Voorbereidingen op volgend voetbalseizoen 1 uête Reger Trio vanavond u Zitten voor 't ziekenhuis a NRT met Tchao voor Cultura SCHIEDAM VAND AAG m Tarieven Gemeente ziekenhuis omhoog fiebr. de Veld 1 I i 1 I I in m mm Openbare vergadering voor detail handel Van Ravens vragensteller bij finale Bejaarden vergaderen I PPSC VDL DWS-zeskamp Excursie De Hollancliaan CION HVO Satelliet MVV '27 VFC Schande ..Probleem" Ergernis T.Y. DEFECT WOENSDAG 24 MAART 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 i |i I T i I I i I I 8 I 1 fe 1 ss I m I r B I 1 fe SCHIÈDAM EMPEO, de Utrechtse maatschappij voor projectontwikkeling, zal nog deze week in Schiedam de reeds aangekondigde huisenquête houden. Op vrijdag 19 februari heeft EMPEO (door het gemeentepestuur belast met een on derzoek in het kader van de reconstructieplannen voor de binnenstad) op beperkte schaal een voetgangersenquête ge houden in het' cèntrum van Schiedam. WALTER BOS HARRY BOUQUET ïs® J. van Katwijk ziet liet na het verschijnen van de Schiedamse dagbladen niel meer zo zitten. Hij is teleurgesteld, diep teleurgesteld. Al probeert hij nog te zeggen dat hij de kranten best begrijpt. ..Jullie moeten met sen satie komen, dat begrijp ik wel," zegt hij. Maar in de toon waarop hij dat zegt, steekt zoveel berus ting dat het net niet echt meer klinkt. Het is dat ook niet, blijkt later. Als getrouw christen gruwt Van Katwijk bij bet zien van de zedenverwilde ring om zich heen en als getrouw christen herkent hij onmiddellijk de schul digen: de klakkeloos sensa tie schrijvende pers als eer ste. m witte plakkertjes die delen moeten verhullen waarvoor iedereen fantasie genoeg ge noeg heeft om ze zich voor te stellen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad is akkoord ge gaan met de verhoging van de tarieven van het Gemeente ziekenhuis/die nu landelijke zijn aangepast. De verhoging is mogelijk geworden door de officiële prijzenbeschikking en prijzenadviezen van 22 februari van de Stichting Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven. (ADVERTENTIE) Wij helpen U direct ••5 Si Ij I i H S fe van (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, SCHIEDAM, MAASSLUIS be eerste trainerswisselingen en con tractverlengingen bij voet balverenigingen zijn een feit. Coen Rljshouwer, oefenmees- ter van 'Vlaardingen', heeft zijn club vaarwel gezegd. Hij stopt .definitief met trainen. Het bestuur van 'Vlaardin gen' is momenteel in onder handeling met drie .trainers. Wie het gaat worden is nog niet beleend. •Harry Bouquet, al vier Jaar trai ner bij PPSC, heeft voor twee jaar bijgetekend. Bet bestuur van de S c h i edamse voetbalvereniging heeft, voordat het zover was, wel een aantal concessies moeten doen. Harry Bouquet: 'Ik heb gezegd,dat de training van de jeugd steviger doe. Ben beetje harder voetbal ga ik eisen. Op grond hiervan zal ik mijn selectie gaan samenstellen.' JACK HEIJSTER moet worden aangepakt. Dat gaat gebeuren. De heer Tettelaar wordt jeugdtrainer bij PPSC. Verder wil ik dat de senioren anders gaan voetballen. Niet meer dat lieve ge- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond om kwart over acht zal in de aula van het Stedelijk Museum, Hoog straat 112, Schiedam een concert worden gegeven door het Reger Trio. Dit Trio bestaat uit Lucius Voorharst, fluit, Dusan Karpisek, viool en John Sekreve, altviool- Het concert wordt georgani seerd door de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Schiedam. Het pro gramma vermteldt werken van Badings, Van Beethoven, Neu- baur en Reger. SCHIEDAM De jeugd van Bijdorp (tot en met 15 jaar met een begeleider kan zaterdagavond 27 maart hingoën in het gebouw Trefpunt aan de Schietbaanstraat. Er zijn prijzen beschikbaar. Op 16 april organiseert de wijkv: -emging Bijdorp eveneens in Trefpu fc haar jaarvergadering met als elang- rijkste agendapunt de bestu irsver- kiezing. Mej, L. Baartmans treedt definitief af als tweede reereta- resse, terwijl de heren H Exbach (als voorzitter) en E. Blaauw als eerste secretaris) herkiesbaar