Komende vijf jaar nog geen aanleg van regionaal kamp m JTHI a KREUGER rand Hoogstraat snel bedwongen Activiteiten voor volwassenen bij Dukdalf HAKKENBAR m Crèche kost nog steeds gelei H Pvd A-fractie ,op 't matje' Contributie verhoging bij Succes De Zeldzame Kiwivrucht i Groeton start JOOP-JANSEN i|g§ü m Commentaar van wethouder Collé r de Bijenkorf (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gaan haast maken met de verbetering van het tijdelij ke woonwagenkamp aan de Schiedamse Schiekade. Dit besluit is genomen omdat de eerste vijf jaar niet gerekend hoeft te worden op de aanleg van een definitief, regionaal kamp. Het overleg tussen de drie gemeenten en Gedepu teerde Staten over de uitein delijke plaats van het regio nale woonwagenkamp zit nog steeds in een impasse. - (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Ze zijn goud waard, echt hoor, maar ik kan ze niet meer betalen dan het minimumloon. Dat is voor een gediplomeerd kleuterleidster 453 gulden vuil per maand. Daarvoor zijn ze van half acht tot over vijven met de kinde ren in de weer," vertelt me vrouw Goederond-Maas, di rectrice van de kindercrèche „Katja" aan de Lange Haven 107. II m H Col-pulls zijn er bij ons in vele (zeer vele!) moderne uni-kleuren, maar ook in ongedwongen dessins. O.a. deze soepele pull van goed wasbaar acrylon. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De zware binnenbrand in het souterrain van de rijwielhandel Poppezijn aan de Hoogstraat 103 kon gister middag op tijd door de brandweer worden bedwongen. Ander halve minuut nadat er alarm was gegeven, was de brandweer al ter plaatse. De, brandweer bluste met drie middeldrukstra- len en twee lagedrukstralen en wist het overslaan van de brand te voorkomen. LOi'UfcJM^u -i'i SEir j.JiMjejKjR ly<i tiL.1 VtviJll VULK Al met (ADVERTENTIE) verbetering woonwagenkamp Volgens wethouder Colié is het heel wel mogelijk da.t in de eerste maanden van het volgend jaar een begin wordt gemaakt met 'de uit voering van de verbeteringen', waarvan de kosten worden ge raamd op 516.000 gulden. Hij verwacht niet dat de drie gemeenten de plannen voor het tijdelijke kamp nog zullen doorkruisen. "Maar met die raden van tegenwoordig is eigenlijk niets meer zeker," aldus de wethouder gisteravond tijdens een vergadering van de gemeentelijke commissie voor het Maatschappelijke Werk. De plannen van de drie gemeen ten komen er op neer dat bij iedere wo on wagen standplaats een schuurtje wordt gebouwd met daarin een toilet, een wasgelegen heid en. meterkasten voor aanslui ting op de waterleiding en het elektriciteitsnet. Ook aan verbetering van de af voer vanjhet tollet en het waswa ter' is gedacht Gemeentewerken heeft het plan gelanceerd dat rechtstreeks te laten gebeuren op de riolering van het industrieter rein. (Nu wordt nog geloosd'op de polderafwatering}. Gezien de lage ligging van het kamp is in de nieuwe situatie afvoer slechts mo gelijk via een bemalingsinstaUa- tie. Voorts wordt aandacht besteed (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het wijkcentrum „De Dukdalf" in- Sohiedaan-Zuid heeft in zijn - programma voor het nieuwe, seizoen ook aktiviteiteii voor volwassenen opgenomen. Op maandagavond, is er van" acht tot elf uur een soos. Elke dinsdag avond. kunnen de dames een uur gymnastieken van negen tot tien uur. Uitgegrymd kunnen de dames donderdagochtend van negén tot half twaalf een naaicursus volgen, 's tavorids'is er van half acht tot tien uur een naaicursus. Donderdagmiddag kan et- gehandwerkt worden van half drie tot half vijf, van twee uur tot half vier is er een cursus bloemschkken. De moeders kunnen vrijdag ochtend de handen vrij hebben, als zij hun kleuters dm negen uur naai de kindercrèche brengen. Tot twaalf uur worden ze daar bezig gehouden. Om half acht zondagavond is et- weer soos voor volwassenen, op dinsdagmiddag van twee tot half vier is ed °en soos voor bejaarden. Voor de jongeren is er het komende seizoen ook genoeg te doen in de „Dukdalf". Dinsdaga vond van zeven tot acht uur kunnen de meisjes van