NA DE RUPSEN DE KONIJNEN SLAPENDE HONDEN..? Stichting kan drug problemen niet aan Ernstig auto- ongeval op Rijksweg 20 Gemeente koopt weg van GS Schiedamse kinderarts naar Leiden BBSS Grote schade op volkstuinencomplex Astma Fonds grijpt naast subsidie Hen gelconcours vervroegd V erenigingmet de lange naam krijgt 150,- Aardgas voor glasfabriek Da gboottochten m in der-val id en Duo bekent inbraak bij Reo GZ wil hoger kraamtarief machine bankwerkers HOOGOVENS IJMUIDEN 8» HET VRIJE VOLK PAGINA 15 1 I 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een doorwrochte aanpak van de reconstruc tieplannen voor de binnenstad. Daar gaat het zo langzamer hand op lijken. De commissie voor de Stadsontwikkeling uit de Schiedamse gemeenteraad besprak gisteravond de procedure en de werkwijze om te komen tot een bestemmingsplan voor een nieuwe city. Er werden stedebouwkundige spijkers met koppen geslagen. De dure woorden waren dan ook niet van de lucht! (ADVERTENTIE) Hoogovens IJmuiden heeft plaats voor ia dagdienst, minimum salaris f 12.639.- per jaar; in 4-ploegendienst, minimum salaris 14.977.- per jaar, incl. ploegendienstioeslag. Genoemde bruto salarissen gelden vanaf 23 jaar. Aanstelling op hoger salaris afhankelijk van vakbekwaamheid Vakopleiding en ervaring vereist. Leeftijd tot 50 jaar. Voor gehuwden van 24 jaar en ouder komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. VU 855 te richten aan: Hoogovens IJmuiden Personeelsvoorziening Hoofdkantoor 2. Telefonische inlichtingen 02510-94000. G t éi® SCHIEDAM Vier jaar en dan al slapende hon den willen wakker maken? Dit kleine blonde deerntje drukte haar mopsneus plat tegen een winkelruit in de Passage. Tussen de rieten snuisterijen lag daar, lui als poezen gewoon zijn, eer, wollige hoop huisdier siësta te vieren. Kleine meid te gen haar moeder: „Mama, zit daar geen prijskaartje aan?" (Van een medewerker) SCHIEDAM Naast een rupsenplaag zit Schiedam nu ook met een konijnenplaag. Het vruchtbare, langorige volkje schijnt vooral grote schade aan te richten op het volkstuinencomplex „Vijfslui zen". De leden van de gelijk namige volkstuinvereniging uiten in een open brief aan 't gemeentebestuur de klacht dat de gemeente de konijnen- plaag in de hand werkt, om dat er dit jaar geen vergun ning is verleend tot afschot. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Jeugdsocië- teit De Tempel aan de Lange Haven blijft definitief dicht. De soos, die eind mei door het bestuur van de Stichting So ciaal-Culturele Arbeid Schie dam werd gesloten wegens vermoed druggebruik, gaat niet meer open. De Stichting acht zich zelf niet capabel de problemen van deze groep jeugd op te vangen en se te combineren met die van het andere jeugdwerk. Roerend eens Voorzitter Melchers van de Stichting Sociaal-Culturele Arbeid Schiedam.. 11 Ei ii dexa in in an d i Paviljoen voor demente bejaarden ff* Doorwrochte aanpak fan reconstrui :tie binnenstad tVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten de Provincialeweg nr. 15, geprojecteerd over en in het ver lengde van de Churchillweg, niet aan te leggen. Wel is GS bereid de betreffende grond voor ruim 98.000 gulden aan de gemeente Schiedam te verkopen. Voigens bet college is de grond nodig voor doortrekking van de Churchillweg, het metro-tracé en groenvoorzieningen. De commissie voor het grondbedrijf heeft zich inmiddels akkoord verklaard met de aankoop. De financiële commis sie evenals de raad moeten dat nog doen. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het hengelcon- cours. georganiseerd door de Hen gelsportvereniging "do Aifer' in samenwerking met Mak's Speciaal- in hengelsportartikelen, is vervroegd. Reeds op zondag 27 juni wordt het eerste van dit dubbeleoncours gevist in het water van de Schie. Het tweede concours besluit op zondag 29 augustus dit hengeltref- fen der prominenten waaraan de 'titel 'Kampioen van Schiedam 1971' is verbonden. De loting voor de stuknummers wordt gehouden op 24 juni in zaal 'De Nieuwe Brug' aan de Rozen burgerstraat, 's avonds om acht uur. Voor beide concoursen zijn waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. De resultaten van de twee vispartijen worden bijeengeteld en gelden voor het kampioensklasse ment. Vóór de loting kunnen deelne mers zich alsnog laten inschrijven. De prijsuitreikingen vinden even eens plaats in zaal 'De Nieuwe Brug" en wel om half. vier. Het aanmelden kan gebeuren bij Mak's Speciaalzaak en op de adressen waar raamaffiches zijn geplaatst. Wat wordt de inbreng en hoe vangen we hem op? Naast' de ge wone zaken voor de bouw van een binnenstad wil de vergadering een stoet van deskundigen langs Schie damse binnenstedelijke dreven laten gaan, die allemaal hun weten schappelijke licht over de zaken laten schijnen. Om even wat te noemen: een so- clograaf, een socioloog, een sociaal psycholoog of een combinatie van die drie "logen". Een sociaal-eco noom, een verkeersdeskundige, een vervoer,sdeskundige, een detail- handelsdeskundige en een land- schapsdeskundige. Voeg daar één of meer architec ten aan toe en het ideaal voor een goeie weg naar een nieuwe stad staat voor de deur. Hoewel boze tongen nog altijd beweren, dat de binnenstad allang en breed is ver kocht aan het EMPEO, een ont wikkelingsmaatschappij, die dooi de gemeente is ingeschakeld en al een hele stoot van bovengenoemde deskundigen in haar gelederen herbergt, doet zo'n indrukwekkende rij van wetenschapsbeoefenaren anders vermoeden. Die mensen gaan allemaal, af zonderlijk en gezamenlijk, kijken wat zij kunnen doen in en aan de binnenstad. Allen zijn ze er als we de woorden van wethouder Cor Bolmers moeten geloven bitter- hard nodig voor een goede, nieuwe binnenstad. Die procedure wil de commissie dan larderen met in spraak van de bevolking op alle punten en op alle niveau's. CVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kinderarts in het Gemeenteziekenhuis, mevrouw A. L. van Wely, gaat Schiedam ver laten. Zij heeft een functie aan vaard aan de kinderkliniek van de Rijksuniversiteit in Leiden. Het ontslag is "onder dankzegging voor bewezen diensten" met ingang van 22 mei verleend. Ook de adjunct directie mevrouw B. Essink zal het Gemeenteziekenhuis verlaten. We gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd wordt haar per 8 september eervol ontslag gege ven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Aangezien de vereniging een belangrijke voorlich tende taak vervult door middel van haar blad „Reine Lucht" en daar naast door studie en beraad een goede bijdrage levert tot vermin dering van de luchtverontreiniging" stelt de gemeente de raad voor de Vereniging tegen Luchtverontreini ging in en c:n het Nieuwe Water weggebied een éénmalige subsidie uit te keren van 150 gulden. Een jaarlijkse subsidie aan de vereniging is voigens het college van B. en W. niet haalbaar. De Schiedamse raad heeft het college in april verzocht de weigering om te subsidiëren nog eens nader te bekijken. Het Schiedams gemeente bestuur schenkt de vereniging nu dus 150 gulden om haar werk voort te zetten. mm :'G (Van een onzer versaggeversr SCHIEDAM Het college vraagt de gemeenteraad een krediet van 100.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een hogedrukgasleidingen de nodige regelapparatuur naar de N.V. Ve renigde Glasfabrieken aan de Bui tenhavenweg. Het bedrijf heeft namelijk te kennen gegeven eind dit jaar te willen overschakelen van olie op aardgas. De commissie voor de technische 'bedrijven is inmiddels met het raadsvoorstel akkoord gegaan. Het advies van de financiële commissie zal de raad volgende week ri-dens de vergadering werden meegedeeld. De mao die hier normaliter op dracht voor krijgt is stadsjager Jan an der Meer. Inderdaad is hem dit jaar nog geen verzoek gedaan om de konijnenstand wat uit te dun nen. Van der Meer