GROEP RAADSLEDEN WIL BURGEMEESTER AANBEVELEN' VOOR HERBENOEMING PvdA'ers per se niet naar DS'70 Belangen spelen rol bi commissies o Spelregel wedstrijden Morgenochtend BOETIEK 84 Films in t Stedelijk SCHIEDAM VAND AAG Vrachtauto doodt man De Broekenspecialist (op no. 86) Secretarie tijdens volkstelling gesloten Carnaval voor Vriendenkring Geldkistje ontvreemd 4967 personen op zoek naar woning ..kJJÜRDAG 25 FEBRUARI 1971 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema zal in Schie dam zijn pensioen wel halen. De groep van 23 uit de gemeen teraad zal waarschijnlijk aanstaande maandag al een "zeer positief advies" uitbrengen over de verlenging van de ambts periode van de burgemeester met zes jaar. De groep, die be staat uit de fracties van PvdA, PPR, D'66 en CPN zal het ad vies m het openbaar opstellen en wel aan het eind van de raadsvergadering van volgende week maandag. Burgemeester H. Roelfsema: positief SCHIEDAM-—Nu de ge meenteraad besloten heeft öm de raadscommissies in de regel openbaar te laten ver gaderen zullen voortaan zes tien van deze commissies hun deuren gedeeltelijk openen. Sommige gedeelten worden met gesloten deuren afge handeld, daar waar bijvoor beeld een persoonlijk- of het algemeen belang wordt ge schaad door de openbaar heid. (dus vrijdagmorgen 26/2-1971), half 11, opent op de HOOGSTRAAT 84 TE SCHIEDAM de nieuwe juniorboetiek Onze specialiteit is onze PANTALON, waarbij lengte, dikte of andere speciale maten geen rol spelen. Hiernaast is er een ruime keuze in HEMDEN - JACKS - TRUIEN, enz. Tevens heropenen wij onze zaak in een algehele vernieuwing, zowel wat interieur als collectie betreft. Door HANS TAN DER SLOOT Mieke ziet het allemaal niet zo zitten. Eigenlijk zit ze met het hele geval een beetje in haar maag, wat ze dan ook herhaaldelijk zegt. Het gemorrel met de bandrecorder bevalt haar maar matig en het beant woorden van het gebruiks klare rijtje vragen even eens. Logisch, normaal is zij. het die de vragen stelt. Snorretje Gewoon mwm Wmmm "té mÊÊSifS! Mevrouw M. Woerdenbach-Sens: altijd weer levenswaardig. D mr. De burgemeester wordt in ons land officiéél'benoemd en herbe noemd; door de Kroon. In feite wordt de zaak afgehandeld door de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Nu hebben de bovengenoemde fracties in hun verkiezingsvaandel geschreven dat zij vóór een gekozen burgemeester zijn. Omdat die mo gelijkheid nog niet in de wet is opgenomen hebben de fracties be sloten gezamenlijk een .advies uit te brengen. Of de commissaris van de Koningin zich iets van dat on gevraagde advies zal aantrekken moet de praktijk léren. Onze zegsman uit de groep van .23 Het weten dat het feit dat er een positief advies wordtuitge bracht nog niet inhoudt, dat er geen kritiek is op het beleid en de persoon van de burgemeester. De mogelijkheid wordt niet uit gesloten, dat tijdens het opstellen van het advies ook kritiek zal worden geuit. Als de vergadering van de ge meenteraad maandag te ver uit loopt. dan zal het advies op een later tijdstip worden opgesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aangezien de ambtenaren van de gemeente secretarie van Schiedam als teller worden ingeschakeld voor de veer tiende algemene volkstelling, zullen alle afdelingen van de gemeente secretarie in de periode van don derdag 25 februari tot en met dins dag 2 maart gesloten zijn voor het publiek. De afdeling Bevolking, gevestigd in de voormalige rijks-h.bA aan de Overschiesestraat 2. zal fungeren als het hoofdkwartier bij de volks telling, doch zal in de genoemde periode eveneens de deuren geslo ten houden. Slechts het bureau Burgerlijke Stand blijft op de ge bruikelijke tijden geopend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De fractielei der van de PvdA, P. Boschman en de PvdA-wethouder mevrouw G. D. Verweij blijven gewoon lid van de partij en stappen in geen geval over naar DS "70. Geruchten hieromtrent deden hardnekkig de ronde in de wan delgangen van politiek Schie dam.