1 telasting op waterverontreiniging in Sch edam Tweede massale huldiging bij Wilton Fijenoord In nota over fusie gemeentelijke nutsbedrijven: Contractuele problemen moeilijk te overwinnen Ontdekkingsreis door beroepenland Gebr. de Veld Film in het Stedelijk Melchers Teunis de Ruiter krijgt erebrons PGPPEZUN k'"9 >9 75 o tax 5.11.: Schiedamse Boys krijgt eigen clubhuis TM.DEFECT TOETERS MUTSEN VLAGGEN 1001 BAZAR FIETSEN BROMMERS (brom)fietsen fijn kJJDAG 23 APRIL 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 21 (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM Er komt een belasting op waterver ontreiniging. Per 1 juli van dit jaar betalen alle Schie dammers 2,34 gulden extra op hun rekening voor gas, water en licht. De 'nieuwe' belasting wordt geheven volgens de wet op de rege ling omtrent de verontrei niging van het oppervlak tewater. Gewone inwoners betalen de belasting omdat zij aangesloten zijn op het gemeentelijk rioolstelsel en zodoende waterverontreini ging plegen. De gang van zaken is eigenlijk zo, dat de gemeen ten van het Rijk een aan slagformulier krijgen voor deze belasting. Zij zullen worden aangeslagen naar het aantal woningen en kleine bedrijven, kantoren en winkels, die aangesloten zijn op het gemeenteriool en die minder vervuiling op leveren dan het gemiddelde van wat twintig mensen per 24 uur aan vuil ln het riool lozen. De grotere en grote be drijven zullen in Schiedam regelrecht door het Rijk worden aangeslagen voor de waterverontreinigingsbelas ting. De opbrengst van de bijdragen z?i worden ge bruikt voor de zuivering van het rioolwater. Het gemeen tebestuur verwacht, dat Schiedam zal worden aange slagen dit jaar voor 191.300 gulden. Nu al is bekend, dat deze belasting op de waterver ontreiniging in 1972 en in 1973 aanmerkelijke verho gingen zal ondergaan. De tarieven: '71 7 gulden; '72 14 gulden en '73 21 gulden. Bij het vaststellen van de begroting voor dit jaar heeft de gemeente nog geen rekening gehouden met deze extra belasting. Het is daarom nodig dat de gemeenteraad voor dit bedrag een krediet verleent. Het bedrag zal dan ook wor den teruggevorderd bij de inwoners volgens boven staande getallen. Zoveel extra belasting gaan de Schiedammers betalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, VLAARDINGEN Vanmorgen zijn in de grote kantine van Dokkantoor Oost bij Dok- en W erf maatschappij Wilton-Feij enoord NV. in Schiedam 84 jubilarissen gehuldigd. De heer C. H. Meeuwisse, lid der directie sprak de 84 Vlaardin- gers. Schiedammers en Rotterdammers toe. (Van een c zer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de leerlingen die volgend jaar het basis onderwijs zullen voltooien en voor wie de school- en beroeps keuze een actuele zaak wordt, wordt in de maand mei een tentoonstelling georganiseerd met de bloemrijke naam „Ont dekkingsreis door Beroepenland". Wij helpen U direct Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal I Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN De gemeentelijks nuts bedrijven van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis pleiten voor de invoering van unifornje tarieven voor water, gas en elektriciteit. Ook de voorwaarden voor bet betrekken van deze energie voornamel>k uit Rotterdam wil men gelijkgeschakeld zien. Deskundigen van de drie gemeentelijke bedrijven dringen er op aan deze wensen uit praktische overwegingen zo snel moge lijk te verwezenlijken. Dit blijkt uit de nota Nutsbedrijven, de leidraad voor de fusie van de gemeentelijke nutsbedrijven. Ongunstig - Maassluis wordt wellicht in de toekomst van stroom voorzien via de installaties van Schiedam, en Vlaardingen. SCHIEDAM Teunis de Ruiter heeft gisteren uit handen van burgemeester Roelfsema namens Hare Majesteit de Ko ningin een eremedaille in brons gekregen verbonden aan de Orde van Oranje-Naussau. De glunderende 59-jarige ontving het eremetaal voor zijn veertig jaar trouwe dienst bij de N.V. Schiedamse Distilleerderijen op de Westvest in Schiedam. Teunis de Ruiter is van beroep chauffeur. Hij woont in de Poortugaalsestraat 12a in Schiedam. Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn. Voor naar zonder kapper elk kapsel dat u wilt «.nTV Pleidooi voor eenheidsprijzen Het is de tweede keer in kort tijdsbestek aat zo'n groot aantal werknemers bij WF jubileert In febiuari ging het al om 142 perso nen. Ditmaal bevonden zich onder de j'ubilanssen vier heren, die veertig jaar bij WF m dienst zyn De ove rige tachtig vierden hun 25-jarig dienstverband. De laatsten zyn al len vlak na de oorlog in dienst getreden bij de Schiedamse werf De heer Meeuwisse sprak de vier medewerkers, die 40 jaar m dienst zijn, persoonlijk toe en overhan- De expositie wordt gepresenteerd door het Gewestelijk ArbeicL'ni- reau Nieuwe Waterweg Noord. 