Maak het Windmill financieel mogelijk vervulling tè bestrijden ÏSeptunus te water 1 brillant, een goede Stadsarchitect gaat ver mee met plan F.J.G. Turken vieren feest t 9° i Drie zwaar gewonden bij botsing B. en W. laten C70-opzet varen Auto in brand bij parkeren ÊSFl heetmanjj^ i Man (68) dood onder aan trap Man springt door raam Bromfietser rijdt etalage binnen Even de boodschappen afleveren Suggestie kamerlid J m Autoradio ontvreemd Tijdens nachtmerrie Transistor gestolen MAANDAG 26 APRIL 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het organiseren van de feestelijkheden rond het 700-jarig bestaan van Vlaardingen in 1973 levert nu al moeilijkheden op. Het gemeentebestuur is er namelijk nog niet in geslaagd een persoon te vinden die als grote organisa tor de feestelijkheden zou moeten voorbereiden. (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED GEKLEED U/indiot ffattóet HERENCONRECTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stadsarchitect B. C. van Gent van bureau Fledderus heeft zijn commentaar geleverd op de alternatieve binnenstadsplannen. Het blijkt dat Van Gent zeer ver mee gaat met de FJG-plannen voor de binnenstad, die worden aangeduid met de naam plan C. Op enkele punten gaat archi tect Van Gent niet mee met de ideën van de FJG. Dat zijn de ligging van de metro, de spreiding van het winkelareaal en de ontsluiting van de binnenstad. De havensleep- en duwboot .Nëptuhus is bij scheepswerfDe Haas in Maassluis te water ge laten. Het schip17 meter lang,- wórdt gebouwd in opdracht van bevrachtings- en sleepdienst Zwaak in Rotterdam en is bestemd voor behandeling van lashbakken (bakken uit kangoeroe- schepen) in de Waalhaven. VLAARDINGEN De zaal Excelsior is zaterdag middag het middelpunt ge weest van een Turks kin derfeest. Een feest georga niseerd door de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, dat vele kin deren 'een paar uur lang bezighield. De vrolijkheden begon nen met de jeugdbond Thalita, die vanaf de Bin nensingel door Vlaardin gen richting Excelsior marcheerde. Tijdens de tocht liepen Turkse kinde ren in nationale kleder dracht achter de muziek aan. De drurnband ging door de straten tvaar de meerite Turkse gezinnen wonen. In zaal Excelsior duurde het feest tot half zes. Er werd uitgelegd wat een kinderfeest in Turkije in houdt. Enkele kinderen brachten hierna Turkse gedichten. Naast een te kenfilm amuseerden de kinderen zich ook met ac- cordeonspel, Turkse mu ziek en dansen. (ADVERTENTIE) Problemen rond feest 7 )0- arig en Omdat de tijd dringt en er nu eens aan de slag moet worden ge gaan. vindt het gemeentebestuur dat de organisatievorm, moet wor den gewijzigd. In plaats van werk- commissies moeten de touwtjes in handen genomen worden door de verschillende secties van de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recrea tie, de Culturele Raad, het Vlaar- dtrïgs Centrum voor Amateurto neel, de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk en de Federatieve Raad voor Bejaardenzorg. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG r Maak het dé kunstmestfabriek Windmill in Vlaardingen (de vroegere ENGK) financieel mogelijk haar plannen voor verminde ring van de luchtverontreini ging uit te voeren. Dat is de suggestie, die uitgaat" van schriftelijke vragen, die het Tweede Kamerlid dr. B. Goudzwaard (a.r.p.) heeft ge steld aan minister Witteveen vanFinanciën en staatsse cretaris Kruisinga van Volks gezondheid. Dr. Goudzwaard informeert naar de juistheid van beirchten, dat Windmill de saneringscommissie voor het Rijnmondgebied alterna tieve voorstellen heeft gedaan voor het terugdringen van de uitworp van verontreinigende stoffen. Het bedrijf zou bereid zijn zelf een sub stantieel aandeel in de financiering voor zijn rekening te nemen. Het kamerlid wijst erop. dat bij de nieuwe wet op de luchtveront reiniging een heffingensysteem hoort, dat dergelijke plannen van de industrie moet helpen uitvoeren. Hij vraagt de bewindslieden om in afwachting van het van kracht worden van deze regeling voor Windmill een vorm van voorfinan ciering mogelijk te maken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagmiddag is op de Schaterlaan de wagen van mevrouw D. de W.