Even stoppen, we moeten naar de singelJ 's-Gravenzand6 Wil fabriek van radiatoren kwijt Rotterdam koopt opnieuw twee woningen voor grote gezinnen Voor metro Hoogvliet f 3.750.000 extra van rijk Gehavend SZC uitgeschakeld Aandeel houders Rijn-Schelde morrend akkoord met fusie programma paarden markt Meisje gewond op bromfiets SZC-dames moeten time Baanhoekbrug moet weer open wedstrijden overspelen Cel-membranen Gedood bij slip na inhaalmanoeuvre Potje Smijten WmmmÊm f*.ïW mm :l ,/u ii»** pCJSDAG 20 JULI 1971 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gemeente heeft weer de hand kunnen leggen op twee „kasten van hul zen" die geschikt worden gemaakt voor bewoning door grote gezinnen. Het zijn de panden Zonnebloemstraat 71 en Oudedijk 92. De gemeenteraad heeft de aankoop inmiddels goed gekeurd. Nieuwe aanwinsten: Zonnebloemstraat Nico Kolmeijer (no. 2) scoort voor SZC de gelijkmaker1-1. 1 persoons polyaether matrassen Op hun dooie akkertje en onrustige automobilisten en andere verkeersdeelnemers volkomen negerend kuier den deze zwarten de afrit van de Maassluisedijk af naar de Burg. Pruissingel. In de Surinamesingel ten slotte spoelden ze het stof van de poten. ong, lO cm hoog Dat zegt burgemeester H. B. N. Mumsen van 's-Graven- zande over de radiatorenfa- j briek Perkins Boiler Europa N.V., die midden in een 's-Gravenzandse woonwijk staat. De gemeente heeft een aanvraag voor een hinder wetvergunning van Perkins I niet ontvankelijk verklaard. J C V N' .5$?l&iltj (Van onze sociaal-economische re dactie) ROTTERDAM Dc aandeel houders van de Rijn-Schelde zijn vanmorgen lichtelijk morrend ak koord gegaan met de fusie van Rijn-Schelde en de Verolme-be- orijven. Maar omdat er niet voldoende aandeelhouders op de vergadering aanwezig waren, wordt de beslis sing formeel pas op een volgende vergadering genomen. Aanmerkingen kwamen vooral van de zijde van de Vereniging Ef fectenbescherming tegen de be noeming van mr. H. Versloot (Eerste-Kamerlid van de Party van de Arbeid) in het bestuur van de stichting, die de nieuwe aande len onder haar beheer zal krijgen. ,Dit wordt de eerste keer, dat een werknemer in het beheer van het kapitaal wordt ingeschakeld," dus een verontrust bestuurslid. Grote bezwaren werden aange voerd tegen een voorgestelde „af vloeiingsregeling" voor de commis sarissen, die na de fusie met Ver- olme overbodig zullen worden. De commissarissen verdienen nu 23.000,voor hun part-time werkzaamheden, zij krijgen dat nog een jaar uitbetaald, al zitten ze niet meer in de raad. Bovendien zouden de afgevloeide commissarissen een jaarlijks pensi oen krijgen met een maximum van 6-000,- per jaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De zestienja rige A. Pauwels van de Bergse Lin ker Rottekade werd gisteren op de k ruising Adrianalaan-Jasonweg ■bet haar brommer aangereden door een vrachtwagen. Het meisje, dat een hoofdwond en een hersen schudding opliep, werd naar het Bergwegziekenhuis gebracht. °P de kruising Jonker Frans- straat-Kortebrantstraat kwamen maandag een tram van lijn 6 en een bromfietser met elkaar in bot sing. De bromfietser, de zeventien- Jargie schilder C. H. !J. v. d. Kruit dit de Adrien Mildersstraat, had hoofdletsel. Hij werd naar het ^ergwegziekenhuis gebracht. B. en W. hebben deze panden gekozen uit een lijstje van vijf, op gesteld door de Dienst van Stads ontwikkeling. De dienst heeft op dracht om, als een soort makelaar na te gaan welke panden kunnen worden aangekocht. Een paar maanden geleden stelden B. en W. vast, dat er geen andere mogelijkheid was voor de huisvesting van grote gezinnen dan beschikbaarstelling door de ge meente van zeer ruime woningen. Die zijn er Juist niet bij die huisba zen waar zulke gezinnen het meest op aangewezen zijn: de woning bouwcorporaties en de Gemeente lijke Woningstichting. Dus moet de gemeente ze nu zelf maar gaan ko pen bij particuliere eigenaren. vonden B. en W. Het eerste geschikte pand was het dubbele woonhuis Willem Buvtewechstraat 56' waarin twee gezinnen met veel kinderen zeer geschikt kunnen worden gehuisvest. De gemeente heeft nog een potje om een deel van de aankoopkosten uit te kunnen bestrijden, het fonds ter compensatie van woningont