lOORZAAK: GEBREK MAN INTERESSE an dreigt stillëtjes de mist in te gaan H III 1111 Films in Stedelijk Handballers dit weekend op non-actief )0\ 265224 ENIGE WENKEN Vanaf 1 mei m plastic vuilniszakken in gebruik Actie PvdA slaat aan Ombudsman overstelpt met klachten eurofax 15.11.22 hoera hoera voor Remia! RET-dienst op feestdagen College komt met advies reconstructie binnenstad V oetbal junioren Schiedam naar West-Duits] and Burgemeesters vrouw opent bazaar in Nieuwland Te weinig Kans ma Opvallend Postkantoor gesloten op Goede Vrijdag henna DONDERDAG 8 APRIL 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Komt het Schiedamse middenstandswaren huis er of niet? September vorig jaar lanceerde de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad bij monde van voorzitter Vredebregt het plan voor een nieuw.-warenhuis in Schiedam. In drie branderspandjes aan de Hoogstraat zou de middenstand van Schiedam de kans krijgen zich tegenover het winkelende pu bliek waar te maken. Verbouwen was nog slechts een kwestie van tijd, zo kon uit de woorden van voorzitter Vredebregt wor den opgemaakt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam gaat vanaf 1 mei over op het gebruik van de plastic vuil niszak. Het gebruik van deze plastiezakken is niet ver plicht, zodat men van de nor male standaard-vuilnisemmer gebruik kan blijven maken. Met ingang van 1 mei wordt voortseen wijziging van de Algemene Politie Verordening van kracht! waarbij men op straffe van een bekeuring slechts huisvuil mag aan bieden in een gesloten vuilnis emmer of in 'n (goedgekeur de en goed dichtgebonden) plastic vuilniszak. De betere manier om de vuilniszak te vullen: een emmer. met behulp van (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De actie van de Schiedamse afdeling van de PvdA tegen de huurmaatregelen die op 1 april zijn ingegaan, slaat aan bij de Schiedamse bevolking. De PvdA-ombudsman H. W. Posthoorn en de contactpersonen in de diverse wijken worden overstelpt met klachten van Schiedammers die het niet eens zijn met de nieuwe huurverhoging. Tussen de stroom van reacties bevinden zich echter ook - zo werd gisteravond bekendgemaakt klachten op sociaal gebied. (ADVERTENTIE) Voor je romige frites-saus. Tóe maar! Méér frites-saus op onze bruin gebakken lijfjes. Méér, méér. Oei, wat is die frites-saus vers. Oei, wat v/orden we lekker gemaakt. 't Kan niet op, uit zo'n Kilo emmertje van Remia. i T E S - S A U er komt' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het filmpro gramma in het Stedelijk Museum omvat deze week een tweetal films en wel Portret van Frans Hals: deze schilder stond bekend als' een enigszins oppervlakkige man, die de mensen echter scherp obser- veerd. Door in deze film z'n schil derijen te vergelijken en ze min of, sneer in chronologischer volgorde tel plaatsen, is geprobeerd uit zijn werk een beeld van de mens Frans Hals naar voren te laten komen. Probleem was dat van Frans Hals alleen portretten bekend zijn, zodat men anders dan bij voorbeeld by landschapschilders, moeilijk afwis-, 'selirtg kon aanbrengen bij het ver gelijken van zijn werk. De portret ten van Frans Hals zijn echter zo levendig en indringend dat dit pro bleem vanzelf werd opgelost. A little phantasy on a 19th cen tury painting: een schilderij van de negentiende eeuwse schilder Ar nold Boeklin vormt het onderwerp van dit cinematografische experi ment van Nbrman Mc Laren. In deze film wordt door de fantasie rijke techniek van de schilder een mysterieuze stemming en atmos feer opgeroepen,. De films; draaien in het Stedelijk Museum' op 8, 9, 10; 11 en 12 april. De aanvangstijden zijn: op 8 april om '12-45 uur; op 9 april om 20.30 uur en op.10, li en 12 april om drie uur 's middags. Vian onze sportredactie) SCHIEDAM De handbalcom petitie ligt in Schiedam tijdens het weekeinde stil. Alle spelers en speelsters van. de Schiedamse clubs hebben vrijaf, Niet echter de DWS- senioren, die tijdens de Paasdagen in Putten een kamp inrichten om wat conditie op te doen. Voor twee UVG-scheidsrechters is Eerste Paasdag een belangrijke mijlpaal in hun carrière. Wim Schaap en Leo Stichter zullen op die dag een aantal partijen fluiten tijdens het- internationale vrou- wenhandbaltoernooi van de vereni ging Atomium, dat in de Rotter damse Energiehal wordt gehouden. De twee Schiedamse arbiters is ondermeer de herenontmoeting Dy namoEsca toegewezen. twee teams die in de zaalcompetitie in de landelijke Eerste Klasse uitko men. Daarnaast zullen ze ook een kruiswedstrijd in de hoofdpoule te leiden krijgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op Vrijdag 9 april goede vrijdag) rijden trom en bus als op normale werkdagen. Dc metro rijdt op die dag als op zaterdag. Zondag 11 april (eerste paasdag) en maandag 12 april 'tweede paasdag) wordt de nor male zondagsdienst aangehou den. De feeststemming rond het wa renhuis is sindsdien snel verstomd. Alhoewel, bij wijze van stunt en kele maanden geleden nog een re clamebord aan de gevel aan de Hoogstraat werd genageld met de optimistische uitspraak: Hier Komt Het Warenhuis. De boedoeling er van was meer gegadigden te inte resseren. 