Even op z'st kop voor Faroe Majeur-team mm 35.75 4a75 Bermbrand De Water vrienden m Massakamp eindigt onbeslist Busroutes Schiedam gewijzigd wisselband SCHIEDAM VANDAAG Gebr. de Veld DHS nog in het onzekere m SE 12.75 sp Singelkwartier viert veertig jarig bestaan Zakkenrollers op weekmarkt Zeelieden bestolen termeulén Scooter gestolen Inbraken in Harga T.V. DEFECT Polshorloge gestolen Esperanto agendo M uém as Een olijk kijkende Henk van der Horst. Enigen van het Farce-Majeureteam. V.l.n.r.: Alexander Pola, Jan FillekensFred Benavente. scheerwol 170x220cm 200x240cm 150x200cm 190x230cm 75 220x240cm SCHIEDAM De brand weer moest zaterdagmor gen om elf uurmet twee wagens uitrukken om de bermbrand in de oud-vifil- nisbelt aan de 's-Graven- landseweg te blussen. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat kinderen met vuur speelden. (Van onze.sportredactie) SCHIEDAM De Sehiedamse zwemvereniging De Water vrienden heeft voor het nieuwe winterseizoen het programma bekend gemaakt. Om te beginnen wordt er vanaf zondag 5 september weer les gegeven. Tevens begint de training voor de wedstrijdploeg. Instructeurs henyeuwt uw veiligheid! €l door Hans van der Sloot Binnen.korte tijd start het Sehiedamse gemeentebestuur met een nieuw initiatief: een voorlichtingskiosk voor de sanering van de binnenstad. Het initiatief op zich zelf is lofwaardig, hoewel niet zo uniek als de lovende berichten daaromtrent willen doen vermoeden. Wij helpen U direct (ADVERTENTIE) HEÏ VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het centrum van Maassluis heeft zaterdagmorgen even op z'n kop gestaan door de komst van het Farce-Majeurteam De politieke opdoffers uitdelende cabaretiers waren door de firma Speyer naar Maassluis gehaald om de opening van een nieuwe zaak luister bij tc zetten. Uit volle borst zongen de omstanders in Maassluis het uit het leven gegrepen-lied mee. Na de stembanden de nodige beproevingen te hebben laten ondergaan kon men een handtekening gaan halen bij de „straatmuzikanten Maar dan moest er wel een plaat van het team gekocht z|jn. Over self-promotion gesproken.... De komst van het Farce-Majeurteam was niet de enige activi teit waarvoor de Maassluise middenstander Speyer had gezorgd, 's Middags was Johnny IVoodhouse in de nieuwe zaak aanwezig om alle gekochte platen van een handtekening te voorzien. Voor de jeugd was 's middags in gebouw De Ark de V.ARA-drive-in-disco- theek aanwezig. Vrijdagavond had The Sandy Coast ai voor een optreden in hetzelfde gebouw gezorgd. mMM. rr*-*r. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sehiedamse buurtvereniging 'het Sing el kwar tier' viert 1 oktober haar 40-jarig bestaan. Om dit te vieren Is er voor de Jeugd een kleunvedstrijd uitge schreven. Op 15 september wordt er voor de kinderen van 7 tot en met 14 jaar in de zaai 'Arcade' aan de Lange Haven een feestmiddag gehouden. Voor de. kinderen van vier tot en met zes jaar is er op 19 september een filmavond in de zaal 'Marijke' aan het Broersveld. Het bestuur van 'Singelkwartier' houdt op zaterdag 25 september van 16.00 uur tot 18.00 uur, in de zaai 'Marijke' een receptie veer al le belangstellenden. (ADVERTENTIE) Een aanbieding die met de ko mende herfst en winter voor de deur wel bijzonder welkom is zuiver scheerwollen dekens nu voor ongelooflijk lage prij zen. Eenmalige aanbieding zuiver scheerwollen dekens, rondom afgezet met 'n uni nylon of veloursband. Double dace de kens in tientallen moderne kleu ren, koopt U nu bij ons met héél kleine foutjes zeer voorde lig. