Aanwinst volkstuinen- complex Vijf 1 Winkel van Sinkel voor tuinders IJuliana wint Slimme demarrage van Buddenböhmer Op enmg centrum zee verkenners BOONTJE KOMT OM ZIJN LOONTJE' Ambrosius vuurdoop m r m6 fo 95 m 4 W mmBH Ü2il._ü Overleden na val van trap Tienduizend gulden uit wandmeubel gestolen Veel schade bij inbraak NS-gebouw Zandscbip veroorzaakt aanvaring Afscheid van Gijs Brinkman *rSi i Lz: Vlaardingen 2- korfballers zijn kampioen Jongetje uit water gered lii iii MAANDAG 10. MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 (Van een medewerker) SCHIEDAM Op een door zonlicht overgoten volkstuinen- complex „Vijfsluizen" hingen zaterdag de vlaggen aan de mast. Het seizoen 1971 was begonnen. Gelijktijdig verrichtte burgemeester H. Roelfsema de openingsplechtigheid van het nieuwe in- en verkoopcentrum dat bij de tuinhouders in een reeds lang bestaande behoefte gaat voorzien. Genodigden Burgemeester II. Roelfsema verricht de opening van 't nieuwe in- en verkoopcentrum, van de tuindersvereniging 'Vijfsluizen'. Winnaars (Van een medewerker) SCHIEDAM Met hef nieuwe in- en verkoopgebouw zijn de leden van de volks- tuindersverenigi'ng „Vijfslui zen" een nuttig, maar'tevens een kostbaar bezit rijker ge worden. Het gebouwtje zelf heeft een grondoppervlakte van vijf bij vijf meter. Het is geplaatst in een omheinde ruimte die dient voor opslag van planten, heesters en boompjes. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Juliana heeft het gepresteerd ook de tweede promotiewedstrijd in winst om te zetten. Ditmaal 'werd het Groningse Stentor met 31 het slachtoffer. Volley deed het een stuk minder. De Vlaardingse dames verloren voor de tweede maal in successie met 30. Ditmaal van Oreon. Juliana-Stentor 3—1 Volley-Oreon 13 (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De clubontmoeting, van de Coureur, Pe daalridders en Schiedam op het parcours van de VRC de Coureur heeft bij de amateurs een overwinning opgeleverd voor Coureur-rijder John Buddenböhmer. Bromfietser geslipt xxm HHK Zeeverkenners vervoeren burgemeester J. Heusdens. tmsmm Hersenschudding bij voetballen 100% katoen Iff: lil Nieuw centrum In een toespraak vooral schetste de heer Roelfsema de ontvikkeing van het-complex. Als ere-voorzitter van „Vijfsluizen" is hij een vaste bezoeker die hoopt eens een eigen hoekje te krijgen, waarvoor hij op de wachtlijst staat. De burgemeester noemde de tuinhouders bevoorrechte mensen. Zij kunnen van nabij de mooiste dingen beleven van de natuur. By uitstek een therapie voor mensen die het te kwaad hebben met hun zenuwen. Van de natuur gaat een rustgevende werking uit: een won der waar een mens niet altijd bij stilstaat. Hij wenste het bestuur en de le den geluk met de nieuwe aanwinst. Bij een verdere ontwikkeling dient een te groot perfectionisme verme den te worden. De aardigheid van dit stukje buitenleven zou er hier door afgaan. Vanuit het clubhuis trok het ge zelschap vervolgens naar het nieu we verkoopgebouwtje waar de bur gemeester de laatste beletselen wegnam om het te kunnen betre den. Onder de talrijke genodigden voor deze feestelijke gebeurtenissen behoorden ook mevrouw Roelfsema: de afgevaardigde van het Landelijk Verbond van Volkstülnders, de heer W. van Dok uit Heemskerk; com missaris van poUtieC. v. d. Hagen en bestuursleden van de zusterver eniging „Thurlede". Muzikale mede werking verleende de Drumband -aw* v.-W S'X w/-. m m xx-, x'.s a a/,; „Schiedam", die enkele shows weg gaf. Tijdens de opening van 't nieuwe tutaseizoen maakte voorzitter M, G. Böhm de winnaars bekend van tie vorlg jaar augustus gehouden tuin- kaeuring. De vierhonderdentwintig In de groep siertuinen kreeg de tuin van de heer T. Robberegt het hoogste aantal punten. Bij de tuintjes waren hiervoor ingedeeld in drie groepen. nutstuinen, waarin het vèrbouwen van verschillende gewassen de hoofdzaak is werd die van de heer P. Hopman als de mooiste uitgere- roepen. üit de groep gecombineerde tui nen. .