.Dan staat in september de deurwaarder op de stoep Auto schept bromfietser Open huis op Gusto-werf Flatbewoners in C roenoord verordenin negeren Bevolking accepteert plastic vuilniszak GEEN VERMAKELIJK HEIDSBELASTING MEER IN SCHIEDAM zo'n simpel plaatje zegt u eigenlijk niets... Nieuwe Gids Ylaardingen Inschrijving Verto-mars Autobestuurder rijdt door Vrouw valt van trapje Wedvlucht van uit St.-Gliislain Singel 25 jaar Met racefiets tegen paal Man raakt bekneld Gebroken been door hond Wethouder verhinderd Uitvliegverbod Onderzoekingen door commissie Onplezierig Simpelweg Kind aangereden Voortaan trouwen in Gemeenlandskuis ""n Bijeenkomst over alcohol en drugs (Van een onzer verslag- gevers) m (T N ^B dB BI (Van een onzer verslag gevers) SCHIEDAM Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland zijn tegen het geven van sub sidie aan de Wereldwinkel in Schiedam. Het college van provinciale bestuurders vindt, dat het niet op de weg van een plaatselijke overheid ligt om via een Wereldwinkel ontwikkelingshulp te bedrij ven. Het gemeentebestuur van Schiedam had de subsidie al verleend. GS moest er haar goedkeuring aan hechten. Het gaat om de ideologie die achter de suiker schuil gaat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schie damse bevolking heeft over het algemeen goed gereageerd op de invoering van de plastic vuilniszak. Volgens de gemeentelijke' Reinigingsdienst wordt de nieuwe maatregel door het overgrote deel van de bevol king geaccepteerd. Elke zaterdag tussen 9 en 12 uur kan men het grove huishoudelijke afval gratis aanbieden bij het overlaadstation aan de ParaUelweg. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een commissie van de Stichting Federa tieve Raad voor het Bejaardenwerk onderzoekt momenteel3 de mogelijkheid om alarmsystemen aan te brengen bij de bejaar den thuis, die dat nodig hebben. Aan die paar lijntjes kunt n niet zien hoe het materiaal is. Wat de kleuren zijn. Hoe lekker een stoel zit. Kom het i liever levensecht bekijken bevoe-f len be-zitten! Bij interieur plan- f ning. Dan hebt u metéén .veel meer, keus( topmodellen van interna t i on ale alure). En onze adviseurs staan graag tot uw dienst! f Bekijk het liever levensecht bijI Exclusief Vormkeur-deaier voor Rotterdam. Kleuren-Katalogus gratis in onze showrooms. DINSDAG 11 MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Het handelt hier om een bedrag van 2000 gulden. Dat geld is bitter hard nodig voor de inrichting van de Wereldwinkel, die zich heeft ge vestigd in een ruimte in het Pro veniershuis. De ruimte werd door de gemeente vorig jaar toegewezen aan de Vredeswerkgroep Schiedam. Voor de eerste noodzakelijke be hoeften (telefoon e.d.) vroegen de Wereldwinkeliers in september 1970 een subsidie. Na een eerste afwijzing door de gemeente volgde een uitgebreide correspondentie. Schiedam zwichtte en de 2000 gulden werden in ja nuari door de raad met grote meer derheid gevsuteerd. De officiële weigering van Gede puteerde Staten is nog niet binnen maar welingelichte bronnen weten met grote zekerheid te melden, dat het geld niet zal worden gegeven. Een aanwijzing in die richting is ook al de weigering die de wereld winkel iri Leidschendam onlangs trof. In de Schiedamse Wereldwinkel GS tegen subsidie aan W ereld- winkel vindt men het een vreemde en on plezierige zaak. ('Ais GS inderdaad de subsidie tegenhouden, dan staat in september de deurwaarder hier op de stoep. We draaien nu net lekker, alles loopt quitte, de onkos ten kunnen we nog net aim. Maar die 2000 gulden hadden we al lang doorberekend. Die komen we straks gewoon te kort,' liet men van die zijde weten.) Op de argumentatie van GS, voor zover die tot nu toe bekend is, heb ben de Wereldwinkeliers wel het nodige aan te merken. De wereld winkels vallen net tussen de plaat selijke wal en het landelijke schip in. Voor wat de subsidieverlening betreft. Directe ontwikkelingshulp wordt er niet gepleegd. Veel mem- wordt er vanuit de winkels gewerkt aan een mentaliteitsverandering. Simpelweg: Het gaat niet om die kilo