Israëliër bestudeert pupillen- voetbal Plaatsen vrij voor jeugd brandweer POPPEZUÜ Gebr. de Veld *»S5g£ Slavenburg bouwt voor Auto-Pon Taxi-ringlijn laat op zich wachten Blauw Wit makkelijke prooi voor Schiedam Burgemeester opent tentoonstelling 4Doop Wlegman gespannen aan vooravond van confrontatie Vlaggen uit in Oost 5.11.22 otax Meer parkeerruimte Timmerman toont berouw over inbraak bij Wilton Snodywood bij Duktien (brom)fietsen fijn gl#? DEFECT?# Oscar Benton's Blues Band in Arcade (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de volgende raadsvergadering op 27 sep tember wil het gemeentebestuur de raad voorstellen negen miljoen gulden uit te geven voor 196 eengezinswoningen in Woudhoek-Zuid. De huur van de woningen zal 357,60 .per maand bedragen. In de vergadering zullen de financiële com missie en de commissie voor de Gemeentelijke Woningdienst advies uitbrengen over dit voorstel. (Van een onzer verslaggevers) Tussen de Nieuwe Damlaan en de Thorbeckesingel komen meer parkeerplaatsen. Ge meentewerken is hard bezig de rijbanen van de Dr. Kuy- perstraat te verbreden en de bestrating van de Nolenslaan te verbeteren. Er moeten 168 parkeerplaatsen bijkomen in de Dr. Kuyperlaan, de Van Karnebeekstraat, de Van Tempelstraat, de Nolenslaan, de Heemskerkstraat en dé Van Idenburglaan. naar Wij helpen U ^irect huis terug zullen moeten. De wedstrijd begint om twee uur. HET vrije volk En toch gekregen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gespannen loopt 'Doop' Wiegman (63) heen en weer in het kleine, sfeervolle zaaltje van galerie Zwart/Wit aan de Dam. Nerveus plukkend aan de panden van zijn colbert stelt hij steeds opnieuw dezelfde vraag. „Wat vind je er nou van?". Aan de vooravond van zijn nieuwe expositie is de wat schraal in het pak gestoken levenskunstenaar verschrikkelijk nerveus. ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) SCHIEDAM-VLA ARDINGEN Herman Ehrlich, één van de bestuursledenvan de Israëlische Voetbalbond, die in ons land vertoefde als leider van de. Israë lische ploeg, heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt enke le terreinen in Rotterdam, Vlaai-dingen en Schiedam ..te be zoeken, waar het pupillenvoetbal van ons land welig „tiert". Ehrlich is voorzitter van de commissie jeugdvoetbal en Is uiteraard zeer geïnteresseerd in de Nederlandse competities van de pupillen. Hij wil trachten ook in Israël een dergelijke competitie in te stellen. Ehrlich' is in Vlaardin- gen voorgelicht door de heren Fi- gee en Swaneveld van de Vlaar- dingse pupilïencommissie. Er zijn o.a. bezoeken gebracht aan de velden van DVO en aan die van SVV en Hermes DVS. Hem viel vooral de aanpassing van bij voorbeeld de spelregels op (lagere doellat, kleine bal e.d.). Bij DVO laat men veertien pupiHenelfta'- len spelen in competitieverband. Ehrlich merkte op dat er veel ta lent aanwezig ls bij de jeugdige spelertjes. Hij werdop zijn tocht begeleid door Karei Akemann van het bondsbureau in Den Haag. Het college van B. en W. heeft het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening ge vraagd 5000 gulden per woning meer toe te kennen. Deze extra subsidie is nodig, omdat de grondkosten hoog zijn. Als het ministerie deze extra bijdrage inderdaad geeft, kan de maande lijkse huur wat lager komen te liggen: 312.50 gulden. De 198 huizen zijn aanbesteed bij de laagste inschrijver, <de N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf D. Baron uit Schiedam. Dit bedrijf kan de huizen voor ruim zeven miljoen gulden bouwen, inclusief centrale verwarming en 14 percent