Kermis schieten, botsen, gokken, zweven 'i l- joegoslavisch trainingskamp voor TSF-ers van arbitrale blunders Brandweer blust brandende belt Veel rook en stank SPQRTHUIS LEO v. d. VALK 'Open doekje' voor wervelende Met de fiets Vuurzee in keuken tegen buizen Orgelconcert Feike Asma Met een .trip' de Schie in M Miniatuurboten van Krowinkel bekroond Vijf gestolen fototoestellen boven water Inbrekers met valse sleutels De Kreek in? juwelier .tüti! lil ïW$ mk. Vl Ji%tt-r Op de kermis aan de zwier. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM SZC is in zijn laatste waterpoio-competitiewedstrijd in het verre Terneuzen door het noodlot getroffen. Tegen het lang niet sterke Schelde werd het de dupe van arbitrale blunders, van onattentheid van de schïeidsrech ter, die maar liefst vijf SZC'ers voor twee minu ten naar de kant stuurde en ten onrechte een strafworp uitdeelde. VLAARDINGEN De 25-jarige ypetgangster LM.S. is vrijdag avond met een hoofdwond naar het Holyziekenhuis gebracht. Op de van Beethovensingel was zij bij het oversteken door een vrachtwagen aangereden. De vrouw had niet goed op het verkeer gelet. Uit de brandende belt stegen stinkende rookkolommen op. (ADVERTENTIE) IN DE PASSAGE VOOR AL OW SPORTARTIKELEN VLAARDINGENVoor een uitgelaten Stadsgehoorzaalpubliek heeft hét Joegoslavisch zang- en dansensemble Abrasevic zaterdagavond een wervelende show gegeven. Het eenmalige optreden van de 65 man sterke formatie uit Valjevo, honderd kilometer ten zuiden van Belgradohad vooral veel Joegoslavische werknemers naar de Vlaar&ingse muzetempel getrokken. Hun enthousiasme was er mede oorzaak van dat dg groep jonge arbeiders en studentenonder de naam van een revolutionaire dichter uit de tweede helft van de negentiende teuw, verscheidene malen een open doekje" kreeg. (ADVERTENTIE) **ob heeaes nourdmofenstraaf 2, rïam. tei.283711 rooensplein 3. Schiedam. ieiPRR7Qa (Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Hoewel op de begane grond de suikerspinnen en andere kennislekkernijen grif van de hand gingen, moest de zweef molen liet zaterdagmiddag toen onze fotograaf deze plaat maakte, met heel wat minder animo stel len. Geen reden tot ongerustheid overigens, want de inwoners van Vlaardingen hebben tot en met aanstaande zaterdag de tijd de kennis op het terrein voor het Weeshuis met een bezoek te vere ren. Het is een van de attracties die het Comité Jeugd-Vakantievreugd tijdens de grote vakantie heeft georganiseerd. Helaas was er za terdag door de plotselinge koeite niet veel aanloop. Wie weet, als het weer gaat zomeren, kunnen de schiettent, botsautootjes, gokauto maten en zweefmolens zich deze week in wat meer belangstelling verheugen. SCHIEDAM De twee toptafel- tennissers van TSF, Hans Ltngen en Hans van den Broek reizen aan het eind van deze week af naar Joegoslavië om deel te nemen aan een internationaal tafeltennis- trainingskamp. Hans Lingcn wordt evenals de SVC-speler Henk van der Zee uitgezonden namens en op kosten van het Leo van den Karfonds. Bondscoach Dusan Tigerman zag naast twee jonge tafeltennistalen- ten ook graag zijn pupil Hans van den Broek naar dit zeer goed bezet te trainingskamp gaan. Tigerman nam contact op met de voorzitter van TSF, Wim de Raaij, en samen slaagde men erin om de zaak fi~ nancieël rond te krijgen Een ge deelte van de kosten moet Hans van den Broek zelf betalen, maar dat heeft-ie er graag voor over. Voor het trainingskamp dat in de laaste week van juli in Lubljana wordt gehouden zijn vermaarde Europese topspelers aangetrokken. De spelers worden er onder andere getraind door Korpa en Stanek, terwijl waarschijnlijk ook Vecko van de partij zal zijn. Voor Van den Broek en Lingen is dit trainingskamp een prachtige aan loop voor het komende seizoen, waarin zij samen met Henny Stolk het eerste team van het Schie- damse TSF vormen, dat uitkomt in de promotie-ereklasse. (Van één onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer A. Kro winkel van de Schiedamse Model- jachtverenïging de Viking behaal de met zijn miniatuur raceboten, uitgerust met verbrandingsmoto ren, fraaie successen. Als deelnemer aan door de Haag se Modelbotenclub uitgeschreven seriewedstrijden, verdeeld over en kele weekends, veroverde hij twee eerste prijzen en nog een derde prijs. We hadden deze wedstrijd echt graag willen Winnen," aldus SZC- voorzitter Henk Roodenrijs. 