Israëlische voetballers enthousiast vertrokken 1 ym Ontroerde Ome Toon neemt afscheid voetballend Schiedam Prima vangsten in weekeinde aangehouden Gebr. de Veld Meer inspraak in 't Bos Handelaar in hasjiesj m Vooral beïnvloed door huis brand en kassenverbranding 3?* j68 T.V. DEFECT Bootje vaart tegen muur Clubhuizen doelwit van inbrekers Vat met vergif op ged regd uit Oude Haven Pony slaat op hol Opvallend Jj&r sj 98 Overweg afgesloten Onbeken de man klimt bejaarden tehuis binnen juwelier (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het Rijnmondgebied heeft men in Hoek van Holland de meeste last van zwaveldioxyde in de lucht, het rookgehalte is het grootst in Vlaardingen, Schiedam, Pernis en Hoogvliet, de hoogste standaardrookconcentraties (de hoe veelheid zwarte stofdeeltjes in de lucht) zijn gemeten in het centrum van Rotterdam, de zuurgraad van het regenwater is het hoogst in Vlaardingen. ADVERTENTIE) l<#l ter nrieuien stram 180 en 210 cm breed 240 en 300 cm breed Wij helpen U direct Een geëerde Ome Toon Hardeman in gesprek met wethouder G. D. Verweij van Sportzaken. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De voet balvereniging SVDPW gaat in de komende competitie alles op alles zetten om uit de eerste klasse van de af deling Rotterdam te promo veren naar de vierde klasse van de KNVB: De klasse waarin de Schiedamse club thuis hoort. Dat zijn wij aan 'Ome Toon' verplicht, vond de kersverse voorzitter, van SVDPW, de heer H. Bras, op de afscheidsreceptie van de heer A. A. P. Hardeman. VLAARDINGEN De vangst bij het achtste serieconcours van de hengelaarsvereniging Het Westen in de Vlaarding se Vaart was redelijk. F. Tem" pelaar stak met een vangst van 2375 gram, waaronder een vis van '965 gram, met kop en schouders boven de overige deelnemers uit. Num mer twee, W. Struis, sloeg 1880 gram aan de haak. DE FOTO SPECIAALZAAK VOOR SPORTIEVE MENSEN HIEUWSTBAAT1 MAASSLUIS *ob heen.es noortimolenstraat 2, r'dam. tsl.283711 rubensplein 3, séhiedam. te1.266798 RÜ 2,0 Au LrÜÜ'l'UiS lü'd llü,i.' vjxuik, Vol.A Lucht sterkst verontreinigd door rook in Vlaardingen en Schiedam Dit blijkt uit de meetresultaten van het Laboratorium Luchtver ontreiniging van de Keuringsdienst van "Waren in het tweede kwartaal (april, mei, juni) van dit jaar. Het laboratorium, heeft in het Rijn mondgebied 54 meetpunten uitgezet voor het bepalen van ondermeer de hoeveelheden zwaveldioxyde, rook, stikstofdioxyde, koolmonoxyde, koolwaterstoffen en het loodgehal- te in de lucht. in Hoek van Holland werden voor wat betreft het zwaveldioxy- degehalte In de lucht het hoogste gemiddelde en ook de meeste uit schieters gemeten. De door de Commissie Bodem, Water en Lucht aanbevolen richtwaarde (niet meer dan op één dag per maand een overschrijding' van 350 mg zwavel dioxyde per m3) werd in Hoek van Holland in het tweede kwartaal enkele malen overschreden. Deze overschrijdingen zijn waarschijn lijk veroorzaakt door de huisbrand in de Hoek en de kassenverwar- ming in het Westland. Wat het rookgehalte betreft was het aantal uitschieters; dat 1n het eerste kwartaal toet grootst was in Rotterdam-Noord, nu het grootst in Vlaardingen. Schiedam. Pemis en Hoogvliet. Het rookgehalte lijkt, aldus het Laboratorium Luchtver ontreiniging, sterk te worden beïn vloed door de grootte en dichtheid van de stedelijke bebouwing. De hoogste standaardrookconcen traties werden, evenals in het eer ste kwartaal, waargenomen in het centrum van Rotterdam. Er werden zowel het hoogste maandgemiddel- de als het hoogste 2 uurlijkse ma ximum gemeten. Opvallend zijn de lage concentraties gemeten in