(zowel sier. als nuts) kwamen 2 winnaars tevoorschijn, 't Waren de heren H. Kat en J.J.G. Poels. De prijzen hestonen uit plaquettes met inscriptie. Ze werden door vooïzit- ter' Böhm aan de winnaars, uitge reikt. Voor de inmiddels overleden heer Robberegt nam diens broer de prijs in ontvangst. Overdag staan hier allerlei ar tikelen opgesteld, die de tuinhou ders kunnen gebruiken om hun tuinen wat op te sieren. Het as sortiment praktische dingen loopt van tuinmeubelen tot werktui gen. Ook koelkasten zijn voorhanden en zelfs kleine butagaskachels. Een collectie zonnebrillen en nog tal van andere verbruiksvoorwerpen maken terras en verkoopgebouwtje tot een ware „Winkel van Sinkel", die door de vereniging zelf bekos tigd is. Als eenmaal de persleidingen, gelegen tussen het clubgebouw en dit verkoopcentrum, zijn verdwe nen, wordt er een kleine brug ge slagen. Nu moeten de tuinhouders uit het noordelijke gedeelte een kleine omweg maken willen zij hun inkopen gaan doen. Meer en meer gaat „Vijfsluizen" voor wandelaars betekenis krijgen "als wandeloord met lommerrijke laantjes en fraaie grasgazons. De gemeentelijke plantsoenedienst heeft hier aan het nodige Bijgedra gen. Er zijn evenwel nog verlangens. Het complex is nog steeds versto ken van telefoon. Ook de toe gangswegen dienen te worden voor zien van een goede verlichting. Bij dqnker weer mijden vooral de. da mes als de duisternis is Ingeval len het complex. Dit za! wel veranderen als de verlichting is aangelegd. Juliana, dat de wedstrijd met een zwaar gemoed tegemoet had gezien, door de een avond tevoren opgelo pen blessure van spelverdeler Aad Bremer, leek in de eerste set weg gespeeld te worden. Met 137 won Stentor de eerste set. In de tweede set ging de geblesserde Bremer coachen en de eigenlijke coach dhr. Bszuyen nam de, plaats van Bie- mer in. Het resultaat was direct merk baar. Juliana herkreeg zijn oude vorm. Dit resulteerde dan ook in een 15—'7-setwtnst. Ook in de derde set waren de Vlaardingers op permachtig en zij wonnen die met 15—12. In deze set toonden vooral aan vallers Peter Soeters en Hans Schreutelkamp hun ware klasse. In de vierde set had Juliana een 133-voorsprong toen Stentor aan zijn wanhoopsoffensief begon- De Groningers slaagden erin terug te komen tot 14—11, maar. toen von den de Vlaardingers het genoeg en wonnen de set en hierdoor ook de wedstrijd. De winnaar' van deze wedstrijd zóu haast zeker zijn van de tweede promotieplaats in deze promotie competitie. Volley had ditmaal het geluk niet aan haar zijde, want Clarien van der Tuin en later haar invalster moesten beiden met een vrij ernstig lijkende blessure het veld verlaten. Het mentaal toch al niet zo sterke Volley zakte hierdoor geheel in elkaar en het verloor de wedstrfjd. Het had nog maar de vraag ge weest of het met de twee gebles seerden beter had gedaan. Oreon beschikte nl. over een bijzonder lange ploeg, die constant bleef Ondanks de regen verschenen nog veel amateurs aan de start. Vanaf het begin werd er fel gede marreerd. Er ontstond een kopgroep van zeven man. Deze werd door de slechte samenwerking weer terug gepakt door het peloton. Ab Liebrechts zag kans weg te springen. Hij had acht ronden de leiding. Maar ook hij kwam weer in het peleton terecht. Toen sprong John Baddenböhmer weg. Een paar ronden later voegden Herman v. d. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De opening van het zeeverkennerscentrum aan de Hoflaan en de opening van het troephuls van groep 4 "De Geuzen" is zaterdag gepaard gegaan met een aantal festiviteiten die een goed en vlot verloop hadden. Het fraaie weer speelde, daarbij wel een belangrijke rol. De officiële openingen werden verricht door burgemeester J. Heusdens. Hij gaf slechts een klap op het touw van een boot die op een helling lag. Het vaartuig gleed hierna snel in het water van de Oude Haven. De burgemeester was bij de helling gekomen met het vlaggeschip "Lumey" van de zee verkenners. Bij de Vlsbank was hij aan boord gegaan, (zie foto.) Lugt en Cees Olsthoorn zich bij hem. In de eindsprint was Budden böhmer zijn medevluchters tc slim af. De uitslag Is: 1. John Budden böhmer (Coureur); 2. H. v. d. Lugt (Coureur): 3. C. Olsthoorn (Schiedam)4. B. v. d. Molen (Pe daalridders) 5. Ab Liebrechts (Coureur): 6. J. v. Geert (Cou reur) 7. D. Smit (Coureur)8. P. Onck (Coureur): 9. N. Fillekes (Schiedam); 10. C. Vermaat (Pe- daalridders). Bij de nieuwelingen nam Hans Schouten in de eerste ronde al de leiding. Na vijf ronden sloot Gerrie Mak zich bij hem aan. Hans Schouten zag na enige tijd kans alleen weg te komen. Hij won met een halve ronde voorsprong. De uitslag is: 1. H. Schouten (Coureur): 2. G. Mak (Schiedam); 3. D. Hoogerwaard (Pedaalridders) 4. M. Slegtenhorst (Pedaalrid ders) 5. J. v. Eijfc (Coureur). Bij de adspiranten bleef alles de hele wedstrijd bij elkaar. Dat re sulteerde in een massale sprint die door Gerard van Dongen werd ge wonnen. De uitslag is: 1. G- van Dongen (Pedaalridders)2. A. Nipius (Pe- daalridders)3. A. Schouten (Cou reur); 4. A. Moerman (Coureur)'; 5. r; Meijer (Schiedam. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Öp de Indu strieweg slipte zondagmorgen de 49- -jarige bromfietser A. H. Bij zijn val liep hij een enkelfractuur op. Hij is naar het Holy-Ziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De in oktober 1970 opgerichte jeugdhar- monie Ambrosius zal zaterdag 22 mei in de grote zaal van Arcade de vuurdoop ondergaan- Het jeugd-, orkest, gesteund door wat seniorle den, zal om twee uur 's middags laten horen en zien wat er in zo'n korte periode allemaal Ingestu deerd is. Om de jeugd niet te zwaar te belasten is er halverwege het programma een optreden- van de Boerenkapel gepland. De majo rettes zorgen daarbij voor het on misbare voetenwerk. Het orkest staat o.i.v. dirigent B. M. J. van der Burg. De toegang voor het op treden is gratis. - (Van een onzer verslaggeefsters)' VLAARDINGEN Op de trap van het Liesvcldvladuct viel zater dagavond de 66-jarige J. S. uit Vlaardingen. Hij overleed in het Holy-Ziekenhuis. De heer J. S.leed aan een ziekte. Zaterdagmiddag ging in Schiedam de landelijke actie "Boontje komt om zijn loonijc" van start. Juan Valdez, de im mer blijmoedige koffieplanter uit de reclames voor de televisie en in de bioscopen werd toen parmantig geplant op de Koe- markt in Schiedam. Valdez is voor de aktievoer- ders (Vredeswcrkgroep, Gere formeerde Jongerenvereniging enSjaloom). het symboolvan de uitgebuite Zuid-Amerikaan. De aktic wil geld inzamelen voor de Zuidamcrikaanse vrij heidsstrijd. Een twintigtal personen, uit gedost met 'de koffieplanters- zonnehoed, droegen het beeld van reciame-Juan in optocht van het Proveniershuis naar de Koemarkt. Na de plechtige ont hulling' deelde de groep groene koffiebonen (ongebrand en dus niet in Westerse handen ge weest) uit aan het passerende publick. Deze week nog worden er in Schiedam folders uitge deeld en affiches opgehangen in verschillende kerken. De winkeliers, die koffie ver kopen wil men 'een spaarbusje aanbieden- Iedere klant, die koffie koopt kan dan een kwartje of véél meer in het bus je doen voor de Zuidamcri kaanse vrijheidsstrijd. In het Proveniershuis en in de We reldwinkel zijn deze busjes verkrijgbaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit een woning in Nieuwlancl is in de nacht van za terdag op zondag 10.000 gulden ge stolen. Het geld was In twee geld kistjes Weggeborgen in een wand- meubel. De voordeur vande wo ning is door de dieven met een scherp voorwerp opengebroken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagochtend hebben onbekenden ingebroken in het stationsgebouw van de NS in Schiedam. Alie vijf