i t wm Artiesten bij bejaarden Korfballers naar Londen René de Groot verzoekt om een speeltuin Driemaal winst voor Liefhebber POPPEZIJN Als u het nog niet wist: DE TECHNISCHE DIENST VAN "MODERN" IS DE GROOTSTE VAN NI RLAND... A Gëbr. de Veld 31 H m m T.V. DEFECT! Brandweer lieden door exanien ia® Dr. Draaigraag z'n makkers Radio gestolen W oudhoek-zuid binnenkort van de grond ♦en 29 66 33 is het telefoonnummer (brom)fietsen fijn VRIJDAG 28 MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 21 l' giWBËMÊSfë&aÊtëÊllr name dertie seconden na nu." x WMM *-V ir>» zien maken is een meer dan komische aangelegenheid. Je ziet de floormanagers vrien delijk doch zëër dringend verzoeken om een „spontaan applaus". Je ziet een goochelaar met veel tam-tam aangekondigd en na tien minuten ontstel lend gezwam wordt „u deez' opregte amateur" door de presentator van de scene ge duwd. Vervolgens vraagt de presentator een stukje ap plaus, want „er moet geplakt en gelijmd" worden. De zaal reageert wat ver bijsterd, maar geeft het ge vraagd applaus. Onderzoek leert, dat de goochelaar moet worden „geknipt". Achtereenvolgens verschij nen de vrouw van scheids rechter Lau van Ravens Schiedamse scheidsrechter), de trompettist Willy Schob ben, Marco Bakker en een on verstaanbare sopraan en de zoetgevooisde, overjarige Don Juan Vico Toriani. Met een vette zweem van onechtheid besluit Toriani (geflankeerd door twee over heerlijke hot-pants) de VARA-show. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Wij helpen U direct (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Geachte Gemeenteraad," schreef de 10- jarige René de Groot een maandje geleden boven een brief aan hét stadsbestuur van "Schiedam, „Ik wil zo graag een speeltuin hebben in de buurt van de Lange Kerkstraat, waar ik woon." In de laatste vergadering van de gemeenteraad prijkte zijn schrijven op de lijst van ingekomen stukkenè PvdA-wethouder Cor Boïmers deelde de raad mee dit verzoek niet met- een amb telijk briefje af te willen doen. De wethouder gaat wandelen. Met René. René de Groot, de tienjarige activist die de wethouder een brief schreef. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever GERARD KRUL SCHIEDAM De kans dat de Schiedamse Gemeenschap binnen niet ai te lange tijd wordt ingeruild voor een nor male Culturele Raad is niet gering. In de vergadering van gisteravond heeft de SG zich zelf bewust en systematisch de nek gebroken. De rel om openbaarheid heeft zien wat de besluitvor ming betreft verlegd naar de gemeenteraad, waar de zaak politiek voor de SG uiterst somber ligt. (Van een onzer .verslaggevers) SCHIEDAM Liefhebber is in opmars. De Schiedammer heeft in de zesde ronde van het toernooi om hét plaatselijk schaakkampioenschap de derde overwinning in successie ge boekt. Ditmaal was Bogers het slachtoffer die in iets meer dan een uur onder de voet gelopen werd. Planken heeft na zijn sensationele overwinning tegen koploper Van Seters de stijgende lijn niet kunnen voortzetten. Hij verloor van Vrij land. (ADVERTENTIE) Voor naar HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 Schiedam gaat &yS&j>*/hE&L ■z-Akzfi. '-'i i Vico Toriani sluit op zijn manier de show SCHIEDAM „Ampex-op name dertig seconden na nu." Het roezemoezen van twee duizend mensen in de eivolle Margriethal verstomt. Het Metropole-orkest onder de immer geheide leiding van Qolf van der Linden zet in met een daverende tune. Een floormanager met een ondefi nieerbare bos geel papier in zijn hand begint te zwaaien en een overdonderend ap plaus komt omhoog in Sport hal Margriet- Een manneke met een microfoon in de hand begint luidkeels aan te kondigenSchiedam gaat met de muziek'mee. De VARA maakte gister avond in Margriet de opna men voor het programm Met de muziek mee", dat op 14 juni aanstaande de lucht ingaat. Met behulp van eer. dikke tweeduizend Schie dammers, Vlaardingers. Maassluisenaren en Rotter dammers trad een keur van artiesten op uit het luchtige genre. En wie had gedacht dat Rijnmonders niet konden feesten moet 14 juni VARA kijken. Want de opnamen waren nog maar net begon nen of een stampende zaal zette de carnavaleske k eu- kendeur wagenwijd open... Mien werd wederom getooid met de feestneus en de Jajem werd weer met liters genut tigd. Wat kon er nog mis gaan? Van alles. Ampex- pnamen voor een televisie-programma met muziek mee ihi ié in .