-S. tijdens een parkeermanoevre in brand geraakt, De-achterbak van de auto brandde helemaal uit, evenals de motor. De brandweer heeft het vuur geblust met een nevelstraai en bluspoeder. als vermoedelijke oorzaak wordt kortsluiting opgegeven, is DOOR I iVlgr Nolenslaan 600 Schiedam I Winkelcentrum ,JDe Ketel" 1 «otterdam - Zoetermeer De C'70-opzet van de festiviteiten wil het gemeentebestuur laten va ren. Hiervoor in de plaats wil het gemeentebestuur een schaaktoernooi o£ schaak kampioenschappen. een voetbaltoernooi van inter nationaal formaat, een tentoonstelling over de geschiedenis van Vlaardingen on der de titel 'Wandelen door de eeuwen'. jeugdmanifestaties. activiteiten voor bejaarden. het houden van een histo risch spel het organiseren van een een akter-wedstrijd Voor de feestelijkheden, waaron der ook het versieren van de bin nenstad valt, zou. volgens burge meester en wethouders, een bedrag van 650.000 gulden beschikbaar moeten zijn. Hiervan zou dan ook een Graaf Fioris de Vijfde-prijs in het leven geroepen moeten wor den. Bij de prijs denkt het gemeente bestuur aan het jaarlijks beschik baar stellen, van een bedrag waar door de uitzending van een of meer schoolgaande of werkende-jongeren uit de ontwikkelingslanden naar ons land mogelijk wordtr.De jon geren zouden hier bijvoorbeéld tien maanden moeten kunnenleren. De gemeenteraad zal zich binnenkort oyer het collegevoorstel buigen. hfilfiÖölttö Brillant is een verstandige investering: het stijgt meer in waarde dan het geld daalt Brillanten zijn klein en makkelijk mee te nemen en kunnen overal ter wereld eenvoudig worden verzilverd. Wij zullen u graag vrijblijvend informeren over deze onvergankelijke belegging. edelsteenkundige f.g.3. diamanfe*pert g.i.a, lijnbaan 92, lel. HöeTCUostzeedijk 155, rotterdam Ook Van Gent die tekende voor de plannen A en B wil de bestaande bebouwing in het cen trum zo goed mogelijk verbeteren of anders vernieuwen. Hij gebruikt daarvoor een ander argument dan de FJG: Renovatie komt ten goede aan de variatie in bebouwing, het individuele aspect en de spreiding van de tijd van bouwactiviteit. .'V"» msm Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagochtend heeft de politie de 68-jarige j. Huurman dood onder aan de trap aangetroffen in zijn woning aan de Laan inSchiedam. De politie werd gewaarschuwd door de buren, die het vreemd vonden de 68-jarige de hele dag niet te hebben gezien of gehoord. Donderdag* hadden zij "de heer Huurman nog gesproken. Om half zeven 's avonds hoordende buren nog een bons. Daarna bleef het stil. De "neer Huurman woonde al leen en was Isecht ter been. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de Nöletstichting. Van een onzer verslaggevers ,'CHIEDAM -- In de nacht zaterdag op zondag is uit de auto van de 39-jarige bankwerker N.A.C.S. een autoradio ontvreemd. De dieven zijn in de wagen geko men door het tochtraampje te for- -eren. De wagen stond geparkeerd ■an de Fanklinstraat. i Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Met een daveren de klap* is een 33-jarige Gorzenaar in de nacht van vrijdag op zater dag door de luit van zijn huis op het balkon gesprongen.' Oorzaak van deze onbedoelde gymnasti sche toer was een nachtmerry waarin de man als enige vluchtweg voor zijn achtervolgers gewezen werd op het slaapkamerraam. De politie die op het glasgerinkel af kwam,* trof de man bloedend en nog in pyjama op straat aan. Na verbonden te zijn heeft de politie de ongelukkige weer naar bed ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 18-jarige F. Schaper heeft gisteravond een paar flinke vleeswonden opgelopen bij de slager. Om half elf reed deze bromridder blijmoedig op de Groenelaan in de richting van het Kon. Wilhelmina- plein. De 18-jarige koopman merk te bij de bocht tot zijn schrik, dat zijn remmen weigerden. Met bekwame spoed reed hij noodgedwongen rechtdoor