-*■ te I LEVEN Huisman Sportfondsenbat krijgt 50 miSIe van tie gem ;ente Clair Obscur voor Cultura Parker 5082 Schiedammers op zoek naar woning Mini omvang. Maxi ge/uit/. Beste winst kansen voor Succes A Commissie vergadert over terrein Liduïnakerk Volledige verdwijning van Poldervaart? Rijnmond levert kritiek op verdwijning deel van wandelroute GUN UZELF'N Personeelsclub bestaat 25 jaar ITT PASSAGE 7 SCHIEDAM Het bestem mingsplan Kethel-Zuid, d.w.z. hqt groengebied 'tussen de Schiedamseweg, de Polder vaart, Rijksweg 20, het Dui- venpad en bad Groenoord is op aandringen van B. en W. van Schiedam, op de gemeen telijke tekentafels gedeeltelijk gewijzigd. De nieuwe plannen van B. en W. zijn: uitbreiding van het sportveldencomplex bij het Duivenpad en verbetering van do afbakening tussen de reeds in aanbouw zijnde LOM- school en de aangrenzende terreinen. mmémiis aarmm» «SSSS De karakteristieke boerenhoeve bij de Hargmclsn verdwijnt niet. Met een aanstekelijke opge wektheid namen ongeveer veertig Schiedamse dame's gisterochtend een duik in .het rimpelloze water van bad Groenoord. Waarom? Het was de laatste dag van het zomerzwemseizoen 'en dat wilden de dames eens op een geheel eigen wijze vieren. Carnavalesk gekleed plons den de niet zo piepjonge dames onder de ogen van een berustende badmeester („Normaal mag dat niet hoor") het allerlaatste bad water in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Clair Obscur Is de titel van het toneelstuk dat op 13 oktober in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen te zien is. Het stuk werd in New York onder de naam Place without Doors met veel succes opgevoerd. Het spel van Mar guerite Duras is in het Nederlands vertaald door Josephine Soer. 5 het dagelijks bestuur van Rijnmond uil de Poldervaart zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat handhaven in tegenstel ling tot de gemeente Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) Omdat de bouw van de LOM- school enkele maanden geleden al van start is gegaan, kan de ge meente niet meer in gaan op sug gesties van de provincie om de school en het bijbehorende par keerterrein in westelijke richting op te schuiven. Na "doortrekking van de Prinses Beatrixlaan wordt echter bekeken in hoeverre aan de wensen van de provincie (ten aan zien van het parke.rterrein) kan worden voldaan. Ook over de plannen met de Pol dervaart, die langs de oostelijke zijde van het bestemmingsplan loopt, heeft de gemeente Schiedam kritiek te verduren gehad. Het da gelijks bestuur van Rijnmond wil de vaart zoveel mogelijk in de oor- spronkeiijke staat handhaven, maar dat verzoek maakt volgens B. en W. weinig kans omdat werk groepen. commissies, diensten en belanghebbenden tot' de slotsom zijn gekomen, dat de Poldervaart beter kan worden opgeheven. Niet temin zijn de mogelijkheden om althans delen van de vaart te handhaven bij de gemeente'in stu die. Daarnaast heeft Rijnmond aan- SCHIEDAM De. korf balcompe titie verloopt geheel volgens het schema van de competitieleider omdat het 'weer de laatste week erg gunstig is geweest. Succes en Schiedam spelen hun vijfde wed strijd en ODI komt zaterdag voor de vierde keer in het veld. De beste winstkansen geven wij Succes, dat zondag in Gouda tegen het nog puntloze Tergal moet- spe len. Als, Sucqes wat rustiger en praktischer te "werk gaat dan in de voorgaande wedstrijden, kan niets eenoverwinning van Succes in de weg staan. Anders is het met ODI. De dames en .heren zullen, alle. zeilen moeten bijzetten om de bezoekende Overkanters die vijf punten