«■■h Een overdonderend applaus weerklinkt in sport hal Margriet Uit wandelen met de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De accordeoniste Petra Zuur, zanger Peter Koene en goochelaar-entertainer 'Haurini treden dinsdagavond 1 juni op in het bejaardentehuis „Spaland." De drie artiesten staan onder contract van de Utrechtse organisatie Ar- tiestenpalet, dat geleid wordt door de radio-medewerker Victot Consel- man. Ook de Riwi's, zijn dinsdagavond in het bejaardentehuis. Deze groep komt op 9 juni op de televisie. De feestavond in het bejaardentehuis aan de Willem Andriessenlaan be gint om kwart over acht. Evt. vooraf prijsepgaye-, PHjllpjl''St. Liduinaslraat ,78 a' 'Schiedam HÜgl "Telefoon V'; 010—26 86.38 Philips'dealer- (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM Zeventien korf ballers en korfbalsters van de S.C. Schiedam gaan op 24 juni naar Londen. Op het programma staan een wedstrijd tegen de Engelse ver eniging BEC, die ook als gastheer optreedt en een reeks duels in een internationaal toernooi. Op 28 juni worden de dames en heren weer in Schiedam terugverwacht. De jeugdleden van de korfbal vereniging hebben een paar fijne dagen achter de rug. Op Hemel vaartsdag zijn niet minder dan zes tig jongens en meisjes afgereisd paar Epe op de Veluwe, waar ze bijna een halve week hebben door gebracht in het vakantiekamp 'Heidebad'. Het geld voor de trip Is beschikbaar gekomen door een bliksemactie onder de leden. SCHIEDAM Alle zes Schie damse brandweerlieden die aan het examen voor het rüksdiploma brandwacht tweede klasse hebben meegedaan, zijn hiervoor geslaagd. Het zijn dè heren: L. Barto, L. F. Bootsma, G. C. A. van Geene, N. J. van der Knaap, H. A. Martens, en W. J. L. Vogel. De opleiding van de brandweerlieden was in handen van de hoofdbrandwacht bij het Schiedamse korps, de heer F. J. T. Toxopeus. SCHIEDAM Dr. Draaigraag is vanavond in 't Uiltje. Deze discjoc- key bijgestaan door collega Roland West en de technici Chiel Wil liams en Dirk D verzorgen de drive- in discotheek In de hippe sociëtet aan de Overschiesestraat (gebouw De Reling). Toegangsprijs 99 cent. Waarvoor van half acht tot elf uur non-stop gedanst mag worden. Dr- Draaigraag en zijn makkers staan garant voor de oxofibieuze lichteffecten en de uiterst profes sionele sound. SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad. Een speeltuin in het centrum René woont op een steenworp af stand van. het stadhuis zal het zeker niet gaan worden. Daar zijn geen centen voor. Maar een trap veldje in de binnenstad, ilat lijkt de wethouder wel wat. In de officiële raadszaal meldde Bolxners maar eens een afspraak te gaan maken met René de Groot. Samen zullen ze een wandelingetje gaan maken in de binnenstad om te kijken of er een geschikt plaats je voor ee„ trapveld is te vinden. 'Een trapveldje Is ook hartstikke goed.' zegt René met een royaal gebaar, als we hem vertellen datz'n speeltuin te duur zou worden. 'Mis schien. wel beter ook,' voegt hij er lekker wijsneuzerig aam toe, 'want andere vallen alle kinderen uit die rotrekken.' René wist er eigenlijk nog niets van af, dat 'ie met de wethouder gaat stappen. 'Ha'k nooit ver wacht,' zegt hij haastig enthou siast. 'Weet u wat m'n vader zei, toen ik de brief opstuurde: Op het stadhuis hebben ze een hele grote pedaalemmer en daar stoppen ze al die brieven in.' meldt René ver trouwelijk. nog grinnekend om het luttele vertrouwen van zijn vader in deze insprekerige maatschap pij. Moeder de Groot met haar vier kinders ziet het allemaal glim lachend aan. Broer Michael, al even enthousiast als René, schil dert mert wijdse gebaren de omge ving en noemt een reeks mogelijk heden can een trapveldje aan te leggen. Op de Baan, zegt Michael: 'Nee," zegt René, 'dat wordt een parkeerplaats.' Op het veldje ach ter de Grote Kerk, zegt Michael. 