Geslaagde concoursen in Schiedam en laardingen VISTUIG GESTOLEN Belg valt in scheepsruim Willemstunnel- plan klaar: kosten 270 min. wisseblnd Sc hie dam redt °P mars Maassluis het niet tegen sterk Quick 50% VAN DE ROTTERDAMMERS DENKT DATJE Bfl "MODERN" LANGOP PREPARATIES MOET WACHTEN... EMLEBm Citroen van bankoverval gevonden Schiedams koor zingt in Wales I 'Is het bosplan er binnen twee jaar'? Alleen 't geld nog nodig PvclA-vrouwen in Nieuwland ...als u binnen 24 uur nu ook al lang vindt Criticus opent grafiek tentoonstelling DertienKoncl erd wandelaars op 5, 10 en 15 km Wilton-bestuur weer volledig #S Esp (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/SCHIEDAM -Het hengelseizoen is weer open. Honderden jagers op groot vis wild zetten zich zaterdagmorgen vroeg aan de waterkant, hetzij om mee te doen aan een concours, hetzij zo maar op eigen gelegenheid. De concoursen in het Sehie- damse Beatrixpark en in de Vlaardingse Vaart, gebeurte nissen die elk jaar met grote spanning tegemoet worden gezien, zijneen groot succes geworden. PvdA-raadsleden (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM B. en W. hebben bij de gemeenteraad het voorstel ingediend betreffende de bouw van de Wil lemstunnel; kosten 270 miljoen (waarbij inbegrepen ver keerspleinen op beide oevers). Voorwaarde voor de bouw Is dat het rijk de helft betaalt. Het technische plan voor de tunnel werd vorig jaar augustus gepubliceerd en is slechts op een paar kleine onderdelen gewijzigd. Marken gestolen eranlo agendo ^/^rob heenes juwelier noördmoienstraat 2, r'dam. lel. 283711 roensplein 3. schiedam. tef.266798 De vervroegde eerste juni in het Beatrixpark. Vergadering van commissie voor maatschappelij k w erk Schiedam Onzeker Jjerrjieuwt uw veiligijeid! 0% Wedvlucht vanuit Corbeil DINSDAG 1 JUNI 1971 Dri ik bij ft viswater HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van een onzer verslaggevers) 'SCHIEDAM Een teleurgestel de 35-jarige betonwerker de heer A. C. uit Schiedam deed maandag middag bij de politie aangifte van de diefstal, van twee vishengels. In het Beatrixpark had hij zijn sim laten zakken. Toen hij even zijn stekkie verliet werd de hengel ge stolen. De geldelijke waarde van het vistuig loopt tegen 'de 25 gul den. De ideële waarde stijgt daar natuurlijk ver bovenuit. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Kan-zo goed als zeker ;het in 1968 gelanceerde bosplan nu binnen twee jaar ver wezenlijkt' worden?" en „Welke plaats'gaat het. precies innemen." Dit vragen de heren A. van 't Laar en H. Krabben (beiden raadsleden van de p.v.d.a.) aan het college van burgemeester en wethouders. .V. De raad heeft namelijk op 3 dé-', cember van- het vorig-"jaar een kre diet van boven de 25.000 gulden.' verleend voor het aanleggen van de groenstrook die moet komen ten westen van de wijken Lage Weide en Hoogkamer. „Als het plan binnen twee jaar, niet is uitgevoerd, hoe zal dan het bij de raad en de bevolking van Vlaardingen levende verlangen naar meer' groen worden gereali seerd," zo luidt de slotvraag van beide heren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om half vier za terdagmiddag deed zich in het ruim van het Italiaanse vrachtschip Spica een bedrijfsongeval voor. De 27-jarige Belg G. I. uit Temse was aan het werk op een stelling. Hy sprong over naar een andere stel lage toen een staaldraad los schoot. Het slachtoffer maakte een val van vyf meter. Met een ge compliceerde beenbreuk is de Belg naar het Gemeenteziekenhuis van Schiedam vervoerd, waarna hij werd overgebracht naar Antwerpen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 1 juni de laatste bij eenkomst van het seizoen '70'71. De vergadering wordt belegd in het wijkcentrum Nieuwland en begint om acht uur. