KW-fonds gaat weer collecteren Motief: het is te duur Politieke kwestie omzeild Bus 59 rijdt andere route weer op I Vlaardingen krijgt een peuterspeel zaal erbij Programma Stadsgehoorzaal Driemaster boordevol apparaten Met moeite bromfiets geblust Burgemeester opent nieuw clubhuis van „De Bommeer Concoursvl licht vanuit Pont St. Max Beslissing over protest tegen hoogspannings- leicling uitgesteld Clubontmoeting De Coureur en Rotterdam Nieuw bestuur Excel si or-M VDV-met drie tientallen in bond scom petitie f* - ifOSNSDAG 18 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Viskampioen scha p ran Maassluis Jaarvergadering van Intiem '55 SCHIEDAM De ge meente Schiedam heeft be sloten om te stoppen met het gebruik van rietsuiker in plaats van de oer-HolIandse bietsuiker. B. en W. delen dit mee in antwoord op vra gen van het PvdA/PPR. raadslid D, J. Rensman. En het college nam dit besluit zonder ook maar één mo ment stil te staan bij de po litieke betekenis daarvan. Puur huishoudelijk is de verklaring die men ervoor geeft: rietsuiker is duurder dan bietsuiker en die prijs verhoging willen wij de amb tenaren (de grootste suiker consument van de gemeente) niet opdringen. Ideologie Dekzeil gestolen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het programma voor het seizoen 11/"12 van de Stadsgehoor zaal is officieel bekendge maakt. Enkele artiesten die in het afgelopen seizoen in Vlaardingen volle zalen trok ken. zijn weer gecontracteerd. W9 PAUL VAN VLIET Dat betekent dat onder an dere Herman van Veen met zijn. nieuwe show komt en het duo Bram Vermeulen en Freek de Jonge met hun 'Neerlands Hoop in Bange Dagen' weer present zal zijn. HERMAN VAN VEEN ADÈLE BLOEMENDAAL O 'fi tï Professor Boris Matveev te midden van zijn meetinstru menten. <5 O I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vlaardin- gen krijgt er een peuterspeel zaal bU- De in januari van dit jaar opgerichte stichting voor sociaal cultureel werk "Nut voor 't Oosten" begint namelijk maandag 23 augustus met een peuterspeelzaal. Het is de eerste activiteit van de stichting, In een woonhuis aan de Bin nensingel heeft men ruimte ge vonden om van start te kunnen gaan. Momenteel wordt er druk getimmerd en gezaagd om op tijd klaar te zijn. De stichting stelt zich, zoals rij het zelf met "dure" woorden uitdrukt, ten doel het maatschappelijk wel zijn te bevorderen in het ooste lijk deel van Vlaardingen. dat begrensd wordt door de Oostha- "venkade, Hoflaan, Schiedamse- dijk en Hofsingel. In de peuterspeelzaal kan men kleintjes in de leeftijd van twee tot en met vier jaar laten spelen onder deskundige leiding. Bij "Oldoende belangstelling wordt de speelzaal op maandag- dinsdag- en donderdagochtend opfen gesteld van kwart voor negen tot kwart voor twaalf. De kosten zijn tien gulden in schrijfgeld en drie gulden per kleuter per ochtend. Opgaveformulieren zijn ver krijgbaar bij de Nutskleuter- school. Binnensingel 128 en kunnen ingeleverd worden bij de peuterspeelzaal. Binnensingel 69. Ook moeders, die de leidsters willen assisteren, kunnen zich op het formulier opgeven. Nadere inlichtingen worden verstrekt door mevrouw C. Dorsman-Wielaard (tel. 3430481 en mevrouw I. van Neerbos-Van Herk (tel. 346776). (Van een. onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Konin gin wilhelmina-fonds zal, evenais wrig Jaar, van 23 augustus tot en met S september een huis-aan-huis üjstencolleote houden met als slot m bussen-collecte op zaterdag 4 september op de drukste punten in de stad. De Vlaardingse afdeling van het KW-fonds zoekt nog een flink aan tal medewerkers en -werkers voor de ljjstencollecte. Degenen, die het KW-fonds op deze manier willen steunen, kunnen zich aanmelden jan de Boerhaavestraat 72 (tel. 546414). (Van een onzer verslaggevers) fLAARDINGEN De Vlaardingse