verwacht ech ter. dat hij de vergunning binnen niet al te lange tijd zal krijgen. Of er nu werkelijk al sprake is van 'n konijnijnenplaag trekt jager Van der Meer een beetje in twijfel. Dat er hoognodig met de afschot moet worden begonnen, staat voor hem wèl vast. De Tempel; blijft dicht De SSCA is wel bereid om in een ander pand de Tempeljeugd een eigen soos te geven. In een zeer gespannen situatie zijn beide par tijen vannacht een stapje dichter bij elkaar gekomen. Van de zijde van de jongeren, die 'hun' Tempel plotseling gesloten zagen, nadat die pas twee weken open was. werd constant aangedrongen op een ver klaring van het bestuur over de beweegredenen die hebben geleid tot de sluiting Van dat bestuur was 'alleen voor zitter Melchers aanwezig, omdat de vergadering eigenlijk was belegd door de commissie van goede dien sten. die door wethouder B. E. Col- lé was ingesteld. Na veel heen en weer praten legde Melchers eindelijk de ge vraagde verklaring af. Alles bleek toch neer te komen op het ove rigens nimmer geconstateerde druggebruik. Toen de barrière ein delijk door het bestuurslid was ge nomen. wierp één van de aanwezi gen zich op als bemiddelaar in het - conflict. Er van uitgaande, dat de SSCA een ideële organisatie is. wees hij voorzitter Melchers erop, dat zo er drugs dn De Tempel gebruikt zouden worden in feite diezelfde Tempel de enige plaats is om de daarmee samenhangende proble men op te vangen. Daarover werd dc vergadering het tenslotte roerend eens. Afge sproken werd dan ook. dat de commissie van goede diensten zich zou uitbreiden met vier van de jon geren. Tevens gaat men de moge lijkheid onderzoeken om voor de Tempeljeugd een gelijkwaardige sociëteit te vinden. Alles binnen het kader van de SSCA. omdat voorzitter Melchers publiekelijk heeft beloofd de Tempeljeugd bin nen de SSCA te willen houden. De commissie zal alle betrokke nen tussentijds nauwkeurig op de hoogte houden van de ontwikelin- gen en heeft 1 september gekozen als streefdatum om een. eerste uit gebreid verslag te doen. Gezien de medewerking, die van de gemeente te verwachten is. is de kans niet gering, dat de zaken op die datum al voor een groot deel in kunnen en kruiken zullen zijn. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Nederlandse Roode Kruis organiseert op 14 en 28 augustus weer de jaarlijkse dag- boottocht voor minder-validen. Ge gadigden hiervoor kunnen zich tot uiterlijk l juli opgeven bij: Het Nederlandsche Roode Kruis. Wa rande 95, Schiedam. De deelnemers wordt verzocht de aanvrage te vooralen van een voorkeursdatum. (Van een onzer verslaggeversi SCHIEDAM Bij een ernstig auto-ongeval gistermiddag om streeks vijf uur ter hoogte v,d. 's- Gravelandseweg op Rijksweg 20 heeft de bestuurder van een stati oncar. de 34-jarige Rotterdammer W G. van M. slechts lichte kneu zingen aan de ribben opgelopen. Hij is opgenomen in de Rotterdam se Clarastichting. Zijn passagier kwam er met een sleutelbeenfrac tuur af. Hel ongeluk ontstond doordat de stationcar het achterspatbord van 'n trekker aantikte, naar links ge slingerd werd en tegen de vangrail afketste. Een achterop komende wagen, bestuurd door de 23-jarige militair R. N. K. klapte daarna met een vaart van 120 km op de stationcar. De militair en de be stuurder van de trekker, de 38-ja- rige S. de W. uit Spijkenisse kwa men er zonder kleerscheuren van af. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan de Willem de Zwijgerschool voor m.a.v.o. zijn zesendertig leerlingen geslaagd voor het examen m.a.v.o.