uit drie wedstrijden hebben, de voet dwars te zetten. Schiedam speelt zaterdag in Dordrecht tegen Oranje-Wit, een ex-CKB-ploeg, die het in de com petitie niet slecht doet. Het 2-2- gelijke spel dat de Dordtenaren za terdag tegen Dubbel-Zes behaal den. bewijstechter wel dat dit twaalftal niet onverslaanbaar is. Wij rekenen op een overwinning van de op dit moment prima draaiende Schiedam-equipe. merkingen op het feit dat dobr uit breiding van het sportcomplex een deel van de wandelroute verdwijnt, maar ook die kritiek wordt door B. en W. weggewimpeld. "„Het oor spronkelijke plan. waarin de wan delroute is opgenomen, is globaal gehouden om bij detaillering de nodige vrijheid te hebben. Die vrij heid zullen we vanzelfsprekend optimaal benutten voor het verbe teren, handhaven en nieuw aan leggen van de recreatieve voorzie ningen". aldus B. en W. Voorts heeft het gemeenebe- stuur met Rijkswaterstaat afge sproken voldoende afschermende beplanting neer te zetten langs rijksweg 20 om „visuele afleiding" van het verkeer te voorkomen. Ook een juiste plaatsing van de verlich ting ter plaatse zal moeten zorgen „voor een optimale verkeersveilig heid. De karakteristieke boerenhoeve in en bij de Hargmolen verdwijnt niet in het nieuwe bestemmings plan: integendeel, het college stelt de raad voor de boerderij in de toekomst in te passen in de recrea tieve voorzieningen. De veertien eengezinswoningen die langs de Schiedamseweg staan, blijven eveneens gehandhaaft. In het plan Kethel-zuid. dat in zijn oorspronkelijke vorm in 1968 door de raad werd goedgekeurd, is voorts ruime parkeer- en stallings- gelegenheid gereserveerd voor be zoekers van het bad Groenoord, het Beatrixpark en de overige recrea tieve voorzieningen. En explotatie-begroting is vol gens B. en W. niet opgemaakt om dat het bestemmingsplan hoofdza kelijk „een conservering beoogt van de bestaande toestand". Maan dagavond zal de raad z'n fiat moe ten geven aan het herziene plan Kethel-zuid. 1 (ADVERTENTIE) Ontdek uw "andere ik" in een coat. de minst omslachtige.mode. Bewegingsvrijheid van praktisch modieuze allure. Kies kort... en goed bij Huisman. Bijna-kolberts a/s het Safati-jek voor binnen én buiten. Jeks in soepel Ter/enka, in êdemend suèdine, met hoogpolig kunstbont, in echt leer. Of bijna echt leer. Halveer uw jas I Plus vaak de prijs bovendien I Er zijn at jeks vanaf f 89.50 wel degelijk modieus... KORTE HOOGSTRAAT 15 ■Je MIDOELLANÜSTRAAT 98-100 WOLPHAtRTSBOCHI 218-224 (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM De dames en heren van DWS gaan zon dag naar Den Haag om daar aan te treden tegen Westlan- dia. De dames van.DWS had den in de afgelopen compe titie vaak moeite met het spel van Westlandia, dat snel en gevarieerd mag worden. Afgelopen zondag hebben de blauw-wTitte dames echter getoond, dat zy niet snel de moed laten zin ken en zullen zich ongetwijfeld ook ditmaal sterk verzetten. De heren van Westlandia zullen DWS ongetwijfeld meer ruimte verschaffen dan AHC dit afge-" lopen zondag' deed. Het zal zaak worden voor DWS zich te gaan beraden op zijn verdediging, die nogal eens een steek laat val len. Ten opzichte van de vorige competitie komt de aanval van DWS nog niet geheel uit de verf. Vooral de afwerking laat te wensen over. Maar het moet voor DWS mogelijk zijn de volle winst op Westlandia te veroveren. De dames van Wilton gaan in Dordrecht op bezoek bij MOK. In de vorige competitie heeft Wilton, uit en thuis, ondervonden dat MOK voor verrassingen kan zorgen. Technisch is het MOK-spe! niet altijd even