'We hebben in zoverre succes gehad,' zegt de heer Vreden- burg, 'dat er inderdaad één bijge- komen is.' De heer Vredebregt na enig aandringen, omdat hij de zaak lie ver rustig houdt blijft de tot standkoming van het warenhuis, ondanks het uitblijven van merk bare vorderingen, met optimisme bezien. Het enige dat de verbou wing nog in de weg staat, zijn en kele juridische en financiële pro blemen, aldus de heer Vredebregt, 'Het overleg is nog steeds bezig en wé houden een positieve instel ling. De mensen die zich vcor het warenhuis gemeld hebben, treden bijv., ook op de Inhabé. ais eenheid op. Of we optimistisch zijn.daar kan ik u niets over zeggen. Ik hou liever mijn mond. anders zegt men straks: kijk eens. dat heb je toen en toen gezegd. Volgens mij is er bij alle gegadigden nog steeds de wil om door te zetten.' Eén van de gegadigden voor het warenhuis, de heer T. H. Janse, zegt dat die wi] er wel is. maar dat de belangstelling van de Schie damse winkeliers te klein blijft. We hebben er dertien en dat is duidelijk te weinig. Je zou twintig mensen op zijn minst moeten heb ben.' Waaraan wijt hij de geringe be langstelling? De heer Janse: 'Het enige probleem is dat je mensen moet hebben die bereid zijn vijf jaar lang mee te spelen, dan kun je ook financiers vinden. Weet u, dat middenstandswarenhuis is een poging om iets voor elkaar te krij gen en dat gaat moeilijk. Of ik op timistisch benik zou liegen als ik ja zei.' Ü2 (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam zullen nog deze week hun advies publiceren inzake de plannen voor de reconstructie voor de Schiedamse binnenstad. Stadsbouwmeester, de heer B C. van Gent, zai in dit advies onder meer commentaar geven op plan C van de Federatie van Jongerengroepen in de PvdA en op plan B van de Delftse stu denten. De Commissie Stads ontwikkeling zal het advies van B. en W. tijdens de zitting van 19 april in haar besprekingen betrekken. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM - Vijfenzeventig ju nioren en leiders van de s-v. h.v. Schiedam vertrekken vrijdag 9 april voor een vierdaagse reis naai de Westduitse universiteitsstad Marburg a.d. Laiin. De reis is in", resultaat van contacten die vorig jaar gelegd werden tijdens een uitwisselingsprogramma met de Duitse voetbalvereniging 'Sport- freunde Marburg.' De jongens wor den tijdens hun verblijf onderge bracht in de jeugdherberg van Marburg. In het plaatselijke stadion en in de plaats Fronhausen (tegen de ge lijknamige vereniging) zullen de vijf junior-elftallen van Schiedam hun wedstrijden spelen. De groep vertrekt vrijdagochtend om half negen van het Wibautplein en wordt Tweede Paasdag 's avonds omstreeks acht uur terug verwacht. Een andere kandidaat-winkelier die liever niet 'met naam en toe naam' in de krant komt, onder schrijft het standpunt van de heer Janse. Hij zegt: 'Als we blijven doorgaan zoals nu. dan komt dat warenhuis er nooit. Geloof me, er zal een klein wondertje moeten ge beuren als dat warenhuis ooit opengaat. Overigens begrijp ik van de Schiedamse winkeliers nu hele maal niets meer. Dit is de kans van hun leven.' De heer Vredebregt nogmaals om commentaar gevraagd zegt: 'Er zijn andere winkeliers die er veel positiever over denken. Maar als er zo gesproken wordt, dan moeten we maar eens om de tafel gaan zittenik dacht dat Per- quin en ik de woordvoerders waren. Maar ik kan de zaak beter laten rusten, dat is in het belang van Schiedam.' - '-7 Wanneer men overgaat op het gebruik van de plastic vuilniszak, mag men uitsluitend die zakken gebruiken die voorzien zijn van 't zgn. KOMO- keur. Dit betekent dat de zakken voldoen aan zekere minimum-eisen als: een goede kwaliteit poiyaethyleen, afmetingen 60 bij 80 cm. folicdikte 0,05 tot 0,06 mm en een ondoorzichtige grijze kleur. Vuilniszakken zonder dit KOMO-keur mogen in Schiedam niet gebruikt worden. Bij de