rietsuiker, maar om de ideolo gie, die achter de suiker schuilgaat. Die mentaliteitsverandering is een zaak die zich voornamelijk en het beste plaatseiyk afspeelt. Op klei ne schaal. Daarom ligt het wel op de weg van de lokale overheid om de Wereldwinkel te subsidiëren. Wie trouwens een verzoek voor subsidie indient bü de landelijke overheid (ministerie van CRM) wordt ook afgewezen- Daar zegt men: We hebben al een landelijke stichting die aan ontwikkelings hulp doet. Sluit je daar maar bij aan. VLAARDINGEN Op de Van Beetho vensingel is gistermiddag omstreeks vijf uur de zesjarige Aria v.d. Ree met haai- autoped door een onbekend gebleven personenauto aangereden. Het kind was plotse ling de rijweg overgestoken. De be stuurder van de auto stapte niet uit en vertelde uit zijn raampje aan omstanders dat hij iemand op moest halen. Hij is niet terugge komen. Het meisje is met inwendig letsel naar het Holy-ziekenhuis vervoerd. Eventuele getuigen wor den verzocht zich bij de politie te melden. i Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de kruising Burg. Knappertlaan met de Ary Prinslaan vond gisteravond tegen half acht een aanrijding plaat» tussen de personenauto van de 19- jarige metaalarbeder H.J.J.M. en de bromfiets van de SO-jarige conciërg M. v. D„ beiden uit Schiedam. M. verleende geen vrije doorgang aan v.D. De laatste i* met rugklachten door de GG en GD naar de Noletstichting overge bracht. cVan een onzer verslaggevers) SCHIEDEM Om tien voor zes gisteravond is de 62-jarige me vrouw S. van der M. op de Snel- liussingel op een trapje gevallen. Met pijnklachten is de vrouw door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. Mevrouw v.d. M. kwam ten val toen zij haar woning verliet met een rfiets aan de hand. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond houdt de werf Gusto van zeven tot negen uur open huis in het bedrijf aan de Maasdijk in Schiedam. De Schie damse bevolking zal dan kennis kunnen maken met de verschillen de facetten van de scheepsbouw o.a. 'door middel van rondleidingen en filmvoorstellingen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De Schiedamse vereniging „De Vrijheid" heeft met 450 duiven een wedvlucht van 170 kilometer gevolgen vanuit St. Ghislatn. Eerste prijswinnaars zijn: M- Putters (1—8—20): L. in 't Hout (2); J. Pauïussen en Zn (323): I. van de Tuijn (410); J. van der Windt (5): P. Pols (6—13—14—24); J. M. de Potter (9-17); L. Krijgsman (9—17); W. van der Windt (11); Jan Doejaaren (12); P. Verlinde (15—19); J. C. Rost (16) en Jack Doejaaren (2125). De duiven werden om 8-45 uur gelost. De eerste duif arriveer de om 12.12 in Schiedam, de laatste om 13.10. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Behoudens goed keuring van de raad die van avond vergadert, zullen de hu- weiyksvoltrekkingen binnenkort plaatsvinden in het eeuwenoude Gemeenlandshuis van Delfland aan de Hoogstraat. Dit omdat het Raadhuis aan de Hoogstraat wordt gerestaureerd, waardoor het niet meer mogelijk is om de huwelijksvoltrekkingen plaats te doen vinden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Katholieke Werkende Jongeren Organisatie "Singel" viert op 21 mei haar vijf entwintigjarig bestaan. Ter gele genheid daarvan zal op Hemel vaartsdag een voetbalmatch ge speeld worden tussen leden en oud leden van "Singel". De wedstrijd begint om acht uur en wordt ge houden in het Pieterman-Stadi on. Op de ochtend van Hemelvaarts dag kan men in het gebouw aan de Singel tqrecht voor een kop koffie, waarna gezamenlijk de tocht wordt ondernomen naar het stadion. Te rug van de wedstrijd wacht in het verenigingszaaltje een broodmaal tijd. Om acht uur 's avonds ge volgd door een gezellig samenzijn. Op zaterdag 22 mei kunnen alle leden mee met het motorschip IJs- selhaven voor een rondvaart: ver trek om acht uur van de Maasbou levard bij station Blaak. Nadat men om elf uur weer op het uit gangspunt is gearriveerd, zal er tot twee uur worden doorgefeest. Kaar ten voor deze tocht zijn gratis ver krijgbaar bij de heer T. Reniers (tussen zes en acht uur 's