Bestuur reageert op geruststellende verklar ingen: .1 Eerste ronde DIJKSHOORN! LEZEltS-SEKV ICE Maassluis krijgt meer armslag T.V.-toppers I eer tig jaar 1 trouwe dienst Olievergasser in brand IJzeren hond botst tegen vrachtauto Geldkistje ontvreemd Uitgeput GOED GESCHOTEN met een bril van WETSTEYN Daffodil en PAF PASFOTO'S FOTO v. d. AREND Bibliotheken Junioren eld voor plannen beschikbaar ^uxvDERDAG 4 FEBRUARI 1971 HET VRiJE vult. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het enige clubhuis van Vlaardingen, De Haven, verkeert wel degelijk in een financiële noodsituatie. De stichting verwacht tegen het einde van dit jaar in ernsti ge moeilijkheden te komen als er niet snel iets wordt gedaan aan de subsidieregeling. Zelfs zou sluiting van het clubhuis dreigen. Dat is de strekking van een brief, die het clubhuis bestuur gisteren heeft verstuurd aan de gemeenteraad. ST.- LID IJTN A STRAAT I SCHIEDAM TEI-EFOON 26.78.4» Zondag 7 februari 1971 - Nederland 1 20.25 uur: De kleine waarheid (6) 21,20 uur: Herkent u deze melodie attoENELfULN 79 tüwmm Zaterdag 6 februari 1971 - Nederland 1 21.15 uur: Dit is Shirley Bassey 22.05 uur: De monnik VOLAUTOMATISCH AirrOIWOBIELREDRTlJF Zaterdag 6 februari 1971 - Nederland 2 20.21 uur: Marciis Welby 21.41 uur: Cabarettaria NIEUW DIRECT KLAAR VOLGENS EEN GEHEEL NIEUW PROCfiDB HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM Zondag 7 februari 1971 - Nederland 2 20.45 uur: Dubbeldekkers 21.35 uur: Video Haak in op de T .V.-RECLAME door gebruik te maken van deze rubriek. Inlichtingen: Spulweg 30 Dordrecht - Teleï. 01850—3545? Agenda Vlaardingen Apothekers Tentoonstellingen Alarmnummers Spreekuren Inlichtingen Sociale gids CHU Uisco Dienst Husky's Zaterdag komt De Husky's in de Vlaardingse klup Intria Kaarten zijn vanaf half acht voor een rijksdaalder aan de zaal Triangel verkrijgbaar (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De realise ring van een groot aantal werken en de aankoop van panden en gronden, waartoe de gemeenteraad reeds be sloot 'n de jaren 1968, 1969 en 1970, kon niet plaats vinden door Let ontbreken van finan cieringsmiddelen. Voor clubhuis De i laven (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —Bij een in braak in een Chinees-Restaurant Dirk de ni-laan is vannacht een geldkistje met een inhoud van iso gulden ontvreemd. De inbrekers verschaften zich toegang door een ruit in te trappen. I i. sluitin De brief is een reactie op het antwoord, dat B. en W. hebben ge geven op vragen van de PvdA- raadsleden Krabben en Emmelot. Het college bleek daarin van me ning te zijn, dat er in Vlaardingen, anders dan in andere plaatsen, geen sprake is van directe nood. In de door voorzitter C. A- van Eendenburg ondertekende brief wordt een opsomming gegeven van alle pogingen, die het stichtingsbe stuur in de laatste drie jaar heeft gedaan om de bestuurders op het stadhuis te doordringen van de noodzaak het clubhuis de finan ciële armslag te geven, die het no dig heeft om het -werk aan mini male eisen te laten voldoen. In 1968 heeft het Haven-bestuur (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer W, J, Neervoort, voorman straatmaker bij de afdeling riolering en bestra ting van de Dienst voor Gemeen tewerken was op 1 februari veertig jaar in gemeentedienst. Hij is voor dit jubileum gehuldigd .tijdens een samenakomest maandagmiddag jongstleden in de aula van Ge meentewerken aan de Korte Haven 27 in aanwezigheid van de chefs van de afdelingen en de' collega's terwijl ook wethouder C. J, M. Bolmers van zijn belangstelling deed blijken. De jubilaris was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen, Ir. R. van Bogerijen. waarne mend directeur van Gemeentewer ken heeft de