,WAT DOEN DIE MENSEN TOCH ZIELIG!' met 1600 in de kou staan In Groenoord komt kleuter veel te kort Aantal inwoners in mei teruggelopen himp Dat is hem dan Zeven- gelukkige dames Politiekorps uitgebreid W edvhicht vanuit St. Denis I I Toonkunstkoor nog niet op volle sterkte Veel rook, geen brand Ruimtegebrek Soosavonden in Quousque Tandem mm Mé SZC blijft in eerste klasse -itsi DINSDAG 6 JULI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 SCHIEDAM Martin Groenhorst, de 26-jarige 'stu dent in de wis- en natuur kunde, voor Schiedammers tussen de twaalf en twintig jaar beter bekend als de disc- jockey Martin Green, heeft in aen brief aan het college van burgemeester en wethouders verzocht om een van de leeg staande pandjes in het s Pro veniershuis. Martin „Green's Rythm. and Biues Society", die een ledenaantal van maar liefst 1600 jonge mensen telt en daarmee de grootste jeugdorganisatie van Schie dam is vraagt na jaren van „geruisloos" werken,, me dewerking. Éfep Martin Groenhorst van Green Rythm and Blues Society. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het totaal aantal inwoners van Schie dam is in de maand mei iets teruggelopen. 83.519 Schie dammers telde de afdeling Bevolking in die maand, ter wijl dat in april 0,02 percent hoger was, namelijk 83.541. In diezelfde meimaand kwamen 132 borelingen ter wereld, daarvan 69 jongens en 63 meisjes. Vier jonggeborenen hadden geen officiële vader. 11 mSËM I ®Éffl 1 a i I SCHIEDAM 'Bel de ïïOninc- dienst maar even. daar zeggen ze het zo'.' zegt wethouder B. E. Collé (c.p.n.) tót wiens porte feuille de zaak van Green's So ciety behoort. De vraag luidde: Hoeveel mensen zijn er die heb ben ingeschreven voor een pandje in het Proveniershuis? Het ant woord zou één getal kunnen zijn, hoogstens een paar cijfers. Wethouder Coilé gaat vrijdag op vakantie en maandagmorgen vroeg bel je naar de woning- dienst: 'Nee meneer, die cijfers mogen wij u niet geven. U moet de voorlichtingsambtenaar hebben.' Nu geniet deze veelge plaagde man ai een paar dagen van zijn welverdiende vakantie. Daar wijs je de woningdienst dan even op. Geen bezwaar, bei zijn vervanger. "Nee, meneer, ik geloof 'niet dat de voorlichtingsambte naar een vervanger heeft Inmiddels is er een uur aan de telefoon verstreken en dan bel je maar naar de wethouder, die Col lé vervangt. Drs. J. Houtman (v.v.d.)'Wat doen die mensen toch zielig. Ik 'bel de woningdienst wel op. Ze zullen de. cijfers verstrekken.' Een half uurtje gewacht om de wet houder gelegenheid te geven zijn orders over te brengen en. weder om de woningdienst gebeld. Alwaar een ambtenaar in alle koelbloedigheid meedeelt. dat niet de woningdienst, maar de dienst onderhoud van de woning dienst deze cijfers kan verstrek ken. De molen draait tergend langzaam. Het tweede uur is ver streken aan de telefoon. Nieuwe moed vergaard en ge beid naar de dienst onderhoud van de woningdienst: 'Nee me neer, die eijfers mogen wij niet verstrekken. Dat doet de voor lichtingsambtenaar.' Die is op vakantie, zeg je dan. 'Vraag het dan aan zijn vervanger,' zegt de ambtenaar. 'Die heeft hij niet,' roep je dan. 'Nou ja, maar wij geven u de cijfers niet. Wij heb ben een circulaire gehad, waarin staat, dat wij geen mededelingen aan de pers mogen doen.' In arren moede de gemeente secretaris gebeld. Op vakantie. Zijn vervanger? Op vakantie. Diens vervanger! Niet aanwezig. Komt lag t in de middag terug of morgenochtend. De vraag naar één getal kost drie nur. En heb je het dan? Neen voor Green's Soc En zo heeft B. E. Collé cc.p.n.l wethouder van de woningdienst laten weten de grootste jeugdor ganisatie krijgt geen kans. Het Proveniershuis zit vol, zegt" Collé, er zijn ongeveer tachtig gegadigden voor een pandje. Nu is het verschil tussen de tachtig gegadigden en Martin Green, dat de tachtig persoonlijk een huisje willen en dat Green een pandje wil voor zijn Society. Hoe het allemaal precies zat, vist Collé eigenlijk ook niet, „maar bel de woningdienst effe, daar zeggen ze het zo!" Ook daar ajn geen cijfers bekend van aan vragers voor