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit een woning aan de Juüanalaan is zaterdag nacht voor een paar honderd gul den aan Duits geld gestolen, Ter wijl de bewoners afwezig waren is het huis van onder naar boven on derzocht. Het geld werd gehaald uit een geldkistje. (D'uno raportistoi SCHIEDAM Merkredon. la 2an de junio klubvespero. Estos ankorau enmigo, kion ni pritraktos dum la kunveno ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Cu vi ciam kaj cie propagandos Esperanton? ADVERTENTIE,'l De hengelsportvereniging Schie dam en Omstreken had in het Bea trixpark een kampeerconcours ge organiseerd. Het was kil in de vroege morgenuren en het meren deel van de vissers had zich dan ook in dikke kleding gehuld. Laar zen waren ook gewenst, want de hevige regenval van de laatste dagen had de oevers drassig en glad gemaakt. De vroegkomers hebben de mooi ste karpers aan de haak weten te slaan. De meeste karpers werden verschalkt tussen 4.30 uur en 6.30 uur. Tegen het middaguur waren bij de vier controleposten in het park zo'n twintig stuks van tussen de 60 en 72 cm geregistreerd. De tientallen karpers die deze maat niet haalden, gingen alle terug in het water. Natuurlijk kwam er ook kleingoed als brasem, voorn en pa ling in de schepneten. Het nationaal hengelconcours In de Vlaardingse Vaart, waarmee de hengelaarsvereniging Het Westen het 20-jarige bestaan vierde, trok 250 deelnemers, o.a. afkomstig uit Den Haag, Amsterdam, Venlo, Til burg. Utrecht en Dordrecht. Het succes was vooral te dan ken aan de voortreffelijke organi satie. Ruim een uur na de sluiting van het concours konden in café De Kroon aan de Hoogstraat de «prijzen worden uitgereikt. De eerste Korpsprïjs kwam in bezit van de 'Vlaardingse hengelaarsvereniging Uit en Thuis met een totale vangst van 3643 gram. Na deze drukke zaterdag hebben de leden van Het Westen zich zon dag nog wat kunnen uitleven in de wateren van de Boonervliet voor het eerste concours om het fcam- pioenschap van de vereniging; De vangsten waren niet groot, alleen de nieuwe voorzitter D. Berveling maakte een uitzondering door 1545 gram aan de haak te slaan. Hij kreeg dan ook een vis van 1265 gram te pakken, de grootste van het concours. Prijswinnaars in Schiedam: 1. W. P. van der Hoeven (72 cm>; 2. M. Christen (69 cm); 3. J. Koen- derman (62 cm»; 4. K. Boersma (62 cm)5. C. van der Tuyn (61 cm). De Jeugdprijs werd niet uitge reikt. Geen van de jongeren had officieel de vangst van een karper gemeld. De karpers waren iets gro ter dan vorig jaar. Uitslagen in Vlaardingen: 1. Vlaardingse hengelaarsvereniging „Uit en thuis" met een totale vangst van 3643 gram; 2. Club '67 1 te Berkel en Rodenrijs (2320 gram»; 3. .Dobbertje onder" te Dordrecht met 2252 gram, 4. tweede team van Club '67 2032 gr); 5. Shell met 1907 gram, 6. tweede team van „Uit en Thuis" met 1883 gram, 7. Vlaardingse hengelaarsver eniging De Vriendschp met 1682 gram. Persoonlijke resultaten in Vlaar dingen: 1. G. Loren de Jong uit Ammerstol met een vangst van 1230 gram. Hij had niet minder dan 28 vissen op de wal weten te brengen. 2. Jan Verheij f 120013. L. Bak (1200): 4. B. v. Dijk (1020): 5. G. Koolwijk H025I 6. P.T. Spaalstra (975); 7. C. Donk (915). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdag 3 juni komt de commissie voor het maat schappelijk' werk uit de gemeente raad in openbare vergadering op het stadhuis bijeen.Gesprok.en gaat worden over de intrekking van de subsidie aan de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers. De wijziging in subsidiëring van de Vereniging Pro Juventute en het verzoek om subsidie van de Stich ting Ziekenomroep Schiedam ko men eveneens aan de orde. Voorts komt de subsidie ten behoeve van de leerlingen van het buitengewoon lager onderwijs aan de orde. Als laatste punt komt op tafel het in vesteringsprogramma van, 1971 tot en met 1975. De voorbereidingen zijn zover ge vorderd. dat nog dit jaar met de bouw zou kunnen worden begon nen. gesteld dat het geld ervoor zou zijn. De bouw zal vijf jaar ver gen. In de maanden tussen augustus en nu is in de commissies uit de gemeenteraad - en ook bij de be grotingsdebatten in december uit voerig bepraat wat voor