IWMil Golftoernooi binnenshuis groot succes Wageningen-team trekt zich terug Auto botst tegen mast Acteurs op school Ontslag voor 50 man bij Rijnbende mi Nieuw orgaan voor welzijn over half jaar van start Ingebroken in borstelfabriek Kleuter door auto geschept T.VgDEFECÏ«> Mouterij bouwt nieuwe silo f* Neemt U de maat van Uw kamers mee? W^heljiehJU^irect/. MAANDAG 8 MAART 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA a (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Na. enige discussies hebben de bewoners van de Schiedamse wijk Bijdorp zaterdagmorgen besloten om het door hen ingediende bezwaarschrift tegen de bouw van een M.T.S. in te trekken. In een gezamenlijke bijeenkomst met burgemeester en wethouders hebben de bewoners van deze zeer volle Schiedamse buurt zoveel garantie van de gemeen te losgekregen, dat het bezwaarschrift overbodig werd en het vertrouwen in het gemeentebestuur was hersteld. Mevrouw Smit krijgt bloemen van de voorzitter van de wijkvereniging De Burg. Wethouder Smit kijkt toe. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De leden van het Wageningen-team zullen zich aan het eind van deze maand om studieredenen moeten terugtrekken uit het project dat zij sinds november vorig jaar met een groot aantal Schiedammers hebben opgezet ten be hoeve van de nieuwbouwwijken Woudhoek en Spaland. Dit be tekent echter niet dat de activiteiten van de werkgroepen zullen worden stopgezet. Esperanto agendo escolon nylon vilt tapijt eed Bijdorp: nu nog een dorp bij de stad Midgetgolf in de Vlaardingse sporthal. Hoeveel schadevergoeding straks? GOED GEKLEED GEKLEED U/indóot 4h>uSe <s jS ag ADVERTENTIE '-T-: vy.fttf'jS a V& V?! Bijd orp trekt bezwaarschrif t m.t.s. in (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS 'Ik ben blij dat U op deze manier meehelpt aan een welzijnsorgaan dat de Maas- sluise Gemeenschap moet vervan gen. Het nieuwe welzijnsorgaan moet. als alles volgens plan ver loopt. midden dit jaar van start gaan. Er moeten vertegenwoordi gers in komen van alle nieuwe wij ken." Deze woorden sprak wethouder J. Smits zaterdagmorgen tijdens de of ficiële opening van het wijkge- bouwtje van de Leefbaarheidsfede ratie De Brug in de Maassluize Westwijk. 'Het college heeft gesprekspart ners nodig om alle zaken rond het nieuwe welzijnsorgaan kritisch te kunnen bekijken. Wij zijn blij dat U ook daartoe behoort,' zo vervolg de de wethouder. De voorzitter van De Brug, de heer C. Egmond, vertelde het een en ander over het ontstaan van de leefbaarheidsfederatie. Hij zei on der meer: 'Van de vier jaar dat Maassluis deze Westwijk kent, heb ben de mensen te vee] jaren elkaar aangekeken met de gedachte 'moet er hier niet iets gedaan worden.' Daarom is vorig jaar De Brug opgericht. Na veel vijven en zessen hebben we dan nu een wijkgebouw- tje. We hebben er twee maanden lang keihard in gewerkt om het te krijgen zoals het nu is. We zijn er blij mee.' Bijdorp i« een wijk die als een dorp bi} de stad Schiedam ligt. Er staan een stel oude huisjes in klei ne smalle straatjes. De meeste pandjes zijn eigendom van de be woners, Ze zijn door hen zelf ver timmerd en opgeknapt. Nu heeft de gemeente besloten tot afbraak. De strook grond, waarop tijdelijk ge bouwd is ligt tussen de oude stad en de nieuwe wijken in. In het bestemmingsplan is -Me grond bedoeld als groenstrook ie wat straks het hartje van de stad Schiedam gaat worden. In het ka der van dit bestemmingsplan be stond de bouw van een middelbare technische schoöl gepland. De be woners kwamen hier tegen in op stand. Men was bang, dat de eigen dompandjes door de bouw aanmer kelijk in waarde zouden zakken. Bijdorper Teel bracht dat zaterdag in het Trefcentrum zo onder woor den: "Burgemeester, wij zijn arbei dende burgers .en. wij hebben met veel moeite en 'veel geld ohzé huis jes kunnen kopen." Tenslotte kan men bij andere, onvoorziene schade komen praten en dan wordt er altijd een oplos sing gevonden,-zo zegt de brief. In de discussies van zaterdag stond men niet erg fel tegenover elkaar. De bewoners van Bijdorp probeerden alleen maar de garan ties zo waterdicht mogelijk te ma ken. Ze kregen daarbij trouwens al le hulp van het college en vooral van de burgemeester die de formu leringen zo wijzigde, dat geen Bij dorper de zaak meer wantrouwde. Aan het slot van de bijeenkomst tekenden alle aanwezigen een ver klaring, waarin zij het bezwaar schrift ongedaan maakten. