICli Nota toch in het openbaar in discussie EHBO-lessen in Arcade Motie over wanche- eerdeling aangenomen Zwemfeest van W o ter vr enden geslaagd Spijt Trio tegen Niet in de nota Inlichtingen '.70ENSDAG 3 FLidKuzuu ism PAGINA 14 Burgemeester Van Dijck (midden) weer terug van weggeweest. (Van een onzer verslaggeefsters MAASSLUIS De Maassluise Raad heeft het gisteravond weer moeilijk gehad (of liever gezegd, zichzelf moeilijk ge- maakt) met het -winkelcentrum Koningshoek. Zwijgend protesterende middenstanders. Agenda Vlaardingen Apothekers Tentoonstellingen Bezoekuren Alarmnummers Spreekuren Burgerlijke stand Inenten Sociale gids Bibliotheken Soms van u? hEl V Hi J h vuliv Gemeenteraad Maassluis buigt voor l uirowoi] t n Uren gingen voorbij met betogen, moties indienen en behandelen en schorsingen van de vergadering, terwijl uiteindelijk toch het voor stel van het college it aangeno men. Het punt waar het om ging was het -gewraakte' artikêl 29 in èen overeenkomst met de ontwikke lingsmaatschappij- Eurowoningen N.V. Aart Eurowoningen heeft de gemeente een stuk grond verkocht voor de bouw van het winkelcen trum, Aan de verkoop is een aantai voorwaarden verbonden. Eén ervan was, de Eurowoningen zich verplichtte over de verdeling van de branches, de toewijzing van de winkelpanden 'én over de koop- of huurprijs van de uit té geven winkels, overleg te plegen met B. en W. Daar komt de inhoud van artikel 29 op neer. De raad heeft dit artikel inder- tijd in de voorwaarden opgenomen om 'een greep op Eurowaningeo te houden', zo vertelde burgemeester W. J. D. van Dijck. 'Maar als ik ergensspijt van heb, dan is het hiervan', betoogde hij o.a. tijdens zijn bijna anderhalf uur durende verdediging van het collegevoor stel- Er waarom? Eurowoningen kan geen belegger (bouwer) vinden om dat de onderhandelingen afknap pen op bezwaren tegen artikel 29. De beleggers gaan er volgens de burgemeester vanuit dat. wanneer zij het risico moeten dragen, ook een eigen beleid moeten kunnen voeren. Overigens is er volgens de bur gemeester niet één gemeentebe stuur' te vinden dat werkt met voorwaarden zoals Maassluis die in z(jn artikel 29 heeft vastgelegd. Kortom, zou het artikel niet wor den geschrapt, dan zou Maassluis zijn winkelcentrum de eerstkomen de jaren wel kunnen afschrijven. Behalve het trio Westerhof 'aj.p.». Vreugdenhil (ar.p.) en Van der Lelij (k.v.p.i vond ieder een dat het artikel dan maar ge schrapt moet worden, omdat toch eindelijk eens met het winkelcen trum begonnen moet worden. En volgens Eurowoningen kan men, nu er een voor haar positief besluit is gevallen, binnen vier weken, gaan bouwen. Tweede argument om het artikel te laten" vallen was. 'dat er eigen lijk toch niets instaat Er wordt in gesproken over overlég met B. en .W. wat nog geen medebeslissings recht is.zo werd o.a. aangevoerd. De raad (behalve het trio), wilde wel dat B. en W. een vinger in de oao houden wpt betreft de bran cheverdeling. Daarom kwam er een motie van PvdA. VVM'30 WD. D'6« r>pR en é°n I'd van de geza- menb'ke ehristeli'ke fracties, waann het co'lege wordt verzocht er voor te zowen dat het betrokken wordt hi' h^t overleg over de bran- chevero'aüng. Tn dezelfde motie wordt het college ook verzocht staooen te ondamemen ondat de winkeliers in het huidige nood win kelcentrum Ktelo'-va.n )n West voor- ran" wordt rich te vestigen. rj-r,nin?5hoek. Noch het college, noch de over grote meerderheid van de raad had moeite met de motie. Met de "stem men van Vreugdenhil tegen Wes terhof en Van der Lelijtegen werd deze aangenomen.. Met dezelfde stemverhouding haalde de motie-Deibei het .ook. Daarin wordt gepleit voor een bouwbegeletdingscomrnissie die zo mogelijk op die dag, waarop de eer ste paal voor het nieuwe centrum wordt geslagen, moet worden geïn stalleerd. Tevens wordt er uitdrukkelijk in vermeld, dat in die commissie in ieder geval vertegenwoordigers van plaatselijke middenstand en huis- vrouwenorgarüsatiés-jzitting krijgen - Deze commissies zal -oók ihsprSk moeter/ krijger, over 'de, verdeling van branches in het centrum. Dan was er nog de motie-Vreug- deahil met het verzoek de beslis sing over het schrappen van arti kel 29 een maand uit te stellen. Hij wees op de vergadering die er 23 februari over de nota Koningshoek is. Voor die bijeenkomst zijn des kundigen uitgenodigd. De heer Vreugdenhi] vond dat hij eerst na deze vergadering een duidelijk standpunt zou kunnen formuleren. "Ais we de beslissing uitstellen zou ons dat nu verlossen van het gevoel dat we met de rug tegen de muur staan," meende hij. Want niet alleen van hem. maar ook van verschillende andere frac ties kwam de vraag waarom nu zo plotsklaps de artikel-29-kwestie behandeld moet worden en waarom er met geen woord over wordt ge sproken in de nota. Volgens de burgemeester kon de brief, gezien het tijdstip waarop die binnenkwam, niet meer in de nota worden verwerkt, omdat de raad door middel van een motie die nota voor de 15 januari had geëist. En wat de motie van de heer Vreugdenhil betreft merkte ,de bur gemeester op: 'Het' gaat niet over een pond suiker of koffie, maar om een belegging van 6 miljoen. We kunnen de zaak niet nog eens een maand aanhouden". Bovendien had hij Eurowoningen beloofd, voor vanmorgenhalf tien te vertellen wat de raad besloten had. Verder wees hij alle veronderstellingen, als zou het college gezwicht zijn voor Eurowoningen en met een overhaast advies gekomen zijn. van de hand. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens het zwemfeest van de Schiedamse zwemvereniging 'De Watervrien den' tn het Sportfondsenbad zijn alle 39 kandidaten voor het diplo ma A geslaagd, terwijl van de 36 kandidaten voor het B-diploma er drie moesten worden afgewezen. Na het diplomazwemmen gaf een groep van de Utrechtse Water- vrienden een demonstratie show- zwemmen en figuurzwemmen. Het. ligt in de bedoeling in Schiedam ook t' dergelijke demonstratie- groep te vormen, waarvoor me vrouw Van Sel.-n-Van Tol inmid dels -Is leidster is aangetrokken. mm i MIDDENSTANDERS II I STIL PROTEST (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS -Zwijgend zaten ze tijdens de Maassluise raadsver gadering op de publieke tribune: vele leden van de middenstands- vereniging Samenwerking. Ze voer den een protestactie. En dat hield in: één uur lang doodse stilte in acht nemen. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS De nota, waar alles in moet staan over het nog té bouwen winkelcentrum Konings hoek in Maassluis-West. zal toch in een openbare raadsvergadering, aangevuld met deskundigen, wor den behandeld. Van alle kanten is daar om gevraagd en het college heeft ja gezegd. Wie die vergadering wil bijwo nen, zal de avond van de 23ste, het tijdstip waarop de nota ter discus sie komt. op tijd in de Caland l.t.s. moeten zijn. Als de belangstelling voor het onderwerp dan tenminste nog net zo groot is als gisteravond. Toen moest een groot aantal geïn teresseerden op de stoep blijven staan. IVant Samenwerking is het' hele maal niet eens met de gang van zaken rond Koningshoek. Hun angst is, dat er door het schrappen van artikel 29 door Eurowoningen helemaal geen rekening met hun belangen wordt gehouden. Ze wil len ook een vinger in de pap. Ze vrezen hoge huren als Euro woningen 'alle macht in handen krijgt'. Ze hebben pamfletten ver spreid met de tekst: Worden con sument endetaillist op 2 februari door het gemeentebestuur verkocht en verraden? In de raad bieek weinig waarde ring voor deze actie van de mid denstanders. Raadslid M. B Dui- melaar ip.v.d.a.) vond het lammer. Wel vónd hij dat de middenstan ders nu toch eindelijk wel eens mogen weten hoe ongeveer de huurprijs in het nieuwe winkelcen trum komt te liggen. Onder voor behoud deelde burgemeester mee: ongeveer 140 gulden per vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakt? Ook de burgemeester vond de manier van optreden van de mid denstanders helemaal niet aardig 'Ik had dank je wel verwacht, maar geen plakaten op de