SSCA-bestuur door de knieën soos- ruimte gezocht Derde plaats Steef Kijne op 3000 m. steeple-chase Moerman wint sprint bij clubontmoeting Peter Spijk wint Rob Valk-beker Vlaardingen eens met procedure Vriendschap vist zich kampioen Kleuter valt uit rijdende vrachtauto Roel Keus toont zijn talenten Gemeenteraad neemt morgen besluit over Haydnlaan Onder invloed tegen boom Woningblokken biina klaar Inbraken in Spaanse Polder M^assluise hockeyclub in oprichting Drugs Spervuur Bromfietser valt iVa vijf uur bezetting eindelijk resultaat. Drie leden van het SSCA-bestuur komen onderhandelen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een snel uitgevoerde sluipactie hebben de leden van de jeugdsociëteit De Tempel zaterdag hun soos gekraakt en bezet gehouden. Ongeveer dertig jonge mensen forceerden zich een weg in het pand aan de Lange Haven om te protesteren tegen de plotselinge sluiting van De Tempel, die door het bestuur van de Stichting Sociaal-culturele Arbeid was uitgevoerd, omdat het vermoeden bestond dat er drugs werden gebruikt. Via luidsprekers werd de bui- ^t^onge mensen. die bin tenwacht geïnformeerd over nen enkelc minuten bezit namen het doel van de bezetting. van hun sociëteit. De deuren wer- GOED GEKLEED GEKLEED Qp ter meulen terlenka marquisette 180-210 em breed HE X v Jtc-tJ ij V oEK V.' t De kraakactie bad succes: bet stichtingsbestuur allerijl opge trommeld ging voor de tempel- jeugd door de knieën en zegde toe het pand dinsdag weer open te stellen. Op 1 mei van dit jaar opende een aantal Jongeren uit de sociëteit De Kreek (gehuisvest in hetzelfde pand) hun eigen soos De Tempel. De Kreek richt zich veel meer op jongere mensen'(12 tot 15 jaar) en daar voelden de initiatiefnemers van de Tempel (16 tot 20 jaar) zich niet meer thuis. Met eigen handen en een heleboel eigen zak geld bouwden de jongemensen een schitterende sociëteit, die binnen twee weken al meer dan 200 leden wist te werven. De toegang tot de soos was stevig gebarricadeerd. den gebarricadeerd en uit de ramen hingen grote luidsprekers, die de stad kond deden van de kraakactie. Op nog onbekende wijze (volgens de jongens zelf speelt de politie hier een gTOte rol in) verneemt het bestuur van de stichting, waaron der de Tempel ressorteert, dat 'er wel eens drugs zouden kunnen worden gebruikt.' In de bestuurs- gelederen van de SSCA neemt men de zaak hoog op en besluit men om de Tempel op 18 mei dicht te gooien. Dat wordt gedaan zonder opgaaf van redenen, zonder dat men wil praten. Langs allerlei wegen hebben de Tempel-jongeren toen geprobeerd om contact te krijgen met het be stuur. Steeds werd zo'n gesprek ge weigerd. Wel stelde het bestuur een commissie van goede diensten in. Die commissie werkt nog, maar heeft geen enkel recht en geniet weinig vertrouwen aan beide zijden. Vorige week werd het de Tempel- jeugd gewoon te gortig. Men ging onverbloemde ultimatums stellen. Voorzitter Melchers werd op de hoogte gebracht van de kraakplan- nen, maar hij weigerde ze serieus te nemen. Zaterdag was dan zover: om 12 uur verschenen er plotseling van Het stichtingsbestuur werd door een van de leiders officieel op de hoogte gesteld van de actie. Het wachten was op een stap van be stuurszijde. Om vijf uur in de middag kwamen er eindelijk drie leden opdraven, die onderworpen werden aan een spervuur van vra gen en opmerkingen. Na uitgebreid intern beraad be sloten de drie bestuursleden (als méérderheid van een vijf leden tel lend eoliege) om met ingang van dinsdag de Tempel open te stellen. Daarnaast zal er met spoed worden gezocht naar 'n nieuwe ruimte voor de Tempel, omdat het bestuur van mening is, dat deze activiteit niet samen kan gaan met alle andc-re jeugdactiviteiten die in hetzelfde pand plaatsvinden. VLAARDINGEN De Vlaardin- ger Steef Kijne, broer van de be kende atleet Johan Kijne, heeft dit weekeinde in Drachten een mooi resultaat behaald