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Het indoor- golftoernooi, dat gisteren in de Vlaardingse sporthal is gehouden, is volgens organisator. M. Boon uit Vlaardingen een groot succes geworden. Er waren ruim 130 deel nemers uit het hele land. Aangemoedigd door dit succes wil de heer Boon van het toernooi een jaarlijks terugkerend sport- evenment maken, maar dan inter nationaal, en twee dagen lang. Na afloop van het toernooi heeft oud-wethouder G. Walstra de prij zen uitgereikt. De belangrijkste uitslagen zijn: Heren A: 1 C. van Beek. Mierlo: 2 J. v. d. Aa, Uden: 3 J. Kalk man. Mierlo. Heren B: 1 J van Willigenburg. Bilthoven: 2 Lazon- deren. Glanenburg: 3 H. v. Velzen. Schaarsbergen. Dames A: 1 Thea van Beek, Mierlo. Dames B: 1 J. de Laat, Boxtel: 2 H. van Baal, Arnhem; 3 J. Bosman, Arnhem. Bij de teams ging de eerste plaats naar Arnhem. De deelnemers hebben allen de wens te kennen gegeven te willen doorgaan met het werk, alhoewel dat wel op een andere manier zal moeten worden „aangepakt". Met dat wel op een andere manier zalm het oog daarop zal op donderdag 1 april in de aula van het Stedelijk Museum een slotbijeenkomst wor den gehouden, die om acht uur be gint. Deze bijeenkomst wordt zowel door de leden van de werkgroepen als door het Wageningenteam als bijzonder belangrijk beschouwd voor de toekomst van de werkgroe pen. waarin ongeveer tachtig Schiedammers meedenken met de ontwikkeling van het project Woudhoek/Spaland. Zaterdag zijn de werkgroepen naar bet laboratorium van de Land bouwhogeschool in Wagenin- gen vertrokken voor een excursie. De deelnemers kregen daar onder meer de enthoscoop gedemon streerd, een instrument waarmee het mogelijk is een maquette „van binnen" te bekijken en waardoor men een indruk kan krijgen hoe een wijk er in de toekomst ln wer kelijkheid zal gaan uitzien. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de Burg. van Haarenlaan hoek Troelstralaan is in de nacht van vrijdag op zater dag een auto tegen een lichtmast gebotst. De I8-jarige Vlaardingse beroepsvoetballer J. N. van Eeden reed op de Burg. van Haarenlaan toen zijn auto in een slip geraakte. Met de rechterzijkant botste h\j tegen een lichtmast op. De auto werd totaal vernield. Van Eeden Is met een hersenschudding en een llnkerbeenfractuur door de GG en GD naar het Holyziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De regisseur John van de Rest en de acteurs Aart Staartjes en Johan Ooms. alle drie verbonden aan het Nieuw Rotterdams Toneel, heb- oen vrijdag mee leerlingen van de Willem dc Zwügerschool voor mavo aan de Liduinastraat en aan de Van der Leeuwlaan in liet kader van de toneelweek ge ïmproviseerd en geëxperimen teerd met allerlei vormen van toneel. De leerlingen hebben deze week al voorstellingen bijge woond van Koning Jan van Friedricb Dürrenmatt en Chiao van Marc Gilbert Sauvajon, waarbij een aantal leerlingen tijdens de excursie die aan de avondvoorstelling voorafging op de decorafdeling hebben kunnen experimenteren met verf en gips. Het initiatief voor deze to neelweek is van de Willem de Zwijgerschool zelf uitgegaan, die daarmee de leerlingen in contact wil laten komen met 'de wereld van het toneel'. Het is de bedoeling ook in de toe komst op allerlei manieren ac tief te blijven. Een belangrijk onderdeel daarvan blijft het be zoeken van toneelvoorstellin gen. SCHIEDAM— Merkredon, la lOan de marto klubvespero- Kiu in- tencas farl paroladeton dum la se- kvonta monato ce kado H. Letsch sr.. Lekstraat 100 B. Baldau estos la fino de la unua kvaronjano ne forgesu nian kaslston. 