zijn. SCHIEDAM Naar voorbeeld van het populaire NCRV-zaterdag- avondprogramma organiseert de handbalvereniging DWS op dins dagavond 30 maart een zeskamp- wedstrijd, waaraan zes groepen van acht personen vier. senior- 'en twee junlorgroepen deelnemen. Aanleiding voor dit spektakel is het feit dat de DWS'ers op deze dag voor de laatste maal binnen (in de Margriethal) zullen trainen. Bnkele programmaonderdelen: kermis-estafette, autoped-slalom, akippy-race, autor&lly en theorie (tweemaal). SCHIEDAM De leden van de Koninklijke Natuurhistorische Ver eniging kunnen op uitnodiging van de Koninklijke Vereniging van Na tuur- en Stedenschoon 'n excursie maken naar het staatsnatuurre- aervaat „De Mechelse Heide" in Belgisch Limburg. In verband met de lange reisduur er wordt gere den met maar één touringcar zijn de vertrektijden vroeger dan normaal. De touringcar verschijnt om vijf minuten aver zeven bij het Rubensplein, in Schiedam en is om streeks tien over zeven bij de grensflat aan het Marconiplein. Aan de hand van de toen verkre gen. gegevens zijn in Schiedam, maar ook in aangrenzende woonge bieden enige honderden gezinnen geselecteerd voor de huisenquête, waarvoor de ondervragers op 25 en 26 maart op pad gaan. De uitgekozen gezinnen krijgen op 25 maart door enquêteurs een vragenlijst aangeboden met het verzoek deze zo volledig mogelijk in te vullen. De lijst zal de vol gende dag weer worden, opgehaald. De anonimiteit van de gegevens wordt door EMPEO gewaarborgd. De belangrijkste vragen van deze lijst hebben betrekking op de plaats waar men een aantal met namei genoemde artikelen heeft ge kocht; hoe vaak men naar de Schiedamse' binnenstad komt voor het doen van inkopen of dat men dit elders doet. Verder wordt ge vraagd in hoeverre en onder welke voorwaarden men bereid zou zijn in de binnenstad te gaan wonen. Het is volgens EMPEO van groot belang, dat alle ten behoeve van de enquête geselecteerde gezinnen meewerken en zo vrij en uitgebreid mogelijk hun mening formuleren. Dat is namelijk de beste garantie, aldus EMPEO, dat de werkzaam heden, die nu ter voorbereiding van het binnenstadsplan worden ver richt, van meet ai aan in het goede spoor komen. Het Maassluise VDL heeft trai ner Herman Wink weten over te halen zijn contract met een jaar te verlengen. 'Ik kan een vereniging die onderaan bungelt niet verla ten," aldus Herman Wink. 'Zeker als ik zie dat er nog mensen zijn, die keihard werken om VDL voor de derde klasse KNVB te behouden. En als ik wist dat er niets te bereiken was dan was ik wegge gaan. Dan had ik mijn contract niet verlend.' Trainer Wink wil niets van degradatie weten. 'We hebben nog vijf wedstrijden te voetballen en daarin kan van alles gebeuren.' De succesvolle oefenmeester van De Hoilandiaan, J. L. Molendijk, weet nog niet wat hij zal doen. Hij in nu drie jaar bij de Vlaardingse voetbalclub en heeft van de eerste vier elftallen koplopers weten te maken. De heer Molendijk: 'Ik zou niet graag wegwillen. Maar als er mooie aanbiedingen komen, weet ik het nog niet. Ik ben al door een paar clubs benaderd. Een eventueel vertrek zou mij echter wel aan het hart gaan.' anders.' De oefenmeester van pro- motiekandidaat VFC, wil meer. 'Ik wil aan het bestuur een plan voor leggen om de doorstroming van de jeugd naar de senioren makkelijker tc laten verlopen.' 1 CION, met zeven andere ploegen degradatiekandidaat in de tweede klasse RVB, is op zoek naar een nieuwe oefenmeester. Jaap van der Engel, die de selectie twee jaar on der zijn hoede heeft gehad, stopt met trainen. Wei blijft hij bij CION voetballen. Het bestuur van de vereniging is momenteel in on derhandeling met een andere trai ner. Zeer tevreden is het bestuur van HVO over trainer Wim van Tricht. Het contract met deze oefenmees ter is inmiddels weer met een jaar verlengd, zodat de heer Van "Tricht van een derde seizoen bij HVO ver zekerd is. Cees Blankenstein, de man die Satelliet al twee jaar traint, heeft ook weer voor een jaar bijgetekend. Dankzij de kennis van de oefen meester heeft