Commissie geeft alleen advies Afscheids- comité voor dr. De Koning bij Jubilarissen Wil ton- Fijenoord Fortuna-huwelijk Ook korfballers beginnen weer Mineralen in de Kattenbeker SCHIEDAM VAND AAG 53 s Extra Service Pakket voor bejaarden als alternatief 49. 195.- eurofax 15.11' Astaitering kruising Hoofdopzichter neemt afscheid Van den Berg 25 jaar bij gemeente Maassluis Toernooi voor snelschakers NIEUWSTRAAT1 MAASSLUIS Combinatie Geen competitie ..Gescheiden borrel BOSCH heggeschaar- hulpstuk BOSCH boormachine ZEEMAN (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De Salon van de Maassteden, de overzichtstentoonstelling van het Rijnmonds kmstgebeuren, die hel Schiedams Stedelijk Museum elke twee jaar organiseert, is helemaal rond. Een verheugde museumdirecteur Hans P aalman deelde dat gistermiddag mee in het bij zijn van drie vertegenwoordigers van de BBK- Rijnmond, Hij zei dat de laatste obstakels die de Salon in de weg stonden in een gezamenlijk overleg waren opgeruimd. (ADVERTENTIE) BE FOTO SPECIAALZAAK VOOR SPORTIEVE MENSEN V ^ïkr Marlo de Bruin, de eerste vrouwelijke Vlaardingse politie agente, en Hans Scheffers hebben elkaar gisteren in de Oude Zaal van het Vlaardingse stadhuis het jawoord gegeven. Voor al van de zijde van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna bestond grote belangstelling voor dit huwelijk. En niet onver wacht, want Marlo en Hans hebben elkaar tijdens het verde digen van de Fortuna-clubkleuren ook leren kennen. In ver band met haar huwelijk nam Marlo de Bruin enige weken ge leden afscheid van het Vlaardnigse politiekorps. Eerste paal VLAARDINGEN Tot elf september is in de Kattenbeker aan het Liesveld een expositie te Aen van alle mogelijke mineralen..Waarschijnlijk voor de eerste keer is er in Vlaardingen een tentoonstelling die een dergelijk uitvoerig beeld geeft van de rijkdom aan natuurlijke schatten in onze aardbodem; er zijn de meest uiteenlop ende stenen te zien, van de bekende amethyst en bergkristal tot het zeldzame psilomelaan en en azuriet. De tentoonstelling in de kelder van de Katte nbeker is iedere dag van 9 tot 18 geopend. Op zaterdag tot 17 uur-. De toegang is gratis. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ..uJ 1971 HET VRIJE VOLK „IciüfA 15 Salon van de Maassteden cratiseerd (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een aantal Vlaardingers heeft een klein comi té gevormd om dokter A. A. de Ko ning, die na een ruim veertigjarige praktijk als huisarts Vlaardingen binnenkort gaat verlaten, bU zijn afscheid een huldeblijk namens zijn patiënten aan te bieden. Per 1 september stopt dokter De Koning met zijn praktijk: Hij wordt opgevolgd door zijn collega J. Hueting. In die veertigjarige pe riode, zo schrijft het comité,' heeft De Koning bewezen niet alleen een kundig huisarts te zijn, maar bo vendien heeft hij velen in zijn pa tiëntenkring dikwijls in moreel en psychologisch opzicht grote dien sten bewezen. Het huldigingscomité bestaat uit de heren ir, C. H. Buschmann, J. van Dooren, A. G- Kloots, G. A. van der Weijden met als penning meester de heer N. W. Muys, Hof singel 24. Postrekeningnummer is 203313, waarop alle bijdragen voor een cadeau voor dokter De Koning welkom zijn. Het comité verwacht dat vele pa tiënten hun waardering door een bijdrage tot uitdrukking zullen willen brengen en de dokter op zijn afscheidsreceptie, zaterdag 25 sep- tember van drie tot vijf in zaal Muzanda aan de Goudsesingel 21, de hand komen drukken. Daar zal ook het huldeblijk namens de pa tiënten worden aangeboden. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, VLAARDINGEN Vrijdagmorgen zijn jubilarissen gehuldigd van Wilton-Pijenoord NV. Burgemeester Roelfsema reikte Koninklijke Onderscheidingen uit. fr- B. Wilton reikte de geschenken, getuigschriften en insignes uit- Veertig jaar in dienst zijn de he ren a. van Gulik uit Schiedam en de heer H. Roozendaal uit Vlaar dingen. Uit Vlaardingen hebben de volgende heren hun 25 jarige jubi leum: M. W. J. Appels, A. W. Bag- kus, J. v. d. Bogert. G. H. Brands- n». C. v. d. Ende, J. J. de Goede, A. L. de Jong, F. C. Kegel, A. A. Meerman, A. Mooy, J. Noordewier, K- J. v. d. Poel. A. J. v. d. Velde, C. de Wit, H. Schenk en P. M. Zeil- itra. Uit Schiedam waren de volgende heren 25 jaar in dienst: J. Bak, P. v. d. Hoek, L. H. Nooyen, G. K. Schrumpf, J. Slicker en D, Stede houder, Eén der belangrijkste was het verschil van mening over de sa menstelling van een commissie die moest beoordelen welke kunstwer ken wel en welke niet voor expositie in aanmerking zouden komen. Het Stedelijk Museum had daarvoor een commissie voorgesteld die zou bestaan uit twee vertegenwoordi gers uit museale kring en drie kunstenaars die niet afkomstig mochten zijn uit één van de voor de Salon uitgenodigde steden. ditmaal te vervallen omdat, zoals Hans Paalman zei, niemand eigen lijk nog langer zin had in dat ge leuter. De BBK daarentegen stelde als eis een volledig uit kunstenaars be staande commissie, 'die juist was benoemd uit mensen uit de deel nemende steden, en elke beoorde lingsbevoegdheid moest missen. Uiteindelijk zijn beide opvattingen gecombineerd in een uit vijf man bstaande commissie van verte genwoordigers van de kunstenaars en museummensen, die niet zal se lecteren in de zin zoals gebruike lijk bij voorgaande Salons, maar meer een adviserende functie zal bekleden. Zo zal de selectiecommissie bij voorbeeld de deelnemers adviseren af te zien van de inzending van al te omvangrijk werk om te kunnen komen tot een zg democratisch mogelijke verdeling van de ruimte. Tot die regeling heeft men beslo ten omdat in het verleden nogal eens werken werden ingezonden van dermate grote afmetingen dat de deelnemende kunstenaar rela tief veel te veel ruimte voor zich opeiste. Ook in andere zin is aan de con structie van de Salon van de Maassteden 1971 nogal wat veran derd. Door de wijziging van de se lectieprocedure en het afschaffen van de prijzen is het competitie element, dat de Salon immer tot een fel omstreden kunstgebeuxen maakte, komen te vervallen, wat vooral de BBK toejuichte. Daar naast zal nog de presentatie van de Salon anders worden aangepakt. Inplaats van de gebruikelijke sjieke catalogus, zal dit jaar een eenvoudig vouwblad worden uitge deeld waarin naast de namen van de beeldende kunstenaars ook uit eenzettingen worden gegeven van de door hen gebruikt technieken, Ook de gebruikelijke rede vooraf door een hoge functionaris komt Als laatste grote verandering deelde Paalman tenslotte mee, dat de "gescheiden borrel" voortaan tot het verleden 2al behoren. Dié ge scheiden borrel was een strikt met de Salon verbonden gebruik, waar bij de mindere genodigde plus de afgewezen kunstenaar in één der bovenzalen op kosters van de ge meente een schraal kopje koffie kregen aangeboden, terwijl in de kelders van het gebouw, de verte genwoordigers van hogere maat schappelijke groepen in staat wer den gesteld minzaam te verkeren met de kunstenaars die wel tot de Salon waren toegelaten, terwijl de alcoholhoudende dranken gul wer den rondgedeeld. De democratisering van de Salon heeft dit gebruik elke zin ontne men. waarom Hans Paalman be sloten heeft dat er dit jaar één gemeenschappelijk Ntffet zal zijn waarvoor hij de. volgende regel openbaarde: Wie er snel bij is heeft geluk. Wie eerst staat te leu teren heeft pech gehac. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De drukke kruising van de Mr. L. A. Kesper- weg en de Van Hoogendorplaan bij het station Vlaardingen-Oost wordt geasfalteerd. On maandag 6 september wordt een begin ge maakt met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. Die werkzaam heden moeten naar verwachting de volgende dag voltooid zijn. Daarna zal men op de nieuw ge asfalteerde gedeelten een nieuwe wegmarkering aanbrengen. Niet met witte verf, maar van een ther- mo plastisch materiaal. Er wordt naar gestreefd dat uiterlijk 10 sep tember dit karwei klaar is. Het verkeer zal dus gedurende die vijf dagen rekening moeten houden met ernstige vertraging op de genoemde kruising. Hoewel er naar gestreefd wordt het werk tij dens de spitsuren zoveel mogelijk te beperken, doet men er verstan dig aan het kruispunt de komende week te mijden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De heer K. van Wolferen, hoofdopzichter bij ge meentewerken van'Maassluis gaat op 1 september met pensioen. Twee dagen eerder, maandag 30 augustus neemt het gemeentebestuur offi cieel afscheid van hem met een receptie in de kantine van de brandweerkazerne aan de Johan Evertsenlaan. Vanaf vijf uur 's middags is iedereen daar welkom. De heer Van Wolferen. die op 28 augustus 1906 in Maassluis werd geboren, kwam in 1945 als ambte naar in dienst bij de provincie Zuid- Inaar in dienst bij de provincie Holland. Twee jaar later trad hij in dienst bij de gemeente Maas sluis. Eerst als werkman, spoedig als grafdelver. Tevens werd hij be last met het beheer van de alge mene begraafplaats. In '53 kreeg hij als opzichter de dagelijkse leiding over het perso neel van de plantsoenen-, reini- gings- en bestratingsdlenst. Toen de gemeente Maassluis deze dien sten als gevolg van de sterke groei ging splitsen, kreeg de heer Van Wolferen de leiding van de bestra ting. De vertrekkende hoofdopzich ter, die vorig jaar 25 jaar bij de overheid in dienst was. is ook jaren lang belast geweest met de hoog- waterbestrijding, sneeuw- en ijsbe- strijding. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Dinsdag 1 septem ber is dé heer P. van den Berg, chefvan de afdeling Verbruiks- administratie van de centrale boekhouding 25 Jaar in dienst van de gemeente Maassluis. Dat jubi leum wordt dezelfde dag gevierd met een receptie in de kantine van de brandweerkazerne aan de Johan Evertsenlaan. De heer Van den Berg (42) kwam als bediende bij het Licht- en wa terbedrijf van de gemeente Maas sluis in dienst. Naast de leiding van de afdeling verbrui ksadmini- stratie heeft hij de supervisie over het machinepark, dat in de loop dei- jaren aanzienlijk is uitgebreid. Hij is zeer nauw betrokken geweest bij de automatisering van de ge meentelijke administratie, waartoe Maassluis in 1970 een computer aanschafte. Een deel van het programma voor die computer heeft de heer Van den Berg samengesteld. Ook zal hij meewerken aan de automa tisering van de huuradministratie van de gemeentewoningen, waar mee men het volgend jaar gaat beginnen. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Ook voor de korfballers start zondag de compe titie. Vlaardingen opent het wed strijdseizoen met een uitwedstrijd tegen het Leidse Noorderkwartier, dat gezien de resultaten van de vorige competitie een gelijkwaardi ge tegenstander 1s. Indien er met volledige inzet wordt gespeeld, is een kleine overwinning zeer goed mogelijk. Het tweede team van Vlaardin gen, dat dit jaar gepromoveerd is naar de reserve derde-klasse B van de KNKB, begint dit seizoen even eens met een uitwedstrijd. Er wordt gespeeld tegen Olympiaan 3 uit Den Haag. Indeling korfballers. KNKB, 3e klasse A: Maassluis. Maassluis: Madjoe, Rijnburg: Merwede, Sliedrecht: ODO, Maas land: Oranje Nassau. Vlaarding»;n TOP, Rotterdam; Valto. De Lier; Velocitas, Leiderdorp; Vitesse, Ba- rendrecht. Afdeling