'Alleen al om het 'Vlaardlngse Shell te be hoeden voor degradatie. Wij heb ben onze uiterste best gedaan, maar bij de stand 1—I maakte de zwak leidende scheidsrechter polo was toen nauwelijks sprake er een 'potje' van en van water- meer. Om de haverklap werdén on ze spelers uit het water gehaald, terwijl aan de andere kant alle zware overtredingen onbestraft bleven.' Tot het laatst -hebben toë^: schouwers in ""spanning "gezeten, want Schelde, zelf nog niet veilig, vocht met een enorme inzetf en had daarbij het geluk reeds na drie mi nuten een doelpunt te scoren. In valler keeper Adie Wies, die Mal tha verving, werd door de laag staande zon gehinderd en toen was het een klein kunstje voor de Zeeuwen de overigens voortreffelijk spelende Wies te kloppen. 1—0. SZC was deze tegenvaller snel te boven en begon zo furieus aan te vallen, dat het alleen nog maar de vraag scheen hoelang de Schelde^ defensie tegen dit geweld bestand zou blijken te zijn. Maar met de Schelde-doelman als de grote uit blinker lukte het het onstuimige SZC-geweld te stoppen tot bijna aan het eind van de tweede peri ode. Toen ging Ruud Kramer Fre- her ervan door en met een listige boogbal tekende hij voor 1—1. SCZ wilde wel, maar kon zowel in de derde als 'vierde periode een voudigweg. niet de inspiratie mede door de vreemde beslissingen meer opbrengen om door' te gaan. De een. na de andere SCZ'er ""ïsïóest naar dé kant en Schetöe ion •'zelfs in deze fase-van de strijd niet profiteren van een numerieke meerderheid. Ook niet toen kort voor tijd Schelde een strafworp kreeg toegewezen. Adie Wies keerde het leder op schitterende wjjze. SZC had niet hoeven gelijk te spe len. SZC was gewoon beter dan Schelde zeker aanvallend. Het had herhaaldelijk op magistrale wijze van repliek gediend en had na het afslaan gevaarlijke aanvallen we ten op te zetten. „Zorgelijk spelen is het ergste," verklaarde Henk Rooderijs en men kon hem alleen maar gelijk geven. Toch zijn het niet alleen pes simistische geluiden die Henk Roodenrijs laat horen. „Ja, we zijn echt wel content met de tweede plaats achter kampioen LAC. Uit eindelijk wil je op het hoogste treetje staan, maar dat was voor ons dit seizoen niet weggelegd. In te veel wedstrijden liet vrouwe For- tuna ons In de steek. Overigens blijk Ik WIK Wassenaar de beste ploeg uit onze afdeling vinden." Maandagavond gaat SZC zijn vijfde ronde van de KNZB-beker in tegen tweede klasser Sedna uit Amersfoort. De wedstrijd wordt gespeeld in bad „Groenoord" en begint om half acht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op de ge meentelijke vuilnisstortplaats in de Broekpolder bij Vlaardingen is gis termorgen door nog onbekende oor zaak brand ontstaan. Een nog niet met zand afgedekt gedeelte van de belt raakte in de vroege zondagochtend, naar men vermoedt doordat kinderen er met vuur speelden, in brand. In een klein uurtje bluste de brandweer de vlammen wat een hevige stank en rookontwikkeling tot gevolg had. Daarna dekte een bulldozer het verkoolde gedeelte met een laag zand af. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. n VLAARDINGEN De 17-jarige fietster R.B. is zatermiddag in de Zuidbuurt achter tegen een lading buizen aangereden die uit een vrachtwagen staken. Zij Is met een hersenschudding en een hoofdwond naar het Holyziekenhuis overge bracht. VLAARDINGEN De politie van Oud-Beijerland heeft de 23-jarige Rotterdammer J.L. aangehouden. De man had vijf fototoestellen bij zich, die afkomstig bleken te zijn van een inbraak bij Foto Boer in Vlaardingen op 11 juli van dit jaar. L. die bij hoog en laag volhoudt de toestellen van een onbekende te hebben gekocht, is vandaag voor de officier van justitie geleid. MAASSLUIS Feike Asma speelt zaterdag op het orgel van de Grote Kerk in Maassluis. Hij be gint om kwart over acht 's avonds met Fantasie Psalm 24 en elegisch voorspel Psalm 51 van Jan Zwart. Daarna speelt Feike een Praelu- dium un Fuge in G-dur (BWV 541) van Joh. Seb. Bach. Het derde con- certnummer is een Cantabilé van César Frank, het vierde een Sonata in re minore van M. E. Bossi. Feike Asma besluit met de Hommage to Handel (54 variaties op een grond toon van Handel) van S. Karg- Elert. De toegansprijs is ƒ1,50 Houdeers van een jeugdpaspoort kunnen voor een piek naar binnen. De kerk gaat om half acht open. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een uit de hand gelopen "trip" in het Proveniers huis in Schiedam zorgde zater dagnacht voor de nodige conster natie in en om het politiebureau. Om half vier kwam daar de mel ding binnen, dat de 20-jarige Rot terdammer P.W. onder invloed van verdovende middelen in het water van de Schie was gedoken. Met behulp van de 19-jarige J. Z., die ook niet geheel vrij was van verruimende invloeden, klauterde B. op de kant, waar hij werd inge rekend door de gereedstaande poli tie. Ze werden beiden overgebracht naar het bureau, maar bij verhoor bleek dat de jongens kwamen van een uit de hand gelopen trip-feest in het Proveniershuis. Toen de po litie daar een kijkje ging nemen, trof men daar nog een viertal jon ge mensen aan, die "zo stoned wa ren als een aap." Allen werden naar het bureau overgebracht en door een GG en GD-arts met medicijnen behan deld. Er is proces-verbaal opge maakt tegen de 20-jarige Delftse student H.Z.H, de 19-jarige Rot terdamse scholier J, F. T., de 19- jarige Rotterdamse scholier F, van O. en het 18-jarige meisje P. J. E. de J. uit Breda. Om vier uur 's nachts werd de "joint" ingesloten. Zaterdagmiddag keerde men ont nuchterd naar huis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het jeugdcen trum De Kreek aan de Lange Ha ven heeft vrijdag ongenode gasten op bezoek gehad. Uit drie geldkist jes, die in een bureau waren weg geborgen, is ƒ850 weggenomen. De daders zijn vermoedelijk met een valse sleutel binnengekomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagavond ontstond een fikse brand in de keuken van de woning van de heer J. W. B. aan het Plein Eendracht in Schiedam. B. was in de keuken be zig een benzinefilter te reinigen in een pan met benzine, die hij in de gootsteen had gezet. Vlak boven de pan brandde als gewoonlijk het waakvlammetje van de geiser. De pan met benzine vatte vlam en een. lekkende vuurzee woedde in het keukentje aan het Plein. B. bluste zelf de vlammen met een water straal uit een kraan in een belen dend appartement. De gewaar schuwde brandweer kon, bij haar komst slechts constateren, dat de schade rond de vijfduizend be draagt. Om acht uur diezelfde avond moest de brandweer uitrukken om een brand te blussen op de Schie- kade. In de nabijheid van eert woonwagenkamp hadden auto wrakken door nog onbekende oorzaak vlam gevat. Twee nevel- stralen en een lagedrukstraal waren nodig om het vuur uit de wrakken te jagen. Door een klein brandje in was serij Nijman aan de Stadhouders- laan is ook vrijdag voor een dikke vijfduizend gulden schade aange richt. De brand deed zich om streeks half elf voor op de tweede etage van de wasserij, waar een lakenmangel oververhit raakte. De vlammen doofden onder de pressie van een hogedrukstraal.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1