Verzet tegen Bert Kaptein blijft, ondanks raadsbesluit wieier- zesdaagse Maasslui van start i m Mooiste boksschool van Nederland geopend chef juridische afdeling Geen schade vergoeding voor slechte televisie ontvangst in Holy Haan IS zo als een pauw 98 IÉ Ernstig hersen letsel bij botsing ISfeSt maassluis DINSDAG 24 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK 15 Laatste deel van avondcompetitie voor wielrenners 2S33SÏ23EK33 Ruud HPillard (links)directeur van de SG en vice-voor zitter Warnermeinen luisteren naar de gemeenteraad die de SG op de vingers tikt. Hoewel ze er waren getuige de foto hoewel ze alles hoorden en niets minder zagen, heb ben ze nog het lef te beweren dat ze geen antivoord hebben gehad. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Slechts drie weken na het opperen van het plan om in Maassluis voor de eerste maal een wielerzes- daagse voor jongens en meis jes te organiseren viel het startschot al. Er werd volop medewerking gekregen. Moet ik in zo'n hemd gaan fietsen? Wm (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De bewoners van de flats in Holy die sedert de bouw van het hoge flatgebouw aan de Zwaluwenlaan geplaagd worden met een slechte televisie-ontvangst, kunnen een schadevergoeding daarvoor wel op hun buik schrijven. (ADVERTENTIE) DE FOTO SPECIAALZAAK JOOR SPORTIEVE. HIEUWSTHAAT1 SCHIEDAM „Ik heb een jongen," en Wim de Haan knikt trots in de richting van Dolf Krijgsman, „die is Ne derlands kampioen. En zijn broer Tonnie kan er ook wat van. Maar trotser dan op die knapen ben ik op wat bier is verricht." En hij maakt een wijds gebaar. Men oordele zelf. Boksbondvoorzitter J. Hofman overhandigt Wim de Haan een tinnen kannetje met inscriptie. Potje los (ADVERTENTIE) s? ter meüiën het winkelen waard moderne uni weefstof 120 cm breed ,£95- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De aan alle kanten uitgemolken ruzie tussen het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap en het D'66-raads- lid Bert Kaptein, is door de Schiedamse Kunstclub nieuw le ven ingeblazen. Een verzoek van Bert Kaptein om voortaan weer uitgenodigd te worden voor de vergaderingen om de notulen te mogen inzien van de vergaderin gen waarvoor hij ten onrechte geen uitnodiging heeft ontvangen, is door de SG-direkteur Ruud H. Pillard afgewimpeld op puur for malistische gronden. Met ditnegatieve antwoord op het neutrale briefje dat Kaptein stuurde, heeft de SG zich voor de zoveelste maal in deze kwestie belachelijk gemaakt. Belachelijk omdat men argumenten, die kant nog wal raken. Pillard geeft als reden op, dat Kaptein niet kan worden toegela ten tot dg besloten vergaderingen omdat de SG haar schorsing nog niet heeft herroepen. Komische kant aan deze op merking is dat ruimschoots is ge bleken dat de SG helemaal het recht niet heeft om een gemeen teraadslid te wippen. De raad kiest haar vertegenwoordiger in het SG-bestuur en de raad ont slaat dat lid naar eigen goeddun ken. De SG gaat op de stoel van de Gemeenteraad zitten, als men meent een raadslid te kunnen wippen. Die verklaring is afge legd door burgemeester en wet houders en de voltallige gemeen teraad was het daar in haar ver gadering van 28 juni unaniem mee eens. Tweede argument van Pillard: wij hebben de gemeente een brief geschreven, waarin wij meedeel den, dat Kaptein door ons is uit gestoten. Daarop hebben wij nog steeds geen antwoord ontvangen. En hier breken alle klompen in Schiedam. Formeel, formalistisch als ze Is heeft de SG gelijk. Bij navraag kan gemeentesecretaris mr. Block inderdaad bevestigen, dat de S geen antwoord heeft gehad. Een klein verzuim van het gemeente bestuur, dat door de SG wordt uitgebuit. Block zegt: 'Zij hebben geen antwoord gehad, maar ik herin ner mij wel, dat het bestuur van de SG in de Raadszaal aanwezig was, toen de Gemeenteraad en Burgemeester en Wethouders duidelijk lieten weten, waar het op stond.' De Gemeentesecretaris beweert het en Het Vrije Volk levert het bewijs. Hiernaast drukken wij een foto af. waarop de directeur van de SG en dé