Verloofden naens douchen bedwelmd Manier om Jan van Geest beste renner bij amateurs Oude vrouw ligt etmaal onder trap Verkeerde lift voor twee dieven okselfris te maken? I 00 ^14 Boegspriet lopen en teilvaren I Autodiefstallen m S mmm m 1 Wm MAN DREIGT MET BALPEN GASPISTOOL Aanbesteding huishoudschool m Mess et rekkende Turken in Viaardingen Lichaam van vermiste man in Vaart zie mi Kind gewond bij oversteken Esperan t o-a gendo Inbraak bij Henkes MAANDAG 28 JUNI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA y (Van een onzer verslaggevers) I I I pH 1 (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN De clubontmoeting Coureur-Rotterdam- Excelsior bracht bij de amateurs een overwinning op voor Jan van Geest. Van 't begin af aan voerden de amateurs een felle strijd. In de tweede ronde ontstond er door een harde demarrage van John Buddenböhmer een kopgroepje van drie man. Na vele ronden aan de leiding gelegen te hebben werd de kopgroep door het goed samenwerkende peloton terug gepakt. ter meuten GEKLEED IVinclóor -ffouie Deze 'smog-smasher' kan in de toekomst misschien goede diensten bewijzen om Rijn mond weer een beetje oksel fris te maken. De smogver- nietiger is een 180 meter hoge koeltoren, die geweldige hoe veelheden warme, vochtige lucht uitbraakt, die de smog- en mistwolken boven grote wooncentra verdunt. In het laboratorium van General Electric in Amerika worden er momenteel proeven mee genomen. W&Mt MAASSLUIS liet boeg sprietlopen en teilvaren, voor de derde maal door de Maassluise Christelijke Jongeren Vereni ging georganiseerd, is zaterdag letterlijk in' het- water gevallen. Was het bedoeling dat alleen de deelnemers, in het water zou den kletteren, een paar fikse stortbuien zorgden er voor dat nu iedereen druipnat huiswaarts kon keren. Het slechte weer, dat een treek uitstel alleszins zou heb ben gerechtvaardigd, was er trouwens al oorzaak van dat maar een handjevol deelnemers was komen opdagen. Via do geluidsinstallatie klonken nog lang oproepen voor meer deelnemers. Er meldden zich maar een paar. De tempe ratuur en het luid over de Zuid- vliet schallende "Bridge over troubled water" (Slinon and Garfunkel schrok velen blijk baar nf. Nu is het water van deze Maassluise vliet ook niet be paald helder te noemen. "Klim in een teil, krijg je de ziekte van Weil," fluisterde een toe schouwer. Maar het handjevol jongens dat tegen drieën toch, maar met het teilvaren begon trok zich détar niets van aan met een overgave of ze in een van de best gezuiverde zwem baden zwommen, lieten de zich van de boegspriet kletteren, do ken door autobanden, klommen op een in het water gemonteerd startblok om vervolgens enkele tientallen meters in een met een autobinnenband drijvend gehouden teil peddelend af te leggen. Daarbij veelvuldig om slaand. De toeschouwers die al deze 'natte pakken" met grote hila riteit begroetten, stonden nog even droog. Maar al snel begin het zo te stortregenen dat deelnemers en publiek spoorslags de Zuldvliet Verlieten om elders een droog heenkomen te zoeken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 20-jarige M. P. en z'n 19.