'Nee,' zegt René, *da's van de kerk.' En nog veel meer onmogelijke mo gelijkheden. René kletst maar door over alle brieven die hy in zijn carrière als jong activist heeft geschreven naar de AVRO en naar de televisie. In middels nadert de klok van twee en René moet naar school. 'Wat zullen de jongens op school pisnijdig worden als ze zien dat ik in de krant sta.' bralt hij er nog uit voor het scheiden van de markt. Moeder grijpt pedagogisch in: 'En laat het niet in je kop slaan hoor.' René hoort het allang niet meer, Cor Bolmers zal d'r een lastige burger aan hebben. Da's vast. Zoals Het Vrije Volk eerder deze week voorspelde en wat toen door ledereen met klem werd ontkend heeft de stichtingsraad van de SG gisteravond besloten om het gemeenteraadslid Bert Kaptein (d'66) eruit te gooien. Omdat Kap tein de de beslotenheid met alle D'66'ers met voeten heeft getreden in de stichtingsraad is neergezet door en namens de gemeenteraad, moet dat orgaan beslissen over al óf niet handhaving van Kaptein. Nu wil de politieke situatie in Schiedam, dat Kaptein deel uit maakt van 'n meerderheidscoalitie van de 23. Deze partijen hebben in hun gezamenlijk prioriteitenpro gramma de openbaarheid hbog in het vaandel geschreven en moeten om het gezicht niet te verliezen zich waarmaken. Buitendien zou een breuk in de 23 Schiedam onbe stuurbaar maken. Daarnaast heeft de belangrijkste oppositiepartij in de gemeenteraad, de KVF, bij monde van haar frac tieleider mr. M. J. M. van Kinde ren, verklaard, 'als er één com missie openbaar moet zijn, is het de SG wel.' Ook de KVP moet haar beloften gestand doen. Komt het verzoek van de SG om Kaptein te vervangen in de ge meenteraad, en verloochent nie mand zijn programma of zijn be loften, dan kan het niet anders of Troost bood tegen Reitsma zware tegenstand. De party werd afgebroken in een iets gunsti ger stand voor Reitsma. De vierde partij in deze groep was die tussen Harmanny en De Leeuw. Harman- ny, de laatste weken goed op dreef, won na bijna vier uur spelen en heeft zich nu vlak onder de top genesteld. De stand in de' hoofdklasse is nu 1. Van Seters 4 uit 5 plus afgebr. partij; 2. Harmanny 3li uit 6: 3. Liefhebber 3 uit 3; 4. Reitsma 2 uit 3 plus twee afgebr. partijen; 5. Vrijland 2 uit 4; 6. Planken 2 uit 5 plus afgebr. partij; 7. Troost 2 uit 5 plus afgebr. partij; 8. Bogers 1 uit 5; 9. De Leeuw '4 uit 4 plus afgebr. partij. Eerste klasse: De Bruin-Emor 10; Marbus-Rademaker 01; Blok-Kinnegen Vj Tweede klasse: geen partijen. Derde Klas se: Bockkom-Didriks 10; Nefkens Van Hagen 10. Vierde klasse: Moolhuyzen-De Groot 10; B. v.d. Vlist-Van Leusden jr. 10; But- terman-Wijnmaalen 01; Brouwer- P. v.d. Vlist 0—1. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Via de balcon- deur zijn inbrekers binnengedron gen in het Technisch Laboratorium Halvax aan het Plein Eendragt. Een radio ter waarde van 500 gul den is meegenomen. In de panden zijn enkele deuren opengebroken. SCHIEDAM In juli, augustus of september wil de gemeente Schiedam beginnen met de bouw van 1S6 eengezinswoningen en 189 etagewoningen in Woudhoek-zuid. Het college van B. en W. wil zo snel mogelijk tot de aanbesteding overgaan omdat uitstel tot grote stagnatie leidt. De bouw van het contingent zal ondershands worden aanbesteed. Zeven bouwondernemingen hebben inmiddels een uitnodiging ontvan gen om in te schrijven. Volgens B. en W. hebben alleen de bedrijven die in staat zijn de bouwopdracht naar behoren uit te voeren, een (ADVERTENTIE) de raad handhaaft Kaptein in de SG. De enige mogelijkheid die over blijft, is dat men Kaptein vriende lijk verzoekt om ter wille van de SG 'met eer en overwinning' te verdwijnen. En als Bert Kaptein niet gaat. dan moet het hele be stuur van de SG opstappen. De voorstanders van een open cultu rele raad (in plaats v.d. besloten i SG) zullen ongetwijfeld van deze toestand gebruik gaan maken. Degene die deze bui in de ge meenteraad zag aankomen, was wethouder mevr. G. D. Verwey-de Graaff. Zij heeft Kaptein gesteund Ze heeft met hand en tand gevoch ten om de zaak buiten de ge meenteraad om te sussen. Dat is haar niet gelakt. RADIO - TELEVISIE - WASAUTOMATEN Hoofdkantoor m Techniiche Ditnit: Shiylctdifr 105, jiottndam, trt. 13 se 31

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 3