Satelliet momenteel nog steeds kans op promotie. Ex- celsior-20 heeft het contract met trainer Jack Heijster eveneens met een jaar verlengd. Dit houdt in dat de Schiedamse vereniging komend seizoen Jan Heijster voor het viei- Verder heeft de Maaslandse voetbalvereniging MVV'27 een ver vanger weten te vinden voor Gerrit van der Klooster. De Hongaar en ex-Spartaspeler Sandor Popovics is aangetrokken om trainer te wor den. Popovics, die in onderhande ling zou zijn met NEC uit Nijme gen. heeft inmiddels de functie aanvaard. De trainersdiploma's die de Hongaar in zijn geboorteland heeft behaald, zijn echter niet in Nederland geldig. Via een omscho lingscursus zal hij proberen deze alsnog te behalen. De oefenmeester van VFC, Wal ter Bos, die dit seizoen voor het eerst als hoofdtrainer werkzaam is, heeft zijn club meegedeeld dat hij voor een jaar zal bijtekenen. 'Ik wil graag mijn stempel drukken op •de vereniging,' aldus Walter Bos. 'Tot nu toe. is de selectie samenge steld door anderen omdat ik de spelers, nog nietkende. Dat is nu Lr® Aan de voorzijde van het Ge meente-ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan in Schiedam zijn bh de bushalte drie nieuwe ban ken, gestileerd en van een wat afwijkend type, geplaatst door de Dienst voor Gemeentewerken. Een gerieflijke plaats voor zie kenhuisbezoekers die verplicht zijn om op de bus te wachten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de leden van de Algemene Schiedamse Kunstkring Cultura en het Vlaar dingse Kunstcentrum wordt 15 april de laatste voorstelling van dit- toneelseizoen gegeven. Op het programma staat Tchao door het Nieuw Rotterdams Toneel. De voorstelling wordt gegeven in de Stadsgehoorzaal en begint om kwart over acht. Niet-leden kun nen vanaf 13 april p'laats bespre ken. 'Tchao' is een blijspel van Marc-Gilbert Sauvajon, vertaald en geregisstreerd door Jules Royaards. Het decor is van Harry Wich. Acteurs en actices in het stuk zijn Jan Teulings, Steye van Brandenberg. Enny Meunier, Eide ;yiak. Gees Linnebalk en Marijke Merckens. door HANS v. d. SLOOT mvm®. Onze lage lusten Hij schrikt een beetje' als hij hoort dat er aantekeningen worden gemaakt, maar het be sef dat het pad van een oprecht gelovige in deze barre tijden vol naakt en andere sodomietische zaken bezaaid ligt met doornen doet hem toch besluiten te doen alsof er niets aan de hand is en verder te spreken over dat wat hem. zo benauwt: de zedelijke en morele afgang van dit eer tijds zo Colijnse land. Grotendeels daarvoor verant woordelijk acht hij de seksboe- tieks die hij maandagavond in de Schiedamse gemeenteraad ter sprake bracht bij een dis cussie over hulpverlening aan de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Zuid Hol land. Ontdaan van alle partij politieke frasen kan de Stich ting voor Geestelijke Volks gezondheid wat Van Kat wijk betreft doodvallen. Zolang ze niets doet aan de gesel van ons lieve landje: de winkeltjes met vieze boekjes. „Schande",, roept hij telefo nisch, „schande, die winkels waar kinderen staan te kijken naar hun moeder die daar als speelbal, wat zeg Ik, als speel- poes wordt gebruikt. Schande! Kinderen die nog naar hun moeder ruiken staan zich daar te vergapen, meneer, ze staan zich daar letterlijk te vergapen. En wat doet de overheid? Niets. De overheid speelt handjeklap met de oficier van Justitie, die dat allemaal maar best vindt, net als die Stichting voor Gees telijke Volksgezondheid. .Als alle Schiedamse /rouwen," voorspelt hij, „eens te noop zou den lopen, dan zoudt u eens wat zien. Het enige wat de officier van Justitie nu als tegemoet koming aan de protesten heeft gedaan is voor te schrijven dat witte plakkertjes die delen moe ten verhullen waarvoor iedereen fantasie genoeg heeft om ze zich voor te stellen". Helemaal furieus wordt Van Katwijk bij de vraag wat die (ook maandagavond aangehaalde) ziekte daarmee te maken heeft. „Ik vind het ver schrikkelijk," zegt hij, „dat zij die van nature door die ziekte beze ten zijn, dab zij die door die ziev.ee zijn aangestoken