een pandje. Wel is zeker, dat Groenhorst er niet in kon. En dat vindt Martin niet reëel. „Wij. doen nu vjj fjaar jeugd werk. Dat is allemaal puur parti culier initiatief. We hebben een vereniging opge bouwd van 1600 jonge leden. Dat is in zijn soort een van de grootste in Nederland." En die vereniging moet zakelijk geleid worden op een professione le manier. De idee van liefdewerk oud papier kan geen op-gang meer doen, nu de toeloop zo groot is en de programma-ver'-orging op zo'n niveau. Green's Society haalt per jaar een groot aantal bekende na tionale en internationale popgroe- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kleuter in onze wijk komt te kort, vindt de wijkvereniging Groenoord. Kinderen die de flat waa.'.'n zij wonen ook wel eens willen ontvluchten, zijn gedwongen om in kleine zandbakje^ te spelen die onvoldoende be schermd en vaak vervuild zijn. Toezicht houden op de kinderen is vaak onmiddellijk, omdat de, zandbak van uit de flac niet altijd te zien is. Redenen genoeg voor het bestuur van de wijkvereniging om bij het college van burgemeester en wethouders aan te dringen op verbetering van deze situatie. Met schoolhoofden en oudercomités in Groenoord is ai overleg gepleegd over het probleem. De wensen die men bij B. en W. naar voren wil brengen zijn: bü elke flat een kleuterspeelplaatsje en op enkele geschikte terreinen geconcentreerde speelplaatsen voor de oudere jeugd. Gedacht wordt aan zandruimteh omgeven door houten paaltjes met enkele speelwerktuigen in het mid den. Ten slotte dringt de wijkverenig- glng aan op een bouwspeelplaats in de naaste omgeving van de boerderij Landvreugd, omdat daar mensen zijn die toezicht kunnen houden op de spelende Groenoord kleuters. pen naar Schiedam en boekt daar mee een enorm .succes. Elke soos en club voor jonge mensen stroomt leeg en bü Martin blijft het uit groeien. De administratie, de. kantoor ruimte, de opberging van het archief, de vergaderruimte voor bestuur en medewerkers, de activi teiten zoals stencillen, programma verzending en al die andere bij komende toestanden moeten door ruimte-gebrek plaatsvinden bij Martin Groenhorst thuis. In zijn slaapkamertje van drie bij vier meter. En dat vindt Green's Socie ty te'gek. Omdat het jeugdwerk van Martin Green al die jaren „geruisloos", zoals hij het zelf noemt, heeft plaatsgevonden, dacht de Society nu de gok wel te kunnen wagen en de gemeente om medewerking te vragen. Er staat nog een pandje leeg, waarover de beslissing nog in het college van burgemeester en wethouders moet worden genomen. Nummer 23. Maar dat gaat niet door. Wie nou de andere kandidaten zijn, hoeveel dat er zijn. wat de redenen zijn waarom zij even tueel wèl" en Green Society niet in het Proveniershuis komen, wilde de gemeente niet loslaten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de sociëteit Quousque Tandem aan de Nieuw- straat 12 wordt woensdag en don derdag een contactbijeenkomst ge houden. De beide avonden beginnen om acht uur. (Van een onzer verslaggevers)' SCHIEDAM Het Schiedamse Toonkunstkoor is nog steeds niet op volle sterkte. Dirigent Aad van der Hoeven denkt er over de .Matthaus Passion opnieuw op het repertoire te nemen en daarvoor zijn nieuwe leden; nodig. Geïnte resseerden kunnen contact opne men met mevr. M. van Haselen- Vligter, Nieuwstraat 119a, tel. 268270. Perf a.k. In mei overleden In Schiedam 72 Personen: 48 mannen en 27 vrou wen. Op het stadhuis lieten 63 Paartjes zich in de' echt verenigen. .®f echtparen die elkaar al wat l.nger kenden, gaven te kennen hun huwelijk weer te willen beëin digen. 349 personen van elders vonden in mei een woning in Schiedam, terwijl 428 inwoners hun boeltje opnamen en vertrokken naar een andere gemeente in Ne derland. Van de jong gehuwden hadden dertig direct de beschikking over een eigen woning, trokken zes bij één van de ouders in en en vond één echtpaar onderdak bij familie- Een ander echtpaar bleef gewoon bij moeder thuis. Buiten de ge meente Schiedam vestigden zich zestien paren. Binnen de gemeente Schiedam vonden achtenzeventig gezinnen een andere woning, terwijl 428 per sonen zich buiten de gemeente ves tigden. Daarvan gingfK er tien naar Delft, 108 naar Rotterdam. 