zakken die overal in Schiedam in winkels en warenhuizen verkrijgbaar zijn, worden afsluitstrips geleverd. De plastic vuilniszakken worden niet door de gemeente geleverd. Scherpe voorwerpen als glasscherven en metalen delen moet men niet tegen dc wand leggen, maar temidden van ander afval. Hete as eerst laten afkoelen cn dan in de zak doen. Als de vuilniszak vol is moet men de lucht eruit drukken, dc zak daarna licht in elkaar draaien en met dc bijgeleverde sluitstrip dichtbinden. i Volgens de gemeente Schiedam maakt op dit moment reeds 35 tot 40 pet. van de Schiedamse huis vrouwen gebruik van deze plastic- zak, die in een aantal gemeenten in de omgeving verplicht is inge voerd. De Schiedamse reinigings dienst heeft het automaterieel in middels aangepast aan deze mo dernisering. Het gemeentebestuur is na toestemming' van de raad over gegaan op het gebruik van de plas tic vuilniszak om de stad zo schoon mogelijk te houden en "de hygiëne in het algemeen" te bevorderen Los afval als kratjes, lege flessen stapels oude 'kranten en afgedankte vloerbedekking,- zullen na 1 me: niet langer door de Reinigings dienst geaccepteerd worden. Ook grof huisvuil bijvoorbeeld matrassen en meubilair, zalna 1 mei niet meer mesgenomen worden. Al het grote huisvuil moet voordat het in de plasttczak of in de vuil nisemmer wordt gedaan, klein ge maakt worden. De Reinigingsdienst-zal overigens de eerste drie weken lankmoedig optreden en aan huis waarschuwen als men in overtreding is- Na deze proefperiode worden strengere maatregelen genomen: het losse driemaal per week extra hoeveel heden huisvuil laten afhalen. Ten slotte kan men elke zaterdag tus sen 9 en 12 uur het grove huishou delijke afval zonder bijbetaling zelf aanbieden bij het vuiinisover- laadstation aan de Parallelweg. De PvdA-ombudsman en z'n me dewerkers hebben zich gisteravond onder meer beraden over het pro bleem hoe men de binnengekomen klachten verder gaat behandelen. Besloten werd nadere informatie te geven over de gedragslijn, die ge volgd moet worden ais men liet niet met de huurmaatregeien eens is. Ook zal getracht worden het be leid van de huuradviescommissie concreet vast te leggen, zodat de huurders zelf kunnen bepalen hoe deze commissie over hun klachten zal oordelen. Men zal de huurders adviseren een lijstje met klachten op te stellen over eventuele mis standen in de woning. Wie z'n huisvuil na 1 mei op deze manier langs de stoep zet, kan „een prent" van de politie verwachten. haald. Wel moet men dan twee dagen vantevoren bericht geven aan de Reinigingsdienst, Buitenha venweg 154. tel. 264895, afval blijft staan en de politie kan proces-verbaal opmaken. Grote stukken, die niet in do vuilnisemmer of de plastic zak pas en zullen, door de Reinigingsdienst eens per maand (elke tweede- woensdag) gratis worden opge- Daarnaast kan men tegen een geringe vergoeding (eveneens na bericht aan de Reinigingsdienst) (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM Mevrouw Roelfse- ma opent op vrjjdag 9 april de ba zaar van de wijkvereniging Nieuw land. waarvan de opbrengst be stemd is voor het kinderkamp en het jeugdwerk. De officiële ope ning vindt plaats om hall drie. Vanaf dat moment is dc bazaar open tot tien uur 's avonds en dc volgende dag van twee uur tot elf uur 's avonds. Eén van de opvallendste punten van deze actie is zo deelde dc PvdA gisteravond mee dat et- veel vragen binnenkomen over heel andere dan huurproblemen. PvdA- voorzitter de heer A. Verlinde zei hierover dat hij de indruk had. dal men niet wist waar men met zijn problemen naar toe moet. 'Ik zou dan ook willen spreken van een hiaat in het ambtelijk apparaat- waar wellicht in de toekomst een sociaal raadsman een eind aan kan maken." De ombudsman zal de huurders, die met huurmaatregelen gecon fronteerd zijn. binnenkort een brief sturen waarin nogmaals wordt uit eengezet hoe men precies moet handelen en wat de verdere moge lijkheden zijn na het aantekenen van bezwaren, Voorts wil de PvdA aan de hand van vroegere uitspraken trachten uit te vissen hoe het beleid van de huuradviescommissie in het verle den is geweest, zodat de werkwijze van de commissie precies kan wor den vastgelegd. (Van een onzer verslaggeversi SCHIEDAM Evenals vórig jaar zal ook du, jaar op Goecie Vrijdag het postkantoor des avonds gesloten zijn. De overige kantoren in Schie dam en het hoofdkantoor ziin gc opend tot vijf uur in dc middag. wt-JTp v.,Jetijl; 30 cent voo:ds:

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1