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de Borstel- en Kwastenfabriek aan de Hellevoet- sestraat is vrijdagnacht ingebroken. De Inbrekers kwamen via het hek naar binnen en forceerden een deur. Zij doorzochten het pand en vonden ƒ100,—. (ADVERTENTIE) Ook daar waar het meest gelo pen wordt in Uw huis, in de woonkamer, moet Uw tapijt langer mooi blijven dan alleen maar de eerste tijd. Koop daar om dit escolon tapijt, dat op intensief gebruik berekend is. Een partij escolon tapijt, 200 cm breed, strikt 1e keus, be drukt in een prachtig dessin en keus uit 7 schitterende kleu ren, Dit nylon vilt tapijt van een oerdegelijke kwaliteit nu bij ons extra voordelig per me ter voor nog géén twee tientjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze partij escolon nylon vilt tapijt, 200 cm breed. Keuze uit de kleuren geel, bleu, tomaat, groen, berber, oker en licht groen. Dit 1e keus tapijt, be drukt in fraai dessin, per meter voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. In antwoord op het bezwaar schrift schreven burgemeester en wethouders een brief aan de Bij dorp-bewoners, waarin zij hun een aantal garanties aanboden. Die ga rantie in twaalf punten komt in het kort hier'op neer: Eventuele schade aan eigendommen door de bouw van de school zal door de gemeente worden vergoed. Om deze schade vast te stellen worden voor het helen begint alle panden op gemeten en gefotografeerd en wor den er in alle huisjes "verklikkers" geplaatst. De omvang van dë scha de en de daarvoor geldende vergoe ding wordt vastgesteld door onaf- hankelljke experts. In verband met de afbraak van de wijk, die onafwendbaar is. advi seert de gemeente de Bijdorpers om de panden nu al voor verkoop aan het gemeentebestuur aan te bieden. BU de ontruiming van huurpanden wordt de gebruigelfjke vergoeding betaald (het maximum.daarvoor Is ƒ1250,-). De gemeente belooft te zullen helpenbij het zoeken naar ver vangende woonruimte. In de discussies ging de burge meester zelf zo ver, dat hij toezeg de, dat de bewoners van Bijdorp op de woningltjst een bevoorrechte positie krijgen toebedeeld: zij heb ben voorrang op alle anderen. In dien de bewoners met de gemeente een soort ruil willen aangaan, dan moet de gemeenteraad daarover be slissen. By liquidatie of verplaat sing van bedrijven krijgen de ge troffenen een volledige schadeloos stelling. (Van een onzer verslaggevers) De N.V. Mouterij De Koning in Schiedam wil op een terrein aan de Noordvestsingel een silo van veertig meter hoog bouwen. De Schiedamse mouterij zal door deze uitbreiding juist binnen de EEG- normen kunnen blijven, waardoor het voortbestaan van het bedrijf gewaarborgd is. Volgens een verdrag dat door de EEG-partners is opgesteld, zullen er in de toekomst in de zes aangesloten landen niet meer dan vijf mouterijen in produktie mo gen blijven. Door deze bedrijfsuit- breiding zullen meer werknemers moeten worden aangetrokken. Alhoewel het bestemmingsplan Nieuwland bepaalt dat niet hoger gebouwd mag worden dan acht meter, lijken B. en W. van Schie dam toch niet afwijzend te staan tegenover de plannen van de mouterij. Het bedrijf aan de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan behoort tot de zogenaamde schone industrieën. (Van een onzer verslaggevers) SSCHIEDAM Het produktie-ap- paraat van de distilleerderijen van Simon Rijnbende ln Schiedam wordt verplaatst naar Hendrik Ido Ambacht. Daardoor vervallen 70 arbeidsplaatsen. Twintig werknemers van de dis tilleerderij zijn bereid om met het bedrijf te verhuizen naar Hendrik Ido Ambacht. Voor de overige vijftig werknemers is een gunstige afvloeiings-regeling opgesteld, waarmee de vakbonden en de on dernemingsraad zich akkoord heb ben verklaard. Voor vijftien van de vijftig werk nemers za! het vinden van een andere baan wel moeilijkheden, opleveren, omdat zij ouder zijn dan zestig jaar. Voor de overige vijfendertig zal het vinden van ander werk geen noemenswaardige problemen op leveren, zo laat het zich aanzien. (Van een onzer verslaggevers) r SCHIEDAM De 3-jarlge Astrid Coomneef is vrijdagmiddag door 'n auto geschept. Zij wilde tussen twee geparkeerde auto's oversteken toen z(j door een bromfiets aangereden werd. Met een schedelbasisfractuur en wonden aan het gelaat is zij door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. (ADVERTENTIE) is DOOR HERENCONFECTIE Mg! Nuienslaan öuu 1 Schiedam i Winkelcentrum „De Ketel" I Rotterdam - Zoeterrneer

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1