51 naar Vlaardingen. 26 vertrokken naar het buitenlnd. x r •- 1 SCHIEDAM Dit is hem dan het toekom stige Zwembad-Zuid. De Sportraad heeft vorige week besloten dit ontwerp van Interpool uit Amstel veen als favoriet aan te bevelen bij het Schiedamse gemeentebestuur. Eind au gustus zal de raad bekijken of ze het daarmee eens is. Op de grasvelden rond om het nieuwe bad is een open kleuterbad geprojec teerd. terwijl de volwasse nen en de grotere jeugd binnen terecht kunnen in een diep bassin van 10 bij 25 meter en een instructie- bad van 8 bij 10 meier. Als accommodatie is on der andere aanwezig: een kleine bar plus tearoom, dagverblijven voor perso neel, kleedruimte voor in validen en een EHBO-post. De bouw van 't bad neemt Waarschijnlijk dertien tot veertien maanden in be slag. De kosten worden ge raamd op 1,7 miljoen gul den. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM -—Zeven dolgeluk kige dames van SZC sprongen gis teravond na. het laatste fluitsig naal uit het water van bad 'Groen oord'. Het damesteam van SZC had zojuist tn haar laatste competitie wedstrijd en dikverdiende 30-zege op het Haagse HZ PC behaald en zich daarmee verzekerd van het behoud in de eerste klasse van de Rotterdamse Zwembond en Om streken. SZC had voor dit belangrijke duei enkele geroutineerde speel sters het water ingestuurd en dat kwam in het spelbeeld duidelijk tot uiting. SZC was oppermachtig. De vraag rijst dan onmiddellijk waarom SZC met niet meer doel punten verschil gewonnen heeft. Het antwoord hierop is gemakke lijk te geven. SZC startte nerveus en bovendien was het schieten wat aan de matige kant. Het was laa Vermeer die de score in de eerste periode voor SZC opende. In de tweede werd niet ge scoord. maar in de derde was het wederom Dia Vermeer die voor 2M1 zorgde. Toos van Baarle-Rotteveei, zorgde in de slotfase nog voor 30. maar toen was de spanning in deze aantrekkelijke wedstrijd a! ver dwenen. 'Van een onzer verslaggevers) .SCHIEDAM Aan boord van het pensionschip Sughatar, dat af gemeerd ligt bjj de werf De Nieuwe Waterweg in Schiedam, is vanmor gen omstreeks half zeven een dy namo voor de lichtvoorziening warm gelopen. De brandweer die met drie wagens was uitgerukt. hoefde niet in actie te komen. Er was slechts sp/ake van hevige rookontwikkeling. Op hetmoment van het g\beurde was nienvnd van boord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vier adspiranten zijn hun opleiding begonnen aan de Politie Opleidingsinstituut 'De Boskamp' in Heusden. De cursus duurt een jaar. waarna de kandida ten in de dagelijkse praktijk aan het werk zullen gaan. Het zijn de heren P. J. Boomsma '19; uit Groningen, J. E. Kortland (22) uit Schiedam, M. van Heest (18> uit Schiedam en de 21-jarige T. van der Meulen uit Opsterland. Per 1 juli zijn in Schiedam in dienst getreden als politieman de heren J. K de Bruin en M. M. Wilbrink uit Harlingen. Beide agenten hebben eind juni hun di ploma behaald op de politieschool. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse duiven vereniging "De Vrijheid' heeft met 188 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Saint, Denis, een afstand van 360 kilome ter. De dieren werden half negen gelast. De eerste duif arriveerde om 14.02 uur de laatste was om 14.42 terug op het hok. Winnaar werd A van der Berg (I 13 15 1?) 2. Jan Doejaaren <2 3 11 14 24 3. Th. Broekhuizen )4 8> 4 H. Hagen <5 I8> 5. I. van der Tuin (6 23) 6. J. Duymel (7< 7. Ja<~ Doejaaren (9 19 20) 8. Jo Wc.;t»r- holt (10 26) 9. P. Pols (12) 10. M Potter (21 11. P. Verlinde J. d er Windt (25). Ook is er met 700 jonge duiven (bouwjaar 71) gestart vanuit Roo sendaal. De afstand bedroeg 48 ki lometer. Winnaar werd: 1 m de Potter at 2. Jan Doejaaren '2—3' 3. M. van der Steen (4) 5. W. van der Hoofdt )5i 6. p. steen loop )6) 7. C. Robart (7) 8. J. Scnrumpf <89t 9, j. "Westerholt (10). -i!4|

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1