Ambtenaar Van Putten contra gemeente Schiedam AL AAN GEDACHT? voor -mars Jongetje (5) aangereden POPPEZUN! Met z'n allen pootjebaaien Anderhalf jaar geëist ,Bas T. snel terug naar z'n koeien' Spanning blijft bij strijd om schaak- April goede spaarmaand in Schiedam titel Aanplakbiljetten contra bulderbaan Wordt MSV '71 niet tot KNVB toegelaten? Gebr. de Veld HUNTENBURG Underground- sausje iii De Vonk Peuter gewond II Vlammen in koffiebranderij Klachten Waardering Cöltegé stópt kimstie in de doofpot: (brom)fieisen fijn T.V. DEFECT RIJDAG 14 MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA IS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De partijen krijgen drie maanden de tijd om tot overeenstemming te komen. Mocht het overleg niet tot resultaten leiden, dan zal de rechtbank de zaak op nieuw in behandeling nemen. Dat is de uitspraak van het Rotterdamse ambtenarenge recht in de zaak tussen ge meenteambtenaar Van Putten mi Ge gemeente Schiedam. ADVERTENTIE behang-speciaalzaak ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Voor naar HOOGSTRAAT 101-IC3 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM 'Deze vereenzaamde man moet zo spoedig mogelijk naar z'n boerderij terug. Hij kan zich. dan weer met hart en ziel aan z'n veestapel wijden, 't Is te hopen dat hij dan nooit meer iemand ontmoet, die hem opjaagt en van alles in de weg legt.' (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De moei lijkheden voor de pas op gerichte voetbalvereniging MSV'71 stapelen zich op. Na dat eerst zeven van VDL af komstige spelers door hun oude club werden geschorst, heeft MSV nu moeilijkheden met de toelating tot de KNVB. Het protest dat VDL heeft ingediend bij de voet balbond lijkt voor de nieuwe voetbalvereniging vergaande consequenties te gaan heb ben. E. Montizaan, voorzitter VDL: een beetje dom G. Wolfs, voorzitter MSV '71: grandioos vergist Wij helpen U direct! Rechter wil heide partijen om tafel Gisterochtend diende" het geschil tussen de twee partijen (de ge meente was vertegenwoordigd door burgemeester H. Roelfsema) voor de rechtbank aan de Rotterdamse, Noordsingel, Aanleiding Voor het emotionele conflict tussen de ge meente-ambtenaar en de gemeente is de re-organisatie van de 3-mans afdeling Onteigeningen, waaraan de heer Van .Putten leiding gaf. De van hogerhand bevolen reorga nisatie heeft ertoe geleid dat amb tenaar Van Putten (nu nog slechts alleen deeluitmakend van de afde ling Onteigening) werk kreeg toe gewezen dat volgens hem niet in overeenstemming is met z'n func tie. 'Zijn positie is drastisch gewij zigd en z'n vooruitzichten nadeli; beïnvloed,' zo zei de raadsman van de ambtenaar, mr. H. Slotbaam. Wat de heer Van Putten nog slecht doet, zó werd gisteren duidelijk, fc bet aankopen van panden voor dc gemeente. Volgens burgemeester Roelfsema was tot re-organisatie besloten om dat er klachten waren over de snelheid 'waarmee op de afdeling Onteigeningen werd gewerkt. Bo vendien waren de administratieve transacties met diverse instanties te Ingewikkeld geworden voor Van Putten, die een LTS-opleiding heeft aldus de burgemeester. De heer Roelfsema,: 'De zaken liepen bepaald stroef, waardoor gro te achterstanden ontstonden. Dii kostte ons schatten aan geld, ook al omdat er grote transacties afgeslo ten moeten worden met het Rijk ei Nederlandse Spoorwegen. We heb ben voor re-organisaïie gekozen omdat het zo niet langer kon.' De raadsman van de gemeente- ambtenaar.-mr. Slotboom, zei in zijl. >1 ietrede over bewijzen te beschik ten dat de directeur van Gemeen tewerken de heer Van Putten een andere functie had beloofd. 'Maar die belofte is niet gestan gedaan. Wei heeft de directeur van Ge meentewerken na een aantal ge sprekken met de heer Van Putten, een brief naar B; en W. gestuurd met het verzoek om in te grijpen, omdat de zaak niet in der minne was te schikken.' Het college van Schiedam besloot toen tot reorga nisatie.. Ondanks de gerezen problemen ziet het gemeentebestuur, zo bleek gisteren geen aanleiding verder af te zien v. d. diensten van de heer --'■.v.ïjrcf i t. Sf*JT-4cCJ" vsi."' '*f, t !..*Vï.