- Beiden, telefonisch om commentaar gevraagd, ontken den het ten zeerste. Boschman: "Het is bekend, dat Ik niet zo gelukkig ben met de nieuwe voorzitter André van der Louw, maar dat is voor mij geen enke le reden om uit de PvdA te stappen." Mevrouw Verweij begon toen wij haar meedeelden, dat het gerucht ook op haar betrekking had te gieren van het lachen en ontkende het op alle manieren. "Ik wist wel dat het gerucht over Boschman ging, maar over mij Waar de geruchten exact vandaan komen is niet na te gaan, maar zeker is, dat diverse raadsleden van verschillende partijen er al langer over pra ten. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Slechts twee clubs laten verstek gaan bij de spelregelwedstrijden voor junioren en pupillen, die de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging ook dit seizoen weer organiseert. Vanavond bijten in de kantine van de voetbalvereniging Schiedam (in sportpark Harga) de B-junio ren het spits af. Over veertien da gen, op donderdag 11 maart, zijn de C-junioren aan de beurt, even eens in de Schiedam-kantine. Beide avonden vangen om 19.30 uur aan. Weer twee weken later, op don derdag 25 maart, volgt waarschijn lijk in de Hermes-kantine de test voor de pupillen plus de grote fi nale. Extra attractie: drie jeugdige spelregelkennertjes mogen met scheidsrechter Lau van Ravens mee als deze een eredivisiewed strijd moeten leiden. Voorts ont vangen alle deelnemers een herin nering aan deze spelregelavonden. De jury wordt gevormd door SSV- voorzitter Leen Schotting, de be stuursleden Cor Webers en Bas Sabel en de oud-scheidsrechter Henk van der Veer. Lau van Ra vens stelt de vragen. De toegang ls gratis. (Van een onzer verslaggevers) Er kan in de commissie onderwijs worden gepraat over de aanstelling van een schoolhoofd. De mogelijk heid bestaat, dat men dan van de sollicitant het hele doopceel licht. De openbaarheid schaadt de be langen van deze persoon. In de commissie voor financiën kan gesproken worden over een aantrekkelijke financiële regeling, die de gemeente kan treffen. De openbaarheid van vergadering zou in dat geval een heleboel slapende financiële honden kunnen wakker maken. Hier is sprake van het schaden van. het algemeen be lang (de gemeente Schiedam). In artikel 2 van de regeling, zo als die maandag door cfe gemeente raad werd aanvaard, wordt be paald, dat ten minste zeven dagen voor de commissievergadering de stukken, de agenda en de oproep voor de bijeenkomst aan de pers worden verstrekt. In tegenstelling tot vele andere gemeenten worden deze in Schie dam uitgegeven onder embargo tot na de openbare behandeling. (On der embargo wil zeggen: er mag tot op een bepaald tijdstip niets van de stukken gebruikt worden voor pubUkatie). De Schiedamse raad wenst deze maatregel om het over leg in de commissievergadering zo open mogelijk te houden. Voor de eerstkomende commis- (ADVERTENTIE) U KUNT NU VOOR UW JONGEN OP ALLE GEBIED SLAGEN! sievergadering. stadsontwikkeling en stadsuitbreiding op donderdag in het stadhuis, zijn de stukken nog niet binnengekomen. Dit in verband met de korte tijd van voorbereiding en het grote aantal ambtenaren, dat zich bezighoudt met de volkstelling. Verdere vaststaande data: op 2 maart vergadert de Sportraad in het stadhuis en op 5 maart de Jeugdcommissie. Beide beginnen om acht uur. De commissies die openbaar wor den zijn onder meer: commissie be grotingszaken. beroep bouwveror deningen. onderwijs, stadsontwüc keling en stadsuitbreiding, beroep verzorgingstehuizen. drank- en