ramen.' zei hij o.a. Hij vond dat de middenstanders helemaal niet ontevreden hoefden te zijn ('Ik zou de winst- en ver liesrekening van de heren wel eens willen zien'). Want: terwille van de plaatselijke middenstand heeft het gemeentebestuur, ondanks een toeneming van de bevolking met duizenden, een gxote uitbreiding van het aantal winkels afgeremd. En: In het belang van twee grote Maassluise levensmiddelenzaken heeft het college Albert Heijn bui ten de deur gehouden. Maar of de huisvrouwen daar blij mee zijn...' aldus de burgemeester (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De practische lessen van de vereniging voor EHBO "Christophorus" beginnen dinsdag 9 februari om acht uur in gebouw Arcade aan de Lange Ha ven. Voor de cursus die tevens recht geeft op deelneming aan de Teleac-cursus voor EHBO, kan men zich telefonisch opgeven bij de nummer: 708290. 705405. 705954 en 265027. De vereniging heeft overigens de beschikking over dértien eerstehulp posten verspreid over Schiedam, te weten: Tollensstraat 19b, Nieuwe Haven 75b. Jacques Urlusplein 64, Parkweg 4. Van Raalteplein 15. Boerhaavelaan 122, Van Karne- aeekstraat 78. Van Heuven Goed hartstraat. 16 Maasstraat. 6. An- ttionie Muysstraat 63a, Broersveld 165, Vondellaan 26a en Vlaardin- eerdijk 255a. S Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM D e afdeling Schiedam van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Ver eniging heeft het excursie- en bij eenkomstenprogramma voor de maand februari vastgesteld. De Strandwerkgroep houdt dins dag 2 februari bij de heer Otten, J. P. Coenlaan 5 in Vlaardingen een bijeenkomst, waar ook niet-leders 'die hun komst wel tevoren moeteD melden), welkom zijn. De Plan- tenwerkgroep gaat op 3 februariin de Van Hogenddrpschool winter,- kenmerken van bomen en heepters determineren, die als verlengstuk van'de vorige week zaterdag onder nomen excursie naar het Kralingse Bos. Op zóndag 7 februari vertrekt dé Vogel werkgroep naar Willemstad en omgeving om de daar overwin terende ganzen te observeren. Het ligt ook in de bedoeling om met excursie-leider D. H. van Kampen een kijkje te gaan nemen in de omgeving van Strijen in de Hoek- sche Waard. Om 8.30 uur vertrekt men van het station Vlaardingen- Oost. Eveneens om 8,30 uur, maar dan an het Kolpa-bad vertrekken de vogelaars voor een zwerftocht dooi de Brokpolder langs de Bommeer en de Bonervliet. Hier verblijft momenteel een grote groep veldui- len en een buizerd De tweede bij eenkomst van de Strandgroep in februari vindt plaats op 16 februari ten huize van de heer W. de Ruiter. Van Hoeendorplaan 42c, Vlaardin gen. Ko Zweeris, hoofd van het Voor lichtingscentrum voor Natuurbe scherming in Amsterdam, vertoont op 18 februari in gebouw Triangel de door hem gemaakte film „Ver kenning door Turkije", opgenomen tijdens een onlangs ondernomen reis met Jan Strijbos. In deze kleu renfilm kan men in Nederland voorkomende vogelsoorten zien die in Turkije overwinteren. Ook is aandacht besteed aan de flora en ie insectenwereld. De heer Zweeris zal tevens docu ments tie-materiaal meenemen van het Instituut voor Natuurbescher ming en Natuurmonumenten. De Vogelwerkgroep gaat zondag 21 fe bruari op excursie naar het Groene Strand van Voorne, waarvoor men zich telefonisch kan aanmelden op nr. 347428. De vogelaars ten slotte ronken op 27 februari êén trip naar Hoek van Hólland. WOENSDAG: Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. musical Hair. DONDERDAG: Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. musical Hair. VLAARDINGEN: Van 's avonds zes tot 's morgens acht uur apo theek Walrave, Hoflaan 49, tel. 342093. SCHIEDAM: Van 's avonds half zes tot 's morgens acht uur voor sooedrecepten bellen nummer 264918. MAASSLUIS: Avonddienst tot zaterdagmorgen acht uur apotheek De Jong, Markt U, tel. 2234. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot 22 februari een over zichtstentoonstelling van Jacob Boots en een expositie van schil derijen. grafiek en tekeningen van Sies Bieeker. SCHIEDAM: Gem Ziekenhuis tel 269126 Zaal: 1330-14: 19-1930 uur: klas: 13.30-15. 