heer Neervoort gehul digd en hem bedankt voor de lang durige en trouwe dienst. Daarna is ook gesproken door de heer K. Jon- gepier, chefvan de afdeling riole ring en bestrating, terwijl de heer L. van Damme ing. namens de per soneelsvereniging het woord voerde. Namens het personeel van de afde ling werd een barometer aangebo den en een presentje onder couvert. Voor mevrouw Neervoort was er een boeket bloemen. De heer Neervoort, die op 17 april 1915 is geboren kwam op 31 januari in gemeentedienst als straatmaker-helper: op 1 mei 1947 werd hij straatmaker en op 1 mei 19588 voorman. De heer NeNervoort woont aan het Dirk Schal eiplein 119. al met de toenmalige wethouder Walstra gepraat over een gunstiger financiële regeling. In mei 1959 kregen B. en W. opnieuw een brief, waarin de jaarlijkse slechter wor dende toestand werd gesignaleerd. Deze er. andere noodkreten bleven ofwel ombeantwoord of leidden niet tot resultaat. Ook besprekin gen met de nieuwe wethouder van Jeugdzaken in het afgelopen na jaar leverden niets op tot nu toe. In dé brief wordt erop gewezen, dat De Haven sinds 1968 gedwongen is het geld. dat bestemd is voor onderhoud en vernieuwing van ge bouw en inventaris te gebruiken om de exploitatiekosten binnen rede lijke grenzen te komen. Ook die mogelijkheid raakt nu echter uit geput. Het clubhuis verkeert in een zo slechte staat, dat het naar de me- ning van het bestuur niet langer verantwoord is daarin jeugdwerk te bedrijven. 'Zonder financiële steun van buiten, op korte ter mijn, is de situatie uitzichtloos,' aldus het bestuur. Dat wil zeggen, dat het clubhuis binnen afzienbare tijd óf door gebrek aan geld óf door ongeschiktheid van de ruimten zal moeten worden gesloten. Uit een bijgevoegd financieel over zicht blijkt, dat de stichting in 1970 al een nadelig saldo had van ƒ3715,80 Voor de jaren 1971 en 1972 staan tekorten op de begroting van resp. 10.115 en 12.646. 'Tegen deze achtergrond zult u onze teleurstelling over de ant woorden van het college van B- en W. op de vragen van de heren Emmelot en Krabben kunnen in zien," aldus de brief aan de raad, Het stichtingsbestuur spreekt de hoop uit, dat de gemeenteraad we gen zal weten te vinden om te voorkomen, dat het enige clubhuis in Vlaardingen moet worden geslo ten. Het denkt daarbij aan een gunstige lening of een schenking om het achterstallig onderhoud van het Weeshuis weg te werken en een aanvullende subsidie om dé exploitatietekorten op te heffen. 'Wij beseffen dat wij u enigszins voor een voldongen feit stellen,' zo besluit de brief. 'Maar.' meent het bestuur, 'ter verontschuldiging daarvan mag gelden dat wij al in 1969 voor deze situatie hebben ge waarschuwd.' van <i£ c.iMUtal£ZT\ eïvi (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Woensdag om streeks half zeven ontstond brand in een kamer in het pand Nieuw- straat 2, door het in brand raken van een olievergasser. Ook een oliekan met 25 liter petroleum die in de nabijheid stond van de vlam. Eén der bewoners zag het gevaar en smeet de oliekan door een raam op een binnenplaats. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon er ger voorkomen. Ondanks dat ont stond veel schade in de kamer be nevens in houten kasten en berg- (Van onze sportredactie.! VLAARDINGEN In de. eerste ronde van de strijd- om. het per soonlijk damkampioenschap van Vlaardingen 1971, heeft titelhouder Niestadt zich opnieuw kandidaat gesteld. Dit dank zij een overwin ning op de oud-kampioen van Schiedam, Heuvelman, die nu in Vlaardingen woont. Maar er zijn nog meer kandida ten, die in de komende elf weken zullen aantonen, tot de laatste ronde mee te kunnen doen. Van Leeuwen, die ieder jaar op nieuw tot de beste spelers behoort, beet weer fel van zich