Farce Majeur komt Eind september beslissing ovur lot van zakkende flat Scholengemeenschap twee bejaardentehuizen Afwijzing -verzoek om anti-marine-expositie BURGERZAAL ALLEEN VOOR DE OVERHEID I t Bloemen weelde op Thurlede Hoepelen en belletje trekken Experiment met informatiecentrum stadssanering mi- bétere bij Du Pont ,KASHBA IN BINNENSTAD' mé Openingstijd secretarie op koopavond verkort Hoofdbrug afgesloten wegens Ve rkeerscom m issie Turken uitgewezen Gezichtspunten DINSDAG 31 AUGUSTUS 1S71 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 e (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bepaalde (politieke) groeperingen heb ben in de burgerzaal van het Vlaardingse stadhuis niets te maken. Dat kan men afleiden uit het standpunt van B. en (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Eindelijk is dan de door veel raadsleden lang verbeide „Leidraad ten behoeve van het bestemmings plan Holy-Noord" verschenen. Op een persconferentie gaf wethouder M„ Mooij gisteren een toelichting op richtlijnen waarlangs de ontwikkeling van de nieuwste wijk van Vlaar dingen, waar ongeveer 15.000 mensen komen te wonen, zal gebeuren. Hem werd gevraagd of hij er niet wat voor voelde het ontwerp van de Hengelose architect Pieter Blom in de plannen voor Holy-noord te betrekken, mede met het oog op het feit dat men in Holy- noord voornamelijk laagbouw of semi-laagbouw wenst neer te zetten. Maar om dit in de vorm van het Kashba-plan te rea liseren komt niet helemaal overeen met de gedachten van de Vlaardingse plannen makers. In de nieuwe wijk zet men de huizen liever wat rui mer neer. Het kruip-door- sluip-door-plan van de Hen gelose architect ziet men, ge let op de ruimtebesparende werking ervan en de hogere grondprijs in de binnenstad, eerder in het centrum van Vlaardingen van de grond komen. - I. W. van Vlaardingen. De meer derheid van dit college is na melijk van mening dat de burgerzaal aileen in het ka der van overheidsactiviteiten dient te worden gebruikt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Farce Majeur komt naar Maassluis. Het poli tieke opdoffers uitdelende NCRV televisie-team is door de Maassluise middenstander Spey er uitgenodigd om de opening van de vernieuwde platen-, ra dio- en televisie-zaak extra kleur te geven. Op 4 september zullen de cabaretiers een rond rit maken door Maassluis met de zaak Radio Speyer als eind punt. Farce Majeur zal begeleid worden door een groep ruiters van de manege „De Ruiters Ei-ve". Het populaire TV-team is 's morgens in Maassluis. Mid dags komt de even bekende John Woodhouse om in de ver nieuwde zaak zijn handtekening te zetten op grammofoonplaten. Hetzelfde zullen Sylvain Poons' en Oetze Verschoor van de gou denplaat „Zuiderzee ballade" doen. Voor de jeugd heeft de heer Spe3*er de Vara drirc-in show gecontracteerd. Deze rijdende discotheek is 's middags van twee tot vijf uur in gebouw De Ark aan de Rembrandtlaan te beluisteren. De avond daarvoor, 3 september', zorgt de popgroep The Sandy Coast voor een op treden in gebouw De Ark. Dit duurt van zeven tot twaalf uur en staat eveneens gepland als feestelijkheid rond de opening van de vernieuwde zaak. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Eind septem ber zal een definitieve beslis sing vallen over het lot van de zakkende flat aan de Burge meester Zaneveldstraai. Als al les. zoals nu het geval is, vol gens plan blijft verlopen, zal clan bekend zijn of de bewoners moeten evacueren of niet. Aan afbreken van het flatge bouw- wordt niet meer gedacht blijkens de twee mogelijkheden die geopperd zijn oio de verzak king tegen te gaan. De eerste oplossing is naast de flat te heien en een nieuwe verbinding tot stand te brengen. De tweede suggestie is onder de flat door te werken. „Van een gevaarlijke situatie is nog steeds geen sprake", al dus gemeentesecretaris II. Kra mer. „Dagelijks worden nog metingen verricht om de ver zakking op de voet te volgen". De gemeente houdt