bij de Neder landse atletiek-kampioenschappen. Op de 3.000 meter steeple-chase behaalde hij een prachtige derde plaats in de tijd van 9,22 minuten rond. Steef Kijne, lid van de Rotter damse atletiekvereniging Metro, behaalde zijn fraaie plaats op de enige rubberbaan die Nederland rijk is. (ADVERTENTIE) is DOOR U/indU&t -ffoui* HEREN CONFECTIE i Mgr Noiensiaan 600 I Schiedam 1 Winkelcentrum „De Ketel" I Rotterdam - Zoetermeer (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De gemeente raad zal morgen een beslissing nemen over het bestemmingsplan Haydnlaan (Maassluis-West) waarin onder meer een vijfklassige kleuterschool en een gymnastiek lokaal zijn opgenomen. Dit is te danken aan een hooravond, die de gemeente vorige maand heeft ge houden. B. en W. willen zo snel mogelijk met de bouw van de kleuterschool en het gymnastieklokaal beginnen. Daarom vragen zij aan de raad te verklaren dat het bestemmings plan in voorbereiding is. Op deze manier kan namelijk een bouwver gunning worden afgegeven. Eerst moeten echter GS een verklaring van „geen bezwaar" afgeven. (Ai an een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN—SCHIEDAM Amateur Gerrit Moerman klopte gisteren Buddenböhmer en Ver- maat in de sprint bij. een wieier- ontmoeting tussen de Pedaalrid ders. Coureur, Schiedam en Rotter dam in de Spaansepolder. Moer man ging er al in de eerste ronde vandoor en kreeg toen Cor Vermaat aan zijn wiel. Hans Schouten en John Buddenböhmer en Peter van Wijk sprongen later bij het twee tal. Ondanks de slechte samenwer king groeide de voorsprong van de vijf aan kop. Peter van W«k moest afhaken. Hans Schouten viel uit wegens een lekke band. zodat drie renners om de zege moesten sprin ten. Uitslag: 1. G. Moerman (Cou reur), 2. J. Buddenböhmer (Cou reur), 3. C. Vermaat (Pedaalrid- ders), 4. J. van Geest (Coureur). 5. A. Moerrman, 6. P. van Wijk (Schiedam), 7. A. Knossenburg (Pedaalridders), 8. J. v.d. Lely (Coureur). 9. F. v.d. Gaag (Cou reur) en 10. C. Suiker (Coureur) Ook bij de nieuwelingen werd de strijd al in het begin beslist. In de derde ronde hadden Klaas Koeltjes en Adrie Stoop de leiding genomen. Later kwam daax Rob de Man bij, die zijn eerste wedstrijd reed. In de sprint was Adrie Stoop de snelste. Uitslag: 1. A. Stoop (Rotterdam). 2. K. Koeltjes (Schiedam), 3. R. de Man (Coureur), 4. J. v.d. Liaan (Coureur). 5. E. van Rook (Rotter dam), 6. R. Dooiaar (Coureur), 7. J. van Eyk (Coureur), 8. A. v.d. Velden (Schiedam), J. van Asten (Coureur). De adspiranten bleven tot het einde toe bij elkaar. Anne Schou ten won de sprint van het p»!oton. Uitslag: 1. Anne Schouten. 2. R. Sprang, 3. B. Boerwinkel, 4. A. Nipius, 5. A. Offermeyer, 6. Mej. E. v. Nugh- ten. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Zwemmer Peter Spijk van HZ en PC uit Den Haag heeft zaterdag in Landsmeer de nieuwe Rob E. Valkbeker op de twee kilometer schoolslag gewon- Vorig jaar won Rob Valk op s afstand, tijdens de lange- baanwedstrijden, de wisselbeker. De VZC-zwemmer is, zoals bekend, enige tijd geleden tijdens een ver keersongeluk om het leven geko men. Ter nagedachtenis van hem is de nieuwe beker beschikbaar ge steld. Voordat de afstand gezwom men werd, nam iedereen een mi nuut stilte in acht. Peter Spijk zwom de afstand in 31,6 minuten. Op de twee kilometer schoolslag dames eindigden Wil van de Vlies Tineke Maat op de zevende plaats op de vierde plaats (36.21,7) en (37.44,0). Het waren de enige zwemsters van VZC die op deze afstand meededen, Petra But liet verstek gaan in verband met de komende Nederlandse kampioen schappen op de korte baan. De twee kilometer vrije slag leverde een vierde, negende, twaalfde, zeventiende en negen tiende plaats op voor respectieve lijk Lenie de Jong, Hannie van Boerum, Wilma Pors. Marja Viskil en Yvonne de Ligt van VZC. VLAARDINGEN Even een kijkje nemen in de corresponden tiekeuken van het Vlaardingse