af in zijn partij tegen de veteraan Verburg. Van Leeuwen won en zal ongetwij- fel deen belangrijke rol blijven spelen bij de bezetting op de eerste plaats- Hetzelfde geldt voor Van den Kerkhoff, die Biel wist te verslaan. Toch behoort Biel ook tot de beste van de elf deelnemers in de hoofd klasse. De vroegere jeugdkampioen van Vlaardingen, Leen Tom, won op vrij verrassende wijze van De Boer, die zich lelijk vergiste. Van Splunter en Gerritsen deden niets voor elkaar onder en dat be tekende een 11-uitslag. De eerdei (vooruit) gespeelde partij tussen Mast en Van dei. Kerkhoff is ook in remise geëindigd. De uitslagen in de eerste klasse zijn: Van den WegheKorver 1—1; Lucassen jr.—Dijkshoorn 11; Lu- cassen sr.W. den Breems 2—0; Molenaar—J. den Breems 20; SmitsBoudewijns 11: Tam boer—De Boer 02. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —Op de krui sing BeethovensingeiProduktie- straat heeft de 36-jarige J. M. met zijn zogenaamde "ijzeren hond", een driewielig voertuig, geen voor rang gegeven aan een vrachtauto. Door de botsing, die ontstond liep M. een hoofdwond op. Beide voer tuigen werden beschadigd. Sm EABEBOARD toot tandex •locrtmKlm* 122 X 61 II,39 PARANAPINE SCHROOTJXB 2-45 cm per «rok I2,u 275 cm per st.uk (3,-71 05 cm per «tuk fa,— Haufaser isoutvezelbeteisag 23.3 meter per rol .ff,Se Houtbetusng, 10 mtr, per rol fi,50 Abes gratis ttmiflbezorgd Ptalctaiete to Huur TeL nseerrerec «18-26 31U Hl 7 oor: 010-2112 37. UfBx ntojo •Vlm h k unwifrH •OOXlIMlli rAM n TtXWOON as f2 33 ea «mmc ow ksbbwj;!»:» DONDERDAG Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. musical Hair. VLAARDINGEN: Van "s avonds zes tot 's morgens acht uur apo theek Wciirave. Hoflaan 49. tel 342093. SCHIEDAM: Van 's avonds hall zes tot 's morgens acht uur voor spoedrecepten bellen nummer 264918. MAASSLUIS: Avonddienst tot zaterdagmorgen acht uur apotheek De Jong. Markt 11. tel. 2234. Tentoonstellingen In het Schiedamse Stedelijk Museum tot 22 februari: een over zichtstentoonstelling van Jacob Boots en een expositie van schilde rijken. grafiek en tekeningen van Sles Bleeker. ezoekuren RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen) tel. 264666: hoofdbureau. Lange Nleuw- straat 55, tel. 269333 Brandmel ding: 269123: GG en GD Tuinlaan 80: 269290: Gem Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer). 268578. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen)344444: politiebureau Westhavenkade 342355: Brandmei- ding:344444: GG en GD. Kethel- weg 17. tel. 345555 (b-g.g. 342541). MAASSLUISAlarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, telef. 3444: Alarmnummer brandweer: 3333. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. stank en geluidshinder), tel, 6109, b.g.g. 7471, 8703 of 5136. VLAARDINGEN, Informatie bureau voor dienstplicht en alter natieven Interkerkelijk Sociaal Centrum. Emmastraat 71, weke lijks spreekuur op maandagavond van 7 tot 8 uur. Dienstencentrum Maassluis: dage lijks van 10 tot 11 uurspreekuur leidster eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: Iedere donderdag middag van half 4 tot half 5 spreekuur ambtenaar Gemeentelij ke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afdeling Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woens dagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in "Het Hoekpunt" Broekweg 82, tel. 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster iedeere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr v.d. Kuyschool Bachplein 581. Het wijkspreekuur van de ge meentelijke sociale diénst in het wijkgebouw van de Vlaardingse vereniging van gezondheidszorg Groene Kruis-Oranje Groene Kruis op maandag van 14.