erandweer heeft gisteravond de toeten flink uit de mouwen moe- im steken om een bromfiets te blussen. Eet voertuig stond in brand in t gemeenschappelijke kelderruimte •an de torenflat aan'de Boerhaa- restraat. De veroorzaker van de brand had zich uit de voeten ge naakt. De politie vermoedt dat de brand ontstaan bij het vullen van de mmfietstank met een limonade lies vol benzine. De bromfiets was lange tijd niet gebruikt. De eige naar van het voertuig is nog niet bekend. De schade bleef beperkt iot een geblakerde bromfiets een telderruimte vol roet. VLAARDINGEN Burgemees- Ier J. Heusdens van Vlaardingen «1 zaterdag 28 augustus het nieuwe clubhuis van de watersportvereni- (ing „De Bommeer" officieel ope- aen. De handelingen, zal hij 's mor- rens tien uur verrichten. Na de opening zal - het startsein 'order, gegeven voor een zeüwed- wijd in Valkjaohten, waaraan on- ier andere door leden van het col- tge van burgemeester en wethou- lers zal worden deelgenomen. maassluis De Maassiuise ■risers zullen zaterdag 4 september lantreden voor het kampioenschap can Maassluis. Desorganiserende 'stenigingen VDL en VTM krijgen hierbij medewerking van het Die- rencentrum aan de Hoogstraat. Er al in de Trekvliet gevist worden. 5 Morgens zeven uur wordt begon nen. De loting vindt woensdagavond 25 augustus plaats in het NVV-ge- oouw De Kern. Deelnemers moeten inschrijven bij J. Groen, A. E. Maasstraat 4 (tel. 6047), C. Paal vast, Fenacoliusplein 5b (tel. 2651) Dierencentrum, Hoogstraat (tel. 3695). VLAARDINGEN De algemene laarvergadering van de Vlaarding se. tafeltennisvereniging Intiem 55 ■5 vastgesteld op dinsdag 31 augus- Htó. De bijeenkomst zal worden ge houden in café Mes aan de Schie- tanseweg. Be trainingen zijn ondertussen keer begonnen. De senioren trainen ^maandags en donderdags op Ro- Kruislaan 5. de junioren vrij- h3©- De vereniging heeft een ver- ingediend om ook dit jaar *«r tot de eerste klasse toegelaten worden. (Van een onzer verslaggevers) De verklaring, hoe simpei en recht pp de man zij ook óverkomt, geeft toch wel reden tot een kri tische benadering. Meneer Rens man. die wij om commentaar vroe gen, "zei het volgende: „Het verbaast mij in hoge mate. Wij hebben een proefperiode met suikerriet afgesloten en zijn dat tijdvak niet begonnen voor de lol alleen. Wie rietsuiker gebruikt doet t wel degelijk aan politiek." Rietsuiker is, zoals bekend een produkt van de armere landen dn het gezhuik ervan heeft niet zozeer economisch nut voor de ontwikke lingslanden ais wel een nut in cX zin. dat mensen door 't gebhuik er van geconfronteerd worden met de enorme hoop werk die de rijkere landen in de minder bedeelde lan den nog te wachten staat. Men noemt dat werken aan een mentaliteitsverandering die hier, in Nederland moet plaatsvinden- En dat bereid zijn iets voor de ontwik kelingslanden te doen. bijvoorbeeld door op de meest summiere wijze te beginnen met het gebruik van riet suiker, is een politieke zaak. Som mige mensen rijn tegenstander van on twikkelingsh ulp, anderen sterk voorstaaider. Burgemeester en wethouders zijn over die problematiek met een grote stap heengegaan en zijn niet verder gekomen dan een precieze berekening, waaruit bieek dat riet suiker duurder is dan bietsuiker. En met die prijsverhoging per kop koffie (Waarschijnlijk een k (Van een onzer verslaggeversi VLAARDINGEN De postdui- venhoudersvereniging Keer Weer heeft een concoursvlucht gehouden vanuit Pont St. Max over een af stand van 320 kilometer. Deelname 344 duiven. Vertrek om zes uur. Aankomst eerste duif 9.20.32 uur. Aankomst laatste prijsduif 10.17.35 uur. De uitslag: De Ligt-Boomsma 1, 6, 19, 26. 39. 55,65. 70; J. Heindijk 2, 32, 53, 61; A. Waardenburg sr. 3, 7. 17, 22. 41, 75, 83; Muller-Martens 4. 18, 77: M. de Wit 5, 30, 60,81; J. Verhei) 8, 40; Lens-Hogerhuis 9, 35. 