'HET MOET UIT ZIJN MET DE NAVELSTAARDERIJ Actie Sursum Corda voor jubileumviering Koningin bezoekt Maassluis Makkelijke zege Ursus op GSS Fikse brand op Italiaanse tanker 29. Zeskamp van de baan Oppositie hergroepeert de zetels Jeugdraad Schiedam stelt wel doortimmerde beleidsnota ter discussie Politie zoekt getuigen van dodelijk ongeval Jongetje aangereden m Inbreker aangehouden Gereedschap ontvreemd •m Tweede ontmoeting van rennersclub Gewond bij botsing DINSDAG 17 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 PP: PiMiciteitsman A. Nieuwstraten: „Het moet lukken met de voorbereidingen voor ons jubileum." (ADVERTENTIË) 150 x 215 cm 23.^ 215 x 215 cm 95 'S (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schie- damse Raad voor Jeugd en Jongeren gaat een beleid uit stippelen. Een uitgekiende stratefie ontwerpen waarmee men de problemen van de ko mende periode duchtig te lijf kan gaan. Het bestuur van de raad heeft daar een weldoor timmerde nota voor opgesteld die bol staat van de ideeën en keiharde constateringen. Van avond om acht uur in het Stedelijk Museum behandelt de raad de nota en als alles gunstig verloopt, maakt de vergadering van de nota een program van actie. 'Het moet uit zijn met de navel staarderij'. Een motto, dat de nota siert. De jeugdraad wil met zijn actieprogram alle katten 'van ge meente tot jongerem feilloos de boom uitschieten. De raad staat voor een periode, zo schrijft het bestuur, waarin een vorm moet worden' gevonden, waar in beleidsvoorbereidend- en con creet werk kunnen samengaan. Op 'n heleboel zaken zal nauwkeurig moeten worden gestudeerd. (In zijn algemeenheid: Wat willen die 1700 jonge mensen in Schiedam nou?) en een aantal andere aan gelegenheden zijn direct toe aan ingrijpen, actie. werk. Het beleid zal er op gericht moe ten zijn om ontwikkelingen te sig naleren. op de voet te volgen en daarna een strategie (actie of niet' te bepalen- De kant die in ieder geval opge gaan wordt is die van de 'jeugdser- vice". Een lekker rekbaar begrip. dat zoveel wil zeggen als ..Dienst verlening op alle manieren aan de jeugd'. In dti kader wil men zich bezig houden met: Begeleiding: het bevorderen van de inhoudelijke ontwikkeling van het jeugdwerk docr het verstrekken van adviezen, het treffen van voor zieningen voor training, en bevor- ander met gebruikmaking van de bevindingen van wetenschappelijk onderzoek, Overleg overleg ter b: coördineerde het realiseren van vordering van een ge- belangenbebartiging. Dienstverlening: het verlenen van organisatorische of zakelijke diensten en het verschaffen van in formatie. Experiment: het initiatief nemen tot en het op waarde schatten van experimenten en het ontwikkelen van nieuwe jeugdwerkvormen. Naast deze welhaast ideële werk zaamheden ziet het bestuur van de raad. met beide benen op de grond, ook een aantal concrete zaken die acuut in behandeling moeten wor den genomen. Dat zijn onder andere de moei lijkheden rond de sociëteit Het Tempeltje het te organiseren jeugdfestijn, het cultureel Jeugd- paspoort. het contacten leggen met andere organen (Sportraad e.d.). de bestemming van het achterhuis van het Proveniershuis en de gang van zaken rond de poging om het clubhuiswerk in Schiedam in een federatievorm te overkoepelen. Vanavond om acht uur In het Stedelijk Museum in de Hoog straat komen al deze punten op de vergadering van de raad in behan deling. De bijeenkomst is openbaar, de bezoekers krijgen een kop koffie en kunnen ongetwijfeld allemaal hun woordje over de pittige nota doen. (Van een onzer verslaggevers.) VLAARDINGEN De Christelijke Harmonie Ver eniging „Sursum Corda" be staat in 1972 zeventig jaar. Reden voor de vereniging om nu al met de voorberei-' dingen te beginnen voor een uitbundig feest. Op bet pro. gramma staan een receptie, een groot concert met enkele koren in de Grote Kerk en een feestavond op of om streeks de oprichtingsdatum 24 september in de Stadsge hoorzaal. Om aan het nortige geld voor de feestelijkheden te komen heeft Sursum Corda de T00-gulden jubileumactie' op poten gezet. De bedoeling is dat 150 Vlaardingers ge vonden worden, die honderd gulden aan de harmonie wil len lenen. 