En- rorama, op de uiterste punt van Rozenburg tegenover Hoek van Holland. Verhoogde standaard rookconcentraties werden gemeten op dezelfde dagen die ook een ver- hel winkelen waard Het is bijna niet te geloven maar voor slechts een paar gul den hangt deze prachtige vitra ge bij (J voor het raam Een fabriekspartij effen terfen- ka marquisette in liefst 4 breed- tes/ koopt U nu bij ons voor minder dan de helft van de normale prijs. Morgenvroeg om 9 uur begint op. de la etage de verkoop van deze fabriekspartij effen ter- lenka marquisette in de breed tes 180, 210, 240 en 300 cm rui extra voordelig. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best hoogde luchtverontreiniging door zwaveldioxyde te zien gaven. Het verloop van de standaard rookconcentraties over de week toont aan, dat in de weekeinden het standaardrookgehalte aanmer kelijk lager ligt dan op werkdagen. Ook de sökstofdioxyde-concentratie in de lucht vertoont een duidelijk minimum tijdens de weekeinden. Koolmonoxydeconcentraties blijken nauw samen te hangen met de ver keersintensiteit. De zuurgraad van het regenwater was in Rijnmond vergeleken met vorige zomer over het algemeen iets hoger. Vlaardingen is nog steeds het meest verontreinigde punt. Zuurgraad, indamprest," sul faat-, fluoride- en ammoniacon centraties bereiken hier weer hoge re waarden dan op andere punten van het meetnet. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave St, Liduinastraat 78 a S Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van onze sportredactie) SCHIEDAM .Het zijn eenen twintig onvergetelijke dagen ge weest. Wij hebben bijzonder veel ge leerd en de Hollanders zijn buiten gewoon vriendelijke mensen. Wü komen graag terug." Deze woorden I sprak trainer-coach Kadzidlo van de voetbalvereniging Hapoel Natha- nya uit Iraël, vrijdagavond tijdens een afscheidsdiner. Deze werd ge volgd door een feestavond in de pastorie van de Hervormde kerk in Kethel, waar de 33 spelers en of ficials afscheid hebben genomen van hun gastouders, waarbij zij 21 dagen hun onderkomen hadden ge vonden. Hapoel, dat in ons land een aan tal excursies heeft gemaakt en uiteraard diverse wedstrijden heeft gespeeld, is zaterdagmorgen naar Duitsland vertrokken, waar de jeugdige Israëli's hun toernooi door Europa voortzetten. Organisator K. Prins, kan ondanks een paar hape- ringetjes, terug zien op een zeer ge slaagd evenement. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een tankbootje be stuurd door de 35-jarige schipper W. de V. Is vrijdagmiddag In de zwaaikom vart de Schie naax de Vellevest tegen de muur van de distilleerderij van weduwe A. v. d. Elaart aangevaren. De muur en het bootje liepen beide lichte schade op. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanwege herstel werkzaamheden zal de overweg Joblaan - Kerklaan In Schiedam in de nachten van 26 en 27 augus tus van twaalf tot zes uur 's mor gens voor het verkeer gesloten zijn. „Ome Tdoon want zo kent ieder een hem in Schiedam, heeft za terdagmiddag voor zijn eigen le den in de kantine van de club om gezondheidsredenen, afscheids ge nomen als voorzitter van SVDPW. Een vereniging die hij een dikke 38 jaar als bestuurslid heeft ge diend, waarvan de laatste acht tien jaar als voorzitter. Als dank voor al hetgeen wat hij in die reeks jaren voor „zijn" SVDPW heeft gedaan, ontving de scheidende voorzitter uit handen van de heer H. Bras de gouden ere-speld van SVDPW en een symbolische zilveren hamer. Ook de leden hebben Ome Toon niet zomaar laten gaan. Zij boden Ome Toon een radiomeubel en een Zaanse klok aan. „Een mooier afscheid hadden Jullie mij niet