tien tot der tien jaar terecht, van acht tot negen uur de jongens van elf tot dertien jaar. Zaterdagochtend is er van tien uur tot half twaalf een instuif voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De kleuters worden van half elf tot.twaalf beziggehouden door Le- nie Schaap. Voor de tieners van zestien tot eenentwintig jaar is de koffiebar open van half twaalf tot half twee 's middags. ADVERTENTIE Nu alleen Rotterclamsedijk 443 LEREN'ZOLEN en HAKKEN KLAAR TERWIJL WACHT. Het tijdelijk woonwagenkamp aan de Schiedamse Schiekade aan de bestrating van het woonwagenkamp. Het wegdek zal worden voorzien van een nieuwe toplaag, die afwatert op de straat- rioolputten. Tijdens de commissie-vergadering drong mevrouw Krikke-Hein aan op intensievere bewaking op en bij het kamp. omdat er. in liét verleden .nogal wat vernielingen waren aan gericht. De wethouderwees die suggestie resoluut van de hand. omdat de aard van de vernielingen zjjns inziens niet ernstig genoeg was. Wethouder Collé: "Er is inderdaad veel beplanting gesloopt, maar de mensen daar moeten hun brood verdienen met de autosloop en dan kunnen dergelijke dingen gebeuren." Over de' autosloop zelf, zei de wethouder: "Het aantal terreintjes waarop geslGopt kan worden, breidt zich niet uit. Er is een tendens merkbaar dat hetslopen minder gebeurt, omdat het schroot geen cent meer opbrengt. De verwach ting is dat over enkele jaren van de autosloperij als middel van ber staan weinig meer over is. We heb ben nu al geen aanvragen meer voor een ccrreintje." De kindercrèche aan de Lange Ha ven in Schiedam heeft dinsdag de honderdste inge schreven. De crèche startte vorig jaar met drie kinderen, nu zijn er al meer dan honderd Ingeschreven. De honderdste kwam dinsdag voor het eerst. „Ik had helemaal niet verwacht dat het zo'n vaart zou lopen. In eens kwamen er zoveel kinderen bij, dat we hals over kop voor meer kinderstoelen, bedjes en servies moesten zorgen. Soms was het zo erg dat een kind op de grond moest gaan ritten." zegt mevrouw Goede- rond. Er lopen nu elf wouwen rond om alle taken in het huis uit, voeren. Vijf daarvan, inclusief Mevrouw Goederond zelf, zijn gediplomeerde kinderverzorgsfcérs of kleuterleid sters. .i)e crèche kost'nog steeds geld. Elke maand steekt mijn man ér ongeveer duizend gulden in. Nu gaat dat nog, maar dat houdt wel eeri keer op. Ik ben bézig met een subsidie aanvrage, maar er is nog niets beslist. Ik wil erg graag hiermee verder gaan, maar ik vraag me af of het lukken zal." De inkomsten van „Katje" be staan uit het geld, dat de moeders moeten' betalen voor de verzorging van hun kind in de crèche. Voor baby's moet negen gulden per dag neergeteld worden, voor peuters acht gulden en voor kleuters die naar school gaan zeven gulden. „U zult zich wel afvragen waar om de babies het meeste kosten. Iedereen zegt altijd: die liggen de hele dag in de wieg. Dat is hele- maal niet y.-aar. Zij kosten ons hei meeste tijd met voedingen en ver schonen." Zo te zien kunnen de kinderen zich best amuseren in „Katja". Voor elke groep is apart bij hun leeftijd passend" speelgóed.'Op het binnenplaatsje achter het huis staat een schommel en een paar hokken met konijnen en marmot- i ten. „Ja hoor," zsgt mevrouw Goede- i rond.'-,.de .meesten vincten het hier erg leuk. Dat gehuil wat u hoort is iets bijzonders, omdat er weer een nieuweling is. Die steekt met zijn gehuil de anderen aan. Maar straks, als ze gaan'eten zijn ze vast weer stil." Op aanraden van de moeders, die hun kinderen al regelmatig naar de Lange Haven brengen houdt „Katja" aanstaande zaterdag „open huis". Iedereen kan dan binnenlopen om te kijken hoe het er van binnen uitziet. Ervaring heeft Mevrouw Goederond geieerü dat de moeders niet durven, omdat het pand er van buiten oud uitziet. Van binnen is het een gezellig mo dern kinderhuis. De zolderverdie ping Is bijna opgeknapt. „Ik wil er best nog wat kinderen bij hebben. Verdeeld over de verschillende groepen kan ik er nog wel vijftig kwijt. Op zolder kan ook weer een groep zitten." SCHIEDAM 'In verband met die subsidieaanvrage ben ik zelf vorige week even bij 'Katja' wezen kijken en ik vond dat het er heel goed verzorgd uitzag. Ik zou haast zeggen: ik wou dat we tien van zulke kin derdagverblijven in Schiedam hadden.' zegt wethouder B. E. Collé prijzend. 