horecavergunning. verkeerszaken, Stedelijk Museum en de Sport raad. j (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het weekend- filmprogramma van het Stedelijk Museum zijn een vijftal films op genomen: The House that Jack Built, een satirische film die dui delijk maakt hoe moeilijk het wordt om in deze maatschappij individua- Ust te zijn; Rembrandt als Etser, waarin opnamen van de eerste et sen (zelfportretten, portretten van zijn huisgenoten en van een groot aantal bedelaars) die Rembrandt in Leiden maakte. In zijn schil derijen en etsen liet Rembrandt zich graag inspireren döor de bij bel. Beaver Dam, een film over 's we relds knapste dammenbouwere, de bevers, die door de zoontjes van een ooer, die de beesten wil doden omdat de dam zijn land onder wa ter dreigt te zetten, van de dood wbrden gereden Franz Marco, een boeiende film over het werk van deze vertegenwoordiger van de mo derne schilderkunst die met Kan- dinsky, Picasso, Braque en Delauny tot de belangrijkste beeldende kun stenaars van zijn tijd behoorde. Mare schilderde vooral dierenfigu- ren. waarvan zijn paardenstudies wereldberoemd geworden zijn. Op vrijdag 26 februari draait het filmprogramma om 12.30 uur, za terdag 27 februari om 13.00 uur en zondag 28 februari eveneens om 13.00 uur. Het klankbeeld bij de ten toonstelling van Wil Fruytier, sa mengesteld door Jan Vrind is da gelijks om 15.00 uur te zien. SCHIEDAM De 64-JarIge kan toorbediende B. Alwin ls woens dagavond op de kruising Churchill- weg-Laan van Bol-Eg door nog onbekende oorzaak met zijn brom flets gévallen. Hij liep enke' schaafwonden en een hersenschud ding op. De man werd opgenomen in de Dr. Noletstichting. Mieke Gm in haar stijl, de stijl van „In gesprek met:", „Huisvrouwe- lijfce overpeinzingen" en „Harga filosofietjes" te blijven: we zit ten in de huiskamer van mevr. Woerdenbach-Sens. meer be kend als „Mieke van het Nieuwe Stadsblad". De koffie is zojuist verwisseld voor een uitstekende sherry en de zon staat zo laag dat ze door het kleine zijvenster van de kamer precies in mijn gezicht schijnt. Mieke zit recht tegenover me, wat met die zon de communicatie wat moeilijk maakt. De woorden lijken soms uit het stralende niets te ko men Mieke woont overigens voor treffelijk. Ondanks het feit dat haar huis niets meer is dan een doodgewone Nieuwlandflat waar van er ruimschoots dertien in een dozijn gaan, wekt het uit zicht de indruk dat ze buiten woont. Niets dan bomen, met ver daarachter de schimmen van een nieuwbouwwijk. Groen- oord veronderstel ik. „De Van Hogendorplaan in VTaardingen," verbetert Mieke. De Rijnmondgemeenten liggen verder uit elkaar dan interne moeilijkheden en de plattegrond doen vermoeden. Een interview tussen collega's heeft altijd iets van een kracht meting. Elke vraag wordt be antwoord met een. wedervraag. Mieke is daarbij duidelijk in het voordeel. De om en nabij twintig jaar dat ze nu voor dames-, dag- en advertentiebladen schrijft hebben haar een grote routine bezorgd hoewel ze zich zelf daarvan niet eens bewust lijkt. Door de gesprekken met al dan niet welwillende vereni gingsbestuurders. verlegen huis moeders. oude heren die haar <1 e orer. van het hoofd proberen te praten en op hun ponteneur staande notabelen hebben haar een haast feilloze techniek be zorgd. Echt interviewen doet Mieke eigenlijk nooit, en het zou ook niemand verbazen als ze ooit eens vertelde dat ze van al haar gemaakte notities er slechts weinigen gebruikt had. Mieke komt doorgaans gezel lig langs, praat, proeft de sfeer, luistert, kijkt en bouwt daaruit onbevangen het beeld dat ze op haar lezers wil overbrengen en juist dat is aan de artikelen van Mieke het aardige. Door haar aanpak, opvatting en manier van schrijven belicht Mieke juist die dingen waaraan ieder ander