-jarige verloofde C. S. hebben vrijdagavond het geza menlijk douchen duur moeten be kopen. In de keuken van de woning san dé Roland Holststraat kregen zij gebrek aan zuurstof. Ze werden later bewusteloos aangetroffen. De keuken was te goed afgesloten. De GG en GD heeft belden zuur stof toegediend, waarna zij voor observatie naar liet ziekenhuis zijn gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het aantal auto diefstallen ln Schiedam neemt «erk toe. Het afgelopen weekeinde ™'er drle voertuigen gestolen. De mt Special 18-43 HG van de 24 Jarige scheepsbeschleter H. Z. is vrijdagmiddag gestolen. Het lichtblauwe voertuig stond geparkeerd aan de Emmastraat. veneens op vrijdag werd de Che vrolet ET 25-48 van de 2I-jarige chauffeur D.C.S. gestolen. De auto stond op de parkeer plaats kan de Louis Ramakerstraat. De.Simca 1000 22-59 BT van de 22- jarip discjockey N. van H. die ge parkeerd stond aan de Korte Sin gelstraat. is ook vrijdag verdwe- flen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondagavond om wen. voor negen kreeg de politie «et verzoek om te helpen bij het sussen van een cafëruzie. In café Het Vierkantje werd een man be laagd door een groepje van café gangers uit een belendende gele genheid. Daar was in feite de ruzie ont staan. De belaagde had aan de stutten getrokken om zich in vei ligheid te brengen en was gevlucht naar Het Vierkantje. De groep trok eensgezind achter hem aan. maar werd de toegang tot dat etablisse ment geweigerd. Er ontstond een handgemeen, dat door de politie werd beëindigd. "An:-? Hierna sprintte Peet de Pagter we-g. maar de pechvogel kreeg een lekke band. Toen' viel de beslis sende slag. Jan van Geest. John Buddenböhmer, Nico de Vries en Jan Franken schoten over de fi nish. In de sprint was Jan van Geest net iets sneller dan John Buddenböhmer. De uitslag was: I. J. v. Geest (C). 2. J. Budden böhmer (C), 3. N. de Vries (C). 4. J. Franken <C.>. 5. A. Moerman (C), 6. P. de Pagter (C), 7. M. Drop (C). Bij de nieuwelingen was Hans Schouten de grote animator. Hal verwege de eerste ronde plaatste Schouten zo'n keiharde demar.pg?. dat hij al gauw liet hele peleton had ingelooen. Maar Schouten was niet te stuiten. Hij sprong opnieuw weg en kreeg nu Adrie Stoon met zich mee. Samen pakten ze nog één ronde oo het peleton en 70 finlrii- ten Hans Schouten met twee ron den en Adrie Stoop met één ronde voorsprong. De uitslag bij de amateurs werd: 1. H. Schouten (C> 2. A. Stoop (R), 3. A. v. a. Velde (R), 4. H. Laan <R), 5..J. v. Eyk (C). 6. R. Doo laard (C), 7. J. v. Asten CC). Bij de aspiranten, die gelijktijdig met de nieuwelingen verr.rnkk"». bleek Anne Schouten gelijk aan zijn oudpre broer over een felle eindsprint te beschikken. fADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 84-jarige me vrouw D. Kikkert uit de Maria- straat in Schiedam is vrijdag door de politie in. haar woning onderaan de trap aangetroffen, nadat zij daar waarschijnlijk 24 uur had ge legen. Met letsel aan het hoofd is de oude vrouw door de GG en GD met spoed naar de Noletstlchtlng gebracht. Zij weet zich niets van het voorgevallene te herinneren. De politie heeft aanwijzingen, dat zij 'donderdag in het trapgat Is gevallen. Mevrouw Kikkert werd gevonden door familieleden, die op hun bellen geen antwoord kregen. Zij waarschuwden dè politie omdat er moeilijkheden waren met het openen van de deur. j^het winkelen waard "Kleren maken de vrouw" tenminste als ze niet vergeet er de juiste accessoires bij te dra gen. Een goede keusdeze moder ne schoudertas van fraai kunst leer (gemakkelijk in onder houd). Het model heeft 2 vak ken, sluit met een grote klep waarop ter dekoratie een gro te zilverkleurige gesp..... nu voor nog géén vijftien gulden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met behulp van een ballpoint-gaspistool heeft de 29-jarige elektricien P. J. G. dit weekeinde een collega op een pat'' keerplaats aan de Koninglnnelaan bedreigd. De collega, de. 30-jarige W, G, heeft al meer last van P. J. G. gehad. Tijdens het geschil werd niemand