BTW. Samen met de grondprijs, en de honoraria van de architekten en constructeurs zuil ende kosten per woning ruim 55.000 gulden bedragen. Volgens het bouwplan zullen de huizen beneden een woonkamer met een open keuken bevatten plus een aangebouwde berging en een terras. Boven drie slaapkamers met een badkamer en een tweede toilet. De zolder is bereikbaar met een vaste trap. Daar is een grote slaapkamer en ruimte voor een verwarmingsketel. De gezamenlijke bouwverenigin gen hebben een voorstel gedaan hoe ze de nog te bouwen huizen willen verdelen. Hierover zullen B. en W. een apart voorstel doen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Na een dans- feestje met het nodige bier was de 19-jarige Schiedamse timmerman Herman van K. met z'n vriend naar de vllia van ing. B. Wilton, directeur van de scheepswerf Wil- ton-Fijenoord gegaan, om te kijken of er het een en ander te halen,., viel. s De jongelui verbraken eenjfit, doorzochten de villa en werden toen door de politie op heterdaad betrapt. 'Ik had er nooit aan moe- ten beginnen,' zo verzuchtte de i timmerman vanmorgen toen hij i van politierechter mr. A. R. Jolles een stevige reprimande kreeg. Officier van Justitie mr. A. Nies- i ren stelde dat het inltiatef van de j 'verkeerde vriend' 'was uitgegaan, i Hij wilde daarom volstaan met zes weken voorwaardelijke gevange- nisstraf met een proeftijd van één jaar plus een boete van honderd i gulden. Mr. Jolles sloot zich daar- I bij aan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vier jongelui van vijftien tot negentien jaar beslaat weer de gelegenheid toe te treden tot het Jeugdkorps van de Schie damse brandweer. De open plaat sen zijn ontstaan doordat een aantal leden de negentienjarige leeftijd heeft bereikt. Ook de militaire dienstplicht heeft de gelederen gedund. Enkele jeugdleden zijn inmiddels toegetreden tot het seniorenkorps en de beroepskern. De opleiding van dejeugdbrandweerman is er op gericht de jongens al op jonge leef tijd vertrouwd te maken met de taak van de brandweerman. Zij krijsen onderricht in de theoretische en praktische brand bestrijding en leren ontgaan met het biusmateriaaL Bij echte bran den wortien ze echter niet ingezet. Belangstellender. kunnen zich aanmelden bij de brandweerkazer ne aan de Singel 81a, tel. 268578. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor Sociëteit Duktien in het centrum De Duk dalf speelt vanavond de popgroep 'Snodywood'. De zaal gaat om half acht open. De entreeprijs bedraagt één gulden per persoon. ADVERTENTIE Voor HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 73 52 ADVERTENTIE Évt. vooralf ;pr(jsopgave.'.; MbtmiPi! St. Li'düiii'astraat 78 a zflPN /-Schiedam*-1 rjffi^hTeié^onhjÖlÓr^ 86.3$ Off; 'Philips 'dealer (ADVERTENTIE) glBl SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging Boor de gehele stad (Van onze korfbahnedewerker) SCHIEDAM Schiedam zal zondag tegen het niet al te sterke Blauw Wit '51 moe ten proberen zijn ongeslagen positie te behouden. De Blauwwitters zullen zich ech ter niet zonder meer gewon nen geven. Alleen door een volledige inzet kan Schiedam aan de positieve kant van de score blijven. De goede sfeer in het twaalftal zal er zeker ook toe bijdragen dat de Dord- tenaren met lege handen naar '-Voor deze wedstrijd speelt het tweede team om twaalf uur tegen Sperwers 4. Het derde speelt tegen de Bermen 2 in een uitwedstrijd. Door gebrek aan voldoende spelers moest het vierde twaalftal jammer genoeg worden teruggetrokken. Ook de adspiranten komen bin nen de lijnen: TOP A—Schie dam A, Schiedam