voorlopig nog steeds bijna vijftig wonin gen aan de Westlandseweg vrij. Hierin zullen eventueel een aantal bewoners van de Zane- veldflat zich tijdelijk moeten vestigen ais besloten is wat er met hun woningen gaat gebeu ren. Deze verhuizing is onder deel van een kant-en-klaar- evacuatieplan. Over deze mini- exodus wordt nog verschillend gedacht omdat de oorzaak van de verzakking nog steeds niet bekend is. „Voor alles staat de veilig heid van de bewoners", verteit de heer Kramer nog eens na drukkelijk. „Zij mogen en zul len geen enkel risico lopen. Zelfs als er. bij wijze van spre ken, gevaar is voor een persoon, zullen -wij ingrijpen". vooir No ord De leidraad, op de totstandko ming waarvan vooral van PvdA- en D'66-zijde steeds is aangedrongen, is een basis voor het definitieve bestemmingsplan. Er is tevens een onderzoek naar de toekomstige wo ningbehoefte aan vast geknoopt. Het ligt in de bedoeling dat onge veer 85 percent van de bebouwing van Holy-Noord uit eengezinswo ningen zal bestaan. Bij de samenstelling van het globale bestemmingsplan, ook wel "vlekkenplan" genoemd, moest men rekening houden met een aan tal reeds bestaande of al geplande voorzieningen. Zoals de (deels nog geprojecteerde) bebouwing in de buurt van de Lissabon weg. de in aanleg zijnde nieuwe algemene be graafplaats. het hoofdwegenstra- mien en het reeds bestaande win kelcentrum in Holy, Daaraan is een aantal nieuwe elementen toegevoegd. Door - de nieuwe wijk komt een ringweg waarvan onder andere het open baar vervoer, kan gebruikmaken en verder is er veel ruimte gereser veerd ten behoeve van openbare groenvoorzieningen (wijkpark). Op de Europaboulevard zijn twee metrostations gepland van de toe komstige verbinding Kethel-Hoiy- Broekpolder. Eén van die stations ligt direct bij het koopcentrum dat tussen Holysingel en Lepelaarsin gel moet verrijzen. Op die plaats wordt de Europaboulevard met een knik onderbroken. Dit kan omdat volgens de prognoses van verkeers- deskundigen het doorgaand verkeer tussen Broekpolder en Holy-Kethel vrij gering zal zijn. Het tweede winkelcentrum in «SR? <.Van een onzer verslaggevers! VLAARDINGEN „Zo'n Kashba-plan zie ik eerder in de oude binnenstad van Vlaardingen gerealiseerd," zei wethouder M. Mooij gisteren bij de presentatie van de „Leidraad ten behoeve van het bestemmingsplan Holy- noord". Wethouder M. Mooij (links) tijdens de presentatie van de 'Leidraad ten behoeve van het bestemmingsplan Holynoord, waarin hij werd bijgestaan door de chef van de afdeling open bare werken, stadsontwikkeling cn volkshuisvesting, de heer G. Veldhoven. Holy-Noord kemt ongeveer een ki lometer noord-oostelijker te liggen. In )y?t noordwesten van de nieuwe wijk komt geen winkelcentrum, te meer daar de bebouwing er minder dicht wordt. In de hoek tussen de Vlaardingse Vaart en de toekom stige rijksweg 24, die Holy aan de noordzijde begrenst komen voor namelijk bungalows te staan. Op het gebied van de openbare voorzieningen denkt men onder an dere aan een tweede openbare scholengemeenschap en twee be jaardentehuizen. Bij de verdere uitwerking van de plannen voor Holy-noord wil men, zo rei wethouder Mooij, trachten de inspraak van de gemeenteraad en andere bij de ontwikkeling van de nieuwe wijk betrokken instanties zo groot mogelijk te laten zijn. Te vens zei de wethouder te venvach ten dat niet eerder dan aan het eind van 1972 met enige bebouwing van Holy-noord kan worden be gonnen. a SCHIEDAM De afdeling Be volking, Burgerlijke Stand. Mili taire Zaken en Verkiezingen van de gemeente-secretarie van Schiedam i?aat het winterseizoen wat rustiger tegemoet. De zomerdrukte. o.a. in verband met de paspoorten, is nu voorbij en de openingstijden op de vrijdagavond worden nu beperkt. De laatste weken hebben maar een Paar mensen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om 's avon'ds naar oe secretarie te gaan. Met ingang van vrijdagavond 3 september zal de afdeling geopend «djn van 19 tot 20 uur, in