-J ttwl" -1+-r* if*"**.ut* rV'T H ■r-t'. «f* >+*->•* **- In het nummer van 23 april bracht Het Vrije Volk de zaak in de openbaarheid. Van putten. Burgemeester Roelf sema hierover: 'We hebben veel waardering voor,, het werk van de lieer Van Putten. Daarom is er ook geen sprake van opheffing van zijn functie. We hebben bepaalde facett van z'n werk overgedragen aan mensen die dat wel kunnen. Het is nu mogelijk voor de heer Van Put ten zich te concentreren op de aankopen die onder andere in de binnenstad moeten plaatsvinden.' Het antwoord van ambtenaar Van Putten kwam snel en emotioneel. Hij beschouwde de uitlatingen van de burgemeester als 'aantijgingen' tegen zijn persoon. Het argument van de burgemeester dat admini stratieve transacties niet snel ge noeg werden afgehandeld, bestreed hij met klem. Volgens hem was een andere dienst hiervoor verant woordelijk. Mr. Slotboom maakte ten slotte duidelijk dat de gemeente-ambte naar bij zijn eis zal blijven als de huidige situatie niet veranderd: eervol ontslag eventueel met een wachtgeld-regeling. Een gesprek dat de burgemeester aanbood, werd door de raadsman van de hand ge wezen. Zijn conclusie: 'We wach ten liever een uitspraak van het ambtenarengerecht af.' Aan die egale onder grond voor uw goede Huntenburg-behang? Huntenburg wel, die heeft de Albastine en het plamuurmes al voor u klaargelegd. Ook uw behang ligt ai bij Huntenburg in de winkel Want onge twijfeld vindt u in die enorme, gevarieerde kollektie óók de soort, de kleur en het dessin, dat helemaal naar üw zin is! ROTTERDAM Jonker Fraimtraat 31 Tel Kerel Doormanstraat 151 Tel, Beijerlandscholaan 153 Tel, Peppelweg 17-13 Tel, Sllnge, h-Korkwervealngel T#i. Samuel Esmeljerpleln 16 Tel Schiadamsoweg 132a Tal, VLAARDINGEN Kgrle Hoogstraat 25a SCHIEDAM Hpogalraat 45 910-14.39.93 010-11.51.02 010-27.93.55 010-13,59.24 010-80.13.78 010-20.63.93 010-23.33.72 Tal. 010-34.92.32 Tal. 010-26.23.41 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 'De formatie met de overbekende sound, gegarneerd met een sausje van underground en uiteraard de commerciële sound komt naar Schiedam. Zater dagavond in sociëteit De Vonk aan de Lange Haven 129 komt de groep Shape of Things, die bovenstaande beschrijving van het Vonk-bestuur meekreeg, naar de YMCA-sociëteit. Deze avond is de iaatste van het seizoen, die in De Vonk wordt ge geven. De avond inclusief het saus je kost 2,50 gulden. In de pauze van de band is er disco-show. VLAARDINGEN De vierjarige Renske van der Hul is gistermid dag in de De Ruyterstraat door 'n Personenauto aangereden. Het jon getje stak de straat over zonder op het verkeer te letten. Hij liep een verwonding aan het gelaat op en is naar het ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag zullen de deelnemers aan de Koningin Wilhelmina Mars met honderden bezit nemen van de Schiedamse binnenstad. 's Morgens tussen tien en elf vertrekken de lange-afstandswan- delaars. De overige afstanden begin nen om half drie vanaf de Plan tage. Ook bij de start kunnen zich nog deelnemers aanmelden. 's Middags is de afmars via Lan ge Haven of Westvest en Lange Haven naar de Korte Dam. Dan dooi;,, de Hoogstraat, Korte Kerk straat en Nieuwstraat naar de Markt... Vanaf kwart over twee speelt op de Markt de "Wilton-Fyenoord- hannonie, die de ontvangst van de leden van het erecomité en het défilé opluistert. In de stoet lopen mee de drum bands DOK, Gusto, St. Ambrosius en Juliana uit Schiedam. Verder nog Oranje-gardes uit Heinenoord, Klundert en ütreeht en Thalita uit Vlaardingen. De organisators zouden het op prijs stellen als de bewoners van de woningen langs de route zo vriendelijk zouden willen zijn om de vlag uit te steken. Vanaf drie uur is er aan de Westfrankenlandseöijk bij Wilton- Fijenoord een demonstratie met paarden en ruiters. De WF-be- drijfsschool.is er vertegenwoordigd met een stand. Alle deelnemers krijgen een gratis flesje limonade. Vanaf vier uur is er op het Plan tage-podium een feestprogramma dat duurt tot ongeveer half acht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vijfjarige Marcel Notpboom uit de