trekking. Dat drukt de uiteindelijke huur die betaald moet worden, overigens een huur die toch altijd nog te hoog is voor de vader van een groot gezin. Maar daarvoor is er dan weer de regeling van indivi duele huursubsidies. Er moeten zeker een acht tot ne genhonderd gezinnen met veel kinderen een meer geschikt huis krijgen. Het initiatief van de ge meente kan maar een geringe bij drage leveren aan de oplossing van de problemen. Het huis aan de Willem Buytewechstraat, voor de aankoop waarvan de gemeenteraad eind mei - zijn toestemming gaf onder het uiten van veel lof aan het adres van B. en W. is dezer dagen opgeleverd en moet nu ge schikt worden gemaakt voor de nieuwe bewoners. De Zonnebloem- straat en de Oudedijk zijn de nummers twee en drie op een lijst die gedoemd is te langzaam te groieen en nooit lang genoeg te zfj-n PAGINA 15 KASTEN VAN HUIZEN ZIJN ER NOOIT GENOEG - i Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De gemeente Rot terdam heeft een aanvullende rijkssubsidie van 3.750.000 gulden voor de metro naar Hoogvliet ont vangen. Het gaat om de extra kos ten die zijn ontstaan door het besluit de aarden baan tussen de stations Gadering en Hoogvliet- Centrum te vervangen door een doorlopend viaduct. Een viaduct is stedebouwkundig beter aanvaardbaar en biedt bij de stations ook mogelijkheden voor het parkeersysteem "stap-uit-en- rij-weg" (park and ride). De totale rijkssubsidie (de helft van de aan- iegkosten) voor de lijn Zuidplein-- Hoogvliet bedraagt nu bijna 31 miljoen. DORDRECHT Tussen half 5 en tien over zes morgenochtend aal de Baanhoekbrug over de Merwede weer worden geopend. De Laznnalco Kingfisher moet dit keer worden doorgelaten. De eerste trein uit Dordrecht naar Sliedrecht zal niet kunnen rijden. In plaats daarvan rijdt er een bus naar Sliedrecht en één naar Gorkum. (Van een onzer verslaggevers). (Van een onzer verslaggevers) ALBLASSERDAM Het paar denmarkt-comité heeft een attrac tief avondprogramma in elkaar gezet voor woensdag 28 juii, de dag van de jaarlijkse Sint-Jacobus paardenmarkt in Alblasserdam. De Kerkstraat zal het trefpunt zijn voor de vele mensen, die het evenement niet graag willen mis sen. Van 's morgens acht tot twaalf uur staan de paarden- en- ponymai'kt met warenmarkt en diverse attracties op "het program ma. doelpunten-festijn, want nadat de bezoekers de score tot 42 hadden opgevoerd en niemand meer ge loofde dat SZC terug zou slaan, waren het Ruud Kramer Freher en Peter van de Boom die de stand op 44 wisten te brengen. Het werd nog 54 voor Sedna, maar weder om door Peter van de Boom werd de stand op het scorebord gelijk getrokken. Hoe spijtig ook voor de Schie dammers. In de laatste periode kwmen de SZC'ers mede door gebrek aan conditie niet meer aan dc bak. Gemakkelijk kon Sed na de score tot 95 ui">—i->-en wat tevens de eindstand en de uit schakeling om de KNZB-beker be tekende voor het zich dapper we rende SZC. TETERINGEN De 30-jarige Rotterdammer D. B. Holster is maandagavond met zijn auto in Teteringen (Noord-Brabant) wrongelukt. Bij een inhaalma noeuvre raakte zijn wagen in een slip en reed tegen een boom om ten siotte in een sloot tot stilstand te ■tomen. De man overleed ter plaat se. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM „Het spel was gelukkig wat spectacu lairder dan in de vorige wed strijden," verzuchtte SZC- Nico Kolmeyer, nadat hij zijn 'er; \petje had weggesmeten zijn blauwe badjas aan trok, „Het gaat erom het pu bliek wat behoorlijks voor te schotelen en ik geloof dat we daar aardig in geslaagd zijn. Sedna maakt dat gelukkig I ook mogelijk." Peter van de Boom, zijn collega, beaamde dat laatste: „Het is een fijne wedstrijd geweest en ik geloof dat wij het zeker niet onaardig hebben gedaan." Dit laatste is zeker juist. SZC heeft gisteravond tegen tweede klasser Sedna uit Amersfoort een goede indruk achter gelaten. Wel iswaar verloor de Sehiedamse for matie met 95, maar dat zal niemand het zwaar gehavende SZC veel spelers waren reeds met vakantie kwalijk hebben geno men. Met Nico Kramer Freher in plaats van Maltha onder de lat sprong het Sehiedamse SZC met niet, al te hoog gespannen ver wachtingen in het water. Immers Sedna gold dit seizoen in de