74; J. Verwei) 10, 23 45, 54, 62, 73. 76; R. Pietersz 11, 67, 71; V. d. Weel-V. d. Velden 12, 15. 21, 46, 47, 68, 69, 78, 79; M. Suitfzand 13; A. J. Engelaan 14, 16, 31. 36, 52, 84; B. Simon Zn., 20, 49. 51. 58, 86; M. Geerlings 24, 56, 64; K. B. Snoei 25, 50, 63; J. Mersch 27, 59. 85; A. de Ruiter 28, 37, 44, 48, 57; C. Pille 29, 33, 34; Schouwen-Hurkmans 38, 43, 66, 72; J. Snoey 82. Komende zaterdag beginnen de navluchten en africhting van jonge en oude duiven. Inkorven tussen 17 en 18.45 uur. Deze duiven worden zondag 22 aug. te 8.30 uur in Roo sendaal gelost. Schiedam twee cent) wil het college de amb tenaren" niet opschepen, zegt men. Logische vraag, die dan opwelt: Heeft men bij de ambtenaren geïn formeerd door middel van een kleine enquête of een onderzoek'? „Daarvoor vonden wij de zaak toch te onbelangrijk." zegt burgemeester H. Roelfsema. Geen onderzoek dus. Hiermee sluit mep wel de mogelijkheid uit. dat misschien, het merendeel .van de ambtenaren uit ideologische overwegingen best bereid zou zijn die prijsverhoging te betalen. Hoewel de zaak afgesloten lijkt bestaat de mogelijkheid dat raads lid Rensman er in de gemeente raadsvergadering van a.s. maan dag op terugkomt. Hij ls zeer on tevreden met het antwoord van B. en W. Rensman onderzoekt mo menteel de mogelijkheid of het gebruik van rietsuiker subsidiabel' is voor de gemeente. In Gelderland speelt een zelfde zaak, die in ho ger beroep wordt behandeld.- De meerprijs van de rietsuiker zou te- teruggevorderd kunnen worden bij de provincie of het rijk. Hoewel de ideologie van die mo gelijkheid al behoorlijk ls afge roomd lijkt het altijd nog beter dan niets. Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Van een schoolplein aan de Floreslaan is een bruin linnen' dekzeil gestolen, waarmee een hoeveelheid meubi lair was afgedekt. De waarde van het dekzeil is driehonderd gulden. O (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Kroon heeft de beslissing over het Vlaardingse protest tegen de hoogspanningslei- ding Rotterdam Europoort uitge steld tot 1 oktober. Hoewel de Raad van Staten al advies heeft uitge bracht. is nog verder overleg nodig. De gemeente Vlaardingen ging vo rig jaar in beroep bij de Kroon tegen het besluit van de provincie om de gemeente Rotterdam de hoogspanningsleiding te laten aan leggen. Vlaardingen wil de leiding onder de grond hebbem. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vanaf vrijdag' 20 augustus zal de route van autobuslijn 59 in Vlaardingen ver anderen. Vanwege- de vele gepar keerde auto's zullen de bussen niet meer door de Mahlerstraat-Men- delssohnplein-Vettenoordstraat en Diepenbrockstraat rijden. Voortaan zal worden gereden via de Van Beethovensingel en de Pa rallelweg. Er komen drie nieuwe haltes. In de lichting Schiedam (Emmapleini in de Van Beetho vensingel, voorbij de Mahlerstraah in de richting Vlaardingen Cen trum in de Van Beethovensingel. voorbij de Productiestraat en op de Parallelweg voorbij de Diepen brockstraat. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De clubont moeting van aanstaande zondag gaat tussen de twee clubs De Cou reur en Rotterdam, Er wordt gere den op het parcours van de ren nersvereniging Rotterdam te Lom- bardijen vlak bij Barendreeht. Start nieuwelingen en jeugd 12-13 jaar om negen uur. Verdere jeugd start om tien uur. De adspiranten en amateurs zullen om half elf vertrekken. Het doek gaa>1 Daarnaast ook veel voor Vlaar dingen 'onbekende' gezichten. Zo komen onder andere Leen Jonge- waard en Adèle Bloemendaal in de Stadsgehoorzaal met hun cabaret programma „Kijktaarna". Paul van Vliet met zijn one-man-show en Wiileke Alebtri en Jeroen Krabbé in het toneelspel 'Twee op de wip'. De Stadsgehoorzaal gaat nu ook popmuziek in huis halen. De groep Exception geeft in maart van het volgend jaar een concert. De juiste datum wordt nog afgesproken. Ook is men in onderhandeling met het Amsterdams Volkstoneel over de opvoering van Op hoop van zegen' met Beppy Nooy Sr als Kniertje. Al deze gegevens zijn in een boekje verwerkt, dat eind deze week huis-aan-huis verspreid wordt. De titel van het drukwerk is 'Het doek gaar weer OP'. Het mot to; „Een boekje in zakformaat een programma van formaat!'