want óók dat kan daar ten spot worden gehangen". Het woord homofilie, door Van Katwijk doorgaans geduid als 'ziekte', komt hem moeilijk over de lippen. Liever spreekt hij. ais het woord ziekte te vaak wordt herhaald, over aangesto- kenen. of over zij die worstelen met hun probleem. Dat homofilie in de bijbel tot de zonden wordt gerekend weet hij als christelijk volksverte genwoordiger drommels goed. maar veroordelen doet hij hen daarom nog niet. Hij treedt hen. zegt hij zelf, met naastenliefde tegemoet hetgeen natuurlijk iets heel anders is (en hij staat er op dat dat ook uitdrukkelijk wordt vermeld) als moeiteloos accepteren in de trant van de NVSH. 'Als een homofiel zich bij ons zou willen aansluiten", zegt hij, •zal ik vragen of hij dat van nature is. En pas als dat blijkt, pas als ik zeker weet dat zo'n man strijdend met zijn kwaal door het leven gaat, zal ik zeg gen: Nou dat is dan niet zo prettig, maar je bent welkom. Tenslotte zijn wij allen in zon de geboren.' Alleen het feit dat die zonde openlijk te gelde wordt ge maakt, nee, erger nog, dat haast niemand meer spreekt over zon de of ziekte of wat dan ook er gert hem bovenmatig. En op de enigszins plechtstatige wijze waarmee hij doorgaans zijn re devoeringen in de gemeenteraad besluit, verklaart hij te zullen blijven strijden tegen de 'spot ternijen die de zieken die wor stelen met hun kwaal op de rui ten van sekswinkel zo schaam teloos worden aangedaan'. Onze lage lusten dat is al met al wel duidelijk zitten Van Katwijk zeer hoog. I Door de goedkeuring, die de gemeenteraad aan het raadsvoor stel heeft gehecht, komt het ta rief van een verpleegdag op: le klas' all-out ƒ159,75, .2e klas 119,15, 3e klas arts-out 96,69, 3e klas all-ln (geen anaesthesist) 104,95. Verpleegdag voor gezon de babies: allé klassen 43,85. De verpleging op de kraamaf- deling per verpleegdag op niet- medische indicatie is nu vastge steld op een bedrag voor de moe der van-159,75 (le klas),, 119,15 (2e klas) en 62 (2e klas). Voor een baby is het verpleegtarief be paald op ƒ43,85 in de eerste en tweede klasse en op 33 in de derde klasse. Voorts is het voorstel van de commissie voor het Gemeentezie kenhuis aangesiomen om het ta rief derde klasse voor verpleging zonder medische indicatie vast te stellen op 95 gulden, hetgeen een verhoging inhoudt met 20 gulden. Dit tarief wordt in het Holy-zie- kenhuis en in de Dr. Noletstich- ting in. Schiedam eveneens in re kening gebracht. Evt. 'vooraf prijsopgave [Ptdiipjl Sh Liduïnastraat78 a Schiedam V+S Tel,efo°n OloAvc 8G 38 (N OIR Philips dealer (Van een onzer verslaggevrs) SCHIEDAM De Adviesraad voor de Detailhandel en Consu mentenbelangen belegt op dinsdag 30 maart een openbare vergadering in het Schiedamse stadhuis. Er wordt om acht uur 's avonds be gonnen. Op de agenda staan onder meer de wijziging dinsdagmiddag sluiting kapperszaken in een maandagmorgensluiting, de ophef fing van de verplichte vakantie sluiting voor herenkappers en het schema vakantiesluiting voor win keliers in 1971. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op donderdag 25 maart vindt in de Hermes-kantine in het Harga-sportpark de finale plaats van de spelregelwedstrijd die in de afgelopen weken voor de voetballende jeugd in Schiedam is georganiseerd. Vragensteller is FI- FA-arbiter Lau van Ravens die als extra-beloning drie stadgenootjes meeneemt naar één van de ere-di- visieduels die hij moet leiden. De spelregelfinale 0p 25 maart dus begint om 19 30 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden, die een dikke twee duizend leden telt vergadert don derdagmorgen om 10 uur in de so ciëteit Het Blauw Huis in de Lange Nieuwstraat. De jaarvergadering behandelt de normale punten, zoals verslagen van penningmeester, secretaris en de vrouwenclub. Ook wordt er een nieuw bestuur gekozen. Aftredend en direct herkiesbaar zijn de voor zitter. de penningmeester en de secretaris. Ook ambulant bestuur der K. Levering stelt zich herkies baar.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1