gevolgen de tunnel heeft voor het verkeer in de binnenstad. Ook donderdag nog leek in de commisse Stadsontwikkeling de be duchtheid niet gesust. Een tunnel met 2 maal 3 rijstroken zou im mers makkelijk kunnen ontaarden in een doorgaande verbinding voor automobilisten die het ommetje via de Ruit rond Rotterdam niet willen maken. Maar dat doorgaand verkeer zou in de stad negentien kruispunten met stoplichten op zijn weg vinden (zonder groene golf), zodat het zou kunnen meevallen. Een aantal raadsleden voelt er in elk geval alies voor om op welke manier dan ook doorgaand vrachtautoverkeeer radicaal te weren. Over het verkeersknooppunt bij Hillesluis kunnen B. en W. nog geen zekerheid verschaffen. Afge wacht moet worden of alle grond tijdig beschikbaar komt(al schijnt het overleg met de NS bevredigend te zijn afgerond - red. HW.i. De tunnelbouw hoeft daar niet door ADVERTENTIE Karpers: met hengel en schepnet. RAAM 24 (100 m achter het stadhuis) SCHIEDAM TELEFOON 24 tl 51 1tMT£t0m»PAM (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Schiedam heeft tegen Quick niet het verwachte re sultaat kunnen behalen, want met 29 en 510 bleken de Amersfoor- ters te sterk. Vooral aanvallend hadden de Quickspelers het weer v eens ouderwets op hun heupen. LDat er voor de tegenpartij dan niet. „te veel valt te ondernemen heeft Schiedam gemerkt. Want za terdag scoorden de Amersfoorters eigenlijk in iedere innings 'n punt en alleen Ebben en Roosloot kon den voor Schiedamterug doen. Eindstand 29. s*' Tweede pinksterdag hec-ftruie.t, er voor Schiedam nog wel even in zeten. Eén innings deed echterede Schiedammers de das om. want ÜV de 5de innings "traden niet minder dan dertien slagmensen van Quick in het slagperk. De stand 57 voor Schiedam werd echter mede door twee geweldige homeruns van Quick omgezet in een 157-ach- terstand. Deze klap kwam Schie- (ADVERTENTIE) RA Dl O - TE LEVISIE - WASAUTOMATEN fioifdbaxfeor enTtehnieeht Eienet. SUdlejetdilk 109, Rotterdam, lel 39 60 33 dam niet meer te boven. Alleen in de achtste inings kon het de score nog wel een beter aanzien geven, wat door twee honkslagen en drie veldfouten re sulteerde In runs van Faientijn, v.d. Vaart en Lanstnk. Het was al lemaal nog wel zo voorspoedig voor de Schiedammers begonnen Wel kwamen zij in de eerste inings door een enorme vangfout in het rechtse veld nog achter met 3—0. maar Schiedam liet het hierbij niet zit ten. In de derde innings sloegen zij er flink op los. Vier runs op evenveel honkslagen en het veldfout leverde vijf punten op en en de stand wees 35 voor Schiedam aan De ge dachte dat de toch wel goede wer per van Schiedam. Aad v d. Hamer, de Quick-ploeg wel zou tegenhou den. leek bewaarheid, maar het bleek een te vlotte voorspelling want in de fatale vijlde slagbeurt van Quick zag hij het niet meer. Hij kon, gooien wat zijn niet ge ringe arsenaal bevatte, maar de Amersfoorters retourneerden mee dogenloos zijn geworpen ballen. Er was voor hem geen houden aan. De Quickploeg bewees weer eens op- i nieuw: wanneer de slagploeg op volle toeren draait ls er geen kruit tegen gewassen. W e r persresultaten zaterdag Schiedam: Vroom 8-1-9, negen fou ten. Quick: Rincmcin 3-1-7 drie fouten. Werpersresultaten maan dag: Schiedam: v.d. Hamer 10-2-13 vijf fouten, Quick: v.d. Brunt 9-0-9 zes fouten. l-Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Kunstcriticus en beheerder van de kunstzaal „de Doelen" in Rotterdam Cees van der Geer opent donderdag 3 juni in het Stedelijk Museum een tentoonstel ling van grafiek van Zoltin Peeter. Een trio onder leiding van J. van der Zwam maakt er muziek bij. De opening begint om kwart over acht. Da tentoonstelling duurt tot 5 juli. Jeugdige deelnemers aan Verto-mars, (Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS - Aan de vijftien de Verto-mars. georganiseerd door de wandelsportvereniging VTN, namen zaterdag ruim 1300 wandelaars deel, enige tientallen minder dan het vorig jaar. Op merkelijk was echter dat