'Met dit geld moeten we iets leuks kunnen doen, 'vertelt publi- citeitsman A. Nieuwstraten. 'Ik moet overigens zeggen dat de actie leuk verloopt. We hebben a! zo'n veertig mensen gevonden die op de ze manies- meehelpen. Maar we In de muziekzaal van het Groen van Prinstere rlyceum worden de longen weer in conditie ge- brac>'.c en de vingers soepeler gemaakt. Geef met mille hand geef honderd gu lden nemen aan dat de grote stroom nog moet komen. Ten eerste omdat velen pas van vakantie terug zijn en nu pas van onze actie horen en ten tweede omdat we een aantal personen gaan bezoeken waarvan we zeker weten dat ze Sursum Corda zullen steunen. Het komt nog voor dat er mensen komen die vragen of zij nog aan de actie kunnen meedoen. Nou het antwoord is: 'Altijd.' De heer Nieuwstraten wil nog een misverstand uit de weg ruimen. Er z(jn Vlaardingers die denken, dat b(j ons alles draait om geld. Na tuurlijk heb je dat nodig, nét zo goed als andere verenigingen. Maar alle kosten die verbonden zijn aan bijvoorbeeld concoursbezoeken en excursies worden door de leden zelf gedragen. Zelfs een feestavond, die w(j af en toe houden, wordt altijd betaald van het geld dat wij op zo'n avond kunnen verdienen. Onze eigen leden houden dan namelijk meestal een tombola of iets derge lijks.' De harmonie, die nog plaats heeft voor een paukenist, een bari- tonist, een bariton-saxofonist, een waldhornist en een trombonist, heeft een vrij druk programma voor de boeg. Morgen speelt Sur sum Corda in Leidschendam voor de inrichting Hulp en Heil. Zoals jarenlang gebruikelijk is. speelt de harmonie minstens één maal per jaar voor de gehandicapten van de inrichting. Op zondag 22 augustus geeft de harmonie 's morgens haar mede werking aan een dienst in de Grote Kerk, die uitgaat van het convent van kerken. Voor de drumband staan twee concoursen op het pro gramma. Zaterdag 4 september wordt gespeeld in Vianen en een week later zal opgetreden worden to Schiedam. Bij de concoursen zijn ook de majorettes aanwezig. Op zaterdag 30 oktober neemt Sursum Corda deel aan een con- cours in Zaandam. vorig jaar gaf de harmonie een uitvoering in het Kerkcentrum Holy. Het werd een succes. Reden wn ook dit jaar tussen de 'Sint' en 'de Kerst' een uitvoering te geven, waarschijnlijk zullen ook nu weer enkele koren meedoen. i Van een onzer Verslaggevers) MAASSLUIS Koningin Ju liana zal op vrijdag 24 september een officieel bezoek brengen aan Maassluis. Als laatste onderdeel van het programma zal de Konin gin een jeugdmanifestatie bijwonen in de Olympiahal aan de Rozen- laan. Een beperkt aantal inwoners van Maassluis kan bij de jeugdmanifes tatie aanwezig zijn. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij de plaatselijke VVV, Zuiddijk 11. tele foon 3339, waarna (aan de hand van de opgaven) door het gemeen tebestuur uitnodigingen mét plaatsbewijzen voor de gereser veerde plaatsen .zullen worden ver zonden. Verwacht moet worden dat •niet alle verzoeken ingewilligd zul len kunnen worden. Wanneer er namelijk meer olaatsbewijzen wor den gevraagd dan er plaatsen be schikbaar zijn is toewijzing van alle aanvragen niet mogelijk. Al met al een programma dat veel voorbereiding vereist. Er wordt dan ook weer druk geoefend in de muziekzaal van het Groen van Prinsterlycemn aan de Van Hogen- dorplaan. De longen worden weer In conditie gebracht en de vingers wat soepeler gemaakt. Men gaat er- weer lustig op los blazen. De resul taten hiervan zullen uiteraard vol gend iaar, tijdens de viering van het jubileum, merkbaar zijn. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Morgenavond vindt de tweede clubontmoeting plaats op het parcours van de ren nersclub de Coureur te Vlaardin- gen. Uitgenodigd zijn alle vereni gingen uit Rotterdam en omstre ken. Er starten uitsluitend ama teurs, maar nieuwelingen (mogen ook met derailleur rijden) zijn ook welkom. De start is om zeven uur in de Vergulde Handpolder. Van onze sportredactie) SCHIEDAM Ursus heeft gis teravond' op eigen veld een zeer verdiende 3I-overwinning be haald op het vorig seizoen gepro moveerde GSS. Het niveau van het duel lag niet hoog. Vooral in de eerste helft kon de formatie van trainer Rien van Kampen weinig uitrichten. De mannen van Coen Poulus hadden in die fase van de strijd alle mogelijkheden. Ursus bleef echter bij een 2—0- ruststand steken. Nu is de neder laag van GSS niet zo verwonder lijk, omdat het met een aantal in vallers moest aantreden. GSS had na de 3—0-zege in Alkmaar tegen Alkmaarse Boys. nogal wat gebles seerde spelers. GSS heeft in de tweede helft wel geprobeerd de gelijkmaker te force ren, maar verder dan een doelpunt van Wil Broekhuizen, kwamen zij niet. Nog eenmaal liet Hans Schinkel de GSS-defensie zijn hie len zien en scoorde beheerst een hattrick. Ursus trad aan zonder doelman Cess van Campen een linksbuiten Jack Nieuwstraten. Beiden werden resp. door Joop Kui ters en Jurie Wolf vervangen. Woensdagavond half zeven speelt Ursus tegen de SW-jeugd. i Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie van Schiedam zoekt mensen die eer gisteravond getuige zijn geweest van het ongeluk op Rijksweg 20, waarbij een 47-jarige Vlaardingse vrouw om het leven kwam. Het on geluk gebeurde op de rijksweg ter hoogte van het Kethelplein in Schiedam.Iedereen, die iets heeft gezien of denkt mededelingen te kunnen doen kan zich in verbin ding stellen met het hoofdbureau van politie te Schiedam .Lange Nieuwstraat 5ó, tel. 269333 (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM De 5-jarige jon gen Ferike Pingitzer is gistermid dag op de Eduard van Beinumlaan verongelukt toen hij plotseling probeerde tussen twee auto's door- de weg over te steken. Hij werd aangereden door de auto van de 22- iarige kleuterleidster mejuffrouw G.-M. J.. F. uit Schiedam. Met e<V lichte hersenschudding en een stel schaafwonden is het jongetje door de GG en GD naar de Noletstich- ting vervoerd. Na behandeling kon het jongetjeweer naar huis terug keren. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM Overspringende vonken van een snijbrandappa- raat veroorzaakten gistermiddag omstreeks drie uur een fikse brand op de „Petrolsade", een Italiaanse tanker die in dok ligt bij werf Wil- ton-Fijenoord. Een aantal lassers was bezig t:i een gat te branden tussen tank" aan stuurboordzijde en tank 4. In de laatste tank lagen op de bodem wat olieresten, die door de 'gloeien de ijzerdeeltjes vlam vatten. Het gat van 10 x 15 cm dat uitgebrand was, begon toen de eerste vlammen in tank 4 zich lieten zien te werken als een flink trekkende schoorsteen en daardoor verspreidden de vlammen zich snel.- De bedrijfsbrandweer van WF probeerde de brand aan plaat 14 eerst zelf te blussen, maar kreeg al spoedig assistentie van de gemeen te-brandweer van Schiedam. Een hogedrukspuit en een Iagedruk-ne- Wij hebben nu een fijne aanbie ding om Uw slaapkamer interi eur werkelijk helemaal af te m3ken 1 an 2Persoons chenille spreien in de maten 150 x 215 cm en 215 x 215 cm, in wit/groen en wit/oranje borduurselnu voor aantrekkelijke prijzen. Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze 1 en 2 persoons che nille spreien in wit/groen en wit/oranje borduursel. Met aangezette volants: 1 persoons 95 x 215 cm 28,95 2 persoons 135 x 215 cm 34,75 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrtfr. bast. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Voor Vlaardingen Is Zeskamp voor lopig van de baan. Door gebrek aan geld zal er geen aflevering van het NCRV-televisieapel in Vlaardingen worden gehouden. Of Vlaardingen volgend jaar tal meedoen aan het waterrijke schouwspelis niet helemaal ze ker, omdat de NCRV nog niei weet of het doorgaat met dil evenement. Mocht dat wel het geval «ijn dan staat Vlaardin gen bovenaan de lijst, zo meldt de heer P. J. van de Velde, de grote animator achter de Vlaar dingse Zeskamp. „Dan hebben we ook meer tijd roor een goede voorbereiding,'' aldus de heer Van de Velde. ..Dat ontbrak er nu aan. En om deze reden ben ik eigenlijk blij (lat het deze keer niet door- g?at." De bijna drieduizend gulden die de heer Van de Velde b" •dkaar heeft gehaald voor he' televisiespel, blijft, voorlopig np de bank staan. Ais VIaardinge„ volgend jaar meedoet aan Zes kamp zal het geld hiervoor ge bruikt worden. vel wisten de vlammen te doven. Twee blusboten van WF hielden de buitenwanden van de tanker goed nat. Voor de veiligheid heeft de brandweer het schip en de omlig gende gebouwen geheel ontruimd. De tanké? wc» in ieder geval gas- vrij, zodat van een onveilig optre den waarschijlijk geen sprake is. De politie en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek in naar de toedracht van de brand. De schade is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De oppositie in de Schiedamse gemeenteraad is bezig aan een geduchte reorganisatie in eigen kring. KVP, PCG en SGP hergroeperen de zetels in de raads commissies om zich met ingang van de volgende raadsvergadering op 23 augustus in nieuwe formatie in de strijd te werpen. KVP'er W, J. C. Wilienise be dankte per brief voor het lidmaat schap van de commissie voor stads ontwikkeling en stadsuitbreiding, de gemeentelijke woningdienst en de sportraad. Mr. M. J. M. van Kinaeren fk.v.p.i bedankte als lid van stads ontwikkeling en uitbreiding, en het gemeentelijk grondbedrijf. Mevrouw M. A. C. Taverne van Campen, ook KVP, bedankte voor volksgezondheid en de verkeers- commissie en juffrouw A. G. M. Pluym (k.v.p. i bedankte voor het lidmaatschap van de verkeers- commissie en het gemeentelijk grondbedrijf. De KVP'er C. P. M. Lansbergen bedankt voor het gemeentelijk grondbedrijf en zijn partijgenoot W. G. L, Poels voor de havendienst en het georganiseerd overleg. De PCG'er A. Sonneveld bedankt voor het lidmaatschap van de jeugdcommissie en M. Eijkenaar (p.c.g.i voor de commissie onder zoek rekeningen, gemeentelijke woningdienst en adviescommissie woonwagenkamp. i 'Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaar dingse politie heeft twee jongens, respectievelijk 16 en 17 jaar'oud. aangehouden die verdacht wordvi van inbraken. 6Van een onzer verslaggevers') VLAARDINGEN —Bij een in braak in een bedrijf aan de Indus trieweg is gereedschap voor een waarde van tweeduizend gulden ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 19-jarige be stuurster van een personenauto. D H. P., heeft gistermiddag op de voorrangskruising van de Juliana- singel met de Schiedamsedijk geen voorrang gegeven aan een over de Schiedamsedijk naderende perso nenauto. die bestuurd werd door de 40-jarige A. K. Bij de botsing liep mejuffrouw p. beenletsel op. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd en kon na behandeling huiswaarts keren.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1