. Een nieuw aspect bij het bezoe ken van de voorstellingen in de Stadsgehoorzaal is het expirimen- teren met het keuze-abonnement met korting. Degenen, die vier of meer van de voorstellingen willen bijwonen, kunnen zo'n keuze-abon nement bestellen en krijgen, daar door vijftien procent korting op de toegangprijs. De kaartjes worden dan thuis bezorgd. De betaling van het keuze-abonnement kan zelfs in twee termijnen geschieden. Vijftig procent van het verschuldigde be drag' moet contant betaald worden en voor de rest kan men een be taalcheque achterlaten, die pas na 1 januari 1972 verzilverd wordt. Overigens staan in het program ma niet alle voorstellingen. Even als het vorig jaar met bijvoorbeeld 'Hair' en 'De Jantjes' is gebeurd, zal men nu ook tussentijds aanbie dingen in het programma proberen te verwerken. 'Een gelukkig aspect hierbij is', aldus de heer W. B. van Ginniken, directeur van de Stads gehoorzaal, dat m.n tegenwoordig al vroeg produkties aanbiedt. Men ziet dat de voorstellingen goed be zocht worden in Vlaardingen. Dat was vroeger wel eens anders'. ■Om elkaar niet in de wielen te. rijden heeft de Stadsgehoorzaal voor het afsluiten van de contrac ten contact opgenomen met de. Vlaardingse Kunststichting. Zo zorgt de kunststichting voor on derwerpen die voor de nodige af wisseling zorgen. Daarvoor heeft men optredens gepland van Fiesta Gitana, Wim Kan, de Toneelgroep Globe en de Jasperina-show De Vlaardingers zijn voor het komend seizoen, wat het theater-vermaak betreft, weer rijkelijk voorzien. 5' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM 'Wij zijn met dit schip de hele wereld rondgeva ren voor geofysische waarnemin gen.' zegt kapitein Vladimir Uzo- iin van de Russische driemaster Zarja. Het schip, waar hij twaalf jaar kapitein op is. wordt niet, zo als eerder gemeldt. gebruikt als opleidingsschip voor zeelieden. De hutten in het houten schip bergen een schat aan instrumenten. Professor Boris Matveev beheert de apparatuur, onder meer be staande uit instrumenten voor zeebodemonderzoek. De Zarja heeft onder andere waarnemingen ver richt in het kader van het interna tionale geofysische jaar. De trip zit er voor de Zarja bijna op. Over een maand is kapitein Uzolin met zijn bemanning, als al les goed gaat, terug in het Russis che Leningrad voor de jaarlijkse verlofperiode. MAASSLUIS De Maassiuise v o e tbalvereniging E>:celsior-M heeft een geheel nieuw bestuur ge kozen. Alle plaatsen zijn door jon gere mensen ingenomen. De ver eniging, die momenteel ruim dui zend leden Lolt en nog steeds groeit, wordt nu bestuurd door P. de Groot. C. de Groot. AV Fortuin. J. E. Bruijstens, J. v. d. Gaag. K. Vink. J. Lub. G. v. Weijen en J. Andrea. De jongeren, die iets anders wil len hebben actie gevoerd om in het bestuur te komen. Met slechts vier stemmen verschil werd het nieuwe bestuur gekozen. Het telt twee mensen meer dan het oude. De heren Joh. van Dijk en Krijn Schonenberg zijn lot ere-leden be noemd. Zij hadden respectievelijk 28 en 20 jaar zitting in het bestuur. VLAARDINGEN De Vlaar dingse Damvereniging «VDV ."ai het komende seizoen niet drie tien tallen in de bondscomnetitie uit komen. Maar voordat de competitie begint, wordt dinsdag 23 augustus een sneldaratoernooi gehouden waarbij cUt'naal tien-minuien par tijen worden gespeeld en geen gongwedstrijden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1