R&t m ■Mmi s m BiI Bijna kwart van woningaanvragen is dringend DDct Schiedam lijkt al verzoend met degradatie Vuurwerk besluit Schiedamse kermisweek Koe in sloot M a Tegen verkeers licht gebotst Ingebroken op Vijfsluizen Limonadeflesjes door autoruit INZITTENDE DRA AIT ZICH OM: AUTO DE SLOOT IN i 11 r^.|\g Esperan to-a gend o Hoofdingenieur verlaat Dienst Gemeentewerken Sigaretten gestolen Zwervende Visser MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 f Geen gebrek aan bijval voor kinder circus Het Kraaienest. Concours-w Kijkdag in de Lijnbaanhal. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Van de 3321 Vlaardingers die op 1 juni stonden ingeschreven voor een ander huis, zijn 787 gevallen „sociaal urgent" of „medisch gewenst", „dringend" of „zeer dringend". VLAARDINGEN De drie weken Jeugdvakantievreugd zitten erop. En evenals vorige malen is weer gebleken dat de activiteiten van het organi serend comité in een grote be hoefte voorzien. ar L. van Dorp laat zich niet ajleiden. M-i' Kijk, zo doen we dat bij Van Gorsel. (ADVERTENTIE) termeulen- naadloze stretch kousen teen versterkt ladderstop in boord altijd perfekt passend eerste keus paar PUT t'. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Schiedam heeft het wederom niet kunnei. redden. Het Haagse VIJC bleef de Schiedamse honkballers ruim de baas en won verdiend met 5-2. De Schiedammers die niet volledig waren (Aad v. d. Hamer, de belangrijkste schakel, was met vakantie) hebben de zege echter zo maar weggegeven. Nationaal conconr ;U| it met de pret V' -Vf Van de sociaal urgente geval len wonen 199 mensen in een te klein huis en is van 77, de woning, ongeschikt. Om medische redenen moeten 37 mensen verhuizen als gevolg van een te kleine woning en 321 omdat het huis ongeschikt is. Van de 3321 personen die inge schreven staan voor een woning zijn 662 personen te klein behuisd, 894 Vlaardingers zitten in een on geschikte woning. 178 mensen moeten verhuizen vanwege ophef fing van de samenwoning, 62 om dat het huurcontract is opgezegd, 262 Vlaardingers staan ingeschre ven omdat ze gaan trouwen en voldoen aan de inschrijvtngsnor- men, 261 mensen willen trouwen maar voldoen niet aan deze nor men, 33 Vlaardingers moeten een andere woning hebben vanwege de sanering, 56 personen beschik ken niet over een woonruimte, 292 z(]n te groot behuisd, 229 mensen willen verhuizen als „doorstromingsgeval" en 392 per sonen staan ingeschreven, die niet in Vlaardtngen wonen. In de eerste helft van 1971 is het aantal Vlaardingse woningen ver meerderd met 383 door nieuwbouw. Tijdens de-eerste zes maanden verminderde het aantal woningen met tachtig waarvan 42 door slo ping. Dit betekent dat de totale woningvoorraad met 306 huizen vermeerderd, is. Bij de 383 wonin gen zitten 187 woningwetwoningen die in opdracht van de gemeente zijn gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Schie- damse chauffeur B. M. (23) is bij het nemen van de bocht naar rechts van de Van Hogendorplaan naar de Mr. L. A. Kesperweg tegen een verkeerslicht gereden. De be stuurder en de 23-jarige passagier H. S. K. J. kregen verwondingen aan het gezicht. Ze werden naar liet ziekenhuis vervoerd en konden na behandeling huiswaarts ke ren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het hoofdgebouw van het Shell-sport- park is zaterdag ingebroken. Er wordt een bedrag van 30 gulden vermist uit een biljartpot en en kele flesjes limonade zijn leegge dronken. Er werd ook ingebroken in een woning aan de Kethelweg. Omdat de bewoners met vakantie zijn, kon niet worden vestgesteld wat er werd vermist. Dat bleek ook op de laatste dag van het drie weken durende evene ment. Voor zaterdag had het comité namelijk een excursie naar de Vlaardingse eendenkooi georgani seerd. Dat er nog steeds Vlaardin gers zijn die van dit uniek stukje ongerept natuur in het Rijnmond gebied niets afweten, bleek op nieuw. „Wij wisten niet eens dat er zoiets moois en rustigs was hier," werd er opgemerkt. En: „Nou, als het even kan dan gaan we hier vaker naar toe." Alhoewel het niet geheel in het kader van de Jeugdvakantievreugd past. waren er dit jaar ook weer hengelwedstrljden voor bejaarden. „Dit is zo langzamerhand traditie," zegt een van de organisatoren. „Natuurlijk is het geen jeugd maar dit is zo gegroeid en het is een prachtige gelegenheid om de be jaarden eens iets te bieden waar ze plezier in hebben." Naast de bejaarden namen ook Invaliden deel aan de viswedstrij den in de singels achter het For- tuna-complex. In samenwerking met de Vlaardingse Hengelaars- bond had het comité voor dit