Rotterdam, Ie klasse B. DIO, Rotterdam; Nieuwerkerk. Nieu verkerk a.d. IJssel: t Water schip. Hoogvliet; Weidevogels Bleiswijk: Kwiek. Rotterdam: Spirit, Vlaardingen; NIO. Rotter dam Blauw Wit. Rotterdam. KNKB, 3e klasse C: ELKV. Et- ten-Leur; Noorderkwartier. Leiden; ODI, Schiedam; De Overkanters. Rotterdam; Ten Donck, Ridder kerk; TOV, Dordrecht: Velox. Rot terdam; Vlaardingen, Vlaardingen; Wion, Rotterdam. VLAARDINGEN Voor de uitbreiding van Huize Si- loam" aan het Verpioegh Chasse- plein 5 is deze week de eerste paai geslagen. Ditverzorgingstehuis valt onder de Stichting Protestants C h risteJijke Verpleeginrichting voor bejaarden en chronisch zieken in Rotterdam. door Hans van der Sloot De eerste aflevering van het gemeentelijk feuilleton in het Schiedams medium der plaatselijke middenstand is dan na weken wachten eindelijk verschenen. Voorafgegaan door een grijzige, regenachtige en derhalve sfeervolle kleuren foto van het gemeentehuis werd dat nieuws aan den volke bekendgemaakt. „Want zo schreef het Nieuwe Stadsblad in de aankondiging van het bestuurlijk experiment „al zullen de meesten van' u in Schiedam dit karakteristieke ge bouw kennen als uw eigen stad huis, ai jaren voor ons als Rand stad Edities bevat deze sfeervolle opname toch een stukje nieuws. Vandaag heeft „Het Nieuwe Stadsblad" een intiatief gestalte heeft gekregen, dat in onze omge ving nog niet eerder is vertoond: gemeenteuijke voorlichting via een huis-aan-huis-blad. Waarmee de gemeente Schiedam heeft gezorgd voor een primeur. Blangrijk is echter, nog dat men op deze orginele manier de kloof, die er vaak nog valt te onderkennen als het gaat om de relaties gemeente-bevoiking, heetf willen overbruggen. Door met ledereen die dit blad leest en wie doet dit niet in Schiedam; te gaan praten op twee pagina's, te ver zorgen door de gemeentelijke voorlichtingsdienst van onze stad. In deze tijd met z'n vele ont wikkelingen op alle mogelijke terreinen heeft de gemeente niet alleen de deur van het stadhuis willen openen voor hen, die eens naar binnen willen, maar komt men zélf deze deur uit om elke twee weken op twee pagina's ope ning van gemeentezaken te ge- afvragen wat een gemeentebe stuur. dat deze gezonde journalis tieke vuistregel zo goed in de peiling blijkt te hebben, dan eigenlijk wi! met een zo'n peper duur experiment als waarmee men nu bezig is. Het gemeentebestuur zelf heeft die vraag niet kunnen oplossen. Heel duidelijk blijkt dat in het kopartikel: „Reconstructie bin nenstad gaat de storm tegemoet. Stadium van ideeën, suggesties voorbij, thans vallen de beslis singen". Enige wezenlijke voor lichting wordt er na die kop niet gegeven. Alles wat in het artikel staat heeft al uitgebreid in de dagbladen aandacht gehad en aad dan ook rustig onverteld kunnen blijven. Het enige wat men dan heeft weten te doen is een wijdlopig '.■erhaal te schrijven, waarin een uiterst gezagsgetrouwe lezing ge geven wordt van de voorgeschie denis van de stadssanering. Werkelijke voorlichting zou t;jn geweest als de gemeente, na twintig jaar plannen maken en na duizenden artikelen In de plaatselijke pers nu eens geko men was met een fris van de lever geschreven eigen standount. Maar niets daarvan. De van ho gerhand gegeven instructie; geen Aftreksel ven." Wie echter de desbetreffende pa gina's in het blad opslaat om be gerig kennis te nemen van de or ginele manier waarop de stedelij ke overheid tracht de kloof ge meente-bevolking te overbuggen, voelt zich na lezing van het ge meentelijke journalistieke hoog standje echter toch lichtelijk be lazerd. Van „kloven overbruggen" Is nauwelijks sprake. De voorlich tingsambtenaar waarschuwt daar zelf ook uitdrukkelijk tegen. „Verwacht" schrijft hij