BVlaardingen B en Velox CSchiedam C staan op het programma. De jeugdploeg komt tegen de jeugd van Spangen uit. De opstelling van het eerste: Dames: Jannie Boogaers, Paula .Josen, Arine Ligthart, Nel Sluy- mer, Nel Majoor, Ineke van der Berg. Heren: Hans Joseh. Piet Nab Chris Niehof, Arie Jansen, Freek Veer en Ger Overkleeft. I>e stand bij het erste is: Schiedam 36; HPV 34; Oranje Wit 34; Hoogvliet 33; Blauw Wit 33; Charlois 33; Zwervers 32 Eureka 32; Dubbel Zes 32: DKV 3—1. Zondagmiddag om twee uur ont vangt Succes het Rotterdamse USV. Met twee punten uit 2 wed strijden staan de Rotterdammers op de vijfde plaats. Succes staat met twee verliespunten op de derde plaats en het is wel duidelijk, dat beide ploegen de punten hard no dig hebben om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen: De stand: Actief 36; Unicum 36; Succes 34; Spartaan 34; "USV 22; Bermen 30; Ter Gouw 20; De Kapellen 30. De dames en heren, die zondag tegen USV aantreden, zijn: Dames: Lia Duyfhuizen. Helen Kosten, Els Ruseier, Marijke Groenenweg: Hilly van der Marei; Ineke Kramers. Heren: Hans Bal. Dick Bedeaux, Rob Brons. Lau van Dijk. Ron Groeneweg cn Henk Hassfeld. Het tweede team bindt zondag de strijd aan met Velox 2 Het vier de gaat naar Rotterdam-Zuid om tegen Sperwers 6 te spelen. Succes 5 ontvangt Spangen 3. Succes Jeugd—Het Zuiden Jeugd, Vlaar dingen ASucces A en Succes C Roozenburg C zijn de verdere krachtmetingen. Voor Odi is geen wedstrijd vast- steld. Ook het tweede team heeft jeugd spei nerespectievelijk tegen een vrije dag. Het derde en de Spirit 2 en Spirit Jeugd. De stand in de afdeling van Odi is: Ten Donck 3—5; ELKV 2—4; Overkanters 2—4; Odi 34: TOV 3—3; Vlaardingen 22; Wion 3—2: Velox 2—0; Noordderkwartier 30. VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1971 Negen miljoen voor Schiedams nieuwbouw PAGINA 21 Lang gewacht, stil se- zwegen en toch gekregen. Schiedam-Oost heeft eindelijk z'n wachtgelegenheid waar het zo iang op heeft aange drongen bij de afdeling Alge mene Zaken, bij Gemeente werken en bij de RET. De abri .is-geplaatst op 't Van 't Hoff- plein en zal het wachten voor buspassagiers, met de komen de wintermaanden in het verschiet, zeker .makkelijker maken. Toch is het Singeiawartier nog niet helemaal tevreden. Volgens de wijkvereniging zouden soortgelijke abri's op de Rotterdamsedijk tegenover de Halleystraat en op de Lo- rentzlaan bij de Buijs Ballot singel zeker geen overbodige luxe zijn. De suggestie is in middels gedaan bij de boven genoemde instanties. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Slavenburgs Bouwbedrijven heeft de opdracht voor de bouw van een centraal magazijn voor de importeur van Volkswagens in Nederland, Pon. Het centraal magazijn heeft een oppervlakte van 25.000 m2 (ruim drie voetbalvelden) en is 12 meter hoog. Onder het gebouw komt een kelder van gewapend beton van ongeveer 20.000 m2. Met de bouw is inmiddels al een begin gemaakt. De oplevering moet plaatsvinden in het tweede kwartaal van 1973. Voorts heeft het Schiedams- Dordtse bouwbedrijf opdracht van een dochtermaatschappij van BiUi- ton, H. J. van der Rijn, voor de bouw van een centraal magazijn in de directe omgeving van Brussel. De oplevering moet medio 1972 ge beuren. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het ziet ernaar uit dat Eurotax zijn zesdeurs Mer cedes voorlopig nog ais rouwauto moet blijven gebruiken. De ringlijn staat nog wel op het programma, maar de aanvrage loopt nu al een jaar. Burgemeester en wethouders hebben nog geen beslissing geno men. Wethouder Bolmers, die over deze zaak meer zou moeten weten, is al sinds maandag niet te berci- i ken voor commentaar. De heer Van der Endt jr. van Eurotax zegt: „Wij hopen dat het doorgaat, natuurlijk. Maar ik kan wel begrijpen dat B. en W. het er moeilijk mee hebben. Ons plan is goed, we willen taxi's vanuit de buitenwijken naar het station en het centrum laten rijden. In Utrecht is het volgens mij misgegaan, omdat ze voorgeschre ven routes in het centrum moesten rijden. Wij zouden overal stoppen waar mensen staan. Ze moeten dan per plaats betalen; dat komt neer op zo ongeveer een gulden of (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De „Green's So ciety" organiseert aanstaande za terdag een avond met 'Oscar Ben ton's Blues Band'. De groep be staat uit Oscar Benton, sologitaar en zang; Barrelhouse Baily, piano; Gus la Porte, gitaar; Jay Walker, gasgitaar, en Lonesome Tarmy Lant, drums. Om de avond een bijzonder ka rakter te geven worden er slap- tickfilms vertoond. De Sunny Light Explosion uit Alblasserdam zal vloeistofprojecties verzorgen. Voor een rijksdaalder kan iedereen het gaan bekijken in de zaal Arcade aan de Lange Haven 71.- Li enkele maanden tijd heeft hij 't voor elkaar moeten boksen: 28 pen- overschakeling van abstract naar tekeningen, mono-types en contés. Grootste probleem daarbij was de figuratief (van het niet-herkenbare naar het 'plaatje'). Die beslissing heb ik genomen ter wille van Schiedam, maar ook voor Andries (Aan de Wiel, eigenaar van Zwart-Wit verzekert hij de in-der-haast opgetrommelde jour nalisten. Ondanks zijn lange solocarrière in het woelige kunste- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 'Vlaggen uit van 18 september tot 2 oktober.' zo luidt het verzoek van de wijkver eniging Singelkwartier aan de bewoners van Schiedam-Oost. Ook de bedrijven in het oostelijk stads deel wordt gevraagd ter gelegen heid van het veertig jarig bestaan van de vereniging het nationale dundoek aan de gevel te laten wapperen. Tweede mogelijkhied om de wijk een fleurig tintje te geven, is het aanbrengen van verlichting aan of bij de raamkozijnen. Zelf zal wijk vereniging voor elkaar trachten te boksen, dat er vlaggen worden ge plaatst langs de singels. marswereldje, maakt de vitale Schiedammer de indruk te staan voor de allereerste tentoonstelling in z'n bestaan. De vele stijlen die de schilderkunst in de eerst helft van deze eeuw beroerde, zijn aan de veelzijdige Wiegman (hij ontving z'n opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Antwerpen) niet ongemerkt .voorbijgegaan. Op een vaste manier van vertellen, heeft hij zich nooit vastgepind. 'Ik beheers het vroegere, maar ook de nieuwe manieren van uitdrukken. Ik blijf alles volgen. Deze expositie is er het bewijs van', gebaart Wiegman. Over zijn werk dat nu bij Zwart- Wit hangt, zegt hij; "Ik heb met opzet een romantisch beeld ge schetst van Schiedam. Je ziet het ook aan de kleuren die ik gebruik, veel groen, bruin en geel. Dat geeft sfeer. Er zijn een groot aantal plekken in Schiedam bij die al lang verdwenen zijn, zoals hier bi de Brandersbuurt. Die gedeelte, van de stad heb ik opnieuw gecreëerd met mijn eigen kleuren. Dat is de wijze waarop ik Schiedam zie.' Vanavond wordt de expositie van Theo ('Doop') Wiegman officieel geopend. Inleider is burgemeester Roelfsema. 'Het was moeilijk om hem te pakken te krijgen,' zegt Wiegman, 'maar het is me toch gelukt en daar ben ik erg trots op'. De tentoonstelling is dagelijks var 9 tot 6 uur geopend. Tot en met 8 oktober. THEO WIEGMAN

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1