avonds op tel. 263259). Ook voor deelname aan de voetbalwedstrijd kan men zich bij de heer Reniers melden. De verordening die op 1 mei jongstleden is ingegaan, bepaalt dat huisvuil slechts mag worden aangeboden in de plastic-vuilnis zak of in standaard-vuilnisemmers. Los afval wordt voortaan door de gsmeenteiijke vuilnisophalers ge negeerd. Ondanks de algemene medewer king van het publiek zijn er vol gens de Reinigingsdienst toch wel een aantal dissonanten te bespeu ren. De bewoners van een aantal flats in Groenoord zetten het losse afval nog altijd naast- de vuilnis emmer of de plastic-zak op het trottoir. Aanbieden van los afval is veie jaren een overtreding van de bestaande voorschriften, die echter oogluikend werd toegelaten. Door een wijziging van de Algemene Po litie Verordening die per 1 mei van kracht is geworden is het plaatsen van afvalstoffen op een andere dan op de voorgeschreven wijze uitdrukkelijk verboden en dus ook strafbaar. Hieraan zal door de politie streng de hand worden ge houden. De Reinigingsdienst wil nog maals een beroep doen op het pu bliek geen kartonnen dozen, pak ken oud papier, losse flessen, rol len vloerbedekking e.d. naast de vuilnisemmer of de plasticzak meer neer te zetten. Dit afval moet op twee voorgeschreven manieren worden meegegeven. Voor grote stukken afval is het mogelijk de Reinigingsdienst op el ke tweede woensdag van de maand gratis langs te laten komen. Daar toe moet men wel twee dagen van tevoren bericht geven aan de Rei nigingsdienst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895. Eveneens na een voor bericht aan de Reinigingsdienst kan men tegen een geringe ver goeding driemaal per week extra hoeveelheden huisvuil laten afha len. Ten slotte kan het publiek zelf het grove huishoudelijke afval (gratis) aanbieden bij het over- laadstation aan de ParaUelweg, elke zaterdag tussen 9 en 12 uur. al (Van eén onzer verslaggevers.) VLAAEDINGEN Op de In dustrieweg is gisteren in de namid dag de 22-jarige H.WèK, met zijn racefiets tegen 'n lantaarnpaal ge reden. De bestuurder heeft vermoe delijk de troittoirband geraakt. Met een hoofdwond en een beenbreuk is K. naar het ziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op de Schie- damseweg is gisteravond de 61- jarige bromfietser D. S. bekneld geraakt tussen een passerende vrachtauto en het trottoir. S. raak te eerst de rechterzijde van de wa gen en daarna de trottoirband. Hij viel en moest met een gebroken elleboog, een gebroken linkerbbeen en een hersenschudding naar het ziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 55-jarige fietser A.v.dX>-K. is gistermorgen op de Marathonweg gevallen over een hohd, die op het fietspad liep. Met een gebroken been is het slachtoffer naar het ziekehuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schie damse raad heeft besloten de vermakelijkheidsbelasting in Schiedam per I juni 1971 in te trekken. Gelijktijdig ech ter heeft de raad een veror dening vastgesteld op de hef fing van opcenten op de grondbelasting en een veror dening op de heffing van opcenten op de personele belasting. De heffing op de grondbelasting gaat in op 1 januari 1972; die op de personele belasting op 1 juni 1972. De vermakelijkheidsbelasting die nu zal worden afgeschaft, werd ingesteld op 29 mei 1959 en is sindsdien enkele malen aangepast. Deze in een raadsbesluit samen gevoegde drie financiële maatrege len moeten nog worden goedge keurd door de Kroon om rechtsgel digheid te krijgen. Dit houdt in dat na het afkomen van de Koninklij ke goedkeuring in Schiedam voort aan geen vermakelijkheidsbelas ting meer zal worden geheven. Niet meer voor bioscoopvoorstellingen (door de sluiting van hei Passage Theater gebeurt dat overigens sinds 1 januari 1971 niet meer), maar ook niet meer voor sport evenementen. dans- en andere feestavonden. Uitvoeringen met een cultureel karakter (toneel, muziek, zang etc.) waren overigens over het al gemeen al vrijgesteld van verma kelijkheidsbelasting. Voor cafés en soorgelijke gelegenheden vervalt tevens de z.g. muziekbelasting. Met