meer wandelaars in gezinsverband de vijf en tien km ondernamen. Op de v(jf m werd eerste Wan- delsportvereniging SO 'uit över- schie met 403 punten. Tweede werd de Minister De Visserschool uit Maassluis met 309 punten en derde we ndelsportvereniging Blok land uit Rotterdam met 286 pun ten. Op de tien km werd DSWV uit Strijen eerste met 423 punten, tweede werd TSO uit Overschie met 413 punten, derde Nado Voor uitgang uit Rotterdam met 403 punten, vierde gymnastiekvereni ging Juliana uit Schiedam met 395 punten, vijfde wandelsportvereni- ging Vrij en Bltf uit Brlelle "met 392 punten en zesde Nado Vooruit gang uit Rotterdam met 385 pun ten. Op de 15 km werd TSO uit Over schie met 422 punten eerste. De groepsprtjs voor het grootste aan tal deelnemers werd gewonnen door de Groen van Prinstererschool uit Maassluis, te stagneren. Het betekent wel. dat als noodoplossing het tunneiverkeer via de Oranjeboomstraat en de Sta- dionweg moet worden geleid. Op 10 juni komt het voorstel in de raad. De dag daarna vindt op het stad huis een openbare discussie plaats over de ideeën van de werkgroep van de Academie van Bouwkunst (tégen de tunnel op de geplande plaatst. Waarom erna? Gemeente secretaris Verduin: ,Aeh, zo we reldschokkend zijn die ideeën niet dat dat niet- zou mogen. Die houden de Willemstunnel niet tegen." tVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft de auto gevonden, waarmee twee Duits sprekende mannen vrijdagmorgen de Algeme ne Bank Nederland aan de Broers- vest beroofden van een kleine 25 mille. Zaterdagavond trof de poli tie de grijze Citroen onbeheerd aan. geparkeerd in de Lekstraat. Straatonderzoek leerde, dat de auto er een kwartier na de overval al was neergezet. Be wagen was don derdagavond in Rotterdam gesto len. De eigenaar heeft zijn bezit inmiddels terug gekregen. '(Van een onzer verslaggevers) Schiedam Het Scliiedams Vrouwenkoor gaat begin juli een weekje naar Engeland. Op 5 juli vertrekken de dames naar Llangollen in Wales, waar wordt deelgenomen aan het Internatio naal Muziekfestival. Vorig jaar zou men al naar Engeland zijn afge reisd; toen echter werden de Schie damse dames uitgeloot vanwege het overweldigende aantal in schrijvingen. Dit jaar heeft men dus meer suc ces gehad. Tijdens het festival worden de deelnemers onderge bracht bij de bevolking van het dorp en in de naaste omgeving. Op zaterdag 10 juli gaat men naar Londen voor een verblijf van twee dagen. Op zondag U juli verlenen de vrouwen medewerking aan de kerkdienst van de Nederlands Her vormde Gemeente in Londen. Op 12 juli wordt de terugreis naar Schie dam aanvaard. i.v' (Van onze handbalmedewerkor) SCHIEDAM Tijdens de jaar vergadering van de handbalvere niging Wilton is men erin geslaagd alle bestuursfuncties te bezetten. Na een periode van een jaar zijn bij Wilton alle vacatures weer bezet. Voorzitter Henk Over- heul wordt nu terzijde gestaan door C. Zonneveld secretaris', J. Verzijden 'penningmeester1, J. Zonneveld (voorzitter t.c.en W. van Wieringen 'voorzitter j.co. De jaarvergadering werd slecht bezocht. Ter gelegenheid van 't 25- jarig bestaan organiseert Wilton op 21 en 22 augustus een zaalhandbal- toernooi in de Rotterdamse Ener giehal waaraan alie leeftijdsgroe pen kunnen deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse vereniging heeft met 400 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit het Noordfranse Corbeil. Winnaar werd M. de Potter 2 I. van der Tuijn (2.; 3. Fr. Schólte (314>; 4. G. L.ems (4lOi; 5. M. Putters (5); 6 Jack Doejaaren (6—8); 7. J. W. Blom <7>; 8. Jan Doejaaren <91618»9. A Wes- terholt .11); 10. M. van der Burg (12); 11. w. Poort en zn. .1320.; 12. J. van der Windt (15); 13 Fr' Doejaaren (17); 14. p. p0is' '19— 20 15. a. Pronk (211; 16 j Westerholt 23>17. j. Bodcgom '24>; 18 L. In 't Hout (251. De duiven werden om zeven uur gelost. De eerste arriveerde om II.26 uur: de laatste was om 1145 uur op het hok.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1