'We moeten eerst de cijfers van de crèche bekijken voor we iets kunnen beslissen over sub sidie. Ik weet ook nog niet in weike vorm er wat gedaan moet worden. Maar de eventuele sub sidie moet natuurlijk wel ten goede komen aan de vrouwen die het 't hardst nodig hebben,' aldus de heer Collé. Kethel, het dorp waar het leven nog goed is. Verboden voor auto's, een dergelijk bord kun je er nog vinden. Op een bank langs de straat wordt het leven met de nodige rust bekeken. Kethel, een van de weinige plekjes in het westen des lands waar deze foto nog te 'schieten" is. i DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSTVEST 6 TELEFOON 26 82 06 De oorzaak van de brand is niet bekend. Vermoedelijk is het vuur begonnen in een hoop papier en karton in. het souterrain. Veel toe schouwers hielpen een handje om alle fietsen, banden en tassen naar buiten te brengen en voor het mu seum neer te zetten. De - schade wordt op ongeveer twintigduizend gulden geschat. De eigenaar is ver zekerd. De brandweer nam alle voorzor gen om te voorkomen dat de brand zich zou uitbreiden naar de oude panden in de omgeving. De kans daarop was groot. Ook het gevaar van instorten was niet denkbeeldig. De vlammen hadden een stalen pilaar al be hoorlijk oververhit. De brand werd geblust onder leiding van hoofd- brandmee'ster N. L. Passchier, ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Partij van de Arbeid belegt .op vrijdag 57 september een openbare vergade ring in het wijkcentrum Nicuw- land. Tijdens deze bijeenkomst die om acht uur begint, zal de FvdA- fractie in de gemeenteraad verant woording afleggen van haar beleid. (ADVERTENTIE) Van onze sportredactie) SCHIEDAM Een dezer dagen heeft men in een bestuurs- - vergadering van de korfbalvereni ging Succes verscheidene problemen doorgelicht. Alles stond in het teken,, van de komende al gemene jaarlijkse ledenvergade ring, welke vanavond in het club huis zal plaatsvinden. Het belooft een boeiende verga dering te worden, want de contri butie moet omhoog. Eén van de oorzaken daarvan is: dat er geen animo bij de leden is om iets voor de vereniging te doen, met name aan het schoonhouden van de kan tine en andere niet onbelangrijke zaken. Ook komen de kantinepry- zen aan de orde. Het bestuur hoopt dan ook. dat gezonde kritiek en goede alternatieven deze verga dering tot een „Succes" zal maken. Tijdens ,de bestuursvergadering heeft ook het schoolmikro-korfbal weer de nodige aandacht gehad. Wederom zal er weer een school- mikro-toemooi gehouden worden in de Margriethal en wel op 18 en 19 oktober. Aan de orde kwam ook het 35-jarig bestaan van Succes. Het jubileum zal op een gepaste ma nier gevierd worden. Een feestcom missie is al aangesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Groeton. de theatergroep van de wijk Groen- oord is het seizoen gestart met het lezen van nieuwe toneelstukken. Toneelenthousiasten, die graag zelf eens 'op de planken zouden willen staan', kunnen zich aanmelden bij de Groeton-bestuursledenme vrouw Meijer, Sam. Dresdenplein 70. tel. 703956 en mevrouw Bon- neur. Johann Straussplein 345. tel. 704034. De contributie bedraagt 3.50 per maand. ADVERTENTIE Komt u 'm proeven in ons restaurant? C/2 ware grootte) De Kiwi komt (helaas maar zeiden!) uit Nieuw Zeeland; het fris groene vruchtvlees is aan vitamine C veel rijker dan een sinaasappel. Maar he' voornaamste: kiwi is lékker sappig, met iets van kruis bes, aardbei èn meloen maar toch helemaal anders. «•Kiff-y.- )n ons res taurant proeft u 'm au naturel voor 0.75, maar ook met slagroom, met ijs, in taart, en zelfs (voor 6.25) met gehakte biefstuk en kerrysaus. En om mee te nemen in de gebakstand (parterre): kiwivruchten per stuk 0.75, taart 5.-, vlaai 1.25

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 2