vlekkeloos, maar het grote enthousiasme geeft het team ongekende krachten. Met een goed georganiseerde verdediging moet Wilton echter in staat zijn de volle winst te bemachtigen. De heren van Wilton wacht een zware opgave. Om 14.15 uur start de strijd tegen het Haagse HVP, dat een sterk team binnen de lijnen brengt. Vooral de snelheid van de HVF-aanval is al menig tegen stander noodlottig geworden. Re gelmatig zijn de verdedigers te laat terug om het gevaar op tijd te ke ren. Wilton zaldan ook niette stoutmoedig moeten worden, wil het een goed resultaat behalen. De dames van UVG ontvangen om twaalf uur het Rotterdamse Rcda, dat door een fusie met Nep- tunus verschillende sterke spelers heeft gekregen. Vorig jaar had Roda weinig kans tegen, UVG en moest steeds de 'volle winst uit handen geven. De mime zege van UVG op Hoogvliet, mag het team niet in slaap sussen. Het zal in de komende strijd alles op alles moe ten zetten, om niet de plank mis te slaan. De heren van UVG komen om één uur binnen de lijnen tegen Meeuwen 3 uit Rotterdam. Zondag kwam UVG er tegen Vires niet aan te pas. vooral door de verkeerde tactiek in de aanval. Begaat UVG ditmaal dezelfde fout, dan is er weinig eer te behalen. Meeuwen 3 met zijn vele geroutineerde spe lers, weet met een dergelijk, spel wel raad. Alleen een goed georganiseerde aanval kan UVG zondag winst brengen. Het damesteam van Scyl- la gaat op bezoek bij Oliveo uit Pijnacker. Het wordt een „moeilijke strijd voor Scylla tegen dit strijd lustige Oliveo, dat een aantal goe de schutters heeft. Heeft Scylla de kans de zaak achter goed gesloten te houden, dan is er een kleine kans op een puntenverdeling. De heren van Scylla krijgen om één uur bezoek van MOK uit Dor drecht. De moed van 't Scylla-team is erg groot, maar of dit de ko mende zondag voldoende zal zijn, om een gunstig resultaat te berei ken, dienen we te betwijfelen. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam staat voor een 50.000 gulden in het krijt bij het sportfondsenbad. Die schuld, 50.473,77, is zo'hoog opgelopen doordat de gemeente sinds 1 mei 1969 de ver hogingen voor het schoolzwemmen niet heeft betaald. Het sport fondsenbad speelt nu met de gedachte rente te gaan berekenen over de uitblijvende betaling. Dat blijkt uit een brief van het bestuur van de NV Sportfondsen- bad aan de gemeenteraad, waarin nogmaals berichten als zou het sporllonelsenbad-Schiedain financieel de rode streep hebben be reikt, nadrukkelijk van de hand worden gewezen. In een gesprek met de fractieleiders van de Schiedamse politieke partijen wil liet dagelijks bestuur van het sportfondsenbad dat graag nog eens duidelijk maken, aldus de brief. De door wethouder t-'ollé gedane mededelingen over de slechte financiële situatie van bet sportfondsenbad worden door het bestuur betreurd, omdat deze uitlatingen geleid hebben tot grote onrust onder het personeel en de leveranciers. Wel deelde het sportfondsenbad de mening van de wethouder dat bij eventuele opening van Zwembad-Zuid de financiële positie van de NV door liet wegblijven van vele zwemmers, nadelig wordt beïnvloed. In de brief wordt voorts meegedeeld dat het sportfondsenbad Sn het verleden al enkele pogingen in het werk heeft gesteld om in contact te komen met de stichting Zwembad-Zuid. Tot op heden zijn die pogingen, aldus het sportfondsenbad, nog altijd niet ge slaagd. (Van een onzyr verslaggevers SCHIEDAM De commissie Stadsontwikkeling vergadert op dinsdag 28 september in hel open baar in het stadhuis. Op de agenda staan onder meer: het voorlopige bouwplan