deze maatregel is het gemeen tebestuur van Schiedam tegemoet gekomen aan de wens van velen. Voor de gemeente betekent dit wel een inkomstenderving van on geveer 150.000 gulden per jaar. Voor dit jaar -wordt dat bedrag geraamd op ongeveer 60.000 gulden. Het verlies kan echter aldus de financiële dienst van de gemeente, op andere wijze gecompenseerd worden. SCHIEDAM Wethouder B. E. Collé is woensdag 12 mei verhin derd zijn spreekuur te houden op het stadhuis aan de Grote Markt. MAASSLUIS De postduiven- houdrs in Maassluis mogen hun duiven niet eerder dan 21 mei uit laten vliegen. Oorspronkelijk was die datum bepaald op donderdag 13 mei. Al armsysteem bij bejaarden thuis De studie is nog niet afgerond. Verwacht wordt dat dit in een van de komende maanden gebeurd zal zijn. Verder onderzoekt dezelfde commissie de mogelijkheid van het plaatsen van telefooncellen in de omgeving van bejaardencomplexen, het regelen van culturele paspoor ten voor bejaarden, het geven van verkeersvoorlichting aan bejaarden en het regelen van bejaardenhulp. Dit staat in het jaarverslag van de stichting. Verder bekijkt de commissie medische zorg nog of de b ejaardengymnastiek uitgebreid kan worden. Hetzelfde doet zij bij het onderwerp nachtverpleging. De huisvesting van bejaarden heeft ook in het afgelopen jaar de nodige aandacht gehad. Voor 1980 moet, er, volgens de stichting, reke ning worden gehouden met een be hoefte aan 1200 bejaardenwonin gen. Momenteel Is er behoefte aan 885 woningen, er zijn er momenteel 772 gereed of in aanbouw. Een te kort van iets meer dan honderd. Maar volgens het jaarverslag wordt er steeds meer naar ge streefd de bejaarde zo lang moge lijk zelfstandig te laten zijn. Dit houdt in dat bejaarden best in een gewoon huis kunnen wonen, als het een en ander maar is aan gepast. De noodzaak om iemand die net 65 geworden is, direct in een bejaardewoning te plaatsen, is lang niet altijd aanwezig. Verder wil de stichting het aan tal dienstencentra uitbreiden. Op juli van het vorig jaar was dit aan tal 52. Gedurende de eerste vijf jaren moeten er. volgens'de stich- ADVERTENTIE) m '«nuw ting, nog ongeveer vijftig bijkomen. Omdat de gemeente niet altijd fi nancieel kon en kan bijspringen ls de maximumrijksbydrage in de expotatiekosten verhoogd van 45 naar 80 percent. (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN In een op laag van vierduizend exemplaren is een herziene versie van de zoge naamde Gids van Vlaardlngen ver schenen. Dit ter vervanging van de uitgave uit 1968. Op een overzichtelijke wijze geeft dit boekje gegevens over het gemeentebestuur, de gemeentese cretarie, diensten en bedrijven, onderwijs, volksgezondheid, ver enigingen, organisatie^ etc. Ook bevat de Gids een algemeen oriën terend artikel over Vlaardingen. De gidsen zullen worden uitge reikt aan hoofden van zich in Vlaardingen vestigende gezinnen. Voor andere belangstellenden ligt de Gids op het gemeenteiyk voor lichtingsbureau klaar. (Van een onzer verslaggevers» MAASSLUIS Op zaterdag 29 mei organiseert de wandelsportver eniging 'VTM' de Verto-mars. Het wordt een jubileum daar de mars voor de vijftiende maal plaats vindt. De afstanden zijn 5. 10, 15, 25. 40 en 50 km. Inschrijf-adressen zijn: Dhr. C. Jongenengel, Talmastraat 84, Rot terdam: mevr. Van Leerdam, F. Seholt enstraat 3b. Vlaardingen; mevr. E. de Vos, Stationstraat 70 Maasland en te Maassluis: mevr. J. Kolenbrander. G. Gezellestraat 54; mevr. K. Sinke. Burgem. Rip- plngstraat 103; dhr. G. Vennik, Esserstraat9. tel. 01899—8605. en mevr. T. Kouwenoorcl. Jongkind straat 18b. tel. 018994244. Rotterdam: Zuid: Bcijvilandscliu» 7-9 Tel. 173291 C.; Meeat 104 -lek 148412. W.: Malhenesserweg 1 - Tel. 370032 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Vanavond om 20.15 uur belegt de Alg. Ned. Ge- heelonthoudersbond in het NW- gebouw 'De Kern' te Maassluis een openbare bijeenkomst. Naast enige ..huishoudelijke zaken za! aandacht worden besteed aan aspecten van het gebruik van alcohol en drugs.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1