Archime- desstraat in Schiedam werd gis termiddag om tien voor vijf aange reden door de achttienjarige me taalarbeider F. M. J. H. - op zijn bromfiets. Marcel Hep door de Laurens Costerstraat, toen hij plotseling overstak. Met wonden aan het ge zicht en aan de knieën en waar schijnlijk met een hersenschudding is Marcel door de GG en GD naar de Noletstichting gebracht, waar hij voor observatie is opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het tweejarige Turkse jongetje Nuri Genes schoot gisteren plotseling tevoorschijn van achter een in de Stationsstraat ge parkeerd staande auto en werd toen aangereden door de wagen van de 25-jarige grossier R. H. v. d. P. Met een hersenschudding en schaafwon den is het kind door de GG en GD naar de Noletstichting gebracht en voor onderzoek opgenomen. Met deze eenvoudige verklaring brak een sociaal werker van het Leger des Heils gisteren bij de Rot terdamse rechtbank een lans voor de 24-jarige landbouwer Bas T. uit Abbenbroek. Deze boerenzoon stond terecht omdat hij begin februari de 66-ja- rige Haagse huisschilder Anton de Bruyn tot tweemaal toe kopje on der in de moddersloot voor z'n boerderij had geduwd, waardoor de man korte tijd daarna volgens het sectierapport door verdrinking overleed. Tussen de huisschilder en de landbouwer was een steeds heviger wordend conflict ontstaan over de betaling van rekeningen voor aller lei werkzaamheden (schilderen en reparatie van boerderij en ande re opstallen), die de Hagenaar met z'n personeel had uitgevoerd. Het enkele maanden slepende conflict leidde tot een hevige ruzie op het erf van de boerderij, waarbij de landbouwer z'n schuldeiser tot tweemaal toe in de sloot duwde. Officier van Justitie mej. mr. A.G. Korvinus achtte doodslag niet bewezen. Zij eiste wegens het toe brengen van zwaar lichaamelijk letsel, de dood tot gevolg hebbend, een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Uitspraak over veertien da gen. SCHIEDAM Allerhande blote- riken vermeien zich in het zomer se weer met verve en zonnebrand olie in de schitterende contreien van één van de mooiste buitenba den die Nederland kent: het Schie damse bad Groenoord. Deze week zijn alle records van nat. van het Groenoordbad. bezoekersaantallen per dag al vorstelijk gebroken. Zwemlustige fluisterstemmen durven beweren, dat woensdag zo'n tienduizend mensen de pootjes en bijbehorende elementen baadden m het koele Van heinde en Schiedam kioa- men de duizenden voor die brood nodige verkoeling. De vele vierkan te meters bloot op deze foto laten het allemaal zien (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 in Schiedam werd vorige maand 8,5 miljoen gulden ingelegd en ruim acht miljoen gulden te rugbetaald aan de spaarders, het geen een overschot oplevert van plusminus 500.000 gulden. Vorig jaar april bedroegen deze cijfers respectievelijk 6.9 miljoen gulden 'en 6,93 miljoen gulden. De ontspa,- ring was toen ruim 33.000 gulden. Eind april bedroeg het gezamen lijke tegoed van 62.347 spaarders iets meer dan 91 miljoen gulden; op 30 april was het tegoed bij dc spaarbank 82,9 miljoen. Eind april van dit jaar waren de aan spaarders verschuldigde be dragen en de reserves voor *4122 miljoen gulden belegd in effecten, voor 9,3 miljoen gulden in hypo theken en voor 32,6 miljoen gulden in onderhandse leningen aan ge meenten e.d. De onbelegde en de op korte termijn belegde gelden bedroegen ruim 12,2 miljoen gul den (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de vierde ron de van de wedstrijden om het kampioenschap van Schiedam be haalde Van Seters weer een over winning en hij blijft aanvoerder van de ranglijst. Zijn party tegen Sogers, die op de zevende plaats hoofdklasse staat genoteerd, won hy De naaste concurrenten van de as pirant-kampioen Seters, Reitsma en Vryland speelden geen partij. Winst is voor hen noodzakelijk om de aansluiting niet te missen. Harmany en Planken deelden de punten; zij maakten er een 'salon remise' van en zullen waarschijn lijk geen rol van betekenis meer spelen in de schaakkampioen schappen van Schiedam. Troost won van De Leeuw. Hij kreeg twee vijandelijke vrijpionnen op de damevleugel te bestrijden, maar zijn tegenstander blunderde in het eindspel en moest onmiddei- lijk opgeven. In de eerste klasse is de span ning aanzienlijk toegenomen, om dat de koplopers elkaar de punten afhandig maakten. Eén staat Groeneweg, twee Kinnegen en drie Blok. Koploper in de tweede klasse is Lips, tweede is Malipaard en derde van der Geyn. In de derde klasse leidt Brandt, gevolgd door Van Hagen en Bookkom. Moolhuyzen voert de laatste en vierde klas aan met B. van der Vliet en Butterman op zijn hielen. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) SLIJTER!] WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met gillende si renes is de brandweer van Schie dam gisteren uitgerukt voor een brand in de koffiebranderij van de N.V. Minderop op de Hoogstraat. De brand ontstond in de afzuigin stallatie van de branderij, die ge bruikt wordt om de vliesjes van de gebrande koffiebonen op te zuigen. De brand werd geblust met één ne- velstraal. De schade was gering. „Zestïcnhovén nee", - tekst op een affiche die in alle opzichten voor zichzelf spreekt. Het Centraal Comité Anti-bulderbaan in Schiedam gaat er een groot aantal van ver spreiden in Groenoord- Kethel, als onderdeel van zijn acties tegen uitbreiding van dc luchthaven. Het comi té begint de versprei ding van de aanplak biljetten, die een gul den per stuk kosten op zaterdag 22 mei Na Grocxioord-Kethc; zullen alle randge meenten van Rotter dam bewerkt wor den." De moeilijkheden zijn ontstaan nadat MSV'71 op Koninginnedag een voetbalwedstrijd had gespeeld tegen Fotohuset. Ondanks de 'uit drukkelijke wil van VDL deden toch enkele spelers van die club mee. Een bij de wedstrijd aanwezi ge VDL-spion noteerde de namen, die hij moest hebben, en gaf zijn gegevens aan het bestuur door. Hierna is VDL direct met de voet balbond in contact gerteden en heeft een protest ingediend. De voorzitter van VDL, de heer E. Montizaan, vertelt over de ont wikkelingen: „De voorzitter van MSV '71, de heer G. Wolfs, heeft indertijd toestemming gevraagd om de VDL-speiers, die bij zijn vereni ging komen, te laten voetballen op Koninginnedag. Als bestuur hebben wij toen gezegd dat wij dit niet goed konden vinden. Dit deelden wij hem mee na contact te hebben gehad met de voetbalbond. MSV '71 was namelijk nog niet officieel erkend als voetbalvereniging. Na de wedstrijd hebben wij aan de bond gevraagd of wü tot schor sing over konden gaan. Wij vonden dat wij deze zaak niet konden la ten rusten omdat er toch al zoveel naar VDL gekeken wordt. Maar de heer "Wolfs heeft toch doorgezet. Dat vind ik een beetje dom. Het is helemaal niet mijn bedoeling om het ontstaan van een nieuwe club tegen te houden maar anders had de bond maatregelen tegen ons kunnen nemen". De heer G. Wolfs, voorzitter van MSV '71 en ex-secretaris van VDL, geeft als commentaar: „Ik heb VDL nog nooit iets in de weg ge legd. Ook niet toen ik secretaris- af" was. Ik rekende er op dat VDL z'n goedkeuring zou geven omdat ik altijd op goede voet met ze heb gestaan. Toen alles voor de wed strijd in kannen en kruiken was. kreeg ik te horen dat zij het niet goed vonden. Maar toen kon ik al niets meer afzeggen. Ik geef toe dat ik me grandioos vergist heb ia het VDL-bestuur. De bedoeling van de wedstrijd was dat we meer leden uit de Westwijk zouden trekken. We wilden zo dui delijk maken dat er voor die «-ijk ook een voetbalclub was. Koninginnedag leek ons daar een geschikte dag voor. Maar ja. nu zijn er wat moeilijkheden bij de voetbalbond over de toelating tot de KNVB. We wachten maar af en hopen er het beste van". Wethouder J. Smit van Sport zaken is door z'n drukke werk zaamheden slechts gedeeltelijk van de affaire op de hoogte. Toch wil hij wel wat commentaar geven. „Een derde voetbalvereniging in Maassluis zie ik niet als een ver snippering. Integendeel. Het kan een bijdrage leveren tot meer re creatie in onze slad." zo zegt hy. Evi, vooraf prijsopgave - St. Liduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Öff. Philips dealer WIIUPS

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1