11- geleid door een spel van poppen, die beroepsbeoefenaren voorstellen, zal door middel van eec tentoon stelling de verscheidenheid van de beroepen in hun onderlinge sa menhang worden getoond. De grote betekenis van een goede en bewuste beroepskeuze zal daarbij worden onderstreept. De rondleidingen op de tentoon stelling worden door de deskundi gen van het gewestelijk arbeidsbu reau verzorgd. Zij moeten worden gezien als een geïntegreerd onder deel van het voorlichtingspro gramma, waaraan met name de gemeente Schiedam een bijzondere en specifieke bijdrage levert. De officiële opening van de tentoon stelling zal worden verricht door de wethouder van onderwijs me vrouw G- D, VerweiJ-de Graaff. De datum is donderdag 29 april, de tijd half vier en plaats de Openbare Lagere School op de Singel 5 in Schiedam. De directeur van het arbeidsbureau ir. J. P. Nugteren zal aanwezig zijn voor de nodige explicaties. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave St.Liduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (ADVERTENTIE) SCHIEDAM "Hen Hop' en 'Ets' zijn de films die het Stedelijk Museum deze week vertoont in het weekend-programma. De films draaien op 23, 24 en 25 april res pectievelijk om half negen, drie uur en nogmaals drie uur. Ets is een film over een van Ne derlands modernste grafici. Koos van der Sluijs. Het procédé van het etsen, zoals h(j dat toepast, is als volgt: eerst brengt hij op een me talen plaat de zogenaamde ets- grond aan, waarna met een naald de tekening wordt ingekrast, Een zuur bijt vervolgens het blanke metaal dat door het intekenen te voorschijn komt, uit. Hierna kan de tekening, na eerst de plaat met drukinkt te hebben ingerold, op papier worden afgedrukt. Hen Hop is een tekenfilm van Norman McLaren waarin een kip die tijdens de film overigens nog van ras verandert, danst op de maat van ouderwetse walsen en Frans -Canadese volksmuziek. De burgemeester van de gemeente Schiedam brengt ingevolge artikel 18 der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag 28 april 1971 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkie zing van de leden van de Tweede Kainer der Staten-Generaal zal plaatshebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hy die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift: uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een Jaar, Schiedam, 23 april 1971. De burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. i - f In de nota wordt er op gewezen dat de mogelijkheid bestaat dat de minister van Economische Zaken zich tegen de wens van de drie bedrijven zal verzetten, omdat ge lijkschakeling leidt tot verhoging van trieven. Desondanks hoopt men op 1 januari 1972 de uniforme prijsberekening te kunnen invoe ren. Doordat er vele contractuele problemen zijn te overwinnen, ver wacht men dat de uitwerking van al deze plannenmakerij geruime tyd in beslag zal nemen. De steden Vlaardingen en Schie dam betrekken tegen dezelfde voorwaarden stroom uit Rotterdam, maar Maassluis ontvangt de elek triciteit uit Delft en op veel on gunstiger voorwaarden. Een bijko mend probleem is dat Maassluis sinds een jaar geen vast contract meer heeft voor de levering van stroom en al herhaaldelijk door het Delftse toeleveringsbedrijf ver zocht is een beslissing te nemen. Door middel van een zogenaamde ontsnappingsclausule wil de ge meente proberen de contractloze periode te overbruggen. Volgens de deskundigen moet er op worden, aangestuurd dat Maas sluis dezelfde voorwaarden krijgt voor de levering van stroom als Schiedam en Vlaardingen reeds hebben. In dit verband is het, om dat de stroom in alle dne gevallen door de EZH geleverd wordt, met van belang of de elektriciteit van uit Rotterdam of Delft in Maas sluis terecht komt. TJit de nota blijkt voorts dat de levering van water ook een aantal problemen oplevert Schiedam ligt overhoop met Rotterdam over een coBftract uit 1921, waarin de over eenkomst over de levering van water is geregeld. De nota wijst er op dat het overleg op dit punt tus sen Schiedam en Rotterdam én tus sen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis beter gescheiden kan blijven. Het contract over de levering van water tussen Maassluis en Rotterdam ligt eveneens ongunstig. De drie bedrij ven zullen aldus de nota met Rotterdam tot een vergelijk moeten zien te komen om het water tegen een aanvaardbare prys (eventueel exclusief transport kosten) aan het gebied van Maas sluis te leveren. De gemeente Vlaardingen is op dit moment zelf met Rotterdam in onderhandeling over een overgangsregeling. Zoals bekend verzorgt Maassluis ook de waterlevering aan Maasland. Wanneer de moeilijkheden tus sen Rotterdam en Schiedam zijn opgelost zo vervolgt de nota en het gesprek met Gedeptueerde Staten een positief resultaat heeft opgeleverd, is het mogelijk de on derhandelingen te openen met Maassluis over de levering van wa ter uit Rotterdam en stroom uit Delft of Roterdam. De nota