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de eenmalige verkoop van deze zuiver scheer wollen dekens, rondom afgezet met uni nylon of velours band. In vele modekleuren en liefst 5 verschillende maten. Ook maandagmorgen open [tniP Géén tel. of schrift, best i (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 54-jarige me vrouw Ef'H. van de W. uit Botter dam miste opeens een portemonnee met ongeveer j 38,erin toen ze op de Sehiedamse weekmarkt liep. Waarschijnlijk waren weer zakken rollers aan het werk. Programma van v -C' r?'; 11' vv- (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, VLAARDINGEN Evenals vorig jaar hebben de dam verenigingen Schiedam en VDV het nieuwe seizoen geopend met een massakamp tegen elkaar. Vorig jaar won VDV in Vlaardingen de wisselprijs, die opnieuw de inzet was van de. return. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Schiedam met grote cijfers zou gaan winnen. Zij hadden zich ver zekerd van een 10—2-voorsprong. Het moreel van de Vlaardlngers bleek hierdoor echter niet aange tast, want na vier uren strijd was de eindstand 1818. Schiedam-voorzitter J. Breman en zijn coliega van VDV, J. Lucas- sen, toonden zich zeer tevreden over het verloopvan de strijd en de kwaliteit van de partijen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De scooter van de 25-jarige Q. J. F. is zaterdag gesto len toen hij op Tuinlaan gepar keerd stond. Het merk is Ducatl Brio, kenteken VH-59-00. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanaf dinsdag zullen de routes van de buslijnen 38, 54 en 55 veranderd zijn. De wij ziging duurt ongeveer twéé weken. Lijn 38 richting Crooswljk rijdt na het NS-station Schiedam via de Horvathweg, de Hogebanweg en de Franselaan. Daarna weer de nor male route. Lijn 38 richting Schiedam rijdt van het Lorentzplein via de Boer- haavelaan, Snelliussingel, Van SCHIEDAM Uit de hutten van een> tweetal opvarenden van het Deense motorschip „Veslhav" dat ligt afgemeerd bij het Sehiedamse bedrijf Tanker Cleaning NV is een bedrag van driehonderd'gulden ge stolen. De beide Denen, de 18-jari- ge' kok Sven Tore Olsen en de 17 jarige dekmalroos H. R. hebben hiervan aangifte gedaan. De hut ten waren afgesloten. Swindensingel, Laurens Coster- straat. Singel, station NS Schie dam, Singel, Emmaplein. Hjn 54 richting Nleuwland rijdt vanaf het NS station in Schiedam over de Horvathweg, Hogebanweg, Lorenzlaan, Boerhaavelaan en daarna de normale route. Lijn 54 richting Schiedam rijdt tot aan de Koemarkt de gewone route, daarna over de Rotterdam- sedijk. Boerhaaveplein, Boerhaave laan, Swammerdamslngel, Marco- niweg, Korte Singelstraat, Broers- vest, Huis te Riviereweg, Singel, station NS. Lijn 55 richting Rozenburger- plein, rijdt de route van lijn 54 in de richting Nieuwland. Hjn 55 in de richting station Schiedam rijdt de bestaande route tot de Boer haavelaan bij het Van 't Hoffplein. Daarna wordt de volgende route gereden: Swammerdamsingel, Mar- coniweg, Kote Singelstraat, Broers- vest, Huis te Rlevereweg. Singel, station NS Schiedam. Bij de Watervrienden roept men speciaal deze leden op die middag komen te trainen en te be spreken wat er verder met de trai ning gebeurt. Hieronder de zogenaamde winter- regeling: Groep 1; 8.409.20. Jeugdzwem- uurtje voor leerlingen en gevor- derden.