kunnen sanbie- den," zei Ome Toon diep ont roerd, die wel wilde verklaren nog lang niet verloren te zijn voor SVDPW. „Ik blijf, zolang mijn gezondheid het toelaat, doen wat ik kan," 's Avonds werd in de kantine de feestelijke receptie voortgezet en heel sportliefhebbend Schie dam, gaf .acte-de presence. „Iedere vereniging heeft behoefte aan mensen zoals Ome Toon,"sprak wethouder van Sportzaken Mevr. G. D. Verweij-de Graaf, die als eerste .de lange rij van sprekers opende. Ome Toon was er geschikt voor. Hij had een open oog. voor 'alles wat in de sport leefde en bloeide. In al die jaren heeft hij niet alleen SVDPW bij gestaan, ook andere verenigingen konden steeds op hem een beroep doen. Ome Toon hielp waar hij kon. Hij bleef doodgewoon „Ome Toon". En dat stempelt hem tot een eenvoudig mens met een zeer groot hart." De wethouder die behalve na mens het gemeentebestuur ook namens de Schiedamse Gemeen schap sprak, bood de heer Har deman de legpenning voor ver dienste van de Gemeente Schie dam aan. „De penning komt u toe", aldus de wethouder. „Ikben vanmiddag al diep ont roerd geraakt, aidus Ome Toon, maar deze onderscheiding maakt mij sprakeloos. Waar heb ik dit allemaal aan te danken. Ik heb toch alleen mijn plicht gedaan". De feestelijke receptie werd met een groot aantal bloemstuk ken en cadeaus opgeluisterd. Een reeks vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen kwam de scheidende voorzitter de hand drukken. Van achter het spreek gestoelte boden nog hun geluk wensen aan T. Machilsen na mens de KNVB en RVB. Voorzitter Joop van de Touw sprak namens de SBLO. „Ik ben er blij om. Niet dat je weggaat, maar dat we weer bijelkaar zjn," aldus Van de Touw. Voorzitter .M. Eising van SW sprak namens al le voetbalverenigingen, de ACB, deSchiedamse scheidsrechters en het zomeravondvoetbal- Jan van Geenen namens Schiedamse Boys. Voorzitter J. Boer van DHS namens alle KNVB-clubs en de heer Den Uyl als ere-lid van de voetbalvereniging SVDPW. Aan het slot van de receptie ontving de heer Hardeman na mens alle voetbalverenigingen uit Schiedam een radio-cassette-re corder. Op ruwhouten boomstammen verga derden zaterdag de Vrienden van het Staelduinse Bos onder leiding van burge meester P. B. Bouw man van de Lier. Op een open plek in het fel omstreden bos na bij Maassluis besloot de kring natuurlief hebbers de bestaande werkgroep om te zet ten in een stichting. Op die manier moeten de leden meer in spraak krijgen bij de discussie over de be stemming van het 35 ha grote bos tussen Hoek van Holland en Maassluis. (Van onze sportredactie) Daarna volgden C. Schoenmaker (1645), M. Wijntoorst (1585), G. Wijnhorst (1540), D. Tempelaar (1235), J. Hollenberg (1230), D. ^Berveling (815). F. Groen (810). J. "Hartogh jr. (750) en M. Berveling (440). Voor het volgende concours wor den de deelnemers zondag 29 au gustus om 5X0 uur bij het Groen van Prinsterer Lyceum verwacht voor het vierde concours om de mevrouw Stigterbeker. De Vlaardingse Hengelaars Ver eniging Uit en Thuis viste gisteren de tiende serie in de Delfhavense- schie. Hier was het Dirk van de Velden die met 3625 gram de groot ste vangst had. Jaap Verheij ving 2995 gram en Jies Verheij werd met 2270 gram derde. Wim Tempeiaar sloeg 1900 gram aan de haak en Jan van de Horde 1785. Verdere uitslag: Klaas van Gel deren (1685), Dick Fausert (1660), Theo Waas (1655), Aad Verheij (1390) en Maarten de Bruin (865). Uit en Thuis vertrekt volgende weèk voor het volgende concours om half vijf vanaf de weekmarkt. Ook bij de hengelaarsvereniging De Zwervende Visser viel de vangst niet tegen. G. Boomsma werd eer ste