Nieuwe Haven (het ter rein van de voormalige St. Liduin- akerki; en de studies van bureau Van Gent voor de plannen binnen stad en Singel. De vergadering be gint om acht uur. (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De personeels vereniging A. de Jong viert volgend jaar haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan is een feest programma opgesteld. Simon de Waard zal donderdag 27 januari in zaal Triangel over zijn reizen naar Spanje en Portu gal vertellen. Vrijdag 25 februari is er een bingo- en dansavond in de zaal Harmonie in Vlaardingen. De „Rita Corita-shoW' wordt op 10 maart in de Stadsgehoorzaal opgevoerd. Er is bal na. Op 20 mei is er een kinderauto bustocht. De feestreceptie wordt op 10 juni gehouden. Daarna is er een boottocht met een diner. De dialogen tussen man, echtge note en ondervrager doen In de eerste plaats aan literatuur denken en pas daarna aan toneel. Loudi Nijhoff vertolkt In dit stuk de rol van een psychopate. In de lande lijke pers zijn hierover lovende kri tieken verschenen. Het toneelstuk is naar Vlaardin gen gehaald door de Schiedamse kunstkring Cultura en het Vlaar- dings Kunstcentrum, die, zoals de zaken nu liggen, eind dit Jaar htm samenwerking waarschijnlijk zul len beëindigen. Als Cultura niet tot samenwerking kan komen met een ander uitkoopcentnim, ziet het er naar uit dat de 150 Culturaleden buiten hun vereniging om naar de schouwburg moeten. De kaarten voor Cair Obscur zijn vanaf maandag 11 oktober van 10 tot 13 uur en van 19 tot 21 uur verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal (tel. 340500). De voorstelling begint woensdag 13 oktober om kwart over acht. De prijzen voor niet-leden: vanaf ƒ8. Personen beneden de 17 jaar: ƒ3. (ADVERTENTIE) VULPENHOUDERS BALLPOINTS SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefstersi SCHIEDAM Het bureau huis vesting heeft in augustus 150 wo ningzoekende Schiedammers aan een huis geholpen. Er staan nog 5082 woningzoekenden ingeschre ven bij het bureau. Volgens het maandoverzicht van ADVERTENTIE Dat geldt voor alle ITT Schaub Lorenz stereo radio's. Ze zijn minimaal klein van omvang, maar hebben een maximaal vermogen. De vormgeving is uniek. De techniek is z'n tijd vooruit. Geen wonder. Neem het Sensomatic systeem. Knopjes hebben afgedaan en zijn nu verleden tijd. U tipt het vlakje aan en floepeen zee van geluid. Knap staaltje van techniek. ITT past deze techniek ook toe bij de ruimtevaart elektronika. Kom snel het immense geluid beluisteren. Beter bewijs is er niet. i het Bureau Huisvesting kregen 95 mensen een vergunning voor een vrijkomende woning, 41 gingen in wonen en twaalf mensen hebben een huis gekocht. In augustus konden geen nieuw bouwwoningen worden betrokken. Van de mensen die aan een huis zijn geholpen waren er 79 wel in geschreven bfj het bureau huis vesting en 71 niet. Ruim vijfhonderd aanstaande echtparen staan bij het bureau in geschreven, omdat ze op zoek zijn naar een huis. Verder staan er 173 alleenstaanden op de lijst voor huisvesting. Onder de ingeschrevenen zijn meer dan 3200 gevallen die we! voldoende gehuisvest zijn, maar die vinden dat ze te duur wonen, of in een slechte buurt zitten, of men sen die wel genoeg ruimte hebben, maar die een ander huis nodig hebben om medische redenen. In augustus zijn 92 vestigings vergunningen afgegeven, war.rvan 86 aan niet-ingeschrevenen. Er staan nu nog 856 personen inge schreven bij het Bureau Huisves ting. die een vestigingvergunning willen hebben.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1