vice-voorzitter samen staan te luisteren naar de Ge meenteraad in de hal van het stadhuis. De foto werd gemaakt op 28. juni, de vergadering waarin de Raad zonder meer liet weten, de handelwijze van de SG af te' keuren. Er werd toen geen uitspraak gedaan over de aard van het con flict, wel over de bevoegdheid van de SG een raadslid te wippen. Alle partijen, de oppositie in cluis. ontzegden de SG dat recht. f?itc' 20 !eert °ok de foto. heeit de SG wel antwoord gehad op haar brief. En wel recht uit de mond van de hele raad.. Formeel •s het nooit zwart op wit gezet, en daar wil de kunstclub zich nu op beroepen. 'Slappe- spijkers op troebel water', zo noemt de D'66- •ractie het optreden van de SG En 'een brevet van totaal onver mogen.' (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De laatste wed strijd van de drieweekse avond- competitie wordt morgenavond ge reden op het parcours "van de ren- nersvereniging De Coureur aan de Vergulde Handpolder in Vlaardin- gen. De Vlaardinger Martin Drop s-aat eerste in het klassement. Al le clubs uit Rotterdam en omstre ken zijn weer uitgenodigd. Er wordt gestart om kwart over zeven. SG ligt weer O.m. werde tien Maassluise er. Vlaardingse bedrijven bereid ge vonden om een bedrag van meer dan drieduizend gulden beschik baar te stellen om het wielerfes- tijn mogelijk te maken. Ook van de plaatselijke autoriteiten do politie en de dienst Gemeentewerken be nevens de EHBO werd spontane steun ondervonden. Onder zeer veel belangstelling ging maandagmiddag de zesdaag.se van start onder leiding van de he ren J. N. van Hamburg en P. 't Hart. Honderd jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar verdeeld over tien door de middenstand gesteunde ploegen waren in hun veelkleurige shirts aanwezig o:n zich in een ge deelte van Maassluis ie presente ren. Daarna werden op het parcours van de Westlandsewcg vier wed strijden verreden. Ook hier was de belangstelling enorm. Vandaag rijdt bij de rennertjes van acht tot negen jaar in de gele trui Ronald de Bruin. Bij de tien tot elf-jarigen Martin van Schaick en bij de twaalf- tot dertien-jarigen Sjaak van der Lelv en bij de veertien- jarigen Ab Moerman. Zij werden eerste onder he; wakend oog van laden van da wialerunie, die maan dag ook de truien uitreikten, om acht uur wordt opnieuw gestart op het parkeerterrein Zuiddijk-Taan- Sluispolder West. 't Hoofd. Kapel- wielerparcours aan de Westlandse- straal. Dan gaat de wiclerkaravaan polder en een gedeelte van Maas- weg. Om 2even uur vanavond gaan via de Hoogstraat door de oude sluis-West. Aansluitend daarop de de rennertjes daar van start, stadskern en vervolgens door de twee klassementsproeven op het mm* (Van een onzer verslaggevers) In het voormalige badhuis aan de Lange Haven, in een bijna ver geten stukje Schiedam opende de boksvereniging De Haan gister avond een nieuwe boksschool. Boksbondvoorzitter J. Hofman verrichtte de ceremoniële handeling.Met de sleutel die hij uit handen van Wim de Haan had ontvangen opende hij de mo numentale deur die toegang geeft tot een van de mooiste (zo niet de allermooiste) boksscholen van Ne derland. Vijf weken geleden kreeg de ver eniging De Haan (lees: duizend poot Wim de Haan zelf) van de gemeente Schiedam toestemming om het voormalig badhuis voor sportieve doeleinde geschikt te ma ken. Tegelijk werd de symbolische huurprijs afgemaakt: gedurende de eerste twee jaar honderd gulden per jaar. daarna 125 gulden per jaar. daarna ƒ125 per maand. ..Een spotkoopje." meende De Haan en toog direct aan de slag. ..En toen oas." vertelde hij gisteravond aan 't -cgestrcomde publiek, „teen pa> Maar De Haan. al zijn jongens, pa Krijgsman, Leo van der Valk, de schilders Overdelinde en Verhaal, zij hebben eer van hun werk dat getuigde gisteravond iedereen. Voorzitter Hofman bijvoorbeeld „Ik ben vol bewondering voor wat hier is verricht. Deze zaal kan als voorbeeld dienen voor andere scho len elders in het in het land." En ook het raadslid G Verhuisdonk: „Jullie hebben liet onmogelijke waargemaakt." Daarom was het