dringt er bij de gemeen telijke partners op aan naar buiten toe gezamenlijk op te treden om de onderhandelingspositie te verster- A - ken. Ten slotte wordt er pp gewe zen dat alle drie gemeenten het aangaan van langlopende contrac ten moeten vermijden, omdat zulks het samenwerkingsverband alleen maar zal afremmen. SBH (ADVERTENTIE) Alle soorten: voor koninginnedag. Broersveld 45 Schiedam Ook vrijdags op de markt. REPARATIES Singel t, bij Rott.djjk TeL 26,75.44 - Schiedam ADVERTENTIE SLIjTCRlJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad SCHIEDAM De bureaus van de gemeente-secrei arie, het bureau huisvesting en het kantoor van de kassier der gemeente zullen op woensdag 28 april voor het publiek gesloten zijn. Het bureau van de afdeling be volking, burgerlijke stand en mili taire zaken van de gemeente-secre tarie aan de Overschiesestraat zal die dag wel geopend zyn voor za ken betreffende de Burgerlijke Stand van 6 3012 uur en van 13 30—14 30 uur; ADVERTENTIE De burgemeester van Schiedam herinnert in verband met de aan staande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal aan de onderstaande be palingen der kieswet. 1. Volgens artikel 10 der kieswet Is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat Iedere werknemer die by hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de stem ming deel te nemen, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan 4e stem. ming kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze verplich ting geldt met ten aanzien van de werknemers die uit hoofde van hun dienstbetrekking bin nen de voor de stemming be paalde tijd niet vertoeven m een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan ge durende twee achtereenvolgende urei verhinderd zullen zijn hun arbeid te verrichten. 2 Op grond van artikel x 9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opge legde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste vjj fen- zeventlg gulden Schiedam, 23 april 1971. De burgemeester voornoemd H. ROELFSEMA. (ADVERTENTIE) HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 20 75 52 digde hen de gebruikelijke ge schenken onder couvert, alsmede de insignes en de daarbij horende vererende getuigschriften. Voor de hele groep personeelsle den, die hun 25-jarig jubileum vierden, traden als symbool op de heren J. A Erwich (als oudste) en A. A. Stuye (als jongste). Ook zij werden persoonlijk toegesproken door de heer Meeuwissen, Bij de jubileumviering was da burgemeester van Schiedam, H. Roelfsema aanwezig ,die een toe spraak hield en de koninglijke on derscheidingen uitreikte. De onderscheidingen waren., voor de heer D. Christen, plaatwerker, die de ere-medaille in brons ont ving voor zijn veertig-jarig: Jubi leum. J. T, Crepin uit Vlaardingen kreeg als sous-chef de ere-medaille in zilver voor een 40-jarig dienst verband. Baas SB de heer B. Vis uit Schiedam kreeg ook de zilveren medaille voor 40 jaar trouwe dienst. De heer M. van Dalen, kraanrijder uit Vlaardingen, kreeg van de burgemeester de medaille in brons voor 40 jaar dienstverband. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De voetbalver eniging Schiedamse Boys knjgt na veertig jaar inwoning eindelijk een eigen clubhuis. Het is het voorma lig kantoorgebouwtje van. de Gulf aan de Admiraal de Ruyterstraat op het terrein van Wilton-Fijen- oord. Begrijpelijk dat het bestuur zeer verheugd is, maar nu zullen de handen uit de mouwen gestoken moeten worden. Een ieder die wil meehelpen afbreken en opbouwen kan zich hiervoor aanmelden bij de heer J. A M. van Geenen, tel. 262874 of 265889. Het bestuur van Schiedamse Boys rekent op timmerlieden, me taalbewerkers, schilders en lood gieters. Enfin ook tekenaars eai boekhouders zijn welkom, want voor het volgende seizoen en dat kan als iedereen maar wü meehel pen aan zijn "eigen" huis, moet het gereed zijn. Het clubhuis zal ko men bij de ingang van het sport park Harga, waar ook Wilton, Mar- tinit en FC Nieuwland hun entree hebben. ADVERTENTIE Onverwachts een avondje uit en Uw haar zit niet zoals U het zou willen, dan is dé oplossing zo'n mooie hele pruik. Korte synthetische pruik op stretch basis, zonder verlengde hals, een prachtige hele pruik, waarbij het kappersprobieem geheel van de baan is, want on derhoud vraagt dit synthetisch haar niet. U kunt de pruik zelf wassen, kammen en opmaken zoals U wilt, het haar blijft altijd ge willig en houdt model. U hoeft 'm dus nooit naar de kapper te brengen. Deze fraaie pruik, in een leuke geschenkverpak kingvoor nog géén vijf en twintig gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop vpn deze korte synthetische prui ken, op te maken in elk ge wenst kapsel.pruikenop stretch basis (blijven altijd goed pas sen), zonder verlengde hals, in de meest voorkomende kleu ren in geschenkverpak- voor jTf® i sjl Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1