plaats ot 21 uur. Hierbij moet vast gesteld worden dat deze openings avond gekoppeld is aan de koop avond in Schiedam. Mocht de ge meenteraad besluiten om de koop avond te verschuiven van vrijdag haar donderdagavond, dan zal tie afdeling ook op donderdag-avond haar deuren openen. De bedoeling is om bij het aan breken van het volgende zomersei zoen de afdeling 's avonds weer langer open te stellen. SCHIEDAM Wegens repara- «swerkzaamheden zal de Hoofd- orug, tussen de Lange Nieuwstraat de Hoofdstraat, voor ajle rijver- keer worden afgesloten in de nacht van donderdag 2 september op nijdag de 3e, De brug zal gesloten van 's avonds tien uur tot de volgende morgen zes uur, of zoveel J80?®? of korter als nodi» zal blij ken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het talrijke pu bliek heeft het afgelopen weekein de kunnen genieten van de fraaie fjen en de kunstzinnig opge maakte bloemstukjes van Volks- tuindersvereniging „Thurlede" in Schiedam, Het mooie weer van de laatste weken had de traditionele jaarlijkse tentoonstelling nog kleurrijker gemaakt. Het clublo kaal was voor deze gelegenheid ex tra versierd met vaste planten van de plantsoenendienst. Burgemees ter Roelfsema en zijn echtgenote konden dan ook genieten van een symfonie van kleuren, toen zij als eerste een rondgang maakten. Uitslag: Klasse I: Snijbloemen: 1. M. G. Kars, 2. A. v d. Zouwen. Klasse II: Bloemstukjes: 1. A. v. d. Zouwen. 2. L. J. v. d. Water. Klasse UT: Sierstukjes in roemer of wijnglas: I. Mevr. B. Kooy, 2. mevr E. Egberts, 3. mevr. B. Dul- ler-Grave. Hard fruit: 1. L. Hermans, in zending appelen. Groenten: 1. H. A. Bouwer—Bor- rani. inzending Uien. 2. Th. Zwa nenburg, inzending snijbonen. Kinderhoekje bloemstukjes: 1. Hernia Pauw. Foto's: 1. A. Mpulstee. 2 B M Steenbergen. 3. A. v. d. Zouwen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —De speel- week in gebouw De Heipaal, die begin deze week van start is ge gaan, heeft gistermiddag al veel jongeren getrokken naar de poppenkast, waarvoor mevrouw De Caluwé uit Dordrecht had gezorgd. Aansluitend op deze mïnivoorstelling gaf zij een cur sus poppenkastpoppen maken waarbij de fijne kneepjes van het vak uit de doeken werden gedaan. Woensdagavond 8 um- staan de volwassenen en het spel cen traal in de Heipaal. Dan komt Jaap Molenaar .directeur van de Raad voor Milièudefensie in Doorn, naar Vlaardingen, op uitnodiging van de stichting Centrum Informatie en Ont wikkeling. Jaap Molenaar zal iets vertellen over zijn ideeën ten kanzien van het spel. Ter il lustratie zal de film „Zijne Ex cellentie is hoepelen" worden gedraaid. De spreker van woensdag avond is van mening dat het spel 'een van de mogelijkheden is. om tot creativiteit te komen. Hij vindt dat nog te wemig vol wassenen het element spel in kunnen passen in hun leven. „Terwijl toch vele volwassenen rode oortjes krijgen bij de ge dachte nog een belletje te kun nen trekken," aldus Jaap Mo lenaar. „Vaders kopen dan ook mees tal dat speelgoed voor hun kin- deren, waarmee ze <elf ook graag spelen. Een functie van het spelen is het afreageren van agressie, hoewel men niet moet wachten, dat hiermee alle pro problemen opgelost kunnen wor den," zo is Jaap Molenaar ook van mening. Alle inlichtingen over de Speelweek kunnen worden ver kregen op telefoonnummer 342069. 'Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten om bij wijze van proef een informatie-centrum voor de stads sanering in te stellen. Dat centrum wordt gevestigd in het pand Broersvest 95, nu in ge bruik als toonzaal van de gemeen- teljke technische bedrijven. De GTB zal overigens in het pand haar kas handhaven, zodat de ge legenheid blijft bestaan om daal de rekeningen te betalen. Het centrum zal voorlopig be mand worden door de heer F. A. C. Meijer van Meybeek, ambtenaar bij de bedrijfseconomische dienst van de -gemeente. Als medewerker op het secretariaat van de Sanerings commissie is de heer Meijer van Meybeek geheel op de