- Groep 2: 9.2010.00 uur. Zwemuurtjè voor volwassen, zowel gediplomeerd als leerlingen. Groep 3: 10.0010.40 uur. Evenals groep 1: Jeugdige leerlin gen diplomabezitters. Groep 4: 13.3014.10 uur. Als groep 1 en 3. Groep 5: 14.1015.10. Trainings- ploeg A. Groep 6: 15.1016.10. Tralnings- ploeg B (wedstrijdopleiding en slagverbetering. Het uur op maan dag blijft gehandhaaft. De nieuwe cursus hulp-instruc teur start op vrijdag 17 september om half acht in het clubgebouw aan de Stadhouderslaan. Hiervoor geldt een minimum leeftijd van zestien jaar. Deelnemers moeten in het bezit zijn van het tweede zwemdiploma. De nieuwe cursus instructeur Is op vrijdag 24 september om half negen na de cursus hulp-instruc teur. Hiervoor geldt een minimum leeftijd van zeventien jaar. Men moet in het bezit zijn van het der de diploma en het diploma hulp instructeur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het sportpark Harga is vrijdagavond in de kanti nes van de sportvereniging H-DVS, GSS, Schiedam en Demos ingebro ken. Er werden overal kasten en laden geforceerd. Bij Demos ver dwenen sigaretten, shag en de in houd van een telefoonpotje. VLAARDINGEN Op de krui sing Van Hogendorplaan-Mr. Kes- perweg verleende gisteravond de 65- jarige bromfietser J. W. A. van de L. geen voorrang aan een auto. Bij de aanrijding die volgde liep Van de L. een hersenschudding en een gebroken been op. Hij is naar het Holy-ziekenhuis vervoerd. IADVERTENTIE RAAM 25 (tOO m achter hettUdhuis) SCHIEDAM TELEfOOH (010) 25 83 SI V. Bijna elke zich zelf respecte rende gemeente verkoopt tegen woordig middels openbare ten toonstellingsplaatsen haar voor naamste probleem, aangezien de praktijk heeft uitgewezen dat men op die manier lof en kritiek zo gericht mogelijk binnenkrijgt. Schiedam loopt dus niet aan kop met zijn kiosk en dat is aan de inrichting ook duidelijk te merken. De ingrediënten worden hier niet anders gedoseerd dan elders. Wat betekent dat in een beschikbare ruimte in het Sehiedamse geval de toonzaal van de Technische Bedrijven aan de Broersvest een eenvoudige expositie zal worden ingericht van foto's en plannen, terwijl de zaak wordt gecompleteerd met de obligatie bus waarin schrijf lusti ge. met de sanering begane me deburgers hun op- en aanmerkin gen over de stadsverbouwing kwijt kunnen. Of het voorlichtings centrum echter een succesvol leven be schoren zal zijn, is twijfelachtig, ondanks het feit dat de sanering en herbouw van het stadscentrum Vele van de maquettes zijn nog zeer toonbaar al is hun informa tieve waarde wat meer van do cumentaire aard geworden. Wat wel vervelend is, is het feit dat niemand die werkelijk in de sanering van de binnenstad geïnteresseerd is en dat zijn er meer dan altijd wordt veronder steld van al die bejaarde stuk ken nog iets kan opsteken. Zo vertelt de expositie bijvoor beeld niet in welk stadium de stadssanering (in uitwerking bij ex-bunkerbouwer en binnenhuis architect van Utrechts' Interieur Bredero/Empero zich in werke lijkheid bevindt en evenmin over de mogelijkheden die het ge meentebestuur op dit moment ziet om van het puinveld dat de voorgaande stadsregeringen van Schiedams binnenstad hebben gemaakt, een redelijk leefbaar centrum te maken. Vooralsnog blijft het dan ook duister wat men met dat voor lichtingscentrum nu eigenlijk voor heeft. Van werkelijke voor lichting is na de exposities in het Stedelijk Museum, de enige jaren geleden gehouden hearings, de Sanerings- verrreweg het belangrijkste pro bleem binnen deze veste is. De complicatie die het initiatief van het gemeentebestuur waar schijnlijk de das zal omdoen, is de geringe inventiviteit waarmee het is opgezet. Algemeen bekend is dat de inrichters van de sane ringskiosk op het hart is gedrukt dat de expositie geen cent mocht kosten. Dat betekent dat de Sehiedamse burger in 't voorlich tingscentrum in plaats van op een gedegen stuk informatie over de huidige stand van zaken - zal worden onthaald op weer die zelf de foto's, weer die zelfde mao.uej tes en weer die