tot zijn weg gestuit werdt door een etala geruit van 214 bij 214 meter. De ruit. die de waren dekt van slagerij Ostemeyer, sneuvelde en de brom fietser kwam tussen de worsten te recht. Met een. paar ongevaarlijke vleeswonden is de heer Schaper naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. SCHIEDAM De 61-jarige timmerman T. M. B. meldde de politie, dat uit zijn tuinhuisje op liet volkstuinencomplex Thurlede een Philips-transistorradio is ge- j-tolen. De inbrekers forceerden de deur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een jonge Schiedamse. die vrijdag bood schappen had gedaan voor haar oma. merkte bij terugkomst dat oma afwezig was. Na herhaal delijk bellen werd niet open ge daan. Dan maar een raam van buitenaf open schuiven- Tot haar schrik duwde de Schie damse onbedoeld het raam vol ledig uit zijn voegen. Dit kletterde dan ook naar beneden. De hand van de „in- breekster" raakte bekneld, de inbreekster zelf zeeg ineen. Om standers hebben haar bevrijd, waarna zij naar het gemeente ziekenhuis kon worden ge bracht. De op straat belande boodschappen kwamen uitein delijk toch in oma's huis. Plan C legt grote nadruk op het wonen en de vrijetijdsbesteding in de binnenstad. Van Gent sluit zich daat;bij aan. Al wit hij wel dat dit geconcentreerd blijft binnen één ontmoetingsplaats. Waar plan C van de FJG pleit voor het omleggen van het metro tracé om het noorden van het cen trum, botsten de meningen. Van Gent noemt dat onaanvaardbaar: Er zou een absoluut ongewenste ontwikkeling van de binnenstad ontstaan door een te ver verwijder de ligging van het station tot aan het- potentiële 'brandpunt' van de stad. Het rendement van het openbaar, vervoer, zo zegt hij, is op deze wijze nihil, net als het comfort van de bezoeker aan de binnenstad. De fi nanciële offers die de omlegging zou vergen door grondverwerving van industrieën en door verplaat sing van nieuwbouw in Nieuwland, vindt de stadsarchitect onverant woord hoog. Van Gent gaat graag akkoord met de speciale aandacht voor de kleinere economisch zwakke be drijfjes in de binnenstad. Spreiding* van de grootwinkelbedrijven ver- we: >->*. iiij. omdat het spanningsveld voer de koper dan te groot wordt. Het gunstige effect van de groot winkelbedrijven op de midden stand valt in dat geval volgens Van Gent volledig weg. Het ontsluitingssysteem van de stadskern als voorgesteld in plan C betitelt Van Gent wederom met termen als onmogelijk en onaan vaardbaar. De gemeenteraad neemt de beslissing over de binnenstad tijdens een speciale vergadering op 6 mei as. SCHIEDAM Drie Schiedam mers, onder wie een 15-jarige automobilist en zijn 17-jarige pas sagier, zijn zondagmorgen mét' ernstige verwondingen opgenomen in het Gemeenteziekenhuis, nadat de auto op de Burg. van Haaren- laan's Gravelandseweg op elkaar waren gebotst. Het ongeluk werd veroorzaakt door de 32-jarige ouvrese J. V. R.. die de vijftien jarige automobilist geen voorrang verleende. De oevreuse liep een hoofdwond op en een hersenschudding, de 15- jarige J J. J. een. hoofdwond en èen gecompliceerde beenbreuk ter wijl zijn 17-jarige passagier een shock kreeg. Door de GG en GD zijn a!le drie slachtoffers naar het Gemeente ziekenhuis gebracht, waar ze zijn opgenomen. Om onder een slank afkledende japon of rok een goed figuur te hebben, om ogenschijnlijk pondjes lichter te zijn, is dit corselet dé oplossing.' Corselet met ritssluiting. gemaakt van 420 denier lycra met een groot korrektiever- mogen extra heupkorrektïe door de dubbele verstevigingsvlakken het niet rekbare voorpand zorgt voor een extra goede buikinhouding de cups zijn driedelig voorge vormd de bredeschouderbandjeszijn heel gemakkelijk te verstellen Dit prima corselet koopt U nu in wit of zwart voor nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit lycra corselet met ritsslui ting, niet rekbaar voorpand en voorgevormde cups. In wit, in B cup (75 t/m 710) en C cup (85 t/m 100), in zwart in B cup (75 t/m 100) en C cup (85 t/m 100) voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1