hoogte van de gang van zaken rond de sane ring van de binnenstad. Het is de bedoeling dat hij het publiek informeert; belangstellen den die meer „technische" infor matie wensen zal hij kunnen door verwijzen naar de betrokken ge meentelijke diensten. Door de dienst gemeentewerken zal in de komende weken het in formatiecentrum worden ingelicht met materiaal dat in ruime mate voorhanden is bij de dienst. Zono dig zal het geëxposeerde materiaal tussentijds worden aangevuld en aangepast. Het informatiecentrum zal ook een rol kunnen spelen bij de „in spraak" van de burgerij op de sa neringsplannen. Er komt een spe ciale bus te hangen, waarin be langstellenden op daarvoor ver vaardigde formulieren hun vragen, opmerkingen kritiek kunnen de poneren. <Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM De verkeerscom- missie uit de -Schiedamse Gemeen teraad komt komende maand niet bijeen. De eerstvolgende vergade ring van de commissie wordt ge houden op donderdagmiddag 14 ok tober. (Van een onzer verslaggevers! VLAARDINGEN De vreemde lingenpolitie heeft twee Turkse vreemdelingen aangehouden, die il legaal in ons land verbleven. Zij zullen over de grens worden ge zet. Maandenlang piekeren en praten hebben daaraan niets kunnen ver anderen. Zelfs het seniorencon vent van de gemeenteraad ver mocht niet het college tot andere gedachten te brengen. Begin mei, ten tijde van de fees telijke heropening van het Visse rijmuseum, richtte de afdeling Vlaardingen van de Pacifistisch Socialistische Partij een verzoek aan B„ en W. in de Burgerzaal en tentoonstelling te mogen houden over „de andere taken van de Ko ninklijke Marine-" Dit had dan een tegenhanger moeten worden voor de met veel ceremonieel omgege ven expositie over de vredestaken van onze Jannen, welke, althans op 't zilte Noordzeenat ten nauw ste met de visserij verbonden zijn. De PSP vond dat er over de Ma rine echt nog wel wat meer te melden viel: men denke daarbij aan het „doortastend" optreden v.d. Mariniers op en om de Dam in A'dam en aan hun „pacifirende' arbeid op het grootste eiland van onze Nederlandse Antilllen. Die PSP-tentoonstelling zou dan lil september gehouden moeten wor den. Over dat verzoek heeft de Vlaar dingse gemeenteraad en in het bijzonder het college van burge meester en wethouders zich in de vergadering van juli het hoofd ge broken. Vooral op, aandringen van wet houder mevrouw L. van Duyn- Spruijt hield men een beslissing voorlopig aan. Men vond het ver standiger om voor het gebruik van de Burgerzaal eerst .algemene spel regels" op te stellen- Dat zou dan in samenwerking met het senio renconvent moeten gebeuren. Hetgeen geschiedde. Maar ziet, wat gebeurt. Ineens komen er .nieuwe gezichtspunten naar vo ren.' schrijven B. en W. de raad in valle vaagheid. Wat voor gezichts punten dat zijn. vermijdt het col lege uit de doeken te doen. Vandaar dat er nog geen een stemmigheid over een raadsvoorstel met betrekking tot het gebruik van de Burgerzaal. Burgemeester en wethouders wil len zich .terzake nog nader bera den en achten het derhalve liet juist in dit stadium een voorstel aan te bieden." Met des te groter gemak 'i—m zij over het PSP-verzoek heen in plaats van dit ook nog maar even aan te houden, stellen zij de raad voor „afwijzend op het verzrek te beschikken." Wie weet kan de Vlaardingse jeugdgemeenteraad. die al sinds jaar en dag in de Burgerzaal ver gadert, zich op 30 september eens over B. en W.'s voorstel bulgen. De jonge vroede vaderen ontvangen dan namelijk Jos Noorhuizen, de voorzitter van de afdeling Vlaarin- gen van de PSP. ♦••"-fcüfe ji Bon voor beter werk. w I D Productie-operators: O Electro monteurs: G Onderhoudsmonteurs: Swur mij informatie over de door mij aangegeven functie. Naam: Opleiding: Leeftijd: in gestoten envelop zenden aan: Du Pont de Nemours N.V. Antwoord no. 81 Dordrecht. U kunt ook 01850 - 41044 lok even bellen I 1044 toestel 350. J

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1