zelfde plannen die hij enkele maanden daarvoor ook heeft kunnen zieri op de In- habé. Of in het geval dat hij zich daar niet heeft vertoond - zich nog uitstekend kan herinneren van de exposities in het Stedelijk Museum, waarvan de verst ver wijderde ongeveer samenviel met de komst van museumdirecteur Hans Paalman, zo'n acht jaar ge leden. Op zich zelf is dat van stal ha len van oude en deels gebrekkige paarden natuurlijk niet zo erg. stand op de Inhabé en de openba re gemeenteraadsvergadering over de sanering van de binnenstad natuurlijk allang geen sprake meer; zeker niet nu de groothan delaar in stadssaneringen Empeo in stilzwijgendheid al aan de ar beid is gegaan. Een poging tot discussie lijkt evenmin denkbaar, omdat elk zegje over de sanering, op basis van het geëxposeerde materiaal reeds lang gezegd is, en het stadhuis zelf recentelijk nog heeft verklaard dat het stadium van praten nu voorbij is en stormachtige beslissingen zonder inspraak nu verwacht mogen worden. Op basis van het bovenstaande Is daarom al bijna duidelijk' wat het toekomstig effect van de ge meentelijke saneringskiosk zal zijn. Het bezoek aan het centrum zal (de kas van de Technische Bedrijven blijft gemakshalve in dezelfde lokaliteit gevestigd) overweldigend zijn. Empeo brengt een advies uit dat in be stuurlijke kringen nog lang als een eclatant succes zal blijven naklinken en de ideeënbus wordt geledigd. /ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave PMlUPjl St, Lidulnastraat 78 a zp\ Schiedam Telefoon 010—-26 86 38 Off. Philips dealer (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De honkballers van DHS weten ook na dit weekend nog niet of ze zullen degraderen. Door met 43 uit van CVV te verliezen moet nu worden afgewacht wat Den Bosch zaterdag gaat doen. Winnen z(j dan zal DHS nog een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen CVV- Den Bosch is dan na melijk uit de gevarenzone. Maar verliezen de Bosschenaren dan de graderen ze DHS heeft dit weekeinde de kans gehad om het vege lijf te redden. Tegen CVV speelden de Schie dammers een goede party. Tot de achtste Innings stonden zy zelfs met 3—1 voor. Gerrit Droog, Karei van Vliet en Berry Zwaan hadden voor de punten gezorgd. Maar ook zy konden er niets aan doen dat de DHS-werper een black out kreeg. CVV kwam op geiyke hoogte: 33. In de negende innings kwamen de Rotterdammers zelfs aan een voorsprong. Volgens velen dank zy de scheidsrechter omdat deze onjuist „schyn" zo hebben ge geven teo n 'n CVV'er op 't derde honk stond en er al twee aan de kant waren gezet. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 36-jarige computer technicus L. R. miste za terdag na het voetballen zijn pols horloge dat hij had achtergelaten in de kleedkamer van de voetbal vereniging Martinit. SCHIEDAM Merkredon, la gan de septembro klubvespero. La kunveno ne povos okazi pro fa- miliaj cirkonstancoj ce kado H. Letsch, Lekstraat 100b. Propagandu nian karan lingvon. 1 m Maak zelf Uw kledingdan volgt U de mode op de voet en U bent bovendien nog goed koop uit ook! Wij helpen U daarbij met een grandioze aan bieding van de stoffen-afdeling. Speciale aanbieding acryl jer sey van een prima kwaliteit voor het maken van japonnen, pakjes enz. Kies uit vele nieuwe najaarskleuren, breedte 150 cm, nu alleen morgen per meter voor nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit prachtige acryl jersey in vele najaarskleuren-.bruin, paars, oudrose, marine, petrol enz., 150 cm breed, per meter van f 16,95 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. voor

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1