gewond. P. J. G. is inge sloten., (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het bestuur van de vereniging Huishoud- en in dustrieschool voor Schiedam en Omstreken zal het Rotterdamse architectenbureau H. van Hunnik en J. Lambreclits op 8 juli te Schiedam de bouw aanbesteden van een huishoud- en industrie school aan de Valeriusstraat. Het wordt een gebouw met theorie- en praktijklokalen in resp. twee en drie bouwlagen en een gjmnastlek- lokaal op de begane grond. DOOR HEREN CONFECTIE Mgr. Noiensiaan 600 Schiedam 1 «Winkelcentrum „De Ketel" I Rotterdam - Zoetermeer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De negenjarige Leo Stultiens is vrijdag op de 's- Gravenlandseweg onder een auto gelopen, toen hij plotseling over stak. De jongen liep een hersen-, schudding en hoofdwonden op, waarvoor hij is behandeld in de Dr. Noletstlchtlng. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee fiet sendieven op heterdaad betrapt. Bij het verschijnen van een witte, politie-surveillancewagen op de Burgemeester Knappertlaan stap ten twee knapen ijlings van hun voertuigen, zetten de karretjes neer en gingen te voet verder. Bij een andere wagen probeerden ze naar Viaardingen te liften. Deze wagen was echter ook een politie auto die gealarmeerdwas door de surveillancewagen. Graag nam de tweede wagen de twee Jongens mee. De lift ging echter niet naar Viaardingen, maar naar het hoofd- bureau van politie. De vólgende ochtend konden de knapen alsnog de reis naar Viaardingen aanvaar den. Er is proces-verbaai opge maakt. (De uno raportisto) SCH3EDAMO Merkredon, la 30an de Junio klubvespero. Pendas sur la muro kaj tiketikas cc kadi H. Letsch sr.. Lekstraat 100b. Ci- ujn kiuj foriras por ferio ni deziras agrablajn tagojn. 2 vaks schoudertas Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze moderne 2 vaks schou dertassen van kunstleer (geheel gevoerd). Keuze uit de kleuren zwart, gebroken wit, bl3uw en wit Ook maandegrrtorgen open Géén teL of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met messen zwaaiende Turken hebben de Vlaardingse politie het afgelopen weekeinde nogal wat werk gegeven. I11 een huis aan de Paulus Buijs- straat probeerde de 33-jarlge Turk S.E. de 25-Jarlge mevrouw C.D.-S. onder bedreiging met een stiletto naar de slaapkamer te manoeu vreren. Erg zeker van zijn zaak was de man niet, want toen de vrouw niet inging op zijn gewelddadige avances ging hij aan de haal. De politie wist 'hem echter te arreste ren. In zijn auto werden een geld kistje met ƒ600 en een fototoestel gevonden die de man uit het huis had gestolen. Bij de jeugdsoclëteit Kommunie ontstond zaterdagavond een vechtpartij tussen enkele be zoekers en een aantal Turken. De negentienjarige H. Kanters, die met een mes in de buik werd gesto ken, moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. De politie heeft enkele Turken gearresteerd. 'Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN in de Vlaar dingse Vaart, ter hoogte van Rijk- l??™' zaterdagmiddag het stoffelijk overschot gevonden van J. van Balderen. De vermiste 67- jarige man had in de nacht van 22 of 23 jur.l ln overspannen toestand zijn woning verlaten. 'Van een onzer verslaggevers) JCMEDAM - Vrijdagnacht is Ingebroken in do distilleerderijen van de firma Henkes aan de Noordvest, Nadat de inbrekers om hoog waren geklommen, werd op de eerste etage een ruit vernield. Ver mist worden een briefje van hon derd. een transistorradio en een slof sigaretten. De schade wordt gescnat op tweeduizend gulden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1