zo jammer dat in het voormalige badhuis nie mand van de Sportraad of de SBLO verscheen. Wim de Haan maakte er in zijn dankwoord te- le.urgesteld gewag van. Lang stond hij er echter niet bij stil. Anderen de honkballers Fred Beckers en Hamilton Richardson, voet baller Piet Romijn en profes sionalbokser Bertle Nikkelen Kuy- per gaven immers wel acte de presence en er waren tientallen bloemstukken. Wim de Haans dag was sowieso al goed. ondervond ik goed, hoe sterk onze vereniging eigenlijk is." Iedere avond, vijf weken aan een stuk vris.r ijftien, twintig man onafgeL s oezig. Alles werd in eigen ber_-r gedaan. Tweeënder tig .douches zijn afgebroken, er kwam een nieuwe vloer, de ingang werd fraai betimmerd, er verscheen neonverlichting, overal. „Voor elke ringpaal, er staan er hier acht. moest een gat in het beton geboord worden. Dat duurde 214 uur per gat. Moet je je voorstellen: een jr/.gca die normaal zijn agressivi teit in de ring botviert, hangt dan 2L uur boven een boor! Er is zeventig ton vuil afgevoerd. De gemeente had daarvoor prijs opgaaf gevraagd. Ik meen dat 38000 gulden de laagste inschrijver was. Met alles erbij, betimmering, ververij, het aanbrengen van de verlichting zou dit pand ons zeker tachtig mille hebben gekost. Het zijn er nu „maar" zeven geworden. Maar zeven! Moet je mij horen. Ik ben een mooi potje los." VLAARDINGEN Op do Holy- singel is gistermiddag de 74-jarige A. P. door een personenauto pa.oor- reden en heeft ernstig hersen letsel ingelopen. P. stak ploHeluv» de rijweg over waardoor de autobe stuurder hem niet meer kon rv' wijken. In een rapport aan de commissie voor stadsontwikkeling en volks huisvesting schrijft de chef van de juridische afdeling van de gemeen te Vlaardingen, mr. Franken, na melijk dat bij de bouw van dat flatgebouw de "in acht te nemen zorgvuldigheid niet is overschre den". Even verder schrijft mr. Franken dat de gemeente niet aan sprakelijk kan worden gesteld voor de slechte ontvangst van Neder land I en II. Ergo: de gezinnen in de gedu peerde flats in de omgeving van de Spechtlaan en de Torenvalklaan kunnen hun maandelijks trouw be taalde kijkgeld (een van de bewo ners schatte dit indertijd op enkele guldens) niet terugvragen. Althans volgens mr. Franken, want het PvdA-raadslid Kerkhoven was daar gisteravond in de openba re commissievergadering helemaal niet zeker van. Hij vermoedde zelfs dat de eis van de bewoners in geval van een kort geding een goede kans zou maken. Op de kwestie van slechte televi sieontvangst veroorzaakt door hoogbouw werd gisteravond uitvoe rig in gegaan. Een vergelijkbaar geval kwam nog even op tafel. Na de bouw van het grote winkelge bouw van Vroom en Dreesmaim aan het Liesveld ondervond de hele achterliggende wijk het storende gevolg van hoogbouw. Genoeg aanleiding voor enkele commissieleden bij wethouder Mooij aan te dringen op een rege ling van dergelijke gevallen in bouw- en andere verordeningen. Temeer daar, zoals D'66-er Hof man stelde, in de bestaande Hin derwet hier niet over wordt gespro ken. Tot dan toe heeft de gemeente dan wel niet de juridische ver plichting maar toch een morele plicht aan vervelende zaken als slechte tv-ontvangst een einde te maken, aldus Kerkhoven, die het verder een "grove nalatigheid" noemde dat niet bekend is welk aandeel in de huur bestemd is voor de 'televisieaansluiting. Desalniettemin zal als alle= voor een nieuwe aansluiting is, al dus de heer Nelemaat, reeds ge legd. Binnenkort kan met de aan sluiting worden begonnen. Dat U ook voor een lage prijs eksklusieve overgordijnstof kunt kopen blijkt wel uit deze eenmalige aanbieding weefstof. Een bijzonder fraaie effen weef stof met struktuur effekt in 3 fijne kleuren, 120 cm breed, koopt U nu bij ons per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de eenmalige verkoop van deze moderne uni weefstof met struktuur effekt, in de kleuren rood, oranje en goud, 120 cm breed. per meter voor 3. Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift, best.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1