twee de klas als een sterke tegenstan der. Het is vooral tot aan de derde periode een spannende strijd gewor den. Sedna nam al vrij spoedig de leiding, maar daarna kon de Secl- na-midvoor weinig meer uitrich ten. Door Kolmeyer werd de 10- achterstand ongedaan gemaakt. Maar nog in dezelfde periode door een fraai afstandschot, namen de Amersfoorters opniew de leiding, Hierna raakte het SZC-ze- vental beter op elkaar ingespeeld en trokken Ruud Kramer Freher en Tettelaar meer en meer in de aan val. Het was Martin Vrins die SZC weer naast Sedna schoot, 2—2. ïn de derde periode werd het een waar (ADVERTENTIE) acht het zinloos daarin te investe ren zolang het niet zeker is of de fabriek een vergunning krijgt. Burgemeester Mumsen begrijpt niet goed waarom de arbeidersin spectie het bedrijf een vergunning heeft gegeven om tot elf uur 's avonds door te draaien. „Er wordt daar 's avonds maar gesmeten met radiatoren die in vrachtwagens worden geladen en dat maakt een vreseluke herrie." zegt hij. Uit de buurt rond de fabriek zijn al veel klachten gekomen over Perkins. De gemeente stelde daar om enige tijd geleden een onder zoek in. Daarbij kwam vast te staan dat Perkins in strijd met dc afspraak handelde dat er alleen halffabricage plaats zou vinden. Drs. Greens heeft niet veel be grip voor de klachten over zijn bedrijf. Het pand waarin Perkins nu is gevestigd herbergde vroeger ee nkistenfabriek, waar de mensen uit de buurt werkten. Over die fa briek die een jaar of twee geleden dicht is gegaan waren en nooit klachten. Volgens drs. Geense zijn de mensen uit de buurt de herrie gewoon ontwend. Er is ook steeds sprake van een verhuizing van de fabriek naar Coevorden. Een ge meente-ambtenaar uit Coevorden heeft in verband daarmee onlangs het bedrijf in s'-Gravenzande be keken. Hoewel volgens drs- Geense de fabriek in Coevorden dezer da gen gaat proefdraaien, heeft die gemeente nog geen vergunning ver leend- Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze 1 persoons polyaether ma- trassen in unikleur, ong, 10 cm hoog, maat 80x190 cm, nu voor Géén te!. of schrift test (Van onze^ sportredactie) SCHIEDAM Het dames- zevental van SZC. zal nog twee wedstrijden moeten overspelen. Bij nacontrole is gebleken dat er enige fouten zijn gemaakt. Als gevolg hiervan, zo heeft de competitieleider beslist, zal het dameszevental in de tweede helft van augustus uitkomen tegen HZ&PC uit en tegen GZC thuis. Zoals reeds eerder gemeld is SZC degradatie uit de eerste klasse net ontlopen. SZC -zal nu opnieuw moeten bewijzen, dat het in de eerste klasse thuis hoort, U weet 't een goede nachtrust hangt in hoge mate af .van een matrasaarzel dus niet lan ger en ga nog morgen een nieu we kopen, de prijs kan nauwe lijks een bezwaar zijn. Prima 1 persoons polyaether matrassen, maat 80 x 190 cm, met een hoogte vanong. 10 cm, nu bij ons in een unikleur voor de wel héél voordelige prijs van nog géén drie tientjes. (Van een onzer verslaggevers) 'S-GRAVENZANDE „We willen die fabriek'graag kwijt. De mensen die in de omge ving ervan wonen hebben i erge last van het lawaai." (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM In het Hilton- hotel houden tot en met donderdag fysiologen, blochemici, biologen en anatomen uit twintig landen een congres over cel-membranen. Vanavond gaan de congresgan gers naar het stadhuis, waar wet houder De Vos ze ontvangt. Volgens drs. Geense is er geen sprake van sluiting van de fabriek. Hij bestudeert met zijn advocaten de mogelijkheid om tegen de wei gering van de vergunning in beroep te gaan. Dat de machines van Per kins niet veilig zijn ontkent hij Hij geeft toe dat de arbeidersin spectie aanmerkingen heeft gemaakt over gas- en zuurstofci linders. De opdracht om ze aan te passen ligt klaar, maar drs. Geense De reden in weerwil van de voorwaarden waarop het bedrijf een volledige produktielijn geïn- heeft Perkins in 's-Gravenzande een volledige produktielijn geïn stalleerd. Volgens de arbeidsin spectie is de fabriek bovendien niet helemaal veilig. Tenzij Perkins- directeur drs. F. J. Geense met succes bij de kroon in beroep gaat moet het bedrijf nu binnen twintig dagen dicht.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1