echter op deze pagina geen actueel nieuws uit de gemeentelijke ko ker. Ook geen verslagen van wat er zich heeft afgespeeld in de gemeente. Immers het brengen van nieuws en het geven van versla gen is de taak van de plaatselijke pers en op dit terrein zal deze publicatie niet als concurrent op treden. Voor het spuien van ge meentelijk nieuws bestaan andere wegen." Nu kan men zich na het lezen van een dergelijke aanhef actualiteit, geen nieuws fs in dat en de verdere artikelen zo letter lijk opgevat dat de schrijver van het artikel niets anders heeft durven doen, dan een uittreksel- tje te schrijven uit de in die twin tig jaar verschenen publicaties- Van werkelijke voorlichting Is derhalve geen sprake in het ge meentelijk informatiebulletin. En dat mag de ScMedamse gemeente best eens bezorgd stemmen. Dat de gemeente op eigen houtje, onafhankelijk van de dagbladen, wil voorlichten en kloven wil overbruggen is best en is zelfs begrijpelijk. Als publiek mag je dan natuur lijk wel verwachten dat die voor lichting dan tenminste vakbe kwaam gestalte krijgt. Om voor enkele tienduizenden guldens te worden afgescheept met flauwe aftrekseltjes van elders reeds uit gebreid gepubliceerd nieuws is een moeilijk te verteren zaak. Zeker als dat afschepen gebeurt op basis van een prestentieus be- stuursprogramma waarin op korte termijn democratisering en open heid wordt beloofd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Totdat het gemeentelijk bejaardenoord in Holy er is. zal de Billitonflat voor een Extra Service Pakket (ESP) zor gen als alternatie! voor het onvol doende aantal beschikbare verzor gingsplaatsen. De bedoeling is dat men zal zorgen voor persoonlijke verzorging, het verlenen van huis houdelijke hulp, het verstrekken van warme maaltijden waarna men ook de vuile vaat zal doen, het verzorgen van de was en het ver strekken van de ingrediënten voor de broodmaaltijden, evenals het zetten van koffie en thee. De gemeenteraad zal binnenkort beslissen of dit ESP met ingang .van oktober verstrekt gaat worden. Burgemeester en wethouders vin den dat het tarief voor deze ver hoging gelijk moet zijn aan het be drag dat geldt voor het verzorgings- gedeelte van de flat. Voorlopig zal om organisatorische redenen het pakket slechts op de tweede en derde verdieping verstrekt worden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, SCHIEDAM Wegens een veertigjarig dienstver band bij de Dok- en Werf Maat schappij Wilton-Pijenoord NV heeft de burgemeester van Schie dam gisteren de bronzen ereme daille van de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de Vlaardin- ger Arie Poldervaart (56). De heer Poldervaart kwam op 15 juni 1931 bij het bedrijf in dienst waar hij op de bedrijfsschoo! het vak van draaier leérde. waarde 89,45 TIJDELIJK 10 mm dubbeltoerig en traploos re gelbaar, in plastic koffer, waarde 229,80. TIJDELIJK IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN BROERSVEST 52 SCHIEDAM (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Tot woensdag 1 sept. kan men zich nog opge ven voor het open snelschaaktoer- nooi dat op 3 september wordt ge houden in de clubzaal van het Shell-sportpark „De Vljfslui?"t:". Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden voor schakers boven vijftien jaar en twee gulden voor Jeugdiger schakertjes. Er wordt gespeeld in groepen van zeven personen, in een eerste, tweede en derde klasse. Men kan zich opgeven bij de heer J- van Elburg, Prof. Mekelstxaat 60 in Vlaardingen (tel.; 341365) of bij de heer H. L. Leyendekker, Van Biankenheimstraat 70 in Vlaardin gen (3500761. Het inschrijfgeld kan op de toemooiavond worden vol daan, die om 19.45 uur begint. til tsf PI

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1