eve nement gezorgd. De heer L. van Dorp bleek, evenals vorig jaar. weer de meester in het vangen van vis. Hij kreeg in totaal 118,5 centimeter vis aan het haakje naar boven. Tweede werd de heer B. Visser, die 106 centimeter ving. Derde was de heer G. v. d. Velden met 105,5 cen timeter. De prijzen werden uitge reikt door de heer J. A. Vilijn, tweede voorzitter van de Vlaar dingse Hengelaarsbond. Terwijl de bejaarden en de inva liden probeerden vis te verschalken werd door sportschool Van Gorsel een judodemonstratie gegeven. De nodige heup- en beenworpen, als mede de houdgrepen werden op een spectaculaire manier vertoond. Een goed stuk publicrelations voor het judo in Vlaardingen. In de Lijnbaanhallen aan de Zo merstraat konden de kinderen 's middags kijken naar het kinder circus 't Kraaienest. Dat het kin dercircus springlevend is werd op nieuw bewezen. Met de nodige ani mo werden de nummers in een snel tempo op- en uitgevoerd. 's Morgens was er voor de jeugd in de Hjnbaanhallen een stuif-in- stuif-uit die gratis was. En ook hier vonden de kinderen het nodige ver maak. De ouders echter niet min der. Zü zagen hun kinderen, even als bij de andere evenementen, op een leuke manier bezigzijn. Tot slot van de drie weken du rende evenementen werd zaterdag avond zeven uur op het Veerplein een spuitwedstrijden-zeskamp ge houden. Opnieuw bleek dat het spe len met water de kinderen nog enorm kan boeien. De grootste lol hadden de deelnemers dan ook van het spel. En dat was ten slotte de bedoeling van het comité. Evenals dat het geval was bij de andere evenementen. Wei. met dat voor ogen mag het comité zich zelf een klapje op de schouders geven, want het heeft opnieuw voor enorm veel, langzamerhand onmisbaar, vermaak gezorgd. VLAARDINGEN De 16-jarige C. W. de G. en de 18-jarige R. J. M. de G-, beiden uit Vlaardingen, zijn zaterdag aangehouden omdat zij verdacht werden van vernieling var. een autovoorruit-. Deze was met limonadeflesjes ingegooid. Na verhoor zijn zij in de loop van de volgende dag naar huis gestuurd. het winkelen waard U zult het altijd zien, net als U uit moet springt er een ladder in Uw kousmaar met een paar extra nytons in voorraad stapt U zo over deze moeilijk heid heen. Naadloze stretch nylons van een bekende fabrikant Nylons van een geweldige kwaliteit met teenversterking en ladderstop, per paar voor nog géén zeven dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 eur begint op de parterre de verkoop van deze naadloze stretch nylons van een bekend merk, met teenversterking en ladderstop in het boord, passend voor de maten 8'/i t/m 11. Per Ookmaandagmorgen open Géén tel. of schrift best (De una raportisto) SCKIEDAMO Merkredon, la 11 an de aügusto klubvespero, NI kon- ver: sacios ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Kiel ni revivtgos la vivon en nia sekcio? Onvoldoende inzet en wil om het eersteklasserschap te behouden wa ren de voornaamste redenen dat de Schiedammers niet voldoende te genstand konden bieden. Zijn de Schiedammers al met een degradatie naar de 2e klas ver zoen 1? Het had er alle schijn van. Een van de spelers zei na afloop dan ook: „Wat wil je, ais er op de training maar twee spelers komen. Dan za! het nooit lukken om er in te blijven". Het wordt voor de Schiedammers inderdaad moeilijk omdat mede-degradatiekandidaat Thamen 2 kostbare punten verza melde. De tweestrijd met PSV vol gende week zal de beslissing voor Schiedam moeten bregen. De beslissing in de wedstrijd met VUC viel in de 6e innings. Tot dan hadden de beide werpers het duel beheerst. Hans Vroon cried het op de heuvel goed maar hij werd door z'n velders danig In de steek gela ten. Zo scoorde VUC 10 door een wilde aangooi van de catcher op z'n derde honkman. Falentljn bracht de stand door een homerun weer in evenwicht. In de 6e slagbeurt echter sloegen de VUC-ers er lustig op los. 4 punten moest werper Vroon toen incasseren. Dat bleek achteraf de beslissing. Vroon stond geen pun ten meer toe. Alleen Vervloet kon In de 8e innings op een tik van Pannekoek de score een wat beter aanzien geven Verder Kwamen de Schiedammers op een ste-k werpende Den Hartog ook niet. De beste hitter bij de Schiedammers was dit keer Ver vloet met het uitstekende gemid delde van 3 uit 3. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 21-jarige R. C. P. D. uit Vlaardingen is in de nacht van zaterdag op zondag de macht over het stuur verloren omdat een naast hem zittende pas- segier, die iets tegen de achterin zit.Denden wilde zeggen, zich om draaide en daarbij met zijn arm tegen het stuur kwam. De auto raakte in een slip en rolde enkele malen om de lengte as over de weg en kwam daarna dwars op de rijbaan tot stilstand. De inzittenden wilden daarna de auto in de berm duwen om de rij baan vrij te maken. De auto reed hierbij het talud af en kwam in de langs de weg gelegen sloot te recht. De bestuurder en twee van zijn vier passagiers kregen hierbi j snij- wonden aan het gezicht. Ze werden naar het Holvziekenhuis gebracht en konden na behandeling huis waarts keren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter afsluiting van de Schiedamse kermisweek 1971 zal op zaterdag 14 augustus om tien uur 's avonds vuurwerk worden afgesto ken op het terrein van Wilton Fijenoord. De beste plaatsen waar men het vuurwerk kan bekijken zijn de Westfrankelandsedjjk en de Adm. de Ruyterstraat. Bij ongunstige wind zal het evenement vanwege 't brandgevaar voor omliggende be drijven worden afgelast. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft zich dit weckend druk doende gehouden met de dier lijke inwoners van deze stad .Om tien over half twaalf zaterdagmor gen deed een beambte van de Ne derlandse Spoorwegen de melding aan het bureau dat één van de passagiers uit de trein van Delft naar Schiedam tot zijn verbazing een koe in de sloot had ontwaard. De politie rukte uit naar de Groe- neweg in Kethel-Noord en vond inderdaad in een sloot langs de spoorbaan een koebeest dat heftig poogde de walkant te bereiken- Met behulp van een tractor- is de koe weer op zijn pootjes terecht gekomen. Wie de eigenaar van bet beest is, is niet bekend. Voor zover politioneel valt na te gaan ver toont de koe geen schade aan welk vitaal deel van haar lichaam dan ook. Diezelfde zaterdag deed de 51-ja- rige Schiedamse kolenhandelaar L. L- aangifte van de diefstal van twee van zijn kostbare postduiven. Zij zijn „gevlogen" uit een van de opslagplaatsen van 's mans bedrijf. Met de postduiven, die een geza menlijke waarde van 250 gulden vertegenwoordigden, verdween een zak met vijftien kilo postduiven voer. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer L. M van Damme, chef van de afdeling Weg- en Waterbouw van de dienst van Gemeentewerken Schiedam zal In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, op dinsdag 31 augustus de ge meentedienst verlaten. In de kring van Gemeentewer ken zal op die dag het officiële afscheid plaats vinden in de aula van Gemeentewerken. Korte Haven 71, van 15 tot 16 uur. Bekenden en relaties buiten de dienst krijgen de gelegenheid om van de vertrek kende chef afscheid te nemen tijdens een receptie, die eveneens op 31 augustus van 16.30 tot 18 uur wordt georganiseerd in de aula van de dienst Gmeentewerken. De heer Van Damme, die op 16 augustus 1906 in Kortgene is gebo ren, begon zijn loopbaan bij het Waterschap De Regge te Almelo, waar hij overigens maar kort bleef. Na nog in enkele andere gemeen ten werkzaam te zijn geweest, trar de heer Van Damme op 1 decembei 1933 in dienst bij Gemeentewerken te Apeldoorn, waar hij tot 1 juni 1955 heeft gewerkt. Op die datum kwam hij in dienst bij Gemeente werken Schiedam, aanvankelijk al.- Technische hoofdambtenaar A, pe.- 1 januari 1963 als ingenieur en sinds 1 januari 1970 als hoofd-in- genieur. (Van een onzer verslaggvers) SCHIEDAM Uit een automa aan de gevel van een sigaret: handel aan de P.K.O.-laan zij: zaterdag 85 pakjes sigaretten go stolen. Op de Lange Haven is za terdag een groene Simca 1000, ken teken JJ-25-04, gestolen terwijl Ir afgesloten geparkeerd stond. (Van een onzer verslaggever VLAARDINGEN Het gis morgen in de Boonervliet gehoi: hengelcon cours van De Zwerv< Visser is bepaald niet succesvol weest. De opkomst was groot m de vangst van de achttien deel- mers bedroeg bij elkaar 9291 gr: En dat was veel minder dan waa op gerekend was. De uitslag wa- 1. W. D. (1373 gram)2. A. Ovei duin (1256 gram) en 3. G. Booms ma (1104 gram). Zondag worden de vissers or kwart voor vjjf 's-morgens bij molen aan de Korte Dijk verwaal Er zal dan worden gevist in n Schiedamse Schie. VLAARDINGEN - De hene vereniging De Zwervende Vis: houdt op zaterdag 28 augustus v Jaarlijkse nationale hengeiconen- waaraan iedereen kan deelnenv De loting is woensdag 18 august in café De Oude Markt aan d- Markt Aanvang half acht Het ir leggeld >nr de korpsen bedraav 10 guitl"" •""v/ennverhouding 1 oi 3) en het ("'-ait-pid vnor in<jlvidue 'en bedraa-t drie gulden (prijzen- verhotidfro ,,p 41 Men gjeh irhrïftelllk nngeven bil mevrouw Koster aan de Spoors Inge! 113 of bil r.afé de Oude Markt, telefoon 347065. '.*1

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1