ongemerkt voorbijgaat. Hoe bekend is bij voorbeeld dat geval met het snorretje van de commissaris van politie. Goed, de commissaris had plots een snorretje laten staan: een miniem streepje dat het bij de officiële presentatie niet on der stoeien of banken stak dat het slechts twee weken de tijd had gehad om zich te ontwik kelen. Mieke was van de plaatselijke joumaListen natuurlijk niet de enige die de abrupte verschij ning van het commissarieel ge was was opgevallen. Iedereen had het wel gezien, Mieke was alleen de ene die erover schreef, in een uitvoerig artikel nog wel, waarin ze uiteenzette dat de commissaris met dat (hem niet staande snorretje) voor haar aan uiterlijke charme had inge boet. De waarde van dergelijke ar tikelen is moeilijk te peilen. Met geweldig nieuws komt Mieke zel den en met verhelderende in formatie evenmin. Wat Mieke echter altijd weer lezenswaardig maakt is het feit dat ze alles en iedereen benadert op een heel gewone, heel vriendelijke en menselijke manier. Dat is ook de reden waarom haar artikelen door letterlijk iedereen, van zeer hoog tot laag. worden gelezen. Mieke zal zelden uitvoerig in gaan op de overwegingen van de Schiedamse notabelen ten aan zien van openheid en inspraak. Daarop richten haar gesprekken en verhalen zich ook niet. Wél weet ze echter te vertellen welk soort sloffies ze dan dragen en het belang daarvan kan juist in een stad als Schiedam niet worden onderschat. De vele reacties die ze krijgt: van flessen wijn tot de benoe ming tot eregaste van Wilton- Fijenoord toe bewijzen dat nog aens ten overvloede. SCHIEDAM Vanmorgen is de 45-jarige wielrijder P. Vink uit Schiedam dodelijk verongelukt. Hij fietste op de Burg. Knappertlaan toen hij werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door de 24-ja- rige monteur H.E. De vrachtauto kwam uit de Pen ninglaan en heeft waarschijnlijk geen voorrang verleend aan de fietser. De heer Vink werd naar het Gemeentelijk Ziekenhuis overge bracht, waar hij na aankomst over leed, Getuigen van dit ongeval worden verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling Verkeer van de Schiedamse Gemeentepoli tie. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM De Schiedamse mondac cordeonvereniging 'De Vriendenkring' organiseert zaterdag voor haar leden en donateurs een carnavalsavond, die om 8 uur begint en aarvan de opbrengst bestemd is voor het jubileumfonds. In sep tember van dit Jaar viert de ver eniging haar vijfenveertig jarig be staan. De avond wordt gehouden in zaal Irene aan de Lange Haven. SCHIEDAM De Technische H a ndelsondernemlng Schmeink N.V. aan de Caiandstraat heeft be zoek gekregen van inbrekers. Onbe kenden klommen over het hek rond het laad- en losterrein en klom men via een vuilcontainer en een vernielde ruit het gebouw binnen j Men brak een stalen kast ópen en ontvreemdde een geldkistje met 550 j gulden en enige cheques. I 'van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM Bij het Schie damse Bureau Huisvesting stonden per 3! januari 4967 personen (503 aanstaande echtparen en 989 ge zinnen die onvoldoende zijn ge huisvest* ingeschreven als woning zoekende. 3100 gezinnen zijn vol doende gehuisvest, maar willen toch een andere woning omdat men de huidige behuizjng te duur vind' of omdat men beter en in andere omgeving wil wonen. Een ander motief was dat men op advies van de GGD moet verhuizen. Op 1 januari 1971 bedroeg het totaal aantal woningzoekenden ir. Schiedam 4,901. Van het totaal aantal in de maand ianuari uitge reikte woonvergunningen U85' •ouden 80 personen niet geholpen •mden In ianuari werden volgens ocove ''lei het Bureau Huisvesting 'en sintfr wrm'tigon door sane ring aan he woningbestand ont trokken.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1