ge meentebestuur: op 4 juni schreven B. en W. van deze stad aan het gemeentebestuur van Rotterdam en aan de Saneringscommissie voor het Rijnmondgebied ernstig veront rust te zijn over de nieuwe vesti gingen van chemische industrieën in het Botlekgebled. Als reactie op die brief schreef de voorzitter van de Sanerings commissie, mr. J. J. Klaasesz, aan 23 Rijnmondgemeenten een verzoek om alle nieuwe vestigingen of uit breidingen van bestaande fabrieken aan zijn commissie te melden. En met die voorgestelde gang van zaken is het Vlaardingse col lege, zo schreef het 30 Juni aan mr, Klaassesz terug, het ten volle eens. Aldus een bekendmaking van het Gemeentelijk Voorlichtingsbureau. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op de Maas- slulsedijk richting Mamixlaan reed zondagmorgen de 21-jarige A.v.d.V. uit Vlaardingen met zijn auto tegen een boom. De man ver keerde vermoedelijk onder invloed van sterke drank. Hij moest met een hersenschudding en een borst wond naar het Holyziekenhuls worden gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Het tweede concours om het kam pioenschap van de Vlaarding se Hengelaarsbond is gewon nen door de hengelvereniging De Vriendschap. Deze club ving in totaal .1.983 gram en liet daarmee alle verenigin gen ver achter zich. De over winning leverde een fraaie beker op- Tweede is Het Westen geworden. De vissers van deze club vingen 1.206 gram en kwamen ook in het .bezit van een beker. Uit en Thuis kreeg een beker voor de derde plaats die het bemachtigd had met een vangst van 1.069 gram. De persoonlijke winnaar van dit concours waaraan 84 personen deelnamen, is J. Groen gewerden. Hij liet maar liefst 1.825 gram voor zich afwegen, meer dan twee maal zoveel als G. Vink Sr, die met 908 gram de tweede plaats be zette. Derde werd H. Tuk met 690 gram. De resterende prijzen kwamen in het bezit van W. Dumortier (600 gram), H. Cevering (600 gram). D. Tempelaar (600 gram), L. Ben- jert (550 gram), W. Tempelaar (530 gram), B. Penning (520 gram), M. De Goede (490 gram). H. Vink (410 gram), A. Baohus (340 gram), I. v. d. Pijl (340 gram), M. de Bruin (330 gram), K. van Gelderen <326 gram), J. van Diggelen (282 gram), P. Groen (265 gram), F. Tempelaar (260 gram), J. de Goede (240 gram), A. Verhey (210 gram) en A. Ramoon (210 gram). i (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De doorstro mingsregeling zal binnenkort in Maassluis weer voor een groot aan tal mensen kunnen worden toege past. Al heel spoedig wordt het flatgebouw met 126 woningen aan dë Zwaluwstraat opgeleverd en en kele maanden v daarna zal de flat aan de Buizerdstraat (114 wonin gen) kunnen worden betrokken. Onder deze. twee woningblok ken is een aantal garages gebouwd. Elke woning telt, naast een woonkamer, vier slaapkamers. Met alle bijkomende kosten komt de huur op ƒ298,30 per maand. De garages worden voor 40 gulden per maand verhuurd.* Volgens de 'Verordening geldelij ke steun krotopruiming en door stroming' kan degene, die in een van deze twee flats wil gaan won nen, in aanmerking komen voor een financiële tegemoetkoming. In lichtingen hierover zijn verkrijg baar bij de Maassluise gemeente secretarie. SCHIEDAM Bij de Technische Handelsonderneming aan de Pieter brieksarbeider M. F. J. nam vrijdag is vrijdagnacht ingebroken. Alle vertrekken en bureaus zijn door zocht, Er wordt niets vermist. In brekers zijn het pand binnengeko men via een bovenlicht. De verpakkingsonderneming Ja mes Walker aan de Fokkerstraat heeft vrijdagnacht eveneens bezoek van inbrekers gehad. Op de eerste etage werd een ruit vernield, waar door de mannen binnenkwamen. Ook hier wordt niets vermist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 39-Jarige fa brieksarbeider M.F.J. nam vrijdag op de Burg. van Hanrer.laan op z'n bromfiets een bocht te ruim en kwam ten val. Door de GG en GD werd de man naar de Dr. No'et- stichting gebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. (ADVERTENTIE) hel winkelen waard "Eenvoud" siert deze effen marquisette, die wij morgen op onze vitrage-afdeiing in ivoor en geel voor een aantrekkelijke prijs verkopen. Een bijzonder mooie kwaliteit dubbelbrede effen terlenka man quisette, in de breedtes 180 cm en 21Ö cm, in ivoor er» geel, per meter voor nog géén één gulden zeventig. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vierjarige Marinus van E. Is met wonden aan I het hoofd, handen en knieën opge nomen in de Dr. Noletstichting, nadat hij vrijdagmiddag plotseling de deur van een vrachtwagen, waarin hij zat, opentrok en op straat viel. De vrachtwagen werd bestuurd door z*n vader, de 33-jari- ge Rotterdamse vertegenwoordiger J. v. E. Kl''A3VX\ •sSVL.rvVfll - Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze dubbelbrede effen terlén- ka marquisette, in ivoor en geel, 180 en 210 cm breed, door el kaar per meter voor - Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Roel Keus, lid van de Vlaardingse atletiekver eniging Fortnna, is dit weekeinde bfj de Nederlandse atletiekkam- pioenschappen erg goed voor de dag gekomen. Op de 110 meter horden behaalde hij twee maal een derde plaats. Hij voltooide de af stand in vijftien seconden. Een evenaring van zijn clubrecord. Op de 400 meter horden werd hij eveneens derde in de tijd van 54,2 seconden. Een nieuw clubrecord. Deze tijd maakte hij dank zij een sterke start en goed volhouden. Alom vreugde daarom rond de For- tuna-atleet.dit weekeinde. Minder goed ging liet bij het ver springen. De Vlaardingse atleten lieten het op dit nummer afweten. Hans Scheffers, die nog steeds tobt met een knie-blessure kon de af stand van 6,80 meter, die nodig was om in de finale te komen, niet ha len. Louis Spek wel. Hij sprong 8.89 meter. Maar tijdens de finale maakte hij viermaal een ongeldige sprong en werd uitgeschakeld. De tegenslag wordt geweten aan de rubberbaan waaraan Louis Spek nog niet gewend is. Broer Peter Spek heeft ook geen opzienbarende resultaten geleverd. Bij de 200 meter heren bereikte hij de halve finale die hij liep in 23 seconden rond. In de series legde Peter Spek deze afstand af in 22,8 seconden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In Maassluis wordt een hockeyvereniging opge richt. 'Ever Green' moet de naam worden, en het plan is om begin augustiih een oprichtingsvergade ring te houden. Voorzitter van het voorlopig bestuur is de heer M. N. J. A. M. v. d. Wildenberg,die zegt reeds met het Maassluise gemeen tebestuur te hebben gesproken. 'Tijdens dit gesprek', aldus de heer Wildenberg, 'was de gemeente zeer welwillend. We zullen In het begin *s middags een veldje van een vereniging moeten gebruiken. Daar zal hot gemeentebestuur voor zorgen. Maar voorlopig zijn we nog bezig met het onderzoeken of er behoefte is aan een dergelijke sport. Het is best mogelijk dat er te weinig reac ties komen, maar dat moeten we afwachten Als de plannen door gaan, wordt onderzrcht of we op zaterdag of zondag zullen spe len.' Als het maar even mogelijk is, wil de vereniging in september van start gaan met dames, heren en junioren. Van de speelgeleeenheid zal afhangen hoeveel leden kunnen worden ingeschreven. Een Maas sluise bouwonderneming zou reeds een aanlokkelijk voorstel hebben gedaan voor de opstallen. Er wordt nog gezocht naar een goede trai ner. Degenen die belangstelling heb ben kunnen zich schriftelijk opge ven aan het secretariaat: Rem- bramltlaan 35, Maassluis. SCHIEDAM On de kruising Nieuwe Haven-Westfra nkelandse- djk is de 17-jarige bromfietser J. Z. gisterochtend aangereden door een auto, die hem geen voorrang ver leende. De jor"?n is met schaaf wonden der de GG en GD naar de Dr. NPleist'eh'-'Kg cebrceb'. Tn de auto zat de 46-inrigc inkoner P. H. J. C'. R. achter het stuur.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1