met 2895 gram. Daarna volgden G. v.d. Zwart (2605), L. Stout (2020), A. Hoogendijk (1684), D. Boomsma (927), C. Lucardie (682) C. v. Oosten (632), W. Leerdam (574) en A. Overduin (447). Zondag aanstaande vist men om de me vrouw Philip-beker, waarvoor de deelnemers om 6 uur in het park 't Nieuweland worden verwacht. De hengelaarsvereniging De Vriendschap is gisteren in de Schie actief geweest. Men ving met z'n twaalven 260 stuks maatvis met een totaalgewicht van ruim vijftien kilo. Het grootste deel daarvan kwam voor rekening van C. Vink junior met 61 stuks en 3465 gram waarmee hij de wisselprijs wist te veroveren. De tweeede prijs was voor J, Vink met 2435 gram. Verder: J. Opdenkelder 2400 gram, T. Bouw 1795 gram, M. Komaat 1160, R. v.d. Zwan 1020, L. Schepen 600, M. de Ligt 585, G. Bouw 540, Y. Moree 535, K. de Ligt 490 en J. Koudstaa) 300. Het secretariaatsadres van De Vriendschap is veranderd in C. Vink, Petruniastraat 18 b. VLAARDINGEN De Vlaardingse recherche heeft zaterdagmiddag de 16-jarige CE. gearresteerd wegens het verkopen van een stukje hasjiesj aan een nog onbekende jongeman. K. Bleek 60 gram ver boden stuff op zak te hebben, ter wijl de politie in zijn Vlaardingse woning nog eens 110 gram aantrof. Gezien de verpakking van de has jiesj vermoedt de politie met een „dealer" te doen te hebben. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Clubhuizen van sportverenigingen zijn in Schiedam het afgelopen weekeinde doelwit van inbrekers geweest. Zaterdagnacht werd uit de kan tine van SVDPW op het sportpark Harga een bandrecorder gestolen. Eveneens op Harga werd vrijdag nacht het clubhuis van Martinit gekraakt. Op Thurlede moest de handbalvereniging HDS het zater dagnacht ontgelden. Aande ach terzijde van het gebouw kwamen inbrekers binnen door een ruit te forceren. De buit bestond uit fles sen drank em dozen chips. De daders van een inbraak in het zwembad Groenoord werden giste ren op heterdaad betrapt. Zes jon gens uit Vlaardingen, in de leeftijd van zestien tot achttien jaar, werde overgebracht naar het politiebu reau te Schiedam. Aan de Horvathweg is zaterdag morgen vroeg ingebroken in het benzinestation van Dorso NV. De buit bestond uit duizend gulden aan rookwaren en een draagbare radio. Uit een kast in de Lindehof, een tehuis voor jongens aan de Lange Achterweg, is een bedrag van tach tig gulden, gestolen. Het kistje is zaterdag leeg teruggevonden in de tuin van het tehuis. (ADVERTENTIE) 'Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdagmid dag heeft de Vlaardingse brand weer een bijna doorgeroest vat met vergif uit de Oude Haven opge- dregd. Na de vangst heeft men ge zocht of er nog meer van dergelijke vaten in het water lagen. Er werd niets gevonden. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een pony is gister morgen bij de Schiedamseweg op hoi geslagen nadat de sulkey die hij voorttrok door onbekende oor zaak omsloeg. De 54-jarige heer P. J. Verspeyk met zijn 15-jarige dochter Cornelia, die in de sulkey zaten, kwamen zo hard op de grond terecht, dat ze ter observatie opge nomen zijn in het ziekenhuis. De op ho! geslagen pony kon later op de Schiedamseweg worden gevan gen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een vrouwelijk per soneelslid in het bejaardentehuis Huize Frankenland kreeg vrijdag nacht de schrik van haar leven toen een onbekende man door het raam naar binnen klom. Doordat de vrouw steeds harder begon te gillen verdween de man inder haast. Het gebeurde vond plaats aan de zijde van de West Franken- landsestraat. ADVERTENTIEI

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1