19-20 30 uur: kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur Dr Noletstichting: tel 260080 3e klas dagelijks bezoek van 1330— 14 00 uur x 19 00—1930 uur: 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20 00 uur; le klas 10.30— II. 30 uur 13 3014.30 uur en 19 002000 uur Kinderbezoek iedere middag van 13 3014 00 uur behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.0018 30 uur VLAARDINGENHoiyziekenhuls, tel. 345666. dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tót 18.30 uur Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur VLAARDINGEN: Informatiebu reau voor dienstplicht en alterna tieven. Interkerkelijk Sociaal Cen trum. Emmastraat 71, wekelijks spreekuur op maandagavond van 7 tot 8 uur. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 13 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: tedere donderdag middag van half 4 tot half S, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst De consumentenlnformatrlce van de Nationale Federatie vooj Huishoudelijke en Gezinsvoorllcb- ting iifd Vlaardingen houdt Iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt Broekweg 82 te' 349264 SCHIEDAM Maatschappelijk werkster tedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uui in de Dt v d Kuvse.hool Bachplein 581 Het wjjksspreekuur van de ge meentelijke sociale dienst tn het wi.ikgebouw van de Vlaardingse vereniging van gezondheidszorg Groene Kruis-Oranie Groene Kruis op maandag van 14.00 tot 15.30 uur en op vrijdag van 10.30 tot 12.30 uur is komen te vervallen VLAARDINGEN: Gemeentéliik inlichtingenbureau. Veerplein 118, iedere vrijdag van 1900-20.30 uur Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Gcudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur VLAARDINGEN: Het Jeugciservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond var 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM, GEBOREN: Cornelia H. d. v. F. D. van der Knaap en D. C. Bernard: Michéle E. B. d. v. F. M. Boels en M. P. W. Heuts; Robert J. z. v. J. de Goede en M. de Heer; Johanna A. d. v. M. 3. Spits en M. Rademaker; Marco z v- G M. G. Collignon en H. C. W. Suijker: Berry C. z. v. W. H. Sshuis ei. A. Schouten; Sandra d. v. F. J. Zuidema en S. Sol; Johan na A, d. v. F. A. J. Beukers en M. C. Kazen broot OVERLEDEN; P. Wisse. 85 jr; M. van Rijswijk. 78jr: P. j Boef. 63 jr. echtg. W J van Oer: ,l. H. Frtjclal. 89 jr; J E van Raai.i 76 jr. Donderdag (mórgen) kan men bij de Vlaardingse hulsartsen thuis kinderen kosteloos laten inenten Dit kan gebeuren tussen half 2 en 2 uur. Het gaat om inenten tegen pok ken voor kinderen die nog geen 2 jaar zijn en om inenting tegen dif terie, kinkhoest, tetanus en kinder verlamming voor zuigelingen en kleuters. Aan kinderen, die een half jaar geleden de derde injectie tegen dif terie, kinkhoest, tetanus en kinder verlamming kregen, moet èen vier de injectie worden gegeven om de immuniteit voor een paar jaar te bestendigen. Men moet de oproepkaart mee brengen, of het oranje inentings boekje. Kinderen die in 1967 volledig zijn ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus en kinderverlamming, kó men voor herinenting in aanmer king. Ook weer om de immuniteit te verlengen. RIJNMOND: Meld- en Regel ka mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel 282626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie dtsluitend tn spoedgevallen) tel. ^o4666: hoofdbureau. Lange Nieuw- straat 55. tel 269333 Brandmel ding: 269123; GG en GD ruinlaan 80: 269290; Gem Woningdfenst (voor dringende klachten bulten kantooruren via de gem brand weer) 268578 VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen): 344444: politiebureau Westhavenkade- 342355. hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355; Brand melding: 344444: GG eD GD, Ke- theiweg 17. tel 345555 (b.gjz 343541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau. Wéstland- seweg, telef 3444: Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a stank en geluidshinder), tel. 6109, b.g.g. 7471, 8703 of 5136. De wethouder van sociale zaken en volksgezondheid in Vlaardingen, mevrouw L. van Duijn-Spruijt, is op het idee gekomen een sociale gids samen te stellen. Die gids Is er, in twee delen zelfs. De wethou der riet de gids als een wegwijzer om de hulpzoekende naar de juiste Instantie te verwijzen. In de gids vindt men uitgebreide informatie over tal van instellingen, vereni gingen en organisaties. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha- ven 131, tei 26877: Centrale Jeugdbibliotheek Dam 8 tel 266566, Fihalen: LoreritzlaaB 6, Di Wi- bautplein 129 Parkweg 220. Lelie straat 10 De Biestraat 4. Jeugd finaal: Arcntmcdesstraat VLAARDINGEN: Gem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat g, tei 34.3190. Filialen- Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorpla&n 100b. SCHIEDAM— Te bevragen akn hét hoofdbureau van politie te Schie dam, dagelijks van 09.00 uur 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Doublé dameshorloge zonder band; herenhorloge; paarse kindertas met inh.; bruine lederen hand schoenen: hangslot; Jongensfietsje (post Kethel)houten hamer voor str. makers. Te bevragen bij de vinders Doublé damesarmband, De Nijs, W. Brouwerstraat 37; doublé? dames- polshorloge, Damen Mackaystraat 56; bankbiljet, J. A. Timmermans, Jan Oudegeeststraat 4: herenhor loge met zwart bandje. Bode, Rem- brandtlaan 17b, (tel. 267055); gou den ring, drogist Malta, Hoogstraat 4: goudkleurig kettinkje, Winkel Schamlé, Branderssteeg 5; gouden damesring met parel. Ridderhof, Handellaan 29. Delft, tot 18.00 uur bij de Gast, Hoogstraat; double armband. M. v.d. Spek. Lambertus- straat 191B, Rotterdam, têl. 118385: gouden zegelring, D. A. de Wit, Rubensplein 23; bruine tas met inh., A, Scheefhals, Maria- straat 71a, blauw etuitje inh. me dicijnen, Rotteveel, Iependaal 50, tel. 705477; bruin etui met 5 auto sleutels, Mevr. de Smit, V. 's-Gra- vezandestraat 15a; zwart sleutele tui met 7 sleutels, O. Feerbolte, Dirk Schëferplein 89; vulpen, H. Kruse, Johann Straussplein 238; een paar lederen motorwanten, A. de Vlieger, Boerhaavelaan 109; blauwe poncho, Kwint, IJsselmon- desestraat 49; lederen pet. A. Le lieveld, Troelstralaan 26: een grij ze herenhandschoen, B u g e n t Schaperlaan 84; sjaal (streep), Vulpen, Paulus Potterstraat 60; hockeyschaats, V. Vliet, Ribeslaan 17; autoplaid. Drijver, Meeuwen singel 41; diverse studieboèken, chef afd. bestelling, postkantoor. VLAARDINGEN Gevonden aan het hoofdbureau: ƒ2,40: he- renbrii; 3 sl.; 2 si.; 2 sl.; 3 si.; wekker; kabelslot: reinigingspasta; peddels. Den Blauwer, Lepelaarsingel 52, 1 b.b.; v.d. Valk, Kievitlaan 38, 1 b.b.; Van Minnen. Salviastraat 16a, loonzakje; v.d. Kroon. Kemper- str 11a, kinderportem.; M. Dijks hoorn. Eijkmanstraat I, portin.; v. Vooren, v. Hogendorplaan 145a, daniesportm. Nijman. Philips de Goedestraat 12, damespolshorloge; Nierop. Dahliastraat 1, dameshor loge: Maasakker. Spiegelstraat 52a, dameshorloge; J. Kolenbrander, Leeuwerikstraat 20. herenhorloge; Mevr. Los, Thomas a Kempisstraat 160. kinderarmband; Maarseveen, Lepelaarsinge] 70. trouwring; Mevr. de Graaf. Lissabonweg 279, ring; H, Smits. Dr. Brugmanstraat 18. hanger: Goudswaard, chopin- straat 26c. herenbril; Waningen, Sonystraat 28. dameshandschoe nen; v.d. Walke. Duifstraat 26, want; H. J. Knoester. Karei de Grotelaan 165, damesschoenen; v.d. Walke. Duifstraat 26. kleuter schoentje: v. Vorst. Liesveld, he renschoenen: Dries. Jon. v. Bijnen- straat 18. etui: v.d Steen Borneo- straat 28 dameshandtas: Eikelen boom. Boisotst.raaf 43 kindertasjé; Bijl, Vaartweg 28 diplomatentas; Ronde. Buizerdstraa! 11. koffer; Mevr 'Rroere. P K nrossanrtstraat 225, aktentas: Gerding. Macronï- straat 69b poes: Vlaaringerbroek, Callenburgstraat 97 pL hoes: Broekman. R. Houtstraat 43a. wa terpas,

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 4