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 10.30 tot 1230 uur is komen te vervallen VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau. Veerplein U8 iedere vrijdag van 19.00—20.30 uur' Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesinge! 81 10.30—13.30 uur. VLAARDINGEN: Het Jeugdservi- cebureau aan het Weeshuisplein is is iedere dinsdag- en donderdag, avond van 7 tot 9 uur open. De wethouder van sociale zaken en volksgezondheid in Vlaardingen mevrouw L. van Duijn-Spruijt, is op het idee gekomen een sociale gids samen te stellen. Die gids fe er, ill twee delen zelfs. De wethou der ziet de gids als een wegwijzer om de hulpzoekende naar de juiste instantie te verwijzen. In de gids vindt men uitgebreide informatie over tal van instellingen, vereni gingen en organisaties. SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha- ven 131 tel 26877: Centrale Jeugd bibliotheek Dam 8, tel 266566. Filialen: Lorentzdaan 6, Dr. Wi- bautplein 129 Parkweg 220. Lelie straat 10, De Biestraat 4, Jeugdfi- liaal: Archimedesstraat. VLAARDINGENGem. Biblio theek: Centrale: Pransenstraat S, tel. 343190 Filialen Dirk de Derde- laan 43, Van Hogendorplaan 100b. Vrijdagavond is er een bijeen komst voor de junioren van HBSS in Schiedam, Scheiderechter Lau van Ravens zal vertellen over zijn be levenissen bij' de wereldkampioen schappen voetbal in Mexico. De Vlaardingse afdeling van de CHU houdt dinsdag 9 februari de jaarvergadering. Deze begint om 8 uur in Triangel. Op de agenda o.a. een bestuursverkiezing, de tweede kamerverkiezingen en kandidaat stelling voor het hoofdbestuur, Zaterdag is er in het clubge bouw van dé Hollaridiaan een dis coavond voor A- en B-Junioren. In het Vlaardingse kerkcentrum Holy wordt zondag een gastén- open-deur-dienst gehouden. De dienst, die uitgaat van de gerefor meerde en hervormde wijkgemeen- ten in Holy, begint om 5 uur. De beer Cornell Wlsmever landelijk promotor van het oecumenisch open- deurwerk in Driebergen, zal praten over het onderwerp "Gevraagd voor direct". De centjes ontbraken en Gede puteerde Staten gaven daarom geen toestemming. De reële mogelijkheid is aanwe zig, dat op korte termijn een paar plannen kunnen worden uitge voerd, want voor Maassluis is een bedrag van twee en half miljoen gulden beschikbaar, aldus burge meester W, J. D. van Dijck, in de raadsvergadering van dinsdag nacht. Binnenkort kan worden begonnen met de vernieuwing van beschoei ingen en verdere werken op en langs de Dr. Kuyperkade en de Zuidvliet z.z., en aan de Geerka- den, waartoe reeds in 1968 en 1969 werd besloten. Een bedrag Is nodig groot 624.146,-. De overname van water- en elek trische installaties en gebouwen iii verband met de grenswijzigingen met de gemeenten Maasland en Vlaardingen. en op het terrein van de Ver. Touwfabrieken kan plaats vinden. Dat vergt een bedrag van f 290.829,41. Voor een gezamenlijk bedrag van 139.240.- verkrijgt de gemeente liet eigendom over de viertal pan den aan de Korte Boonestraat, Noord- en Zuidvliet. Schadeloosste'linaen en pacht- ontblndingen, die reeds in 't begin van 1969 waren overeen gekomen kunnen worden ingelost. Bedrag ƒ63.000.-. Aan de drie nieuwe installaties van verkeerslichten, op de gevaar lijke Laan 1940—1945 kan worden begonnen. Kosten ƒ378.750.-. Ook de zo noodzakelijke verbete ring van de panden waarin de ge meentelijke secretarie is gevestigd olus de noodzakelijke uitbreiding van de algemene begraafplaats komt tot stand daar een bedrag van ƒ362.750.- beschikbaar is. Ver der wordt tot een bedrag van f 45.670.- medewerking verleend aan restauratieplannen voor de Grote Kerk in de Schan' Het par keerterrein Mti'f'rtrnaf wordt uit gevoerd, waarmoe een bedrag is gemoeid van ƒ69 900.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 4