etages werden nauwkeurig doorzocht, waarbij glazen deuren, bureaus en kasten werden vernield. Uit diverse geld kistjes is in totaal voor 800 gulden meegenomen. Op de vijfde etage werd ook de directiekamer open gebroken en doorzocht. Daar wordt echter niets vermist. SCHIEDAM Vrijdagmiddag omstreeks vier uur heeft een zand- schip van 440 ton in de Voorhaven een sioep van het opleidingsschip de Jan van Gelder onder water aangevaren en een motorboot be schadigd. Naar de juiste toedracht van het ongeluk stelt de politie een onderzoek in. Kadetten, die tij dens de aanvaring op de Jan van Gelder aanwezig waren, hebben de sloep, die zwaar werd beschadigd, weer boven water gehaald. De zee- kadetten zijn verzekerd tegen de schade. (Van onze sportredactie) MA'ASSLUIS De veteraan Gijs Brinkman, die zestien jaar in het eerste elftal van vdl speelde, komt daarin niet meer terug. Al zal hij wei actief blijven meedoen in de lagere elftallen. Zondagmid dag werd hij voor het front van zijn medespelers en vele belangstel lenden gehuldigd. Hij ontving de zilveren verenigingsspeld. De spe lers bleven niet achter en boden hem een cadeau aan. Mevrouw Brinkman werd ook in de huldiging betrokken. Zij werd vereerd met' bloemen. aanvallen. Op den duur bleken de Vlaardingse meisjes hier niet tegen opgewassen. Setstanden: la11 (na een 10—2-achterstand) 615, 12—15 en 615. xp.x-.c- T. t I fiVi inir. "W. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Het tweeds elftal van de korfbalvereniging Vlaardingen is ln een gelijk op gaande strijd tegen naaste concur rent Wion 2 ongeslagen kampioen "geworden van de reserve le klas, afdeling Rotterdam en promoveert hierdoor naar de derde klasse KNKB. Het zwaar bevochten 2—3 gelijke spel was hiervoor voldoen de. Een zeer goed resultaat van de ze jonge ploeg van aanvoerder- trainer Harry Brouwer. Reeds na vijf minuten opende Harry Brouwer de score (01), maar deze voorsprong was slechts van korte duur want enkele minu ten later werd het 11. Wat men ook van beide zijden probeerde, tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust werd de strijd wat vinniger. Wion kwam vrij vlot op 21 en het duurde tot na een half uur alvorens Coen Staal gelijk maakte (2—2). Biede ploegen heb ben hierna nog heftiger om da overwinning gevochten. In de laat ste fase van de strijd leek die voor Wion te zijn toe zij een strafworp mee kregen. De kans werd echter niet bénut. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN De 3-jarige Edwin Warmerdam viel zaterdag morgen, terwijl hij aan het spelen was. In het water van de Vlaar dingse Vaart, nabij de Vaart weg. Een voorbijganger begaf zich te water, en bracht het kind op het droge. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Tijdens een voetbalwedstrijd op het Zwalu- wenveld kreeg zaterdagmiddag de 19-jarige K. Scholten uit Schiedam een schoen tegen zijn hoofd. Hij liep vermoedelijk een hersenschud ding op en is naar het ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM —De 22-jange bak ker J.G.J.v.K. heeft zondag aangif te gedaan van diefstal van een au- ntoradio. Het toesel word vermis uit de wagen, die hij voor de deur van zijn woning in de Puttershoek- sestraat had geparkeerd. f ADVERTENTIE) Het zijn heus niet alleen de "dure" kleren -die charmant staanwznt vindt U dit ja ponnetje niet schattigen U zult 't niet geloven maar de prijs is nog géén veertien guidon. Katoenen voor jaarsjurk je in het leuke polo-model met -korte mouwen. U kunt kiezen uit di verse leuke dessins en vele zorv- niqe k ieurenkombinatiesbe slist een japonnetje om zelf te hebben. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze charmante voorjaarsjurk jes van 100%katoen in het mo derne polo-model. In vele des sins en kleurenkómbinaties en de maten voor Ook maandagmorgen open Géin te/, of schrift, best. fpr»

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1