-3. Vier kandidaten werden afgewezen. De geslaagden zijn: Peter Akiha- rv, Eddy van Beek. Marlies Bos man, Margreet van Buren, Bert Dijk, Maria van Emden. Jan-Wil lem Fonk, Loes Frehé, Bob Geijp, Margret van der Giessen, Lenie Hamerslag. Marian van der Heij den, John van den Hof, Nico Jan sen, Dick Kalkman. Kees Koning- stein, Irma van Leeuwaarden, Dick Lubeek. Nelly Molendijk, Theo Na- ter, René Nobel, Rob de Nijs. Evert- Jan van Oordt, John van der Oos ten, Chris Osephius, Edith Poel man. Henna Pothof, Rob Putters, Anton van der Roer, Annelies Romberg, Marian Rook. Rudy Steenbergen. Gerrle van Stuiven- berg. Hans Uittenbogaard. Philip de Vries en Marian de Wolf. Er komen dus weldra weer kwade dagen voor 't konijnenvolkje op de volkstuincomplexen Vijfsluizen en Thurlede, in de parken en de rest van de recreatie-gebieden. Als stadsjager Van der Meer zijn vinger aan de trekker zet. De ervaren volkstuinder weet maar al te goed. dat de konijnen hun deel van de tuinopbrengst voor zich blijven opeisen. Een complex, dat konijnenvrij is moet nog wor den aangelegd. Vooral bij strenge winters komen de konijnen en ha zen in groten getale naar de volks tuinen. omdat daar altijd wel iets te vinden is van hun hongerige ga ding. Geef de knagers eens ongelijk, dat ze ook in het voorjaar gaan aanzitten rond de bedden met mal se plantjes. In elk konijn schuilt ook een fijnproever! Landsman en volkstuinder ne men op de twee Schiedamse com plexen hiertegen de nodige maat regelen. Met draad en aluminium folie wordt het gedierte afge schrikt. Jonge bomen en planten staan in kokers van kippegaas. Bedden pootgoed zijn afgebakend met plastic hekjes. Vooral de Pire- tums. waar de konijnen verzot op zijn. worden op een dergelijke ma nier beveiligd. Behalve de aanval op de gewas sen doen de konijnen meer schade lijk werk. Zij graven gaten onder de betonnen funderingsplaten van de volkstuinhuisjes. Waar de grond los genoeg is graven zij hun uitge breide vluchtgangen, die vaak uit komen in de laantjes. Als probaat middel om de konij nen uit te delgen gebruikt men vaak een hoeveelheid glasscherven, aan het eind van de „konijnen pijp". Het wachten blijft op de gemeente, die toestemming moet geven om te beginnen met afschot, schot, Op 24 juli begint weer de eenden- jacht en op 15 oktober mag de eer ste haas weerop de korrel worden genomen. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam hebben het subsidie-ver zoek van de stichting Nederlands Astma Fonds opnieuw afgewezen. Eerdere aanvragen om bijstand zijn steeds van de hand gewezen wegens het ontbreken van 'duide lijk plaatselijk belang". Aangezien ook nu geen termen aanwezig zijn de stichting geld toe te stoppen, stelt het cf.\age de raad voor het subsidie-verzoek ten derde mal» niet te honoreren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 19-jajrlge monteur H. ten B. en de 29-jarige chauffeur J.P., beiden uit Schiedam hebben bekend vorige week zater dagnacht ingebroken te hebben, bij de N.V. REO aan de Kommiezen- laan in de Spaansepolder. Een. gedeelte van de buit, bestaande uit sigaretten en zeemleren lappen is teruggevonden. Deze week nog zal het duo worden voorgeleid voor de officier van Justitie in Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het kraamtarief derde klas in het Gemeentezieken huis gaat opnieuw omhoog. Nadat het bedrag in maart al verhoogd werd tot 95 gulden per verpleeg- dag, en daarmee gelijkgeschakeld werd met geldende tarieven In de Dr. Nolet Stichting en het Holv- ziekenhuis. stelt het college de raad voor met ingang van 1 juli de verpleegprijs verder te verhogen tot i04,60 gulden. Aanleiding hiervoor is het feit dat de Dr. Nolet Stichting met in gang van dezelfde datum met het nieuwe tarief gaat werken. Ook het' verpleegbedrag van het Holy-zie- kenhuis zal binnenkort worden aangepast. Het nieuwe kraamtarief derde klas geldt voor moeder en baby. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Gemeente- ziekenhuis zal op 1 september een nieuw paviljoen voor demente be jaarden worden geopend In het onderkomen is ruimte voor onge veer veertig bejaarden. De eerste, paal voor het definitieve gebouw wordt waarschijnlijk volgend jaa>- geslagen en zal plaats bieden aan 270 patiënten.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1